בקשו משאלה...

בקשו משאלה...../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

בלילות הקיץ החמים קורה הרבה, לפחות בלילות האחרונים. השביט 109P/Swift-Tuttle ממשיך במסלולו סביב השמש וכדור הארץ עובר ממש במרכז שובל האבק שמשאיר השביט מאחוריו. התוצאה היא גשם של מטאורים: גושי אבק שניתקו מהשביט ונלכדו בכוח המשיכה של כדור הארץ. החום האדיר שנוצר במפגש בין גושי האבק לאטמוספרה שלנו גורם להם לבעור כל הדרך אל הקרקע, ולהיראות בשמי הלילה ככדורי אש מרהיבים. מטר הפרסאידים, ששיאו בישראל יהיה הלילה בחצות, הוא מטר המטאורים המפורסם ביותר. הסיבה היא העושר של המטר, שבשנים מסוימות אף הגיע לכמה מאות מטאורים בשעה. השנה, יש שני גורמים שפועלים לרעתנו ויגרמו לנו לראות פחות מטאורים מהמקובל. הגורם הראשון הוא הירח, שיהיה קרוב למילואו ויפריע לנו להבחין במטאורים החיוורים יותר. השני, הוא העובדה שהשיא העולמי של המטר מתרחש בשעות הצהרים של יום ד', כאשר בישראל השמש עדיין במרום השמיים. ובכל זאת, מטר הפרסאידים הוא סיבה לחגיגה. לא צריך טלסקופ או משקפת כדי ליהנות מהמטאורים וניתן לראות אותם מכל נקודה בארץ, כל עוד היא חשוכה. יש להתרחק ממקומות ישוב כדי שהתאורה לא תפריע ומומלץ לרדת לנגב. לסיום, חדשות טובות למי שלא יכול להתפנות לצפייה בכוכבים הלילה. המטר נמשך לאורך כל חודש אוגוסט ומה שנראה הלילה הוא אמנם השיא, אבל גם בשאר לילות אוגוסט תוכלו לראות מטאורים. יש המרחיקים לכת וטוענים כי עדיף לצפות במטר בסוף השבוע ולא הלילה. הסיבה היא שככל שאנו מתקדמים לקראת סוף אוגוסט, מתמעט הירח ואורו נחלש, מה שמאפשר לראות יותר מטאורים. עוד פרטים והמלצות היכן לצפות במטר המטאורים בקישור

maybesure

New member
מי שרוצה להנות מ

המופע האירי של השנה ולהשאר על החוף לתצפת על מטר המטאורים מוזמן הערב לאמפי בטיילת בנתניה הכניסה חופשית. ישיבה על טריבונות - מומלץ להצטייד בכרית קטנה.

שלומלום לך ותודה רבה ../images/Emo24.gif

ננסה להזיז את מוחמד אל ההר הלחות גורמת לו להתנהג כמו דב הקוטב כמה שיותר מזגן יותר עדיף

maybesure

New member
איזו הופעה - חבל"ז!

ומי שלא היה שם הפסיד בגדול! המופע הבא בבית גוברין - הפעם בתשלום. "המופע האירי של השנה" ככה הוא נקרא, בהרכב: חפצי זר אביב - נגנית חלילים בחסד, מנהלת אמנותית של המופע אורי מיילס מלהקת "כחול" הידועה ועוד נגנים מובחרים ביותר! הופעה מהלב והנשמה, נתנו את הכל לקהל. האמפי היה מפוצץ באנשים. והבריזה מהים בחינם, מי צריך מזגן בכלל? חפצי זר אביב

../images/Emo2.gif

באמת נראה לך שאני מסתכלת על צבע הכבישים? במעט שאני מגיעה לנתניה, מנסה לשרוד

kdr

New member
לא יודע מה איתך

אני עוד לא ניסיתי את הכדור שרואים כבישים בסגול. ראש העיר נתניה כנראה כן.

kdr

New member
תודה על האזהרה ../images/Emo24.gif

יצאתי מהבית עם כובע פלדה
, מה שבטוח.

w o m a n 10

New member
מטר מטאורים?

אז זהו...ש... לפני שנתיים קניתי את זה...
שמענו "מטר מטאורים" יותר נכון מטאוריטים. המליצו להדרים למצפה רמון הבטיחו שלקראת חצות ראש המועצה יחשיך את היישוב והמטר יראה במלוא הדרו. התקשרנו לחברים שהתקשרו לחברים ויצאנו שלוש מכוניות עמוסות ילדים וטף
לחזות בפלא. הגענו למצפה רמון.. הייתה הכוונה לאיצטדיון... פרשנו שמיכה על הדשא, כמו כל עם ישראל שחנה שם, והמתנו ל"מטר"... שהיה אמור להיות בחצות הליל.
מצחיק שהם בכלל ציינו שעה. האמת היא שהם עשו עבודה יפה... הוצבו מסכים גדולים עליהם הוקרנו סרטי הסבר מרהיבים להדיוטות שכמונו. [ללמדנו שיש מי שכן רואה "מטרים" שכאלה
] ועוד כמה פעילויות. השעות נקפו... הצפיפות גדלה... מצפה רמון לא הוחשכה... הוחלט להתחיל לחזור ולמצוא מקום חשוך בדרך. אכן מצאנו מקום שכזה... השמיכות שוב נפרסו... הפעם הצטרפו להם גם שקי שינה אל תשאלו אותי מהיכן הם צצו...
נכון, היה מהנה, היה מבדח, כמו א"ש לילה בצופים... אבל עד היום אנחנו לא בטוחים אם ראינו נפילת מטאוריטים או לא
בשנה הבאה בירושלים הבנויה.

roni250b

New member
עוד לא מאוחר..המטר יימשך עד 24 לחודש.

תגשי לחוף פלמחים...הצלחה מובטחת.

נראה לי שזו קונספירציה של ש"ס

להגברת הילודה ככה הם גרמו לאנשים לקחת שמיכות ולצאת מהבית לשפת הים .........
איתי עובדת חרדית למהדרין בעלה בלי חשש ערלה ושביעית לקחו שמיכה אמש לצפות בכוכבים כוכבים היא אמרה לי הבוקר שהם לא ראו אבל הם נשארו שם עד תפילת שחרית ......

למעלה