מידע למועמדים ללימודי תקשורת חזותית

Yaronimus

New member
מידע למועמדים ללימודי תקשורת חזותית

"איפה כדאי לי ללמוד?" "האם אני מתאים למקצוע?" "האם ללמוד במכינה?" "איך עושים תיק עבודות?" "האם שווה לי לעשות כמה קורסים או ללמוד ארבע שנים" "כמה עולה שנת לימודים?" "האם לקנות מחשב/עפרונות/צפיחית בדבש לקראת שנת הלימודים?" "תעזרו לי עם התיק עבודווווווווווווווות, אני לא יודעת מה לעשות" (כדאי להתחיל ומשם להמשיך). "איזה מבחנים יש במבחני הקבלה?" "האם אני צריך לדעת לרשום ולצייר בשביל ליצור תיק עבודות?" "מה מחפשים במבחני הקבלה?" "האם צריך תעודת בגרות/פסיכומטרי?" וכו' וכו'.... נבוכים יקרים, אנחנו מבינים את הקושי שאתם חווים בעת זו. אך השאלות האלו נשאלו נענו שוב ושוב כאן בפורום. מצד שמאל למעלה יש תיבת חיפוש שתגלה לכם ניסים ונפלאות. אם תשאלו את השאלות האלה כאן, סביר להניח שלא תקבלו תשובות נאותות, מכיוון שהפורום עוסק בעיצוב גרפי ולא בהכנת מועמדים ללימודים. בנוסף יש קומונה המיועדת לשאלות האלו: http://www.tapuz.co.il/Communa/userCommunaMsges.asp?CommunaId=18494 ודבר אחרון - אם אתם רוצים ללמוד תקשורת חזותית, חפשו מידע כאן ובאינטרנט ותקבעו פגישת ייעוץ אישית במכללות. שם בדיוק יודעים כיצד לענות על שאלותיכם. דבר אחרון - אם אתם שואלים את עצמכם אם אתם מתאימים למקצוע - יש לכך שלוש תשובות: 1. תיבת חיפוש 2. לרוב לא מבינים את המקצוע אלא אחרי שנתיים לימודים או יותר מכך 3. אתם צריכים להיות בטוחים שזה מעניין אתכם מספיק ע"מ שתקדישו לכך את מירב היצירתיות והזמן והשפיות שלכם במשך ארבעת השנים הקרובות. כל טוב ובהצלחה!

אירוח סטודנטים משניים-שלושה בי"ס שישתפו?

אולי שווה לארח בפורום סטודנטים מבי"ס שונים (יחד או בימים שונים) שישתפו מהנסיון של תהליך הקבלה והחוויה של הלימודים עצמם? וכמובן יענו לאינספור השאלות...

Yaronimus

New member
אשמח מאוד לארח סטודנטים בנושא

ובאופן כללי - אם יש מישהו שמוכן למצוא ולגייס את הסטודנטים בתקופה זו של סוף שנה - הרי זה משובח.

smady by

New member
אין לי בעיה "להתארח"

מה שכן - אני מתלבטת ביני לבין עצמי האם כדאי להעלות דברים בעייתיים בבית הספר, עקב רגישותם כרגע....

Yaronimus

New member
הייתי מאוד שמח אם תארגנו משהו

קצת קשה לי להחזיק הכל לבד, ולכן כל תרומה והתארגנות יתקבלו בברכה. אני משוכנע שלאט לאט אנחנו מגיעים למצב של התגבשות קהילה והתנדבות של חבריה :)

smady by

New member
תארגנו הכוונה לתארגני?

אני לא יודעת אם יש פה עוד סטודנטים, אבל בכל מקרה "לארגן משהו לא יודעת אם יתאפשר לי בתקופה לחוצה זו - אבל אין לי בעיה עוד שבועיים וחצי לארגן משהו, אחרי כל ההגשות...

WhatsINaName

New member
מוכנה להתארח גם כן

היי, קוראת סמויה כבר תקופה ארוכה, וסטונטית שנה ג'. גם אשמח לענות על שאלות ולעזור במה שאוכל, עוד שבועיים שלושה, כמובן

Yaronimus

New member
אמממ

ייתכן אני קצת מנותק מסדר שנת הלימודים מאז שסיימתי...

דניאל K

New member
אני סטודנטית בשנה ב' בבצלאל

וכתבתי אינספור הודעות על ניסיונות הקבלה שלי (3 שנים של ניסיונות, 5 שלבי ב' סה"כ בשנקר ובצבלאל) בקומונה של המועמדים. פשוט תעשו חיפוש לשם שלי, אפילו אני כבר לא זוכרת יותר...

Yaronimus

New member
אני נוטה להסכים

למרות שלכאורה הוספת תכנים לגבי מועמדים ללימודים תביא יותר תנועה לכיוון הפורום, אני מעדיף כמה שיותר להתרכז בתכנים המעניינים אותנו ולא בגלים של שאלות משמימות. יש בשביל זה קומונה, ואני חושב שהתוכן הזה מתאים מאוד לשם. אם בכל זאת אלו המוכנים להתנדב ולהתארח בנושא מתעקשים להישאר בפורום שלנו, אז ניצור איזה שרשור מיוחד. ירון

mdlv

New member
הממממ... רעיון נחמד אבל

אני לא יודע כמה זה יעיל, אני חושב שזה יותר מדי סובייקטיבי. ברור שזה תלוי מה שואלים אבל כל סטודנט עובר חוויה אחרת ולא בטוח שהיא מייצגת את המקום באובייקטיביות...

mdlv

New member
מסכים לגמרי

בגלל זה לא צריך לעשות דיון כזה שיכול אולי לגרום לאנשים לעשות החלטה לא נכונה על סמך דעה סובייקטיבית של סטודנט אחד. זאת אולי ההחלטה הכי חשובה למי שמתחיל את המקצוע וכדאי להתייעץ בה עם גורמים מוסמכים...

תוכל לכתוב עם איזה גורמים מוסמכים כדאי

להתייעץ? וכמובן שיהיו גם אובייקטיביים.

mdlv

New member
בכל מוסד

שמכבד את עצמו יש יועצי לימודים וללכת לפגישת ייעוץ לא עולה כסף. נכון שהם סוג של אנשי שיווק שצריכים "למכור" את מוסד הלימודים אבל זה לא מבטל את הידע המקצועי שלהם. בקשר ל"מה לשאול", בזה אני בטוח שחברי הפורום יכולים לעזור :) וזה דיון שאפשר לפתוח בכיף.

למעלה