לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1434914,349 עוקבים אודות עסקים

פורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

אודות הפורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

x
הודעה מהנהלת הפורום

רוצים ללמוד תקשורת חזותית? מועמדים? יש לכם שאלות בקשר ללימודים? לחצו על הלינק למידע.
הנהלים עודכנו! פעם ראשונה שלכם בפורום (וגם אם לא)? הכנסו וקראו. :)
שלום לכולם וברוכים לפורום תקשורת חזותית בתפוז.
פורום זה מקיף את כל תחומי התקשורת החזותית ופותח את דלתיו בפני אנשי מקצוע, סטודנטים וחובבים.
כדי לשמור על סדר ועניין אני מבקשת שתכבדו את חוקי הפורום.

ולהלן הם:

1.
אין לפרסם בפורום ללא קבלת אישור מתפוז. פרסום ללא אישור יימחק ללא התראה מוקדמת. כמו כן, גם הודעות שיש בהן לשון הרע, הוצאת דיבה, הפרת תקנון תפוז וכו'- יימחקו ללא התראה מוקדמת.

2.
אם אתה מעצבים שמעוניינים לפרסם את עצמכם, יש לפרסם זאת בלוחות הפורום ולא על גבי הפורום עצמו.

3.
שאלות בנוגע למוסדעות הלימוד והיכן כדאי ללמוד- נשאלו בעבר בפורום. מומלץ להריץ חיפוש לפני שמעלים שאלה חדשה, וכן- יש לשרשר את השאלה לשרשור הרלוונטי לשאלות בנוגע ללימודים. 
 אם יש מידע לדעתכם שכבר אינו עדכני, אנא עדכנו אותי.

4.
אל תפחדו לשתף ואל תחששו מביקורת. כולנו לומדים מזה בסופו של דבר. :)
** יחד עם זאת, שימו לב שאם הגולש ציין מפורשות שאינו מעוניין בביקורת, אין להעביר ביקורת על עבודותו על גבי הפורום! 

5.
כאשר אתם מגיבים וכותבים ביקורת, נסו לנסח אותה בצורה נעימה ולא תוקפנית. נמקו מדוע אתם חושבים כך. 

6.
גם ביקורות שלילית רצוי להתחיל בנקודה חיובית.

7.
אפשר לשלוח אלי תמיד הצעות, בקשות ורעיונות לשיפור ואני אשמח לענות ולראות כיצד ניתן לקדם זאת.  ביקורת לגבי אופן ניהול הפורום והתנהלותו- נא לשלוח אלי במסר.
אין להעביר ביקורת על אופן הניהול על גבי הפורום.

8. 
שמרו על תרבות דיון ועל שפה נאותה. גם אם אינכם מכירים את חברי הפורום האחרים, בסופו של דבר הפורום פתוח לכולם ויהיה כאן נחמד יותר אם כולם יכבדו איש את רעהו וינהגו בנימוס. 
אין מקום להודעות בעלות נימה מזלזלת או תוקפנית.

* בחלק מהסעיפים, הקרדיט לפודיום6 וירונימוס, מנהלי הפורום הקודמים.

המשך >>

לצפיה ב-'קצת שופכת את אשר על לבי '
קצת שופכת את אשר על לבי
<< ההודעה הנוכחית
20/07/2011 | 10:54
13
74
סיימתי לימודי עיצוב שנה שלישית. מאז שהייתי קטנה תמיד נמשכתי לתחום האמנות, ציירתי והיה לי חוש אסתטי מפותח...אחרי הצבא למדתי איפור, שזה גם תחום שאני מאד אוהבת.. ואז הלכתי ללמוד תקשורת חזותית, אחרי הרבה התלבטויות ועם קצת חוסר חשק, אני מודה. לא הייתי נלהבת מזה בשום שלב. אבל.. אני פרפקציוניסטית מאד ודיי משקיענית, והוצאתי תוצאות מאד טובות. אני נחשבת לאחת התלמידות החזקות, כולם אומרים לי כל היום כמה אני מוכשרת, שלוש השנים ברצף קיבלתי תעודות הצטיינות/אות לשבח... בתחילת השנה שעברה הרגשתי שאני לא מסוגלת יותר ורציתי לעזוב, כבר היתה לי פגישה עם המנהל מחלקה, אבל כולם מסביב היו כל כך בשוק ואמרו שאסור לי ושזה יהיה הפסד, שנשארתי, ואכן השנה היתה מוצלחת והוצאתי תוצאות טובות (לבריאותי הנפשית, קצת פחות). יש לי יחסי שנאה-אהבה עם עיצוב. אני אוהבת עיצוב, מעריכה אותו, מרגישה צורך לעשות אותו, אבל גם הרבה פעמים סובלת תוך כדי. התוצאות בסוף והפידבק הרבה פעמים שווים את זה... אבל אני חיה באופן תמיד בהרגשה שאני לא מספיק טובה, לא משנה כמה יגידו לי שזה לא נכון וכמה שאני אראה שהעבודות שלי בעצם ממש טובות. ולהרגיש כל הזמן שאני לא מספיק טובה זה מבאס. כל השנה, לדוגמא- היו לי ביקורות מצוינות. אבל תמיד אני באה אליהם בהרגשה שמה שעשיתי לא טוב, וכל פעם מופתעת מחדש. כאילו אני לא יודעת להעריך באמת מה אני עושה, וצריכה דעה של אחרים בשביל לחשוב אם מה שאני עושה טוב או לא.
ואני חושבת על העתיד שלי, ואם זו ההרגשה שאני רוצה לחיות איתה. ואולי זה בעצם ירדוף אותי לכל תחום שאני אלך, כי בכל מקרה זה יהיה משהו שקשור לתחום היצירתי.... אולי זו מין קללה של פרפקציוניסטים, אבל זה פשוט נוראי ומה עושים כדי להמנע מזה. אולי פחות להלחץ מביקורות של אנשים? אולי להאמין בעצמי יותר? אבל זה יפה בתאוריה.. איך עושים את זה?

יוצא לי גם לעבוד יחסית הרבה מול לקוחות "אמיתיים". כשפוסלים סקיצות שלי אני לוקחת את זה אישית ושוב מלקה את עצמי על כמה שאני לא טובה מספיק, כי אם הייתי טובה מספיק, בטח הלקוח היה מתאהב בכל אחת מהסקיצות שלי ולא היה יודע מה לבחור... אני מתארת לעצמי שזה מטומטם, וזה לא באמת ככה.. וגם המעצבים הכי מנוסים ו-וותיקים מתקשים לקלוע תמיד בדיוק לטעם של הלקוח. ובסופו של דבר- אולי זה לא הטעם של הלקוח שמטריד אותי והרצון שלו, אלא שלי. ואם אני לא מצליחה להגיע לתוצאה שאני מספיק אוהבת, אני אוכלת על זה סרטים.  אנחנו המבקרים הכי קשים של עצמנו. אבל אני כל כך מנסה לרצות את עצמי ואת הלקוח וכשזה לא מצליח זה מסתכל אותי כל כך.
עיצוב זה לא בשבילי? או שאני פשוט צריכה לעבוד על עצמי ולהכניס לי לראש שלא ככה הולכים הדברים? מה עושים?   אני יודעת שאין כאן תשובה חד משמעית, סתם הייתי צריכה לפרוק איפשהו את ההרגשה הזו.

תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה ממש לא קשור לעיצוב'
אני חושבת שזה ממש לא קשור לעיצוב
20/07/2011 | 11:36
5
22
זה חלק מהאופי שלך ואני מאמינה שזה ילך איתך לכל תחום שתלכי אליו.
לא חושבת שזה פרפקציוניזם (אולי קצת), זה פשוט מחסור חמור בבטחון עצמי.
למרות שאת מקבלת פידבקים חיוביים כל הזמן, את לא מסתפקת בזה,
ואת חייבת להשתחרר מזה. כל בנאדם עובר דרך ארוכה של מכשולים,
וזה בסדר גמור אם לא אוהבים את הסקיצות הראשוניות שלך/עבודות בבית ספר
לדעתי האישית, את פשוט צריכה למצוא דרך להשתחרר מחוסר האמונה בעצמך ובהצלחה שלך.
אפילו כדאי ללכת לפסיכולוג לכמה מפגשים, זה יכול גם לעזור...
מה שכן, למקצוע - זה ממש לא קשור (לדעתי האישית..)
בהצלחה בכל אופן
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'כנראה'
כנראה
20/07/2011 | 11:41
4
12
אין לי ספק שזה חוסר בטחון עצמי. ופרפקציוניזם זה חייב להיות, כי רק כאלה מסוגלים להתבאס שהם קיבלו אצל איזה מרצה רק 95 ולא 100
ברורה לי הבעיה שלי, אני לא מחפשת תמיכה פסיכולוגית אצלכם... רציתי לדעת אם ההרגשה הזו של חוסר שביעות רצון עצמית זה משהו שאולי נפוץ אצל מעצבים או שהם תמיד נורא בטוחים במה שהם עושים? אולי אני סתם עושה לעצמי חיים קשים בקטע הזה, ולא כולם מקבלים על כל פיפס שהם עושים קריאות התלהבות
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני חושבת שביטחון עצמי'
אני חושבת שביטחון עצמי
20/07/2011 | 12:02
2
14
ברמה כזאת זה משהו שנבנה עם הזמן.
התלמידים אצלנו עם ביטחון עצמי כזה, שהם כל כך בטוחים במה שהם עושים, הם ממש לא האנשים הכי מוכשרים אגב.
יש רק מישהו אחד שאני מכירה שאני יכולה להגיד עליו שהביטחון שלו באמת נובע מכישרון מדהים. כל השאר חושבים את עצמם הרבה יותר ממה שהם.
אני יודעת שזה לא בדיוק מה ששאלת אבל אולי זה מנחם, מסביר, מעודד קצת.

ביטחון נראה לי נבנה עם הזמן, עובדים יותר, לומדים יותר להכיר את השטח. לאט לאט תלמדי יותר לעמוד על שלך.
תנסי לקחת את המקום שאת נמצאת בו לכיוון חיובי כי אם את לא מרוצה זה אומר גם שאת ממשיכה לנסות ולהשתפר כל הזמן שזה דבר מעולה, ולא פעם אפילו עדיף על להיות סופר מרוצה מעצמך על ההתחלה.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-' תודה'
תודה
20/07/2011 | 12:09
1
13
גם אצלנו זה ככה, יש כאלה שכל כך מאוהבים במה שהם עושים ומתגאים בזה, אבל הדברים שלהם ממש לא מוצלחים. אבל במקום מסוים אני מקנאה בהם- כי הם מספיק בטוחים בעצמם ובמה שהם עושים (אפילו אם זה אומר שהם קצת חיים בסרט ) וכנראה שגם נהנים מהתהליך. ואולי בשביל להצליח צריך להיות מספיק בטוח בעצמך וזה יותר חשוב מכשרון?
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'ממ...'
ממ...
20/07/2011 | 12:38
12
העלת נקודה מעניינת.
כן כדי להצליח ביטחון יותר חשוב מכישרון. וזה נכון כמעט בכל תחום.
אבל עדיין אני לא חושבת שזה אומר שאת צריכה להתייאש כי זה כן משהו שנבנה עם הזמן.
אני בסך הכל סטודנטית גם אבל אני בפרוש יכולה להגיד שהיום אני פי כמה יותר בטוחה בעצמי מאשר שהתחלתי ללמוד. וזה משהו שמשתפר לאט לאט כל יום.
אני יותר מכירה את עצמי, יודעת במה אני טובה במה לא. קיבלתי מספיק פידבקים שאני יודעת מתי אני יכולה לסמוך על הדעה שלי. אני עדיין מתייעצת המון עם אנשים אחרים אבל בלי ספק אני יותר ויותר לומדת להקשיב להרגשה שלי לגבי עבודה אם היא טובה או לא.

אבל לגבי הנאה מהתהליך, זה שאת חוששת ופחות בטוחה בעצמך וכו' לא אומר שאת לא צריכה להנות מהדרך. את באמת לא נהנית מהתהליך? כי אם כן אז צריך לעבוד על זה. כי זה כבר נראה לי בעייתי קצת.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לא יודעת מה קורה אצל אחרים, אבל אני בהחלט'
לא יודעת מה קורה אצל אחרים, אבל אני בהחלט
20/07/2011 | 12:46
12
יכולה להודות שגם אני חווה את יחסי האהבה-שנאה שאת מתארת, גם אני אוכלת סרטים על עבודות ואני ממש לא מדברת על לימודים אלא לקוחות אמיתיים על בסיס יומי.
גם אני נוטה לקחת אישית את הביקורת והרג'קטים ובמאבק תמידי לשמור על מקצועיות ולנסות לא לקחת את זה ללב, גם אני מחפשת חיזוקים (ומחוץ ללימודים בתור עצמאית - לא תמיד יש איפה למצוא אותם...) וגם אני לפעמים תוהה אם אני בכלל במקצוע הנכון ואם אני באמת שווה משהו או שאני סתם עובדת על כולם?

צריך הרבה חוסן כדי להתגבר על החששות האלה ולהמשיך בראש זקוף. חשוב לדעת לסנן תגובות ולקבל אותן בצורה הנכונה.
מודה שגם לי יש הרבה ללמוד ולשפר מהבחינה הזו. אני עדיין חוטפת התמוטטות עצבים מדי פעם בגלל לקוח זה או אחר או בגלל שאני פתאום נתקפת חוסר בטחון קיומי בקשר לעיצוב כלשהו.

זה משתפר עם הזמן, עם הנסיון, עם מכלול הפידבקים שמקבלים מהסביבה - גם המקצועית וגם הלא מקצועית.
אני מאמינה שהדרך היחידה להתמודד עם זה באמת היא ללמוד להתפשר ולהיות גאה במה שיש, במקום לבכות על 5 הנקודות החסרות או על זה שהלקוח ביקש לכער את העיצוב או כל סיבה אחרת.
את יודעת שבערך 70% מתיק העבודות שלי מביך אותי? ולמה? כי אני לא בטוחה בעצמי, כי לקוחות ביקשו שינויים שסלדתי מהם אבל עשיתי לבקשתם, כי העבודות ישנות והיום אני במקום אחר... והסיבה היחידה שאני ממשיכה להציג את העבודות היא שבפועל, בתכלס - הן מביאות לי עוד עבודה. כי בתכלס אנשים (לפחות חלקם) כן אוהבים אותן ופונים או מפנים אלי עבודה.

בלימודים מתעסקים באובססיביות בכשרון וביכולות שלך כיוצרת כי זה בדיוק המקום לזה, אבל אח"כ בשלב התכלס מגלים שזה בכלל לא העיקר ושלא תמיד ללקוחות אכפת כמה את מוכשרת, לפעמים יש להם רצון וחזון משלהם ועיקר ההתעסקות שלך זה במתן שירות וביצוע מטלות כאלה ואחרות... וכך הפרפקציוניזם מתגמד אל מול המציאות ומקבלים פרופורציות.
הלימודים הם בועה שבסופו של דבר מתנפצת ומה שקובע בתכלס זה היכולת שלך להשתלב בשוק. לצערנו או לשמחתנו, הכשרון הוא רק מרכיב אחד בהצלחה הזו. ואם תשאלי אותי, עדיף להצליח בשוק ולהתפרנס בכבוד מהתחום שאת אוהבת מאשר לקבל ליטופים לאגו מאנשים שמלאים בעצמם כל היום.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לא להיות מיואשת'
לא להיות מיואשת
20/07/2011 | 12:19
11
יש לי לא מעט שנים נסיון
ומאז שאני זוכרת את עצמי בבית ספר לעיצוב - אני הרגשתי את אותה הרגשה - שאני לא מספיק טובה
וגם היום כעבור 13 שנים של עבודה בתחום
עדיין יש לי ספקות אם אני באמת טובה וזאת למרות המון פירגון והצלחה גדולה בתחום.
לפעמים אני חושבת שזה חלק מהעניין של להיות מעצב אולי זה סוג של מנגנון כדי להשאיר אונו עירניים ותמיד דרוכים על מנת להוציא את התוצאות הטובות ביותר
וכן, תמיד יש לקוחות שקוטלים וזאת לא אינדיקציה לכמה אני מוכשרת (בסוף למדתי את זה) זה רק אומר שיש להם טעם אחר או שפשוט אין להם מספיק הבנה.

לפי מה שקראתי, את באמת נולדת לעבוד בתחום. עיצוב זה לא מקצוע שבוחרים, זה מקצוע שבוחר אותנו.
יש בזה קצת עינוי ויחסי אהבה שינאה זה חלק מהעניין.
כל כמה שנים אני חושבת שדי, נמאס לי ואני רוצה להפסיק אבל אז מגלה שזאת האהבה האמיתית שלי.
וכמו באהבה, לפעמים אוהבים מאוד ולפעמים יש קצת ויכוחים וקצת שונאים. בסוף אוהבים
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'כתבתי תגובה ארוכה שנמחקה :('
כתבתי תגובה ארוכה שנמחקה :(
20/07/2011 | 15:11
12
לצפיה ב-'אני הרגשתי בדיוק כמוך'
אני הרגשתי בדיוק כמוך
20/07/2011 | 15:39
14
אני מבין בדיוק מה את מרגישה, ואני חושב שזה עניין של תהליך ארוך של שכנוע עצמי.
גם אני רציתי שהכל יהיה מושלם, שאהיה הכי טוב, והבנתי שבדרך הזו אולי אצור עבודות טובות, אבל אני עצמי לא אהיה מאושר.

בעקרון מה שאת צריכה לחתור אליו, זה להיות מאושרת מיגיע כפייך - למצוא את נקודות האושר, וליצור למען ההנאה שביצירה,
ולא למען דיעותיהם של אחרים. בעצם, הפרמטר היחידי שצריך לשנות לך זה מה שאת מרגישה על התהליך.

במשך זמן רב הייתי מגיש עבודות נפלאות עם תחושה שמדובר בחרא של עבודה, רק ע"מ לקצור שבחים לאחר מכן.
לאט לאט הבנתי שאם אני לא מנתב את המחשבה שלי ואת העבודה שלי לכיוונים שאני אוהב ונהנה, אז אני סובל.
ואם אני סובל, אז מה הטעם?
יש איזשהו מתח בין הרצון להיות הטובים ביותר לבין הרצון ליצור בצורה שמשאירה אותך מאוזן.
יש מתח בין הרצון להרגיש מסופקים יצירתית, לבין הקשיים הייחודיים של המקצוע שלנו.
אני ממש יכול להבין את האהבה שלך למקצוע, מול המחשבות האלה שמתישות אותך.

אבל את יודעת שלברוח לירוחם ולעבוד כפורסת נקניקים, לא ייתן לך את השלווה המיוחלת.

יש צורך להלחם במחשבות שגוזלות מאיתנו אנרגיה - "אני לא טוב מספיק", "שלהם יותר יפה", "למה אני לא יכול לעשות כמוהו",
"מתי אני אהיה יצירתי ככה", "זה לא מספיק", "המרצה יכעס", "זה לא יצירתי מספיק".
במקום מחשבות אלה, אפשר לחשוב מחשבות חיוביות (קישטי אבל נכון). הכח של האוטו-סוגסטיה הוא עוצמתי
כאשר מדובר במוח האנושי. כל אימת שבאה מחשבה גוזלת אנרגיה, אני ממליץ לחזור על מנטרות מבנות:
"אני חומל לעצמי על טעויות ומאמץ אותן. אני אוהב מה שאני עושה. אני יודע שמה שעשיתי זה בסדר גמור, זה הכי טוב שיכלתי בזמן ובתנאים האלה".
צריך למצוא את נקודות האור - המקומות בפרוייקטים שאנחנו גאים ואוהבים אותם, ולהתרכז בהם.
זאת מכיוון שכפי שאמרת - את מתרכזת במה שרע לכאורה בעבודה, באשליית המושלמות או האידאה של פרוייקט מושלם,
באיזו פנטזיה שאם תעבדי מספיק קשה את תגיעי לכדי שלמות.
ואני שואל - למה לעזזל אנחנו באקדמיה, אם אנחנו לא מאפשרים לעצמנו את המרווח לטעייה? הרי זה המקום לטעות וללמוד מכך.

באשר לקבלת ביקורת - אני מחשיב את עצמי לסטודנט נצחי. אני מטמיע את הלקחים ואת העצות שאני רוצה להטמיע,
וגם אם הן מתובלות בשמץ של אירוניה או אינטרס, אני מבודד את המוץ מן התבן על מנת ללמוד.

את נותנת יותר מידי משקל לתוצאה הסופית ולמה יגידו עליה, מאשר להנות מהנוף במסע של התהליך.
התהליך הוא העיקר. הגשת העבודה היא גם הסוף שלה, ולכן שוב - התהליך הוא העיקר.

בקשר לעולם העבודה -
צריך לדעת באיזה קרבות להלחם - אם לקוח בוחר באופציה פחות טובה בעיני, אני מיידע אותו כאיש מקצוע.
הבחירה היא שלו, ואני אבצע את העבודה ואקח את הכסף. אבל הבחירה שלי היא באיזה מקום להשקיע יותר אנרגיה יצירתית.
אני מחלק אותה, כך שאני לא משקיע 100 אחוז אכפתיות ואנרגיה בכל משימה זוטרה. אי אפשר לנצח בכל קרב. יש פרוייקטים שבהם אני יודע שאשקיע יותר אנרגיה..
בנוסף, יש לי מפלטים יצירתיים כמו אמנות וטיפוגרפיה, ככה שאני לא חייב את הלקוחות שלי כדי להרגיש מסופק יצירתית (למרות שזה נפלא כשזה קורה לפעמים).
זה לא הלקוח שצריך להתאים את עצמו לשאיפות היצירתיות שלי, זה אני שצריך להבנות את המציאות כך שארגיש מאוזן.
אני חושב שהתהליכים שלך עם הלקוחות יהיו יותר טובים אם תרשי לעצמך לאהוב את מה שאת עושה.

אני באמת ממליץ (בלי משוא פנים וזלזול) לבדוק אופציה של קואצ'ינג (אימון חיים) או טיפול פסיכולוגי -
זה עוזר המון, זה מתגבר ומתחזק אותך.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'תודה על התגובות המושקעות והיפות '
תודה על התגובות המושקעות והיפות
20/07/2011 | 15:56
13
קראתי כמובן בשקיקה כל ומילה ומילה. צרת רבים נחמת טיפשים, אבל יש משהו מנחם בידיעה שזו לא רק אני ושיש עוד אנשים שמבינים אותי ומרגישים מה שאני מרגישה. העצות שלכם מעולות ואני באמת מרגישה שהן נתנו לי כוח ואנסה ליישם אותם ולהיות יותר בטוחה בעצמי, וגם אם התוצאה היא לא מאה אחוז כמו שהייתי רוצה, ללמוד לחיות עם זה כי המרדף אחרי שלמות הוא בלתי אפשרי וגורם לי סבל וחוסר הנאה ממה שאני עושה (ומכיוון שזה רוב מה שאני עושה בחיים- חוסר הנאה מהחיים, שזה בלתי מקובל! )
קשה לי להאמין שיום אחד אני באמת ארגיש שלמה עם עצמי בהקשר הזה, כי לצערי להחליט החלטה וליישם אותה לא תמיד עובד (מניסיון העבר), וכמו שאני מגלה, זה לא רק אני וקיים גם אצל אנשים שהם שנים רבות בתחום. אבל אני בהחלט אנסה ואעבוד על זה. תודה על היחס..
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לקחת דברים בפרופורציה'
לקחת דברים בפרופורציה
20/07/2011 | 23:21
1
14
קודם כל לא ברור לי כ"כ באיזה שלב את נמצאת עכשיו. האם סיימת את הלימודים או שיש לך עוד שנה.
הבעייתיות שאני רואה במקרה שלך שאת מצהירה מראש שנכנסת ללימודים עם חוסר חשק. שזו הסיבה הגרועה ביותר ללמוד מקצוע.
על פניו, לפי מה שאת מספרת, יש לך כישרון ונגיעה למקצוע. אבל זה בכלל לא משנה במקרה הזה - כי אם את לא אוהבת את המקצוע תמיד תמשיכי לסבול וחבל.
מעניין לשמוע למה לא המשכת עם תחום האיפור. כתבת שלמדת איפור אבל לא כתבת מדוע לא המשכת לעסוק בכך.

גם אם עכשיו סיימת את הלימודים וגם אם את עדיין לומדת בטוח שאין לך מספיק ניסיון מול לקוחות אמיתיים. חלק גדול מהעבודה הוא לגרום ללקוח לבחור באופציה שאתה חושב שהיא נכונה וזה דבר שלומדים עם הזמן.

בכל מקרה לא נשאר לך עוד הרבה זמן. אם את לומדת לתואר אני הייתי משקיע את השנה הנוספת ומסיים את התואר. גם אם לא תרצי לעסוק בעיצוב לפחות יהיה לך תואר ביד וזה יקנה לך נקודות זכות מסוימות.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'הי, תודה על התגובה'
הי, תודה על התגובה
20/07/2011 | 23:51
25
סיימתי שנה שלישית ויש לי עוד שנה, לא מתכננת לפרוש. במקביל אני גם עובדת בזה כפרלינסרית, ובאופן מפתיע מקבלת הרבה הצעות. ברור שאין לי מספיק ניסיון מול לקוחות, וגם מזה נובע החוסר בטחון- אבל אני מנסה ללמוד, כי כמו שאמרתם, עבודה מול לקוח מאד שונה מעבודה במסגרת הלימודים.
לגבי החוסר חשק- זה לא שלא רציתי. בכל זאת הלכתי ללמוד את זה ואף אחד לא הכריח אותי. אבל זה כן היה מלווה במין חוסר חשק מוסבר שהשנה תתחיל. ואז בכלל אפילו לא ידעתי למה אני נכנסת. לא יודעת להסביר את זה בדיוק. יש מצב שבאתי יותר מהכיוון של אמנות וציור, וקצת פחדתי מזה. אבל עוד מגיל ממש צעיר היה לי אוסף של מודעות יפות בעיתונים (בעיקר בשמים ) ואהבתי את התחום. זה כנראה יותר מורכב, לא יודעת.

לגבי האיפור- עדיין אוהבת את התחום (עוסקת בעיקר באיפור אמנותי ואפקטים) ועוסקת בו כפרילנסרית. גם יצא לי לא מעט לשלב את היכולת הזו (אפקטים) בעבודות העיצוב שלי וזה שילוב נהדר   (מצרפת דוגמא לאיפור טיפוסי שלי, לכל מי שמדמיין צלליות ואיפורי כלה כשאני מדברת על איפור ) הסיבה שהלכתי ללמוד היא כי רציתי עוד מקצוע ולא להסתמך אך ורק על זה, למרות שבדיעבד בשביל להצליח ממש בתחום הזה כן צריך לתת את כולי וזה לא הולך יחד עם הלימודי עיצוב התובעניים...מה גם שאין לזה שוק מי יודע מה בארץ. אני מקווה איכשהו להצליח לשלב את זה בעתיד כי זה שני תחומים שאני מאד אוהבת.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני חושבת שלא מעט אנשים יכולים להזדהות '
אני חושבת שלא מעט אנשים יכולים להזדהות
21/07/2011 | 12:12
13
ואני דווקא מאמינה שזה חלק מלהיות בנאדם יצירתי. כמו שכבר אמרו כאן, בלימודים זה מאוד בולט איך לפעמים דווקא האנשים שלא התברכו בעודף כשרון,לא מפקפקים בעצמם לרגע ואלו שכן, חופרים לעצמם במוח אלפי פעמים על איכות העבודה שלהם, זה מאוד מאוד טבעי ולרוב לא מעיד כלום על התוצר הסופי
אני הייתי צריכה ללמוד לנתק את הביקורת העצמית המחמירה (אני עדיין לומדת) כי גיליתי שזה פשוט סוגר אותי ולא מאפשר לי להגיע לתוצאה טובה. הרבה זמן הייתי מצפה שהעבודה תהיה מושלמת משלבים מאוד מוקדמים והיה לי קשה מאוד עם השלבים שבהם היא עדיין לא ברורה ומגובשת
תקשורת חזותית >>

הודעות אחרונות

16:02 | 21.10.13 מיקי חיפה1
06:17 | 21.10.13 Building a mystery
22:36 | 20.10.13 hallo kitti
10:55 | 20.10.13 Nathalie 6293
12:21 | 18.10.13 Building a mystery
15:02 | 15.10.13 mulon1984

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ