מתעניינים בלימודים? מתלבטים לגבי קורסים?

נושה28

New member
לימדי עיצוב גרפי- הסבה

שלום.
אני עובדת סוציאלית במקצועי וכבר הרבה זמן חושבת על הסבה מקצועית לתחום העיצוב הגרפי.
אני לא מחפשת לעשות תואר מחדש אלא מחפשת לימודי תעודה ברמה גבוהה אשר יתנו לי את האופציה להיכנס לתחום.
ביררתי במכון קווים בצומת רעננה (הכי קרוב לי ואני בכ"ז אמא לשלושה ילדים כך שמגבלת הזמן והמיקום משמעותיים לי) ואני אמורה ללכת לפגישת יעוץ שם. האם יש למישהו המלצה/דיס המלצה על המקום?

ושאלה נוספת- האם קשה למצוא עבודה לאחר סיום הלימודים? האם התחום נחשב רווי?
בעיקרון הייתי שמחה לעבוד כעצמאית מהבית או בחלקיות משרה, האם אלו אופציות ריאליות לתחילת הדרך המקצועית?

אשמח לכל תשובה, כיוון מחשבה או שיתוף מנסיון, מאחר ואני ממש מתלבטת על הצעד ועל הכדאיות שלו.

(דרך אגב, במכון קווים אמרו לי שהלימודים עולים 22,500 ₪ למסלול של שנה וארבעה חודשים, יום בשבוע. האם זה מחיר סביר או יקר?)

hds2

New member
שאלה לגבי לימודים מPRINT ל- WEB

שלום רב,
אני מעצבת גרפית כ-8 שנים בעלת תואר הנדסאי בעיצוב.
אני עובדת כ-6 שנים כמעצבת גרפית ל-PRINT בחברה.
החלטתי לחפש עבודה אחרת וגיליתי כי כמעט כל העבודות בשוק
הן לעיצוב אתרים/אפליקציות/חווית משתמש.
ולכן החלטתי לעשות קורס של אתרים ואפליקציות.
ביררתי בהמון בתי ספר כגון: שנקר, גון ברייס, B6 ועוד...
אין לי מושג איפה כדאי ללמוד...
יש לי גם בעיה של זמן והשקעה בלימודים האלה... (למשל שנקר זה 9 חודשים פעמיים בשבוע וזה יהיה לי קצת בעייתי מכל מיני סיבות)
איפה הייתם ממליצים לי ללמוד?
אשמח לעזרה....

hds2

New member
שאלה לגבי לימודים מ PRINT ל WEB

היי, אשמח לקבל תשובה....
אני מעצבת גרפית כ-8 שנים בעלת תואר הנדסאי בעיצוב.
אני עובדת כ-6 שנים כמעצבת גרפית ל-PRINT בחברה.
החלטתי לחפש עבודה אחרת וגיליתי כי כמעט כל העבודות בשוק
הן לעיצוב אתרים/אפליקציות/חווית משתמש.
ולכן החלטתי לעשות קורס של אתרים ואפליקציות.
ביררתי בהמון בתי ספר כגון: שנקר, גון ברייס, B6 ועוד...
אין לי מושג איפה כדאי ללמוד...
יש לי גם בעיה של זמן והשקעה בלימודים האלה... (למשל שנקר זה 9 חודשים פעמיים בשבוע וזה יהיה לי קצת בעייתי מכל מיני סיבות)
איפה הייתם ממליצים לי ללמוד?
אשמח לעזרה....

hds2

New member
הכוונה לעיצוב לא תיכנות

תודה על התשובה...
מנטור זה פעם בשבוע למשך חצי שנה... שזה דווקא דיי מתאים לי אך אני לא בטוחה אם כדאי ללמוד שם...
השאלה גם אחרי שאסיים קורס כזה אם אוכל למצוא עבודה כי כולם רוצים ניסיון...
אנסה לחפש גם באתרים שכתבת,
תודה

Siton Es

New member
הסתכלתי על המסלול בשנקר

נראה נחמד מאוד (לא רשום כמה עולה המסלול) + מוסד מוכר. התכנים עדכניים עם נגיעות בתיכנות למעצבים. וגם היתרון שזה פונה לבעלי ידע בעיצוב.

לא חושב שיש מסלול מקוצר מתחת לשנה לכל התכנים שרשומים שם. החלופה ה"בינונית" זה לקחת מסלול מקוצר יותר (בשנקר 9 קורסים. לחפש נגיד 4......תשווי מן הסתם לפי שעות לימוד ולא לפי מספר קורסים).
הכי "קצר" זה פשוט ללמוד קורס בנושא ספציפי (מבחינה כלכלית מסלול מובנה זול יותר. תשווי לפי שעות לימוד), הבעייה שבלי רקע/ידע יהיה לך קשה לבחור את הקורס המסויים הזה שבאמת יתרום לך.

לגבי שוק העבודה. מהר מאוד רושמים במשרות מעצב UI, מעצב אפליקציות וכו' (בדיוק כמו שהתחיל פלאש, וכל משרד קרא לעצמו "אינטראקטיב"). זה לא באמת "כמעט כל העבודות בשוק", אבל מן הסתם זה תחום במגמת עלייה רצינית.

לגבי כמה זמן ללמוד/להשקיע. אין לזה תשובה.

hds2

New member
תודה על התגובה

בשנקר משך הלימודים 9 חודשים פעמיים בשבוע 5 שעות 14,000 שקל
בגון ברייס חצי שנה פעמיים בשבוע 5 שעות 11,000
מנטור חצי שנה פעם בשבוע 5 שעות 9,000
צירפתי מידע ששלחו לי...

Siton Es

New member
תשובה

1.לא מכיר את המקום. מה שחשוב בקורסים מקצועיים זה הסילבוס/מרצה (לפעמים עדיף להרשם רק אחרי שיעור ניסיון)

2.תחום רווי או לא. רף כניסה נמוך יחסית, הרבה מאוד מתחרים, מצד שני כישרון זה דבר יחסית נדיר. לדעתי בסיכום השוק ברמה ממוצעת. למי שגר במרכז יש יתרון רציני.

3.עצמאית כבר מהתחלה. לא פשוט, אבל את יכולה להציע מחירים נמוכים ולאט לאט לעלות. אין לזה תשובה (מי שקובע אלו הלקוחות. לא מישהו בפורום X או Y)

4.עלות המסלול. זה בערך המחירים למסלול פרטי (נגיד במכללת נתניה. שנת לימוד לתואר ראשון 30,000 ש"ח). פשוט תשווי בין X מסלולים. תחלקי מחיר חלקי שעות לימוד לקבל אומדן. הכי כלכלי זה מן הסתם הנדסאי/תואר (כי המדינה מסבסדת חלק)

5."כדאיות" - אין לזה תשובה. זה תלוי אינסוף גורמים (פנימיים/חיצוניים).....אולי עדיף לעשות הסבה לנדל"ן, קוסמטיקה, או שירטוט אדריכלי, אולי שווה ללכת לייעוץ תעסוקתי.

בכל מקרה אל תחליטי לפי תשובות בפורום זה או אחר, כי השאלות שלך מאוד כלליות. (הכי קל להגיד "כן שווה לך" ולהתחיל לשכנע)

נושה28

New member
תודה על התיחסותך

ההחלטה בוודאי לא תהיה על סמך תשובות בפורומים, אבל אני כן מחפשת לשמוע מנסיונם של אחרים.
ראיתי כמה פעמים שממליצים ללכת לשיעור נסיון אבל במה זה יעזור לי, הרי שיעור אחד הוא טיפונת בים ולא יתן לי את התמונה המלאה ואפילו לא קרוב לכך, לא?

אשמח לשמוע עוד...
תודה

שיעור ניסיון אכן לא יכול לתת את התמונה המלאה,

אבל הוא כן יכול לתת לך מושג לקראת מה את הולכת.
22,000 ש"ח לשנה זה מחיר יקר לכל הדעות, אבל זה בגלל שמדובר במכללה פרטית שהלימודים בה אינם מסובסדים. אני חושבת ששווה לבדוק מכללות נוספות ולקבל עוד מושג על המסלולים שהן מציעות והמחירים, ובהחלט להגיע ולהתרשם משיעור ניסיון אם ניתנת לך האפשרות.

אהלן

לא בטוחה מה את בדיוק מחפשת, מה ז"א "החלטתי לעשות קורס של אתרים ואפליקציות"? קורס בעיצוב אתרים? או להתפתח לכיוון קוד ותכנות?

אם את אומרת שאין לך זמן להשקיע אפילו פעמיים בשבוע זה עלול להיות קצת בעייתי, חלק גדול מהקורסים עובדים בפורמט הזה של פעמיים בשבוע, אז אולי כדאי לך לבחור מוסד לימודים לפי הזמן שמתאים לך.

לפעמים יש קורסים שניתן לקחת און ליין אולי זה יכול לפתור לך את הבעיה.
נסי לחפש גם באתרים של חוויית משתמש ישראל, נטקראפט. יש גם מדריכים בפיקסל פרפקט. אם כבר יש לך רקע מבחינת תוכנות וחשיבה עיצובית בסיסית, המעבר לא קשה כ"כ.

המוסדות היותר מומלצים מהרשימה שלך הם - שנקר ומנטור לדעתי.
בהצלחה.

just me 89

New member
שנקר שכתבת

זה שנקר או שנקר הנדסאים
כי עשיתי קורס בשנקר הנדסאים ואני ממש(!) לא מרוצה
אני עושה עכשיו שוב קורסים חוזרים כדי לנסות להציל חלק מהכסף שלי
ההתנהלות שם גרועה ומחשבים על הפנים המורים גם לא כולם טובים
בקיצור אם זה שנקר הנדסאים תחשבי פעמיים

hds2

New member
האמת שלא בדקתי...

לא ידעתי שיש שנקר הנדסאים...
אוקי אני אבדוק... בכל מקרה הכיוון הוא גון ברייס כי אין לי 9 חודשים לתת וגון ברייס זה חצי שנה...
מישהו שלמד שם יכול לתת המלצה?

למעלה