לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1078410,784 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

לצפיה ב-'מהנעשה בכביש'
מהנעשה בכביש
14/02/2010 | 16:40
38
6
היום בשעות הצהריים נסע נהג בכביש 4 לצפון בסביבת מחלף השבעה, יש במקום אי תנועה ארוך מאד (תמרור ד-14) המפריד בין ההמשך צפונה לכיוון גהה לירידה למזרח ומערב לכיוון יפו, תל אביב וירושלים.
הנהג "חתך" על אי התנועה בערך באמצעו, כשעוכב אמר בתחילה שהוא נוסע להרצליה (כלומר היה צריך לרדת לכיוון כביש 1 מערבה, שינה גירסתו ל "חשבתי שיש פנצ'ר בגלגל אז ירדתי ימינה", שינה בשנית ל"עברתי על הקו המקווקוו". (לאחר ששוחרר המשיך לכיוון יפו)
העונש - 250 שקל קנס + 8 נקודות + משפט בעוד 3 חדשים
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'למה משפט?'
למה משפט?
14/02/2010 | 18:39
37
4
המשפט הוא לא חובה עבורו כי הדוח הוא ברירת קנס לא?
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'כי מי שנדפק פעם אחת נדפק תמיד'
כי מי שנדפק פעם אחת נדפק תמיד
14/02/2010 | 19:35
36
4
או בגירסה אחרת - מאניאק נשאר מאניאק
ומי שמזלזל בחוק לא מסתפק בעבירה אחת.
כשנתפס - נבדק הרשיון, לבחור היה רשיון זמני שפקע ב ב 9/2009, שפוקע רשיון זמני הוא אינו נחשב כלל ותאריך הפקיעה נספר מיום פקיעת הרשיון הקבוע שזה היה שנה קודם לכן, מי שבוהג למעלה משנה לאחר שפקע רשיונו נשפט גם על נהיגה ללא ביטוח.
אז מה היה לנו?
עבירה על תמרור ד-14 = 250 ש"ח, נהיגה ללא ביטוח = הזמנה לדין, נהיגה ללא רשיון תקף מעל 6 חדשים = הזמנה לדין + 8 נקודות ----    פסק דין צפוי - פסילה בפועל + פסילה על תנאי + קנס כספי.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'כמה שזה נכון..'
כמה שזה נכון..
<< ההודעה הנוכחית
14/02/2010 | 20:25
5
8
מנסיוני- ברוב המקרים שנעצר נהג על ביצוע עבירה בפני שוטר- תוך כדי הבדיקה מסתבר שהוא נושא על גבו קופת שרצים.
בשבת האחרונה, בכביש 6 ,נסענו בניידת מאחורי רכב פרטי קטן שנשא זוג אפניים במנשא תקני על תא המטען שלו, אך לא הצמיד לוחית זהוי מאחורי האופניים. עצרנו אותו בצורה בטוחה בשול ימין, ביקשתי ממנו להציג רשיונות -נהיגה ורכב. הנהג טען "שכחתי את הארנק בבית".   (תירוץ שאני שומע בערך 4 פעמים בכל משמרת..)
משהבין שהוא עלול להיות מעוכב לצורך זהוי, פתאום הוא "מצא" את תעודת הזהוי שלו בתא הכפפות.
בדיקה במסוף המשטרה גילתה כי הבחור לא חידש רשיון נהיגה מאז 2004 , הרכב שהוא נוסע בו רשום ע"ש גרושתו, ולא עבר מבחן רשוי מאז 2007.
ה"שלל" שהוא זכה באותה שבת- עבירה על אי הצגת לוחית זהוי ברורה מאחור, נהיגה ללא רשיון נהיגה בתוקף\ נהיגה ללא בטוח, נהיגה ברכב ללא אישור רשוי, כמובן שהרכב הורד מהכביש והמשיך דרכו בגרירה, והנהג במונית.
10 דקות מאוחר יותר, נוסע לפנינו רכב אמריקאי גדול וישן שצינור המפלט שלו פולט ענן עשן שחור. תוך כדי נסיעה, ועוד לפני שעצרנו אותו, בדקנו פרטי הרכב במחשב- כמובן שהוא נוסע ללא בדיקת רשוי (3 שנים..) הנהג, משנעצר, דוקא הציג רשיון נהיגה -אבל מהדגם הישן שיצא משימוש ב 2008, נמצא כי הוא נפסל לנהיגה למשך שנה ע"י בית משפט לפני שנה וחצי...
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'הממממ.... מעניין'
הממממ.... מעניין
14/02/2010 | 20:37
4
2
המנשאים "התקניים" האלה הם בניגוד לתקנות ללא משולש זוהר אחריהם (מותר לקחת מטען שבולט פחות ממטר עם משולש אזהרה עליו) אבל זה לא נאכף (לדעתי בצדק), מעבר לזה - מרבית האפניים שמושאות על מנשא כזה גלגליהן בולטים לצדדים, דבר האסור על פי חוק ובנוסף מהווה סכנה.
במקרים רבים אני דורש מנהג כזה לפרק את הגלגל הקדמי ורק לאחר מכן להמשיך בנסיעה, ללא דו"ח כמובן ....   מה לעשות, יש לי פינה חמה בלב לרוכבי אפניים.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'פינה חמה ?'
פינה חמה ?
15/02/2010 | 22:09
2
2
חוק זה חוק ואתה אם כל הכבוד לא בעליו  של שום חוק ואינך מורשה לשמור פינות חמות בלב
לסוג מסוים של בני אנוש
במקרה כזה אתה רשאי אך ורק לרשום דוח ואז למצוא פינה חמה בלב ולשלם למקבל הדוח את הדוח
חבל שלא מלמדים את השוטרים שהם משרתי החוק ולא שופטים
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אם חוק זה חוק,'
אם חוק זה חוק,
15/02/2010 | 23:14
1
אני מוכן לשלם דרך קבע דו"חות בגובה חצי מהמשכורת שלי בגין עבירות על תקנות אזוטריות שלא ידעתי על קיומן, אם מהצד השני של הכדור יורדו מהכביש ויישלחו למאסר נהגים פרועים ומסוכנים. עד אז, לומר "חוק זה חוק" בפורום, אבלבפועל למשוך בכתפיים כשאזרחים פונים למשטרה ומתלוננים על עבירות מסוכנות - טוב, בגלל שגם אני רק אורח שקפץ לביקור אני אמנע מהמשך המשפט.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'מה לעשות, לי יש פריבלגיות ....'
מה לעשות, לי יש פריבלגיות ....
16/02/2010 | 10:35
אני מתנדב, התחלתי בזה כדי לעזור במניעת תאונות דרכים ולא כדי להעשיר את משרד האוצר, כמתנדב אני חפשי להפעיל הרבה יותר שיקול דעת משוטר (ואגב - גם טרם פגשתי שוטר שנותן דו"ח לנהג שלוקח אפניים על מנשא אחורי ללא משולש לבן-אדום עליהן), לשם כך מעסיקים אותי - לתרום מהנסיון הרב שצברתי בחיי, אני גם לא אתן דו"ח הכרוך בשלילת פרנסה לאדם שזו מעידה חד פעמית לגביו (למשל נהג אוטובוס בעל גליון נקי שלקח 3 נוסעים מעל המותר או מורה לנהיגה עם 30 שנות וותק ועבירה אחת בלבד שאחזה טלפון בזמן שיעור - הם יקבלו אזהרה בלבד למרות שלפי התקנות יש לתת להם הזמנה לדין שבעקבותיה שלילת רשיון ואבדן הפרנסה)
השוטרים הם אכן משרתי החוק ושליחיו אך תפקידם העיקרי הוא למנוע ולטפל ולא להעניש.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'נאה דורש..'
נאה דורש..
15/02/2010 | 22:38
2
אבל למה לא לתקוע לו גם דו"ח על סיכון נהגים אחרים.
אי ידיעה אינה פותרת , כידוע , אבל תופעת האופנים שחורגים ממתאר הרכב  היא אופינית לישראלים  שמ ז ל ז ל י ם באחרים.

רק פגיעה בכיס תלמד ותקרין על אחרים.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אז היה עוד'
אז היה עוד
14/02/2010 | 20:26
אוקיי, לא דיברת על כל מה שאתה מדבר פה, רציתי להבין איך הגעת גם למשפט.
אני שמח שבמקרה זה תפסת אדם שמזלזל בחוק ועובר בצורה בוטה עבירות ולא אדם שהתבלבל בדרך בטעות, כי העבירה שתיארת אופיינית לנהגים שמתבלבלים בדרך עקב שילוט לקוי ולא מספק במחלפים, בעיית תשתית ידועה בכבישי הארץ.
בקשר לפס"ד שצפית  תרשה לי להוסיף משהו שאולי גם חשבת עליו וזה  אם יקח עו"ד טוב שיוכיח שהנהיגה ללא רשיון טכנית בלבד אני לא צופה פסילה בפועל.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אז מה היה לנו'
אז מה היה לנו
15/02/2010 | 01:21
28
1
אזרח שהתבלבל במחלף
וסעיף הזוי שקשור לאופן חישוב פקיעת רשיון
עם השלכה לא פחות הזויה על ביטוח חובה שכנראה שולם כחוק
ומנאייק שמתעלק על אזרח בחיטוט וחירטוט של הסעיף ההזוי עם פרשות פסיכולוגית הזויה לא פחות
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אז מה יהיה לנו בעתיד?'
אז מה יהיה לנו בעתיד?
15/02/2010 | 07:32
11
1
נהג שהתבלבל בנתיב יכנס ברכבו של IgalR עקב הסטייה מהנתיב.
שני הנהגים יפצעו וישלחו לבית החולים.
השוטר המאנייק כהגדרתו,יגיע על מנת לטפל באירוע אך מכיוון שלנהג האשם אין רשיון בתוקף חברת הביטוח שלו לא תשלם ליגאל והוא יאלץ לפנות לבית המשפט בתביעה אישית כנגד הנהג הפוגע שכתוצאה מההוצאות שנגרמו בעקבות התאונה, הוא יפשוט את הרגל ויגאל לא יקבל שקל וישאר עם צלקות כל החיים.
כמובן שאני לא מאחל לך את זה אבל זה עלול לקרות.
לא מאחל לך לפגוש נהג שכזה על הכביש.
ולפותח השרשור - עבודה יפה.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אבל הוא לא סטה מהנתיב'
אבל הוא לא סטה מהנתיב
15/02/2010 | 08:28
9
שהרי היה מקבל דוח על סטיה מנתיב .
נהפוך הוא הנהג השתהה במעבר מנתיב לנתיב ועל זה קיבל את הדוח.
אני מניח שהוא גם לא חתך אף אחד ואפילו לא קיצור פקק או תור של נהגים אחרים כי בטוח שהשוטר האמיץ היה גובה ממנו סכום גבוה הרבה יותר מ250 שח.

אני מודה שלא ידעתי שבמידה ורשיון זמני פג מחשבים את זמן התפוגה מאז פג הרשיון הקבוע אני מניח שלא רבים יודעים זאת  יתרה מכך זה נשמע כמו איזה בעיה טכנית שלא הצליחו לפתור בכל אופן הנהג נסע עם תעודת ביטוח בתוקף ואם יורשה לי להמר שהתעודה והרכב הם בבעלות הנהג ואם אכן זה המצב גם המרכיב הפסיכולוגי של זלזול בחוק לא קיים כאן.

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'למה אתה בונה תאוריה, הרי לא היית ולא ראית'
למה אתה בונה תאוריה, הרי לא היית ולא ראית
15/02/2010 | 15:36
8
4
1. נהג שנוסע בנתיב לחיפה וחותך לנתיב ליפו (ומשקר שנוסע להרצליה כדי לתרץ טעות ואח"כ משקר שיש פנצ'ר כדי לתרץ סטיה מנתיב) למעשה חותך 4 נתיבים ומסכן את התנועה.
2. לעיתים רחוקות מאד נהג מקבל יותר מדו"ח אחד גם אם עבר 5 עבירות תנועה וזה היה אחד המקרים, מה לעשות השוטר לא רואה את תפקידו כגביית כסף מנהגים אלא בהגברת הבטחון בכביש ובמקרה כזה קנס של 250 משפיע בדיוק כמו קנס של 1000.
3. הרשיון הזמני ניתן כדי שהנהג יוכל בזמן הזה להסדיר את ענייניו (שבדרך כלל הם קנסות על עבירות קודמות שלא שילם) ולא כדי להאריך את תקופת הרשיון הקבוע ולכן אם לא ניצל את זמן הרשיון הזמני למטרה שניתן הרשיון הזה כאילו שלא היה כי באופן מעשי באותו זמן לא היה לו רשיון ולא היה זכאי לרשיון.
4. הפסדת בהימור, הרכב היה בבעלות חברה ולא בבעלות הנהג.
5. המרכיב של זלזול בחוק התבטא בכמה דברים
א. אי תשלום קנסות קודמים.
ב. נהיגה תוך סיכון משתמשי דרך וציפצוף על החוק והתקנות.
ג. חוסר תשומת לב לתנועה שמסביבו שאפילו לא הבחין בניידת עם צ'קלקה דולקת (כנראה שהיה עסוק בשיחת טלפון שהורו לו לאן לנסוע כדי לחלק תמרוקים ברשת שיווק מסוימת)
ד. אי הקפדה על חידוש רשיון הנהיגה במשך כשנה וחצי.
ה. שקרים לשוטר הממונה על אכיפת החוק.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אם ביצע עבירה כלשהיא כשחתך 4 נתיבים'
אם ביצע עבירה כלשהיא כשחתך 4 נתיבים
15/02/2010 | 22:19
6
היה צריך לקבל דוח בהתאם.

אני לא חושב ששיחרור הנהג לדרכו ללא ביטוח ורשיון בתוקף תורם  להגברת הבטחון בכביש הדבר היחיד שזה תורם זה גביה מוגברת בדמות קנס שיקבל בבית המשפט או עוד נקודה בגרף במצגת שכותרתה הגברת האכיפה.

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'יגאל שוב רוצה לקבוע את החוק ??'
יגאל שוב רוצה לקבוע את החוק ??
16/02/2010 | 06:36
הוסבר לך כבר שהענישה ניקבעה ע"י המחוקק
העונש שרשאי השוטר לתת על נהיגה ללא רישיון בתוקף מעל חצי שנה הינו זימון לבימ"ש וזהו.
כך עשה ולכן פעל נכון ולפי החוק
נסביר לך שנית בשפה פשוטה -
השוטר אינו קובע את העונש, לא את גובה הקנס ולא סוג העונש (קנס או זימון בימ"ש) זה ניקבע ע"י המחוקקים בתקנות מובן ? ברור ?
השוטר דבר ראשון מתעד את העבירה לפי סעיף האישום המתאים ורושם את עדותו כעד ראיה לעבירה. מובן ? ברור ? פשוט ?
יש עבירות שקבע המחוקק ! לא השוטר ! קנס בעבורן ואת גובהו המדוייק וזה נירשם בתקנות ברור ? השוטר חייב לרשום בדיוק את סעיף האישום ומיכך יוצא העונש שניקבע ע"י המחוקק פשוט ? ברור ?
גם מיספר הנקודות ניקבע לכל סעיף לפי החלטת המחוקק, מרגע שנירשם סעיף האישום ניקבעו הנקודות והעונש שוב לפי הגדרת המחוקק.
המחוקק גם קבע באיזה סעיפי אישום מותר לקצין מישטרה (קצין בילבד) לקחת רישיון נהיגה וגם קבע לכמה זמן לא פחות ולא יותר ללא שיקול דעת הקצין אם החליט ליטול רישיון תקופת הזמן ניקבעה ע"י המחוקק.
אם הבנת עד כאן?
מרגע שנירשם זימון לנהג על סעיף נהיגה ללא רישיון תקף מעל חצי שנה המחוקק קבע שהעונש יגזר בבימ"ש והנהג ימשיך בדרכו עד גזר הדין בעוד XXX חודשים מובן ? פשוט? ברור ?
לא תמיד ולא בכל דבר אשם השוטר ולא כל פעולה של השוטר מרגע שלבש מדים היא לא תקינה
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'בנוסף מעבר בין נתיבים הינה פעולת נהיגה חוקית'
בנוסף מעבר בין נתיבים הינה פעולת נהיגה חוקית
16/02/2010 | 08:01
4
השאלה היא נעשית אותה פעולה?
למשל מתן סימן ע"י איתות? הפרעה לתנועה אשר להוכחת הפרעה כזו יש לתעד סטיה מנתיב של הרכב שהופרע או אורות בלימה שלו.
ועוד עבירות אפשריות הנעשות בזמן המעבר
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'נראה לי שטעית ורצית להסביר לברזילי '
נראה לי שטעית ורצית להסביר לברזילי
16/02/2010 | 08:17
3
1
שמעבר נתיבים זו פעולה חוקית.

ואת העונש הנהג יקבל בבית משפט כך שאין מה לחרטט על הגברת בטחון הציבור .
ואני בטוח שרצית להסביר לאייל שהשוטר הוא חסר אונים כי כמו שכתבת אינו קובע את העונש מספר נקודות וכו...  ולכן הנהג המשיך לסוע לכיוון ללא ביטוח כך שהתרחיש שלו יכול להתמשש.

הנה קבל רעיון.
השוטר יכול להציע לנהג להתקשר למישהו אחר שיבוא ינהג במקומו ובתמורה לא לתת לו דוח בנושא הרשיון.
מה לדעת היה קורה ?
והאם זה היה מגביר את בטחון הציבור יותר מהזימון לבית משפט?
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'הרעיון שלך שוב נובע מחוסר היכרות עם המערכת'
הרעיון שלך שוב נובע מחוסר היכרות עם המערכת
16/02/2010 | 08:59
2
2
למה שיביא נהג מחליף ? מי מחייב אותו ? לא החוק ולשוטר אין גיבוי לידרוש מנהג להיתעכב בדרכו ןלהביא נהג מחליף.
במיקרה תלונת אזרח אני בטוח שלא אתה תסביר למה השוטר נקט בפעולה לא חוקית של עיכוב שלא לצורך  וללא עילה חוקית.
וכעת נניח שהשוטר הציע הצעה חברית לא לירשום דוח בניגוד לחוק (שוטר עבריין בכוונת תחילה) ונניח שהגיע נהג מחליף, ומה הישגתה ? נהג שממשיך לנהוג ללא רישיון בתוקף ואולי ללא ביטוח כי לא טופל נכון ולא נענש. כי מה ימנע מאותו נהג להמשיך בדרכו הנלוזה ? לרוב הוא נטול רישיון לא מתוך בחירה פרטית ולכן לרוב לא יסע לדואר הקרוב ישלם ויקבל רישיון בתוקף.
בקיצור אתה מניח שאי ידיעתך את החוק ואת מערכת החוק הינה יתרון ומימלא השוטרים הם עבריינים ושקרנים ולכן למה שלא יעצמו עיניים בפני עבירות הנהגים ויניחו להם לנהוג למשל ללא רישיון בתוקף כי כרגע ליגאל זה נוח ואילו כאשר תקרה תאונה ליגאל ולא יהיה מי שישלם לו כי הביטוח לא תקף מחוסר רישיון אז שוב המשטרה אשמה שנתנה לנהג כזה לנהוג.
הבנת את הנקודה ?
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אף אחד לא מחייב ואף אחד לא מעכב.'
אף אחד לא מחייב ואף אחד לא מעכב.
16/02/2010 | 09:11
1
3
ההצעה היא  :
"רוצה לקבל דוח עכשיו כי מגיע לך לפי החוק ותמשיך לדרכך ותסתדר במשפט שיהיה בעוד שנה"
"רוצה להתקשר לחבר כדי שינהג במקומך כדי שאתה לא תנהג ללא ביטוח כי החוק לא מאפשר לי להוריד אותך מהכביש ."

מה השגת : אם יבחר בדוח שהרי לשיטתך הכל בסדר  ולפי הנהלים הרווחנו נתון סטיסטי מדיד על פעולת המשטרה וענישה שתתרחש במקרה הטוב בעוד שנה . אם יבחר להתקשר לחבר שיציל אותו או למישהו אחר הרי הרווחנו בטחון לציבור וכו...
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אתה הזוי לחלוטין'
אתה הזוי לחלוטין
16/02/2010 | 10:55
אותו נהג לא נפסל מלנהוג, לו היו רוצים לפסול אותו אז משרד הרישוי היה שולח לו הודעת פסילה, אז אם משרד הרישוי מתיר לו לנהוג וגם שופט או מחוקק לא פסל אותו - אז אתה רוצה ששוטר יפסול אותו? - השוטר יתן לו דו"ח הוא יבוא לפני שופט, אם השופט ירצה הוא יפסול אותו ואז ככהשוטר ימצא אותו נוהג בפסילה הוא יובל לאחר כבוד לחדר מעצר, במקרים מסוימים אפילו אזוק וכשיועמד לדין התובע עשוי לבקש גם מאסר בפועל
מה לעשות, אנחנו דמוקרטיה ובדמוקרטיה מותר לעיתים לצפצף על החוק (וגם על השוטר)

ואשר להצעה שלך (עם כל הכבוד לא רק שהיא מטומטמת אלא גם רעה ומסוכנת) להציע לו להביא נהג חלופי --- בוא נחשוב מה יקרה אם הוא יקבלה ---- נהג צריך לבוא עם הסעה כי לא יוכל לנהוג בשתי מכוניות, כלומר עד שיגיע (צריך להתקשר, לצאת מהעבודה או מהמיטה, למצוא הסעה, אולי לארגן ביביסיטר לילדים) יעברו כמה שעות, כל אותו זמן השוטר יצטרך "לבלות" עם הנהג, כלומר למשך כחצי יום הושבת שוטר, הושבתה ניידת, אין מי שיטפל בתאונות, שישמור על נהגים שנתקעו בדרך, שיפנה צירים - האפשרות האחרת - להכפיל את מספר שוטרי התנועה והניידות, כלומר לעשו זאת ע"ח תקציבי החינוך, הרווחה, הבטחון וכיו"ב או להעלות את המיסים.

בקיצור - נסה פעם לחשוב במקום לנפנף בידיים לכל הכיוונים כך שאולי במקרה תפגע במשהו.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'יכולת לפתוח לו תיק על הכשלת שוטר'
יכולת לפתוח לו תיק על הכשלת שוטר
16/02/2010 | 01:15
תיק פלילי. אז כדאי להיזהר בדברים כאלה
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'נ.ב. למה לך להתעסק במקרה היפוטתי של פגיעה '
נ.ב. למה לך להתעסק במקרה היפוטתי של פגיעה
15/02/2010 | 08:33
במישהו כשלנהג אין ביטוח כשהנה ממש כאן יש לך שרשור שאתה יכול להטיף בו . מקרה אמיתי של נהגת שפגעה בהולך רגל ולא היה לא ביטוח לא בגלל סעיף טכני של אופן חישוב רשיון/זמני קבוע אלה בגלל שלא שילמה מסביה כלשהי...
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אז מה היה לנו עוד?'
אז מה היה לנו עוד?
15/02/2010 | 08:35
חוק הזוי נוסף שמדבר על שעות עבודה ומנוחה,
חוק דבילי אחר שמדבר על הטרדה מינית
חוק מעולם אחר שמדבר על איסור פיטורי עובדת בהריון או עובד שעושה מילואים

אז מה עם מעסיק שהתבלבל?

חרא מדינה!
יחי יגאל!!  

ואם תשאל מה הקשר אומר לך: זו אותה יד וזה אותו עט שחתם על כל החוקים והתקנות האלה כולל אותם חוקים ותקנות שאתה מכנה הזויים.
לא טוב לך? תבחר את עצמך לכנסת ותשנה את החוק.
יאללה סע בבטיחות ואל תתבלבל!

מתנדב. אמרתי כבר?
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'יגאל הגישה שכל אחד יקבע איזה חוק לקיים ואיזה '
יגאל הגישה שכל אחד יקבע איזה חוק לקיים ואיזה
15/02/2010 | 08:58
4
1
היא בסיסה של האנרכיה
אתה כל פעם נוקט בגישה של דירוג התקנות אותם חובה לקיים ואלה שאין צורך לאכוף כלומר מותר להפר בנוסף לחוסר ידיעתך בחלק מהתקנות.
מי שמך לשר ומחוקק שתיקבע איזה סעיף הוא הזוי ואיזה חותם גורלות ? כמה בוחרים נתנו לך מנדט כזה ?
וזאת בנוסף לחוסר היכרותך במערכת התקנות.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'כנראה שלא הבנת מה קרה שם.'
כנראה שלא הבנת מה קרה שם.
15/02/2010 | 11:11
3
1
בוצע עבירה חמורה ביותר ביותר שעלולה היתה לגרום לי לצלקות לכול החיים ולנהג לפשוט רגל.

מה עשה השוטר שרק ביצע את תפקידו במסגרת החינוך מחדש ואני מצטט :
"(לאחר ששוחרר המשיך לכיוון יפו)"

מכיוון שאני לא מבין בתקנות ואתה מומחה גדול בהן אולי אתה יכול להסביר איך ייתכן מצב שהתקנות מאפשרות לנהג לנהוג ללא ביטוח, עובדה -  שוחרר והמשיך לכיוון יפו.

מכיוון שאין לי מנדט לחוקק חוקים אני רק יכול לחוות דעתי על סעיפים הזוים יותר והזוים פחות וזה שאין לי מנדט לא אומר שהם לא הזויים.
בכל אופן גם במסגרת החוק אפשר היה לחשוב על פתרון יצירתי כדי שהנהג לא ימשיך לנהוג ללא רשיון נהיגה בתוקף.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'שוב אתה רוצה להחליט מה התקנות הרצויות לך'
שוב אתה רוצה להחליט מה התקנות הרצויות לך
15/02/2010 | 12:00
2
1
השוטר פועל במיסגרת התקנות הכוללות את סעיפי העונש. השוטר אינו רשאי ליקבוע את העונש
השוטר קובע את סעיף האישום לפי המיקרה והעובדות אותם הוא מציין בעדותו.
לפי סעיף האישום מוגדר מראש העונש והצעדים שינקטו.
לפי התקנות שנציגך בכנסת קבעו אזי רישיון שאינו בתוקף למעלה מחצי שנה מזכה בזימון לבימ"ש ולא בהפסקת נהיגה,
בהמשך יקבע בית המישפט את העונש וזאת בסיום המישפט בעוד חצי שנה עד שנתיים ועד אז אם בימ"ש לא יחליט אחרת הוא רשאי לינהוג.
גם נהיגה ללא ביטוח תקף התקנות שנציגך קבעו הן להעביר את הדיון לבימ"ש והשוטר אינו רשאי להפסיק את נהיגתו.
זה שאותו נהג עשוי ליפגע באחרים והם ישארו גם פגועים גופנית וגם כלכלית כי אין כיסוי וכך ימשיך לינהוג קבעו בתקנות והמחוקקים לא המישטרה.

לכן לצערך השוטר פעל לפי החוק וכשורה:
עצר את הנהג, בדק אותו ומילא את חובתו המלאה בדיווח נגדו ואיסוף הראיות הנידרשות לבימ"ש, ושילח אותו לדרכו כי כך החליט המחוקק.
אי ידיעתך את החוק ומיבנה מערכת החוק גורם לך להטיל ספק מוטעה באחרים
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אם הוא לא היה מזמן את הנהג לבית משפט '
אם הוא לא היה מזמן את הנהג לבית משפט
15/02/2010 | 12:26
1
1
האם השוטר היה עובר על החוק ?
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אכן לסעיף האישום המסויים יש חובת זימון לבימ"ש'
אכן לסעיף האישום המסויים יש חובת זימון לבימ"ש
15/02/2010 | 14:00
1
לצפיה ב-'לא, היה לנו נהג שהתבלבל ובמקום להמשיך על'
לא, היה לנו נהג שהתבלבל ובמקום להמשיך על
15/02/2010 | 12:24
6
1
הנתיב ולמצוא מקום בטוח לחזור על עקבותיו ביצע תמרון מסוכן על כביש מהיר.

על כל אותן פעמים שנהג שהתבלבל גרם לי להתקף לב על הכביש כי הוא ברגע האחרון נזכר לחתוך 5 נתיבים או לנסוע רוורס באמצע כביש מהיר, אין לי שום בעיה עם הדו"ח שקיבל.

וגם לא על הזימון למשפט. היה לו רשיון זמני ומאז חלפה כמעט חצי שנה, מספיק זמן לטפל בעניינים הבירוקרטים.

אתה מבזה למעשה את המקרה הפרטי שלך, שהוא דוגמה מבישה להתנהלות שוטרים, ומנסה בכח להציג כל מקרה באור דומה בדמגוגיה ששמורה בדר"כ לפוליטיקאים.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אז מה היה לנו ביום שישי'
אז מה היה לנו ביום שישי
15/02/2010 | 17:35
5
1
החל מהשעה 14.00 התפרסנו כ-8 כלי רכב משטרטיים חלקם סמויים באזור השרון -כפר סבא,אלישמע,נוה ימין,נוה ירק,הוד השרון,ועד צומת ירקון ו"הר הזבל של הוד השרון,למבצע איתור ותפיסה של רוכבי טרקטורונים, 3 הועברו אחר כבוד לאיחסון,15 דוחות נרשמו,ו-3 קיבלו זימון למשפט,אה כן , היה גם מסוק לצורך איתור הטרקטורונים,רכיבה ללא קשתות,ללא קסדה,ללא רישוי,ללא ביטוח,נסיון להימלט ולדרוס שוטר,ועוד כהנה וכהנה,
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'קשתות בטרקטורונים, אחת התקנות המטומטמות'
קשתות בטרקטורונים, אחת התקנות המטומטמות
16/02/2010 | 11:20
4
לצפיה ב-'אני לא בטוח ....'
אני לא בטוח ....
16/02/2010 | 12:07
1
היה לי חבר .... הוא נסע בטרקטור קטן (אז טרם היו טרקטורונים), לא היה שום אמצעי הגנה למעלה, הוא התהפך כשהטרקטור על בטנו, את שלושת ימי חייו האחרונים בילה ביסורים בבית החולים ....
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'לא ברור לי למה את קובעת כך ? '
לא ברור לי למה את קובעת כך ?
16/02/2010 | 14:07
2
1
לכל אמצעי בטיחות יש יתרונות ויש חסרונות.
גם חגורות בטיחות יש דוגמאות שגרמו יותר נזק לעומת מיקרים (רבים יותר) שהצילו חיים.
גם לכריות מיתנפחות יש חסרונות ויש מיקרים שהנוע\נהג ניפגע מהן.
האם יש לך ניתוח מימצעים לאושש את טענתך ?
אני מכיר מיקרים בהן הקשתות האלה הצילו מפגיעה ומוות גם בטרקטורונים וגם בטרקטורים וג'יפים.
אני יכול בהקשר הזה לספר לך שההאמר הגיע במקור ללא קשתות מגן ורק לאחר כמה מיקרי מוות בהיתהפכות פנה צהל לייצרן אשר טען שמעולם לא נידרש לכך כי בצבא ארה"ב הכלי הזה לא מיתהפך, בישראל מאז התקנת הקשתות בהאמרים ניצלו חיי רבים בהיתהפכויות.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'קשתות התהפכות ברכב שבו הנהג לא מרוסן'
קשתות התהפכות ברכב שבו הנהג לא מרוסן
16/02/2010 | 15:52
למושב הם אמצעי מיותר ומסוכן. ההשוואה לג'יפ לכן אינה רלוונטית וכל סיפור ההאמר מיותר.

קשתות יכולות למנוע פגיעה רק אם גופו של הנהג לא מטלטל ונחבט בתוכן כמו בובת סמרטוט. הן בהחלט מצילות נהג שיהיה חגור ומרוסן למושב.
בג'יפ הן נועדו למנוע מהמרכב לקרוס על הנהג. בטקטורון, שבו הנהג לא רתום לכלי עצמו הן בעיקר מונעות ממנו להשליך את גופו רחוק מהכלי במקרה של אובדן שליטה, ואז הוא מסיים את התאונה מתחת לכלי ופצוע בצורה חמורה בהרבה.

ניתוח? אין לי. יש לי בדיקה עצמאית שערכתי בזמנו כשהתקנה יצאה לאור בקורת רבה ששמעתי מצד רוכבים (אין לי עניין אישי). לפחות בעבר לא מצאתי כל תקנה דומה בחו"ל, רוכבים מקצועיים עם הכרות מעמיקה בסוג התאונות הסבירו מנסיונם מה הסכנה וההגיון האישי שלי אומר שכלוב ברזל שגוף אנושי מטלטל בתוכו לא יכול לתרום לבטיחות.

תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'כך קובעות היצרניות.'
כך קובעות היצרניות.
16/02/2010 | 16:26
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%A8%D7%A7%D7...

ויש המון מידע ברשת על הסאגה של כלוב ההתהפכות הכפול ולאחר מכן הכלוב הבודד הנהוג מזה 15 בישראל.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-'אחד כזה כמעט הרג אותי לפני כמה שנים'
אחד כזה כמעט הרג אותי לפני כמה שנים
15/02/2010 | 22:10
2
כשחתך על אי תנועה וכמעט נכנס למסלול שנסעתי בו כחוק, ונעצר ברגע האחרון כשהוא בולט לתוך הנתיב שלי. ואם היתה מכונית מימין לי זה היה נגמר בתאונה.

התבלבלת במחלף? סע לכיוון שהתבלבלת בו והסתובב אחר כך.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>
לצפיה ב-' נסעת בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה ?'
נסעת בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה ?
15/02/2010 | 22:23
1
לצפיה ב-'לא...'
לא...
15/02/2010 | 22:26
זה היה ביציאה מכביש החוף לכיוון פולג. אז (לפני השיפוץ הגדול מהתקופה האחרונה) היה שם נתיב אחד ליציאה שמיד מתפצל לשניים, ואני רציתי לפנות שמאלה ברמזור. נסעתי בנתיב שהוביל לפניה שמאלה. זה היה אז מרחק יחסית קצר, לא ארוך כמו שזה היום.
תעבורה ונהיגה בשכרות >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

הודעות אחרונות

22:22 | 24.06.19 אורחים בפורום
10:30 | 11.06.19 אורחים בפורום
14:31 | 02.06.19 שרגא געגע
10:28 | 02.06.19 אורחים בפורום
19:55 | 29.04.19 אורחים בפורום
18:42 | 17.04.19 mironk
18:45 | 16.04.19 אורחים בפורום
23:26 | 15.04.19 השם של המשתמשת
18:36 | 27.03.19 אורחים בפורום
15:42 | 19.03.19 traveler1or
18:48 | 18.03.19 אורחים בפורום
13:17 | 17.03.19 saroman
19:57 | 13.03.19 אורחים בפורום
16:41 | 13.03.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ