מכינה או מורה פרטית לתיק עבודות

בת 201

New member
מכינה או מורה פרטית לתיק עבודות

שלום לכולם,
אני בת 20 מהמרכז ורוצה ללמוד בשנת הלימודים הבאה תקשורת חזותית (עיצוב גרפי) ואני מתלבטת איפה כדי להכין את התיק עבודות. האפשרות, שנראה שהרבה לוקחים, היא ללכת למכינה במכון כמו 6B או קווים. האפשרות השניה היא ללכת למורה פרטית בתחום. שמעתי דעות לכאן ולכאן ואשמח לדעת מה חלק מכם ממליצים.

תודה והמשך יום נעים

איפה את מתכננת ללמוד?

ומה הדרישות שם?

הרבה פעמים לוקחים מאנשים לא מעט כסף על מכינה, אבל אין ממש צורך בה. לפעמים בראיונות דווקא רוצים לראות את הראשוניות ואת הפוטנציאל העתידי של המועמד ולא תיק עבודות מוכן ותפור - עוד לפני שבכלל התחלת לפתוח את הראש ולפתח את היכולות שלך בלימודים רציניים.

חפשי פה קצת אחורה בהודעות, אנשים שיתפו מה היה אצלם בראיון ומה הדרישות השונות.....

לדעתי לא להסתמך על מכינות

מכינות הן סוג של "פס ייצור" בעיניי, כי לכולם בסופו של דבר יש בתיק העבודות פחות או יותר את אותם הדברים וזה לא מראה על ייחוד. מה גם שמרבית המכינות אמורות להכווין אותך בכלל כדי שתחליטי אם זה אכן התחום שלך.
לדעתי שווה לשקיע ביצירת תיק עבודות אופן אישי, שמכיל דברים שאת אוהבת ושמספרים ומעידים עליך. אולי כן כדאי להתייעץ עם מישהו בתחום שיוכל לתת לך ביקורת כנה על העבודות כדי שתוכלי להחליט מה נכנס לתיק העבודות ומה לא... אבל לא הייתי ממליצה על מכינה, זה די בזבוז של זמן וכסף.

למעלה