עבודה, הצעות עבודה והתלבטויות בנוגע לתעסוקה

painapple

New member
תיק עבודות לעולם האמיתי

היי

אני מסיימת תואר ראשון השנה ומתחילה בימים אלו לחפש עבודה.
לא למדתי עיצוב, אלא תקשורת דיגיטלית בספיר ולפני כן אנימציה ב-IAC. בין לבין עבדתי בתור ביצועיסטית ועשיתי דברים בשביל הכיף שלי, כך שהתגבש לי תיק עבודות. הבעיה היא שתיק העבודות שלי אמנם מגוון, אבל ברמה של קצת מכל דבר וזה לא מתפרש כמספיק בשביל שום תחום. לפחות זו התחושה שלי, אחרי ששאלו אותי "אם יש לי עוד דברים של עיצוב" בשני ראיונות.

השאלה היא מה עושים? להתביית על תחום ולהוסיף עוד דברים? לחפש שוב עבודה בתור ביצועיסטית ולרדת מענן העיצוב כרגע?

אגב, אני מודעת לכך שאולי זו רק פרנויית סוף תואר, אבל דעה אובייקטיבית זה תמיד טוב.
אז זה תיק העבודות שלי ואשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

תודה ויום נפלא

תקראו את המסר עד הסוף

שלום חברים
אנחנו לא מחפשים עובדים שכירים
נא לא לשלוח לנו קורות חיים

אנחנו מחפשים מעצב/ת גרפי פרילנסר עם חשבוניות
אנחנו חברה לייעוץ שיווקי ומעוניינים לשלב את המעצב/ת בפרויקטים שיווקיים

נא לפנות אלי בצירוף קישור לתיק עבודות
למייל [email protected]

רק פניות רלוונטיות יקבלו התייחסות
תודה
יפתח לרון
רומי לרון - ייעוץ שיווקי

Matereya

New member
התייעצות לגבי הצעת עבודה

שלום לכולם,
קיבלתי הצעת עבודה באיור מלקוח שהוא בעל חברת משלוחים.
הלקוח ביקש כ10 ציורים שבהם מופיעות שתי דמויות בדו שיח, שכביכול מפרסם את העסק. מדובר בציורים שלא אמורים להיות מאוד מורכבים (פורמט A4 ורובם יודפסו על פליירים וחולצות) אבל בכל זאת דורשים כ3-4 שעות עבודה על כל אחד. מכיוון שאני עדיין סטודנטית אני לא ממש יודעת כמה נהוג לקחת על עבודה כזאת, אבל תימחרתי לפי שעות ואמרתי לו שזה סדר גודל של 30 ש"ח לשעה, כלומר - 120 שקלים לציור (אני יודעת שזה ממש מעט) והוא אמר לי שזה יקר לו ושאני "אעשה לו מחיר", כלומר - 100 שקלים לציור.

בעיקרון, אמרתי לו שאני אנסה לעשות ציור אחד ואז נראה, אבל ככול שאני חושבת על זה עכשיו, יצאתי מהשיחה בתחושה של בן אדם שלא בדיוק יודע מה הוא רוצה, הוא הסביר לי באופן כללי את הרעיון אבל אין שום דבר כתוב, והכל הרגשה של "קבלנות" כזאת של "את עובדת בשבילי ואני אגיד לך מה לעשות", ובגלל שאני סטודנטית אז מבחינתו אפשר עדיין להוריד במחיר של כל עבודה.

אני לא בטוחה לגבי שום דבר מבחינת תמחור, אני לא יודעת כמה זה משנה העובדה שאני סטודנטית כי בעוד שאני לא עוסקת באיור בתחום המקצועי, יש לי עבודות שלי ואני ממש מקפידה על איכות אבל זה מרגיש לי כאילו לעשות עבודה כזאת, במחיר הזה ומול בן אדם שמבחינתו אומר לי "לא אכפת לי מה יהיה העיקר שזה ייראה יפה" יהיה פתח למלכודת שאני לא אצא ממנה. הרי כל שניה הוא יכול לשנות את דעתו ואני לא בטוחה שהוא גם מודע לכך שצריך לחתום על חוזה. וגם המחיר ממש לא מכבד את העבודה.

אשמח לדעתכם ואם תוכלו גם לשתף אותי לגבי תמחור של עבודות. האם פר-ציור\עבודה או פר-שעה.

תודה מראש :)

hallo kitti

New member
יש לך תיק עבודות מאד יפה

אבל מה זה "עוד דברים של עיצוב"? הכל פה זה עיצוב... אם את מעוניינת בתחום עיצוב ספציפי תשקיעי בו במיוחד בתיק העבודות ואני בטוחה שיהיה בסדר. כמו בכל דבר- אם מעוניינים להגיע לתחום ספציפי כדאי להציג יכולות בעיקר בו כי זה מה שיעניין את המראיינים/בוחנים.

AdamGoldstein

New member
לדעתי

חיים כאומן שכיר מתחלקים לשתי פאזות, לפחות לדעתי ובשבילי:
או שאני עובד במקום כלשהו,
או שאני במצב שיפור עצמי *כדי* להיות מספיק טוב כדי לעבוד איפה שאני רוצה.

אין מצב שאני לא עובד וגם לא מייצר עבודות חדשות לתיק עבודות. אם התיק עבודות שלך לא מספיק טוב, והוא לא, כי המראיינים אומרים לך את זה, ואת לא מצליחה להשיג איתו עבודה, אז אל תפסיקי ליצור עבודות חדשות ולהשתפר. התשובה היא כמובן להתביית על תחום ולקרוע תתחת. אין סיבה הגיונית שיעבור שבוע שלם בלי עבודה חדשה שנכנסת לתיק עבודות ומעיפה עבודה פחות טובה ממקומה שם.

דרוש/ה מעצב/ת פרילנסר

שלום חברים
אנחנו לא מחפשים עובדים שכירים
נא לא לשלוח לנו קורות חיים

אנחנו מחפשים מעצב/ת גרפי פרילנסר עם חשבוניות
אנחנו חברה לייעוץ שיווקי ומעוניינים לשלב את המעצב/ת בפרויקטים שיווקיים

נא לפנות אלי בצירוף קישור לתיק עבודות
למייל [email protected]

רק פניות רלוונטיות יקבלו התייחסות
תודה
יפתח לרון
רומי לרון - ייעוץ שיווקי

Siton Es

New member
UI המלצה על תחום במגמת עלייה

עיצוב UX/UI. תחום במגמת עלייה די מובנת, בעיקר בגלל שוק הסלולר (להעשרה: העיצוב, בניית האייקונים וכו' פרופר בתוכנה X נקרא GUI)

יש כרגע באלג'ובס - 60 משרות בתחום (בשביל האומדן: גרפיקאי/ביצועיסט (190 משרות), עיצוב לאינטרנט (96)), משמע ש-60 זה לא מעט בכלל....ומאמין שזה יעלה עם הזמן (כמו שעולה הצורך במפתחים לסלולר למשל).
מעבר לשוק העבודה זה אחלה ידע לפרוייקטים עצמאיים ומימוש רעיונות לאפליקציות וכאלו.

אפשר ללמוד כמו כל דבר: ספרות, קורסים, ובטח גם בתואר ראשון בעיצוב לאט לאט זה ייכנס ברמת קורסים או כהתמחות (אין לי מושג איפה זה עומד כרגע).
===========================================================
למי שמחפש עזרה בחיפוש ספר. הספרים ממה ששמתי לב מתחלקים ל-4 דגשים (חלק משלבים):
1)התיאוריה מאחורי (התהליך, החשיבה וכו'...ברמה כללית - למפתחים/מעצבים/פסיכולוגים/מנהלי שיווק וכו')
2)עקרונות עיצוב
3)DESIGN PATTERNS (למשל תפריט טאבים, תפריט רשימה, גלרייה וכו', אלו תבניות) - מה, למה ומתי.
4)STUDY CASE (מקרה. ולומדים ממנו)

בתחומים:
1)סמארטפון/טאבלט. 2)UI בכללי (עם דוגמאות מ-WEB, סלולר, תוכנה וכו')

Nandn09

New member
חיפוש עבודה ותיק עבודות

היי,
אני מחפשת עבודה בעיצוב ואיור זמן רב, סיימתי את הלימודים בעיצוב לפרינט לפני מספר חודשים.
יש לי תיק עבודות שמציג את העבודות מהלימודים(שאעדיף כרגע לא לחשוף כאן) שכולל עבודות מכל הסוגים, כולל איורים ואנימציות שאותם למדתי באופן עצמאי בלבד.
במהלך הלימודים עבדתי בתחום העיצוב לאינטרנט ועזבתי די מהר כי השכר היה נמוך מאוד. מאז לא מצאתי עבודה. נראה שרוב המשרות המבוקשות קשורות לעיצוב ממשק משתמש או אפליקציות וחלק מהם כוללות אנימציה ואיור, או דורשות נסיון של שנים רבות.
הגעתי למסקנה שההצעות שיתאימו לי יותר יכללו איור ואנימצית דו מימד למשחקים ולאפליקציות למרות שזה לא תחום ההתמקצעות שלי. האם בכלל יש לי סיכוי למצוא עבודה בזה ללא נסיון או תעודה בתחום? ו איך לכוון לתחום הזה? האם תיק העבודות שלי צריך להתמקד רק בעבודות בתחום הזה שאותם כניראה אצטרך ליצור איכשהו? או שאפשר שהן יתפרשו גם על תחומים כמו פרינט ומיתוג וכאלה? תודה.

דונגל

New member
קשה לייעץ בלי לראות את התיק

והעובדה שאת חושששת להראות אותו פה אומרת משהו עליו.
תיק עבודות הוא דבר שאת צריכה להיות גאה בו ולהראות אותו ללא חשש.
אין סיבה לא ל״לדחוף״ אותו לכל מקום אפשרי לכי תדעי איפה מסתובבים מעסיקים פוטנציאלים טובים (למרות שפה הסיכוי נמוך).

בכל מקרה לא כל התיק חייב להראות עבודות מהתחום אליו את רוצה ללכת. אבל הליבה שלו או חלקו העיקרי כן.

Nandn09

New member
אין קשר בין ערך התיק לבין פרסומו כאן...

אני לא אוהבת לפרסם בפורומים, אבל אין לי בעיה להעביר בהודעה אם אפשרי.
בעקרון שיניתי את כל האתר מאתמול...בתקווה שאולי זה קצת יעזור.

דונגל

New member
דווקא יש קשר אבל מעבר לזה

את כותבת שאת מחפשת זמן רב ללא הצלחה.
כנראה שיש איזו בעיה בתיק או באיך שאת מציגה אותו.
בלי לראות את התיק קשה יהיה לעלות על הבעיה.
את מוזמנת בכיף להעביר אותו בהודעה ואשמח לייעץ.

יש אנשים שלא חושפים את תיק העבודות

כדי שלא יגנבו להם רעיונות או עבודות. זה לא בהכרח אומר שתיק העבודות שלהם לא טוב.
כבר יצא שהעליתי לרשת עבודה עם צילומים שלי, ומישהי השתמשה בה ולקחה תמונה שצילמתי לטובת פרסומת של העסק שלה, בלי ממש לשאול אותי.
תבעתי אותה בתביעות קטנות וניצחתי, אגב.

דונגל

New member
נו באמת - מפחד שיגנבו להם?

זאת סיבה מספיק טובה להימנע מפרסום אפשרי בפני מעסיקים פוטנציאלים?
וכמו שאמרת - אם אכן גנבו תמיד אפשר לפנות לבית משפט.
אם כי נשמע לי קצת מוזר שפנית לבית משפט לתביעות קטנות שעד כמה שידוע לי עניינים של זכויות יוצרים לא נידונים בו.

smady by

New member
ראיון עבודה במשרד מיתוג

מה מביאים איך מביאים מה עושים?
ראיון עבודה במשרד יחסית מפורסם להתמחות בקיץ (לסטודנטים). התבקשתי לשלוח במייל מס' עבודות להתרשמות, ולהגיע לראיון.
להביא לפטופ? דיסקאוןדי להראות? משהו מודפס? כל העבודות הן עבודות מהשנים האחרונות בתור סטודנטית (יש ספרים, כרזות, אריזות - כל אחד בפורמט שונה).
מה מקובל בשוק?

תודה מראש..

דונגל

New member
הצעה

אם יש לך אתר לינק יכול להספיק.
אם לא פידיאף עם עבודות (כדאי בכל מקרה גם כגיבוי לאתר אם במקרה האינטרנט אצלם נפל).
אם יש לך כוח וכסף יכול להיות טוב להדפיס כמה עבודות + קורות חיים לכרוך אותן יפה בספירלה ולהשאיר את זה שם בסיום הראיון.
לפטופ לא הייתי מביא. כבד ומסורבל.

כדאי לנסות להציג את העבודות בפורמ אחיד. ליצור איזה טמפלט של שקופית מצגת עם כותרת קבועה שבה מתואר מה רואים+ עמוד שער שבו כתוב ״השם שלך ועבודות 2012-2013. ואז למקם את כל הדברים על הפורמט הזה.
A3 שוכב הוא פורמט שמצאתי מאוד נוח לדברים כאלו. ואחכ גם אין בעיה להדפיס את זה על a4 אם רוצים.

Nandn09

New member
שאלה לגבי קורות החיים...

אם אין לי נסיון רב אלא במקצוע אחר מעיצוב, כולל השכלה במקצוע אחר, האם לציין אותם ברזומה? או שלהשאיר מצומצם וממוקד...תודה

Siton Es

New member
אין תשובה אחת...לדעתי אפשר

עדיף שידעו על עבודות קודמות (אחרי שיש ניסיון תמיד אפשר לצמצם). השאלה הראשונה בראיון זה "מה עשית לפני", זה כן משהו שבוחנים. גם אם זה שמירה, טלמרקטינג, חנות בגדים או לא משנה מה. זה יכול להעיד על יציבות תעסוקתית, ויכולת להתמודד עם מסגרות, יעדים וכו' - זה דבר חשוב מאוד למעסיקים. וגם לחברות השמה ד"א.

לגבי השכלה. תואר או הנדסאי לציין מן הסתם. לימודי תעודה וקורסים למיניהם תלוי. הייתי בכל מקרה מציין את הכותרת הראשית של ההשכלה מהמקצוע האחר אם לדעתך זה מעיד על יכולות (תעודה מוסמכת כלשהי). כל דבר מעבר תשקול.

למעלה