מחלף שפיים החדש

elyagon

New member
מחלף שפיים החדש

מישהו יודע מתי ואיך יושלם השלב השני במחלף שפיים שמחבר את כביש 2, 20 ו 531 באזור שפיים גם לבאים מצפון לדרום?
כיום המחלף פועל רק מדרום לצפון.

משה12333

New member
יש לך הרבה טעויות בשאלה שלך:

א. אין מחלף שמחבר את כביש 2, 20, ו-531.

יש מחלף שמחבר את כביש 2 וכביש 20 ושמו הוא: מחלף רישפון-געש. הרחק מדרום לו יש מחלף אחר שמחבר את כביש 20 וכביש 531 ושמו הוא: מחלף שמריהו-מזרח.

ב. מחלף שפיים לא קשור לעניין. מחלף שפיים הוא מחלף קיים בכביש מס' 2 ולא קשור לכביש האיילון (כביש 20). זה נכון שכרגע הוא עובר שדרוג רציני עם סלילת מסלולים חדשים בתוואי חדש ממנו ואליו, אבל אין לו קשר לשאלתך.

ג. אף מחלף לא עומד בזכות עצמו. אל המחלף מתחבר כביש. שאלתך היתה צריכה להיות: "מתי כביש האיילון ייפתח לכיוון דרום לכל אורכו?"

כרגע, הנתיב של האיילון לדרום לא הושלם בין מחלף רישפון-געש בצפון הקטע לבין מחלף המעפילים בדרום הקטע (בין שני המחלפים קיים מחלף שמריהו-מזרח). שלושת המחלפים החדשים האלה בכביש האיילון לא מאפשרים נסיעה דרומה מהם כי פשוט אין כביש מוכן לנסיעה הזאת.

עוד מס' קטן של חודשים, כביש האיילון לדרום יהיה מוכן לכל אורכו. משרד התחבורה התחייב שעוד בשנת 2017 הוא יהיה מוכן.

elyagon

New member
תודה על התיקונים

אני שמח שהבנת בסופו של דבר מה רציתי לשאול.
הייתי רוצה לראות בצורה יותר מפורטת את החיבורים לכיון דרום של כביש 2 עם כביש 20 ושל כביש 20 עם כביש 531. יש מקום בו זה התפרסם? הקווים המקווקוים בשרטוטים שלך לא ברורים לי מספיק כי אני נוסע שם מידי יום ולא ברור לי איך זה יתבצע בלו"ז כ"כ קצר

אין שום סיכוי שכביש 20 לכיוון דרום יושלם ב-2017

אולי הקטע שבין מחלף 2-20 לבין מחלף 20-531 יושלם עד סוף 2017, אבל הקטע הדרומי יותר יוכל להיות מושלם רק לאחר הסטת מסילות החוף וזה לא יקרה לפני סוף 2018 או תחילת 2019.

משה12333

New member
כל הכביש החדש הוא מוגבה על עמודים (בדיוק כמו כביש 431 שגם

אצלו יש סוגיית החלפת תוואי של מסילת רכבת שבאה ממודיעין ומתחברת למסילת האיילון. בכביש 431 המסילה נכנסת ויוצאת מבין מסלולי כביש 431 כמה פעמים בשל התוואי החדש שהוצא מתחומי ראשון לציון והוסט דרומה לבקשת ראש עיריית ראשון לציון. התוואי גם יגיע לתחנת מעיין שורק החדשה של ראשון לציון).

לכן, זמן רב לפני סיום 2017 כבר כביש האיילון לדרום ייפתח לכל אורכו. עובדים על כך במרץ רב.

(מסילת החוף הישנה לא מפריעה כי היא על פני הקרקע, מתחת לעמודי הכביש החדש. המסילה החדשה גם לא מפריעה כי היא כבר קיימת בשטח, בין נתיבי האיילון).

ממש לא. כביש 20 לא מוגבה על עמודים, למעט בגשרים

ואני לא יודע מה זה זמן רב אצלך, אבל אנחנו כבר חצי שנה לפני סוף 2017 ולפחות באזור תחנת הרצליה אין זכר לנתיבי כביש 20 לכיוון דרום.

לכן, אני חוזר לתשובה הרווחת שלי לגבי רוב מה שאתה כותב: ניפגש כאן בפורום שוב ב-31 בדצמבר 2017 ונחיה ונראה...

אתה יכול בינתיים גם להסתכל בעמוד 7 של הקובץ בקישור הבא:
[URL]http://media.mot.gov.il/PDF/tashtiyot-projects.pdf[/URL]

משה12333

New member
תסתכל בלוחות הזמנים שהוספתי לך עכשיו. אלה לוחות זמנים שתמיד

מציגים מועד מאוחר לפתיחת הכבישים מאשר מועד הפתיחה בפועל.

זמן רב לפני סוף השנה, האיילון ייפתח לכל אורכו לדרום.

elyagon

New member
תודה לכולם

אותי מעניין אופן החיבור בין 2 ל 20 דרום. יש למישהו מושג איך יתבצע?
&nbsp

sblueeye

New member
היית אופטימי

לא רק שלא נפתח לפני סוף 2017, עדיין לא רואים מתי יפתח ב-2018.
יש חדשות מצד נתיבי ישראל?

dctgdctg

Member
העליתי אתמול סרטון שבו קל לראות (ולדמיין) איך ייראה בסוף

התנועה בכביש 2 לצפון כבר הוסטה למעבר תחתי. החלק שפונה משמש כיום לנתיב בודד עבור המגיעים מ531 דרום ובהמשך ישמש לכל הנתיבים בשני כיווני הנסיעה מ ו-אל 531

choo

Active member
מי החכמולוג שפתח את היציאה לצפון עם נתיב אחד בלבד?

&nbsp
זה נראה כמו ייצור של פקפ מלאכותי בגלל בניית תוכנית עבודה לא הגיונית. מה בדיוק זה נותן?

elyagon

New member
השאלה אם יש מקום לתת שם שני נתיבים לפחות לעוד קילומטר

כדי להחליק את ההשתלבות. נראה שיש מגבלת מקום
&nbsp

למעלה