שאלות ועזרה - טיול קראוונים עם ילדים

שאלות ועזרה - טיול קראוונים עם ילדים

כיף למצוא את הפורום הזה, בימים אלו החלטנו ללכת על טיול גדול משפחתי (2 בנים: 5, 10), אני רוצה שנה ארהב+אוסטרליה, בעלי מעדיף קצר יותר והתמקדות ביבשת אחת. מאיפה מתחילים לתכנן? כמה זמן לוקח לתכנן טיול שכזה? האם ישנן המלצות, הכוונות, הבהרות, טיפים, קישורים!!, המלצה ליועצים מסוימים וכן הלאה..?? המון תודות, אושרה

כמה המלצות

תתחילו עם לקבוע מסגרת זמן אח"כ תחליטו על איזור אנחנו עשינו טיול של חודשיים לניו זילנד עם 4 ילדים 15,11,8 ו-4 והיה מדהים את התכנון עצמו התחלתי מללמוד על ארץ היעד אח"כ חרשתי באינטרנט את אתר "למטייל" שמלא מלא טיפים ורעיונות וגם קראתי בלוגים של אנשים שהיו שם. קניתי מפה טובה ומדריך לונלי פלנט והתחלתי לתכנן מסלול בגדול, אח"כ נפגשנו עם יועצת בממס"י והיא עזרה לנו לתכנן מסלול יותר מפורט. את הקראוון שכרנו לפי המלצה של סוכן הנסיעות שלנו, אנחנו היינו צריכים קרוואן גדול ל-6 אנשים כך שזה שם מגבלות מסוימות על הטיול. וזהו, ברגע שיצאנו לדרך כמובן שהרבה מהמסלולים שתכנתנו השתנו תוך כדי טיול, הסתמכנו המון על המדריך לונלי פלנט ועל מפות שסופקו לנו עם הקראוון. מומלץ בחום לשכור ג'י פי אס, שווה כל דולר שהוצאנו עליו. אם תצטרכו המלצות קונקרטיות לגבי ניו זילנד אני אשמח מאוד לשתף.

תודות!!

תכנון כללי הוא של כחצי שנה וארה"ב (אני עדיין אופטימית להמשכו באוסטרליה.. אבל מי יודע.?) האם חודשיים מספיקים לניו זילנד? אשמח לשמוע על העלויות - שכירת הקרוואנים וכד'. התחלתי גם אני לחרוש את אתה למטייל ואכן הסיפורים המשפחתיים שם מלהיבים וסוחפים ובהחלט מעוררי תיאבון. לגבי GPS - אני רואה כל הזמן המלצות לשכירת מכשיר, האם לשכור משום שאין לכם? האם משום שצריך לשם תוכנות שלא ניתן להתקין כאן? שואלת משום שרק קניתי לי מכשיר GPS לשימוש אישי ובאמת תוהה. איך מסתדרים הילדים עם הסבלנות הנדרשת (או ההורים בעצם) לנסיעות הארוכות?? תודה, אושרה

אז ככה

לגבי GPS ההמלצה לשכירה היא מכיוון שהעלות היא כ- 150 דולר לכל התקופה, כך שאם נוסעים לתקופה ארוכה זה מאוד משתלם, עדיף לשכור מחברת ההשכרה כי אז את מקבלת ישר מפות מקומיות והכל מסודר לך (באנגלית כמובן) וזה מאוד נוח הרבה יותר מאשר לחפש לקנות או להוריד מפות מתאימות. חודשיים בניו זילנד זה די ממצה, אפשר להספיק מאוד בנחת את שני האיים ולצאת עם טעם טוב של עוד. עלות טיול כזה למשפחה של 6 אנשים היתה בערך 120 אלף ש"ח כולל טיסות ושכירת קרוואן שהיוו את רוב הסכום - קצת פחות ממאה אלף. המחיה בניו זילנד והדלק במחירים מאוד דומים לארץ ואם חיים ממש בקרוואן ומצמצמים מסעדות זה ממש טיול לא יקר. אנחנו בגלל המגבלה של גודל המשפחה שחייבה קרוואן ענק העדפנו לשכור אבל קרוואן ל4 אנשים אפשר גם לקנות שם די בקלות ולמכור בסוף הטיול וזה מוזיל את העלות בצורה משמעותית. בטיול גדול גם אפשר להוריד חזק במחירי הטיסות אם קונים כרטיס סובב עולם או דילים מיוחדים לאזורים גאוגרפיים מסוימים אבל בזה אני לא כל כך מתמצאת. לגבי הילדים, הקפדנו לעצור כל שעה או שעתיים, יצאנו לסיבובים בטבע והיה כייף, כל המסלולים שלנו היו מוכווני ילדים קטנים, הליכות קצרות , נסיעות קצרות, לפחות אטרקציה אחת רצינית כל יום - ומבחינתנו גם טיול ביער או רביצה על החוף היו אטרקציה. בנסיעה עצמה הם שיחקו המון משחקי דמיון - (D&D אם את מכירה) לפעמים הם ציירו או הדביקו מדבקות אבל היה קשה בזמן נסיעה כי הדרכים מאוד מתפתלות וזה עשה להם בחילה. היה קצת קשה להם להסתכל על הנוף בגלל המבנה של הקרוואן אז באמת הקפדנו לעצור להמון עצירות צילום. וכן, היה צפוף והיו מריבות אבל בדיעבד זוכרים רק את הכייף והם חזרו מלאי חוויות ומאושרים, עד היום , 4 חודשים אחרי , עדיין ניו זילנד מככבת כנושא שיחה מאוד משמעותי בבית.

../images/Emo140.gifתודה לתשובות ולשיתוף

אני שומעת תמיד בין הסיפורים את העוצמה של החוויה והזמן המיוחד שהיווה הטיול עבור המשפחה! תודה, אושרה

גרזנית

New member
מצרפת לך קישורים

אושרת שלעיתים מסתובבת גם כאן כתבה בלוג מפורט על המסע של 9 חודשים לארהב וקנדה בקראון עם ילדים ומשפחת חכם ששולחים מצגות ונמצאים עדיין בעיצומו של הטיול בקראון עם ילדים

למעלה