לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1434914,349 עוקבים אודות עסקים

פורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

אודות הפורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

x
הודעה מהנהלת הפורום

רוצים ללמוד תקשורת חזותית? מועמדים? יש לכם שאלות בקשר ללימודים? לחצו על הלינק למידע.
הנהלים עודכנו! פעם ראשונה שלכם בפורום (וגם אם לא)? הכנסו וקראו. :)
שלום לכולם וברוכים לפורום תקשורת חזותית בתפוז.
פורום זה מקיף את כל תחומי התקשורת החזותית ופותח את דלתיו בפני אנשי מקצוע, סטודנטים וחובבים.
כדי לשמור על סדר ועניין אני מבקשת שתכבדו את חוקי הפורום.

ולהלן הם:

1.
אין לפרסם בפורום ללא קבלת אישור מתפוז. פרסום ללא אישור יימחק ללא התראה מוקדמת. כמו כן, גם הודעות שיש בהן לשון הרע, הוצאת דיבה, הפרת תקנון תפוז וכו'- יימחקו ללא התראה מוקדמת.

2.
אם אתה מעצבים שמעוניינים לפרסם את עצמכם, יש לפרסם זאת בלוחות הפורום ולא על גבי הפורום עצמו.

3.
שאלות בנוגע למוסדעות הלימוד והיכן כדאי ללמוד- נשאלו בעבר בפורום. מומלץ להריץ חיפוש לפני שמעלים שאלה חדשה, וכן- יש לשרשר את השאלה לשרשור הרלוונטי לשאלות בנוגע ללימודים. 
 אם יש מידע לדעתכם שכבר אינו עדכני, אנא עדכנו אותי.

4.
אל תפחדו לשתף ואל תחששו מביקורת. כולנו לומדים מזה בסופו של דבר. :)
** יחד עם זאת, שימו לב שאם הגולש ציין מפורשות שאינו מעוניין בביקורת, אין להעביר ביקורת על עבודותו על גבי הפורום! 

5.
כאשר אתם מגיבים וכותבים ביקורת, נסו לנסח אותה בצורה נעימה ולא תוקפנית. נמקו מדוע אתם חושבים כך. 

6.
גם ביקורות שלילית רצוי להתחיל בנקודה חיובית.

7.
אפשר לשלוח אלי תמיד הצעות, בקשות ורעיונות לשיפור ואני אשמח לענות ולראות כיצד ניתן לקדם זאת.  ביקורת לגבי אופן ניהול הפורום והתנהלותו- נא לשלוח אלי במסר.
אין להעביר ביקורת על אופן הניהול על גבי הפורום.

8. 
שמרו על תרבות דיון ועל שפה נאותה. גם אם אינכם מכירים את חברי הפורום האחרים, בסופו של דבר הפורום פתוח לכולם ויהיה כאן נחמד יותר אם כולם יכבדו איש את רעהו וינהגו בנימוס. 
אין מקום להודעות בעלות נימה מזלזלת או תוקפנית.

* בחלק מהסעיפים, הקרדיט לפודיום6 וירונימוס, מנהלי הפורום הקודמים.

המשך >>

לצפיה ב-'מה עושים עם לקוח שרוצה את הקבצים הפתוחים?'
מה עושים עם לקוח שרוצה את הקבצים הפתוחים?
<< ההודעה הנוכחית
11/07/2011 | 22:48
16
149
העבודה הסתיימה מזמן, התשלום התקבל מזמן והשבוע הוא פנה אליי בבקשה לקבל את הקבצים הפתוחים של האינדיזיין (אני מניחה שזה כדי שהמעצב החדש יוכל להכניס בהם שינויים ).
התמונות שייכות לו, הפונטים שייכים לי.עקב כל מיני סיבות שלא כאן המקום לפרט, אני לא מעוניינת להעביר לו סתם ככה את הקבצים האלו.האם זה נכון שנהוג לגבות תשלום נוסף על קבצים פתוחים? ואם כן, איך בדיוק אני מתמחרת את זה? כאחוזים מהתשלום המקורי או שאין קשר?
תודה לכל מי שיכול לעזור
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'בעייתי'
בעייתי
11/07/2011 | 23:12
7
28
מה אומר החוזה המקורי שלכם? או שאין כזה?
בדר"כ עדיף לסכם מראש מה מעבירים. באופן אישי אין לי בעיה להעביר קבצים פתוחים ואני אפילו מעדיפה (ככה לא משגעים אותי אח"כ בשביל כל שטות), אבל אני עובדת בעיקר על אתרים ואפליקציות וזה יותר מקובל מאשר בעולם הדפוס.
אם לא סגרתם כלום את צריכה להחליט כמה "רעה" את רוצה להיות וכמה מהמוניטין שלך את מוכנה לסכן בשביל הקבצים האלו.
את בהחלט יכולה להכריז שזה לא היה כלול בהסכם המקורי ושאת לא עובדת ככה. קבצי המקור שייכים לך, הוא שילם רק על התוצר הסופי.
אני מכירה מעצבים שלא מוסרים קבצים פתוחים, לא משנה מה, ופשוט ככה הם עובדים.

ובאשר לגבייה - אין לזה באמת מוסכמות לפי דעתי, תבקשי כמה שאת מרגישה בנוח לבקש...
מצד שני את גם יכולה למסור לו את הקבצים כמו שהם ולא לבזבז על זה זמן או לסכן את המוניטין שלך.
אני חושבת ששני המצבים יהיו לגיטימיים אם נצא מתוך הנחה שלא סיכמתם את הנושא מראש.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אין חוזה '
אין חוזה
11/07/2011 | 23:26
6
21
עבדתי איתו על לא מעט פרוייקטים ובכולם הועברו בסוף רק הקבצים הסגורים. לפני שנה בערך הוא פנה אליי בבקשה לקבצים פתוחים של אחד הפרוייקטים ואני לא ממש זוכרת מה אמרתי לו (אני רק יודעת שלא העברתי לו אותם בסוף). אני לא מנסה להיות רעה אליו או משהו כזה, אני פשוט חושבת שהבנאדם הגזים לחלוטין עם הדרישות שלו ( זה בהחלט הקש ששבר..) ונמאס לי למלא אותן מיליון שנה אחרי שהעבודה כבר הסתיימה ( אנחנו לא עובדים יותר ביחד-ביוזמתי). במשך כל תקופת העבודה שלנו ביחד הלכתי לקראתו בכל דבר שהוא ביקש ( כולל לוותר על שעות שינה ולמעשה לעבוד לא פעם פשוט בחינם) ובסוף הבנתי שזה שואב ממני כ"כ הרבה זמן ואנרגיה שאני פשוט מעדיפה להפסיק. גם אחרי שכבר הפסקתי עדיין העברתי לו כל מיני דברים שהוא ביקש פה ושם ללא שום תמורה.
אני פשוט רוצה לדעת אם יש איזה משהו שמקובל כי אני לא אגרום למעצב החדש לעשות את כל העבודה מהתחלה, אבל אני בהחלט מעוניינת לקבל תמורה על הקבצים האלו
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אני זוכרת שדיברנו עליו בזמנו...'
אני זוכרת שדיברנו עליו בזמנו...
11/07/2011 | 23:39
5
26
אם אין לך בעיה עקרונית לשלוח לו את הקבצים, אז תגבי עליהם תשלום מכובד אבל שיהיה פחות מליצור אותם מחדש.  
אני חושבת שהייתי לוקחת כמה מאות שקלים, תלוי בגודל ומורכבות הקובץ. אבל זו באמת ירייה באפלה, אני לא חושבת שיש מחיר סטנדרטי לדברים כאלה. זה יותר נקבע ע"י שיטת העבודה של כל אחד.
אני אישית דווקא גובה יותר כשמבקשים ממני למסור קבצי גרפיקה במקום PSD כשמדובר על עיצוב לאתרים, כי מבחינתי לחתוך את הגרפיקה זה לשבת עוד 30-60 דקות, ואח"כ לקבל מהמתכנת עוד 3 סבבי חפירות של "תחתכי לי את זה ככה" ו"תשלחי לי את זה ככה"..
אבל קבצי פלאש פתוחים למשל - אף אחד לא יקבל אלא אם הוא שילם במיוחד עבורם (כמה? לא יודעת - עוד לא קרה שביקשו חוץ מפעם אחת, מתכנת שחשב שיהיה יותר נוח, וסירבתי בנימוס).
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין..'
זה בדיוק העניין..
11/07/2011 | 23:51
4
16
נגיד שאני מתעלמת מהעובדה שהוא ממש מעצבן אותי ושולחת לו. זה אומר לחפור את הקבצים מהדיסק גיבוי, לשלוח אותם דרך אחד האתרים ( כי הם ממש ממש כבדים) וברור לי שבסופו של דבר, המעצב יפתח אותם והכל ייראה זוועה ומבולגן כי אני בספק אם יש לו את הפונטים האלו , מה שיוביל לעוד מינימום 2 שיחות מנג'סות בנושא (מינימום!) ופשוט נשבר לי לעבוד בשבילו ללא שום תמורה
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אז יש לך שתי אפשרויות'
אז יש לך שתי אפשרויות
11/07/2011 | 23:57
3
21
במידה ואת רוצה לשלוח את הקבצים בלי תשלום ו"להיפטר" ממנו:
1. לשלוח את הקבצים כמו שהם ולצרף הסבר שלא משתמע לשתי פנים שמבהיר שאת סיימת את תפקידך ושאין לך כל כוונה לבדוק, לתקן או להסביר שום דבר שקשור לקבצים או אליו. ניתוק קשר סופי ורישמי שכזה. את יכולה אפילו להחתים אותו על מסמך שמבהיר שעם מסירת הקבצים כפי שהם את פטורה מכל אחריות נוספת אליו.
2. לשלוח את הקבצים כמו שהם ולצרף הסבר שמבהיר שכל עבודה נוספת מצדך, אפילו אם מדובר בשיחת ייעוץ טלפוני / מייל, יעשו בתשלום שלא יהיה פחות משעת עבודה מלאה.

ואופציה שכוללת תשלום על הקבצים -
3. לגבות תשלום על הקבצים הפתוחים + הבהרה שכל התאמה, ייעוץ או תיקון יעשו רק בתשלום נוסף על פי שעה.

ככה את מכוסה מכל הכיוונים כדי לוודא שלא תמשיכי לעבוד בשבילו בחינם.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'צודקת. אני אדבר איתו מחר ונראה לאן '
צודקת. אני אדבר איתו מחר ונראה לאן
12/07/2011 | 00:02
1
13
נושבת הרוח..

תודה (גם לאסף)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'כסף'
כסף
12/07/2011 | 08:38
17
בד"כ אם מבקשים תשלום אז זה משהו סביב 15-25$ לדיסק עם חומרים.
אני מעולם לא ביקשתי תשלום להעברת חומרים ותמיד הסכמתי.
האמת שביקשו ממני רק פעמיים והיו עוד פעמיים שהלקוח ביקש את זה מראש לפני תחילת הפרויקט.

והנה סיפור על פעם שהתבקשתי להעביר חומרים שהייתה לא מזמן...
הלקוח הוא גוף מוכר וידוע. העבודה הייתה עיצוב והדפסת ספר של כ 100 עמודים. אחרי שהסכמתי לפרויקט הם קיצרו את הזמן שהיה לעשות אותו בשבוע (זמן שגם ככה לא היה ארוך מדי) וזה השאיר בערך 3 שבועות לעיצוב + הדפסה (שרק ההדפה של הכמות שהם רצו הייתה אמורה לקחת שבוע וחצי).
מפה לשם הכל הסתיים. בגלל שהיה מדובר בגוף מוכר ובפרויקט קצר יצא שלא קיבלתי אפילו את תשלום המקדמה. אבל אמרו לי שאין בעיה ויכינו את התשלום המלא. עבר יום, עברו יומיים, שבוע. מפה לשם התברר לי שהאירוע שלשמו היו צריכים את אותו ספר נדחה בחודשיים. ואז התחילו האשמות. בהתחלה אני הייתי אשם שלא הכנסתי מספר עמודים לספר (עמודים שמעולם לא נשלחו אליי) ושתבינו הדבר עבר אישורים 7 פעמים, הם אישרו את העתק השמש ואפילו באו לדפוס ואישרו את הגיליון הראשון. אח"כ כשהם הבינו שהכיוון הזה לא יעבוד להם הם התחילו להאשים אותי בדברים אחרים. כשבעצם הכוונה שלהם הייתה לחייב אותי לעשות כל מני תיקונים (הוספת אותם עמודים חסרים). ואז הם התנו את מתן התשלום בזה שאעשה את התיקונים הנוספים - שהתחילו להצטבר.
האמת שלא הבנתי את הגישה שלהם. אני מעולם לא אמרתי שלא אעשה להם את התיקונים. אבל כשהחשב של אותו מוסד התקשר אלי והתחיל לצעוק עלי בטלפון והתנה את קבלת התשלום בזה שאחתום על מסמך שאני לוקח אחריות מלאה וצריך לבצע כל תיקון שהם ירצו. אמרתי עד כאן.
בסופו של דבר הם שלחו את התשלום בצ'קים דחויים וביקשו לקבל את החומרים.
צרבתי להם דיסק ומסרתי אותו רק אחרי שהפקדתי את שני הצ'קים ווידיתי שהם נפדו (כחודשיים אחרי המועד המקורי של התשלום).

האם עשיתי טעות שהעברתי להם את החומרים אחרי היחס המשפיל והמזלזל שקיבלתי? אחרי האיומים והקללות ששמעתי?
אני לא חושב. אלו אנשים שאני מצטער שנתקלתי בהם וממש לא הייתי רוצה לעבוד אתם שוב בכל מקרה...

ככה שאני בגדול בעד לתת את החומרים.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'מסכים עם הנקודות שהועלו כאן, ומוסיף'
מסכים עם הנקודות שהועלו כאן, ומוסיף
12/07/2011 | 01:23
16
4. את יכולה להבהיר לו, עוד לפני שאת מתעסקת עם זה, שארגון ושליחת הקבצים מצריכה התעסקות רבה (חפירה בארכיונים, מציאת הגרסאות הנכונות, התקנת פונטים, וידוא לינקים וכו') וזה זמן עבודה לכל דבר, ולכן עליו לשלם על זה. ככה גם פחות תרגישי שאת עובדת ללא תמורה.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'שלחי לו את הקבצים'
שלחי לו את הקבצים
11/07/2011 | 23:35
3
22
בעבר אם לקוח היה מבקש ממני את הקבצים הפתוחים הייתי רואה את העניין די בחומרה. עם הזמן, והגיל, התחלתי להתרכך. מבחינתי אם לקוח רוצה את הקבצים, שיהיה לו לבריאות. את הפונטים אני לא מעביר ומבהיר שמדובר בעבירה על החוק.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'זו היתה גם המחשבה שלי, אבל היא כתבה שמסיבות'
זו היתה גם המחשבה שלי, אבל היא כתבה שמסיבות
11/07/2011 | 23:45
1
20
כאלה ואחרות היא לא רוצה לשלוח אותם, או לפחות לא בחינם.. והאמת היא שקשה מאוד לשפוט, גם אני נקלעתי למצבים בהם הייתי נוקשה יותר עם לקוח אחר מאשר עם לקוח אחר מכל מני סיבות. אם זה כדי להבהיר ללקוח שאי אפשר להמשיך לבקש דברים בחינם ואם זה כדי להגן על העבודה שלי או כל סיבה שלא תהיה.
וכמה שאני בעד מקצועיות ולא לקחת ללב, אנחנו עדיין בני אדם ואני מאמינה שלפני כל יחסי עבודה עומדים שני אנשים שצריכים לכבד אחד את השני.
היה לי פעם לקוח אחד שהתייחס אלי בצורה משפילה ומחפירה. אמנם סיימנו את הפרויקט בהצלחה והתשלום הועבר במלואו, אבל אני באמת עשיתי את המינימום האפשרי מבחינתי, וכשביקש משהו שלכל לקוח אחר הייתי עושה בשמחה - העדפתי להיצמד לחוזה ולסרב...
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אה ושכחתי - לגבי הלקוח הזה...'
אה ושכחתי - לגבי הלקוח הזה...
11/07/2011 | 23:48
15
בגלל שאני מזדהה פה אני לא יכולה לפרט, אבל הוא קיבל את המגיע לו שנה אחרי זה...
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'כנ"ל, לגמרי.'
כנ"ל, לגמרי.
12/07/2011 | 08:52
7
לצפיה ב-'שולחים בלי לשאול שאלות.'
שולחים בלי לשאול שאלות.
12/07/2011 | 12:15
2
25
הרי אם הלקוח רוצה לעבור למישהו אחר, הוא יעבור ממילא, עם או בלי הקבצים. אז מה בדיוק הביג דיל בשמירה שלהם?

פונטים אסור ממילא לשלוח, ואם יש זכויות שימוש באיורים וכאלה אז מן הסתם הזכויות לא עוברות הלאה, ויש להורידן מהקובץ.

מה הבעיה? מה כואב לאנשים לשלוח קובץ פתוח? בשביל לאמלל את הגרפיקאי הבא בתור ואת החיים שלו? תחשבי שזה היה הפוך, מישהו היה בא אלייך בלי קבצים פתוחים. קצת פירגון לקולגות.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שבגללה אני בכלל מתכוונת לשלוח'
הסיבה היחידה שבגללה אני בכלל מתכוונת לשלוח
12/07/2011 | 12:34
19
היא כדי לא לאמלל את הגרפיקאי הבא כי ללקוח הזה ממש לא מגיע שאני אשקיע בו דקה נוספת מזמני ( וכמו שאמרתי, אני לא רוצה לפרט כאן את דרך הייסורים שהוא העביר אותי)
אגב, הפסקת העבודה היתה ביוזמתי ולכן אין לי שום בעיה עם העובדה שהוא עובד עם מישהו אחר ולא רק שאני מפרגנת לקולגות, גם יצא לי לדבר כמה פעמים עם הגרפיקאי החדש כדי להסביר לו כל מיני דברים (ועשיתי את זה בשיא הסבלנות , על חשבון זמני הפרטי ובלי שום תמורה)

בכל מקרה, אני מתכוונת לשלוח לו את הקבצים בחינם.כי מה לעשות, אני פשוט לא בנויה לויכוחים האלה (ואני גם ממש מתבאסת בשביל הגרפיקאי)
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לאמלל את הגרפיקאי הבא בתור?'
לאמלל את הגרפיקאי הבא בתור?
12/07/2011 | 13:07
19
אני דווקא רואה את זה הפוך, לפתוח קבצים שמישהו אחר יצר ולהתחיל לעבוד עליהם נראה לי הרבה יותר מסובך מאשר ליצור קבצים משלי. הרי הגרפיקאי לא יעשה את זה מטוב ליבו, הוא יקבל על זה כסף לפי כמות העבודה שתידרש.
ואני לא חושבת שלמישהו כואב לשלוח קבצים פתוחים, כמו שקראת כולם כתבו לה שהיו שולחים, אבל מצד שני אני כן יודעת שלפעמים נקלעים לסיטואציות שזה לא פשוט להמשיך לעשות מה שהלקוח מבקש. במיוחד כשהוא כבר לא לקוח שלך!
אולי בשבילך זה אומר ליצור מייל ולצרף קובץ אבל בשבילה (והיא הסבירה את זה) היא צופה שדברים לא יסתדרו והם שוב ימשיכו לגזול את זמנה בטלפונים, בקשות לתיקונים ועוד...
דרישת תשלום היא לא בהכרח כדי להרוויח או כדי לאמלל מישהו, לפעמים הלקוח לא מבין שהזמן שלך הוא המשאב הכי יקר שלך ולמרות בקשות והסברים ממשיך לבקש דברים בחינם. בלית ברירה, מסבירים לו מהכיס.
במקרה הזה לדעתי היא עשתה בשכל שלא נכנסה למסכת ויכוחים והחליטה לשלוח את הקבצים אבל במקומה גם הייתי מבהירה שכאן נגמרת החבות שלי כלפיו וכל דבר נוסף שיידרש יהיה בתשלום.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'היי, שאלה...'
היי, שאלה...
12/07/2011 | 14:31
10
התענייתי בלוח גרפי והבנתי מרשורים קודמים שהאינטוס מומלץ..
דבר אחד שלא בדקתי הוא- איך עובדים איתו?
עם איזו תוכנה?
(ואני קלולס לגמרי בקטע של כל התוכנות האלו, אז אני אשמח אם תפרטו )

תודה... !
תקשורת חזותית >>

הודעות אחרונות

16:02 | 21.10.13 מיקי חיפה1
06:17 | 21.10.13 Building a mystery
22:36 | 20.10.13 hallo kitti
10:55 | 20.10.13 Nathalie 6293
12:21 | 18.10.13 Building a mystery
15:02 | 15.10.13 mulon1984

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ