לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1453414,534 עוקבים אודות עסקים

פורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

אודות הפורום תקשורת חזותית

תקשורת חזותית נוכחת במגוון עצום של מדיות אך בבסיסה דבר אחד - העברת מסר בין אדם לחברו באמצעים חזותיים. תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי!. תקשרות חזותית זה גם איור, עיצוב למדיה האינטראקטיבית ועוד. זה בעצם עיצוב מסר זה באמצעות צבע, צורה, מקצב, טיפוגרפיה וחומר זהו תחום מקצועי עשיר ומרתק המתפרש על פני עולם שלם של אמצעי תקשורת.

בפורום זה משתתפים מקצוענים מתחומי התקשורת החזותית (עיצוב גרפי לדפוס ולמדיה האינטראקטיבית איור ועוד) יחד עם סטודנטים, מתעניינים וחובבים, כולם תחת קורת גג אחת תוך כיבוד איש את רעהו.

גלישה נעימה! 

x
הודעה מהנהלת הפורום

רוצים ללמוד תקשורת חזותית? מועמדים? יש לכם שאלות בקשר ללימודים? לחצו על הלינק למידע.
הנהלים עודכנו! פעם ראשונה שלכם בפורום (וגם אם לא)? הכנסו וקראו. :)
שלום לכולם וברוכים לפורום תקשורת חזותית בתפוז.
פורום זה מקיף את כל תחומי התקשורת החזותית ופותח את דלתיו בפני אנשי מקצוע, סטודנטים וחובבים.
כדי לשמור על סדר ועניין אני מבקשת שתכבדו את חוקי הפורום.

ולהלן הם:

1.
אין לפרסם בפורום ללא קבלת אישור מתפוז. פרסום ללא אישור יימחק ללא התראה מוקדמת. כמו כן, גם הודעות שיש בהן לשון הרע, הוצאת דיבה, הפרת תקנון תפוז וכו'- יימחקו ללא התראה מוקדמת.

2.
אם אתה מעצבים שמעוניינים לפרסם את עצמכם, יש לפרסם זאת בלוחות הפורום ולא על גבי הפורום עצמו.

3.
שאלות בנוגע למוסדעות הלימוד והיכן כדאי ללמוד- נשאלו בעבר בפורום. מומלץ להריץ חיפוש לפני שמעלים שאלה חדשה, וכן- יש לשרשר את השאלה לשרשור הרלוונטי לשאלות בנוגע ללימודים. 
 אם יש מידע לדעתכם שכבר אינו עדכני, אנא עדכנו אותי.

4.
אל תפחדו לשתף ואל תחששו מביקורת. כולנו לומדים מזה בסופו של דבר. :)
** יחד עם זאת, שימו לב שאם הגולש ציין מפורשות שאינו מעוניין בביקורת, אין להעביר ביקורת על עבודותו על גבי הפורום! 

5.
כאשר אתם מגיבים וכותבים ביקורת, נסו לנסח אותה בצורה נעימה ולא תוקפנית. נמקו מדוע אתם חושבים כך. 

6.
גם ביקורות שלילית רצוי להתחיל בנקודה חיובית.

7.
אפשר לשלוח אלי תמיד הצעות, בקשות ורעיונות לשיפור ואני אשמח לענות ולראות כיצד ניתן לקדם זאת.  ביקורת לגבי אופן ניהול הפורום והתנהלותו- נא לשלוח אלי במסר.
אין להעביר ביקורת על אופן הניהול על גבי הפורום.

8. 
שמרו על תרבות דיון ועל שפה נאותה. גם אם אינכם מכירים את חברי הפורום האחרים, בסופו של דבר הפורום פתוח לכולם ויהיה כאן נחמד יותר אם כולם יכבדו איש את רעהו וינהגו בנימוס. 
אין מקום להודעות בעלות נימה מזלזלת או תוקפנית.

* בחלק מהסעיפים, הקרדיט לפודיום6 וירונימוס, מנהלי הפורום הקודמים.

המשך >>

לצפיה ב-'מחשבות על פריפריה'
מחשבות על פריפריה
<< ההודעה הנוכחית
21/06/2008 | 23:24
8
11
מזמין אתכם להשתתף בדיון, כאן או שם.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'מחשבות על פריפריה.'
מחשבות על פריפריה.
22/06/2008 | 03:58
4
2
שלוש מתוך ארבע המכללות המובילות לא נמצאות בתל-אביב ובהתחשב בכך שמדינת ישראל מאוכלסת פחות מפרבר ממוצע במדינות בארה"ב ואירופה בהן יש מכללת עיצוב אחת נחשבת, כמות הבוגרים מדי שנה והזילות בתנאי ההעסקה והתשלום, ייתכן שגם ארבע זה יותר מדי.
נתרחק קצת, לא שעה-שעתיים מתל-אביב אלא טיסה טרנס-אטלנטית לניו-יורק או טוקיו, סטודנטים ומעצבים ישראלים המשתתפים בתערוכות ולומדים במכללות המובילות בעולם, עומדים ברמה אחת עם נציגים ממאתיים מדינות אחרות מבלי שאף אחד שריין עבורם מקום כנציגי הפריפריה.

בחודשים הראשונים בפליקר, העליתי תמונה של פחית קוקה-קולה בעברית, שלאורך תקופה ארוכה הייתה בין הנצפות ביותר שלי.
כמו שבט ארוכות הצוואר בתאילנד או פילים ברחובות הודו, גם היא הייתה גימיק, אתר תיירותי המייצג קונפליקט בין דתות, שפה, כתב ותרבות אקזוטית.

חג שבועות, הוא הזדמנות מצויינת של תושבי המרכז להשאיר מאחור את ערפיח העיר ולנסוע לצפון כדי להיחשף טרקטורים, לדרוך בבוץ ולנשום את האוויר המתובל בניחוחות חיטה-צואת בקר.
אבל כשהחברים בצפון החליטו להתמודד בתחרויות יין מול היקבים המובילים בעולם, לא הייתה להם ברירה אלא לצחצח את הנעליים ולבנות מערכות מיזוג-אוויר בטכנולוגייה מתקדמת וברמת דיוק של רבע-מעלה.

מצפייה בעבודות, נראה שזה המצב גם במקרה הנ"ל, רק שבמקום להבין את חוקי השוק והתחרות אליה הם עומדים להיכנס מול בוגרי שאר המכללות בישראל (ובוודאי שבעולם), ניסו ליצור "מדינת פריפריה" עם שפה, מאפיינים, וחוקים שהוגמשו, בציפייה שהמרחק, הזמן וחתך האוכלוסייה יהוו תפאורה משכנעת מספיק שתצדיק את ההבדלים.
אותי, הניב הצפוני לא ריגש - ציפייה למעוול (סלסול) מזרחי של נער מקהלה בכנסייה מעל הכינרת שנשמע יותר כמו סלנג מיושן.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'האמת, לא כל כך מבין'
האמת, לא כל כך מבין
22/06/2008 | 10:01
3
2
מעבר לעובדה שאתה חושב שהעבודות לא מספיק טובות, ועם זה אין לי בעיה ברמה העקרונית של הדיון. אני לא חושב שפריפריה זה רק עניין של גיאוגרפיה. יש לא מעט שכונות בתל אביב וביפו שנדמה לי שיכולות לענות על ההגדרה, כך שלטעון שבצלאל לא בתל אביב זה קצת לא לעניין לדעתי.
לגבי כמות הבוגרים ותנאי העסקתם, גם כאן לא ברור לי הטיעון. בגלל שיש הרבה אז צריך לסגור את כל המכללות? לא הבנתי. ומי בכלל לדבר על לשריין מקום? מי אמר שגם אם הם פחות טובים בוא נתן להם הזדמנות, זה בדיוק ההפך ממה שאני טוען. מי ניסה לבנות מדינת פריפריה? אני באמת לא מבין.
אתה חושב שהעבודות מיושנות? סבבה (אני לא חושב אגב שהן שונות בהרבה ממה שתמצא במקומות אחרים, אבל זה כבר דיון אחר). מה שכן, לא ברורים לי הנימוקים שלך.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'אנסה להבהיר את הדברים,'
אנסה להבהיר את הדברים,
22/06/2008 | 15:14
2
1
קודם כל אם התפרש אחרת, הטענות אינן אישיות כלפייך והמסקנות הן שלי לאחר צפייה בעבודות והקישורים שהוצגו במאמר.

ההתייחסות לפריפריה כתלויית מיקום גיאוגרפי הייתה שלך, החלה בכותרת (ללא מרכאות) והמשיכה לאורך המאמר שנכתב בשפה כמעט מתנצלת - איך לנסח את הדברים מבלי לצאת מתנשא והסטיגמות של אנשים שיראו אותך בתור התל-אביבי המעודכן שיוצא מהבועה ומופתע לגלות שבצפון הארץ יש אנשים מעוצבעים ומעניינים.
סיבת הנסיעה מתוארת כשכנוע עד כדי היסחבות אחר מרצה שמאמינה בסטודנטים שלה, שמגיעים מחתכי אוכלוסייה שקשה למצוא במכללות ה"נחשבות", יצא לך "לשמוע על" המכללה וכל מיני מחשבות מוקדמות ותיאורים על איכות הסטודנטים ומשך הלימודים (מה שאפשר היה נניח לפתור ברגע בכניסה לאתר האינטרנט של המכללה).

התייחסות שמרגישה כמו טיול שנתי שבמהלכו עוברים גם במכללת עיצוב - פיסקת פתיחה מלאת תירוצים והסברים (לא שלך, שלהם) שמובילים לציפייה לא ממש גבוהה ושיפוטיות סלחנית בהתאם, בתחום שהוא מאוד לא סלחני.

אין אובייקטיביות בתחום הזה ולכולנו יש טעם אישי, העדפות, חברים שלמדו ב... סיפרו לנו ש... וכו...
ועם כל ההבדלים בין ארבע המכללות המובילות בישראל, איכות התוצרים מוכיחה על הכלים שנרכשו ורמת המקצועיות שמאפשרת לסטודנטים להתמודד מול בוגרי מכללות אחרות על משרה מסויימת - אותה שפה, מבטא מעט שונה.

פה, למרות הפוטנציאל בכור ההיתוך (רוסים, ערבים, קיבוצניקים, כל מה שקשה למצוא במקומות ה"נחשבים"), זו שפה לגמרי אחרת - בסיסית, נאיבית ועם אוצר מילים קטן.

מישהי התייחסה בבלוג שלך להגמוניה של שנקר/בצלאל - בעידן של אינטרנט ותקשורת זמינה וחופשית בפורומים ובלוגים, צריך להתאמץ מאוד כדי למנוע התייחסות למשהו שמצדיק אותה.
לבצלאל ושנקר יש מחלקות יח"צ ובכל זאת הוצגו כאן בפורום, בפליקר ובאתר קונספציה עבודות בוגרי מכללות אחרות שקיבלו את אותה תשומת לב.

ולגבי כמות הבוגרים ותנאי העסקתם - מנעד המכללות הטובות בישראל והמיקומים הגיאוגרפיים שלהן גמישים מספיק בכדי לאפשר הזדמנות שווה (כמעט) לכל מועמד.
בוודאי שלא "לסגור את כל המכללות" (אפילו לא אחת), אלא להיות מודע לההשלכות של בחירה מסויימת והצורך להתמודד איתה מחוץ לחממת ה-2-4 שנות לימוד.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'ברור לי שזה לא אישי'
ברור לי שזה לא אישי
22/06/2008 | 16:33
1
3
ואין לי בעיה עם ביקורת, לא כולם חייבים להסכים איתי.
לגבי המיקום, נכון שנקודת המוצא הייתה שהמיקום הגיאוגרפי הוא עקרוני, אבל אני לא חושב שבהקשר זה אפשר לקרוא לבצלאל או לויצו פריפריה. אלו בכל זאת שתיים מהערים הגדולות במדינה, ואלו מוסדות עם מסורת ארוכת שנים.
לגבי אתר המכללה, במילים עדינות אני רק אגיד שהוא לא ממש עושה חסד עם המקום, אבל זה לא מדד מבחינתי. אם זה היה כך גם בצלאל היו בצרה עם האתר שלהם עד לפני בערך שנה. אבל זה באמת בקטנה.
אני ממש לא מסכים איתך לגבי ההזדמנות השווה (גם לא הכמעט). נכון שזה תחום שהוא לא סלחני, ובצדק, ונכון שמה שקובע בסופו של דבר זה תיק העבודות. ונכון שהרמה בארבעת הנחשבים היא מאד גבוהה. אבל, זה כבר לא מה שהיה פעם. יש הבדל גדול מאד בין מחלקה בבצלאל שפעם סיימו בה עשרה סטודנטים לבין הכמות שמסיימים בה היום. וכמו כל מחזור, יש שם את המעולים אבל יש שם גם לא מעט שהם טובים מאד, ואני לא חושב שההבדלים גדולים ממה שתמצא במקומות אחרים.
לא מסכים לגבי הבסיסי, הנאיבי ואוצר המילים הקטן. נדמה לי שאתה מכוון מאד גבוה, וזה יפה מאד, ואפילו נכון ברמה העקרונית. אבל בין זה לבין מה שקורה בשטח אני חושב שיש מרחק. בעוד שבועיים מתחילות התערוכות, יהיה מעניין לבדוק מה קורה שם, וכמו שכתבתי בפוסט, אמשיך לעדכן.
בכל מקרה רק טוב.
יובל
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'זה באמת לא המיקום שקובע'
זה באמת לא המיקום שקובע
24/06/2008 | 17:44
1
אלא כמה אתה עני. מתישהוא ההסבר של הפרדה, מינוח מפלה ובינאריות צרפתית הובילו לזה שמדברים הרבה על פריפריה.
בכל מקרה עוני נובע מזה שהשוק החופשי (לא רק במקצוע הזה) הוא לא סלחני, אני גם לא הייתי משתמש במילה בצדק (כמוך לדוגמא), כי אני לא יודע למה זה צודק שאנשים שהם פחות מוכשרים הם עניים. אבל שם נמצאת בערך הבעיה החשיבתית של מעצבים- כנראה בגלל שאנחנו משחקים כל היום בתוך השוק החופשי, אנחנו גם ניגשים לקורבנות של השוק באותה גישה (שימתגו את עצמם, נעשה להם קמפיין ונמכור אותם).
בקיצור קפיטליזם למעצבים זה כמו פאשיזם לאנשי צבא.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'ממה שראיתי בבלוג שלך,'
ממה שראיתי בבלוג שלך,
22/06/2008 | 11:05
1
1
הפריפריאליות בעיצוב היא כלל-ישראלית, כזאת שתמצא לפעמים גם בשנקר וגם בבצלאל.
העניין הזה של לעצב באנגלית כאשר נדרשים לעשות "מיתוג", זו חשיבה אוטומטית ופריפריאלית.
האותנטיות (גם של שפה) היא זו שיוצרת תשומת לב בחוגים נרחבים יותר, לוא דווקא עיצוב סתמי באנגלית ושימוש במילים "Design" ו "studio" שנשחקו לעייפה, והשימוש העתיק בסמל הגרשיים. האם המעצב חמד לצון כאשר כתב את המילים "fresh ideas"? זה מקורי בערך כמו לכתוב creative. אין בזה שום דבר יצירתי. אולי שבלוני.

צא החוצה לרחוב וראה את כל המותגים הלשעבר עבריים, שאינגלזו את עצמם לדעת והיום הם נמצאים תחת ההגדרה "קוסמופוליטי" - אבל האמת היא שהם איבדו את הזהות שלהם. ה"קוסמופוליטיות" היא בעצם השטחת זהות, וקולוניאליזם במיטבו - תושבי הקולוניות רוצים להיות כמה שיותר זהים לשליט התרבותי.
הם רוצים אמריקה.

--

אני מרגיש שגלוייה עם פחית, וחולצה הם פתרונות קצת בינוניים לגבי טווח המותג - האפשרויות שלו.

נראה אותם בונים מותג ישראלי בעברית, שמשתווה למותגים אחרים לא בשפה ובשימוש בפונטים מגניבים כי באנגלית זה קוּל, אלא באותנטיות ובדמיון שלו. ויותר מזה - אם הם חפצים ליצור מותג עם חשיפה יותר גדולה - נראה אותם יוצרים זהות מותג עם ייצוג עברי ולועזי שווה.

מה שכן ראיתי שעניין אותי (ושוב, רק מהבלוג) זאת החולצה בערבית של אריג' תומא - השימוש באותיות ובשפה בצורה אלגנטית ואותנטית. בשבילי, כאדם שהוא לא ערבי - לא בטוח שהעבודה היא כזאת מקורית, אבל האותנטיות היא אקזוטית ומעניינת, וכבר פותחת תשומת לב. אם כולנו נפתח את השפה והטיפוגרפיה שלנו, במקום ללעוס עיצובים ממוחזרים מחו"ל, נזכה ליותר עומק תרבותי, ועם זה - גם כבוד.

בהצלחה לכל תלמידי גורן.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'לזה כבר יותר קל לי להתייחס'
לזה כבר יותר קל לי להתייחס
22/06/2008 | 11:22
2
מסכים עם עניים האנגלית, זה גם אחד הדברים שאמרתי להם בפרזנטציה. וגל לגבי הערבית, זה בדיוק מה שאמרתי לאריג', שלנו, שאיננו מבינים ערבית, זה תמיד ייראה יפה, בדיוק כמו טיפוגרפיה יפנית או סינית במסעדות. אבל, כמי שיודע לקרוא קצת ערבית ומזהה את האלף בית אני חושב שהיא עשתה עבודה טובה.
ועוד משהו, מלבד העניין של העברית, אני עדין חושב שגם בבצלאל וגם בשנקר יש לא מעט עבודות כאלו. הפריפריאליות אם כך כמו שאתה אומר היא כלל ישראלית.
תקשורת חזותית >>
לצפיה ב-'הפוסט התעדכן'
הפוסט התעדכן
23/06/2008 | 00:11
1
עם התגובה של מנחת הפרויקט ותגובות נוספות למי שפספס
תקשורת חזותית >>

הודעות אחרונות

16:02 | 21.10.13 מיקי חיפה1
06:17 | 21.10.13 Building a mystery
22:36 | 20.10.13 hallo kitti
10:55 | 20.10.13 Nathalie 6293
12:21 | 18.10.13 Building a mystery
15:02 | 15.10.13 mulon1984

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ