זן חדש של רחובות

simo341

New member
זן חדש של רחובות

מה דעתכם ? -
ש-כמו שיש " אופנה / סגנון עיצובי " בעולם האדריכלות אז גם בעולם של " תכנון ערים " יהיו אופנות/סגנון עיצובי ? .....
ולמה אני מעלה את השאלה הזאת ..........
קראתי ש-בתקופת " ברית המועצות " הרוסים פיתחו זן חדש של רחוב שנקרא אצלהם: " PROSPECT " שזה סוג של רחוב להולכי רגל משולב עם תחבורה כלשהי בחלקו העליון או התחתון.
ובכלל ......
שאני מסתכל על תמונות ישנות ברוסיה אני שמתי לב שהם ניצלו כל מבנה ציבורי שהוא יהיה : " רב-שימושים " ולא בעל שימוש בדבר אחד.

simo341

New member
אין לי דרך להביא המחשה - אבל אני בטוח שיש משהו

ש מים

New member
לדעתי אתה מדבר כאן על 2 נושאים

1. רחובות רב-מפלסיים.
  2. "עירוב שימושים" בתכנון.
אין כאן "זן חדש" (לא ברור לי המונח הזה...), אלא תפיסות תכנוניות שחלקן חדשות, ונובעות מחידושים טכנולוגיים ואחרים וחלקן "חזרה לתפיסות קודמות", לאחר שהובן והוכח שהתפיסות "החדישות" ("zonning"/"איזור") נכשלו...

simo341

New member
התכוונתי ש- ....................

כמו בעולם האדריכלי שיש כל הזמן
" אופנות ברוח הזמן/עיצובים בסיגנון חדש "
מדוע אין משהו מקביל בעולם של מתכנני הערים

ש מים

New member
מי אמר שאין?

אבל אני לא אוהב את המילה "אופנות" בהקשר הזה (של תכנון הערים). מכיוון שהעולם שלנו נתון בשינויים תמידיים ואין-סופיים, ובעיקר נוכח גידול האוכלוסין המאסיבי, שינויי האקלים והחידושים הטכנולוגיים הרבים, אני סבור שהגדרה נכונה וטובה יותר היא: "חיפוש ולימוד תוך כדי עשייה". לפעמים יש טעויות, שמתבררות לאחר מעשה, ולכן לעיתים יש גם ראיה פרספקטיבית לאחור, והבנה שתהליכים וצורת חשיבה קודמת היתה נכונה ומתאימה למצב הנוכחי. ככה זה בחיים - לימוד מטעויות...

למעלה