תמורה

אלמוני32

New member
תמורה

בס"ד שלום רב, אני גר בבניין משותף בדירה בשכירות. ועד הבית מחולק שחצי שנה משלמים 200 ש"ח לחודש (ממאי עד נובמבר-כולל אחזקה, ניקיון וכו'). חצי השנה השנייה (שנת החורף מנובמבר עד מאי)-אני משלם 300 ש"ח, מאה שקל יותר והסיבה לכך היא תשלום לחימום הבית בסולר בהסקה. מה שקרה, הוא שכל נובמבר ועד עצם היום הזה ממש, ועד הבית לא הפעיל לשניה את החימום (הוא טען שב14 מעלות מפעילים והיה הרבה פחות מ14 עד היום). כלומר, אני משלם מאה שקל יותר מבלי לקבל את התמורה/שירותי חימום. רציתי לדעת האם יהיה לועד הבית איזשהוא זכות חוקית לטעון אם אקזז מהם 200 ש"ח בתשלום הבא , הסכום ששילמתי בעור החימום בחודשי נו'-דצמ'? איזה חוק מסדיר מצבים ספציפים אלה ומהו הדין במקרה הנ"ל? תודה שירה דין

shlomi993

New member
תשובות

קודם כל- ע"פ החוק מי שחייב בתשלום דמי ועד הבית הוא בעל הדירה ולא השוכר. אבל בעל הדירה בד"כ מעביר התחייבות זו על השוכר. כלומר- אם לא תשלם דמי ועד בית- הנציגות (הועד) יתבע את בעל הדירה שלך והוא בודאי יתבע אותך. זאת אומרת שאינך יכול לקזז מהתשלום. שנית, ולגבי החימום- דמי ועד הם תשלום קבוע על מנת שהבנין יוכל לתפקד. אם הבניין כולל מערכות מרכזיות, כמו חימום, על הדיירים לשלם את העלות של השימוש והאחזקה שלהן. ייתכן שבשנה מסויימת השתמשו פחות במערכת, בגלל תנאי אקלים יותר נוחים, ועקב כך נחסך כסף. אין הדבר אומר שהדיירים יכולים על דעת עצמם להפסיק לשלם או להפחית תשלומים. לועד בית מותר בהחלט לאגור בקופה "רזרבה" מסויימת על מנת שאם פתאום יש צורך בתיקונים יקרים של מעלית או מערכת כזו או אחרת- יהיה כסף למימון התיקון.

למעלה