סלינו על כתפינו

סלינו על כתפינו ../images/Emo176.gif

בכל פעם שאני פותחת פוסט לחג כלשהוא , מיד מתחילים אצלי הזכרונות של אז ועכשיו ..........תחושה של געגוע לזמן ההוא ואולי יותר מכל לתמימות שבה חווינו את החגים עם כל הנלוות. כשבגרוש היה חור , וסלסלות הביכורים הכילו רק ביכורי פירות קיץ שמחירם היה שווה ערך היום נניח למניית הנפט של תשובה, ידענו שחג השבועות מהווה אשור רשמי לפתיחת העונה החמה בשנה , של מלונים ואבטיחים עמוסי גרעינים , של החופש הגדול שחיכה מעבר לפינה , של הרביצה על החול החם בים ...כלומר היה סדר בדברים. פסענו בזוגות עם חתול לבן וזר אספרגוס דוקרני עם וורדים שנקטפו מהגינה והטנא המאולתר רוכז על במה בחצר בית הספר , עד היום אני שואלת עצמי למי מסרו את כל התוצרת החקלאית שהבאנו?....
כך היה בזמנים ההם , אולם בזמן הזה , "הודות" למכון וולקני , נחצו הגבולות בתחום התערבבו להם פירות החורף באלו של הקיץ , ואין כבר למה להתגעגע או לצפות. הכל מצוי במרכולים ובשווקים כמעט כל השנה , צורתם אמנם יפה אך טעמם טעם פלסטי
וכדי שהדרדקים יחוו טקס הבאת ביכורים בסגנון שנות אלפיים , צריך לשלם דמי כניסה לכל קיבוץ או מושב שעורכים אותו והללו משלבים על הדרך גם שוק אמנים ודוכני סושי , כי ביזנס ופלז'רס הם מתכון בדוק לחלוב כסף מהישראלים. ובנימה זו של היו זמנים.....הנה רשימה של מקומות ואתרים שמציעים לכם רגעי נוסטלגיה חגיגים לרגל חג השבועות ועוד לא הזכרנו את מתכוני עוגות הגבינה ושאר חטאים חלביים השמורים לחג הלבן הזה , ואשר יגיעו בהמשך. חקשמייח

כ חיים

New member
כבכל שנה בחג השבועות

מתקיימים בקיבוצים ומושבים בעמק טקסי הבאת ביכורים הכוללים מופעים של כלים חקלאיים ישנים וחדשים, הצגת מיטב התוצרת של המשקים, ריקודים, שירה ועוד הפתעות. הכניסה לקהל הרחב היא ללא תשלום. טקסים כאלה מתקיימים בנהלל ובמשקים אחרים. בכפר יהושע מתקיים השנה הטקס במסגרת פסטיבל "חלב ודבש". הכניסה , כמובן, חינם אין כסף.

חיימק'ה ,יש עוד כמה צדיקים בסדום ../images/Emo8.gif

הרוב הגדול כפי שתראה בקישורים שצרפתי גובים תשלום על פעילות.

liat76

New member
אורחת בפורום שלכם

באיזה מושבים/'קיבוצים באזור חדרה והשרון יש טקסי ביכורים ללא תשלום?

schlomitsmile

Member
מנהל
אופס...../images/Emo9.gif../images/Emo52.gif קפץ לי שבוע... זה אכן ימים ג-ה, אבל בשבוע הבא...

למעלה