מתעניינים בלימודים? לכאן

• פותח הנושא Yolo3
  • פורסם בתאריך

Yolo3

New member
מה הסיכויים?:/

בתור אנשים מנוסים...מה הסיכויים שחולון ישלפו אותי מרשימת המתנה לתקשורת חזותית? אני מאוד רוצה ללמוד שם יותר מכל מקום אחר שמלמדים בו תקשורת חזותית אז עוד איכשהו אני מנסה להיות אופטימית :)

HIT או שנקר?

היי לכולם
,

בשעה טובה התקבלתי לשני מוסדות עיצוב מובילים- שנקר ו-HIT. עכשיו מגיע שלב ההתלבטות ביניהם...

מה אתם חושבים? על מה אתם ממליצים? איפה אתם למדתם?

אשמח לחוות דעת...

תודה מראש,
גויאבה

Reyoga

New member
עדיין אין לי כישרון - רק פוטנציאל.. לא מספיק!

[לא באתי להתמרמר, באתי להזהיר מועמדים שעתידים לבוא...]

מקומות כמו שנקר ובצלאל שטוענים שאין צורך בידע מוקדם, שלא צריך לדעת לצייר ורק צריך שיהיה לך "את זה"... זה הכל שקרים!!
הם גם אומרים שהם מעדיפים שלא נעשה מכינה, אבל יש להם מכינה.
ואת התיק עבודות הם מצפים שנעשה תוך שבוע בין המבחן קבלה לראיון.
אלא אם אתה איזה גאון/עילוי או צייר מטורף שמצייר מגיל 6 לא יסתכלו עליך בכלל (וחבל..).
שלא נדבר על זה שכל מקום דורש ברוב חוצפתו 500-900 שקל דמי הרשמה.
מצפה שנעבור את המבחנים המעצבנים שלהם, שיהיה לנו איזה תיק עבודות מרשים, איזה עבודת בית מפגרת ואת הראיון!
שמעתי על אנשים שמנסים להתקבל 6-8 שנים שנה אחרי שנה רק בשביל לסבול 4 שנים במערכת שמועכת אותך כתלמיד.

אף פעם לא התלהבתי בהתדמית של ה- "המקום הכי טוב בארץ" כולה רציתי תואר בתיקשורת חזותית
כי הבנתי שזה מקצוע (עיצוב גרפי, אנימציה) שגם ככה קשה למצוא בו עבודה. גם אם תמצא עבודה השכר לא יהיה מזהיר.
ובכלל כדי למצוא עבודה זה לא מעניין אותם איפה למדת, הכי חשוב זה ניסיון.

אז בצלאל, שנקר, וHIT נתנו לי

נרשמתי גם לויצו בחיפה.
הורדתי את הרף ונרשמתי גם למכון אבני וכנראה אני יבדוק גם את מנשר.

חשבתי
אולי אני יעשה איזה קורס אנימציה. ישפר קצת את כישורי הציור שאין לי וינסה שנה הבאה...
או שאני יוותר וילך ללמוד מקצוע קצת יותר פרקטי כמו "כלכלה וניהול עסקים" או "הנדסאי מכונות"
או מקצוע משעמם אחר שכנראה יגרום לי לקפוץ מהבניין משרדים יום אחד..

הגלעד

New member
מכללת כנרת VS אוניברסיטת אריאל.

אני רוצה ללמוד הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית.
אחרי הרבה בירורים וימים פתוחים, אני מתלבט בין כנרת לאריאל.
יש פה סטודנטים משם? אתם מכירים את המוסדות?
בעקרון הבנתי שכנרת יותר נחשבים בשוק, אבל אריאל היא אוניברסיטה..
מה אומרים?

היו

New member
קונספט דיזיין

היי, אני חושבת על ללמוד קונספט דיזיין (יש לי רקע בעיצוב, אני כבר עובדת בתחום) ,בכל מקרה - אני יודעת על המסלול של המכללה לאנימציה (פעם בשבוע במשך שנה וחודשיים) ועל המסלול ב frame by frame, (למרות שאני מעדיפה ללמוד באופן אישי, ולא דרך מחשב כמו שמציעים פריים ביי פריים). האם מישהו יכול להציע לי לימודים במקום אחר, או להמליץ על אחד מהמקומות שהזכרתי ? תודה!!! אשמח להערות והארות.

יש סיכוי סביר שזה יקרה, אם יתפנה מקום נוסף.

אני מכירה אנשים שנשלפו מרשימת המתנה כזו, אחרי שהיה נראה שאין כ"כ סיכוי שזה יקרה.
אל תתבאס אם לא ישלפו אותך מהרשימה... תנסה שוב בשנה הבאה. סביר להניח שעד אז תוכל להציג תיק עבודות עשיר יותר ולשפר את הסיכויים שלך להתברג לשלב הסופי בלי להגיע לרשימת המתנה.

ifi177

New member
לומד תקשורת אינטראטיבית באריאל

אני לומד במגמה באריאל ויש מלא קורסים ב אינטרנט פס-רחב, טלוויזיה אינטראקטיבית, שידורי לווין, טלפונים סלולאריים ,כתיבת תסריטים, עיצוב גראפי, צילום ועיבוד תמונה, אנימציה, וידאו, עיצוב מוצר, תלת מימד, עיצוב ממשק משתמש, תכנות וניהול מאגרי מידע.
הרבה חברה שנה מעלי שסיימו השתלבו ההיי-טק` כ- Webmasters ובעוד תפקידים אם תרצה שווה לך לדבר עם ראש החוג רינת סופר, אחלה בחורה

מיכאל ג

New member
תראה, אם אתה מרגיש שאין לך כשרון ציור

אז מאוד יתכן שעבודה במקצוע הזה רק תתסכל אותך. אם אתה אוהב את העניין החזותי, תשקול ללמוד תכנות עם דגש על אספקט חזותי כלשהו: פיתוח אתרים, אינטראקטיביות, ממשק, משחקי מחשב, משהו כזה. אלו כישורים שיש להם דרישה ופוטנציאל השתכרות, ויתכן שיספקו אותך לא פחות.

Reyoga

New member
ישר ערפתי לי את הראש, הא?!

לא מיכאל, זה לא שאין לי כישרון בכלל בכלל.
פשוט עוד לא השקעתי בזה בצורה ישירה -
לא הייתי במגמת אומנות בתיכון
ולא לקחתי אף פעם שיעורי ציור או משהוא כזה..
אבל אני מאמין שאם אני ישקיע מספיק אני יוכל להגיע לרמה גבוהה.
פשוט הרושם שקיבלתי זה שלא ממש צריך לדעת ציור לאקדמיה.
וכמו בצבא: "את הכל אני יקבל כבר שמה"...

ואגב כל מה שאמרת על "פוטנציאל השתכרות" לא כזה מעניין אותי...
אני הולך ללמוד בגלל שאני רוצה ללמוד -
לא בשביל למצוא עבודה ולעשות כסף.
אבל בסופו של יום צריך לחיות ממשהוא

דניאל K

New member
אני לא חושבת שהגישה של

"הכל אני אקבל כבר שמה" נכונה.
כי אתה בעצם מתחרה מול 500-700 מועמדים שמשקיעים בתיק עבודות שלהם הרבה יותר משבוע בין המבחנים לראיונות (ולא, לא כולם היו במגמת אמנות בתיכון או משהו בסגנון, אבל לרובם יש תחביב שקשור לתחום של תקשורת חזותית), אבל
תיק העבודות כן צריך לשקף את זה שהם השקיעו כדי להתקבל. ורק בגלל שהמרצים התרשמו מהם יותר משהם התרשמו ממך- הם התקבלו ואתה לא (נכון, זו לא מושלם אבל עדיין לא המציאו את השיטה המושלמת למדידת כישרון ויצירתיות).
להגיד לך שכל מי שבשכבה שלי יודע לצייר? ממש לא! (וזה גם אחרי שלמדנו רישום במשך שנתיים) אבל כנראה היו דברים אחרים שגרמו למראיינים להתרשם מהם לטובה.
אני אומרת שלא צריך להיות מאסטר בציור כדי להיות מעצב גרפי, אבל אתה כן צריך להיות מסוגל להביע את עצמך באופן חזותי (ונכון שציור/איור זו הדרך הכי אינסטינקטיבית אבל היא ממש לא היחידה, יש צילום/ קולאז'/תלת מימד במחשב/פיסול וכד').

ואני אומרת את זה בתור מישהי שלקח לה שלוש שנים להתקבל... וכנראה הייתי ממשיכה לנסות.
אם זו הפעם הראשונה שלך ואתה באמת מאמין בעצמך וביכולות שלך- תשנה את הגישה שלך ושזה ישתקף בתיק עבודות (תשקיע מספיק כדי להגיע לרמה הגבוהה שאתה טוען שאתה מסוגל להגיע אליה). כי אתה בתחרות (ואף אחד לא מבטיח לך שום דבר, לא יותר מלשאר המתמודדים).
בהצלחה :)

דונגל

New member
תשובה מעולה

גם אני לא למדתי במגמת אמנות.
גם אני לא יודע לרשום.
עדיין התקבלתי ולמדתי ואני עובד בזה.
למה? כי הצלחתי להראות בדרכים אחרות שאני מספיק רוצה את זה.
אכן עסקתי בזה כתחביב מהצד ואכן רוב תיק העבודות שלי היה קולאזים וצילומים.
אני לא עבדתי עליו במשך שנה. אבל עבדתי עליו כשני חודשים לפני הבחינות ולא בשבוע. אני חושב שזה בלתי אפשרי לבצע דבר כזה בשבוע.

מיכאל ג

New member
מה קשור, גם אני לא לקחתי שיעורי ציור

ולא הייתי במגמת אומנות. זה אומר שלא ציירתי? ציירתי כמו מטורף. בשוליים של המחברת, ועל דפים, ואנימציות flipbook על השוליים של הספרים (אפילו התנ"ך לא יצא מזה נקי) ובתוכנות ציור במחשב (ובגיל שלי זה אומר לצייר עם ג'ויסטיק על אפל II ואח"כ על PC עם ארבעה צבעים ועם עכבר שהתחננתי לאבא שלי שיקנה לי כשלאף אחד אחר עוד לא היה). ובגיל חמש-שש העתקתי ציורים מספרים על נייר פרגמנט שקוף. ובניתי דברים מטורפים מלגו. וכששיחקתי במשחקים במחשב יצרתי לי קבצי מפות של העולמות והשלבים שהייתי בהם. והתעסקתי ב- papercraft שנים על שנים לפני שידעתי איך קוראים לזה... כשאתה יצירתי אז זה משהו שנמצא בפנים וחייב לצאת החוצה, בין אם למדת ובין אם לא.

אז השאלה היא לא אם אתה יודע לצייר אלא אם אתה, באופן כללי, יצירתי איכשהו. לא משנה איך. לא הייתי בראיון בשנקר, למדתי אדריכלות, לא זוכר אפילו אם הראתי תיק עבודות,במבחן עצמו לא היה כל כך חשוב אם אתה יודע לצייר, היה חשוב שאתה יודע להעלות רעיונות מהר ושאתה יודע בצורה זו או אחרת להביע אותם על דף. אתה צריך לשאול את עצמך אם באמת יש לך את זה. בסופו של דבר אני די נכשלתי באדריכלות, הייתי יצירתי אבל ככל הנראה היה לי הסוג הלא נכון של יצירתיות... סבלתי שם שנים והפסקתי באמצע. בסוף נפלתי על הרגליים בהייטק אבל זה היה מזל. אני לא מכיא אותך אישית ורק ממה שכתבת אני כותב את זה - אם אתה הולך ללמוד תשאל את עצמך אם אתה באמת מתאים לזה אחרת מניסיון זה רק יגרום לך לסבל.

yanshouf

New member
הא?

אין שום קשר ל"כשרון ציור", בטח לא לאיך שאדם לפני לימודים תופש אותו.

אני מכיר עשרות מעצבים מהשורה הראשונה שלא יודעים לרשום ריאליסטי. (וממש לא מתוסכלים מהמקצוע)

נתחיל מזה

שללא קשר לכישרון ציור- מה שבודקים הוא לא כמה אתה כשרוני בציור אלא כמה יצירתי אתה מסוגל לחשוב ולאלתר, ואני לא חושבת שצריך לוותר על מה שאוהבים.
אגב, גם אני הגעתי עד לשלבים המתקדמים של שנקר ובסוף קיבלתי הודעה על דחיה. אז מה? אני לא חושבת שזה אמור לגרום לי להתמרמר אלא בדיוק להיפך.

בסוף לא נרשמתי ללימודי תואר אלא ללימודי הנדסאי. למדתי 3 שנים, ועוד שנה השלמתי במקום אחר, ואני לא חושבת שלמדתי פחות או שפיספתי דברים. היו לי מרצים מעולים שלמדתי מהם המון, כך שאני לא חושבת שנכון להסתכל על זה כ"הורדה של הרף", אלא כתוכנית ב' או אופציה נוספת. מנשר, אגב, ממה שהתרשמתי ראיתי ובדקתי, נחשבים לא רעים בכלל, ויש להם בוגרים מאוד מוכשרים. אני ממליצה לך לגשת ליום פתוח שלהם ולהתרשם בעצמך.
לגבי המכינה- מכינות הן די "פס ייצור" של עבודות שנראות אותו הדבר והן לא מעודדות אותך לחשוב עצמאית, אלא להסתמך על דברים שלמדת, וכאן הבעיה.
לשנקר ו-HIT יש מכינות, כי כמו כל מוסד הם מתפקדים גם כגוף כלכלי עם כוונה רווחית, והמכינות האלו לא אמורות להכין אותך למבחני הקבלה כמו שמבטיחים ומשווקים, אלא לתת לך טעימה מתחומי העיצוב השונים כדי שתבין מה מתאים לך יותר ללמוד.
אתה כותב את הדברים האלו כי אתה מתוסכל, ולמען האמת- אם לא התקבלת לשלושה מוסדות אפשר קצת להבין אותך, אבל קח את עצמך בידיים וראה בזה הזדמנות לשפר את תיק העבודות עד למבחנים הבאים, או לבחון בתי ספר אחרים בהם תנאי הקבלה גמישים יותר.
אגב, עיצוב גרפי ואנימציה לא כ"כ דומים מבחינת תוכנית הלימודים. בלימודי אנימציה יש הרבה מאוד התמקדות בעניין של שרטוט ותלת מימד והלימודים הם על תוכנת מאיה, אם אני לא טועה. בעיצוב גרפי לעומת זאת הלימודים הם על תוכנות אדובי. אני כן מציעה לך להוריד קצת את הרגל מהגז, וכן לבחון את כל האופציות העומדות בפניך, ורק אז לקבל החלטה. המון בהצלחה!

shmulik500

New member
לסימנר הקיבוצים בת"א יש אחלה חוג לעיצוב

שווה לבדוק, מרצים מצויינים ואווירה טובה

Reyoga

New member
בבי"ס לא הייתי תלמיד טוב בשום מקצוע

אבל כשהייתי בייסודי המורות היו מוציאות אותי מהשיעור כדי שאני יראה להם איך לעבוד עם המחשב - כרזות, מצגות בפוטושופ וכאלה..
לצייר אני לא יודע. אבל תן לי מחשב ומספיק זמן אני חופר על איזה תוכנה שאתה רוצה ואני מסוגל לעשות דברים מטורפים!!
חוץ מזה אני לא ממש הפסקתי להתלהב מסרטים מצויירים וסדרות אנימציה גם בגילי..

בסופו של דבר המטרה שלי זה ללמוד אנימציה ותלת מימד.
אבל חשבתי יהיה חכם יותר אם יהיה לי בסיס רחב של עיצוב גרפי. קצת צילום, קצת אנימציה..
ואחרי התואר אני יעשה כבר איזה קורס שמתמקד יותר באנימציה/תלת מימד.

אם אני לא יתקבל לשום מקום שיכול לספק לי את התואר, אני כנראה ייקח איזה קורס באנימציה וינסה שוב שנה הבאה.

דניאל K

New member
זה באמת חכם יותר לקבל בסיס רחב

אבל בתכלס מה שאתה מגיע איתו ללימודים זה מה שאתה בד"כ יוצא איתו- רק באופן מחוזק יותר. גם ככה הלימודים עמוסים ואנשים מסתמכים על יכולות טכניות וטכניקות שהם באו איתן מהבית.
הנה דוגמה למישהו מהכיתה שלי שלא הכי מעולה ברישום (אבל בשמן ממש התרשמתי ממנו), לעומת זאת הוא מעולה בתלת מימד, צילום, עריכה ואפקטים של סרטים ובתכנות מחשב (הוא לומד לבד והיה לו רקע לפני שהוא הגיע לבצלאל)
זה משחק שהוא עשה עם עוד כמה חברה בגלובל גיים ג'אם שהיה בינואר האחרון. והוא גם לוקח קורסים שמתאימים לו (פרסום, עיצוב בתנועה, טייטל סיקוונס וכד').
אני רק אומרת- בבצלאל אף אחד לא באמת מלמד אותך לצייר (או ללמוד לעומק תוכנה, או אנטומיה, או כל דבר אחר). גם אם יש לך קורסים- אתה עדיין צריך להשקיע וללמוד לבד בבית, וכמה שתבוא עם יותר יכולות מלפני הלימודים- ככה יהיה לך יותר קל ותוכל
להתפתח לרמות יותר גבוהות ולהתרכז בעיקר, במקום להיאבק בזה שאתה לא מצליח לבצע את מה שאתה רוצה ליצור. (מה כן מלמדים- לחשוב, לראות, לבקר, לדעת מה אתה צריך לעשות ולמה).
אם מעניין אותך אנימציה ותלת מימד- למה שלא תתחיל באופן חובבני ותנסה לבנות עם זה תיק עבודות? למה אתה צריך לחכות ארבע שנים? ואולי בכלל מתאים לך מסלול אנימציה?
וכן הייתי ממליצה לך להתחיל לצייר- לא משנה למה ואיפה תנסה להתקבל, זו יכולת בסיסית להביע את עצמך (גם במכללה לאנימציה צריך תיק עבודות, אפילו שהם לא מעניקים תואר).
אתה לא יכול להישאר פסיבי מבחינת היכולות שלך, זה רק יגרום לך לדשדש מאחורי אחרים.

פודיום6

New member
אם המטרה היא ללמוד אנימציה ותלת

לך על זה למה לך ללמוד עיצוב גרפי 4 שנים שבקושי ייגעו בנושאים הללו?

למעלה