כמה עדכונים מחדרה

אורי404

New member
יש משהו בתמונה הזו, שמזכיר לי את הוד השרון

בעיקר את האזור המזרחי של הוד השרון. אולי זה בגלל הירוק. אולי סיבה פשוטה אחרת, שמשהו בעיצוב הרחוב דומה מאוד.

mastertheknife

New member
אין כל כך ירוק אבל בהחלט יש נוף לא רע ../images/Emo13.gif

אם נתאמץ אפשר לראות את רחוב צה"ל.

אורי404

New member
הרכבת הקלה ../images/Emo6.gif

רכבת קלה מכיוון תחנת חדרה-מזרח לעבר מרכז ומערב חדרה

mastertheknife

New member
הסתיימה בנייתו של המרכז המסחרי ברחוב צה"ל

22 אלף מ"ר ורוב החנויות כבר פתוחות! הבעיה היא שהמרכז המסחרי סגור בשבתות בגלל הקירבה שלו לשכונת נחליאל, שכונה המתחרדת בקצב מפחיד ובגלל שיש יותר מדי נציגי ש"ס בעירייה. אין חיי לילה בחדרה וכנראה גם לא יהיו.

oschlick

New member
לא ממש פופולרי להגיד, אבל אולי זה דווקא טוב

העובדים של החנויות כאן יוכלו לנוח יום אחד בשבוע בניגוד לחבריהם בשפיים/גן שמואל/אם הדרך

amithi1

New member
בכל המקומות שציינת העובדים מקבלים יום מנוחה

בכל שבוע. פשוט אותו יום חופשי לא בהכרח מתרחש ביום שבת. לעומת זאת על אותה עבודה בשבת העובד מקבל שכר של 150%.

oschlick

New member
ובדיוק בגלל זה עובדים שמצויים במצוקה כלכלית

מאבדים מדי חודש את הזכות לנוח באותו יום שנחה החברה כולה.

amithi1

New member
רשמת שמגיע לאותם עובדים לנוח יום אחד בשבוע

וזה גם מה שקורה היום. יש לא מעט עובדים שמעדיפים יום מנוחה באמצע השבוע ולא בשבת (סטודנטים, בני מיעוטים ואנשים נוספים שמסיבות שונות מעדיפים שיום המנוחה יהיה באמצע השבוע).

oschlick

New member
ומה עם אלה שמעדיפים מנוחה בשבת והמעסיק שלהם

מכריח אותם לעבוד בשבת שאם לא יפטר אותם?

u999

New member
שטויות, עסק סגור בשבת זו פשוט כפייה דתית

כל השאר זה בלבול ביצים.

oschlick

New member
אל תשכחו גם שמה שמנכ''ל רשת גדולה יכול לעשות

ע''י העסקת עובדים במצוקה כלכלית בשבת בשביל ה-150% לא יכול לעשות בעל חנות קטנה במרכז העיר. לו אין עובדים במצוקה כלכלית שהוא יכול להעביד בשבת, אם הוא רוצה להתחרות ברשת הגדולה הוא חייב לבוא לעבוד בעצמו בשבת ולא לראות את משפחתו. צריך לזכור גם את זה. הזכות שלנו לצרוך בשבת והזכות של המנכ''לים הגדולים למכור בשבת פוגעת בזכות של העובד הפשוט לנוח בשבת ולהתפרנס בכבוד. אני לחלוטין נגד כפיה דתית, אבל כאן זה נימוק סוציאליסטי נטו.

אורי404

New member
../images/Emo45.gif אני מסכים איתך

זוהי גם הסיבה, שיש לי התסתייגות מהפעלת התחבורה הציבורית ביום שבת, שאמור להיות חופשי לכלל הציבור, למעט מקצועות חירום שונים.

יש לי גם הסתייגות, ולא מסיבה סוציאליסטית

קשה לחשוד בי שאני דתי או מסורתי, אני מתעב כפייה דתית, ועדיין - ישראל היא מדינה יהודית. ככזו, אני חושב שצריך לשמר במידה מסוימת סממנים יהודיים, בכללם יום השבת. חילונים רוצים לצאת לקניות בשבת? זכותם, אך יש לשמור לדעתי על רגשות אלו השומרים את השבת. לכן יש להשאיר את מרכזי המסחר בתוככי הערים, הסמוכים לשכונות מגורים, (לדוג' קניון לב חדרה, קניון ערים בכפ"ס, קניון רמת אביב) סגורים ולאפשר למרכזים מחוץ לערים או שלא בצמוד למגורים (G כפ"ס, גן שמואל, רננים ברעננה, עזריאלי ת"א, ביג ב"ש) כן לפתוח בשבתות. לדעתי זו פשרה הוגנת.

למעלה