מוזר, למה אין השגחה לגבי צניעות ב"פיאות" לנשים ?

קליט

New member
מוזר, למה אין השגחה לגבי צניעות ב"פיאות" לנשים ?

לנשים הרבות שנוהגות לחבוש פיאה, כמו שכתב בספר "עוז והדר לבושה" של הרב פאלק מאנגליה "הרבה רבנים אסרו פיאה, הרבה רבנים התירו פיאה, ואפשר להתיר" (=פיאה צנועה) . אז יש השגחה שהפיאה לא תהיה בחשש תקרובת לעבודה זרה -כמו שמצוי בפיאות מהודו, אבל אין השגחה שתעיד שמדובר בפיאה צנועה או לא . אין גם השגחה על חנויות לממכר פיאות . מה הסיבה ? . . . סתם ככה ? . . . כי אין ביקוש ? . . . אולי כי קשה לרבנים לתת השגחה על דבר שיש לו אוסרים ? . . . אולי יהיו קיצונים שיתקיפו את הרבנים האלה ? . . . מעניין שיש השגחה לגבי צניעות על חנויות בגדים לנשים, - נראה שההשגחה היא שלא יכניסו בגדים מבדים לא צנועים כמו טריקו או ג`ינס וכולי - אשריכם ישראל . תודה רבה

תשובה:גזרה שאין הציבור יכול לעמוד בה

ופעם אמר ת'ח שלכל רב גם יש אשה
אז אם אשתו הולכת עם כיסוי ראש יגידו בגלל זה הוא מימיר,אני אישית מכיר רב שאשתו הולכת עם פאה ממש צנועה ופעם ששאלו אותואיזה פיאה ליקנות אז הוא אמר,וכשאני ראיתי את בנותיו הבדל מזרח ממערב ממה שאמר למה שהולכות,אז אני עם חוצפתי שאלתי אותו על מה ולמה ,אז הוא ענה לי להם יש רבנים משלהם מה לעשות,ודי לחכימה

chayah

New member
אין שום השגחה על בגדים

כמו שרואים, נשים חרדיות ובפרט הצעירות, רוכשות בגדים , לא צנועים,

כך מתלבשות וכך מסתובבות ואף אחד לא מעיר הערה הכי קטנה,

העיקר נטפלו לפאות כל הזמן, כאשר ביגוד בסיסי, שאינו צנוע - לא זוכה לשום התייחסות.

קליט

New member
נכון, כל אדיוט קופץ בראש ואף מוצא לו כמה רבנים שיתמכו בו

עושים הרבה כדי לפרסם את הלכות צניעות . אני תמיד ממליץ על הספר הנפלא "עוז והדר לבושה" של הרב פאלק שזכה להסכמות מהרבה רבנים מהשורה הראשונה ביהדות, ואז אתה פתאום מגלה שהתורה היא במקום טוב באמצע, לא מחמירים יותר מדי ולא מקילים יותר מדי . (פאת קאסטם מותרת, חצאית ג`ינס מותרת ועוד) *יש השגחה על כ 30 חנויות בגדים, בעיקר בירושלים ובבני ברק

למעלה