לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

אודות הפורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

x
הודעה מהנהלת הפורום

רוצים ללמוד תקשורת חזותית? מועמדים? יש לכם שאלות בקשר ללימודים? לחצו על הלינק למידע.
הנהלים עודכנו! פעם ראשונה שלכם בפורום (וגם אם לא)? הכנסו וקראו. :)
שלום לכולם וברוכים לפורום תקשורת חזותית בתפוז.
פורום זה מקיף את כל תחומי התקשורת החזותית ופותח את דלתיו בפני אנשי מקצוע, סטודנטים וחובבים.
כדי לשמור על סדר ועניין אני מבקשת שתכבדו את חוקי הפורום.

ולהלן הם:

1.
אין לפרסם בפורום ללא קבלת אישור מתפוז. פרסום ללא אישור יימחק ללא התראה מוקדמת. כמו כן, גם הודעות שיש בהן לשון הרע, הוצאת דיבה, הפרת תקנון תפוז וכו'- יימחקו ללא התראה מוקדמת.

2.
אם אתה מעצבים שמעוניינים לפרסם את עצמכם, יש לפרסם זאת בלוחות הפורום ולא על גבי הפורום עצמו.

3.
שאלות בנוגע למוסדעות הלימוד והיכן כדאי ללמוד- נשאלו בעבר בפורום. מומלץ להריץ חיפוש לפני שמעלים שאלה חדשה, וכן- יש לשרשר את השאלה לשרשור הרלוונטי לשאלות בנוגע ללימודים. 
 אם יש מידע לדעתכם שכבר אינו עדכני, אנא עדכנו אותי.

4.
אל תפחדו לשתף ואל תחששו מביקורת. כולנו לומדים מזה בסופו של דבר. :)
** יחד עם זאת, שימו לב שאם הגולש ציין מפורשות שאינו מעוניין בביקורת, אין להעביר ביקורת על עבודותו על גבי הפורום! 

5.
כאשר אתם מגיבים וכותבים ביקורת, נסו לנסח אותה בצורה נעימה ולא תוקפנית. נמקו מדוע אתם חושבים כך. 

6.
גם ביקורות שלילית רצוי להתחיל בנקודה חיובית.

7.
אפשר לשלוח אלי תמיד הצעות, בקשות ורעיונות לשיפור ואני אשמח לענות ולראות כיצד ניתן לקדם זאת.  ביקורת לגבי אופן ניהול הפורום והתנהלותו- נא לשלוח אלי במסר.
אין להעביר ביקורת על אופן הניהול על גבי הפורום.

8. 
שמרו על תרבות דיון ועל שפה נאותה. גם אם אינכם מכירים את חברי הפורום האחרים, בסופו של דבר הפורום פתוח לכולם ויהיה כאן נחמד יותר אם כולם יכבדו איש את רעהו וינהגו בנימוס. 
אין מקום להודעות בעלות נימה מזלזלת או תוקפנית.

* בחלק מהסעיפים, הקרדיט לפודיום6 וירונימוס, מנהלי הפורום הקודמים.

המשך >>

לצפיה ב-' תמונות ורשמים מתערוכות הבוגרים '
תמונות ורשמים מתערוכות הבוגרים
<< ההודעה הנוכחית
22/07/2011 | 23:09
74
275
לצפיה ב-'תמונות ורשמים מתערוכת הבוגרים של חולון 2011 '
תמונות ורשמים מתערוכת הבוגרים של חולון 2011
13/07/2011 | 09:36
73
84
בוקר טוב אנשים טובים מאוד.

אני כותב רשמים על התערוכה ומוסיף תמונות.

לאחר ביקור ארוך אתמול,
העליתי את התמונות שצילמתי בתערוכת הבוגרים של המכון הטכנולוגי חולון H.I.T 2011 לאלבום אונליין כאן בתפוז.
אפשר גם לראות את התמונות בגודל מלא ע"י לחיצה על כפתור הצגה בגודל מלא.
-אבל-
האלבומים של תפוז די בעייתיים בגודל ובאיכות (וגם הם בילגנו את הסדר של התמונות),
-ולכן-
העליתי אלבום בפייסבוק הפתוח לכולם, ואני ממליץ לנסות את הלינק הזה.

אני חושב שאוסיף את התרשמותי ותמונות של פרוייקטים שאהבתי לשרשור הנוכחי מאוחר יותר היום.

אם אתם מתכוננים לתת ביקורת לפרוייקט כלשהו, זכרו שמאחורי הפרוייקט עומד סטודנט שעבד מאוד קשה עליו,
ושעדיף להיות שם ולראות מאשר לראות תמונה קטנה.
זכרו שמגיעה לסטודנט ביקורת מנומקת ומושקעת, גם אם מנוגדת לחלוטין.

ההתרשמות הבסיסית שלי הייתה טובה. אין ספק שחולון הצליחו ויודעים להרים תערוכה מושקעת, מוקפדת, ומקצועית.
ההחלטה הייתה לשלב את התערוכה של אנימציה, אינטראקטיב, וחזותית, והתוצאה הרגישה מאוד מגוונת ונכונה לתקופתנו.
ציון לשבח מגיע לסטודנטים שעמלו על האינפוגרפיקה ועל העיצוב האחיד.
עד שסיימנו את כל התערוכה על ארבעת קומותיה, הרגשנו את הרגשת הסיפוק הדומה לכיבוש מוזיאון גדול בסופו של יום.

יש בהחלט כשרון. אין ספק שרוב הסטודנטים ישתלבו בצורה טובה מאוד בתעשייה,
ונראה שלכך מכוונים אותם, ובכך המוסד הצליח.
כמובן שהיו בנמצא עבודות שלא עניינו אותי, אך אני לא זוכר פרויקט גרוע.
רוב העבודות נטו לכיוון המיתוגי-מסחרי, אחרות לכיוון אישי,
ושתיים שהיו בולטות (למרות שאני לא מסכים עם המסר) על ידי הבחירה במסר פוליטי משונן (ועל כך אוריד את הכובע).

אני חושב שמבחינת ביקורת אישית לא ממש מצאתי מה שחיפשתי.
לטעמי (הצר מאוד), הבעיה היתה עודף פרגמטיזם ופונקציונאליות.

אז מה היה חסר לי בעצם?
ובכן, נראה שהעיסוק האקדמי בצד הפיתוחי של הטיפוגרפיה העברית לא מצא ביטוי בעבודות הגמר.
בנוסף לשימוש לא נחוץ באנגלית בפרויקטים מסוימים, האוריינטציה היתה איורית-מסחרית.
לא היה פרויקט אחד שניסה לפתח את הטיפוגרפיה, שעסק בטיפוגרפיה.
אני יודע - אני חולם בהקיץ, זה עיסוק למעטים ומשוגעים,
אבל אני מאוד רוצה לראות פרויקטים שכאלה. השפה שלנו משוועת לפיתוח וגילוי.

חסרו לי המעוף והפרעוּת שהאקדמיה מאפשרת -
את ההיתכנות לפרויקט שהוא לא פונקציונלי, שהוא מעיד על המחשבה הרחבה של יוצרו.
קשה לי לומר שיצאתי עם השראה או איזה גוון ירקרק של קנאת סופרים.

שוב כל הכבוד לסטודנטים ואני מאחל לכם הצלחה ענקית שם בחוץ.
ירונימוס.

נ.ב. אני תוהה אם הזעה היא מאפיין חובה בכל תערוכת בוגרים.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'מדויק'
מדויק
13/07/2011 | 12:36
26
ירונימוס,

אני לא יודעת אם מותר לי לומר את מה שאני הולכת להגיד -
אבל בתור מי שנמצאת כרגע בתוך המערכת, אין זיהוי מדיוק יותר ממה שכתבת כאן

"הבעיה היתה עודף פרגמטיזם ופונקציונאליות"
"חסרו לי המעוף והפרעוּת שהאקדמיה מאפשרת - את ההיתכנות לפרויקט שהוא לא פונקציונלי, שהוא מעיד על המחשבה הרחבה של יוצרו."

בתור מי שלומדת שם כרגע, אני מוצאת את עצמי אומרת בדיוק את הדברים האלו. זה קיים לאורך כל השנים,
ולכן לא היה לי ספק שזה ישתקף גם החוצה בתערוכות הגמר של המחלקה.

אציין ואומר שזה לא מוחלט, יש מרצים מדהימים במכון, וכן סטודנטים מבריקים וכשרוניים לאין שיעור.
אבל יש תחושה קשה לפיה סטודנט שרוצה לחקור את גבולות המקצוע (כפי שצריך לעשות באקדמיה) צריך להלחם במערכת, וחבל.

יעל.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'תודה ירונימוס על הסקירה המקיפה!'
תודה ירונימוס על הסקירה המקיפה!
14/07/2011 | 09:37
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה אסף ויעל :)'
תודה רבה אסף ויעל :)
14/07/2011 | 10:46
5
לצפיה ב-'תמונות ורשמים מתערוכת בוגרי שנקר 2011 '
תמונות ורשמים מתערוכת בוגרי שנקר 2011
15/07/2011 | 11:45
32
139
איזו הפתעה נפלאה.
יובל סער הגדיר את את המיתוג של אברהם קורנפלד
לתערוכת הבוגרים של שנקר - "חגיגה גלקטית מרהיבה".

תיאור זה בהחלט מגדיר את התחושה שלי לגבי הבציר המשובח של בוגרי שנקר.
היה זה כאילו השיל שנקר את האווירה ה"עסקית" שלו,
ובניין עלית העתיק את מיקומו בקפיצת דרך או ריחף על סוס מכונף, ונחת בעיר הקודש על קדקודו של הר הצופים.

הופתעתי לחוות כמות גדולה ומגוונת של פרויקטים האקדמיים המשובחים,
שאינם נמנעים ממחקר ומחשבה מעמיקה, מנגיעות בדיציפלינות שונות, וממגע עם אמנות.
פרויקטי ה"מיתוג", בלטו בהיעדרם (אני זוכר אחד או שניים), מה שהשאיר יותר מקום לעבודות אישיות/אמנותיות,
עבודות התורמות לטיפוגרפיה העברית, וגם לכמה עבודות פוליטיות.
היה כיף מאוד להשתקע בספרי האמן של הסטודנטים בקומה השנייה, עוד לפני שהגענו לעבודות הבוגרים.
אני חושב שמבחינת תכנון התצוגה, קצת התבלבלתי כאשר תערוכה של עיצוב טקסטיל התערבבה בתקשורת חזותית.

מה שמדהים הוא גם גודל התערוכה - החלטנו להתמקד רק בתקשורת חזותית,
ועדיין מצאתי את עצמי "נזרק" באישון ליל מהבניין על ידי המאבטח המסכן,
עם תחושה שלא בלעתי אפילו חצי התערוכה (!)
כמעט כל פרויקט קורץ ומפתה אותך במתיקות להגיע ולהשתקע ולהתעמק בתוכו,
ורוב העבודות מוקפדות ומהוקצעות ברמה מקצועית.
תחושת ההחמצה היחידה הייתה שלי, כי לא השכלתי להקדים ולקנות את הקטלוג בתחילת התערוכה.

אני חושב שמחלקת האינטראקטיב לא ממש הלהיבה אותי -
אולי זה רק אני, אבל אחרי ארבע שנות לימודים,
יש משהו טיפה לא ממצה בפרויקטים של אפליקציות חמודות לאייפד.
רוב הפרויקטים עסקו בנושאי פנאי ונתנו תחושה שאמנם אפשר למכור אותם בחוץ,
אך אין אמירה ייחודית. את אותו מוצר ניתן היה ליצור בסטודיו בישראל או באמריקה או בצרפת.
טוב היו עושים אם היו משתפים את הצופה בתהליך
ולא רק במוצר המוגמר והאסתטי שנח לו בתוך המסגרת המעוצבת של מחשב איימק.
מתוך התרשמות, אני יכול לומר שבחולון יודעים יותר להציג
את הפרויקטים האינטראקטיביים בתור מסגרת של תצוגה שמפתה אותך להיכנס.

בנוסף, אולי אני לא ממש מבין את הנורמות בשדה הזה (בכל זאת אני בא מכיוון של פרינט),
אבל מציק לי שסטודנט לתקשורת אינטראקטיבית מציג פרויקט שאמור להיות אינטראקטיבי - אבל מציג לנו סרטון.
אני ציפיתי לאפליקציה שמאפשרת לצופה לעשות בדיוק את האינטראקציה שלשמה נתכנסנו כאן היום.
לא הרגשתי גם בחולון וגם בשנקר, שממש יודעים לנצל את המדיום החדש הזה -
הרי יש בדיציפלינה הזו אופציה ליצור משהו ששובר מוסכמות, ששובר את הסטטיות של הדפוס,
ששובר את המציאות והוא חדש לגמרי, אך אני לא מרגיש שלקחו אותו במוסדות הנ"ל לכיוונים חדשים.
התחושה היא מאוד פרגמטית, וזה יפה מאוד למי שרוצה למצוא עבודה.

היה לי התענוג לעזור ולייעץ לאחת הסטודנטיות,
אודין שדמי, המציגה בפרויקט הגמר שלה "סימני חיתוך"
מין לקסיקון למונחים טיפוגרפיים עם פירושים ודימויים אסוציאטיביים.

כמובן שהשארתי לכם במקרר אלבום תמונות מן התערוכה,
וכל דיכפין ודיצריך שיש לו חשבון פייסבוק יתיי ויוכל לצפות בהם
(אני ממליץ עכשיו לחכות עוד שעה או שעתיים עד שכל התמונות יועלו, מכיוון שהן באיכות מלאה).

בעודי מזיע את דרכי החוצה, שבוע נשבעתי לחזור שנית ע"מ לצלם ולחוות עוד מן התערוכה.
עכשיו אני רץ להזיע בתערוכת הבוגרים של מנשר, הנפתחת היום במתחם התחנה ביפו ב13:00,
ולכן אולי אכתוב עוד בהמשך.

לשנקריסטים - כל הכבוד על תערוכה מרתקת. קיבלתי המון השראה. :)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'תמונה קטנה לטעימה'
תמונה קטנה לטעימה
15/07/2011 | 11:59
45
מתוך הפרוייקט של ערן טל - "ממרחב מופשט למקום בעל משמעות"
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'ועוד אחת'
ועוד אחת
15/07/2011 | 12:01
30
לצפיה ב-'האינטראקטיב של בצלאל השנה עשה קפיצת מדרגה'
האינטראקטיב של בצלאל השנה עשה קפיצת מדרגה
15/07/2011 | 18:29
21
ובמקום סרטונים קונספטואלים כפי שהיינו רגילים (כמאמר המשפט הידוע "מעצבים אבל לא מתכנתים"), 4 סטודנטים הרימו משהו שאשכרה עובד. 2 לטאבלט של אנדרויד (מרגישים שם את האיטיות של חבלי הלידה שלה), 1 מתוק לאייפון עם פוטנציאל מאוד גדול להפוך למשהו שגור ואפליקציית בישול מרהיבה לאייפד. לא יצא יותר מדי לשחק איתה, מרב העומס בחלל האינטראקטיב (קומה 8).

תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-' הייתי היום'
הייתי היום
15/07/2011 | 18:48
27
26
ואחרי שעתיים וחצי הייתי חייבת ללכת, אני כנראה אחזור שוב- כי באמת עם המסות של הפרוייקטים צריך יותר זמן.
לדעתי היתה ממש בעייתיות בחלוקת החלל. עבודות הגמר של איור נדחקו בשביל לפנות מקום לפרוייקטים שנה ג' באריזות (שאומנפ היו יפים, אבל כבודם במקומם מונח).
לגבי האינטרקטיב - בהחלט מבאס שלא היה... וול... אינטרקטיבי. וגם התצוגה של מקים בחלל ממש לא הוסיפה.
לעומת זאת - אני חושבת שרוב הפרזנטציות של פרוייקטים של פרינט ממש היטיבו עם העבודות, ובהחלט תרמו לחוויה ולכניסה פנימה לתוך כל פרוייקט (ע"ע "מדריך לדרום תל אביב")

היו כמה פרוייקטים שממש שבו אותי:
"סימני חיתוך" של הבחורה שלך (ובכלל רוב עבודות הטיפוגרפיה)
הפרוייקט של רן סגל - טי-שרטים עם ציטוטים מערבית בעיברית ולהפך. מאוד מופקד ובהחלט לביש
"מגזין מרחב" של הילה נתן. התבוננתי מקרוב ב-2-3 חוברות מתוך ה5 והוקסמתי מכמות ההשקעה, האירגון והחידוש מחוברת לחוברת.
"מקום" של ליז סבח - מעניין - הן רעיונית והן ויזואלית, מבוצע מעולה ומצליח לבלוט בין שאר הפרוייקטים.
רעות מילינדר "מדריך לדרום תל אביב" - מתוק! אם היה אפשר לקנות הייתי קונה. הצילומים נהדרים, הרעיון נפלא. חיפשתי בחנות ולא היה לצערי...
איור: הדר גבע "travellama" - איור חמוד. אני לא ממש בקטע של איור אבל אפילו קניתי גלויה של קטמנדו!

התמונות באייפוד של החבר, אבל הן גם ככה לא עושות לעבודות חסד.
לכו לראות!!
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-''
16/07/2011 | 12:37
11
8
סיקור יפה מאוד.
בקשר למגזין "מרחב", היה לי קשה שכל המגזינים היו תלויים על הקיר בעותק אחד (ככה שלא הייתי בטוח אם אני יכול להוציא את המגזינים), ולא היה שום דבר שמזמין להכנס ולקרוא -
הייתי ממליץ על דברים סטנדרטים כמו כפולות מהמגזין, שולחן קריאה, פוסטרים, אולי קצת שיתוף מהתהליך.

באופן כללי אני ממליץ לסטודנטים לא להתרכז בתצוגה רק בתוצר המוגמר, אלא גם בשיתוף של נרטיב (סיפור) וגם בשיתוף של התהליך.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני יודעת ממקור ראשון'
אני יודעת ממקור ראשון
16/07/2011 | 20:47
18
שיש אנשים הכתיבו להם מה ואיך להגיש מתוך התצוגה של כל פרוייקט הגמר שלהם. גם המקום לפרוייקט בדר"כ מועט יחסית למה שרוצים לעשות, וצריך לבחור היטב מה מציגים ומה לא (וכנראה ששיתוף תהליך העבודה נעלם, למרות שכן ראיתי שלבי סקיצות - בפרוייקטי גמר באיור )
(למשל - מתוך קמפיין שלם מציגים רק 6 דימויים, מה שיוצר בסופו של דבר דלות וחוסר הבנה אצל הצופה)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לא מסכים בקשר לכפולות מהמגזין'
לא מסכים בקשר לכפולות מהמגזין
16/07/2011 | 20:50
9
12
זה הדבר הכי לא נכון לעשות להוציא כפולות מספרים ומגזינים ולתלות אותם על הקיר.
הם לא תוכננו להיות פוסטרים אלא להיקרא בפורמט אחר שהוא יותר אינטימי.
כשאני למדתי בזמנו היה נהוג לפזר את הכפולות על הקיר.
אני זוכר שבשנה ג' הייתה לנו עבודה בקבוצה ועשינו ספר. המורה התעקש שנשים את כל הכפולות על הקיר.
זו הייתה טעות. במיוחד שהוא והחברים שלו (שהוא הביא להגשה) התחילו לתת ביקורת על הכפולות כאילו שהן היו פוסטר.
אחרי המקרה הזה נשבעתי לעצמי שאני לא תולה יותר כפולות על הקיר.
הרצנו את העניין הזה. ובהגשות של שנה ד' העבודה שלי הייתה ספר.
כל אלו שהגישו ספר התבקשו להכין גם כפולות ולתלות על הקיר או להכין פוסטר. רובנו סירבנו ובסופו של דבר קיבלו את הדעה שלנו.
בסופו של דבר אם העבודה טובה היא תצליח להחזיק הכי טוב בפורמט שלו היא תוכננה. ואם היא לא טובה פירוק שלה והצגתה באופן זר רק תפגע בה יותר.

אני מבין את הבעיה שיש למרצים בלתת ביקורת על ספר/מגזין שאתה מחזיק ביד וצריך לדבר עם קהל שלם שלא רואה.
יכול להיות שהפתרון צריך לבוא מכיוון של מצלמה שמצלמת את המרצה מלמעלה בזמן שהוא מדפדף ומקרינה את זה על הקיר.

אבל בשום אופן אין להציג את הכפולות מפורקות על הקיר.

אם המגזין לא גרם לך להוציא אותו כנראה משהו בשיטת ההצגה שלו לא היה מספיר ברור והיה צריך לטפל בזה.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'"בשום אופן"'
"בשום אופן"
16/07/2011 | 21:23
8
7
קצת מוגזם, ומתוך ההגשות שלי לא הרגשתי שיש בכך בעיה, כי באמת השיתוף נעשה בכמה רמות.
אני חושב שפתרון מבריק שנעשה בתערוכה במנשר, בפרוייקט "דיסלקט": מסך שהציג סרטון של דפדוף בספר - ככה יכולים לראות יותר אנשים את התוכן בספר.

פודיום - ייתכן שהנסיון שלך מן הטכניקה הזו היה רע, ומשתמע מדבריך שהמרצים לא ניתחו את העבודה כפי שהם יודעים שצריך.

עדיין אני מאמין שזה לא מספיק להניח עותק או שניים של הספר/מגזין, צריך גם ליצור קשר עין היררכי, לתת לאנשים "לנחות" בקצב מסוים לתוך העבודה ובדרך ליידע אותם על הקונטקסט. למה? כי קשה מאוד לגרום לאנשים להישאר ולעיין, והרי זה המקצוע שלנו בין השאר - ליצור קשר עין ותשומת לב ע"י אובייקטים גרפיים על מנת להתרכז ברעיון או במסר. קשה לשכפל את האינטימיות שבקריאה או אפילו קריאה במרחב אינטימי (זו בדיוק הבעיה שבהצגת פרויקטים אינטראקטיביים - הצופה לא מוכן להקדיש את הזמן מכיוון שהוא אינו בסביבה המאפשרת התעמקות אינטימית). אם ניתן לצופה אופציה להבין את הפרויקט מן החלל אל תוך הפנים (ולא להתעקש על אינטימיות ישירה וכפוייה), אולי, אולי, אולי הצופה יקדיש מזמנו להתעמק בעבודה.

באותו פרוייקט "מגזין מרחב" לא היה אפילו שולחן המאפשר את נוחות הקריאה, ולכן התחושה הייתה יותר ארעית - תקרא ותחזיר כבר. לא היה אפילו איזה ספסל מסכן לישיבה. לעומת זאת בחדר שהציג מגוון ספרים, הם הונחו על שולחן עם ספסלים, והיה מספיק מקום להמון אנשים.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'בקשר לחדר עם הספרים'
בקשר לחדר עם הספרים
16/07/2011 | 22:00
6
9
בהחלט נחמד חלל הישיבה, אבל מצאתי שדווקא בעבודות הגמר היה מאוד קשה להכנס לתוך העבודה.
גם עבודה נפלאה כגון הספר של ערן טל (בתמונה שלך) שמשכה לי את העין בגלל העטיפה, גם בה היה מאוד קשה לעמוד ולהתעמק ביותר משניים שלושה עמודים.

בכלל אמרו לי שבפרזנטציות שלהם לבוחנים החיצוניים והפנימיים - הם שלחו מראש רק כפולות נבחרות ודיברו על מס' מועט של עמודים בהגשה עצמה. איך אפשר לשפוט כך עבודה שלמה?? (זה תקף הן לבוחנים והן למבקרים בתערוכה)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'מנגד, '
מנגד,
17/07/2011 | 08:57
5
2
איך אפשר לצפות מבוחנים לעבור לעומק על ספר שלם?
בגלל זה אני תמיד תוהה לגבי המספר הגדול של אנשים שבוחרים לעשות ספר או מגזין כפרוייקט גמר. איכשהו זה נראה לי כמו פורמט שיש לו סיכוי גדול מראש להתפספס.

[למרות שאני יכולה להבין את הצורך בזה, לי אישית יש לפחות 2 ספרים קונספטואליים שהייתי שמחה לעצב ולהפיק, רק שהיום כשאני כבר לא סטודנטית, ממש אין טיפת זמן להתפנות לפרוייקט בסדר גודל כזה]
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'כשדיברתי עם הבוגרים'
כשדיברתי עם הבוגרים
17/07/2011 | 09:23
10
הם אמרו שלספר יש גם יתרונות.
בניגוד לפוסטר שאפשר לראות כל פיפס וטעות, בספר אפשר לבחור את הכפולות היותר טובות ולדלג על הפחות.
אני חושבת שדווקא הפיתרון של מגזינים הוא יותר טוב מספר ענקי או פוסטרים לכיוון השני - הוא נותן לצופה להכנס לתוכו בזמן קצר יחסית, והוא פחות מאיים ללקיחה מהמדף...
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני לא שופט אותך נעמה'
אני לא שופט אותך נעמה
17/07/2011 | 09:38
3
9
אבל אני רוצה להזכיר לך שאף פעם לא מאוחר להיות סטודנטית נצחית ולהגשים את החלומות שלך :)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'בתאוריה זה נשמע יפה'
בתאוריה זה נשמע יפה
17/07/2011 | 14:14
2
7
בפועל כשאת עצמאית עם 2 ילדים ואחד בדרך, זה טיפה קשה.
אבל יש לי חלומות אחרים שאינשאללה יוגשמו.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אגב, כל עוד שזה במסגרת מסודרת'
אגב, כל עוד שזה במסגרת מסודרת
17/07/2011 | 15:21
1
6
אני מסוגלת לשלב... עובדה שסיימתי את התואר באו"פ במקביל לעוד מיליון דברים וכשכבר הייתי עצמאית...
אבל אם זה רק ליצור במסגרת לא מוגדרת, אני תמיד אדחה את זה לטובת דברים אחרים, וזה לעולם לא יקרה.

[חולמת על לימודי תסריטאות, אבל מסודרים, במסגרת של יום בשבוע. בעוד שנתיים, הלוואי...]
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אינשאללה!'
אינשאללה!
17/07/2011 | 15:30
4
לצפיה ב-'בשום אופן!'
בשום אופן!
17/07/2011 | 16:26
3
כן בדיוק ככה. ביקורת על מגזין או ספר שניתנת על כפולות שמוצגות על הקיר. היא ביקורת שמיסודה היא לוקה בבעיה.
הניסיון שלי לא היה רע בגלל שקיבלנו ביקורת טובה או לא טובה. הבעיה הייתה שהיא התעסקה בדברים לא נכונים ופחות רלוונטים לפורמט.

אין מה לעשות ספרים תמיד לא ישפטו בצורה הוגנת לעומת פרויקט במיתוג או פוסטר. ספר (ואפילו מגזין) זה פורמט הרבה יותר אישי. הרבה פעמים לא מספיקה קריאה אחת שלו (מה שגם בד"כ לא קורה) כדי להתרשם ולהבין אותו לעומק...
אין מה לעשות. ומי שעושה ספר צריך להבין את זה ולהשלים עם זה. ולא לנסות אח"כ ליפות את הבמה מסביב בקשר לזה כבר אמרתי מה דעתי (לעבודות הטובות זה לא עוזר ולעבודות הפחות טובות רוב הסיכוי שזה רק יזיק).
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'"המדריך לדרום תל אביב'
"המדריך לדרום תל אביב
16/07/2011 | 20:50
6
12
לצפיה ב-'תמונה...'
תמונה...
16/07/2011 | 20:54
2
36
פרוייקט של רעות מילינדר.
לצערי התמונות מהאייפוד לא מטיבות עם הפרוייקט...
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'2...'
2...
16/07/2011 | 20:57
1
19
לצפיה ב-'3...'
3...
16/07/2011 | 20:57
21
לצפיה ב-'ווהו! '
ווהו!
16/07/2011 | 21:25
2
10
כל הכבוד סמדי על ההשקעה והשיתוף.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-''
16/07/2011 | 22:01
1
5
מחר בבצלאל, נראה מה יהיה
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לבצלאל אני בא באיחור'
לבצלאל אני בא באיחור
16/07/2011 | 23:35
11
אולי בימים שאחרי יום שני או שלישי.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'הדר גבע - travellama (חלקי)'
הדר גבע - travellama (חלקי)
16/07/2011 | 20:59
3
31
לצפיה ב-'2 מינכן'
2 מינכן
16/07/2011 | 21:00
2
18
לצפיה ב-'3 נורווגיה'
3 נורווגיה
16/07/2011 | 21:01
1
12
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
16/07/2011 | 21:02
10
לצפיה ב-'רן סגל'
רן סגל
16/07/2011 | 21:06
3
20
לצערי אין לי את הפרטים, אבל העבודה מדברת על ציטוטים של אמנים משני העולמות בשפה ההפוכה למייצר הציטוט, ליצירת אינטרקציה תרבותית בין שני העולמות.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'תוית'
תוית
16/07/2011 | 21:08
2
10
לצפיה ב-'2...'
2...
16/07/2011 | 21:09
1
8
לצפיה ב-'החיוניות בעבודה הזו'
החיוניות בעבודה הזו
16/07/2011 | 21:27
7
שהיא עושה שימוש באופנה על מנת לחנך ולהעביר מסרים חברתיים.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-' תמונות ורשמים מתערוכת הבוגרים של מנשר 2011'
תמונות ורשמים מתערוכת הבוגרים של מנשר 2011
16/07/2011 | 17:39
8
40
הנה לינק לאלבום פייסבוק עם תמונות מתערוכת הבוגרים של מנשר.

אני כותב את הביקורת הזו לאור הביקורת שכתב יובל סער על תערוכת הגמר של הדור שלי (2008) במנשר.
אז היינו ערב רב, פליטי אסכולה-מימד, קאמרה אובסקורה, וסטודנטים של מנשר שהצליחו להגיע לקו הגמר למרות כל הקשיים.
כיום, הבוגרים הם (אם אינני טועה) הדור השני או השלישי של סטודנטים עם "דם מנשרי טהור",
ואני חושב שישנה התקדמות איטית ומתמדת לכיוונים טובים.

התערוכה התקיימה במתחם "התחנה" שביפו, בקומה העליונה של אחד הבניינים,
שיצרו סביבה בה הטמפרטורה גורמת לכור המצרף של דנטה להיראות ולהרגיש כמו יום אביבי נעים.

בכניסה הוצב מעין ארגז קרטון עם הכיתוב "תערוכת בוגרים מנשר 2011" ועם סמלים שלקוחים מארגזי קרטון.
בתוך הארגז היו מסכים שהקרינו וידאו על העבודות עם אוזניות, ומחוצה לו נבנו מדפי קרטון עם הזמנות מודפסות.
העיצוב העביר את התחושה של מעבר מחיים סטודנטיאליים לחיים "בחוץ".

היה ממש מרגש לראות את החבר'ה שהכרתי עוד מזמן לימודי במנשר,
מסיימים וממצים את הפוטנציאל שלהם.
אני רואה שישנה נטייה משמעותית של הסטודנטים לכיוונים של איור, וייתכן שהמצב עדיין לא מאוזן בשל כך.
אחרים מציגים נסיונות בוסריים למיתוג, וביניהם ישנם פרויקטים שבהחלט מעזים לגעת ברב-תחומיות
בנושאים כגון קולנוע (עריכת קליפים ותשדירי מחאה), שיפור חברתי, אופנה, ואמנות.
הפלוס הגדול של התערוכה היא הנסיינוּת (אקספרימנטליות) שמציגים חלק מהסטודנטים.

טל שמעוני יצר את פרויקט "קולקטיב בתל אביב" המעניין, שעושה שימוש בפתקים נדבקים
על מנת לקדם קהילתיות ושיתוף במרחב העירוני,
ובכך הוא בין הסטודנטים המעטים שיוצרים פתרונות אפשריים לשינוי חברתי.

אור ענבר יצרה את "בפברואר כדאי לקנות פילים" , פרוייקט של איור תלת מימדי,
סדרה של אובייקטים שנוצרו בהשראת הטקסט בעל אותו השם מאת יואל הופמן.
התוצאה מסקרנת ובעל שפה ייחודית מאוד, אך אני חושב שחרף הציטוטים המודבקים ליד האובייקטים,
הטקסט המקורי קצת נעלם בין הייצוגים הפלסטיים שלו.

איווי טובולסקי יצרה את "המדריך ליהודי",
חוברות אינפוגרפיות המפרקות ומפשטות (אך לא לרעה) נושאים יהודיים
על מנת להפוך את הידע היהודי ליותר נגיש. אני חושב שהתוצאה מוצלחת ובהחלט יכולה
להצליח "שם בחוץ". החוברות מחולקות לפי קשת צבעים וגורמות לצופה להתפתות לקחת עותק
(כפי שעשו רבים מן המבקרים שיצאו מן התערוכה עם חוברות "המדריך ליהודי" תחת זרועותיהם.
יש לפרויקט הזה חשיבות לגרום לישראלים להיפטר מן הבורות
ולהכיר את התרבות היהודית, שהיא הבסיס שעליו הם עומדים.
עם זאת, אני מרגיש שהתצוגה לא הלכה עוד צעד קדימה מעבר לפרקטיות הישירה -
נוכחות יותר גדולה של תמונות ומוצרים על הקיר הייתה עוזרת (למשל כפולות או פוסטר וכיוב').

פרויקט מעניין בשם "מילים אבודות" מציג מעין מעבדה הסוקרת תופעות של מילים או טיפוגרפיה
בעלי חיוּת טיפוגרפית (באופן שמזכיר את הביו-טיפוגרפיה של עודד עזר). נעשה כאן מאמץ רב
לשתף את הצופה בתהליך של הבשלת או היווצרות מילים באופן שגם מחייה אותן אבל צורה שמדגימה
את האופי שלהן. אפשר לראות מילים מרחפות להן בצנצנות נוזל שקוף,
או מילה אחרת גודלת באופן אורגני על מצע (אני מעדיף לא להרוס ולספר את הכל) ועוד תופעות מרתקות.
אני לא בטוח אם אני זוכר נכון, אך לא היה שום ספר שהציג את הניסויים, והפרויקט התמקד רק בתצוגה.

טל סלע יצרה את "אי", ספר מאויר המציג הצצה לעולם בלתי מוכר, על עושרו הזואולוגי.
הספר מציג ניתוחים ורישומים "מדעיים".

יעל זר-ציון מציגה את "נוף לובש צורה" - פרויקט שלוקח את הצטברות החומרים הגרפיים
של הציביליזציה המערבית ומנסה להחזירו לעולם הפונקציה -
במקרה זה - עולם האפנה. זר-ציון מחזרה חומרים כמו ניירות וגומיות על מנת ליצור פריטי לבוש
(אפשר לציין לטובה את החזייה הטיפוגרפית שעשויה מאותיות גזורות),
וגם יצרה חוברת אופנה המסקרת את המחשבה מאחורי הפרויקט ואת הפרויקט עצמו.
אני מסכים עם התפיסה הרב תחומית, ומשבח את יעל על החלטתה ליצור פרויקט שכזה.
בנוסף, אני מרגיש שהביטוי של ה"תקשורת החזותית" קצת עמד בצילו של הביטוי האופנתי.

עומרי אבן זיו שמואלסון יצר את "הדיסלקט" - סדרה של כרזות וספר המתמקדים בתחושות ובתגובות
הנובעות מלקויות למידה שונות. הפרויקט מאפשר לצופה להיכנס לתוך התסכול של הלוקה בלקויות הלמידה.

דנה שפיגל עופר יצרה את "club 27", פרויקט המוקדש
למוזיקאים רבים כמו ג'ניס ג'ופלין, ג'ימי הנדריקס, ג'ים מוריסון וקורט קוביין -
כולם מצאו את מותם בנסיבות טראגיות בעודם בני 27.
לכל זמר מוקדשים קלפים מאוירים, וכל הקלפים מוצגים על שולחן ועל גולת הכותרת -
מגדל קלפים ענקי, מרשים, ועדין הממחיש את שבריריותם של חיי האמנים
ואת הפנטזיה לנסוק אל על - בחיים או במוות.

באופן כללי התחושה היא שחזותית מנשר היא מגמה שעדיין מחפשת את עצמה,
עדיין לא השכילה להבין ולהבליט את היתרון שלה כמגמה במכללה שנחשבת "העוף המוזר"
או "הכבשה השחורה" של מכללות העיצוב בארץ.

למרות זאת בהחלט מרגישים את הניצנים לכך בתערוכה הזו.

אבל על מנת לעמוד כשווה בין המוסדות האחרים, ועל מנת להיות בעלי אמירה ייחודית באמת,
על מנשר להגביר מהלך ולהיות יותר מודעים ופעילים לכיוון הקצוות (הפרינג'יוּת), לביטוי הגרפי והמיתוגי של חומרי המכללה,
ואף להגביר את כמות הפרויקטים המוצגים - קרי את מספר הסטודנטים.
לדעתי - עליהם להשתגע אף יותר.

כל הכבוד לסטודנטים של מנשר ובהצלחה שם בחוץ.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'"מילים אבודות" של עדי אברמוביץ''
"מילים אבודות" של עדי אברמוביץ'
16/07/2011 | 17:41
38
לצפיה ב-'"club 27" של דנה שפיגל'
"club 27" של דנה שפיגל
16/07/2011 | 17:42
56
לצפיה ב-'"קולקטיב בתל אביב" של טל שמעוני'
"קולקטיב בתל אביב" של טל שמעוני
16/07/2011 | 17:48
34
לצפיה ב-'"נוף לובש צורה" של יעל זר-ציון '
"נוף לובש צורה" של יעל זר-ציון
16/07/2011 | 17:50
78
לצפיה ב-' "בפברואר כדאי לקנות פילים" של אור ענבר '
"בפברואר כדאי לקנות פילים" של אור ענבר
16/07/2011 | 17:51
56
לצפיה ב-'"אי" של טל סלע'
"אי" של טל סלע
16/07/2011 | 17:52
26
לצפיה ב-'למי שרוצה להוסיף'
למי שרוצה להוסיף
16/07/2011 | 18:00
5
כמובן שכל תוספת (מכובדת) של תמונה, ביקורת, תיאור, לדיונים האלה תתקבל בברכה.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'"חיות מרדניות" של ענבר שבתאי'
"חיות מרדניות" של ענבר שבתאי
16/07/2011 | 20:21
61
ספר על צמחונות, טבעונות, ותעשיות מנצלות בעלי חיים. הספר מעביר מידע ביקורתי וכולל גרפים, מתכונים, איורים, ואינפוגרפיקה.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'רשמים ראשוניים מבצלאל '
רשמים ראשוניים מבצלאל
18/07/2011 | 01:17
3
26
הייתי היום בבצלאל. מעט מאכזב. להגנתם יאמר שעד שהגעתי לקומה 10 כבר עברתי על כל שאר התערוכות והייתי סחוטה, ככה שבאמת לא היה לי כוח להשקיע בכל פרוייקט.
מילים טובות: החלל. עד שלא קראתי את הפוסט בפורטפוליו לא הבנתי איך יצרו חלל כזה מקסים, ומה שונה שם מפעם שעברה שהייתי.
הקטלוג מעולה בעובדה שכל גלויה עומדת בפני עצמה ויש אפשרות לארגן את ה"מועדפים".
האינטרקטיב היה אינטרקטיבי!! טאבלטים וסמאטפונים ואפליקציות שעובדות! תענוג

מילים פחות טובות: לא הייתי בטוחה מה פרוייקט גמר ומה לא. או במילים אחרות - העבודות, בייחוד יחסית לפרוייקטים האדירים בשנקר, היו דלות מאוד, מבחינת התוצר הסופי, (אם חריגים כמובן).
שיטת המגנטים עבדה מאוד טוב בפורמטים הקטנים (ומאוד לא טוב בגדולים)
לא אהבתי את התצוגה של ספרי הפרוייקטים.
השילוט הן של עמדות הספרים לעיון והן של הפרוייקטים עצמם לקה מעט בחסר. (על הספרים אל היה שילוט בכלל והם עמדו בחלל החדר חסרי הכוונה, ועל העבודות לא היה ברור מה פרוייקט גמר ומה תרגיל, והיו טעויות הגהה מרובות)

על הפרוייקטים:
המון ספרי איור נפלאים! (אחד של ג'ני אממ... סלחי לי מראש - ספר נונסנס שובה לב עם איורים מדהימים אחד אחד)
ספרים מאויירים של ליריקסים לשירים של אסף אבידן ונורה ג'ונס. רציתי לקנות אבל לא היה למכירה
איור לספרה של לאה גולדברג "מה אבשל לארוחת צהריים" - ירון שטיינברג. כפולות נפלאות של חיתוכי נייר ספק קאטאגמיים ספק וקטוריים, כולל הטקסט עצמו .
פרוייקט שתפס לי את העין - "אטלס ישראל" - אחוה כהנא. מפות אינפורגפיות על ישראל ובכלל. (בגדול - האינפורגפיקה שלטה בתערוכה בצורה יפה מאוד).
פונט "חול" - עיצוב יפה, עובד טוב בגדול יותר מאשר בקטן לדעתי, אבל חברה שלי חולקת עליי
קמפיין לעידוד החתמה על כרטיס אדי: אהבתי נורא את הדימויים, הקופי והחוברת הסופית (מעבירים ראשים והגוף לא משתנה). בהחלט מטרה ראויה! (תחתמו!!)
היו עוד כמה אבל התמונות אצל חברה שלי, כנראה אקבל אותם מחר.
אשמח אם תוסיפו עליי עוד רשמים מהתערוכה!
לילה טוב בינתיים!
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'קצת מכאן'
קצת מכאן
18/07/2011 | 19:07
2
למרות שאני לא אובייקטיבי, אין ספק שהתערוכה הייתה מרגשת במיוחד. הפתיחה הייתה מעניינת והגיעו המוני אנשים. דווקא בתור סטודנט לתקשורת חזותית לא יוצא הרבה לצאת מגבולות המחלקה, והפעם היה ניתן להתרשם סוף סוף מה עושים גם אנשים אחרים במתחם.
למבקרים ישתלם לקפוץ גם לאיזור של עיצוב תעשייתי, שאותי הרשימו במיוחד בדרך ההצגה, שביל שמוליך אותך בתוך איזור כאשר כל עבודה מקבלת חלק יחסי מספק. חלק מהעבודות עצמן היו מלאות מעוף וכמה אפילו ממש מרשימות ברמת הקונספט (חפשו את האיזור עם העבודות שנוגעות למקרי חירום ורעידות אדמה)
גם במחלקת אמנות הופיעו פנינות, ובתוך המבוך האינסופי של המחלקה לאמנות הופיע מיעוט של ביצועים ריאלסטים וירטואוזים לצד עבודות קונספט לא ברורות בכלל (מומלץ במיוחד לרדת לקומה 3)
אגב לא הוזכרו פה עבודות הברודקסט, שחלקם היו מרשימות במיוחד. למשל עבודה בנושא שיפוץ כיכר דיזינגוף שנעשתה בתלת מימד, ולמרות שלעבודה אין מסר נוקב מסוים, הרמה המקצועית שלה יכולה להתחרות מול כל פרוייקט ריאלי דומה בתעשיה.
חיסרון אחד -לא יודע מה הולך שם עכשיו אבל בפתיחה הגיעו מאות אנשים וחלק מהמזגנים לא עבדו, כך שמצאנו את עצמנו נוטפים מקומה לקומה בתוך המבוך הבצלאלי.
בסך הכל היה כיף ומעייף כך שנאלצנו לקנח בהמבורגר במרכז העיר.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'עוד כמה רשמים'
עוד כמה רשמים
18/07/2011 | 20:43
1
11
כל נושא החלל בתערוכה היה בהחלט מרשים ועצם העבודה ששברו קירות בין הכיתות הרשים אותי מאד, כל הכבוד למיכל סהר שדחפה את הרעיון.
אני מסכים עם סמדי לגבי דלות הפרוייקטים, לעיתים, לא היה ברור האם מדובר בפרוייקט גמר או לא ואז נוצר מצב שאתה עומד מול 2 פוסטרים ונשאר מאוכזב מאד, לצערי הרב גם בקטלוג בוגרים לא ענו לי השאלה ופרוייקט דל הוצג גם בגלויה של הבוגר, מה שהשאיר אותי עם סימני שאלה גדולים עוד יותר.
- לפי הראיון עם מיכל סהר נראה שחלק מהבוגרים לא הציגו פרוייקט גמר בתערוכה וזו אולי התשובה לשאלה.

רמת הדימויים ברוב העבודות היתה מאד גבוה והיו דימויים מאד מעניינים ומורכבים ונראתה חשיבה והשקעה גדולה מאד בחלק הזה של הפרוייקט.
החלק שאיכזב אותי ברוב הפרוייקטים היתה הטיפוגרפיה, לדעתי הטיפול לא היה מספיק מדוייק בחלק גדול מהפרוייקטים, בחלק מהמקומות בלטו גסויות
ולרוב נראה שאין פשוט מספיק טיפול בפרטים הקטנים מה שלא שייצור עומק גדול ועושר לעבודות מעבר לדימויים.

אני רוצה לציין עבודות מצויינות בינהם,
מחאה יומית של עדי טקו, שהציג 58 דימויים נהדרים שהכין במשך 58 ימים והציג חוברת נהדרת + דמי אתר.
מחברת קורס של הילה לביא- מחברות קורס אינטרקטיביות בו היא מחלקת רק את הכריכה ומזמינה את האנשים להדפיס את שאר החומר.
אטלאס ישראל של אחווה כהאנה - מורכב נהדר ומרתק
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-' הפרוייקטים שציינת בהחלט שווים צפייה! '
הפרוייקטים שציינת בהחלט שווים צפייה!
19/07/2011 | 10:35
3
לצפיה ב-'מישהו יהיה בפתיחה היום של גורן וירצה לצלם?'
מישהו יהיה בפתיחה היום של גורן וירצה לצלם?
20/07/2011 | 10:31
6
לצפיה ב-'רשמים ותמונות מתערוכת הבוגרים בבצלאל 2011'
רשמים ותמונות מתערוכת הבוגרים בבצלאל 2011
22/07/2011 | 22:22
22
31
כמו בשנקר, אני חושב שהייתה זו חוויה מדהימה שקשה לעכל בבת אחת
(מה גם שהספקתי לראות רק את תקשורת חזותית).
הכל מבוצע בצורה מקצועית ביותר,
יש גיוון מצויין בסוגי העבודות,
טיפוגרפיה - לעילא ולעילא (אפילו שני פרוייקטים של פיתוח פונט).
רוח המצויינות שורה על בצלאל.

אני חושב שאפילו השפה החזותית של הפונט או האותיות (בסגנון הגראנג') שנבחרו / עוצבו,
לא היו מקריות,ושיקפו את ההסטוריה הטיפוגרפית-קליגרפית של המקום עם רטרו שמזכיר את שנות השמונים. (אשמח למידע בנושא הפונט).
היה שם מספיק מכל דבר, וכמובן שהתרכזתי בחלק מהעבודות ולא בכולן (אני מודה שאותי יותר מעניינים
פרוייקטים ניסיוניים וטיפוגרפיים מאשר איור או אנימציה או [לכאורה] אינטראקטיב)***.
אני חושב שהיה טוב לו היו מתרכזים בבצלאל בהזמנה שנושאת את הטיפוגרפיה הזו, ולא הזמנה שעיקרה טיפוגרפיה לועזית.

האינפוגרפיקה בתערוכה היתה בסדר גמור ומילאה את תפקידה כהלכה למיטב זכרוני, אין לי משהו מיוחד לומר בעניין הזה.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן חברי הפורום:
קשה לי עם העובדה המבלבלת שמערבבים בין עבודות רגילות לפרוייקטי גמר. בשנקר עוד טרחו איזו עבודה היא גמר,
אבל לדעתי יש להפריד ביניהם, מכמה טעמים -
1. בלבול בין השניים יוצר אי הבנה ואפילו זלזול, מכיוון שהצופה מצפה לסוג מסויים של כמותיות ונפח כאשר מדובר בפרוייקט גמר,
2. אני באתי ע"מ לראות את פרוייקטי הגמר קודם, ואז את השאר בזמן שנותר. בעוד שכמות העבודות יפה ומרשימה,
    הרבה זמן מבזבזים זמן על עבודה שאינה פרוייקט גמר, והרי נתכנסו לשם פרוייקטי הגמר. תנו לצופה לבנות את סדר הצפייה.

התצוגה הייתה צפופה בצורה נוראית - נראה שכל הפרויקטים דחפו מרפק אחד לשני, פוסטר יחיד דוחף סדרת כפולות של ספר,
אין חוצץ ויש מפריע, הולקה ומבולקה. פרוייקטים של ספרים מתחבאים על מדף תחת פוסטרים מפרוייקט אחר, חלק מהפרויקטים תפסו נפח,
אחרים כמעט פספסתי (בד"כ ספרים שאין להם ייצוג על הקיר). אני מבין את הצורך למלא את החלל בעבודות, אך לא כך צריכה להיראות תערוכת פרויקטי גמר.
אני חושב שישנה מוסכמה לא כתובה שלפיה לכל פרויקט יש מרווח נשימה משל עצמו, ייצוג על הקיר, ולצערי מוסכמה זו די הופרה.

למדתי מנסיוני הקודם וקניתי קטלוג מבעוד מועד.
מיכל סהר עיצבה קטלוג מעולה המורכב מגלויות מאוגדות בגומיה שנכנסת בשטאנץ חצי עגול בגוף הגלויות.
את הגלויות מכסה חבר או חצי מכסה. הבחירה בגלויות מקשה על הדפדוף, אבל אם יש לאספן אומץ, הוא יכול
לתלות אותן בתור השראה על משטח שעם, מה שמוציא את העבודות מ"כלא הספר שלהן".

הרושם שלי הוא שיש הרבה סטודנטים שלא מפחדים לעצב ספר, ועל כך היה לי ויכוח עם חבר טוב שנסעתי איתו לתערוכה -
הוא טוען שספר הוא עבודה לא לגיטימית לפרוייקט גמר, כי אי אפשר להתעמק בו כאדם שבא לצפות או כמרצה שעושה ביקורת.
אני לא מסכים, מכיוון שכמות ההתעמקות הדרושה לעיצוב ספר, הצניעות שבהעברת המסר דרך הטיפוגרפיה,
הבגרות של לדעת מתי להתבלט בעיצוב ומתי להיות שקט להעביר את המסר, כל אלה הם דרישות מעולות לאדם שרוצה ליצור פרוייקט עמוק.

אני חושב שהרבה מהפרויקטים מדגימים לצופה שאנשים שונים עובדים על פרוייקטים זהים או נותנים פתרונות זהים לאותן שאלות,
ולכן ככל שאני לומד על כך, אני פחות מרגיש שגנבו לי ואכלו לי. ובנוסף - הרי עשו הכל כבר בצורה זו או אחרת,
ולכן אנחנו יכולים פשוט לוותר על היצירה, או פשוט להמשיך "להילחם" ולנסות ליצור ולומר משהו שרק אתה יכול לומר.

קשה לי כרגע להצביע על פרויקט שאהבתי יותר או פחות,

אני זוכר לטובה את עיצוב הפונט "חול" מאת דביר איסק. הפונט לכשעצמו מרשים, אבל עדיין קשה להתעמק. הבעייה היתה עם התצוגה -
ממש לא מספיק לי לראות פוסטר של פונט חדש - התהליך חשוב לי יותר, וחבל שלא הוצג התהליך על הקיר.
בנוסף, היה אפשר ליצור ספר שמתעד את התהליך, שימושים אפשריים, פוסטרים אחרים, פוסטרים ללקיחה וכו'.
באופן כללי יש איזו הקפדה של סטודנטים בשנקר ובצלאל שלא לשתף בתהליך, וחבל.

חדר המבואה (אני לא יודע איך קוראים למקום הזה) מציג סדרה של כרזות מעניינות ל"פסטיבל" בשקל.
ראיתי שם כמה פתרונות טיפוגרפיים חדשים ומעניינים ומג--וו-ני-ם ללוגו של הפסטיבל, כגון ליגטורות, אותיות בצורת טושים, אותיות Fאנקיות, אותיות רוקדות.

מאוד נהניתי מפרוייקט "מחאה יומית" של עדי טקו, המייצג 53 ימים של מחאה, בכל אחד מהם הופק מעין איור מחאתי בעל
שפת רחוב/קולאז' ייחודית. לפרוייקט יש ייצוג בספר, בחולצות, בפוסטרים על הקיר, ובאתר מעוצב.
הדימויים אמורים להיות מודפסים ותלויים במרחב הציבורי (אולי כמה תמונות להדגמה היו מתאימות) ומכילות מעין קוד.
הקוד באתר מאפשר להוריד את הדימוי היומי ולהפיקו באמצעים ביתיים.

יואב לביא (אאל"ט בשם) עיצב ספר וכרזות כהומאז' לשירתו של בוקובסקי (מתורגם לעברית).
אני פחות התלהבתי מהספר בגלל הגימור שלו, אבל הכיוון החומרי שאפשר לראות בדימויים ובהדפסת זירוקס,
מאוד נכונים לבוקובסקי ועל כך מגיעה לו נקודה.

ירון שטיינברג מציג את "מוח/עיר", מיצג מרשים בקצה המסדרון של קומה 10, המראה עיר קרטונים שמזכירה פאבלה ברזילאית,
מעוצבת בחלל החיצוני והפנימי כמוח ענק, מה שמדגים את המורכבות של המוח האנושי ומפתה "להכנס אליו".
מסך צנוע בפינת החדר מראה סרטונים שצולמו "בעיר", המדגימים רגשות ומחשבות.

ראיתי כמה פרוייקטי מגדירים בתערוכות האחרונות, תופעה מעניינת שמצביעה על רצון לפרק לגורמים את המורכבות החברתית-ישראלית,
לנתח, לעצור לרגע ולהבין מעבר לסטיגמות, או בעזרתן.
והתוצאות הן ברמות מעורבות. מצד אחד מדובר באוספי אינפוגרפיקה מרשימים, שאני מניח שמצליחים להעביר מסרים מורכבים,
והם מעידים על רמת עומק המחקר של הסטודנטים,
ומצד שני מדובר באוספי אינפוגרפיקה מרשימים, שגורמים לך לתהות אם הסיבה לעיצוב ה"מגדיר"
היא לשם העברת המידע+/מסר, או לשם היופי האינפוגרפי.

האם "דור המגדירים" סוגד לאסתטיקת האינפוגרפיקה (כפי שהגדיר חבר הפורום גיא מם - העדפה שרירותית וברירת מחדל של שפה ווקטורית)?
או שמה הצליחו הסטודנטים להשתמש באינפוגרפיקה, ששפתה הגרפית יכולה להעביר מסר בפני עצמו -
כלומר האם בחירה בעיגול או משולש ובשפה ווקטוריים היא לא שרירותית מידי? או שהמסמן צריך לסמל את המסומן?
בבצלאל אפשר לראות כמה פרוייקטי מגדירים, ולכן נגדיר אותם בתור קבוצה:
"המגדיר דוסים" (ספר) של משה קקון,
"מגדיר החרדה הישראלית" (2 כרזות) של רון זלמן,
"אטלס ישראל" של אחוה כהנא (פרוייקט מרתק ועשוי כהלכה).
ואפילו "עיצוב גרפי בישראל" (ספר) של הילה לביא (למרות שאפשר להתווכח אם מדובר במגדיר מעצבים ישראליים עכשוויים או לא).

את התשובה אני משאיר לשאר הצופים.

אני זקוק לקפה, מקלחת, שינה, אוכל.
אבל ההתרשמות הכללית שלי היא שמדובר בחוויה מוצלחת מאוד. המקום שוקק ביצירתיות ומקצועיות, באיזון הנכון של היין והיאנג של המקצוע שלנו.
זה פשוט משובח שמוסדות כאלה יודעים את מקומם הרם מצד אחד, אבל עדיין שואפים להוכיח את עצמם כל פעם מחדש.

אני בהחלט אשמח לארח בוגרים וסטודנטים המעוניינים להציג את עבודותיהם להתרשמות עמוקה יותר כאן בפורומנו הקט.

*** אני משתמש בביטוי "לכאורה" אינטראקטיב. אמנם אני מודה שאני לא הקדשתי מספיק זמן להתעמקות, אבל במקרים בודדים שבהם התפתיתי
להתעמק בעבודה אינטראקטיבית, גיליתי שמדובר בסרטון לא אינטראקטיבי בעליל של מה שאמור להיות אינטראקטיבי. ולכן אני לא רוצה להכליל, אבל כפי שאמרתי מקודם,
אני עדיין לא מבין איך עבודה "אינטראקטיבית" יכולה לנגוד את המילה המגדירה אותה. אם סטודנטים למסלול תקשורת חזותית-פרינט יכולים להפיק כל מיני מוצרים,
החל מאריזות וספרים וכלה במיצגים החורגים מתחום הלימוד שלהם, אז גם סטודנטים לעיצוב אינטראקטיבי יכולים ללמוד תכנות ולבצע פרוייקטים שלהם.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'מצאתי עוד מגדירים:'
מצאתי עוד מגדירים:
22/07/2011 | 22:59
25
"מגדיר מילים לניב הצבאי" של יהונתן קינן,
"מפת ספרינגפילד" של משה קקון.
"מילים בעם" של ליאת זלדס

אחי הקטן קרא את מה שכתבתי, ומתוך שיחה ושאלנו ביחד -
האם העיסוק הוא באינפו או רק בגרפיקה?
האם המגדיר מגדירים מגדיר את עצמו יותר מהמוגדרים?

עבודה אינטראקטיבית אחת שעניינה אותי נקראת "מפוינטים לפיקסלים", של עומר זיו.
אתר אינטרנט צנוע (ומורה נבוכים) שדן בהבדלים שבין עולם הדפוס לבין עולם האינטראקטיב.
שווה לבדוק את זה אם אתם כמוני, מעצבי פרינט שנתקעו בתקופת האבן ומתקשים במעבר לעולם העתיד.
מתוך הגלוייה בקטלוג התערוכה, אפשר לראות וידאו של דפדוף בספרון מודפס בפונט הדסה
שעליו כתוב "האם וידאו של דפדוף בספרון מודפס הוא הדרך היחידה להכניס את הדסה לאינטרנט?"
נקודה למחשבה
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'קומפילציה של מגדירים'
קומפילציה של מגדירים
23/07/2011 | 03:00
25
לצפיה ב-'קיר הכרזות של "פסטיבל בשקל".'
קיר הכרזות של "פסטיבל בשקל".
23/07/2011 | 03:01
89
לצפיה ב-'"מוח/עיר" של ירון שטיינברג'
"מוח/עיר" של ירון שטיינברג
23/07/2011 | 03:04
84
לצפיה ב-'"מחאה יומית" של עדי טאקו'
"מחאה יומית" של עדי טאקו
23/07/2011 | 03:08
2
321
לצפיה ב-'מחאה יומי - עדי טקו'
מחאה יומי - עדי טקו
25/07/2011 | 09:16
1
28
אני מציג אצלי בבלוג פירוט רחב של הפרוייקט של עדי טקו מבצלאל - "מחאה יומית"
מוזמנים להתרשם מהפרוייקט המעניין.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה'
מעולה, תודה רבה
25/07/2011 | 17:28
5
אחלה בלוג :)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לינקים לתמונות מהתערוכה'
לינקים לתמונות מהתערוכה
23/07/2011 | 10:09
19
מצ"ב לינקים לאלבומים של תמונות שצילמתי מתערוכת הבוגרים של בצלאל, תקשורת חזותית, 2011
תקשורת חזותית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ההערות / הארות שלי'
ההערות / הארות שלי
24/07/2011 | 01:33
12
13
מסכים לגמרי לגבי הנפילה של מיכל בהצגה של פרויקטים רגילים ופרויקטי גמר. זה יוצר דיסוננס עצום בין הצגה של פרויקט נאה שעובדים עליו כמה שבועות ובין פרוייקט גמר של כמה חודשים.

אני חושב שהעבודות החזקות באמת הן של עדי טקו ואחווא כהנה, שבאמת התאמצו לשבור גבולות קיימים של עיצוב. הספר של משה קקון (שגם זכה לבמה בכל מיני אמצעי תקשורת שונים) הוא ספר גדוש במידע איכותי, אבל בעיצוב סטנדרטי שאנחנו רגילים במחוזותינו (בתחום האינפו).

רטנת על פרויקטי אינטראקטיב שלא עובדים, ובכן, באותו חדר בו הציג עומר זיו משהו עובד (וקודם כל מבורך), היה אייפד ואייפון עם פרויקטים מהממים לדעתי, שעבדו מצוין גם ברמת העיצוב וגם ברמת הממשק. אין לי תמונות לצערי, ולא מצאתי להם איזכור באינטרנט. אפליקציית הבישול באייפד היא חד משמעית המרשימה ביותר שראיתי בתחום העיצוב הישראלי לאינטראקטיב. בארץ לצערי, הרב המוחלט הולך עם נורמות העיצוב של אפל בממשקים אלה, והעיצוב גרוע בהתאם.

תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אהלן ורדי'
אהלן ורדי
24/07/2011 | 09:07
10
סמנטית, אני חולק עליך :)
אני לא הייתי קורא לזה נפילה, זה נשמע שלילי מידי ביחס לכמות עבודה כה משובחת, מה שכן כנראה שאופי תליית העבודות לא מצא חן בעיני, בעיניך, ועוד כמה אנשים.

בקשר לעבודה של עומר זיו - באמת אפשר לשבח!
בניגוד לבוגרי מוסדות רבים שלא טורחים לפרסם את עבודות הגמר שלהם לאחר התערוכה, האתר של עומר זיו חי ברשת!!
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לגבי אופן תליית העבודות'
לגבי אופן תליית העבודות
24/07/2011 | 13:36
10
26
שמי אורי חסון ואני סטודנט (כבר לא בעצם) שמציג בתערוכת הגמר. רק רציתי להגיב לכמה מהטענות שעלו פה לגבי אופן התלייה ודברים אחרים.
בעיקרון הרעיון שעומד בבסיס ההחלטה להציג עבודות רגילות לצד פרוייקטי גמר היא העובדה שבשל אופיו המיוחד של פרוייקט הגמר, קורה לפעמים שהוא פשוט מתפקשש. כך יוצא שסטודנטים מצטיינים מציגים בתערוכת גמר פרוייקטים בינוניים או חלשים רק בגלל שנפלו על מנחה לא טוב או שחס וחלילה קרה להם משהו בזמן העבודה על הפרוייקט. מסיבה זוֿ השנה וככל הנראה גם בשנים הבאות יהיו סטודנטים שלא יציגו את פרוייקט הגמר אך כן יזכו להציג עבודות שמציגות אותם לעולם בצורה טובה יותר. אני חושב שזאת יוזמה מבורכת. לעומת זאת, אני כן מסכים שבחלק מפרוייקטי הגמר השנה הדבר פגע מכיוון שבשל שיקולי מקום ואוצרות, הפרוייקט לא הוצג במלואו וההיקף שלו לא בא לידי ביטוי. כמו כן, יתכן והיה צורך לציין מה כן פרוייקט גמר ומה לא בבריפים הצהובים לצד העבודות. למיטב ידיעתי, הוחלט באופן גורף לא לעשות זאת ויש היגיון מאחורי החלטה זו.
בקשר לדיסוננס בין פרוייקטים קטנים לגדולים, זה כמובן חלק מהקונספט. המטרה היתה לדמות וול בפייסבוק ורפרנס אחר היה קיר סקיצות בסטודיו. אני חושב שהעירבוביה הזאת יוצרת עומס ויזואלי מרשים ומבלבל בצורה חיובית. יש משהו צעיר בתערוכה השנה וחדוות היצירתיות קופצת מהקירות. נכון שקורה שספר מוצג מתחת לפוסטר למרות שאין שום קשר ביניהם אבל אלה מקרים בודדים ובד"כ הדבר עובד לטובת הספר שבמקרה אחר כלל לא היה נפתח.
אני גם מסכים לגבי מה שנאמר על האינטראקטיב. בשנים עברו, האינטראקטיב היה מוצג באגף מנותק מהתערוכה ומבקרים רבים כלל לא היו יודעים עליו או יודעים ולא מתפתים לגעת בו. ההחלטה לשלב את האינטראקטיב לצד שאר העבודות ובמיוחד החדר בגלריה שמציג עבודות מצויינות שאשכרה אפשר לשחקן איתן הן ההחלטות הכי טובות שנעשו השנה בתערוכה. זה לא פחות ממרגש לראות ילד בן 3 חוקר אפליקצית טיולים בטאבלט (ויוצא ממנה בשביל להפעיל אנגריברדס) או את אמא שלי וחברותיה מאותגרות הטכנולוגיה מפעילות באינטואטיביות אפליקצית בישול ושואלות איפה אפשר לקנות אותה (הפרוייקט המעולה של שי פל). המחלקה החליטה ליישר סוף סוף קו עם מה שקורה בעולם הטכנולוגיה ואני מניח שמגמה זו תמשך ותתחזק בתערוכות עתידיות.
כמובן שהתערוכה לא מושלמת. חסרים לי פרוייקטים איכותיים בטיפוגרפיה שהם לא פונט או ספר (מחקרים ויזואלים, כרזות טיפוגרפיות מעניינות וכו') ואולי עוד כמה מיתוגים שעובדים יפה בתערוכות אבל אני גאה בה מאוד וחושב שהיא אחת החזקות השנה מבין המחלקות של בצלאל (בעיקר על רקע החולשה של אמנות וצילום). אני כמובן אובייקטיבי עד כמה שאני יכול להיות וזה לא מעט.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'יפה כתבת. הירידה על אמנות וצילום בסוף מיותרת.'
יפה כתבת. הירידה על אמנות וצילום בסוף מיותרת.
24/07/2011 | 15:47
3
5
לצפיה ב-'ממש לא ירדתי. פשוט אמרתי את דעתי.'
ממש לא ירדתי. פשוט אמרתי את דעתי.
24/07/2011 | 16:57
1
9
אם כבר זאת ביקורת עצמית שנובעת מגאוות יחידה. בשנה שעברה למחלקות של צילום ואומנות היתה תערוכה הרבה יותר טובה. לדעתי, בשנתיים האחרונות המחלקה לעיצוב תעשייתי ב"בצלאל" מציגה את התערוכה המרשימה מבין המחלקות בבית הספר.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'הייתי מוכנה לקבל מתלמידי המחלקה עצמם'
הייתי מוכנה לקבל מתלמידי המחלקה עצמם
24/07/2011 | 20:01
11
לצפיה ב-'אני לא חושב שמדובר בירידה'
אני לא חושב שמדובר בירידה
29/07/2011 | 22:33
6
גילוי נאות הוא שראיתי רק קומה אחת (העליונה) מתוך השתיים של אמנות, אך "פיציתי" על כך בכך שצפיתי גם בקומת הצילום וגם בקומת קרמיקה וזכוכית.

עכשיו, לעניות דעתי,בקשר למה שכן ראיתי מאמנות (ויסלחו לי בעלי הקומה התחתונה), הוא איזו נסיגה למדיום של רישום בטכניקה פשוטה ומתיילדת, וציור שמאוד מתעטף בתוך עצמו. הבעיה עם המוצגים מהסוג הזה היא שאני לא ממש מבין מה ההבדל בין הציורים הללו לבין ציורים שנעשו כמה שנים אחורה, לפני הזמינות של האינטרנט וטכנולוגיות חדשות.אין ממש התייחסויות (לפי זכרוני) בציור ורישום לזמנים שלנו גם מבחינה ארספואטית. הציור והרישום קצת מרחפים באיזו בועה. אולי דרושה מגמה ברורה יותר של ניו-מדיה.

אני חושב ש kobecablemaker יכול בהחלט לרשום את דעתו על התערוכות האחרות בפורום (ולו באופן מקוצר מכיוון שמדובר בפורום תקש"ח) כל עוד הוא מנמק את דבריו.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני מסכים עם מה שאתה אומר'
אני מסכים עם מה שאתה אומר
24/07/2011 | 16:04
5
4
כן - הרעיון להציג את המיטב של הסטודנט (פרוייקט גמר או לא) זה רעיון מעולה.
כן - מן הקירות נשפרצו חדוות יצירה וצעירוּת.
כן - היה כדאי לרשום אם מדובר בפ. גמר או לא.
כן ולא - "עומס ויזואלי מרשים ומבלבל בצורה חיובית" - באופן אישי היה לי קצת קשה עם החידוש הזה שבהצגת עבודות בוגרים באופן כה אקספרסיבי.
וכן - ההחלטה לשלב את האינטראקטיב בפרינט באותו חלל זו גאונות.
החולשה של האינטראקטיב היא שלאנשים יש פחות סבלנות להתעכב על המורכבות של העבודה* (במיוחד אם זה סרטון לא אינטראקטיבי), ולכן אולי כדאי לכוון את הסטודנטים ליצירת חללים אינטראקטיביים שאין ברירה לצופה אלא להגיב, מאשר לכלוא את האינטראקציה למסך מחשב.

* זו בדיוק הבעיה של הוידאו ארט היום - זה יפה מאוד שהעבודות מושכות ילדים, אבל היוצר צריך לחשוב על משיכת תשומת הלב של האדם הבוגר, ולא לצפות שהוא ייגש למסך.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'הערות וגם רשמים מחולון (וגם בקשה מאורי)'
הערות וגם רשמים מחולון (וגם בקשה מאורי)
24/07/2011 | 20:27
4
3
ממה שהבנתי מאחד הסטודנטים בקומה 8, הרב המכריע של הפרויקטים באינטראקטיב עבד, הן על מסך והן על מסך מגע. בניגוד לדוגמא בשנקר. היה שם פרויקט מעניין בנושא איזכור של אלוהים בטוויטר שהוסבר לי שהוא עבד בהגשה של הסטודנט, אבל בסוף הוחלט שיוצג סרטון.

היות ואני מכיר את תחום האינטראקטיב, אני יודע לאיזה לבל נוסף היו צריכים להגיע אלה שהגיעו לתוצר שעובד ומבחינתי זה הישג לא מבוטל. במיוחד בפרק זמן של חצי שנה.  עניינים כמו ux ו ui, ולדעת שדברים יהיו ברורים גם לאחיניות של אורי וגם לסבתא שלו הם רמה בפני עצמה של עיצוב. לכן, ירון, בדיוק כמו שמגיע בצדק לעומר זיו לככב בסיקור שלך,  גם לאלה שהציגו דברים עובדים מקסימים לא פחות ראוי לקבל במה.

אורי, סחתיין על הפוסטר הראשי לצד הלוגו לתערוכת הבוגרים :) תוכל למצוא תיעוד של העבודות בחלל האינטראקטיב? או לקרוא לסטודנטים לכאן?

מעניין לעניין, הייתי היום בחולון וחזרתי עם אכזבה קשה. יש עוד שבוע לתערוכה והרב המוחלט של העבודות כלל לא עובד, לא דולק, או מנותק. חבל מאוד.

תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'ייתכן שאתה צודק'
ייתכן שאתה צודק
24/07/2011 | 21:16
2
אני חושב שמדיה אינטראקטיבית עובדת בצורה יותר טובה כאשר אפשר להתנהל מולה בצורה אינטימית כמו בבית מול המחשב.
אז אולי אפשר ליצור כאן איזה מקבץ של לינקים לפרוייקטים שונים שנמצאים על הרשת בצורה של אינטראקטיב או סרטון, כדי שהם יקבלו חשיפה נוספת.
מישהו מבצלאל רוצה להרים את הכפפה?
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
26/07/2011 | 14:02
3
בכיף. אני אדבר עם החבר'ה לגבי הצגת הפרוייקט בפורום למרות שאני יודע על כמה שברחו מהארץ לכמה ימים.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני חייב לומר משהו בקשר לסיקור שלי '
אני חייב לומר משהו בקשר לסיקור שלי
29/07/2011 | 22:23
1
9
הסיקור שלי, מעצם היותי אדם, מוגבל מאוד -
יש לי העדפה ברורה לפרויקטי פרינט, טיפוגרפיה, ואמנות.
זה מאוד מוגבל.
זה קצת קשה לסקר גם את זה, היות ואני הסתובבתי בארבעה תערוכות
בוגרים שונות בזמן האחרון, בזמן ויכולת מוגבלת (בבצלאל הייתי צריך
לבקר עוד פעם בשביל לחוות את שאר המחלקות, ולחזור לשנקר
על מנת לחוות את שאר התערוכה של תקשו"ח לא יצא לי).

לכן אני מסקר את מה שמעניין אותי יותר,
אך אין זה אומר שהדעה שלי לבדה נחשבת יותר - להיפך:
המהפכה הדמוקרטית של האינטרנט יוצרת מצב שכל אחד יכול לבוא
ולסקר (בצורה מכובדת) ולתרום על מנת שכולנו נוכל להעלות דברים
לדיון ולכן גם להעלות את תרבות הסיקור של העיצוב הגרפי וגם העיצוב הגרפי עצמו.
ולכן אני אומר - הסיקור של ירונימוס מוגבל - אדרבא - בואו ותסקרו ותתרמו, אני אשמח מאוד.

סטודנטים שקוראים חומרים ומתדיינים עליהם, שקונים ספרים עם כתוב
ולא רק ספרים יפים עם תמונות יפות, הם סטודנטים יותר (אני רוצה
להאמין) אינטיליגנטים, יותר בקיאים, יותר יודעים לנמק ולבטא את עצמם,
ולכן עבודתם תישא פירות עמוקים יותר.
התיאוריה והדיון חשובים לא פחות מהמעשה עצמו.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'*תיקון. במקום ארבעה - ארבע'
*תיקון. במקום ארבעה - ארבע
29/07/2011 | 22:24
5
והדגש הוא על תיאוריה, סיקור, ביקורת, דיון.
תקשורת חזותית >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ