גניבת דרכון ישראלי וחידוש ויזה לארה"ב

yerineri

New member
גניבת דרכון ישראלי וחידוש ויזה לארה"ב

שלום, בעוד כחודש אני טס לגואטמלה ניקרגואה ומקסיקו דרך ארה"ב. לאחר הטיול אני נוסע לחודש בארה"ב להשתתפות בכנס. חשוב לי מאוד להגיע לכנס ולכן אני לא יכול להרשות לעצמי לאבד את הדרכון או את הויזה לארה"ב. לאור מקרים של גניבת דרכון שאירעו לאנשים במדינות אלה, ובמיוחד לאור מקרה ספציפי שקרה לחבר שבדרך לשדה התעופה בלימה, פרו נשדד ונגנב דרכונו והויזה האמריקאית שלו והוא הפסיד את הטיסה, אני מוצא לנכון לשאול מספר שאלות למקרה שיקרה אולי במקרה (ובתקווה שלא) - רק כדי להיות בצד הבטוח: 1) מה הנוהל לגבי הוצאת דרכון ישראלי חדש במדינות אלה? 2) אילו מסמכים אני צריך להביא כדי לקבל דרכון חדש? 3) אילו מסמכים אני יכול להכין בצד מראש ליום סגריר - טפסים של משרד החוץ, תמונות פספורט, צילומים של מסמכים מקוריים? 4) האם יש טעם לידע את משרד החוץ בישראל לגבי המקרה? 5) האם ניתן להוציא ויזה חדשה בשגרירות/קונסוליית ארה"ב במדינות אלה? 6) עלויות כל התהליכים? 7) איך אפשר לזרז ולייעל את כל התהליך? 8) כל מידע אחר שיכול להועיל. * הערה כללית: ניסיתי לברר עם משרד החוץ בארץ והתגובה שקיבלתי הייתה בסגנון של - "דבר איתנו כשזה יקרה לך...". ממש חבל. תודה מראש, יריב

simasanta

New member
ישנה דרך מאד שונה....

- דבר ראשון - שמור על .הפספורט... - - גש למשרד הפנים והוצא דרכון חדש. במשרד הפנים יחתמו את כל דפי הדרכון המבוטל (הקודם) בחותמת "מבוטל" להוציא את הויזה האמריקאית הויזה הזו תקפה בצמוד פספורט החדש שלך - צלם הפספורט החדש והפספורט הישן (דף הויזה האמריקאית ) - מספר עותקים וקח אותם עמך - דאג שישלחו לך את הפספורט המבוטל באמצעות FEDEX מהארץ לכתובת האחרונה לפני הכניסה לארה"ב.... במקרה של אובדן הפספורט( החדש )- יפיקו לך כזה בכל שגרירות ישראל (במקרה וזוהי הפעם הראשונה של אובדן) לארהב תכנס עם הפספורט החדש כאשר הפספורט המבוטל(עם הויזה) צמוד אליו לא כל כך מסובך.... אבל בכל זאת שמור על הפספורט התקף...

למעלה