קניית דירה בלי טאבו

fifin5

New member
קניית דירה בלי טאבו

שלום, אני רוצה לקנות דירה יד2 הקבלן של הבניין פשט רגל ועכשיו הבניין הועבר לחברה אחרת.. לדירה אין טאבו.. מה אני צריכה לבדוק ליפני שאני קונה את הדירה? איך אני רושמת אותה בטאבו? ואיזה עוד דברים אני צריכה לבדוק ששולמו ליפני שאני קונה אותה? אשמח לכל עזרה ממכם, תודה

macgyver007

New member
תשובה

שלום רב, יש להיוועץ בעורך דין בכדי שיבדוק את כל הפרטים בנוגע לחברה החדשה בכלל ובנוגע לדירה בפרט. סביר להניח שהדירה טרם נרשמה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) ושהחברה עצמה משמשת כמעין טאבו עד אשר הזכויות ירשמו בטאבו עצמו, ויצוין, כי הרוכשים עצמם אינם רושמים את הדירה בטאבו אלא עורכי הדין מטעם החברה/קבלן ולהדגיש, כי הם מייצגים את הקבלן/חברה ולא את הרוכש. לסיום, יש להיעזר בעורך דין שמנוסה בתחום המקרקעין בכדי למנוע מקרים כגון פרשת חפציבה. אשמח לסייע, בברכה, עדי רוזנשטיין, עו"ד [email protected]

fifin5

New member
תודה על התשובות ועוד שאלה../images/Emo13.gif

תודה על התשובות, macgyver007 - אוקי עכשיו הבנתי יותר למרות שאני לא יודעת מה זה פרשת חפציבה.. הדיירים אומרים שיש עורך דין שמטפל בעניין הזה של הטאבו עכשיו אתה אומר לי שהוא מייצג רק אותם? כלומר אני צריכה עורך דין מטעמי? (לכל אחד עורך דין משלו?) ועוד שאלה האם בזכרון דברים אני צריכה לכתוב שעד שאין טאבו אני לא משלמת על הדירה? ואם זה יקח כמה שנים? או אולי להגביל את הזמן שבו הם צריכים להמציא לי טאבו? זה הגיוני לבקש דבר כזה? מצטערת על כל השאלות אבל אני לא מבינה בזה כלום.. אלדר אדטו עורך דין- את הדירה אני לא קונה מהקבלן אלה מדיירים שכבר גרים שם 7 שנים בערך הם קנו אותה מהקבלן..

macgyver007

New member
תשובה

במענה לשאלתך, סביר להניח שתתבקשי לחתום על חוזה מכר ולא על זיכרון דברים אותו כדי שיבדוק עורך דין. בנוגע לפרשת חפציבה - מדובר בחברה קבלנית אשר מכרה לרוכשים פוטנציאליים דירות ללא שניתנה להם ערבות לפי חוק המכר. בברכה, עדי רוזנשטיין, עו"ד [email protected]

fifin5

New member
מה ההבדל בין חוזה מכר לזערון דברים?

זה פחות טוב?

shlomi993

New member
זכרון דברים

במחינתך- אין הבדל בין שני הדברים. בשני המקרים מדובר במסמכים משפטיים (שעל פי השאלות ששאלת- אין לך שום מושג ירוק בהם). ולכן- מאוד מומלץ לא להתעסק בכך בכלל. פני לעורך דין הבקי בתחום על מנת שיערוך עבורך חוזה כמו שצריך.

macgyver007

New member
תשובה

כיום לפי הפסיקה, זיכרון דברים בהרבה מקרים הינו שווה ערך לחוזה ועל כן יש להיוועץ בעורך דין מנוסה בטרם החתימה עליו. בברכה, עדי רוזנשטיין, עו"ד [email protected]

michael48

New member
האחד גדול והשני קטן

חוזה: כולל את כל הפרטים זיכרון דברים כולל חלק מהפרטים ולא מומלץ כלל.

למעלה