"הוי ארצי מולדתי את הולכת פייפן"...

"הוי ארצי מולדתי את הולכת פייפן"...../images/Emo14.gif

בוקר טוב ...... גם אתם קמתם הבוקר עם סוג של מועקה בלב? מה קורה כאן? איפוא כשלנו כחברה, כעם? חיי התושבים כאן נעשו הפקר והאלימות שוברת שיאים בכל יום! מתעללים בילדים מכים מורים דורסים ובורחים מתעללים בחיילים דוקרים בכניסה למועדון רוצחים אנשים תמימים על שפת הים תאונות דרכים חיסולי חשבונות בין משפחות פשע מה עוד מצפה לנו? אתמול היתה אצלנו שיחה בנושא, פשע ואלימות היו ויהיו, תמים מי שחושב שניתן לחסלם לחלוטין , גם אינני מאמינה שאם המשטרה תתגבר כוחות זה עשוי לעזור . אני חושבת שצריך להפנות את כל המשאבים בנושא רק לחינוך , ולהכניס לתכנית הלימודים תכנית רציפה החל מגיל אפס עד הצבא , שתעסוק במניעת אלימות ושההורים יקחו בה חלק. ולא להסתפק בוועדות כאלו ואחרות או בהגדלת תקן שוטרים. השוטרים ממילא מגיעים אחרי המעשה ....... יש להתמקד במגזרים בהם השכרות והאלימות הם חלק משגרת חיים. קלטנו כאן עליה בלי פילטרים , בנגוד לארצות אחרות בהם כל מהגר עובר תהליך בקרה וחקירה , אצלנו פתחו דלתות לכל דיכפין מבלי לבדוק בציציות אפילו אם הוא יהודי , הושיבו שבטים שלמים בסוג של גטאות בלי להעביר אותם תהליך קליטה בחברה , וגם אותנו "הוותיקים" שכחו ללמד איך לקבל את האחר , איך לא להיות גזען . יחד עם זאת בתי המשפט חייבים להחמיר בעונשים, ודי לעסקות הטיעון ההופכות כל רוצח לשה תמים עם הפרעה נפשית ושאר בבל"ת.מרוב שמירה על זכויות הפושעים הללו , אנחנו משלמים מידי יום מחיר גבוה יותר ויותר. מרגישה שאיני רוצה יותר לשמוע חדשות או לקרוא עיתונים, כבר לא מרגישה בטוח לחיות כאן.

אילרי

New member
הוי ארצי מולדתי, את כאן, והבעיה היא עם מי?

עם מי את נשארת, ארצי מולדתי? לאן נדחקו, לאן נעלמו אותם האנשים שכתבו את השורות האלו, שהאמינו בהן? .. הוי, ארץ חמדת לב! השמיר, השית. ביר סוד יתום בגב. בשמים עיט. ריח פרדסי אביב שיר צלצל גמלת בים של אור טובע כל, ועל פני כל התכלת... נשארנו ללא כל ערכים. אין ערכי מוסר. אין ערכי כבוד חינוך , אמרת? אני שבאה מבית בו ההוראה עברה מדור לדור, אני, שבאה מבית בו מגיל 4 ראיתי את אמא שלי מכינה מערכים, בודקת מחברות, מלטפת את ראשי תלמידה, אני מביטה היום בדור המורות והמורים ומתביישת.. נכון, רגע לפני שיקומו עלי כל אנשי החינוך וההוראה אני מתנצלת. לא עושה הכללות אבל במבט על, מבט כללי - אני רואה מורה שהולכת לבית הספר עם חולצת בטן.. אני רואה מורה שהולכת לבית הספר עם מחשוף.. אני רואה מורה שהולכת עם טייטס צמוד.. שלא לדבר על אותן המורות החושפות את הקעקוע שלהן, ולא תמיד במקומות שיאה להם החשיפה.. הילדים היום הם ילדים מפונקים, לא מוכנים להתמודד עם קשיים ואתגרים, מתבכיינים ומקטרים.. הילדים של היום מרגישים שהם יודעים הכל, אפילו יותר טוב מהמורים שלהם.. כי ההורים שלהם קונים בכסף את התוכנות למחשב, את הקידמה, את הפלפונים המשוכללים.. אז למה ילד כזה ירגיש שהוא צריך ללמוד משהו??? ועוד לא כתבתי מילה על העברית שבפי אנשי ההוראה..שזו בפני עצמה בכיה לדורות
שוטרים, אמרת? ענישה אמרת? גם כאן בלי הכללות - עד כמה אכפת לבכירים במשטרה, אלו האמונים על האכיפה ועל ההתנהלות של השוטרים - האם באמת אכפת להם מה קורה בשטח? לא יודעת לענות.. אני חושבת שהפכנו לחברה בה הזילות של הערכים, של חיי האדם - היא דבר של יום יום.. בואי, ואספר לך מקרה שקרה בחודש יוני השנה, שבועיים לפני סיום שנת הלימודים. השכן שלי, ילד בן 11 הגיע הביתה בוכה.. סיפר שהמורה הענישה אותו.. תגובת האבא: .."ככה היא אמרה לך הבת-זונה הזאת? חכה חכה, אני אבוא אתך מחר לביתצפר ואראה לה כבר..." נן, ואחרי "הסבר" כזה של האבא, את חושבת שלילד יהיה כבוד למורה שלו? שתהיה לו הערכה כלשהיא למוסד הזה שנקרא בית ספר? אבל זה כלום לעומת הממשלה - מי בדיוק צריך להוביל את המדינה שלנו ?? שרת חינוך שלא הבינה דבר וחצי דבר בחינוך? ועכשיו, כמה מכובד - היא אחראית על התרבות שלנו... ובואו ותסבירו לי מה לגדעון סער ולחינוך?? ומה לשר לבטחון פנים ולהגנת האזרח? לבטחון?? והלאה - תרבות אמרנו? בואו ונביט סביב , ונראה כמה ילדים מכירים ויודעים שיש שירים שמריחים ארץ, אדמה ותרבות.. יש שירים של באה מנוחה ליגע, שירים של בהרים כבר השמש מלהטת, שיש שירים עם ריח של אזדרכת ( אופס, אם יודעים שאזדרכת זו לא קללה
) אבל, בואו נביט סביב ונראה כמה ילדים מכירים על בוריין את מילות השיר החדש של אביב גפן, או בוגר כוכב נולד, או זמר אחר שמסלף את השפה העברית - ואנחנו שותקים! אני כואבת מאוד את פני המדינה , את פני הדור, את הערכים שנעלמו, את הזילות בחיי האדם, את הקלות של הטפשות ובמקום לצטט עוד שורה משירה, אני בוחרת לצטט שורה ממסכת סנהדרין: רבי יהודה אומר: דור שבו בית הוועד יהיה לזנות, והגליל יחרב, והגבלן יאשם, ואנשי גבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו, וחכמת הסופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו, ופני הדור כפני כלב, והאמת נעדרת." עצוב
אילרי

חינוך?

לא כל ההורים יודעים לחנך ..רובם לא למדו חינוך ובטח לא כישורי חיים ... אז הורים שוגים ... לאחרונה לוותי נערה שבעקבות מות אמה התדרדרה ...יצאה עם בני מעוטים והאב עם האח עקבו אחריה ובקשו ממנה לצאת מרכב בני המעוטים ולחזור עימם הביתה .הנערה לא סרבה אולם ברכב קבלה SMS עם הוראה לא לעלות הביתה ..האח שסרב לקבל את סירובה לעלות הביתה הניף אותה על כתפו ועלה עימה הביתה ...לזה חיכו בני המעוטים שהשקפו על הנעשה.וזמנו משטרה ..הנערה בת 16וחצי... והמשטרה מגיעה בני המעוטים נעלמו . חוקרים את הנערה על מה שהיה ...כל זה ברחוב... מזהרים את האח שהוא קצין בצבא ..שאסור לא להתערב. מזהרים את האב שלא יכלא את בתו בבית ..שזו עברה על החוק. ומצעים לאב ללכת לעו"ס... "בנתיים הילדה יכולה לבלות עם מי שהיא רוצה"..דברי השוטרת שמתמחה בסכסוכי משפחה(כן יש דבר כזה) סכומו של עניין האח לא שמע בעצת השוטרים ופשוט אסף חברים ושמר שבני מעוטים לא יתקרבו לאזור ...

kdr

New member
נראה אותך אוסרת על הילדה לצאת מהבית

סיפור אמיתי ! חבר שלי אסר על ביתו לצאת עם חבורה מסויימת. התגובה הייתה זוג שוטרים שהגיעו הביתה לעצור אותו על התעללות בילדה. היא פשוט הרימה טלפון ואמרה שאביה מכה אותה. אחרי לילה במעצר, הוא עומת עם הילדה שנשברה והודתה שהכל היה בדיה. את הלילה הזה הוא לא ישכח !!!

אין עשן בלי אש

אם הדברים הגיעו לידי כך,יפשפש חברך במעשיו ובמסכת יחסיו לאורך זמן עם בתו המתבגרת ויפה שעה אחת קודם. חינוך מתחיל מהבית , אנחנו אמורים לתת דוגמא אישית כפי שציינה אילרי , אחר כך לבוא בטענות נגד כל העולם.

באמת הולכת לנו פייפן

כאם לילדים מתבגרים. פוחדת מוות. אני בטוחה בחינוך ובערכים שאני נותנת, אבל ממש פוחדת את מי ילדי יפגשו , או מי ידחף אותם "סתם" "במקרה" בכניסה לקולנוע - וחס וחלילה - התגובה תהיה - סכין. כן, אני פוחדת. מקווה לימים טובים יותר. איילה

מ ה פ כ ן

New member
לא שפוי בעת ביצוע המעשה...

לצערי, כל אותם הטוענים לאי שפיות זמנית בעת ביצוע המעשה, ממיתים כלון על שכמותי וגורמים לנו להיראות כפושעים, אנסים ורוצחים, כשהאמת היא שדווקא בין מי שסובלים מהפרעות בדרך כלל, אחוז המבצעים פשעים מעין אלה הנטענים, נמוך מאחוז המבצעים את אותם מעשים ללא כל הפרעה. כך שבעצם יוצא מצב שכולם חושבים שאדם לא שפוי הוא בהכרח - אנס, רוצח ופושע, על לא עוול בכפו !

נסחפת קצת לא?

הרי על מנת להוכיח אי שפיות צריך לעבור מסכת בדיקות והוכחות מי מתנה מראש שכל אחד שיש לו הפרעה נפשית כזו או אחרת הוא בפוטנציה רוצח או אדם אלים/עבריין?

מ ה פ כ ן

New member
בכלל לא...

מספיק שכל פושע טוען לאי-שפיות זה כבר אומר על כל שאר הלא שפויים את מה שאמרתי, לא משנה בכלל ש99% מהפושעים נמצאים שפויים לחלוטין וכשירים לעמוד למשפט...

למעלה