מאיזה גיל מותר להושיב ילד במושב הקדמי...

Yoss613

New member
מאיזה גיל מותר להושיב ילד במושב הקדמי...

היות וחיפשתי זמן רב מדי את התשובה לנושא (וזה די הפתיע אותי כי כל הורה עם רכב נזקק לשאלה זו) - אביא כאן את מה שמצאתי ותקנו אותי אם טעיתי. ציטוט מתוך: תקנות התעבורה (תיקון) ,התשס"ה – 2004 "בתוקף סמכותי לפי סעיפים 70 ו71- לפקודת התעבורה (להלן הפקודה),ובאישור ועדת הכלכלה של הכנסת לפי סעיף 21א(א) לחוק יסוד : הכנסת , וסעיף 2(ב) לחוק העונשין,התשל"ז1977- אני מתקין תקנות אלה: 1.במקום תקנה 83א לתקנות התעבורה, התשכ"א1961- (להלן-התקנות העיקריות) יבוא: 83א. (א) בתקנה זו ובתקנה 83ב - "מושב בטיחות" – מושב הרתום לרכב באמצעות חגורת בטיחות המיועד להסעת ילדים ברכב,שמותקנות בו חגורות המיועדות לרתימת הילד אליו,העומד בתקן המפורט בפרט 4 לחלק ג' בתוספת השניה; "מושב מגביה" – מושב המיועד להסעת ילדים ברכב כשהילד היושב עליו רתום בחגורת הבטיחות של הרכב והעומד בתקן המפורט בפרט 4 לחלק ג' בתוספת השנייה; (ב) לא יסיע אדם במושב קדמי ברכב מנועי ובמושב אחורי ברכב מנועי ששנת ייצורו 1983ואילך,למעט אוטובוס,מונית ואופנוע – 1) ילד שטרם מלאו לו 3 שנים ,אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות המתאים לגובהו )ומשקלו של הילד 2) ילד שמלאו לו 3 שנים וטרם מלאו לו שמונה,אלא אם כן הוא רתום במושב בטיחות או )במושב מגביה המתאים לגובהו ומשקלו של הילד." - סוף ציטוט (ההדגשה שלי) כלומר על פי המשפט האחרון מעל גיל שמונה (8) אין הגבלה על הושבת ילד גם במושב הקדמי ליד הנהג!! כמובן שזה (להבנתי לפחות) החוק היבש וכל המחמיר בדיני נפשות אלה בוודאי שיבורך, אך לכאורה לפי החוק לא קיימת הגבלה כל שהיא מעבר לגיל שמונה. ושוב אם אני טועה תקנו אותי ומהר...

ילד מעל גיל 8 הוא ככל נוסע מבוגר.

ההגבלה לילד מעל גיל 8 היא לחגור חגורת בטיחות מקדימה ומאחורה ככל נוסע מבוגר וחלה עליו התקנה הכללית של חובת חגירה: 83ב. (א) לא ינהג אדם ולא יסע ברכב מן הסוגים האמורים בתקנה 364א או בכל רכב שבו מותקנות חגורות בטיחות אלא אם כן הנוהג והנוסעים בו חגורים בחגורת בטיחות או רתומים במושב בטיחות או במושב מגביה כאמור בתקנה 83א, לפי הענין. את תקנה 83 א ציטטת כבר ויש לפעול לפיה. תקנה 83 ב שהובאה כאן באה לאחר התקנה שציטטת. ההגבלה של ילד מעל גיל 8 היא ככל נוסע מבוגר אחר - לחגור חגורה וזהו.

creth11

New member
קבל ציטוט מדוייק מהחנ"א

הסעת ילד שמלאו לו שלוש שנים אך לא מלאו לו שמונה שנים במושב הקדמי ( למעט אוטובוס מונית ואופנוע ),כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה..............................................6694 250 6 נהגת ברכב הנ"ל והסעת במושב הקדמי ילד שטרם מלאו לו שמונה שנים ,כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה,המתאים לגובהו ומשקלו של הילד, בניגוד לתקנה 83 א(ב)(2) לתקנות התעבורה . הערה: אם הילד בגיל 6-8 וחגור בחגורת בטיחות באופן שהחגורה אינה עוברת על צווארו של הילד בין אם יושב על כרית הגבהה או לא,לא ירשם דו"ח. הסעת ילד שמלאו לו שלוש שנים אך לא מלאו לו שמונה שנים במושב האחורי (רכב ששנת יצורו 1983 ואילך,למעט אוטובוס מונית ואופנוע )כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה............ .6695 250 6 נהגת ברכב הנ"ל ששנת יצורו_____ והסעת במושב האחורי ילד שטרם מלאו לו שמונה שנים ,כשהילד אינו רתום במושב בטיחות או מושב מגביה ,המתאים לגובהו ומשקלו של הילד, בניגוד לתקנה 83 א(ב)(2) לתקנות התעבורה . הערה: אם הילד בגיל 6-8 וחגור בחגורת בטיחות באופן שהחגורה אינה עוברת על צווארו של הילד בין אם יושב על כרית הגבהה או לא,לא ירשם דו"ח. סוף ציטוט מיכאן ניראה שמעל גיל 8 לא נחשב לילד לצורך התקנה יש לציין שלמען בטיחות היושב במושב כלשהוא, בכל גיל וגובה, החגורה צריכה להיות חגורה נכון

be_roo

New member
אתה לא מדייק. מעל גיל 8 אין חובה ספציפית

להשתמש בכיסא בטיחות או בוסטר, אבל עדיין קיימת ההוראה המחייבת שהילד יהיה רתום בהתקן ריסון המתאים לגובהו ומשקלו. וזה רלוונטי לכל מושב, מלפנים או מאחור. הבעיה העיקרית עם הושבה מלפנים היא שרוב המכוניות מצויידות בכרית אויר לנוסע, ויש איסור להושיב ילד מול כרית אויר פעילה. אבל אם היא מנוטרלת וחגורת הבטיחות מתאימה לו, אכן אין מניעה חוקית להושיבו מקדימה. בעיה נוספת היא שחגורת הבטיחות מלפנים בדר"כ אינה מתאימה לילדים כי היא מותקנת גבוה יותר. איך בודקים? אם החגורה עוברת מהכף למותן אזי הכל בסדר. אם היא עוברת מהצוואר לבטן, הילד נמוך מידי. יש רכבים בהם ניתן להתמיך את החגורה, אבל לא תמיד.

creth11

New member
אני לא מבין במה איני מדייק ????

נתתי ציטוט בהעתק\הדבק משני סעיפים בחנ"א, והוספתי בשתי שורות אחרי "סוף ציטוט" שהחוק מיתייחס אד גיל 8 ובנוסף חובת חגירה נכונה (כמו שאת פירטת) ההבדל ביננו של פירטתי מהיא חגירה נכונה. אם תואילי להשכיל אותי אודה לך

be_roo

New member
למה חמור? אפשר לחשוב שהאשמת אותי בפשע...

טעות, טעינו, טועים

Yoss613

New member
את נסמכת על משהו שכתוב בחוק או בתקנות?

אשמח אם תביאי את המקור בחוק לדברייך.

be_roo

New member
את החוק ציטטו פה כבר לפני

ולא כתבתי דבר שסותר אותו. בחוק אין הגבלת גיל להושבת ילד מקדימה בחוק יש דרישה שילד יהיה רתום בהתקן ריסון המתאים לגילו ומשקלו בחוק יש איסור להושיב ילד מול כרית אויר פעילה. כל השאר לא מוגדר בחוק ומדובר בצירוף של המלצות מאתרי בטיחות שונים.

Yoss613

New member
כתבת שאני לא מדייק...

וכתבת "אבל עדיין קיימת ההוראה המחייבת שהילד יהיה רתום בהתקן ריסון המתאים לגובהו ומשקלו." איפה קיימת ההוראה הזו לגבי ילד מעל גיל שמונה? כשאת כותבת שאני לא מדייק על מה את מסתמכת?

למעלה