מתעניינים בלימודים

soundsGood

New member
שאלה שעוד לא שאלו פה בפורום

איפה ללמוד תקשורת חזותית? טוב... יכול להיות שהיא נשאלה פה ושם....
בכל אופן
רציתי לשאול לגבי המצב הספציפי שלי - אני מפתח תוכנה אחרי תואר ראשון, עובד, עם משפחה צעירה. יצירה זה משהו שמאוד בוער בי, לאורך השנים למדתי ציור ורישום אצל מורים פרטיים. לצערי אין לי זמן לתואר ראשון באחד המקומות הנחשבים (ואני חייב להמשיך לעבוד כדי לפרנס). מה שדי משאיר אותי עם לימודי ערב.
המטרה שלי בלימודים היא בעיקר לפתח את החוש העיצובי, המחשבה היצירתית, פחות ללמוד את התוכנות (למרות שגם קצת כן). המטרה בסוף היא לחבר את לימודי העיצוב עם תחום התוכנה (עיצוב לווב/מובייל/UX).
רציתי לשאול אם אתם יכולים להמליץ מנסיון שלכם על אחד ממסלולי הערב שקיימים (עדיפות לאזור המרכז). אשמח אם יש לכם חוות דעת על המקומות הבאים:
חשיפה, מנשר, מכון טכנולוגי חולון. אם יש לכם המלצות נוספות אשמח לשמוע.

המון תודה :)

על המעבר מעולם הדפוס לעולם האינטרנט

ספרו קצת על המעבר מעולם הדפוס לעולם האינטרנט
האם זה ממש שונה?
האם למתעסק בעיצוב לדפוס מומלץ ללמוד גם בניה וגם עיצוב אתרים? או שמומלץ רק עיצוב?
האם קשה המעבר? או שזה סביר, כיוון שיש ידע ראשוני בעיצוב?

חשבתי ללמוד במנטור, אבל נדמה לי שהקורס שלהם מתעסק בבניה ופחות בעיצוב
איפה אתם למדתם עיצוב אתרים? יצאתם מרוצים מהקורס?

Penguin2

New member
עיצוב גרפי

היי,
אני שוקלת להתחיל ללמוד עיצוב גרפי ויש לי כמה שאלות:
1.איפה הכי כדאי ללמוד?
2. האם העיצוב הגרפי כולל בתוכו את תחום הגרפיקה הממוחשבת?
3. האם יש באמת עבודה בתחום?
4. האם הלימודים דורשים ידע קודם של הפעלת תוכנת פוטושופ או משהו בסגנון או שלומדים הכל מאפס?

תודה לעונים

hallo kitti

New member
המשך לימודים...

הי, אני לומדת כרגע במכללה פרטית. לא הבחירה הראשונה שהייתי עושה אם היתה לי ברירה אבל אין לי.
מכיוון שהידע התאורטי שאני מקבלת שם הוא לא נרחב בכלל (גם לפי מה שראיתי במקומות אחרים וגם בגלל שהלימודים לא לתואר וגם בגלל שהאינטואיציה שלי די טובה לגבי זה) ואני בספק אם אצא עם כל הידע הדרוש רציתי לדעת האם ישנה אפשרות בארץ להתמקצע לאחר מכן בתחום מסוים בצורה מעמיקה כמו למשל בטיפוגרפיה או לקבל ידע מעמיק בנושא אחר שיעניין אותי במהלך הלימודים?
אני יודעת שאין התמחות בטיפוגרפיה בארץ, אבל איפה ניתן לקבל את הידע המקיף ביותר בנושא?

butchl1

New member
אנימציה בלימודי תקשורת חזותית

שלום,

רציתי לשאול, עד כמה החלק של אנימציה מהווה נדבך מרכזי בלימודי תקשורת חזותית במכון טכנולוגי חולון (HIT)?

תודה
ברי

yanshouf

New member
סוג אחד של עצה

לפי דעתי נכון לעכשיו לימודי ערב הם בזבוז כסף. אין אף מוסד "מכובד" שמעביר אותם כחלק שקשור למחלקות הרגילות (תמיד זה מנותק) וזה לא הסגל שמלמד במסלולים לתואר.
במקרה שלך הייתי שוקל ללמוד לבד. פשוט תציב לעצמך יעדים ותלמד לבד. אי אפשר ללמוד יסודות של עיצוב גרפי בלימודי ערב, הקורסים שמנסים לעשות את זה הם בזבוז זמן וכסף לדעתי.
קנה ספרים, קרא מאמרים, תעשה תרגילים, תתייעץ עם מעצבים שעובדים בתחום, ותעשה פרוייקטים לעצמך.

היי

קודם כל עיצוב גרפי הוא בד"כ רק ממוחשב. יש אולי קורסים נלווים של איור/רישום כדי ללמוד טכניקות אבל תחום העיצוב היום הוא ממוחשב לחלוטין.
לדעתי בכל מקום לומדים את התוכנות מ-0, אבל כדאי לבקש תכנית לימודים (סילבוס) מפורטת ולעיין טוב בדרישות.

איפה כדאי ללמוד?
תלוי מה את רוצה, 4 שנים? שנתיים? קורס של חצי שנה? מה התקציב שלך? איפה את גרה והאם את מוכנה לעבור דירה לצורך הלימודים?

המוסדות הגבוהים המובילים הם שנקר, בצלאל, ויצו חיפה, היט חולון - משם יוצאים עם תואר ועם הרבה ידע תיאורטי, מעשי, מקיף.

יש מסלולי הנדסאות שזה שנתיים בד"כ - פחות ידע תיאורטי, זה בעיקר בסיס תיאורטי קל והתמקדות מעשית בתוכנות ובביצוע. זה כמובן יותר זול והרמה פחות גבוהה.

האחרונים הם קורסים למיניהם של מכללות פרטיות ושם זה בעיקר לימוד תוכנות נטו ולצאת ביצועיסט. העלויות לא זולות למיטב ידיעתי, והידע העיצובי/תיאורטי חלש.

יש עבודה בתחום החל מבתי דפוס, סטודיואים לעיצוב ועד משרדי פרסום ויח"צ. אפשר גם להיות עצמאי, תלוי באופי.
רוב העבודה כיום נעה לכיוון עיצוב לווב/אינטראקטיב, וכדאי להבין בזה לפחות את הבסיס גם אם דפוס מושך אותך יותר.

בהצלחה...

AdamGoldstein

New member
לימוד עצמי

לא משנה מאיפה יהיה לך תעודה, תמיד אפשר (המילה הנכונה היא "נחוץ") ללמוד נושאים שמעניינים אותך באופן עצמאי. יש המון מידע באינטרנט אבל גם ספריות עדיין יכולות להיות שימושיות אם את רוצה לגוון ולא לבהות במסך.

hallo kitti

New member
איפה אפשר למצוא רשימת קריאה מומלצת?

אני בכלל לא מגיעה מהתחום הזה לפני כן ואין לי כיוון בכלל לגבי ספרות בנושא, איך יודעים מה לחפש?

AdamGoldstein

New member
לי אין מושג

הטיפוגרפיה רחוקה ממני קצת פחות מפלוטו. אני בטוח שפה או במקום לימודייך יש מישהו שיודע מה מומלץ. אם לא תמיד אפשר לחפש באינטרנט המלצות.

יש עבודה אך יש גם המוווון מעצבים בשוק

השוק מוצף, מאוד מוצף במעצבים ובגרפיקאים, לכן לא פשוט למצוא עבודה בכלל
אני לא חושבת שאפשר לומר שזהו מקצוע מבוקש.
אם את אוהבת את התחום, אז לכי על זה, אך אם את מחפשת אהבה ובנוסף מקצוע מבוקש ונחשק שחסרים בו אנשים, זה לא ממש הכיוון.
בהצלחה

horse girl1

New member
לדעתך,

אם נניח עשיתי את אחד הקורסים של החצי שנה ומצאתי את העבודה הראשונה להתחיל איתה...
בהמשך הדרך שהאם זה ישנה המקום בו למדתי או שיש הסתמכות יותר על העבודות?
[מהסתכלות באולג'וב אז ברוב המקומות כתוב שדרוש ניסיון קודם ופחות דרישה של מוסד גבוה...]

לדעתי תמיד יש משקל גדול יותר לתיק עבודות

כי שם רואים בתכלס מה היכולות שלך, ואם התיק מצוין נדיר לדעתי שהמעסיקים יתעלמו מזה רק כי לא למדת במוסד גבוה.

אבל כמו שלילך אמרה, השוק די מוצף ואם יתמודדו מולך על אותה משרה אנשים שגם להם יש תיק עבודות מצוין וגם למדו במוסד נחשב - הסיכויים שלך נחלשים...

אגב, אני הנדסאית בהשכלתי (מסלול של 2.5 שנים) וזו ההתרשמות האישית שלי מהנושא.... אף פעם לא הייתי בצד של המעסיק... בהצלחה

Siton Es

New member
בנייה ועיצוב

זה שונה. בניית אתרים זה טכני/תכנותי (למרות שבדרימוובר יש אינסוף כלים שאפשר לעבוד איתם. ולא רק סביבת קוד)...."גם בנייה" זה המומלץ על הנייר (כדי להבין איך דברים עובדים), אם זה יתרום או לא, תלוי במה עושים עם הידע הזה (אם מישהו יודע ששורה אחת של קוד והוא נכנס לדיכאון, עדיף ללמוד את זה ברמה שטחית...בכל מקרה מתכנת על הנייר אמור לתת את הפתרונות המורכבים)

עיצוב אתרים-
מן הסתם צריך קצת רקע בבנייה וחוקיות, אבל מכיר מעצבים בלי מושג ב-HTML וכל המסביב (רק הבנה של יסודות, ושל צורת בנייה נכונה לעבודה מול מתכנת). זה תחום די מוזר. אין באמת קורס שמלמד פרופר עיצוב אתרים (זה גם מכיל בתוכו UI ברמה כלשהי. שזה עולם בפני עצמו). עם ניסיון והשראה זה אמור לבוא לבד שיש רקע בעיצוב (אתר נחמד: cssdesignawards.com)

לא עשיתי קורס, אבל לפי התכנים אפשר לקבל כיוון (HTML ו-CSS יותר קשורים לבנייה. פוטושופ את לא צריכה כי את יודעת).....אולי שווה ללכת לכיוון של מובייל/אפלציות (זה מן "עיצוב אתרים בגרסא מוקטנת" עם יותר מגבלות..ובעל יותר פוטנציאל צמיחה (יש לכל אחד אתר. אין לכל אחד אפליקציה/אתר מותאם...המודעות לזה רק עולה)

תודה

בסופו של דבר לא עשית קורס ואני מעדיפה ללמוד בקורסים מסודרים. את הלבד מהבית להשאיר לחיזוקים ותוספות...
לכן מהתשובה שלך קשה לי לקחת המלצה לגביי....
אבל אני כןם מבינה שאין קורס העוסק בעיצוב בלבד. לכן אצטרך ללמוד את שניהם, ותוך כדי הבנה של הבניה אבין כבר את עניין העיצוב...
זה נכון שפוטושופ אני יודעת, אבל את כל העיצובים שלי עשיתי בתוכנה וקטורית לדפוס, לכן אם בעיצוב לאינטרנט משתמשים בפוטושופ, אצטרך חיזוק רציני...
לפעמים נראה לי שברגע שאכנס לתחום אפילו במעט, דברים יהיו ברורים יותר.
אני צריכה לעשות סקר על הקורסים השונים במקומות השונים ולהחליט מי טוב ומה מתאים לי.
אם יש המלצות, אשמח לשמוע
את הקורס אוכל להתחיל רק בסביבות ינואר, אז יש זמן...

Nandn09

New member
לימודי ערב זה אחלה...

השאלה איפה והשאלה מה, לדעתי אם אתה מתמקד באיזו נישה מסוימת בתוך התחום שרלוונטית לשוק העבודה (למשל עיצוב אפליקציות ) אז זה יכול להיות מעולה. לא פחות משנתיים..,בתכלס..למה לא? לא כל אחד יכול ללמוד 4 שנים ועוד בבקרים.

soundsGood

New member
תודה על התגובות,

yanshouf, אני מעריך את הדעה שלך, העניין שלי הוא שאני מרגיש שאני צריך מסגרת, מקום שמחייב אותי לעבוד ומפקס אותי כל פעם על נושא, כי אחרת אני קצת מתפזר. כמובן שאני גם לומד הרבה לבד ואמשיך.
Nandn09, זו בדיוק השאלה שלי - איפה :) לגבי מה - הדגש שלי הוא יסודות העיצוב + עיצוב ממשקים בהמשך

Nandn09

New member
"יסודות העיצוב"

אם אתה רוצה רק להתמקד בעיצוב ממשקים, מבירור שעשיתי על מעט המכללות שמלמדות את זה, לג'ון ברייס יש הכי הרבה ותק וגם הכי הרבה שעות לימוד . לא זוכרת את כל הפירוט של הקורס, אבל זה היה נראה לי הכי מתאים.
לגבי יסודות, מהניסיון שלי בלימודים ובחיפוש ( ואני לא מכלילה את כולם כמובן ) המקומות הטובים מלמדים כפרינט את יסודות העיצוב וגם על קצה הקרחון, מה שאומר אין ממש דרכי קיצור, אבל אם אתה מוכשר מספיק אתה יכול לדלג ואולי עדיף, הם פשוט לא מעודכנים בשוק במקום לדלג ולקצר את הפרינט הם נמרחים עליו, אז אין טעם לעבור את זה..אפשר אולי למצוא כמה סדנאות שמעשירות את הידע ונותנים טיפים ורעיונות על יסודות, ובכלל לחפור ברשת לגבי זה באופן עצמאי.

ארטמיסן

New member
איך הגעת למסקנה הזו?

שלימודי ערב הם בזבוז כסף? זו מסקנה מכלילה למדי, יש הרבה מקומות שמלמדים לימודי ערב,
האם כ-ו-ל-ם ללא יוצא מן הכלל גרועים? האם למדת באחד מהם ואתה יכול לספר מנסיון אישי?
זה קשה ללמוד לבד, ומי שלא מגיע מהתחום לא יכול רק ע"פ התיעצויות וספרים להבין מה הוא צריך ללמוד,
האם אתה למדת ככה? זה מעניין אותי כי אני רוצה להרשם ללימודי ערב וכבר קלטתי שהרבה מחרטטים
אבל לא נראה לי שאפשר לצאת עם הצהרה כזו..

תיקון טעות

יש מוסדות בהם יש קשר מקצועי ישיר בין המחלקות לעיצוב לבין לימודי התעודה.
בHIT המכון הטכנולוגי חולון, התכנית ללימודי תעודה נגזרת מהתכנית של התואר ומיועדת לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם ללמוד במסגרת צפופה כל כך או לאקדמאים שהחליטו לעשות שינוי בקריירה. גם המרצים הם ברובם מרצים שמלמדים בתואר והדרישות שהם דורשים מהסטודנטים בתכנית לתעודה לא שונות מהדרישות מהסטודנטים בתואר.
לימודים לבד יכולים בהחלט להתאים למי שלומד תוכנה אבל לא למי שמעוניין ללמוד עיצוב, כיוון שחלק גדול מתהליך הלמידה הוא ביקורת עבודות (כפי שנעשה בלימודי התואר)
חבל להכליל :)

למעלה