שלום, הופניתי לכאן בגלל שאלה ששאלתי בפורום חלונות.

מיכי 10

Member
תודה
אני מקווה שלמרות שאתה אורח, תוכל לראות את תגובתי,

ותוכל גם לענות לי.
כונן נשלף זה מה שנקרא גם זיכרון חיצוני?
אם כן, אצלי הוא בכלל לא בסביבה של המחשב, ואפילו לא הייתי חושבת להשאיר אותו מחובר אל המחשב כשאני לא מגבה אליו. הוא נמצא אצלי במגירה בתוך ארון. :)

אבל למה לפני שמעלים ממנו קבצים, צריך לוודא שהמחשב לא מודבק (בוירוסים?)?
זה יכול להדביק באותה הזדמנות גם את הכונן הנשלף, אפילו שהכיוון הוא ממנו אל המחשב?

בתודה, מיכל.

פולספגן

New member
את רוצה להגיד שהכביש חד סיטרי אצלך?

זה אומר שאת אף פעם לא מגבה את הכונן הנשלף מהתוכן מהמחשב שלך?

מיכי 10

Member
שלום, הופניתי לכאן בגלל שאלה ששאלתי בפורום חלונות.

אשמח אם תוכלו לענות לי באופן פשוט ומעשי, כי אני לא מומחית למחשבים.

קיבלתי הערב אזהרה חשובה ממשרד עורכי דין, וכך כתוב בה:

"לתשומת ליבכם - נא לקרוא היטב:
בתאריכים 1-7 אפריל מתוכננת תקיפה גדולה ומרוכזת על מרחב הסייבר בישראל תחת השם # OpIsrael
המתקפה מאופיינת בניסיונות תקיפה כגון מניעת שירות על אתרים המשרתים את הציבור, השחתה והפצת אידאולוגית באתרים גדולים ומוכרים בישראל ופגיעה בשירותים קריטיים של המדינה.

על מנת להימנע מהדבקה בתוכנת כופר יש לשים לב לדברים הבאים:
1. לא לפתוח מיילים מגורמים שאינם מוכרים
2. לא ללחוץ על לינקים בתוך מיילים מגורמים לא מוכרים
3. אין לפתוח/להריץ קבצים מגורמים לא מוכרים
4. אין ללחוץ על באנרים וחלונות קופצים בגלישה באינטרנט
5. חשוב מאד לוודא שמסמכים אינם שמורים על שולחן העבודה והדיסק המקומי
6. אין לבצע התקנה של תוכנות או תוספות כאלה ואחרות
7. הכנסת קבצים לארגון אך ורק באישור מנהל המערכת"

בפורום חלונות שאלתי כך:
יש לי שאלות לגבי הסעיף החמישי.
1. מה זה דיסק מקומי?
2. מה זאת אומרת שמסמכים אינם שמורים על שולחן העבודה? האם כדאי להכניס טופסי וורד שנמצאים על שולחן העבודה, אל תוך תיקיות? והאם גם התיקיות שנמצאות על השולחן נמצאות בסכנה? אז איך שומרים אותן?

אני עדיין מתקשה להאמין שכל זה נכון. אבל אם כן, איך הייתם אתם נוהגים עם המחשבים שלכם? הרי לא נסגור אותם לשבוע שלם.

ומה קורה עם האינטרנט שבטלפונים הסלולריים?

בתודה רבה מראש,
מיכל.

מיכי 10

Member
לא, שום דבר לא חד סיטרי. כבר הבנתי, אני חושבת, שאפשר

להעביר מהמחשב אל הכונן, וגם מהכונן אל המחשב.

אבל את השאלה שלך באמת לא הבנתי. אני משתמשת בכונן הנשלף (זיכרון חיצוני, לא?) כדי לגבות אליו את המחשב. אני לא מגבה את הכונן החיצוני עצמו. הרי הוא הגיבוי, לא?

מיכי 10

Member
היי יובל.

מה אחד נוסף? לקנות עוד כונן חיצוני??

ומה פירוש "אונליין"? אתה מתכוון שוב לאותו ענן?

פולספגן

New member
זה בתנאי שאת לא משתמשת איתו גם במקום אחר, למשל בעבודה

חוץ מזה, עדיף תמיד עוד אחד כפי ש-Y. Welis כתב לך, כי זמן החיים של הכוננים האלו הוא קצר ואת עשוייה להישאר ללא המידע.

מיכי 10

Member
כל כך הופתעתי אתמול, כשראיתי שהֵגבת

על שאלה שלי מלפני כמעט חודשיים. לא הבנתי איך הגעת אליה בכלל, כי היא בטח נמצאת המון דפים אחורנית. כשראיתי שגם יובל כאן, עוד יותר התפלאתי, וחזרתי אל הפורום עצמו. אז מסתבר שאנחנו עדיין באותו דף. וואלה הפתעה. :)

תודה על התשובה שלך. אני משתמשת בכונן החיצוני אך ורק בבית.

ועכשיו באמת הבהלת אותי: האם הכונן החיצוני סתם כך מתקלקל פתאום או נמחק? קניתי אותו בסך הכל לפני כעשרה חודשים, והוא עלה די הרבה כסף, ובסופו של דבר הוא כאילו "חד-פעמי"??

ואם כך, אז מה יעזור לי אחד נוסף? הרי יכול לקרות לו בדיוק אותו דבר.

Y. Welis

New member
הכל יכול ליפול. אין ודאות בדבר. לכן צריך יתירות

כלומר שמירה בכמה שיותר 'אתרים' (כוננים ואונלין).
&nbsp
יש דיסקים חיצוניים (ופנימיים) שאמינים יותר מאחרים, אבל כולם פגיעים בסופו של דבר (גם ה-DOK המוצקים לא חסינים לעד - אבל מנסיוני אלה של סאנדיסק טובים מהרוב - יש לי כאלה שעובדים כבר יותר מ-7 שנים).
&nbsp
הגיבוי אונליין הוא הבטוח ביותר, כי הוא לא פגיע לבעיות מקומיות (חשמל, שיטפון, גניבה).

מיכי 10

Member
האם DOK הוא שם של חברה? על הכונן החיצוני שלי

כתוב: WD
My Passport
Ultra
מקווה שהוא טוב.
אני לא יודעת מה זה דיסק פנימי, ולא - מה זה גיבוי אונליין. זה הגיבוי דרך ה"ענן"?

תודה!!

Y. Welis

New member
DOK הוא דיסק און קי. מה שיש לך זה דיסק מכאני

מסוג שאני אישית לא מחבב (עברו אצלי לא מעטים כאלה עם תקלות), כי הוא מאוד פגיע לנפילות וטילטולים (אלא אם תקבעי אותו למקום בשולחן).
&nbsp
אונליין = לענן.

מיכי 10

Member
תודה, יובל

אם אלה כל הבעיות של הכונן שלי, אז מבחינתי אין בעיה. כי אפילו בלי לדעת זאת, אני שומרת עליו מאד מפני נפילה, וגם לא מטלטלת אותו.
מקווה שהוא לא "רואה" כטלטלה את זה שפעם ב-, אני לוקחת אותו ממקומו בארון בחדר, אל המחשב שנמצא בפינה במטבח, ובחזרה. ומחזיקה אותו בעדינות, בלי "להציק" לו.
זה עדיף מאשר על השולחן, כי אין לי שולחן מחשב, אלא סתם שולחן של לוח עם ארבע רגליים. ואת מה שיש עליו, ועל שולחנות אחרים בבית, אני כל הזמן מזיזה. אז כאן לא תהיה לכונן מנוחה. :)

Y. Welis

New member
מקוה שיחזיק. ממליץ לבדוק אותו מדי 3-4 חודשים עם SPEEDFAN

או תוכנת איבחון אחרת (הזכרת 'אסטרה 32' בפורום חלונות) שיודעת לגשת לנתוני ה-SMART של הדיסק. הם יכולים לתת אינדיקציה ל'בריאות' שלו.
&nbsp
SPEEDFAN נוחה כי היא מראה את הנתונים באחוזים.

מיכי 10

Member
יובל, כל הזמן אתה מסבך אותי יותר ויותר עם דברים שלא שמעתי

עליהם. אני יודעת שאתה רוצה רק לעזור לי, אבל חוסר הידע כבר מייאש אותי, כי ממש אין לי מושג מה לעשות.

Y. Welis

New member
חשוב לא לסמוך על מכשירים יותר מדי, כי הם לא עמידים

לעד.
רכיב אלקט' ממוצע במחשב, עובד כמו שצריך בממוצע עד 3-5 שנים. כך שבתום שנתיים, כדאי להריץ עליו בדיקות לוודא שהוא עדיין תקין.
&nbsp
דיסק קשיח חיצוני של 2.5 אינץ' הוא מכשיר עם אמינות נמוכה במיוחד. אסור לסמוך עליו, ורצוי לחשוד בו. לכן פעם כמה זמן כדאי להריץ את התוכנה שהזכרתי, כדי לוודא שאחוזי התקינות שלו גבוהים.
&nbsp

מיכי 10

Member
אז אי אפשר לסמוך על כלום בעולם? אפילו לא על

מכשירים יקרים?
זה נורא מתסכל בעיני. מה גם שאני לא מתמצאת בכלל בתוכנות האבחון, כמו 'אסטרה 32' הישנה שבמחשב שלי, או Speedfan שאין לי ואני לא מכירה.

חשבתי לתומי, שאעביר את כל מה שחשוב לי (אפילו בלי למיין יותר מדי) אל הזיכרון החיצוני, והחומר שלי יהיה מגובה ושמור בכיף...

Y. Welis

New member
כאשר מחלקות השיווק גדולות יותר ממחלקות הפיתוח, התוצאה היא

אשליה... כי זו הדרך למכור מוצרים כאלה.
&nbsp
אבל הפער בין ההבטחה השיווקית לעולם האמיתי תמיד קיים, ולעיתים בוטה במיוחד. לכן כברירת מחדל צריך לפתח עור עבה יותר למסרים השיווקיים (מה שתורם להקצנת החברה, אבל זה עניין אחר...) ולהפעיל ספקנות בריאה (או מוגברת) ולפרוש את המידע האישי על פני כמה שיותר אתרים.
&nbsp

מיכי 10

Member
ניסיתי להוריד את תוכנת SPEEDFAN 2016 בעברית מהאינטרנט.

לא בטוחה אם עשיתי זאת בסדר. עכ"פ, בשלב מסויים "סימנטק" סירבה לאשר זאת.
עכשיו יש לי אייקון חדש על שולחן העבודה, שנראה כמו חץ גדול בצבע טורקיז ותחתיו ובמקביל לו חץ קטן יותר בצבע ירקרק, ומתחתיו כתוב speedfan.
אבל דבל קליק עליו פותח חלון קטן שאומר שלווינדוז אין אפשרות לאתר אותו...

Y. Welis

New member
זה לא זה. ההורדה היא מכאן -

http://www.almico.com/speedfan451.exe
&nbsp
ההרצה פשוטה. נוצר סמל בצורת מאוורר שחור. בהפעלה הוא עולה ויורד לסמל ב'מגש'. צריך להקפיץ אותו משם ואח"כ לעבור ללשונית SMART ולבחור בדיסק הרצוי.
לדווח כמה אחוזים של HEALTH ו-FITNESS.

למעלה