תמרור 433 בדרך כפרית אך רק בצד אחד

rinki

New member
תמרור 433 בדרך כפרית אך רק בצד אחד

שלום . ביישוב ישנה דרך דו כיוונית . בצד אחד של הדרך ניתן לחנות בצדדים אך למי שמגיע מהכיכר שלפני דרך זו נתקל בתמרור שאוסר על חניה . תמרור 433

אבל בן אדם שמגיע מהכיוון השני ,לא חשוף לשלט הזה ואין אחד כזה שמוצב משמה.
כלומר ברגע שראיתי מקום חניה בשולי הנתיב הנגדי אני יכול לחנות שמה ,וכך אני עושה באמת .
הקיצר אם אני מקבל דוח על חניה אסורה , האם אני יכול לערער מהסיבה שפשוט לאדם שבא מהכיוון שלי אין שום יכולת לראות שיש תמרור 433 שכזה שכן הוא רק מוצב בצד אחד של הדרך ?

be_roo

New member
לא. כל נהג יכול לטעון שביצע פרסה בנקודה מסויימת

בדרך ולכן לא ראה תמרורים שמוצבים לפני כן, החל מתמרורי חניה, דרך תמרורי הגבלת מהירות, או כל תמרור אחר שתקף לקטע דרך.
&nbsp
אין זה אומר שכל נהג שפרסס יכול לנסוע במהירות המקסימלית המותרת לסוג הדרך או לחנות במקום אסור ולתרץ זאת בפרסה, כי אז כולם יהיו חכמים כמוך ולמרות שידעו על התמרור יתממו ויטענו שלא ראו אותו בשל הפרסה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

rinki

New member
העניין הוא ששמה באמת לא יודעים, לא בדיוק דרך ראשית ידועה

וגם אין שום סימון אחר.

rinki

New member
יודע רק בדיעבד..רק אחרי שחניתי ,הלכתי ולא הייתי שמה

דיברה איתי במקרה מישהי מהאיזור ( ליד תחנת רכבת ) , וסיפרה לי שמחלקים דוחות שמה , אז כשחזרתי בדקתי את השלטים משני צידי הרחוב..והיה רק במקום שאמרתי ..לא קיבלתי דוח אמנם , אבל זו שאלה חשובה לדעתי .

גבע אבי

New member
אם תחנה בנתיב הנגדי נגד כיוון הנסיעה

אתה עלול לקבל דוח על זה, למרות שזו לא עבירה מועדפת לאכיפה, ובוודאי לא על ידי פיקוח עירוני.
מעבר לזאת, אם אתה יועד שיש תמרור איסור חניה ואתה מנסה להתחכם, יהיה לי קשה לייעץ לך.

בהצלחה

התמרור תקין

על פניו החניה אכן אסורה בצד זה של הדרך,
עם זאת, תוכל להגיש בקשה לביטול הדוח בטענה של טעות במצב דברים ואם הרשות תהיה סלחנית, יכול כי תקבל בקשתך.

למעלה