על החיים ועל המוות

על החיים ועל המוות ../images/Emo129.gif

מתי אנו מתעמקים בהם? ברגע של אסון, של פרידה מאדם קרוב, ביום יום המחשבות על המוות מבליחות פה ושם .. אם מתים בסוף ...אז מה משמעות החיים בעצם? השבוע נפרדנו מפרח צעיר כולה בת 35 , זוג עיניים כחולות גדולות, אנרגיה בלתי נדלית, כדור כספית אופטימי למרות החולי שלא היה לו מרפא. ויטליות של להספיק כמה שיותר ומהר כי זה הולך להגמר...מסתבר שאת זה היא ידעה וסחבה כל השנים. לסובבים אותה כולל שלושת ילדיה היא היתה סמל ומופת לתפקוד יום יומי במצב בלתי אפשרי כמעט מבחינה גופנית , אבל היא נלחמה כל יום , בעצם כל רגע , ולא נתנה למוות הארור להגיע אליה...עד ש........
נשארו שלושת הילדים קטנים , עם המון סימני שאלה שאין עליהם תשובות, לך תענה לילד בן שמונה "למה אלוהים הורג אנשים"? ונשאר בן זוג שבור לרסיסים , בטוח שהוא בתוך חלום זוועה
ואוהביה וקרוביה וחלל גדול שספק אם יתמלא . ומנגד התאונה המחרידה אמש שמחקה משפחה גדולה , וכל זאת בשל רגע של שקול מוטעה , של חוסר אחריות וזלזול , או אולי בטחון בחסדי שמיים . כך או כך לרוב המוות לא בשליטתנו , נסיבות טרגיות , מחלות, אסונות טבע , אנו אורחים כאן על הכדור . בעלי האמונה מקבלים אותו ביתר קלות כחלק מתפשית עולמם הדתית ומשלימים עם קבלת הדין, לעיתים אני מקנאה בהם על ההשלמה הכעין אוטומטית עם הגורל , על הנוחות שהדת מספקת בכל תהיה מהסוג הזה או תהייה קשה אחרת. אך מה יעשו החילוניים והספקניים? היכן ימצאו את התשובות של למה ומדוע? קראתי באיזה מאמר ,שתכלית החיים היא להגיע לספוק, להגשמה, למיצוי הפוטנציאל ושאר בבל"ת........אינני פילוסופית , מעולם לא היה לי זמן להתעסק בשאלות קיומיות מהסוג הזה, כי העסיקו אותי תמיד שאלות קיומיות אחרות כמו מצב העו"ש , ותשלום המשכנתא , ולכן , אני חושבת שהתכלית היא פשוט :לחיות את החיים בכל המובנים , לאהוב את האנשים סביבך , ובמיוחד לדעת להבחין ולאהוב את הטובים והאמיתיים מביניהם, להעניק , לעזור , להיות קשוב. לא לקבל את היום יום כמובן מאליו . לחוות להנות , להפיק הנאות לתועלת אישית מבלי להרגיש רגשי אשמה או אגואיזם. לא לחיות למען אחרים ולא להקריב קורבנות מכל סוג. זו לדעתי התכלית. המוות ממתין לכולם , על פי שעון החול של כל אחד ואחת , לא ניתן להמלט ממנו , אבל אם נמשיך להחיות בתוכנו את זכרם של האהובים מהם נפרדנו , את הרגעים השמחים והחוויות שחלקנו , הם ,ימשיכו לחיות . שבת שלום ובשורות טובות |

w o m a n 10

New member
חיבוק לך שוקולדה../images/Emo24.gif ../images/Emo7.gif

ארועים שכאלה מביאים אותנו להרהורים על מהות החיים והמוות, אחר כך החיים חוזרים למסלולם. השבוע ראיתי תוכנית טלוויזיה שעסקה במוות בראי הבודהיזם. הם מאמינים [כמו הדרוזים] בגלגול נשמו [גם זו דרך להתמודדות]. כשצפיתי בתוכנית כמעט והתחברתי.. עד הבוקר עבר לי
רק בשורות טובות. שבת מבורכת לך ולכולם!

תבלין2

New member
...אח"כ החיים חוזרים למסלולם...

לכל הקשורים בקשר אישי ,כזה או אחר,להולכים מאתנו...החיים לא חוזרים למסלולם!!! אין במה לנחם! הכאב והחסר עצום! מומלץ "לחבק" בחום ,בכל דרך, ולא לשכוח לקיים זאת,כמה שיותר. זוהי נחמה קטנה אבל ...גדולה. ותמיד , ממני, חיבוק גדול.

maybesure

New member
../images/Emo201.gifשלא תדעו צער

בעיני חשוב גם לחיות בשלום עם יקירינו, לא לכעוס, לא לנטור. חיינו על פני האדמה הם על זמן שאול וחבל לבזבז אותם על מדון. חיבוקים לך ולמשפחתך, שלא תדעו צער וסבל.

תודה לכולכן ../images/Emo24.gif

בדיוק כמו שכתב יורם טהר לב...... הן לא נהיה פה פעמיים רק בינתיים רק בינתיים ועוד האש בוערת בעיניים יפים יותר לא נוכל להיות. יש רגעים בה נולד האושר יש רגעים בהם נולד כאב מי שרוצה לשמוע חרש את הדופק האם יספיק לשמוע את הלב?

למעלה