מי בירושליים???

inbarush19

New member
סתם שאלתי..

הייתי שם לביקור 3 ימים..

האמת היום הסתובבתי בגאולה ובמאה שערים,סתם בשביל לראות איך זה שם בעולם החרדי חח
קצת חששתי כי אני לא באמת מכירה איך זה שם,איפה מותר ללכת, אני יודעת? יש את אלה שאומרים שיש מדרכה לבנים מדרכה לבנות..
שמעירים על צניעות.. אמרתי לעצמי "רק שלא יעירו לי משהו על הלבוש"
למרות שכששאלתי בחנות שקניתי בה לאכול אמרו לי שאני לבושה בצניעות אז לא יעירו לי, אבל אני לא באמת יודעת איך זה שם.. התפדחתי קצת..
כשרציתי לעבור במדרכה ועבר גבר חרדי הרגשתי לא נעים ..
וכמה שלטים ופשקווילים..
וכמה חנויות קדושה...

קליט

New member
בחול המועד סוכות יש מדרכות לבנות ולבנים בנפרד

עקב העומס הרב . מה עוד ראית בירושלים ? , נשמע מרתק, ואני ירושלמי..

inbarush19

New member
רגע... אז זה אמיתי כל הקטע של המדרכות?!

באמת יש מדרכה לבנים ומדרכה לבנות ומי שלא הולך במקום הנכון ננזף על כך?
זה רק בחול המועד אתה אומר?

אממ.. יום שלישי נסעתי בערב לירושליים, בעזרת הנשים של מנהרות הכותל..(לא יצא לי להשתתף בסיור במנהרות הכותל מעולם אגב),
לא ידעתי בכלל שניתן להיכנס לשם למנהרות הכותל ללא תשלום, מישהו אמר לי אז החלטתי לבדוק.. ובלילה גם נשארתי שם.
הייתי שם במנהרות הכותל, אח"כ עליתי לרובע היהודי לאכול משהו כי לא היה עליי כלום,לא בדיוק החלטתי מראש שאני נשארת שם כל הלילה, אכלתי לראשונה ב"הולי בייגל"(טעים ממש! מתה על טוסטים...) ,היה מצויין כי היה מקום להטעין את הפלאפון אז די שקעתי שם, נס+טוסט+עוגה לדרך(למחרת), פספסתי באיזה 2 דקות מישהי שהיתה בכותל בטיול מאורגן וחשבתי לפגוש,כשהגעתי היא כבר יצאה.. אח"כ הכותל עצמו.. סליחות בכותל בחצות וחצי(נוסח ספרד), עוד קצת תפילה ואז חזרה למנהרות הכותל עד הבוקר.. כלומר עד שמישהי העירה אותי כי נרדמתי

בבוקר חברה שלחה הודעה שאבוא לישון אצלה נורמלי בדירה בירושליים,אז הלכתי,
אממ.. אז רביעי יצאנו קצת לרחוב יפו להסתובב,כמה חנויות וכמה קניות בקטנה.. אכלנו בוואפל בר.. היה סבבה.
חמישי בבוקר יצאתי מהדירה והלכתי לי לשוטט קצת, נסיעה ברכבת הקלה, ירידה בשבטי ישראל, הליכה בשכונות החרדיות , כניסה למאה שערים.. וגאולה.. אכילת פיצה בגאולה.. שוטטות בכל מיני חנויות.. שוב חיפוש מקום להטענת הפלאפון ושקיעה שם חח(כי אי אפשר עם 20 אחוז סוללה!) , הליכה רגלית לכיוון רחוב יפו אח"כ , מעבר ליד בית משרד החינוך(הבניין שם מ-ה-מ-ם!!!), היתה בעירייה(כיכר ספרא) הופעה של שלומי סרנגה אבל חלפתי משם כי אני פחות בקטע של יוונית.. זמר אחר יכול היה להתאים יותר ולבוא בטוב. שוב קצת רחוב יפו בלילה אבל כבר הכל כמעט היה סגור.. רכבת קלה.. תחנה מרכזית והביתה כמעט בקו אחרון.. (כלומר 2 קווים.. הגעתי הביתה מאוחרררר ממש.. לקראת 1 נדמה לי..)

קליט

New member
‏"כל הקטע עם המדרכות" אוי וויי מה קרה !

בחול המועד סוכות יש דרך לנשים ודרך לגברים, וזה טוב לכולם, ולא נוזפים באף אחת, כי אין להתבונן על נשים זרות, וידעת כי שלום אוהלך . אז מה את אומרת על החרדים ?... ראית נשים ובנות עם רדיד ?... זה כאילו שחוזרים מאתיים שנה אחורה..

חבל שלא אמרת

היו לי דברים נוספים להמליץ לך

ביניהם גם דברים טובים יותר מהולי בייגל...

inbarush19

New member
אתה עדיין יכול להמליץ...

יש עוד הזדמנויות לירושליים...

למעלה