מתלבטים/ מתעניינים בלימודים

סונצלה

New member
התייעצות קטנה עם בוגרים ומעצבים :)

אהלן.
אז אני חושבת ללמוד עיצוב גרפי.
מתלבטת בין תואר לתעודה ובודקת אפשרויות.

חשבתי שהכי טוב יהיה לשאול אנשים מה"שטח".

על איזה מוסד הייתם ממליצים? איך הלימודים עצמם היו עבורכם?
מהם תנאי הקבלה בד"כ? וכל מידע אחר אשמח לקבל :)

לימודי עיצוב אתר + בניה

אני עושה בדיקה לגבי המוסדות השונים. בדקתי בגוגל והגעתי למוסדות אלו:
ג'ון ברייס
סלע
מעוף
מנטור

כרגע אני רק בשלב של הבדיקה הכללית: מהם הנושאים הנלמדים, כמה זמן ומיקום הלימודים.
לאחר מכן אבדוק מחירים ואעשה השוואות.

האם יש עוד מקומות שתמליצו לי לבדוק?
אני גרה בנתניה ולכן רצוי מקומות באזור השרון והמרכז. לא צפון או דרום....
תודה

HidingPlace

New member
התייעצות

היי,

התקבלתי לאחרונה לבצלאל ושנקר, אני תושב המרכז ומתבקש שאלמד בשנקר, אך לאחרונה אני שומע המון שמועות לגביי קשיים כלכליים שם והמון דברים טובים על בצלאל, רציתי לשמוע את דעתכם והאם יש אמת בשמועות האלה.

ותודה מראש:)

1ronitit

New member
אנסה לעזור

ההבדל העיקרי בין לימודי תעודה ללימודי תואר ראשון הוא הזמן.
תואר לומדים 4 שנים וקורס הוא בדרך כלל שנה עד שנה וחצי.
כדי להתקבל לתואר את צריכה להציג תיק עבודות, לעבור מבחנים פנימיים של הבית ספר ולעיתים גם יש ראיון אישי.
אני התקבלתי ללימודי תואר ואחרי שהתחילו הלימודים עזבתי כי לא הצלחתי להתחבר לחומר הנלמד.
בשנה הראשונה לומדים עיצוב כללי ולא נוגעים בכל מה שקשור לעיצוב גרפי במחשב.
בסופו של דבר עשיתי קורס ב hackeru ובמהלכו בניתי את תיק העבודות שלי.
לי פחות התאים ללמוד 4 שנים והרגשתי שבקורס אני אקבל את הכלים שאני צריכה בזמן קצר יותר.

just me 89

New member
לגבי סלע

אני למדתי שם, עיצוב אתר אין שם, למרות שבפירסום שלהם כתוב עיצוב אתרים פשוט אין
בניית אתרים יש מסלול שלם

לא עולה לי מקומות נוספים
בהצלחה

דניאל K

New member
עדיף לך להחליט על פי התרשמות אישית

ולא על פי בעיות כלכליות של מוסד. אם יש לך תחומים ספציפיים שמעניינים אותך אתה יכול לברר לגביהם עם סטודנטים ולחפש עבודות של סטודנטים ברשת. לקרוא את התוכנית לימודים לעומק ולברר על המרצים, ללכת לתערוכת גמר (אפילו שלדעתי היא לא תמיד מעידה על העשייה והיכולת של סטודנט במשך ארבע שנים). ובהנחה שאין לך בעיות כלכליות (שאתה מסוגל לשכור דירה בי-ם) גם למיקום לא הייתי נותנת הרבה חשיבות (כן, ירושלים יכולה לדכא, אבל יש משהו תומך בזה שכולם סביבך סטודנטים שעסוקים בלימודים. גם לא חסרים סטודנטים שנוסעים כל יום מהמרכז).

דונגל

New member
כן

יש אמת מסויימת בשמועות מן הסתם.
בצלאל גם מתקדמים יותר ומחדשים יותר בתוכנית הלימודים שלהם (כמו הוספת קורסי הסטודיו). אם זה טוב או לא קשה לדעת.

דניאל K

New member
החידוש הוא לאו דווקא בקורסי סטודיו

שזה בעצם קורס של 6 שעות ביום אחד (ודגש על עבודה בכיתה) אלא בביטול חמשת המסלולים (גרפי-טיפוגרפי, פרסום, אינטראקטיב, ברודקאסט ואיור) והפיכתם לקורס חובה אחד בסמסטר למי שבוחר מסלול איור (לדוג' בשנה ג' קורס איור לעיתונות בסמסטר א' וקורס סגנון בסמסטר ב') וקורס חובה בסמסטר במסלול עיצוב (קורס פורמטים טיפוגרפיים בסמסטר א' וקורס מיתוג בסמסטר ב'). חוץ מזה בשאר הקורסים אפשר לבחור באיזה תחום שמעניין אותך וגם יש קורסים שמערבבים כמה תחומים ביחד, ככה שאפשר להתמחות בתחום ספציפי או ללמוד לרוחב. אני חושבת שזה לטובה.

בקי22

New member
אפשר לשאול למה ירושלים יכולה לדכא?

מעבר לעובדה ששוק העבודה כאן איך לאמר

דניאל K

New member
לא קשור לפן המקצועי

אני לא מתחברת לעיר, בואי נגיד שצריך למצוא שותפים שכיף לך לגור איתם, במיקום טוב ולקוות שמזג האוויר לא יהיה קר מדי.

ddzor100

New member
בניית אתרים וקידום אתרים

לומדים בדרך כלל WEBMASTER, PHP ,JavaScript.
אני לומד עכשיו קורס בניית אתרים+ קידום אתרים בהאקריו ברמת גן במסלול של בוקר שהוא סך הכל 5 חודשים.
תקראי את הסילבוס שלהם ותעשי השוואה.

אור841

New member
לילך

היי לילך, למען הגילוי הנאות אני עובדת בג'ון ברייס מכללת הי-טק.
שתי אופציות עומדות לפנייך,
קורס "יסודות בעיצוב אתרי אינטרנט בשילוב עיצוב לעולם הפרסום והמובייל" אצלו,עוסק ברובו בעיצוב האתר, בעוד חציו השני של הקורס
עוסק בבניה, HTML, CSS ומובייל. נלמד בסניפי ת"א, ירושליים וחיפה.
אופציה אם את מעוניינת יותר בבנית האתר \ הייתי ממליצה לך להתעניין במסלול Webmaster 4.0 , כאשר רובו ממתמקד בבניה והחצי השני של הקורס מתמקד בקוד בעיקר.- נלמד בסניפי ת"א, וחיפה
אם את מעוניינת לשמוע פרטים נוספים את מוזמנת לפנות אליי במייל האישי
[email protected]
בהצלחה! :)

תודה רבה על התגובות

אני אחדד מעט את העניין...
אני מחפשת ללמוד בעיקר עיצוב אתרים עם נגיעה קטנה בבניה.
בינתיים עדיין בודקת את האופציות

khloe

New member
הימורים

מי חושב שרק אחת מהן שתולה ומי חושב ששתיהן שתולות?

דניאל K

New member
ממש לא רק הזמן

ואין כזה דבר "עיצוב כללי"- לומדים קורסי מבוא בכל מיני תחומים (למשל בבצלאל- טיפוגרפיה, פיתוח צורה, צילום, חשיבה עיצובית שזה מבוא להעברת מסר, המחשה שזה מבוא לאיור, נראה לי גם הוסיפו אינטראקטיב. ואת הקורסים הרגילים של התכנות). ברור שנוגעים במחשב בשנה הראשונה, זה הרבה פעמים תלוי במרצה או בבחירה של הסטודנט.
כדי להתקבל לכל המוסדות שמעניקים תואר עוברים מבחנים (ובחולון גם פסיכוטכני), ראיונות ומראים תיק עבודות.
אני לא חושבת שזה רלוונטי להחליט לאיזה מוסד הכי רוצים להתקבל ולהיבחן רק אליו- בגלל הסיכון לא להתקבל בכלל. עדיף לנסות להתקבל לכמה שיותר ואח"כ לשבור את הראש.
אם התחום מעניין אותך, אין סיבה שלא "תתחברי" לחומר הנלמד, זה תחום כל כך רחב שאם זה יקרה את צריכה לברר לגבי הבחירה שלך בתקשורת חזותית (אולי מתאים לך יותר אנימציה או עיצוב תעשייתי? ).
אם את רוצה ללמוד במקום שייתן לך את הכלים הטובים ביותר (מבחינת קורסים ומרצים) וידרוש ממך בהתאם, אני ממליצה על תואר. אבל בסוף כל אחד והשיקולים שלו...
בכל מקרה, את יכולה להסתכל באתרי האינטרנט של המוסדות ועוד מעט יש תערוכות גמר.

להלן דעתי האישית והמלצה

כל המסלולים טובים אם הם יהפכו אותך למעצבת גרפית תותחית בשטח עם תיק עבודות מדהים. כמובן שמומלץ לשאול בוגרים שסיימו על המלצות של מקום לימודים לא חסר פורומים של המלצות על בתי ספר וגם פה.
כיום מה שצריך בשוק העבודה זה אכן שיהיה לך אתר אינטרנט עם קטגוריות שונות של סגנונות עיצוב ועבודות מקצועיות שאכן תראי שם שאת יודעת מהו מיתוג ועבודת קונספט טובה.
בסופו של יום עולם הגרפיקה ועיצוב משתנה כל כך מהר שמה שנכון היום לא יהיה כבר אקטואלי מחר לכן אם את מלאה בזמן לכי לתואר אם את רוצה להתברג לשוק מהר כל בית ספר לעיצוב כיום מאפשר לימודי תעודה קצרים יותר עם דגש לעיצוב החל מבתי ספר להנדסאים שמלמדים שנתיים תקשורת חזותית ועד לבתי ספר ללימודים של שנה אחת במסלולי עיצוב גרפי ללימודי תעודה מעצבים גרפיים. תנאי הקבלה בדרך כלל הם ראיון אישי עם תיק עבודות בתחום שביצעת כדי להראות את הרצון שלך לעיצוב וכמובן רקע במחשבים ואנגלית בסיסית.

RED H

New member
תודה רבה לכולם :)

עוד תגובות ודיעות זה יהיה נפלא, מבלבל ונפלא.

מבחינת תיק עבודות, האם זה מאסט לעבור מכינה או שמצפים שאכין משהו
בלי ניסיון וידע מוגזם בכדי להראות ניצוצות כישרון ותשוקה?

הבנתי שיש מקומות כמו בצלאל שזה ממש מעצב גרפי טהור
ויש מקומות כמו אריאל שזה תואר נניח בתקשורת והנדסאי בעיצוב גרפי משולב כזה.

האם זה באמת משנה במעמד חיפוש העבודה?

דניאל K

New member
לא חייבים מכינה

אבל את כן צריכה שיהיה לך קשר לתחום יצירתי - את מצלמת/מאיירת/מציירת (או כל תחום יצירתי אחר) בתור תחביב? (תעשי חיפוש על השם שלי בקומונה של המועמדים, כתבתי שם מספיק לגבי תיק עבודות). אני גם ממליצה לך להשתחרר מהנחות (למשל ״בצלאל- מעצב גרפי טהור״)- הרבה סטודנטים לא יודעים גם במהלך הלימודים מה הם יעשו אחר כך (אם יש כמה תחומים שהם חזקים בהם או מעניינים אותם יותר) וזה מאוד סובייקטיבי, אף אחד לא מכריח אותך וזה תחום מספיק רחב (את יכולה להחליט שאת מעצבת, מאיירת או שניהם, את יכולה לעבוד בחברת אינטראקטיב/פרסום/מיתוג וגם שם יש כל מיני תפקידים למעצבים... את יכולה להחליט שאת פרילנסרית ומציירת רק קומיקס, את יכולה להתמחות בתחום ספציפי או להחליט שאת לומדת לרוחב...). אני לא חושבת שכרגע זה משנה- איפה שלא תלמדי תנסי להיות הכי טובה שאת יכולה ולהפיק את המירב ולהתמקד בתחומים שמעניינים אותך.

עזרה לימודי עיצוב משחקי מחשב

שלום
אני מעוניינת להיכנס לעולם עיצוב משחקי המחשב
רציתי לשאול אם משהו יכול להמליץ על איזשהו קורס
אני מעוניינת בעיקר להיכנס לתחום של הארט/העיצוב
יש בידי כבר תואר ראשון בעיצוב -לכן אינני עושה תואר נוסף
אשמח להמלצות
תודה מראש
שבוע נעים::)

למעלה