נניח שיש תמרור חנית נכים שהוגבל עי שלט

gady19

New member
נניח שיש תמרור חנית נכים שהוגבל עי שלט

למשל לרכב עם מעלון בלבד וחונה בו סתם נכה עם תו חניה האם דוח נגדו יהיה קביל בכל מקרה אם זאת המלצה בלבד רצוי להתחשב בזה לנכה עם ואן או מעלון הרבה יותר קשה למצא חניה מצד שני אם התמרור חוקי הרי נוצר סוג של כאילו תמרור לנכי עגלה בלבד דבר דבר שבוטל עי בגץ בזמנו אם אני זוכר טוב

gady19

New member
כמו שכתבתי

תמרור חנית נכים שהוגבל על שלט למעלון או ואן וחונה בו רכב נכים רגיל ללא מעלון האם ניתן לרשום לו דוח והאם הדוח קביל ( למען הבהרה אני לא חונה שם ולא קיבלתי דוח אלא זאת שאלה רטורית )

shlang

New member
יצא תיקון להגדרת תמרור 437 (ק"ת 7139, באם אינני טועה)

המתיר חניה רק לרכב נכה שיש לו תו כמו בציור התמרור, כלומר, ציור של כסא גלגלים ולא תו משולש, משום מה הדבר לא עודכן בלוח התמרורים אך עודכן בת"ת סעיף 72
תק' (מס' 8)
תשע"ב-2012

(16) ליד תמרור 437 המסמן מקום חניה לרכב של נכה בעל תווית כבתמרור.
היות ובמידרג הציות, התמרור קודם לתקנה, הרי שהיות ולא תוקנה ההגדרה בלוח התמרורים - החניה בתמרור 437 מותרת לכל סוגי תוי הנכים

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תיקון קטן

גם בלוח התמרורים תוקן אותו תיקון - אך הוחזר לקדמותו עקב פניית אזרחים רבים וטיפולו של ח"כ גלאון.
מעבר לכך גם לשלטים מצורפים לתמרור יש משמעות חוקית, יש מקומות שכתוב שהחניה מותרת לרכב בעל לוחית זיהוי מסוימת בלבד ויש מקומות שכתוב שהחניה לרכב בעל תו עגלה בלבד, במידה ויש שילוט כזה - הוא תופס ונאכף

באם חנה נכה "רגיל" בחניה ייעודית כזו, הוא יוצא אשם רק

בחוסר התחשבות משווע, דבר שהוא בדרך כלל מצפה מצד הבריאים. עבירה שעימה קנס - אין בזה.
&nbsp
אנו נכי המשולשים, חייבים לשמש דוגמה לשאר ולהותיר חניות מיוחדות אלה למשתמשי העגלות.

gady19

New member
זה ברור אבל יש פה בעיה טכנית ניתן לעקוף

את פסיקת בגץ עי שילוט כזה ונוסף לכל בהנחה שנרשמו דוחות השאלה האם הם קבילים וכמובן למה לא מעגנים את הנושא בחוק תןך כמובן הגבלת העיריות למשל חניה כזאת רק במקום שיש X חניות רגילות כמובן שרצוי לא לחנות בחניות אילו אבל אםן נניח בכל האזור תהיה רק חניה כזאת הדבר יהווה בעיה , נוסך לכל חוק חנית נכים , אוסר לחנות במקום אסור אם יש חניית נכים פנויה בקרבת מקום ,ואז נוצרת לקונה בחוק ולכן כל זמן שהתמרור לא מעוגן בחוק אז לפי החוק חובה גם לרכב נכים רגיל לחנות במקום זה, ולא במקום האסור לחנייה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
דעה אישית שלא קשורה לתקנות, עקיפתן ואכיפתן

יש בין בני האדם הרבה מנובלים, והיות וגם נכים הם בני אדם אני מניח שאחוזה המנובלים ביניהם לא ממש שונה מאחוז המנובלים בין אלו שאינם נכים
וזה עונה על כל ההערות וההסתייגויות שהועלו ונשאלו כאן
ולסיכום - נכה שמתעלל בנכה אח - שלא יזיל דמעות אם ימצא מישהו שמתעלל בו

gady19

New member
הבעיה כמו שכתבתי היא אחרת

עלול להוצא מצב שיהיו רק חניות נכים למעלון באזור מסוים ועלול להוצר מצב שנכה יקבל דוח בגלל שלא חנה בחניית נכים פנויה ולכן לא ניתן להשאיר דברים האוויר. כלומר אם תמרור לא חוקי אסור להציב אותו אלא למצא פתרון בעזרת החוק אחרת בשביל מה היה הבגץ נגד הפיכת חניות נכים ל תו עגלה בלבד כמובן שבגלל מגבלות רצןי לא לחנות בחניה מסוג זה , מצד שני אם כל החניות מתאימות למעלון במקום מסוים ויש הגבלה על מספר חניות אז זה יוצר בעיה ,\ ולכן נכה שקיבל דוח צריך לדעת האם הוא חוקי או לא , ואם נניח מישהו מציב תמרור ועוקף הוראת בגץ אם זה נכון אז זה לא תקין ולכן כמובן צריך לדעת אם תמרור הוא חוקי או לא.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
התמרורים חוקיים לחלוטין

ותוכל לבדוק בלוח התמרורים שתוספת כיתוב לתמרור חוקית בהחלט
יש מעט מאד מקומות שמוצב תמרור לחניית נכים בעלי תו כחול (עגלה) בלבד, זה לא בא כדי לעקוף את בג"צ אלא כדי להתחשב באותם אנשים.
ואשר לעונש
מאד יתכן שנכה "משולש" יצא זכאי אם יבקש להישפט על חניה במקום לנכה עגלה - כי מותר לו לחנות גם במקומות אסורים לאחרים אם אין לו מקום חניה זמין בסביבה
אבל - אם אני אראה דבר כזה - אתן לו דו"ח - ושהשופט יחליט, ואולי אי הנוחות ובזבוז הזמן בהליכה למשפט יהוו אקט חינוכי גם אם יצא זכאי.

gady19

New member
הבעיה

שהחוק צריך להיות חד משמעי או כן או לא , וכמובן על איזה סעיף יהיה הדוח זכור לי שנכים קיבלו דוח על חניה בסתם חנית נכים עד שהדבר סודר וכמובן כנראה שחוקי המדינה עדיפים על חוקי העיריה וכמו שאמרתי אני לא אחנה שם אלא אם כן הדבר ינוצל לרעה , למשל חניות נכים רק מסוג זה ואז לא תהיה לי ברירה , או שאו שאחנה שם או במקום אסור ואקבל דוח בגלל שיש חנית נכים פנויה בסביבה בקשר להוספת כיתוב ,לא בטוח שכל כיתוב תופס ,אם למשל יכתב החניה מותרת רק לרכב ירוק אז זה כנראה לא יתפוס , בכל אופן לי זה נראה שיש סכנה של הכנסת תמרור לכסא גלגלים בלבד בדלת האחורית, בגץ פסק את דברו בנושא , אני אישית אנסה לברר גם במקומות אחרים ,

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
נסה לשאול גם בפורום זכויות ומגבלות נכים

למנהל הפורום ידע רב בכיוון ממנו אתה מסתכל על הבעיה

למעלה