לדלקת פרקים מה העיסוי הטוב

bmjcitvrui

New member
לדלקת פרקים מה העיסוי הטוב

יש לי דלקת פרקים מה העיסוי הטוב ביותר וכדאי

אני לא בטוח שהפתרון הוא עיסוי

בתהליך דלקתי האזור מתחמם כתוצאה מפעילות מערכת החיסון. הדבר הנכון לעשות הוא לקרר את המקום, ועיסוי מטבעו מחמם ומרחיב כלי דם. הייתי מציע להתייעץ עם הרופא שמטפל בך לפני קבלת עיסוי.

הילהל

New member
מצטרפת ומוסיפה

קומפרסים עם שמנים אתריים יכולים לעזור. שווה לשאול בפורום שמנים וצמחי מרפא

mudita1

New member
כיום גורסים דווקא לחמם את האזור הדל

כיום גורסים דווקא לחמם את האזור הדלקתי ל'שרוף' את הדלקת.

אני לא יודע מה זה גורסים

זה יותר עניין של פיזיקה: חום מרחיב, וקור מכווץ. אם בתהליך דלקתי כלי הדם מתרחבים וגורמים לנפיחות ולכאב, הפיזיקה אומרת שכדאי לכווץ אותם כדאי לקרר. אחד הדברים הראשונים שעושים בחבלה פיזית כמו נקע למשל, הוא לקרר את המקום כדי להקל על הכאב שנוצר כתוצאה מהנפיחות שגורמת ללחץ על העצבים הסנסוריים. וגם להפך: אם אנחנו יודעים שהזרמת דם משחררת שריר תפוס, נחמם את המקום כדי להזרים אליו דם, כי כשכלי הדם מתרחבים כתוצאה מהחימום, יגיע יותר דם למקום הפגוע. כמובן שאם מישהו רוצה לחמם איזור דלקתי זו זכותו. מדינה חופשית

Orrza

New member
הרשה לי לחדד...

במקרה של חבלה כגון נקע, הטיפול הראשוני הוא לקרר בכדי למנוע דימום פנימי וזו ע"י כיווץ כלי הדם ש"ייתכן" ונפגעו באיזור. בכל מקרה, לא יותר מ12 דקות של קירור רצוף, כי אז הגוף מבין שהוא נכנס למצב של מצוקה ומתחיל להזרים דם בעודף אל אותו מקום מקורר. צדקת מאוד בקשר לשרירים התפוסים. קרה לי פעם שהגיע אליי אדם עם שריר המסטרינג תפוס בצורה שלא ראיתי מעודי. הוא פשוט צעק מכאבים בכל תנועה קלה שלו, ולא היה ניתן לגעת בשריר בלי שהוא ייתפתל. השריר היה קשה מאוד, כמו שלא ראיתי. מסתבר שהחברים שלו (זה קרה בזמן משחק כדורגל) אמרו לו שצריך לשים קרח כששריר נתפס\נמתח, והוא היה עם בקבוק מי עדן קפוא מוצמד לרגל למשך חצי שעה לפני שהגיע אליי. |אייקון של מסתכל לשמיים וצועק "ריבונו של עולם"!!!!| הסיפור בא פשוט להזהיר אותנו, כולנו, מללכת באופן עיוור אחרי דעות של אנשים לא מוסמכים, בטח לא כשרק קראנו באינטרנט... סיפור ה"שמעתי ממישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו שיודע...

0 אור 0

New member
מנסיון שלי יש דלקות שדוקא החימום

עוזר - כאשר מדובר בדלקת אקוטית מקררים, למכה ונפיחות בודאי שהקירור עוזר, אבל בדלקות כרוניות, כמו למשל דלקת הפרקים, דוקא שמנים מחממים יכולים להקל ולסייע. לכן גם המלצתי על האיורוודה מאחר שיש בו שימוש בשמנים וצמחי מרפא שטובים לדלקות.

האמת שאני לא מבין באיורוודה

ולא בצמחי מרפא, ואני מכבד את שני התחומים אבל לא יכול להביע דיעה עליהם. דיברתי על העניין העקרוני שבו בדלקות מקובל והגיוני מבחינה פיזיקאלית לקרר. מנסיוני אני יודע, שיש הרבה אנשים שמחממים את הגב כשפתאום הוא נורא כואב, כי כך אמרו להם כל מיני יועצים, ואחרי שהם ניגשים לבירור רפואי יסודי יותר, מתברר שיש להם פריצת דיסק, והחימום רק הגביר את הכאבים. כאחד שעוסק ברפואה משלימה ומאוד מתחבר אליה, אני משתדל גם לתת את הכבוד המגיע לרפואה המערבית. העיסוק שלנו כך אני מאמין, הוא רפואה משלימה, ולא רפואה אלטרנטיבית, מפני שהיא לא באה להחליף את הרפואה המערבית, אלא להשלים אותה. לכן אני גם משתדל במקרים שבהם יש ספק הכי קל, לפנות קודם לבירור רפואי יסודי (מערבי), כדי לקבוע מה האבחנה, ורק אחר כך לשקול את הטיפול המתאים ביותר. לכן אמרתי את מה שאמרתי למעלה: כדי להמנע מגרימת נזק למטופל, כדאי להתייעץ כל הזמן עם אנשי הרפואה המערבית: אורטופדים ופיזיותרפיסטים בכל מה שקשור בתחום שלנו, וגם פסיכולוגים כשזה נוגע לתחומים נוספים בהם אני עוסק. נראה לי שאין סתירה בין הדברים, בהחלט ייתכנו מקרים שבהם עדיף לחמם מקום פגוע, אבל לא הייתי עושה את זה באופן אוטומטי, ומבלי להתייעץ קודם עם עוד בעלי מקצוע. מה קורה עם המפגש? לא הגיע הזמן להתחמם/להתקרר ביחד?

0 אור 0

New member
לא באופן אוטומטי ועם הקשבה למטופל

דוקא בנושא פריצת דיסק מכירה אישית אדם שעבר פריצת דיסק ומה שהכי עזר לו זה החימום - שמן זית מחומם עם טיפות של שמן יפני (שמן מנטה). הסיבה לכך שלו זה עזר ולאחרים הכאיב היא מיקום הפריצה: אם יש לחץ ישיר על העצב, אז השריר התפוס מגן בפני הכאב, ברגע שאני משחררת את השריר על ידי חימום ו/או עיסוי הכאב של החיכוך הישיר בעצב גובר. במקרים אחרים, אחרי שהשרירים נתפסו, אין כבר לחץ ישיר על העצב, ואז החימום עוזר. מסכימה אתך שנכון במקרים כאלו לעבוד יד ביד עם האורתופד, ולא לשחק עם בריאותם של המטופלים

נראה לי שאת מדברת על בעיה כפולה

גם פריצת דיסק וגם שריר תפוס. הכאב שנובע מפריצת דיסק הוא לא בגלל הפריצה עצמה (הקרע או הבלט בדיסק), אלא בגלל התהליך הדלקתי שמתפתח באיזור בגלל שהגוף מזהה תקלה ומפעיל באופן אוטומטי את מערכת החיסון. מה שכואב זו הדלקת, לא הפריצה. הכאב נובע בכל מקרה מהלחץ שנוצר על העצב שיוצא מהצד של החוליה הצמודה לדיסק הפגוע, בגלל הנפיחות הדלקתית באיזור. אני מסכים שיש מקרים ספציפיים בהם טיפול מסויים יתברר כיעיל יותר, מעצם היותינו בני אדם ולא מחשבים, לא כל המקרים זהים.....

0 אור 0

New member
ברוב המקרים של פריצת דיסק

נתפסים מיידית השרירים באיזור (ולפעמים גם שרירים מרוחקים יותר). זהו מנגנון הגנה של הגוף - מקבע את התנוחה ששומרת על הגוף מפני כאבים. מרבית המקרים של שרירים תפוסים באופן כרוני נובעים מהמנגנון הזה, ובלעדיו היו החיים שלנו כמעסים הרבה יותר פשוטים - נתפס, עיסוי, השתחרר וגמרנו ...

כנראה שאת צודקת

אין לי מספיק ידע בנושא, מפני שאני לא מתקרב לאנשים עם פריצת דיסק בשלב האקוטי. האמת, שזה מפחיד אותי כי אני חושש לעשות נזק בשלב כזה....

Orrza

New member
זה נקרא PMS (לא החודשי העצבני../images/Emo8.gif)

Protective Muscle Spasm. ובעברית, כיווץ שרירים הגנתי. הגוף מבין שתנועה מסויימת מכאיבה לו ונכנס למגננה שבה כל השרירים הסובבים הופכים למכווצים כדי למנוע מצב בו מגיעים לתנועה מכאיבה. הרבה פעמים מירב הכאב מגיע דווקא מהתפיסות הזו...
אור.

0 אור 0

New member
אני תמיד אומרת

שכל מטפל צריך להיות מוכן לבעיות לא מאובחנות אצל מטופל. העניין הוא שאם בא אליך מישהו בגלל כאבי גב, צריך להיות לך את הידע לא לפגוע, וכן להציע לו להגיע לאורתופד, כי אולי הוא לא חשב על כך שזו פריצת דיסק אלא הגיע ישר אליך. באותה מידה, כשמגיעות אלי נשים בגיל פריון, אני תמיד מניחה אפשרות של הריון (השלב הכי רגיש של הריון הוא דוקא בהתחלה - לעתים קרובות האשה עצמה עדיין לא חושדת)

arielbe

New member
אתם בטח תחשבו שהשתגעתי

- גם הסנדלר הולך יחף תפסתי בעבודה ( בחנות, לא בעיסוי) את הגב בגלל הרמה לא נכונה . יש לי חוליה חלשה בגב תחתון שאני סוחב עוד מהצבא. אם זה ממש קריטי אני הולך קבוע לכירופרקט שמחזיר אותה למקום. כאבי גב - אני לא צריך לספר מה זה וכמה זה מגביל וכואב. הפעם החלטתי שאניי אטפל בעצמי - אבל איך מגיעים לגב אחורי לבד. מה שעשיתי זו עבודה אנרגטית - רייקי וסייקם על האזור הפגוע. מי שחווה טיפול רייקי מקצועי יודע שהתחושה היא לאחר הטיפול כמו לאחר עיסוי , תחושת רווחה והקלה - וזה מה שעשיתי לעצמי , והפלא ופלא , היום , לאחר 4 ימים כמעו ואין לי מוגבלות בתנועה וכמעט ללא כאבים. אפרופו דלקות , וגב , ועוד כמה דברים שצוינו כאן. אריאל

0 אור 0

New member
איורוודה

מסכימה עם מי שכתבו מעלי שאולי עדיף טיפול אחר ולאו דוקא עיסוי. מבין סוגי העיסוי , הייתי הולכת על איורוודה - אבל אצל מטפל אמיתי - לא מישהו שלמד "עיסוי ספא" בקורס של יומיים.

uty76

New member
סטרנו כבר אמר את הכל

היום יש מודעות בקרב הרופאים לסוגים השונים של הרפואה המשלימה. אבל בכל זאת סתם מתוך הכיף של לייעץ, ואם גם לך נחמד לקבל דיעה בשקל : )... אז הייתי ממליץ על דיקור. וגם חבישות עם כרוב למשך חצי שעה פעם ביום (ולא יותר!)

למעלה