שאלות מטיילות

אני מניחה שכמו לעצב קלפים מנייר כלומר- להכין קובץ pdf סגור להדפסה... רק לבדוק לגבי מקומות שמדפיסים על גבי פלסטיק. לא נראה לי שיש הרבה כאלה.

hallo kitti

New member
משטח אור

הי, מישהו יודע אולי איפה ניתן לקנות בארץ משטח אור דק להנחה על השולחן שיהיה איכותי? מצאתי רק באתרים מחול... אני לא רוצה קופסה ענקית כמו שראיתי שאנשים בונים לעצמם לבד, אלא משטח דק יחסית. תודה.

Nandn09

New member
תמחור

היי,

כמה לוקחים בד"כ על באנר סטטי ב4 גדלים שונים סטנדרטיים.
בעיניין חוקיות הפונטים, באיזה פונטים חינמיים ניתן להשתמש, איך יודעים אם הפונט חינמי חוקי לשיווק או לא. מאחר ולא רכשתי מעולם כאלה אני מניחה שאם אני עושה עבודות עליי לרכוש, יש גם כאלו שמוטמעים בתוך התוכנת עיצוב...
ומה אתם עושים במקרה שהוא דורש פונט מסוים שאין לכם, בקיצר...כל הפתרונות, תודה

Nandn09

New member
תמונה באתר

היי,
קראתי בעבר איזה מאמר של מעצב אמריקאי שממליץ לשים את התמונה שלך באתר תיק העבודות, האם אתם חושבים שבאמת כדאי?האם אתם שמים את התמונה שלכם?

עיצוב דוכן לתערוכה

מהם המרכיבים שצריך לכלול בהצעת המחיר?
ללקוח יש תמונות, לוגו וחומרים לכתיבה
מה אני צריכה לשאול בשביל שאוכל לתת הצעת מחיר?
תודה

Nandn09

New member
התייעצות

היי,
קרה לי כבר כמה פעמים שמעסיקים פוטנציאליים ביקשו שאעצב להם משהו כבחינה לפני שזימנו לראיון
תרגילים כאלה יכולים לקחת איזה שעתיים שלוש של עבודה.ואין וודאות בכלל שיקראו לי לראיון בסופו של דבר.
מה דעתכם על זה? האם זה מקובל והאם כדאי בכלל לטרוח?
תודה

l Ladybug l

New member
תרגילי שנה א - מישהו זוכר??

חברים עזרתכם- לצורך פרוייקט שאני עושה עם בני נוער אשמח לתרגילי שנה א בתקשורת חזותית.
בנושאים כמו: קומפוזיציה, צבע , שחור-לבן, קונספט, כל התרגילים של חשיבה יצירתית ללא מחשב..
עבר כבר עשור מאז שהייתי בשנה א׳ ואני כמעט לא זוכרת :(
אז אם מישהו זוכר או שיש פה סטודנטים שנה א אשמח מאוד לרעיונות!
תודה לעוזרים.

אפשר לרכוש בארץ

חפש בגוגל "שולחן אור" ותמצא כמה תוצאות. העניין הוא שבארץ זה יקר יותר לעומת חו"ל...

khloe

New member
אני חושבת שזה הגיוני לבקש..

ואפילו יותר טוב מכל ענייני הקו"ח והדרישות
זו הדרך הכי טובה לבדוק את העובד, ולי אין בעיה עם זה (בתור אחת שעשתה מבחנים כאלו)

Nandn09

New member
הבעיה שלי עם זה

עשיתי את העבודה , לקח לי כמה שעות, אבל זה נראה לי ממש אבסורד, כי זו לא עבודה כללית שאין לה הקשר , זו ממש עבודה פרסומית שקשורה לאותו המקום, כאילו שאני עושה להם פרסום בחינם, נראה לי לא הגיוני שצריך לבקש מידות שונות של אותה עבודה, הרי הקטע של המידות זה פשוט הזזה והתאמה של דברים זה לא כזה סיפור, בייחוד שיש לי דוגמאות לדברים כאלה בתיק העבודות,זה כאילו שמשתמשים בעבודה הזאת אח"כ.וכל זאת לפני שעוד זומנתי לראיון ובחרתי אם לי מתאים גם כן

AdamGoldstein

New member
גם אני

חושב שזה מסריח... וחצוף מצידם. ושהם מרשים לעצמם לבקש/לדרוש את זה רק כי הם התרגלו שמעצבים אומרים כן. כל זה לפני הראיון?

אם יש לך דוגמאות דומות בתיק העבודות, הפני אותם אליהן.

khloe

New member
לגבי עבודות כאלו

זה בעייתי, אבל כשאני עשיתי הרבה פעמים מבחנים כאלו היה להם ממש תיקית מבחן כזו שהיו עושים לכולם והיא לא עבודה אמיתית...

מה עם סימן מים על גבי העבודה?

זה ימנע מהם להשתמש בה אח״כ. לא נשמע לי הכי לגיטימי לבקש ממך לעצב משהו. לצורך כך קיים תיק עבודות להתרשמות...

Nandn09

New member
כן, בהתחלה חשבתי על משהו כזה

חשבתי לשים את השם שלי באלכסון, אבל ויתרתי.
מאחר ולא היו לי דפי נחיתה בתיק העבודות החלטתי שכדאי לי לעשות את זה בכל זאת ,
אז בסוף הכנתי את הדף נחיתה ושלחתי להם בקובץ מעט יותר קטן מהמבוקש (הם ביקשו 700*1000, העברתי משהו עם 400 פיקסלים)
הם גם ביקשו שזה יהיה בגדלים נוספים כמו 600*120 ו70 על משהו, החלטתי שזה טו מאצ' בשבילי כי לקח לי המון זמן לעבוד על זה,
אבל הם לא היו מוכנים לקבל אותי לראיון רק עם הדף ששלחתי, ....
אמרתי לעצמי שלפחות יש לי עכשיו דף נחיתה בתיק העבודות,

אני חושבת שבתכלס דף נחיתה מאוד דומה למודעות וגלויות ולעבודות של קומפוזציה שכבר יש לי בתיק, אבל אולי מעסיקים לא רואים את זה ככה...
בכל אופן, זה לא ממש פייר לבקש עבודה עוד לפני שראית את המקום והמראיין...זו המסקנה שלי מכל זה
תודה

YOYaron

New member
למזלך כל העבודות משנה א' שמורות אצלי במחשב

מקורס קומפוזיציה חלל וצורה: (כל העבודות בשחור לבן על בגודל A3 חוץ ממספר 4)

1. להכין קומפוזיציה של מילת תואר בעלת משמעות הפוכה ממה שרואים (למשל עשיתי מבוך מהאותיות של המילה "פשוט")
2. לשים מילה מתאימה לתמונה
3. לכתוב את השם (שם פרטי) באופן שמתאים לתכונת אופי שמייצגת אותי
4. להכין פאטרן
5. לקחת מחזה ולעשות לו קומפוזיציה שמתאימה לו בשימוש בנקודות
6. לשים ספרה (מספר) בקומפוזיציה מעניינת
7. להכין קומפוזיציה שמתאימה לסגנון מוזיקה כלשהו (עם צורות בלבד)

אגב אני למדתי במכון אבני ושם לא היה אכפת להם שאנחנו השתמשנו במחשב, אבל אפשר לעשות את העבודות האלה גם ללא מחשב...

מעניין לראות מה לומדים במכללות השונות בשנה א׳

לנו נתנו תרגילים שונים ומשונים- כמו ליצור קוביה ללא דפנות, ועוד כל מיני תרגילי טיפוגרפיה- לעצב מחדש את האות א׳ מגופן חיים רגיל, לעצב גלויות או מתכון למאכל כלשהו בצורה טיפוגרפית על גבי כרזה וכו׳.

Nandn09

New member
הייתה תגובה שכנראה נמחקה-אז למה בעצם

הסיבה שהמליצו לשים את התמונה, אגב גם נזכרתי שבלימודים גם הציעו לשים בתוך תיק העבודות , היא בגלל שזה כאילו גורם לך להראות אמיתי וגם להתחבר אלייך יותר מבחינה אנושית...אני שמה לב שזה מאוד נהוג בחו"ל, אבל פה בארץ פחות...אולי כי זו מדינה קטנה אין לי מושג, אבל המטרה היא להפוך את האתר שלך למקום משלך, וחלק ממה שמייצג אותך זה הפנים ואתה ממתג את עצמך גם ...

היא לא נמחקה, ההודעה פשוט עברה שרשור.

אישית, לא רואה סיבה לשים תמונה בתיק העבודות, כי בסופו של דבר מה שאמור לתת את הדעת אלו העבודות שלך ולא עד כמה טוב אתה נראה בתמונה. תמונה גם יכולה לפעמים ליצור רושם מוטעה ולגרום לאנשים לנסות לסווג ולקטלג אותך לפני שעוד בכלל הם עיינו בעבודות שלך. קרה לי כבר שחברה המליצה עלי ללקוחה פוטנציאלית. היא הגיעה אלי דרך הפייסבוק, ראתה תמונה שלי בפרופיל וחשבה שאני נורא צעירה (אני לא נראית לגילי), אז היא לא ממש לקחה אותי ברצינות ודי פיקפקה במידע ובהצעת המחיר שנתתי לה, אמרה שתבדוק את זה ותחזור אלי, וכמובן לא חזרה...
אח"כ התברר שהיא אמרה לחברה שהפנתה אותה שעושה רושם לפי התמונה שאני ממש צעירה וחסרת ניסיון, כך שלדעת יתמונה בתיק העבודות זו די טעות, אבל בטח יש מי שיחלוק עלי.

hallo kitti

New member
מאתי אתר בריטי שמוכר אותם במחירים די קרובים

לאלה, העניין הוא שאני לא יודעת כמה יתווסף לי על מכס ומה קורה עם אחריות כשקונים בחול וגם לא הצלחתי להבין אם הגדלים ממש זהים, נראה שזה אותו הדגם...
אפשר לקבל קישורים לאתרים נוספים בארץ שמוכרים אותם?

למעלה