משפט על תאונה

nofi1456

New member
משפט על תאונה

שלום.
חודש הבא יש לי משפט על תאונה שהייתה לפני 3 שנים.
(באמת שיגידו תודה שאני זוכרת איך קראו לי לפני 3 שנים).
חברת הביטוח שלי תובעת את חברת הביטוח של הנהג השני וזומנתי לתת עדות.
היה איתי עוד מישהו באוטו..וממשרד עורכי הדין אמרו לי שכמובן שעדיף שאביא עד שהיה במקום ויעיד לטובתי..
דיברתי איתו היום - ותיארנו ביחד את המקרה והוא זוכר דברים לגמרי שונים ממני...
הוא אומר לי דברים כמו "לא פנינו שמאלה, נסענו ישר" או "הוא לא התנגש בך כי הוא סטה מהנתיב, הוא התנגש בך כי הוא נסע מהר"...כל מיני דברים כאלה...

מה שמעצבן זה שהוא משוכנע במליון אחוז שאני טועה והוא צודק (ואני מתארת את אותו מקרה שכתוב בדוח תביעה, אחד לאחד)...

מה עושים במקרה כזה? הבאת עד שטוען דברים שונים ממני (גם אם הם לטובתי) יכולה לשמש לרעתי..לא?
אולי בכלל כדאי לא להביא אותו?
אם זה בכלל הגיוני לבקש ממנו שינטוש את הגרסא שלו וידבוק בשלי?

אודה לעצתכם!
תודה מראש וסופשבוע מקסים :)

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
קצת מוזר

את אינך נאשמת אלא זומנת כעדה.
במידה וחברת הביטוח תרצה שתביאי את הנוסע להעיד עליה לזמנו לעדות, אמרי לאיש הביטוח מה שסיפרת כאן והוא יחליט אם לזמנו או לא (וכן, איני יודע אם ראית את הסרט רשומון אבל עלייך לדעת שלכל אחד מהנוכחים בארוע מסוים יש גירסה משלו על מה שקרה)
ולשאלותייך
1. שום דבר ממה שיגיד לא ישמש לרעתך אלא הוא ישמש לרעת אחת מחברות הביטוח (ואולי העדות שלך תהיה יותר לרעה), לדעתי השופט צריך לשמוע את כל העדויות ולפסוק, לא ראוי להעלים ממנו עדות.
2. אם להביאו או לא - תני לחברת הביטוח להחליט, אל תתערבי.
3. אפילו אל תעלי על דעתך דבר כזה (ובכלל - תאום עדויות לפני משפט אינו ראוי ולמיטב ידיעתי אפילו לא חוקי)

nofi1456

New member
לא הבנתי למה התכוונת כשאמרת

"שום דבר ממה שיגיד לא ישמש לרעתך אלא לרעת אחת מחברות הביטוח"..
למה הכוונה? שכאילו לא אמור להיות אכפת לי שחברת הביטוח שלי תצא אשמה? בטח שאמור להיות אכפת לי! אם היא יוצאת אשמה אני אצטרך לשלם השתתפות עצמית על הנזק..
כל עניין המשפט (הזימונים, הדיבור עליו וכו') לא מתנהל מול נציג מהביטוח אלא מול משרד עורכי דין שמתעסק בזה..השאלה - האם כדי לי לספר לעורכת הדין שמייצגת את הצד שלי, שמי שהיה איתי באוטו זוכר דברים אחרים לגמרי?
ומה זאת אומרת אל תתערבי? הקשר שלהם אליו זה רק דרכי..

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אני חוזר על שכתבתי קודם ומדגיש

1. אין "צד שלך" - את לא צד במשפט, את עדה.
2. תאום עדויות הוא דבר פסול ובלתי חוקי
3. עורך הדין הוא נציג של חברת הביטוח
4. עלייך לומר את האמת שלך, אם למישהו אחר יש אמת אחרת זה בסדר, לכל אחד יש את האמת שלו והאפשרות שגירסת הנוסע נכונה תתכן בדיוק כמו האפשרות שגירסתך נכונה

be_roo

New member
פני למשרד עורכי הדין תארי את המצב, הם ינחו אותך

לא הגיוני לבקש ממנו דבר כזה

דבר ראשון, הדיון הזה הוא בעניינך ובניגוד ליתר התגובות, אמנם את עדה ולא "צד לעניין", אך חברת הביטוח שלך מייצגת אותך ומשכך ברור שאת צד לעניין.
דבר שני, עד סותר אכן יפגע בגרסתך. עם זאת, אסור לתאם גרסאות וזה לא הגיוני וכן, לא חוקי לבקש דבר כזה.

תוכלי ליצור קשר עם מחלקת הנזיקין שלנו וננסה לעזור מעט מעבר לשורות אלו.
בהצלחה

למעלה