דרוש מעצב גרפי ביצועיסט!

יNOT

New member
בנימה הכי רצינית...

אני לא מבין למה אתה "מתעקש" לנסות לתרום לפורום הזה מניסיונך?
אנשים פה כל כך תלויים ב"תוויות", השימוש במילה "מעצב" לא ב"קונטקסט" פוגע להם באגו...בחייאת, דוגמה אחרת זו האמונה שאם תוכנה פרוצה וזמינה לילד של השכן אז המקצוע של מעצב לא מוערך ...אני אישית נשארתי בלי מילים.

אתה באמת הרבה יותר טוב מהפורום הזה, אני לא בטוח מה אתה מקבל מהפורום הזה חוץ מהחווייה של קצת קרבה לארץ ורצון לתת מעט חזרה...אבל העובדות בשטח כפי שאני רואה אותם...שזה פשוט לא מוערך, והמאמץ שלך מתבזבז לרוב לריק.

פשוט חבל לי לראות ולקרוא את התגובות האלה שאתה מקבל.
באמת.

*באופן כללי אני כתבתי את זה כבר בעבר, הפורומים של תפוז, רובם אינם פורומים מקצועיים. נסיון להפוך אותם למשהו אחר ממה שהם...הממממ...זה בדיוק הנסיון "להכתיר" את הילד של השכן למעצב רק בגלל שהוריד גרסה פיראטית של CS6 . (היית חייב לסיים בנימה הזו)

פודיום6

New member
מה הקשר לאגו?

לאף אחד לא נפגע האגו ולא על זה היה הדיון.
ההודעה המקורית של השרשור הזה מדברת על הצעת עבודה לביצועיסט גרפי. לפי הדרישות ברור גם שלא מדובר באדם שעובד ומעצב בתלת מימד.
אני לא חושב שהתגובה של גרינגו הייתה במקום. כי בסופו של דבר זו הצעת עבודה ושכל אחד יעשה את החשבון שלו. לכן אין בכלל על מה לדבר עליה.

אבל אדם הגיב בהודעה הזאת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=171&messageid=169136343
שם הוא מתאר את עבודתו בחו"ל ובמקצוע אחר שבכלל לא לדרישות שבהצעת העבודה וזה מבלבל.

אף אחד לא מזלזל במקצוע שלו או בהשיגים שלו. אבל מה הקשר? איך הוא מדבר מניסיון על תחום שהוא בכלל לא עובד בו ומארץ אחרת?

ונוטי - הבעיה שלך היא שאתה חושב שאתה יותר טוב מהפורום הזה. אני יודע שאלו שכותבים פה (שחלקם כבר מספר שנים) ממש לא חושבים ככה. אני לא מאמין שמישהו היה ממשיך לכתוב פה סתם בשביל להוכיח לחבורת אנשים אנונימיים שהוא יותר טוב מהם.

AdamGoldstein

New member
אוי לי

פודיום - אתה טועה בהרבה דברים, אבל מאוחר אז אדבר על שניים: נתחיל בזה ששוב, תלת הוא כלי, כמו עפרון. אם אני מעתיק תמונה בעזרת עפרון 1:1 אז אני טכנית יודע לצייר, אבל אין לזה קשר לעיצוב ויש לזה קשר מינימאלי לתקשורת חזותית בתור קוריוז, היי תראו למה אני מסוגל, וכו'. אם אני מעצב משהו בעזרת העפרון, ועוד איך יש לזה קשר לעיצוב. אם אני מעצב פוסטר, למשל, יש לזה קשר לתקשורת חזותית*. אתה מבין למה אני מתכוון? כי אני בכנות לא יודע איך להסביר את זה יותר טוב. יש מידול ויש עיצוב בתלת, זה באמת לא אותו דבר.

אם הייתי ממדל אוטו מגניב שנראה 1:1 כמו Duesenberg יפהפה, לא הייתי מעלה את זה לפה. אם האוטו היה מופיע בפוסטר (כמו הדמויות בפוסטרים ל Elder Scrolls Online שהעלתי), אולי הייתי חושב שיש קצת עניין לפורום, אבל אולי אני טועה...אנשים פה מתעלמים (בכנות) מהמושג "תקשורת חזותית" ומתעקשים להפוך את זה לפורום "עיצוב גראפי". זה לא בדיוק אותו דבר...ואז הגעתי לאפשרות השלישית...אם לקחתי חלק בעיצוב מוצר (כמו האריזה לStarcraft), אזי יש לזה מקום בפורום, לעניות דעתי, גם אם חלילה השתמשתי בZbrush ולא Illustrator. לאנשים מאוד מוכשרים ושאני מכבד את דעתם מאוד פה, יש מגבלה לא ברורה בעיני להבין את זה.

דבר שני, פודיום אם תקרא את התגובות שלי, זה לא בדיוק היה מה שהגבתי ישר. רק אחרי שהוא הרים את האף החלטתי להרים את האף בחזרה.

נוטי, תודה (אני מניח). דווקא כל הדיון הזה מאוד מעניין אותי. זה הסיבה שאני חוזר לפה, נראה לי שיש פה אנשים פתוחים יותר ופתוחים פחות, והשוני בעולמות (בין עיצוב תעשייתי, לפרינט, אינטראקטיבי ובין עיצוב לתעשיית הבידור) מאוד מעניין אותי. למשל, אני לא מכיר מעצב או ארט דירקטור שלא יודע לצייר, חלקם ברמה שמביישת אותי (ע"ע Raphael Lacoste, הארט דירקטור של הפרוייקט האחרון שלנו). כל הבדלי התרבות מעניינים, אבל בעיקר השיח העיצובי. נכון, הוא קיים פה לפעמים יותר לפעמים פחות, אבל כשהוא קיים אני קורא בשקט ושקיקה ולומד.

דרך אגב אחרי E3 השנה כנראה אפסיק להראות פה דברים, בעבודה החדשה אין קשר בין מה שאעשה לעיצוב אז אחסוך את זה לכולם פה :) יש פה אנשים (חלקם כאמור טובים ושאני מכבד) שרואים בעבודות שאני מעלה סוג של ספאם, אז Yay לכם.

surfin4

New member
אדם, העשייה שלך ניראת

מרשימה ומעניינת.
לדעתי, לא יזיק מדי פעם לפקוח את העיניים לדברים קצת שונים שלקחת בהם חלק.
ממילא לא מעלים לפורום מספיק עבודות.
בהצלחה במקום החדש.

אני מאוד אוהבת את ההודעות שלך

את הניסיון שלך, הרוח (ספיריט) והדברים שאתה מתאר מנקודת מבטך.
לי אישית אתה תורם פה הרבה, ואשמח אם תישאר ותכתוב.
הלוואי והיה לי הידע והניסיון שלך, גם אם זה בתחומים מעט 'רחוקים' ממני.

AdamGoldstein

New member
ואללה

תודה רבה. אני בטוח אמשיך לבוא לבקר, פשוט לא יהיה לי כלום להראות. מקום העבודה החדש מגניב, אבל עיצוב לא אעשה שם.

surfin4

New member
מספר הצפיות בתגובה "אני מאד אוהבת את ההודעות

שלך" לא הגיוני.
נראה שיש כאן איזה באג בתוכנה.
עקבתי אחר מספר הצפיות בתגובה מהיום הראשון והם גדלו כל יום בטירוף.
1. בתגובה יש 121 צפיות והיא עונה לתגובה שיש בה 30 צפיות.
הגיוני ש - 121 הקוראים יקראו את תגובת אדם וחלקם הגדול גם את תגובתי.
2. לא מדובר בתגובה עם איזו כותרת מפוצצת ואפילו אין בה קובץ.
3. מספר הצפיות בתגובה יחסית לזמן שהיא נמצאת גדול מדי.

מיכאל ג

New member
ובכן גרינגוז

יש בעולמנו הגדול חברות קטנות בעלות מספר קטן של עובדים. בחברות האלו אין מספיק עבודה לשני אנשים שאחד מהם ביצועיסט ואחד מהם מעצב ולכן הם מחפשים מישהו אחד שיעשה את שני הדברים. ולמה, אתה שואל, מישהו ירצה לעבוד במשרה כזו כשהוא יכול להיות רק מעצב?

מרווח ספוילר
.
.
.
.
כסף.

דניאל K

New member
יש לי שאלה

בזמן הלימודים אנחנו אלה שמבצעים את מה שאנחנו רוצים לעצב- מרמת הסקיצה לביצוע הסופי.
האם זה לא מה שעושים בתור מעצבים? מי אמור לתרגם את החזון שיש לי בתוך הראש הכי טוב אם לא אני?
ואני בספק אם בחברת משחקים הם רוצים ביצועיסט שיבצע צריבות, ליצור אובייקט למשחק זה לא פחות עיצוב/איור.
לדעתי סטודנט שסיים ללמוד וישר מצפה למשרה נוחה כמעצב הוא זה שחושב על כסף... (וזה לא אומר שמי שלא לא מעריך את עצמו).
גרינגוז- אני בטוחה שאת הניסיון המקצועי שלך הרווחת בעבודה קשה ואפילו בבחירות "מוטעות".

למעלה