באהבה ואמונה..

inbarush19

New member
באהבה ואמונה..

אפרופו ט"ו באב...
יש פעמים שהאהבה והאמונה מתנגשים להם..
שנוצרים קונפליקטים,
מה תעשו אם תתאהבו(וזה יכול לקרות לכל אחד) בבן אדם שלא ברמה הרוחנית שלכם? (בין אם אתם יותר ובין אם הצד השני יותר)
האם נראה לכם שיש את דרך האמצע,ההתפשרות לכאן ולכאן,
או שאתם בגישה של "אני זה מי שאני וזהו" ובוחרים את הדומה ביותר מבני המין השני?
אם חבר קרוב החליט לוותר על דברים מהותיים בחיים הרוחניים לטובת בת זוג(ולהפך)? תזרקו הערה או שתנקטו בגישת "חיה ותן לחיות"?
בחיי אהבה-יש מקום לויתורים כואבים? או שאם ויתרת על משהו מהותי בחייך-זה כבר לא שווה?
איפה הגבול בין מה שניתן לוותר עליו בשביל חיי שלום,לבין דברים שהם כבר קו אדום?
והאם יכולה להתפתח אהבה אמיתית ללא מכשולים בין זרמים שונים באוכלוסיה,ללא מלחמות התשה כל יום?
איפה הנושא פוגש אתכם?

טעות מודגשת

לוותר לפרטנר\ית על נושאים רוחניים תמורת אהבה ואפילו אמיתית,

אחרי שקשר מתמסד, הרגש והאהבה פחות מדברים, וכאן בולט יותר ההתאמה בין השניים
ובכל התחומים שלה,
כאשר אחד מהצדדים וויתר, זה לא אומר שהוא השתנה, הוא נשאר עם אותה רמה רוחנית רק הוא עוצר אותה מבפנים,
אבל זה יתפרץ בסוף, ובמיוחד כאשר מתפתחים וויכוחים או חילוקי דעות, שכל זוג עובר אותם,
ודרך אגב, זה אמור להיות לכל כיוון,
חשוב מאד שהשניים יהיו ברמה הרוחנית בצורה שווה פחות או יותר,

בכלל חשוב מאד לבנות מסגרת זוגית על בסיס שיכלי לפני המימד הרגשי, כך הקיום והבסיס להמשך הקשר יהיה טוב יותר!

inbarush19

New member

אז למה קשה זיווגו של אדם כקריעת עם סוף

מדוע ש-בני אדם לא ידוע מראש מי מתאים להם ומי לא ..........

תאמין לי שזה היה יכול לחסוך המון צרות

קליט

New member
ואם ידעו מראש אז יחיו בשלום ?

זוגיות זו השקעה וויתורים הדדיים ברצון, גם כשאתה משקיע בחיפושים ובוחר לך את האחת אז אתה מעריך אותה יותר, אגב, אין צורך לחפש את *האחת* חשוב למצוא מישהיא מתאימה

קליט - אם בני אדם היו יודעים מי מתאים להם

אז כניראה שלא הייתה גם זנות בעולם ,
ובטח ובטח הפריצות הייתה נורא קטנה .

גם אם אדם מיתחתן הוא צריך להשקיע בבן/בת זוגו
כמו שהוא השקיע בחיזורים ושידוכים לפני זה

קליט

New member
אם היינו נשארים בגן עדן הכל היה נפלא

מאז שגורשנו מגן עדן ומאז שיצאנו לגלות עלינו לעבוד קצת, ומי שמשקיע קוצר סיפוק ושמחה

אחת התשובות לכך -

כתוב שלפני שמכריזים בשמים על בת זוגו של אדם,

המלאכים מציעים הצעות שונות , עד שכולם מסכימים יחד, ואז מכריזים,

לכן בחור שיוצא לשידוכים, השידוכים שפוגש, הם ההצעות שהציעו בשמים,

והוא מברר אותם מהחלק שלו, עד שמגיע לבת זוגתו עליה הכריזו

לכן כתוב שיש עניין מאד חשוב לא לדחות שידוך אפילו אם לא נראה

כי כך הוא מברר אותו מהחלק שלו וכל אחד מקרב אותו לזיווגו האמיתי.

קליט

New member
באמצע צועדים הסוסים והחמורים . .

לא מוותרים על ערכים , הרי נביא ילדים חכמים וחמודים בעזרת ה`, והם זקוקים לבסיס יהודי ערכי יציב בעזרת ה`, ולא לבלאגן בחיים ובלאגן בראש . גם בשבילינו רצוי מאוד לצמצם ויכוחים עימותים וכאב לב, ולקחת זיווג שדומה לנו במידה רבה

אפרופו מעניין

אשתדל לענות בניסוח נכון.
40 יום לפני יצירת הוולד מכריזים בשמיים......ולכן איש ואשה שזכו שכינה שרויה בניהם,אהבה אמיתית מכבדת ערכיים של בני הזוג,האשה היא המראה של הבעל,ועל זה דרשו איש כי תשטה אשתו ומעלה בו מעל ,ועל זה דרשו "איש כי תשטה אשתו ומעלה... "בו המעל"ולכן גבר שמחוזק רוחנית ע'פ חכמינו ללא כל מיני שיגעונות של סגולות ללא הבסיס,אז אכן כן יכול להיות מציאויות לא נעימות ,אך ההולך בדרכי ה' חסד יסובבנו.
זו בעצם התשובה.
לגבי חבר,לי יש מלא חברים לא דתיים שאני מכבד אותם והם אותי,נפגשים ונהנים גם יחד אחת לכמה זמן.

למעלה