לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3834138,341 עוקבים אודות עסקים

פורום משוב

ברוכים הבאים פורום משוב!
נתקלתם בבעיה? תקלה? רוצים להעיר את תשומת ליבנו?
פורום משוב הוא המקום בו תוכלו לקבל מענה ישירות מהנהלת הפורומים.

אנא שימרו על תרבות הדיון ושפה נאותה :-)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משוב

ברוכים הבאים פורום משוב!
נתקלתם בבעיה? תקלה? רוצים להעיר את תשומת ליבנו?
פורום משוב הוא המקום בו תוכלו לקבל מענה ישירות מהנהלת הפורומים.

אנא שימרו על תרבות הדיון ושפה נאותה :-)

לצפיה ב-' עדכון התקנון באתר'
עדכון התקנון באתר
12/11/2006 | 11:56
190
4
תפוז הוא אתר תוכן הגולשים הגדול בישראל, ולא נעשה דבר על מנת לסכן את התכנים העולים בו. אנו מתנצלים בפני הגולשים אם בעקבות שינוי התקנון השתמע כי בכוונת תפוז להשתמש בתכנים המועלים על ידם למטרות מסחריות מחוץ לאתר תפוז. תפוז אינה מתכוונת בשום צורה לעשות זאת. מעולם לא התבצעה פעולה שכזו וגם לא תתבצע בעתיד. שינוי התקנון נבע מהשינויים בסביבה התקשורתית המחייבים עדכון מדי תקופה.
בעקבות פניות רבות של גולשים הוחזר הנוסח המקורי של התקנון ואף קיבל חיזוק המבהיר כי אין בכוונת האתר לעשות בהם שימוש מסחרי למעט שיתופי פעולה בתחום הסלולאר המתבצעים גם היום. שימושים קודמים שביצעה תפוז בעבר בתכני גולשים כדוגמת פרוייקט המקלדת היו בשיתוף ובהסכמה מלאה שלהם. בכוונת תפוז להציג בתחילת שנת 2007 את המודל לתשלום על תכני הגולשים במסגרתו.

משוב >>
לצפיה ב-'מצא את ההבדלים...'
מצא את ההבדלים...
12/11/2006 | 12:06
15
6
בתקנון החדש:

"הגולשת מסכימה ומאשרת לתפוז אנשים ו/או למי מטעמה לעשות כל שימוש שהוא בתכני גולשות ובכלל זה להקליטם ו/או להציגם ו/או להפיצם באתר תפוז ו/או באינטרנט ו/או בכל מדיה שהיא, לצרכי תפוז אנשים, לרבות ליחסי ציבור ולקידום אתר תפוז באמצעי המדיה השונים, לפי שיקול דעתה המוחלט והבלעדי, לרבות באינטרנט, בעיתונות, במדיה סלולארית ו/או בטלוויזיה, והכל מבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת ו/או לשלם לה תמורה כלשהי בגין השימוש כאמור, ובכלל זה גם במקרה שתפוז אנשים תפיק הכנסה בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשות כאמור. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי." (ההדגשות שלי - צ.צ.)

כלומר, אתם עדיין יכולים לעשות מה שבא לכם עם התכנים שלנו בלי רשותנו, חוץ מאשר למכור אותם - אלא אם כן מדובר במכירה דרך האינטרנט הסלולרי, שעבורה אתם לא צריכים אפילו את רשותנו.

גועל נפש.
משוב >>
לצפיה ב-'ועוד שתי נקודות'
ועוד שתי נקודות
12/11/2006 | 12:14
6
1
מצד אחד "אנו מתנצלים [...] אם בעקבות שינוי התקנון השתמע כי בכוונת תפוז להשתמש בתכנים המועלים על ידם למטרות מסחריות [...] מעולם לא התבצעה פעולה שכזו וגם לא תתבצע בעתיד", ומצד שני "אין בכוונת האתר לעשות בהם שימוש מסחרי למעט שיתופי פעולה בתחום הסלולאר המתבצעים גם היום".. אז תחליטו, התבצע או לא התבצע?

"תפוז אינה מתכוונת בשום צורה לעשות זאת" - אז תכתבו את זה בתקנון. מספיק להתפתל בניסוחים מתחכמים.
משוב >>
לצפיה ב-'האם ערן גבאי מ TheMarker.com שקרן ?'
האם ערן גבאי מ TheMarker.com שקרן ?
13/11/2006 | 16:11
5
2
"אין בכוונת האתר לעשות בהם שימוש מסחרי למעט שיתופי פעולה בתחום הסלולאר המתבצעים גם היום"

או שהעברת התכנים מ BlogTV ל Channel 4 הבריטי היא חלק משתוף פעולה בתחום הסלולאר ?
משוב >>
לצפיה ב-'מדהים, לא הייתי מודע לזה בכלל'
מדהים, לא הייתי מודע לזה בכלל
13/11/2006 | 16:33
3
יכול להיות שהם לא מוכרים לבריטים את התכנים ישירות, אלא רק מרשים להם להציג אותם בטלוויזיה במסגרת מכירת התוכנה עצמה. ככה כולם עומדים בתקנון ויוצאים מרוצים, חוץ מהגולשים הפראיירים שהעלו תכנים לבלוגTV. תודה על המידע, הוא בהחלט שופך אור חדש על ההתפתחויות האחרונות.
משוב >>
לצפיה ב-'"להציג במסגרת *מכירת* התוכנה"=מסחרי'
"להציג במסגרת *מכירת* התוכנה"=מסחרי
13/11/2006 | 16:50
לצפיה ב-'מי שלא רוצה הפתעות, שיקים אתר עצמאי'
מי שלא רוצה הפתעות, שיקים אתר עצמאי
13/11/2006 | 17:04
1
היום זה לא יקר ולא קשה - יש מערכות פורומים חינמיות כמו phpBB, מערכות בלוגים חינמיות כמו WordPress, וכו'.

יש שני דברים שכנראה אין ברירה אלא לשלם עליהם - דומיין (אפשר לקנות בכמה עשרות שקלים לשנה), וחבילת אירוח אמינה לאתר שמספקת PHP ו MySQL.

מנסיון אישי, אפשר לשים פרסומות של Google Adsense ולכסות את כל העלויות עם עודף (אני מכסה עלויות + מרוויח כ 100 שקל לחודש, מתי תפוז הולכים לשלם לבעלי הבלוגים שלהם ?)
משוב >>
לצפיה ב-'אני עדיין מחכה שמישהו מהגולשים כאן'
אני עדיין מחכה שמישהו מהגולשים כאן
13/11/2006 | 20:50
ירים את הכפפה ויצור פורטל נורמלי שמתחשב בגולשיו, שנעים לקרוא ולכתוב בו. אם הייתי יודע לבנות אתר, הייתי עושה את זה בעצמי. ואם מישהו יעשה את זה בכל-זאת, אני יודע שאני אהיה שם.
משוב >>
לצפיה ב-'הנה הם התחילו! הנה הם גונבים אתכם!'
הנה הם התחילו! הנה הם גונבים אתכם!
13/11/2006 | 16:54
1
לצפיה ב-''
12/11/2006 | 16:36
לצפיה ב-'הבה נראה אם הבנתי נכון:'
הבה נראה אם הבנתי נכון:
<< ההודעה הנוכחית
12/11/2006 | 18:18
5
5
נניח שמתישהו אני מסיימת את הספר שאני עמלה על כתיבתו והוא הופך לרב מכר (היי, מותר לחלום). תפוז מבחינים בעובדה שפרסמתי בעבר שניים-שלושה סיפורים באחד מפורומי היוצרים שלהם (בכלל לפני השינוי בתקנון, אבל למי אכפת - התקנון לא נושא תאריך, זוכרים?), ומחליטים להשתמש בהם - לא למכור אותם, חלילה! - לפרסום לצרכי קידום מכירות. הם לא צריכים לבקש ממני רשות, גם אם אני ממש הייתי מעדיפה לפרסם אותם סיפורים בתשלום, או לפי הבחירות היחצ"ניות שלי.

נניח שגולשת כלשהי מעלה לקומונה שבה היא משתתפת, או לבלוג שלה, או לכרטיס האישי שלה, תמונת עירום שלה. תפוז רשאים לקחת את התמונה ולפרסם אותה בפרסומות בעיתונים, כתמונת אילוסטרציה לכתבה על תפוז, בדף הראשי של תפוז, בטלוויזיה או בשלטי חוצות, בלי לבקש רשות מאותה גולשת.

נניח שגולש כלשהו סיפר - בכישרון רב וסוחט דמעות - את סיפור חייו הקשה בבלוג שלו. תפוז רשאים לקחת חלקים נבחרים מהטקסט ולפרסם אותם כפרסומות לתפוז, כחלק מכתבות תדמית, בדף הראשי שלהם או בכל מקום אחר.

נניח שאחד הגולשים יצר משהו - אולי מצגת פלאש, אולי סרטון אנימציה, אולי משחק - והעלה אותו לפורום כלשהו או לבלוג שלו, ומאוחר יותר זה הפך משום מה ללהיט. אותו גולש אולי היה מעדיף למכור את פרי יצירתו ולהרוויח עליו כמיטב יכולתו, אבל תפוז מן הסתם יעדיפו למכור אותו בעצמם, כתוכן לגלישה סלולרית, או להשתמש בו כתוכן יחצ"ני לתפוז.

הממ. כן. אני רואה את הצדדים החיוביים בסעיף הזה. גם אני הייתי שמחה לקבל שליטה כזאת בתכנים של אחרים שתתיר לי שימוש חופשי בהם.
אני לא מתכוונת להעלות יותר תכנים משמעותיים לתפוז, כי התכנים שלי הם שלי. מה אתכם?
משוב >>
לצפיה ב-''
12/11/2006 | 20:47
1
לצפיה ב-'מעכשיו'
מעכשיו
13/11/2006 | 11:05
גם אני לא. לא עיינתי כמו שצריך בסעיף המתוקן, מסתבר.
משוב >>
לצפיה ב-' ואני כבר'
ואני כבר
13/11/2006 | 11:44
נפרדתי מפורום כותבי מד"ב ופנטזיה, בו השתתפתי באופן פעיל למעלה משלוש שנים ברציפות.
חבל, חבל, חבל.
משוב >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם אני לא מתכוונת להעלות תכנים לאתר'
גם אני לא מתכוונת להעלות תכנים לאתר
14/11/2006 | 12:47
1
1
עד אשר ישונה התקנון.

ומתכוונת לשקול את הסרת המאמרים שכתבתי עד עכשיו, לטובת הקוראים.

אני גם מתכוונת לקרוא למומחים האחרים בקהילת בע"ח ובקהילות אחרות לפעול כמוני.

משוב >>
לצפיה ב-'DONE'
DONE
14/11/2006 | 18:36
מקווה לשינוי בקרוב.

(אופטימיות זהירה).
משוב >>
לצפיה ב-'בלאט!'
בלאט!
13/11/2006 | 07:14
עכשיו להסיר שוב את כל הרשומות???
עד שהחזרתי את כולן?
וכבר היה לי פוסט בתנור!!!
לעזאזל איתכם תפוז!!!
משוב >>
לצפיה ב-'מדוע נמחקה השאלה שלי?'
מדוע נמחקה השאלה שלי?
12/11/2006 | 12:10
1
לצפיה ב-'רגע אז אפשר להסביר את הסעיף הזה'
רגע אז אפשר להסביר את הסעיף הזה
12/11/2006 | 12:18
1
כי לא נראה לי שאני מבין מספיק טוב, על פניו נראה שאתם עדיין שומרים לעצמכם קצת יותר מידי זכויות:

הגולשת מסכימה ומאשרת לתפוז אנשים ו/או למי מטעמה לעשות כל שימוש שהוא בתכני גולשות ובכלל זה להקליטם ו/או להציגם ו/או להפיצם באתר תפוז ו/או באינטרנט ו/או בכל מדיה שהיא, לצרכי תפוז אנשים, לרבות ליחסי ציבור ולקידום אתר תפוז באמצעי המדיה השונים, לפי שיקול דעתה המוחלט והבלעדי, לרבות באינטרנט, בעיתונות, במדיה סלולארית ו/או בטלוויזיה, והכל מבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת ו/או לשלם לה תמורה כלשהי בגין השימוש כאמור, ובכלל זה גם במקרה שתפוז אנשים תפיק הכנסה בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשות כאמור. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי.
משוב >>
לצפיה ב-'אני אסביר לך...'
אני אסביר לך...
12/11/2006 | 12:51
מההתחלה, הם הכניסו את השינוי בתקנון כדי שיוכלו להרוויח על חשבוננו בנחת באפיק הסלולרי. זה היה הכיוון, וכדי לשמור לעצמם את האופציות הם הכניסו גם את הנושא של "כל מדיה שהיא". עכשיו כשהקונץ התגלה, הם עושים לנו טובה ומבקשים את רשותנו למכור את התכנים שלנו בכל הערוצים האחרים, שממילא לא עניינו אותם. רק בערוץ החשוב באמת מבחינתם, זה הסלולרי, הם לא מוכנים לוותר על "זכותם" לקחת מה שבא להם בלי לשאול אף אחד.
משוב >>
לצפיה ב-'רגע לא הבנתי משהו'
רגע לא הבנתי משהו
12/11/2006 | 13:57
1
"בכוונת תפוז להציג בתחילת שנת 2007 את המודל לתשלום על תכני הגולשים במסגרתו."

תסבירו שוב. לא הבנתי בכלל
משוב >>
לצפיה ב-'זה סיפור אחר לגמרי'
זה סיפור אחר לגמרי
12/11/2006 | 14:11
יוזמה של "תפוז" לחלוק רווחים מהכנסות פרסום בבלוגים עם הבלוגרים. באמת לא ברור איך זה קשור לענייננו.
משוב >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ותודה על הדגים.'
ותודה על הדגים.
1
רק מה עם השורה שצוינה מעלי?
משוב >>
לצפיה ב-'ואגב'
ואגב
12/11/2006 | 14:12
אם התקנון "שונה בהתאם להתפתחות המדיה התקשורתית" או כל בולשיט אחר, למה לא טרחתם להודיע על כך לנו?
ולמה כדי לתקן את התקנון אתם צריכים אישורים משפטיים אבל אין לכם בעיה לשנות אותו בלי ידיעתנו ובניגוד להסכמתנו?

וזה לא משנה אם אתם לא עושים כלום.
קוראים לזה זכויות הפרט, וזכויות יוצרים.
משוב >>
לצפיה ב-'הצחקתם אותי.'
הצחקתם אותי.
12/11/2006 | 15:06
5
זה השינוי שלכם? כנראה שלא הבהרנו את עצמנו טוב מספיק: אין צורך בשינוי בכלל. לא ביקשנו לשכתב את הסעיף, לא לשנות אותו ולא להתאים אותו מחדש לשום דבר. ביקשנו דבר אחד: מחיקה.
ולא מעניין אותי שהתקנון "שונה בהתאם להתפתחות המדיה התקשורתית", כי אף התפתחות בשום מדיה תקשורתית לא מאשרת גניבת יצירות או ביטול זכויות יוצרים. אתם כנראה התבלבלתם וחושבים שאתם חיים במדינת עולם שלישי ששם אפשר לנצל את התושבים על-ידי בעלי ההון הלבנים. לא, אני מצטער, אתם במדינת ישראל, תפתחו את העיניים. אנחנו לא מתכוונים לוותר לכם רק כי "עשיתם לנו טובה" ושיניתם את הניסוח כדי לעבוד עלינו. בחייכם, אנחנו לא עד כדי כך טיפשים, נסו שנית.
החלק האחרון לא קשור בכלל לתלונה שלנו. זה שנוכל להרוויח כסף על התכנים שלנו לא אומר שגם אתם לא תוכלו. הוספתם אותו, כנראה, רק כדי לנסות ולפתות אותנו, להסית את תשומת-לבנו מהעניין העיקרי.
אז לא, אנחנו לא טיפשים. ולא, לא שכחנו. ו-hell no, אנחנו לא מתכוונים לוותר לכם. יש לכם ניסיון אחד נוסף, וכדאי שהוא יבוצע מהר יותר הפעם.
משוב >>
לצפיה ב-''
12/11/2006 | 16:10
2
לצפיה ב-'מסכים.'
מסכים.
12/11/2006 | 18:46
1
אני לא מתכוון להעלות לפה יותר תוכן מקורי לעולם. לא עוד סיפורים לפורום כותבי מד"ב ופנטזיה ולא עוד רעיונות בכלל.

למען האמת, אני לא ממש אוהב את המערכת פה בכלל. הסיבה שאני פה היא כי אני רוצה לדבר אם אנשים שלא רוצים לעזוב. אני רק מקווה שזה ישכנע אותם שאפשר אחרת.
משוב >>
לצפיה ב-'אתה יודע, אני פשוט לא מאמין על'
אתה יודע, אני פשוט לא מאמין על
12/11/2006 | 20:53
החוצפה שלהם. חשבתי ששיא החוצפה היה לבטל את זכויות היוצרים שלנו מבלי להודיע, אבל הנה, התלוננו, אף-אחד עדיין לא עזב, נתנו להם הזדמנות לתקן. ומה הם עושים? ממשיכים בגניבה! חוצפה שלא תיאמן, בא פשוט להסתלק מפה ולא לחזור עוד.
משוב >>
לצפיה ב-'ואם הם ימחקו, זה יספק אתכם?'
ואם הם ימחקו, זה יספק אתכם?
12/11/2006 | 20:33
מי לידינו יתקע שהם לא יחזירו את הסעיף הגזלני בעוד יומיים או שבועיים, כמובן בלי לספר לאף אחד?

אנחנו חייבים לדרוש שתפוז תתחייב להודיע לגולשים (באמצעות הודעה בכל הפורומים או מסר אישי לכל גולש/ת) על כל שינוי בתקנון.
משוב >>
לצפיה ב-'מסכימה.'
מסכימה.
13/11/2006 | 10:55
2
לצפיה ב-'מדוע נמחקה ההודעה שלי?'
מדוע נמחקה ההודעה שלי?
12/11/2006 | 20:47
לצפיה ב-'להלן מסר שנשלח מטעם מנהלת התחום'
להלן מסר שנשלח מטעם מנהלת התחום
13/11/2006 | 08:31
9
4
גולשים יקרים
היום בבוקר לאחר שמזה כעשרה ימים אנו נדרשים לסוגיית התקנון, נכנס עדכון המגדיר מחדש את סוגיית הבעלות על הזכויות.  מצאתי לנכון, כאחראית תחום המוצרים הקהילתיים, לפנות אליכם באופן אישי על מנת להבהיר את הדברים ולנסות ליישב את ההדורים. השינוי בתקנון נובע בשל התרחבות פעילות החברה לתחומי תקשורת שלא היו כל כך פעילים קודם לכן, ובעיקר בתחום הסלולאר. בעקבות זאת מצאנו לנכון להכליל בתקנון האתר גם את התחומים שלהערכתנו לא קיבלו בו ביטוי קודם לכן. כפי שבוודאי ידוע לכם, הנוסח המשפטי שהתקבל בסופו של דבר התעלם מהייחודיות של אתר תפוז בכלל, ומוצר הבלוגים בפרט, בו באופן מובהק לכותבים יש בעלות מוחלטת על התכנים.

אני שולחת אליכם את המסר הזה על מנת להבהיר בצורה חד משמעית ושאינה משתמעת לשתי פנים כי הנוסח המעודכן של התקנון, ובכלל זה הסעיף המתייחס באופן בלעדי לבלוגים, הוא זה המחייב את תפוז. יתר על כן, תפוז מתחייבת שלא לעשות כל שימוש בתכנים שנכתבים בבלוגים שלא על דעת הכותבים ובאישורם, וזאת מתוך הכרה כי מדובר בתכנים אישיים בבעלותם של הכותבים בלבד.  אנו מאמינים שהקשר האישי והישיר שלנו עם הגולשים הוא ההופך את אתר תפוז לאתר משפחתי וקהילתי של ממש, ובעקבות זאת אנו עושים ונמשיך לעשות כל מאמץ להיות קשובים לצרכי הגולשים, ורגישים להערות ולביקורות השונות העולות מולנו. מסיבה זו הכנסנו את השינוי בתקנון הבוקר, ולכן גם חשוב לי לשלוח לכם את המסר הזה.  

ובנימה אישית ופרקטית יותר, אשמח להגיב ברוח דומה לכל פנייה שתגיע אלי באופן אישי, ולנסות למצוא פתרון המניח את הדעת עבור הגולשים שאינם מסתפקים בהתנצלות הכללית שניתנה באתר במסגרת ההודעות בפורומים השונים. בהזדמנות זו אנצל את המסר הזה כדי להבהיר כי אנו אכן מתנצלים על אי ההבנה, ולהדגיש כי מדובר אכן באי הבנה.  

בחודשים הקרובים נפרסם מודל הכנסות, באמצעותו יוכלו היוצרים בבלוגים ובפליקס לקבל תשלום עבור התכנים שהם יוצרים בתפוז. אנו שוקדים על בניית מודל שבו היוצר יהיה זכאי לחלק הארי של ההכנסות ותפוז תתפעל עבורו את הפרסום בבלוגים. אני מקווה שצעד זה יקדם את קהילת הגולשים של תפוז בכלל, ואת קהילת הבלוגיסטים בפרט, וימצב את הבלוגים כערוץ תקשורת מוביל במאה ה 21.

בברכה,

נטע זילברג

מנהלת תחום מוצרים קהילתיים

תפוז אנשים
משוב >>
לצפיה ב-' תתביישו לכם'
תתביישו לכם
13/11/2006 | 10:34
2
7
אתם בטח חושבים שאנחנו ממש מטומטמים.

"הנוסח המעודכן של התקנון, ובכלל זה הסעיף המתייחס באופן בלעדי לבלוגים, הוא זה המחייב את תפוז" - כן, כבר הבנו שזה התקנון שלכם. ומה כתוב, אגב, בסעיף שמתייחס לבלוגים? "אין באמור בכדי לגרוע מן ההיתר שניתן על ידי הגולשת לתפוז אנשים לעשות שימוש בתכני הגולשת, כמפורט לעיל."

את אומרת "יתר על כן, תפוז מתחייבת שלא לעשות כל שימוש בתכנים שנכתבים בבלוגים שלא על דעת הכותבים ובאישורם" - נטע היקרה, אולי כדאי שתקראי את התקנון בעצמך? כתוב שם: "בכל מקרה של סתירה ו/או אי התאמה בין התקנון לבין כל פרסום אחר, מכל סוג ומין, יגברו הוראות תקנון זה והן אשר תקבענה". זה בתקנון, וההבטחה שלך היא פרסום אחר. למי אנחנו צריכים להאמין?

כל הודעה שמפורסמת על ידכם בנושא רק מוכיחה ביתר שאת שאתם לא|סגדש| קשובים לצרכי הגולשים, שאתם לא|סגדש| רגישים לביקורות, וכל מה שמעניין אתכם זה לעשות רווח קל מיצירות שאנשים עמלו עליהן והשקיעו בהן, תוך דריסה ברגל גסה של כל הזכויות הטבעיות והבסיסיות של כל יוצר על יצירותיו, באופן שאפילו הוצאות לאור כלכליות, שהיצירות הן המקור היחידי להכנסתן, אינן מרשות לעצמן.

קודם לכן קיוויתי ש"קשרי הלקוחות" שלכם יבינו איזה נזק עושה להם המחלקה הכלכלית ויתקנו אותו. עכשיו, כשאני מבין שכולכם עושים יד אחת נגד הגולשים ומתייחסים אליהם כאילו היו ילדים רפי-שכל, לא נותר לי אלא לאחל לכם שכל הבלוגרים, הפורומים והגולשים יעברו למקומות אחרים, שנותנים להם מינימום של כבוד ולא רק מס שפתיים, ושהניסיון שלכם לדפוק אותנו יעלה לכם מאד ביוקר.

באכזבה רבה,
עידו גנדל ("צמרון צף"), יוצר.

משוב >>
לצפיה ב-'טוב שהכל יצא מודגש בסוף.'
טוב שהכל יצא מודגש בסוף.
13/11/2006 | 10:39
לצפיה ב-'הבהרה חשובה'
הבהרה חשובה
13/11/2006 | 14:35
בניגוד להודעה לה הגבתי, התקנון לא השתנה כלל. אני מצטט מהתקנון שעלה אצלי לפני כחמש דקות:

"הגולשת מסכימה ומאשרת לתפוז אנשים ו/או למי מטעמה לעשות כל שימוש שהוא בתכני גולשות ובכלל זה להקליטם ו/או להציגם ו/או להפיצם באתר תפוז ו/או באינטרנט ו/או בכל מדיה שהיא, לצרכי תפוז אנשים, לרבות ליחסי ציבור ולקידום אתר תפוז באמצעי המדיה השונים, לפי שיקול דעתה המוחלט והבלעדי, לרבות באינטרנט, בעיתונות, במדיה סלולארית ו/או בטלוויזיה, והכל מבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת ו/או לשלם לה תמורה כלשהי בגין השימוש כאמור, ובכלל זה גם במקרה שתפוז אנשים תפיק הכנסה בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשות כאמור. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי."
משוב >>
לצפיה ב-'בואו נגיד את זה ככה'
בואו נגיד את זה ככה
13/11/2006 | 14:42
4
הסעיף שלהלן:
"הגולשת מסכימה ומאשרת לתפוז אנשים ו/או למי מטעמה לעשות כל שימוש שהוא בתכני גולשות ובכלל זה להקליטם ו/או להציגם ו/או להפיצם באתר תפוז ו/או באינטרנט ו/או בכל מדיה שהיא, לצרכי תפוז אנשים, לרבות ליחסי ציבור ולקידום אתר תפוז באמצעי המדיה השונים, לפי שיקול דעתה המוחלט והבלעדי, לרבות באינטרנט, בעיתונות, במדיה סלולארית ו/או בטלוויזיה, והכל מבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת ו/או לשלם לה תמורה כלשהי בגין השימוש כאמור, ובכלל זה גם במקרה שתפוז אנשים תפיק הכנסה בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשות כאמור. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי."

ממנו כל מה שראוי שישאר הוא:
"תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי."

כך הגולשים לא ירגישו פגועים ולתפוז תהיה זכות חוקית להפעיל את הפורטל האינטרנטי שלהם!

בלי זה, כמו שאתם רואים, הבלוגים והרבה מהפורומים לא פועלים.
מקווה שהעניין יפתר בקרוב.
בוב.
משוב >>
לצפיה ב-'סליחה?!'
סליחה?!
13/11/2006 | 15:37
3
שום תוכן שלי לא יופץ מחוץ ל"תפוז", ובוודאי שלא יימכר במסגרת "תפוז" או מחוצה לו, בלי ידיעתי ורשותי המפורשות, שיינתנו בכל מקרה לגופו!
משוב >>
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
13/11/2006 | 16:33
1
מי שרוצה לקרוא את מה שאני יצרתי יצטרך לבוא לפה ולעמוד בתנאים של כל מקרה לגופו, במיוחד בפורום כותבי מד"ב ופנטזיה ששם כל יצירה מוגנת על ידי זכויות יוצרים.

אנחנו יודעים שכשאנחנו כותבים משהו באינטרנט, אין לנו שום שליטה על מי קורא ומה הוא עושה עם מה שקרא אבל אם הוא מנסה להרוויח עלינו, יש אפיקים משפטיים. עם 'התקנון' (להלן 'המפלצת') הזה אין מה לעשות כי הוא ויתור מראש על כל זכות שיכולה, צריכה וחייבת להיות לכל יוצר על יצירתו.

מבחינתי, זה עוד מסמר בארון של אתר הקהילות הזה.
משוב >>
לצפיה ב-'הפורטל הסלולארי'
הפורטל הסלולארי
14/11/2006 | 11:04
הפורטל הסלולארי של תפוז הוא האתר תפוז - רק ברשת הסלולארית.
אני לא רואה סיבה שתהיה בעיה עם הפעלה של האתר תפוז ברשת הסלולארית...
משוב >>
לצפיה ב-''
13/11/2006 | 16:43
לצפיה ב-'חבר'ה, בלי ליצנויות.'
חבר'ה, בלי ליצנויות.
13/11/2006 | 17:55
"תפוז מתחייבת שלא לעשות כל שימוש בתכנים שנכתבים בבלוגים שלא על דעת הכותבים ובאישורם, וזאת מתוך הכרה כי מדובר בתכנים אישיים בבעלותם של הכותבים בלבד"?
יופי. תתחייבו על זה. בתקנון עצמו. כרגע אין בו שום התחייבות כזאת מצדכם. להפך, התקנון שלכם מתיר לכם, לגמרי במפורש, לא לבקש רשות.
משוב >>
לצפיה ב-'סליחה|?'
סליחה|?
12/11/2006 | 19:58
7

קודם כל, לא רק שמדובר בסעיף דרקוני שספק יקבל תוקף משפטי ע"י בית משפט במקרה ותהיה נגדכם תביעה, איך לעזאזל "לפי שיקול דעתה המוחלט והבלעדי, לרבות באינטרנט, בעיתונות, במדיה סלולארית ו/או בטלוויזיה, והכל מבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת" מתחבר עם "תפוז לא תמכור תכני גולשות מבלי לקבל את הסכמת הגולשת מראש, למעט במסגרת הפצה של תכני גולשות באינטרנט הסלולארי"

בקיצור, אתם אומרים "אנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים בלי לקבל ממכם אישור, אבל כדי שלא תחטפו עלינו עצבים, אנחנו אומרים; בלי לבטל את הזכות שלנו לעשות מה שבא לנו, רק במקרה של גריפת רווחים מהאינטרנט הסלולרי אנחנו לא נבקש רשות".
משוב >>
לצפיה ב-'"הגולשת" '
"הגולשת"
12/11/2006 | 20:03
6
תפוז שוב מוכיח שלגברים יש יותר זכויות  

ניסו לעשות משהו ויצא בידיוק הפוך
משוב >>
לצפיה ב-'באמת שלא הבנתי מה הבעיה עם זה.'
באמת שלא הבנתי מה הבעיה עם זה.
12/11/2006 | 20:04
5
מה אכפת לך אם התקנון כתוב בלשון זכר או נקבה?
משוב >>
לצפיה ב-'יש לי טיפה כבוד עצמי, מה איתך ?'
יש לי טיפה כבוד עצמי, מה איתך ?
12/11/2006 | 20:31
2
תפוז לא מכבד אותי בכתיבת תקנון כזה.
משוב >>
לצפיה ב-'ואם הוא היה כתוב בלשון זכר?'
ואם הוא היה כתוב בלשון זכר?
13/11/2006 | 00:07
1
אז הוא לא היה מכבד נשים?

יש לי כבוד עצמי, שוביניזם לא יוסיף לו.
משוב >>
לצפיה ב-'לשון זכר זאת הצורה התיקנית'
לשון זכר זאת הצורה התיקנית
13/11/2006 | 00:14
שמופנת לשני המינים.

אם זה לא טוב, שיעשו תקנון שמופנה לשני המינים.
משוב >>
לצפיה ב-'הוא יושב כל יום לקרוא את התקנון...'
הוא יושב כל יום לקרוא את התקנון...
12/11/2006 | 20:46
1
1
לצפיה ב-'מעולם לא קראתי אף תקנון'
מעולם לא קראתי אף תקנון
13/11/2006 | 00:13
בתפוז ומיחוצה לו...

מישהוא אחר הפנה את צומת ליבי לעניין.
משוב >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה אומר'
לא הבנתי מה אומר
10/11/2006 | 13:34
102
2
התקנון החדש בנוגע לזכויות יוצרים שכולם כל כך נסערים.
משוב >>
לצפיה ב-'דבר ראשון התקנון בלשון נקבה'
דבר ראשון התקנון בלשון נקבה
10/11/2006 | 17:04
18
זה בילבד גורם לו ליהיות בדיחה.
משוב >>
לצפיה ב-'לא מסכים איתך'
לא מסכים איתך
10/11/2006 | 20:16
15
אני לא רואה כל פסול בזה שהתקנון בלשון נקבה.
משוב >>
לצפיה ב-'שתיגדל קצת נדבר....'
שתיגדל קצת נדבר....
11/11/2006 | 00:03
14
2
לצפיה ב-'זה נהוג לכתוב תקנונים באופן חד מיני'
זה נהוג לכתוב תקנונים באופן חד מיני
11/11/2006 | 10:25
12
הפנייה לזכר ונקבה היא לגיטימית כאחד.
השימוש בלוכסנים (\) למינהם, או כתיבה בלשון רבים היא פסולה.

אנחנו כועסים על תפוז בגלל עיניין זכויות היוצרים ובצדק.
אם אתה מתולונן על לשון הנקבה בתקנון אתה סתם עושה מעצמך צחוק.
משוב >>
לצפיה ב-'באותו אופן אני יכול ליכתוב עליך'
באותו אופן אני יכול ליכתוב עליך
11/11/2006 | 12:49
2
שאם אתה חושב שאתה מעלה משהו לאינטרנט וחושב שלמישהו איכפת מהזכויות שלך עליו, אתה עושה מעצמך צחוק, כי אתה כניראה לא מבין מה זה אינטרנט.
משוב >>
לצפיה ב-'ואני יכול רק לבכות'
ואני יכול רק לבכות
11/11/2006 | 12:57
1
שיש כל כך הרבה אנשים כמוך שחושבים שהחוק הוא המלצה.
משוב >>
לצפיה ב-'ברוך הבא לאינטרנט '
ברוך הבא לאינטרנט
11/11/2006 | 13:02
לצפיה ב-'אתה טועה.'
אתה טועה.
11/11/2006 | 22:01
8
זה לא נהוג בשום מקום.
הצורה הסתומה היא צורת הזכר.
מבחינה חוקית התקנון הזה לא חל על גולשי תפוז (חוקי ישראל מחייבים כל מוסד משפטי להיות כפוף לאקדמיה ללשון עברית).
בנוסף ישנו הסעיף הבעייתי בנוגע לזכויות היוצרים שהובטח שיתוקן, ועד כה לא ראיתי שינוי...
משוב >>
לצפיה ב-'אנחנו מוחים על הסעיף הבעייתי'
אנחנו מוחים על הסעיף הבעייתי
11/11/2006 | 22:07
6
לא על לשון הנקבה.
לשון הנקבה לא באמת מפריע לאף אחד.
הסעיף כן.
משוב >>
לצפיה ב-'אתה מוחה רק על הסעיף הבעייתי,'
אתה מוחה רק על הסעיף הבעייתי,
11/11/2006 | 22:30
5
ויש גם כאלה שמוחים על השימוש בלשון נקבה.

אני רק ציינתי שאתה טועה בכך שזה לגטימי ומחייב מבחינה חוקית, או שזה נוהג רגיל.

העובדה שהצורה הסתומה היא לשון זכר לא אמורה להיות יותר מעליבה לנשים מאשר העובדה שהספירה הסתמית היא בלשון נקבה לגברים. זה פשוט עברית תקינה. כאשר כותבים "הגולשת", מכוונים לגולשות ממין נקבה בלבד!
משוב >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן להרים טלפון לאקדמיה'
אתה מוזמן להרים טלפון לאקדמיה
12/11/2006 | 07:42
4
ללשון. אתה טועה.

ולמה למחות על השימוש בלשון נקבה? מה מפריע בזה? זאת מחאה טיפשית שגוזלת את תשומת הלב מהמחאה האמיתית - גניבת זכויות יוצרים.
משוב >>
לצפיה ב-'היישר מאתר האקדמיה ללשון העברית:'
היישר מאתר האקדמיה ללשון העברית:
12/11/2006 | 15:44
3
http://hebrew-academy.huji.ac.il/question3.html

התמונה המצורפת לקוחה מסעיף "שאלות קבועות" (הפרכת שמועות שוא).

אני יכול לכתוב תקנון שמתייחס לכלבים, ולהגיד כי "במסגרת תקנון זה "כלב" - כל אדם ו/או תאגיד ו/או גוף כלשהו. "תפוז אנשים" - לרבות מנהליה, עובדיה, בעלי מניותיה, מנהלי הפורומים וכל מי מטעמה. כל האמור בתקנון זה בלשון כלב - אף זכר במשמע. כל האמור בתקנון זה בלשון יחיד - אף רבים במשמע.", כמו בתקנון של תפוז.

זה נראה לך נורמלי?!
משוב >>
לצפיה ב-'מכיר את השמועה הזאת'
מכיר את השמועה הזאת
12/11/2006 | 16:52
2
והיא אכן לא נכונה. אבל הדוגמה שהבאת בכלל לא קשורה לנושא.
תפוז לא כתבו את התקנון בלשון רבים. הם כתבו תקנון כמו שכותבים תקנון - בלשון חד מינית בגוף יחיד.
אם אכן התקנון היה בלשון רבים, אז הכתיבה "גולשות" הייתה מוטעת. ובכלל, התקנון היה שגוי מבחינה לשונית.

אני מציע לך שוב להרים טלפון לאדקדמיה ללשון ולהווכח שאתה טועה. שוב.
משוב >>
לצפיה ב-'ציטוט מהתקנון:'
ציטוט מהתקנון:
12/11/2006 | 19:56
1
"תקנון זה מסדיר את היחסים בין תפוז אנשים לבין הגולשות באתר"

מכאן: תקנון זה לאו דוקא מסדיר את היחסים בין תפוז אנשים לבין הגולשים ממין זכר באתר!

(וכן: "כל האמור בתקנון זה בלשון יחיד - אף רבים במשמע." -אבל כאן אין ממש פנייה סתמית בלשון נקבה, כך שניחה...)
משוב >>
לצפיה ב-'וניתן למצוא עוד:'
וניתן למצוא עוד:
12/11/2006 | 20:00
"תכני גולשות
כל תוכן שיועלה לאתר על ידי גולשות, ובכלל זה תמונות ותכני וידאו בבלוגים ו/או באתר אלבומים ו/או באתר פליקס, סרטונים בבלוג TV מסרים בחדרי צ'אט ו/או כל חומר אחר המועלה על ידי הגולשות לאתר ו/או למי מן השירותים ("תכני גולשות"), הינו בבעלותה ובאחריותה הבלעדית של הגולשת שהעלתה אותו כאמור."

"תפוז אנשים מעמידה לרשות הגולשות שירות קומונות באתר תפוז אשר באמצעותו יכולה הגולשת לפתוח ולנהל קומונה ולהעלות בה את מחשבותיה והגיגיה ("קומונה"). ניתן לפתוח קומונה פתוחה, אשר תהיה פתוחה לצפיית גולשות ומשתמשות אחרות, וחשופה לכלל הגולשות ברשת, או קומונה סגורה, אשר תהיה פתוחה לצפיית גולשות ומשתמשות בעלות הרשאה שתינתן ע"י מנהלת הקומונה"

בכלליות, ניתן למצוא לאורך כל התקנון התייחסויות לגולשות נקבות בלבד (בנוסף אני מאמין שגם הניסוח בלשון נקבה יחידה עם תוספת שהתקנון חל על גברים ונשים כאחד היא בניגוד לחוקים המקובלים, אבל לא מצאתי מקור לכך).
משוב >>
לצפיה ב-'זה מותר מבחינה חוקית...'
זה מותר מבחינה חוקית...
12/11/2006 | 19:22
אם הם הוסיפו שהתקנון כתוב בלשון נקבה אך חל עם שני המינים כאחד(זה באמת מה שהם עשו) אז התקנון כשר למהדרין
משוב >>
לצפיה ב-'אולי ההפך..'
אולי ההפך..
11/11/2006 | 10:26
2
לצפיה ב-'סליחה?!?'
סליחה?!?
10/11/2006 | 22:54
1
לצפיה ב-'זה מה שמפריע לך?'
זה מה שמפריע לך?
11/11/2006 | 15:24
שהתקנון בלשון נקבה?
משוב >>
לצפיה ב-'הוא אומר שלתפוז יש אישור "מטעמך"'
הוא אומר שלתפוז יש אישור "מטעמך"
10/11/2006 | 18:45
7
להשתמש כראות עיניהם בתוכן שאתה כותב בפורומים ובבלוגים שלהם, כולל מכירת סיפורים ותמונות עבור כסף, בלי לשתף אותך באגורה ובלי לשאול אותך לפני כן(הדבר היחידי שהם נותרו מחוייבים לו בחוק הוא לתת לך קרדיט כיוצר).
משוב >>
לצפיה ב-'תקנון בעיתי וגם מופנה לנשים בילבד.'
תקנון בעיתי וגם מופנה לנשים בילבד.
11/11/2006 | 00:07
6
לצפיה ב-'בחייך, עד שאיזה מישהו כאן לא הזכיר'
בחייך, עד שאיזה מישהו כאן לא הזכיר
11/11/2006 | 00:45
2
את זה זה לא עניין אף-אחד. פתאום כולכם התלבשתם על זה בגלל שאיזה טמבל זרק שתי מילים.
משוב >>
לצפיה ב-'נו ? עבריין יכול לבצע פשע שנים...'
נו ? עבריין יכול לבצע פשע שנים...
11/11/2006 | 00:49
1
מספיק שתופסים אותו פעם אחת...
משוב >>
לצפיה ב-'אכן תקנון עברייני.'
אכן תקנון עברייני.
11/11/2006 | 17:01
כתוב בלשון נקבה, אוי ואבוי...
משוב >>
לצפיה ב-'ההקטע של נשים זה כנראה אפלייה מתקנת'
ההקטע של נשים זה כנראה אפלייה מתקנת
11/11/2006 | 10:00
1
וגם לא ממש מפריע לרובנו, צר לי.
משוב >>
לצפיה ב-'זה כנראה בגלל שהתקנון'
זה כנראה בגלל שהתקנון
11/11/2006 | 23:46
ברובו מופנה לנשים מפורום השכן של הורים לתינוקות ושם מפרסמים את תמונות ילדים. ככה הם יכולים למכור את תמונות ילדינו למטרנה או פמפרס...
משוב >>
לצפיה ב-'...'
...
11/11/2006 | 12:44
"כל האמור בתקנון זה בלשון נקבה - אף זכר במשמע".
משוב >>
לצפיה ב-'הוא אומר שהזכויות על דברים שאתה'
הוא אומר שהזכויות על דברים שאתה
11/11/2006 | 12:09
מפרסם בכלל באתר, נלקחות ממך בעצם.
הנה תקרא את זה:

"הגולשת מצהירה ומתחייבת כלפי תפוז אנשים כי העלאת כל תוכן לאתר מהווה מתן, ללא כל תמורה, של רישיון בלתי חוזר, ארצי ועולמי ובלתי מוגבל בזמן לתפוז אנשים להשתמש בתכני הגולשת ולעשות בהם כל שימוש שתראה לנכון, על פי שיקול דעתה הבלעדי ומבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת, לרבות העברתם לצדדים שלישיים. לתפוז ניתנת הרשות להקליט, להעתיק, לשכפל, להפיץ, לשווק, להציג, למסור לציבור, לעבד, לערוך, לתרגם ולהשתמש בתכני הגולשת בכל דרך נוספת, לפי שיקול דעתה, ובכל מדיה שהיא, לרבות בטלביזיה, בדברי דפוס (ובכלל זה בעיתונים, מגזינים, כתבי עת, ספרים וכיו"ב), במדיה דיגיטלית ו/או סלולארית (בכלל זה באתרי אינטרנט, בארכיבים דיגיטאליים ובשירותים הניתנים ברשתות תקשורת, לרבות חוטית, אל חוטית, סלולארית, כבלים ולווין) ובכל אמצעי מדיה אחר, והכל לפי שיקול דעתה הבלעדי של תפוז אנשים. תפוז אנשים לא תחויב בתשלום עמלה ו/או תמורה ו/או תמלוגים מכל מין וסוג, בגין ובקשר עם השימוש והמעשים כאמור, אף אם תפיק הכנסה ו/או כל תמורה ישירה או עקיפה, בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשת כאמור."
משוב >>
לצפיה ב-'תקנון הפורומים עתיד להשתנות'
תקנון הפורומים עתיד להשתנות
12/11/2006 | 09:08
3
2
אנו מקווים כי ישתנה עוד היום.
לאחר שיוכנסו השינויים הנדרשים תפורסם הודעה גורפת שאנו מקווים שתבהיר את הסוגיה.
במידה שיהיו סוגיות או שאלות נוספות לאחר מכן, ניתן יהיה להעלות אותן מחדש.
משוב >>
לצפיה ב-'הפורומים או הפורומים+כל שאר התכנים?'
הפורומים או הפורומים+כל שאר התכנים?
12/11/2006 | 09:21
לצפיה ב-'בינתיים אתמול כבר עבר...'
בינתיים אתמול כבר עבר...
12/11/2006 | 10:23
1
ועדיין אין שינויים!
ההודעה הנ"ל נשמעת לי מעט צולעת...
"במידה שיהיו סוגיות או שאלות נוספות לאחר מכן, ניתן יהיה לעלות אותן מחדש."
איזה שאלות?
אלא אם כן אתם צופים מראש שיהיו בעיות...
למה זה כל כך מסובך?
כשלמעשה זה  כל כך פשוט, לחיצה על מקש המחיקה, פותרת את כל הבעיה!
בלי סוגיות.. בלי שאלות נוספת...
משוב >>
לצפיה ב-'התבלבלו לי קצת התאריכים..'
התבלבלו לי קצת התאריכים..
12/11/2006 | 10:51
היום ה12
כולי דרוכה ומצפה לשינוי בתקנון עוד היום
האם יש מצב שההנהלה תעמוד לשם שינוי בדברה?
משוב >>
לצפיה ב-'שאלה שמעניינת אותי בנוגע לתקנון'
שאלה שמעניינת אותי בנוגע לתקנון
11/11/2006 | 13:02
17
1
כשאני נרשמתי לתפוז התקנון היה לפני השינוי, אז האם התקנון החדש לא חל עליי? כי אני לא אישרתי שאני מסכים לתנאי השימוש החדשים... (כולל כל המשתמשים שנרשמו לפני התקנון החדש)
משוב >>
לצפיה ב-'להנהלה - זה לא נראה לי חוקי...'
להנהלה - זה לא נראה לי חוקי...
11/11/2006 | 13:06
11
מחובתכם לשלוח לכל משתמש ומשתמש הודעה על שינוי התקנון ולהבהיר לו שזכויותיו נשללות. זה לא חוקי לשנות את זה סתם כך ביום אביב בהיר.
משוב >>
לצפיה ב-'מסריח ביותר, אבל חוקי'
מסריח ביותר, אבל חוקי
11/11/2006 | 13:37
10
הם לא חייבים (כלומר לפי החוק היבש, אני לא מדבר על כללי ההגינות הבסיסיים ביותר) לדווח על כל שינוי בתקנון. עצם העדכון שלו מספיק כביכול, ומי שלא טורח לבדוק בעצמו - נדפק. באחריות המשתמש לבדוק את התקנון מעת לעת, ואני מצטט: "תפוז אנשים שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את תנאי השימוש, מעת לעת, לפי שיקול דעתה הבלעדי וללא צורך במסירת הודעה כלשהי מראש ותנאים אלו יחייבו מרגע פרסומם באתר."

כלומר, כל שינוי בתקנון חל על כל משתמש מרגע השינוי. קשה לי להאמין שהם יוכלו או ינסו לגנוב יצירות מלפני השינוי, השאלה היא מתי נעשה השינוי.
משוב >>
לצפיה ב-'על איזה חוק (יבש או לח) אתה מסתמך?'
על איזה חוק (יבש או לח) אתה מסתמך?
11/11/2006 | 14:38
6
ואם מחר ייכתב בתקנון, שכל גולש חייב לשלם ל"תפוז" 10,000 ש"ח בגין כל הודעה שיכתוב באתרה - זה יחייב אותך לפי דעתך? אם לא, למה?
ואם ייכתב בתקנון, שהחיוב הזה חל רטרואקטיבית, על כל הודעה שכבר נכתבה, גם זה יחייב אותך? אם לא, למה?
משוב >>
לצפיה ב-'היי, אנחנו באותו צד במאבק הזה'
היי, אנחנו באותו צד במאבק הזה
11/11/2006 | 15:54
5
אני בסך הכל אומר שהגדרת אפשרות שינוי תקנון מקוון מבלי להודיע באופן פרטני לכל משתמש ומשתמש היא פרקטיקה נפוצה ביותר, ואני יכול רק לשער שהגופים הרבים מאד שנוקטים בה יודעים מה הם עושים. אם ידוע לך אחרת, אדרבה, תביא סימוכין ונראה מה אפשר לעשות עם זה.

בינתיים, אני מניח שכל עוד השינויים אינם סותרים את החוק, הם חוקיים. השאלה מבחינתי היא האם הם הוגנים, ובמקרה שלפנינו, עם החוק או בלעדיו, התשובה היא לא.
משוב >>
לצפיה ב-'תנאי מקפח'
תנאי מקפח
11/11/2006 | 16:03
4
ראה כאן, סעיף 5.
משוב >>
לצפיה ב-'אני תוהה, מה הסטטוס המשפטי'
אני תוהה, מה הסטטוס המשפטי
11/11/2006 | 18:44
3
של שינוי חד-צדדי בתקנון (שמעיד לדבריך על "העדר תום לב"), אם הצד השני בחוזה הוזהר מראש לגבי אפשרות קיומו?
משוב >>
לצפיה ב-'חזקות לתנאים מקפחים'
חזקות לתנאים מקפחים
11/11/2006 | 20:02
2
לצפיה ב-'תודה. על פניו'
תודה. על פניו
11/11/2006 | 23:19
1
נראה שהתנאים שמוגדרים כמקפחים הם רק כאלה ששוללים זכויות חוקיות קיימות. לא ברור לי אם הסעיף שמקנה ל"תפוז" זכויות שימוש חופשי בתכני הגולשים נופל תחת הגדרות אלה.
משוב >>
לצפיה ב-'לדעתי כן (לגבי שימוש מחוץ לאתר)'
לדעתי כן (לגבי שימוש מחוץ לאתר)
12/11/2006 | 00:25
1
לצפיה ב-'לא הייתי רוצה לחשוב על היחסים שבין'
לא הייתי רוצה לחשוב על היחסים שבין
11/11/2006 | 16:55
2
תפוז לגולשים בצורה יבשה שכזו... שכן הגולשים זה בעצם תפוז(!)
בצורה יבשה ההורים יכולים לזרוק את ילדיהם מהבית שהנ"ל עברו את גיל 18...
כמובן שהיחס יהיה בהתאם.
משוב >>
לצפיה ב-'אבל היחסים אכן יבשים, ואתה מוזמן'
אבל היחסים אכן יבשים, ואתה מוזמן
11/11/2006 | 16:59
1
להסתכל שרשור אחד למטה. בתגובת תפוז שמובאת שם באחד הקישורים נאמר שהתקנון ישונה כבר לפני יומיים, אך עדיין לא שונה. ממש יחסים מלאי רגש, הא?
משוב >>
לצפיה ב-'נכון, זה בדיוק העניין'
נכון, זה בדיוק העניין
11/11/2006 | 18:56
גם אם נוח ונעים לנו פה וכל החבר'ה בסבבה, אסור לשכוח ש"תפוז" זו לא עמותה של מתנדבים, זה עסק כלכלי לכל דבר שנותן לנו שרות, והתקנון שלו מפורט מאד ומנוסח ע"י עורכי דין לא מתוך אהבה.
משוב >>
לצפיה ב-'כתוב בתקנון במפורש'
כתוב בתקנון במפורש
11/11/2006 | 13:54
1
שהם לא יודיעו על שינויים.
כמו כן לא מצוין התאריך שבו נעשה השינוי.
כמי שנמצאת בתפוז כבר קרוב לחמש שנים אין לי
בעצם שום דרך לדעת אילו מהרשומות שלי בבלוג
חשופות בעצם לשימוש הדרקוני שהתקנון החדש מאפשר.
לכן אם התקנון לא ישונה לא תהיה לי ברירה אלא למחוק
את הבלוג.

מה שכן מנחם זה שהמאבק מתפשט.
משוב >>
לצפיה ב-'נכון, מה אם השינוי נעשה כבר לפני'
נכון, מה אם השינוי נעשה כבר לפני
11/11/2006 | 16:57
שנה? ומה אם הוא נעשה לפני שנתיים?
אין לנו דרך לדעת מתי השינוי נעשה, אבל תהיו בטוחים בדבר אחד: הוא לא נעשה ביום שבו נחשפה הפרשה, וגם לא ביום שלפני כן. ברור שהשינוי בתקנון נעשה כבר לפני מספר שבועות, כך שגם אם הסעיף איננו רטרואקטיבי, עדיין יש גולשים שעלולים להיפגע מפני שפרסמו יצירות או רשומות בבלוג אחרי השינוי, מבלי לדעת שבוצע.
משוב >>
לצפיה ב-'צודק! אם התקנון שוּנה, מבחינת החוק'
צודק! אם התקנון שוּנה, מבחינת החוק
11/11/2006 | 19:13
השינויים לא חלים עליך כי אתה לא הסכמת להם!
משוב >>
לצפיה ב-'איפה מתפרסם התקנון?'
איפה מתפרסם התקנון?
11/11/2006 | 20:35
1
לצפיה ב-'בפורום זה, למשל,'
בפורום זה, למשל,
11/11/2006 | 22:56
יש קישור למעלה בשורה הכחולה, ועוד אחד בתחתית הדף ממש בסוף.
משוב >>
לצפיה ב-'המאבק בתקנון'
המאבק בתקנון
10/11/2006 | 12:52
25
3
לא אמרתם שהתקנון יתוקן אתמול?
יותר ויותר בלוגרים משביתים את הבלוג שלהם בגלל זה.
http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=...

אני מציע לכמה שיותר בלוגרים להשבית את הבלוג שלהם.
משוב >>
לצפיה ב-'אני פונה שוב להנהלת תפוז'
אני פונה שוב להנהלת תפוז
10/11/2006 | 13:38
1
1
הפעם בפורום זה.

אני יודעת שלא שיערתם בנפשכם איזו סערה יעורר השינוי בתקנון,שהינו אולי זניח מבחינתכם,
אך עבורנו הינו גזר דין מוות ליצירותנו הפרטיות ולזכויות היוצרים שלנו.
כפי שכתבתי בבלוג שלי, במכתב שהפניתי אליכם, המצ"ב, שאלתי אתכם שם,
מה גרם לכם כך להפקיר את כותבכם הנאמנים ע"י שינוי כל כך דרקוני בתקנון.?
מה גרם לכם לעורר כזו סערה, לגרום למאות בלוגרים לסגור מתוך מחאה את הבלוג שלהם, ובכך לאבד
גולשים איכותיים וכותבים מוכשרים, שחלקם הינם גולשים שנים בתפוז?
אני יודעת שאתם אתר חינמי, אך בכל אתר חינמי מי שמביא את הרווחים מעבר לפרסומות אלו הגולשים
הנאמנים שנכנסים באלפים לאתר.
הבלוגיה מושכת אליה גולשים בכמויות שלא נראו באתר אחר, משם הם עוברים לפורומים ולצ'אטים.
האם באמת שווה לכם לאבד כל כך הרבה גולשים בגלל סעיף אחד בתקנון אשר מפקיר אותנו לרעה?
אשר מפקיע מאיתנו את היצירות הפרטיות שלנו, לטובתכם?
אתם אולי לא מודעים עד הסוף את הסערה, את הכעס, את המחאה ותוצאותיה שעוררתם בשיוני סעיף
התקנון, אתם נותנים בכך, אישור עקיף ל-פְּלַגְיָאט, גניבה ספרותית ואין דבר שזוכה לגינוי רב יותר
בעולם היצירה מ-פְּלַגְיָאט, ואתם נותנים לזה יד נחושה.

שוב, אני מבקשת ממכם בכל לשון של בקשה, לפני שהמצב יחמיר (והוא יחמיר רבותי כי הבלוגרים לא שוקטים
על משמריהם וכל יום נסגרים כאן בלוגים) שנו לאלתר את התקנון החדש, החזירו את התקנון הישן
אשר הגן עלינו מפני גנבות ספרותיות ושמר על זכויות היוצרים שלנו, או שלדאבוני בסוף תיווכחו
שלא נשארו בלוגים לעיון בבלוגיה-קראו, הביטו איך בלוגרים זועמים סוגרים ומשביתים את הבלוג שלהם,
ותבינו על מה אני כותבת..
אל תהרסו את האתר היפה שלכם בגלל שלא ראיתם צעד אחד קדימה והפקרתם את גולשיכם.
ושוב, אני מפנה אתכם למכתב הכל כך מפורט ומנומק שלי, המצ"ב שכתבתי אליכם ולא זכיתי לתגובה.

בברכת שבת רגועה ושלווה.
משוב >>
לצפיה ב-'אל תדאגי, הוא יתוקן אתמול.'
אל תדאגי, הוא יתוקן אתמול.
10/11/2006 | 17:58
לצפיה ב-'ואני מחכה גם כן'
ואני מחכה גם כן
10/11/2006 | 15:10
למילוי ההבטחות.
משוב >>
לצפיה ב-'אף-אחד לא!'
אף-אחד לא!
10/11/2006 | 17:53
4
אף-אחד לא מצביע לפורומים הזוכים של השנה.
אף-אחד לא משתתף באף תחרות של תפוז.
אף-אחד לא מעלה עוד יצירות משום סוג, כולל ספרות, שירה, צילום או ציור.
אף-אחד לא מעדכן את הבלוג שלו עד הודעה חדשה.
מצ"ב השרשורים הרלוונטיים:
שרשור המאבק המקורי.
שרשור המאבק הנוסף.
תגובת תפוז המעודכנת.
הביטו בשרשור האחרון, תגובת תפוז. לפי התגובה הזו התקנון יתוקן ב-9/11, אך היום ה-10/11 ודבר לא השתנה.
תפוז החלו בהכחשות כדוגמת "אין ולא הייתה כוונה", המשיכו בהתעלמות גורפת של מספר ימים, וכשלבסוף הגיבו גם שיקרו לנו. תגובותיהם הולכות מן הקל אל החמור ומן הפח אל הפחת.
לכן יש צורך בחרם לפי ארבעת הסעיפים שבתחילת ההודעה, אותו אני קורא להפיץ בכל פורום אשר בו אתם נמצאים ורואים כרלוונטי להמשך המאבק.
אם לא יתוקן הסעיף הפוגע, הדורסני והמזלזל עד יום שלישי הזה, ה-14/11, ננקוט בצעדים חמורים יותר כדי להבטיח את זכויותינו. צעדים אלה ייכללו סגירת כל הבלוגים שלנו, גם לאלה שלהם יותר מבלוג אחד, והפסקת הכתיבה באתר. ומשם נראה לאן נמשיך.
ואני רוצה לראות שעכשיו תפוז יזלזלו בנו!!!
משוב >>
לצפיה ב-'לא, לא, לא ניתן'
לא, לא, לא ניתן
10/11/2006 | 17:59
2
על ראשינו לחרבן!
לגולשים יש גב עכשיו
קרב עד מוות בגנב!
התפוז הוא סתם בזבוז
לסגור מהר וזה נחוץ!

ואת השיר הזה אתם יכולים לגנוב ולהפיץ כמה שתרצו, מנוולים שכמותכם!
משוב >>
לצפיה ב-''
11/11/2006 | 19:22
1
רק אל תבכה אחרי שהם ירוויחו מיליונים מהתמלוגים על השיר הזה!
משוב >>
לצפיה ב-'במקרה הזה, זה לא מפריע לי.'
במקרה הזה, זה לא מפריע לי.
11/11/2006 | 23:38
לצפיה ב-''
10/11/2006 | 20:13
אם עד יום שלישי התקנון לא ישונה אני מגבה את הבלוג שלי והבלוג של מר סלע וסוגר אותם לאלתר.
משוב >>
לצפיה ב-'יש משהו יותר מטריד מהימצאות הקטע'
יש משהו יותר מטריד מהימצאות הקטע
10/11/2006 | 17:56
1
בתקנון-
למה התקנון עודכן פתאום?
בגלל ניסיון עבר או משהו כזה?
ולמה אתם לא מודיעים לנו על זה?
אני חתמתי על התקנון הישן בבלוג שלי, כך שאין לי כל ידיעה על התקנון החדש ולא חתמתי עליו, ולפי הכתוב בתקנון הכללי של האתר זה לא משנה על מה חתמנו בתקנון הבלוגים- הדף הגלובאלי לאתר הוא זה שמכתיב את החוקים.
כך שנכפה עלינו החוק הזה, למרות שלא חתמנו עליו מעולם ולא ידענו עליו.
משוב >>
לצפיה ב-'הנהלת תפוז, שימי-לב לזה:'
הנהלת תפוז, שימי-לב לזה:
10/11/2006 | 18:19
3
2
לצפיה ב-''
10/11/2006 | 18:20
אהבתי את ה- "שימי"
משוב >>
לצפיה ב-'סקר ב "נענע". המממ.'
סקר ב "נענע". המממ.
11/11/2006 | 16:42
1
זה קצת כמו לעשות סקר ב "ידיעות" של "מי לא מרוצה משירות הלקוחות של מעריב", לא ?
בכל אופן, "סקר" שהוא בוודאי לא מנורמל ומכיל רק 250 נשאלים ובלי שום בקרה.. לא שווה התייחסות.
משוב >>
לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת...'
נראה לי שלא הבנת...
11/11/2006 | 16:54
זה לא סקר שערכו כתבי "נענע" בקרב מספר מוגבל של נשאלים, זה סקר כמו שיש בכל פורום של תפוז, וכל אחד יכול להגיב עליו. כל מי שקרא את הכתבה הגיב ואלה התוצאות, והן נגד תפוז.
משוב >>
לצפיה ב-'אני כבר מזמן הסרתי את כל הרשומות'
אני כבר מזמן הסרתי את כל הרשומות
10/11/2006 | 19:20
אצלי ומלפני כמה ימים אני שם לב טוב טוב מה אני כותב בפורומים והקומונות של האתר.
האמת שרק עכשיו שמעתי בכלל שהם הבטיחו לשנות אותו חזרה אתמול. וזה עצוב שהם מבטיחים הבטחות שווא.

אכן אם עד יום שלישי לא ישונה התקנון אני רואה סיבה לדאגה ולמעשים!

אני קורא לכל מי שעדיין כותב בבלוגים ובפורומים, היזהרו! כל מה שתכתבו חשוף לחלוטין לכל שימוש מצד תפוז!

אני מודאג!
משוב >>
לצפיה ב-'דרך אגב, למי שחשב שלעבור לישרא'
דרך אגב, למי שחשב שלעבור לישרא
10/11/2006 | 19:50
1
יפתור לו את הבעיות
ציטוט מהתקנון של נענע:
"בעצם מסירת המידע לפרסום אתה מקנה לנטוויז'ן רשיון –חינם כלל עולמי, לא בלעדי ובלתי מוגבל בזמן, להעתיק לשכפל, להפיץ, לשווק, למסור לציבור ולהשתמש במידע האמור לפי שיקול דעתה, בכל שירותי התוכן שהיא מספקת או תספק, לרבות באינטרנט (ובכלל זה כמובן בנענע), בשידורי טלוויזיה, בטלפוניה ובתקשורת סלולרית ובמדיות עתידיות כלשהן."

זה נמצא תחת "מה רשאית נטוויז'ן לעשות בתכנים שתמסור לפרסום בנענע"
משוב >>
לצפיה ב-'אלטרנטיבה'
אלטרנטיבה
13/11/2006 | 16:59
http://blogli.co.il/
משוב >>
לצפיה ב-'בלוגרים וכל יוצר אחר!'
בלוגרים וכל יוצר אחר!
10/11/2006 | 21:48
3
אנחנו לא נלחמים בשביל פרנציפ ערטילאי כלשהו, וגם לא בגלל הזלזול הבוטה של הנהלת "תפוז" בגולשים שלה (הבטחת השינוי שלא קוימה). אלה רק "הדובדבנים שבקצפת". אנחנו נלחמים כדי שלא נמצא יום אחד את כל הדברים שעליהם עבדנו, מופצים לכל דכפין בלי רשותנו ובלי שתהיה לנו אפילו מילה בנושא. ומי שחושב שזה לא יקרה, כנראה לא מאמין באיכות של העבודה שלו.

להשבית את הבלוגים, כן, אבל לפני כן לפרסם פוסט מדויק ומפורט שמסביר מדוע עשיתם זאת.
משוב >>
לצפיה ב-'והכי חשוב: תמיכה על-גבי פורום משוב'
והכי חשוב: תמיכה על-גבי פורום משוב
10/11/2006 | 22:53
עצמו! הנהלת תפוז לא עוברת בכל פורום ופורום, בכל קומונה וקומונה, ובכל בלוג ובלוג. הם נמצאים כאן, ולכן חשוב לרכז את ההתנגדות כאן, כדי שייראו אותה. בבקשה הגיבו כאן, בפורום משוב!
משוב >>
לצפיה ב-'כך בדיוק אנחנו עושים'
כך בדיוק אנחנו עושים
11/11/2006 | 15:24
1
לצפיה ב-'ראיתי, כל הכבוד!'
ראיתי, כל הכבוד!
11/11/2006 | 16:08
אני בכלל בא מהצד של הפורומים היוצרים, אבל אין לי ספק שהמשמעויות של התקנון החדש רלוונטיות לא פחות לבלוגים ושעיקר הכוח להשפיע נמצא למעשה אצלכם. פורום אחד שנסגר או מצטמצם לא יפיל את "תפוז", אבל אם כל הבלוגיה תופסק זו תהיה מכה אנושה בשבילם.
משוב >>
לצפיה ב-'גם הבלוג שלי הוקפא'
גם הבלוג שלי הוקפא
11/11/2006 | 12:41
1
רשומת ההסבר כאן
משוב >>
לצפיה ב-'כנ"ל.'
כנ"ל.
11/11/2006 | 16:49
1
לצפיה ב-''
11/11/2006 | 13:07
1
לצפיה ב-''
11/11/2006 | 19:38
לצפיה ב-'אני בשביתה'
אני בשביתה
11/11/2006 | 19:51
2
לצפיה ב-'תקנון הפורומים עתיד להשתנות'
תקנון הפורומים עתיד להשתנות
12/11/2006 | 09:12
3
1
אנו מקווים כי ישתנה עוד היום.
לאחר שיוכנסו השינויים הנדרשים תפורסם הודעה גורפת שאנו מקווים שתבהיר את הסוגיה.
במידה שיהיו סוגיות או שאלות נוספות לאחר מכן, ניתן יהיה להעלות אותן מחדש.
משוב >>
לצפיה ב-'כן, גם אנחנו "עתידים" לחזור לשגרה..'
כן, גם אנחנו "עתידים" לחזור לשגרה..
12/11/2006 | 09:20
3
לצפיה ב-'השאלה אם היום זה באמת היום?'
השאלה אם היום זה באמת היום?
12/11/2006 | 09:42
כך גם נאמר לפני כשלושה ימים ועדיין לא נעשה השינוי.

אנחנו מחכים...

לכל מי שרוצה להבין יותר ולהצטרף למאבק על זכויות היוצרים שלנו בוא לכאן להבין יותר.

אל תשכחו להצטרף על ידי הוספת תגובה בבלוג של מטר ושמונים!!!

http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?pagenumberRes=4&FolderName=180&entryid=834648

ולכאן

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=836432

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=834009

תודה

קרמיט
משוב >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ומה זה "תקנון הפורומים"?'
ומה זה "תקנון הפורומים"?
12/11/2006 | 10:16
זה כולל גם את הסעיפים הדרקוניים באיזור הבלוגים ובכלל בסעיף הכללי?
משוב >>
לצפיה ב-'מדוע התקנון כתוב בלשון נקבה ???'
מדוע התקנון כתוב בלשון נקבה ???
10/11/2006 | 21:57
14
3
לצפיה ב-'יש בעיות?'
יש בעיות?
10/11/2006 | 22:49
1
1
לצפיה ב-'יש לך בעיות ?'
יש לך בעיות ?
10/11/2006 | 23:50
2
לצפיה ב-'התקנון הוא לנשים בילבד'
התקנון הוא לנשים בילבד
10/11/2006 | 23:51
10
גברים חופשיים לעשות כאן מה שהם רוצים  

משוב >>
לצפיה ב-'ככה זה ניראה '
ככה זה ניראה
11/11/2006 | 00:05
1
1
לצפיה ב-'כנראה שמי שאחראי לכתוב בתקנון ..'
כנראה שמי שאחראי לכתוב בתקנון ..
11/11/2006 | 09:45

הוא גברים ...  
ודיי ברור, שכל מה שיש לגברים בראש זה נשים.
אז כתוב בלשון נקבה אז מה?
זאת כל הבעיה?
איפה הסעיף שהשבית חצי מהבלוגרים?
שם טמונה הבעיה.
אני מוכנה שיכתבו בלשון זכר כל עוד ישנו את הסעיף
משוב >>
לצפיה ב-'ותקנונים שכתובים בלשון זכר'
ותקנונים שכתובים בלשון זכר
11/11/2006 | 10:26
7
הם לגברים בלבד?
משוב >>
לצפיה ב-'אתה צריך ללמוד עברית.'
אתה צריך ללמוד עברית.
11/11/2006 | 22:31
6
לצפיה ב-' מה הקשר?'
מה הקשר?
12/11/2006 | 09:34
5
לצפיה ב-'קשר גדול מאוד.'
קשר גדול מאוד.
12/11/2006 | 13:02
4
בעברית הצורה הסתומה (המתייחסת לקבוצת פריטים ללא הבחנה בין זכרים לנקבות) היא צורת הזכר.
משוב >>
לצפיה ב-'שמע, זה מאד פשוט'
שמע, זה מאד פשוט
12/11/2006 | 13:05
3
תפר את התקנון, וכשיתבעו אותך תגיד שהוא לא חל עליך כי הוא כתוב בלשון נקבה. בית המשפט כבר יקבע אם אתה צודק.
משוב >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני אומר.'
זה בדיוק מה שאני אומר.
12/11/2006 | 13:29
2
תקנון כזה לא תקף על גולשים ממין זכר בבית המשפט.
משוב >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, אתה מוזמן לבדוק...'
כמו שאמרתי, אתה מוזמן לבדוק...
לצפיה ב-'הוא חל...'
הוא חל...
12/11/2006 | 19:25
כשיש סעיף שמסביר שהתקנון רשום בצורה מסויימת אך חל על שני המינים כאחד הוא קביל בבית משפט...
משוב >>
לצפיה ב-'כדי שיהיה לך מה לשאול.'
כדי שיהיה לך מה לשאול.
11/11/2006 | 10:27
לצפיה ב-'תפוז גרמו לזה שארגיש שזרקו אותי'
תפוז גרמו לזה שארגיש שזרקו אותי
12/11/2006 | 11:05
5
מהבית.

נכנסתי לאתר ופתחתי בו בלוג וכן גם בפורומים לאורך השנים
שאני כאן שיתפתי אנשים יקרים בהרבה דברים שקרו וקורים לי.
עשיתי זאת תחת ידיעה ברורה שזכויותיי מוגנות.

בתחתית הבלוג שלי רשום שכל הזכויות שלי אלא אם נאמר אחרת.
בתקנון החדש אכן נאמר אחרת. כתוב שם שזה שלי ואני בעצם
מוגנת מפני איזה שהוא צד שלישי לא מזוהה אבל מיד אחר כך
כתוב שתפוז עצמם יוכלו לעשות מה שיבחרו במה שכתבתי.

כמו כן בגלל שלא ברור כלל מתי נכנס השינוי לתקנון כי נאמר בו
שהם לא מחויבים להודיע על שינויים - אין לי שום דרך לדעת אלו מהרשומות
שלי חשופות.

אני כותבת בבלוג שלי דברים שעזרו לרבים להתחזק. קיבלתי המון מסרים
לאורך השנים מלאי תודות. אני משתמשת בו כיומן אישי. אם חלילה מישהו יעשה
בו שימוש כמו שהתקנון מאפשר כעת סביר מאוד שבני משפחה שלי מקרבה
ראשונה יפגעו באופן בלתי ניתן לתיקון בשל הפגיעה בפרטיות שלי. כמו כן
האפשרות שאצטרך לוותר על האנונימיות שלי כדי להגן על זכויותיי כשלעצמה
מאוד מרגיזה אותי.

ומכיוון שאני בכלל גרה בחו"ל לעת עתה, הצורך להגן על עצמי יעלה לי ללא ספק המון כסף.
וכל זה כי תפוז החליטו למשוך לי ולהרבה אחרים את השטיח מתחת לרגליים.

אז כן, אנחנו כועסים ומרגישים מרומים. ואם לא יהיה שינוי ניאלץ למחוק הכול.

מי שלא מרגיש מרומה, לא מרגיש חשוב, לא מרגיש שמישהו אי פעם יגנוב לו
משהו - סבבה. מבינה שלא בא לכם להסתבך או לזוז. בסדר. אבל אם בכל זאת
משהו ממה שכתבתי כן משפיע - אנא הוסיפו הודעת שביתה לבלוג שלכם או
הביעו תמיכה בבלוגים ששובתים אם אין לכם בלוג.

ולגבי המוחים על השימוש בלשון הנקבה - הבנתי גם אתכם. אני גם לא
רגילה לניסוח בלשון נקבה אבל מצאתי את זה דווקא כמרענן לעומת רוב הניסוחים
שניתן למצוא באתרים עבריים. מכיוון שהנושא שפירטתי מאוד כואב לרבים ברחבי תפוז
ולא רק לבלוגרים אני מאוד מבקשת שתפסיקו להסיט את תשומת הלב מהנושא העיקרי.

תודה.
משוב >>
לצפיה ב-'מי שמסיט את הדיון זאת את'
מי שמסיט את הדיון זאת את
12/11/2006 | 17:39
4
ברגע שפרסמת משהו באינטרנט ברור שאין לך עליו זכויות יוצרים רק מההיבט המעשי: אם משהו נגיש לכל אז אין למושג זכויות יוצרים שום משמעות יותר. יותר מכך, אף אחד גם ככה לא ירצה לקנות את מה שהוא יכול לקבל בחינם. נראה לי שפשוט כואב לך שמישהו אחר ירוויח למרות שהמישהו הזה נתן לך בלוג בחינם.
הבעיה בתפוז זה היחס המזעזע לגולשים בו והכתיבה בלשון נקבה זה רק הסימפטום. מי שכותב בתפוז בתנאים כאלו הוא פשוט פראייר.
משוב >>
לצפיה ב-'אז לך מכאן.'
אז לך מכאן.
12/11/2006 | 17:49
3
אנחנו נמשיך להילחם ולא ניכנע. עלובים.
משוב >>
לצפיה ב-'אין שום הגיון בלהלחם'
אין שום הגיון בלהלחם
12/11/2006 | 18:29
2
יש הרבה אתרי פורומים: וואלה, YNET, נענע, MSN, היידפארק וזה רק הישראלים. אם את לא מרוצה ממסעדה מסוימת את יכולה להעיר פעם פעמיים שלוש וגם זה רק אם את בחורה טובה אחרי זה את פשוט עוברת למסעדה אחרת. אם הממשק של תפוז היה יותר טוב אז היה אפשר להבין אבל היא הכי גרועה (נכתב בלשון נקבה לשם הנוחות) . תביני שתפוז בכוונה יוצרת את כל הפרובוקציות האלו בשביל למשוך תשומת לב בשביל להגדיל באופן מלאכותי את כמות הניקים ובשביל שיהיו יותר דפים נצפים בשביל לראות מה התפתח בזירת ה"לחימה".
משוב >>
לצפיה ב-'המצב בנענע לא יותר טוב'
המצב בנענע לא יותר טוב
14/11/2006 | 11:10
1
(תקנון אפילו יותר גרוע)
ובשאר האתרים, אין לך גם פורומים וגם בלוגים, לא ברמה כזאת לפחות...
משוב >>
לצפיה ב-'אתה יכול לגלוש בפורומים של אתר אחד'
אתה יכול לגלוש בפורומים של אתר אחד
14/11/2006 | 16:19
ולפתוח בלוג באתר אחר. אני מסכים שזה לא כזה נוח, אבל לפעמים כדאי להתפשר על נוחות למען ההנאה, והנאה כבר אין כאן. אני מניח שתפוז יודעים לפי כמות הגולשים וההודעות שנכתבות כאן ביום, שהם אחד האתרים הטובים ברשת, אבל בוא לא נפאר אותם יותר מדי. האתר שלהם מעולה, האנשים...קצת פחות.
ומי יודע? אולי אם יהיה גל אדיר של גולשים שיעזוב את תפוז, אתר אחר יבין שזו ההזדמנות שלו ויבנה לנו מערכת שיש בה גם פורומים וגם בלוגים, ותקנון חוקי.
משוב >>
לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי'
גם אני לא הבנתי
12/11/2006 | 12:49
לצפיה ב-'מה הרעיון?'
מה הרעיון?
13/11/2006 | 11:00
2
לא עשיתם שום דבר, כמו שהבנתי, חוץ מלכתוב את זה במילים אחרות.
משוב >>
לצפיה ב-'דבר אחד הם כן עשו'
דבר אחד הם כן עשו
13/11/2006 | 15:19
1
הם פרסמו בכל הפורומים הודעה על השינוי בתקנון.
משוב >>
לצפיה ב-'כל הכבוד להם באמת'
כל הכבוד להם באמת
13/11/2006 | 16:45
אנחנו במגמת שיפור
משוב >>
לצפיה ב-'לתפוזניקים'
לתפוזניקים
13/11/2006 | 17:21
בנוסף על הבלגן עם התקנון מה אתם/ן  אומרים/רות על זה?
משוב >>
לצפיה ב-'כתבה בהארץ'
כתבה בהארץ
14/11/2006 | 08:31
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/SearchArticle.jhtml

האם גולשי תפוז באמת ניצחו?
משוב >>
לצפיה ב-'אל גיא אליאב, מנכ"ל תפוז'
אל גיא אליאב, מנכ"ל תפוז
14/11/2006 | 08:23
4
לצפיה ב-'מחיקת בלוגים'
מחיקת בלוגים
14/11/2006 | 09:29
3
צר לנו כי זוהי דרך הפעולה בה בחרת.
כפי שהבהרנו ושבנו והבהרנו, שינוי התקנון המקורי נעשה בתום לב וללא כוונות זדון. עם זאת, קיבלנו את הערות הגולשים, ולאור זאת התקנון עודכן ואף הוקשח מעבר לתכנים אשר הוזכרו בו במקור.
הסעיף המקנה לתפוז את הזכות לעשות שימוש בתכני גולשים לצורך קידום, הינו הכרחי על מנת לאפשר קידום של הודעות ופוסטים בעמוד הראשי וכו' ולכן לא נוכל לוותר עליו כליל.
עם זאת, במידה ואתה עדיין מעוניין במחיקת רשומות, אתה מוזמן להפנות את בקשתך לאחראי הבלוגיה.
אנו מקווים כי נוכל לשקם בעתיד את האמון.
משוב >>
לצפיה ב-'את האמון מאוחר לשקם. לא בלוג אלא'
את האמון מאוחר לשקם. לא בלוג אלא
14/11/2006 | 14:00
1
מאמרים בפורומים שונים ושרשור אחד שנמצא בארכיון.
השימוש בתכני גולשים בעמוד הראשי צריך להיות קישור למקור, לא העתק של המקור. זה מקובל ועם זה אין בעיה, אבל לא זה מה שאתם לוקחים לעצמכם בתקנון המחודש.

מבחינתי הויכוח נגמר.
הורידו את המאמרים והקישור עד 8:00 מחר בבוקר, ואל תעשו בהם שום שימוש עד אז.

פעם היה לי כיף להיות כאן...
משוב >>
לצפיה ב-'במידה ואתה מעוניין במחיקת מאמרים'
במידה ואתה מעוניין במחיקת מאמרים
15/11/2006 | 10:24
אתה מוזמן להפנות את בקשתך ישירות למנהלי הפורומים הרלוונטיים.
משוב >>
לצפיה ב-'אהם.'
אהם.
14/11/2006 | 19:43
כמו שאמרנו וחזרנו ואמרנו, אם "תפוז מתחייבת שלא לעשות כל שימוש בתכנים שנכתבים בבלוגים שלא על דעת הכותבים ובאישורם, וזאת מתוך הכרה כי מדובר בתכנים אישיים בבעלותם של הכותבים בלבד" - תעגנו את זה בתקנון. אם לא, אין לכם כל כך מה להצטער על זה שהבלוגרים איבדו את האמון בכם. אתם גרמתם לזה.
משוב >>
לצפיה ב-'מוחה על שימוש מסחרי בתוכן האתר.'
מוחה על שימוש מסחרי בתוכן האתר.
14/11/2006 | 19:30
6
לא הצלחתי להבין אם תפוז תשתמש או לא תשתמש בצורה מסחרית בתוכן המופיע באתר.
אם אכן יהיה שימוש מסחרי בתוכן הנכתב ע"י גולשים, ללא מתן זכויות יוצרים ( ותמלוגים ), מדובר לדעתי בצעד מסריח ביותר. אני נגעל מהמחשבה שמידע המועלה לפורומים ע"י מומחים, בהתנדבות, ימכר כדי למלא את כיסי ההנהלה.
משוב >>
לצפיה ב-'יום יבוא, כשיהיה לי כסף ..'
יום יבוא, כשיהיה לי כסף ..
14/11/2006 | 20:09
ואני אקנה את תפוז אנשים ואחזיר את המצב לקדמותו.
הבטחה שלי ! ומילה שלי היא מילה ...
משוב >>
לצפיה ב-'כפי שנכתב פעמים רבות'
כפי שנכתב פעמים רבות
15/11/2006 | 10:26
4
אין בכוונת תפוז למכור כל תוכן גולשים. השימוש הינו לצרכי קידום האתר (כגון קידומים בעמוד הראשי של האתר וכו') התורמים לגולשים בד בבד לתרומה לאתר.
משוב >>
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
15/11/2006 | 14:24
איך פרסום הודעות מפורומים כמו חמותי ואני, הורות הומולסבית, נשים שלא רוצות ילדים, הורים לילדים ביסודי ופורומים דומים שלעיתי עוסקים בנושאים רגישים - איך זה תורם לגולשים?
משוב >>
לצפיה ב-'אין כוונה - אבל יש תקנון'
אין כוונה - אבל יש תקנון
15/11/2006 | 16:22
1
ואתם יודעים טוב מאד שכל עוד התקנון הגזלני שלכם עומד על כנו, אין שום משמעות להבטחות האלה שאתם מפזרים. באמת אין לכם כוונה כזאת? תוכיחו את זה על ידי הצהרה ברורה בתקנון.
משוב >>
לצפיה ב-''
16/11/2006 | 02:17
הכוונה זה לא משנה
מה שמשנה זה מה שכתוב בתקנון שעליו כביכול חתמנו
אם אין לכם שום כוונה אז מה הבעיה לשנות את התקנון?
הרי אם תחליטו יום אחד כן להשתמש ביצירות שלנו מה נוכל לעשות? זה שאתם כותבים שלא מתכוונים להשתמש בהן אבל בתקנון כתוב אחרת, זה לא עוזר לנו.
אני לא מוכנה שכל גורם אחר יקח את זכויות היוצרים על היצירות שלי, אפילו אם אין כוונה להשתמש בהן, אני לא יכולה להיות בטוחה שזה לא יקרה. לכן עכשיו אני חושבת פעמיים לפני שאני מעלה יצירות לאתר. אני יוצרת ואוהבת להציג את היצירות שלי כדי לקבל ביקורת וכו' אבל עכשיו זה בעייתי מבחינתי.
משוב >>
לצפיה ב-'למה מה, אני עובדת אצלכם?'
למה מה, אני עובדת אצלכם?
16/11/2006 | 07:58
מה השלב הבא תשלחו לתיבות הפרטיות שלנו נושאים מומלצים לקידום האתר?
במקום לפעול לאכיפת התקנון הקיים, לחנך לתרבות הדיבור, לעקור עשבים שוטים. אתם נכנסים, יוצאים וצדים תכנים של אחרים...
בדק בית צריך להתחיל מכם;  תשיבו לתלונות הגולשים שחלקם מחכים שנה ויותר, תרעננו את השורות, תיצרו בית חם ובטוח
לגולשים ואנחנו מתוך הסכמה, נחליט איך ובמה לעטר את הקירות...
משוב >>
לצפיה ב-' לידיעת כולם - תאור מקרה'
לידיעת כולם - תאור מקרה
15/11/2006 | 23:59
3
היום פנתה אליי מנהלת פורום כלבים אותה אני מאוד מעריכה.
היא סיפרה לי שידיעות אחרונות עושים כתבה על הפורום,
הם רוצים לפרסם מאמרים ממאמרי הפורום - בין היתר יש שם מאמרים שלי.
הם מבקשים לפרסם את המאמר שלי אבל לא מוכנים לתת לי את הקרדיט על כתיבתו - אלא לפורום כלבים עצמו.
עם כל הכבוד,
אני בן אדם עצמאי, חושב ובעל אינטיליגנציה ופורום כלבים ואני אינם יישות אחת.
הפעם הם ביקשו רשות לפרסם את המאמרים שלי,
אבל מי ערב שכך יהיה בפעמים הבאות?
נקודה למחשבה בשבילכם...

לאור המקרה בקשתי מהנהלת הפורום להסיר את המאמרים שלי מהפורום.
זה ענין עקרוני לגבי דרך ההתייחסות של תפוז לציבור הגולשים שלה.
והיה ויחולו שינויים אני אשקול את החזרת המאמרים.

לילה טוב לכולכם.
משוב >>
לצפיה ב-'את המאמרים שלי לא יוכלו לקחת'
את המאמרים שלי לא יוכלו לקחת
16/11/2006 | 00:25
כיוון שביקשתי להסיר אותם, ואינם מופיעים יותר לרשות הכל.

מה שנשאר- יותר מ3 שנים של הודעות בפורומים, קהילות ומסרים רבים בתור מומחית פורום- את זה קשה למחוק. אם תפוז תרצה להשתמש במידע הרב כל כך שרשום במאגריה, הרי בניד מקלדת תוכל.

קשה להחליף נאמנות ארוכה כל כך לחברים וגולשים, אך אין דבר העומד בפני הרצון.

משוב >>
לצפיה ב-'גם אני ביקשתי שיסירו את המאמרים'
גם אני ביקשתי שיסירו את המאמרים
16/11/2006 | 01:48
שכתבתי בפורום כלבים או הנמצאים בכל פורום אחר בתפוז...

וזאת בעצת משרד עו"ד שמייצג אתותי ואת קנייני הרוחני והמקצועי.

חבל חבל חבל.......
משוב >>
לצפיה ב-'וזה מתחיל'
וזה מתחיל
16/11/2006 | 08:05
תפוז צועקים משלטי חוצות שאין להם שום כוונה להשתמש בתכנים שלנו, ואז מסתובבים ומציעים לידיעות אחרונות להשתמש במאמרים של גולשים שהשקיעו מזמנם וממרצם בשביל להעלות אותם לאתר.
וכמובן, אפילו בלי קרדיט.
משוב >>
לצפיה ב-'תפוז....לא הותרתם לנו ברירה'
תפוז....לא הותרתם לנו ברירה
16/11/2006 | 01:05
17
דחקתם אותנו לפינה..צר לי על חוסר ההתחשבות בגולשים והכותבים באתרכם ..

חבל חבל חבל.....ו החלטתי להסירם מפורום כלבים לפני שיעשה במאמרים שלי שימוש כפי שהתגלה לי הערב..בפורום

על כך לא נותר אלא להצטער...זו ממש יריה ברגל..של תפוז כפי שד"ר דין ציין
משוב >>
לצפיה ב-'הנהלת תפוז איסור שימוש בתכנים'
הנהלת תפוז איסור שימוש בתכנים
16/11/2006 | 01:12
הריני מבקש להבהיר בזאת כי הנני אוסר  עליכם לעשות כל שימוש בתכנים שהעליתי לפורום או לכל פורום  כלבים  או לכל פורום אחר בתפוז וכן באתרים אחרים באינטרנט, בכל מדיה שהיא בין אם באופן ישיר ובין אם במסגרת שיתוף פעולה עם גוף אחר שלכם הסכמים עימו, כולל חברות סלולר, עיתונות, רדיו וטלויזיה או ספקי תוכן אחרים ברשת האינטרנט. כל שמוש שכזה בתכנים שהעליתי לפורום מחייבים קבלת הסכמתי מראש.

בתקווה להמשך שיתוף פעולה הוגן בעתיד....זכויות היוצרים לד"ר אילן דיין
הניסוח לטעמי... אילן
אבנר רז "הלוחש לכלבים"
משוב >>
לצפיה ב-'הנהלת תפוז'
הנהלת תפוז
16/11/2006 | 01:52
היום פנתה אליי מנהלת פורום כלבים אותה אני מאוד מעריכה.
היא סיפרה לי שידיעות אחרונות עושים כתבה על הפורום,
הם רוצים לפרסם מאמרים ממאמרי הפורום - בין היתר יש שם מאמרים שלי.
הם מבקשים לפרסם את המאמר שלי אבל לא מוכנים לתת לי את הקרדיט על כתיבתו - אלא לפורום כלבים עצמו.
עם כל הכבוד,
אני בן אדם עצמאי, חושב ובעל אינטיליגנציה ופורום כלבים ואני אינם יישות אחת.
הפעם הם ביקשו רשות לפרסם את המאמרים שלי,
אבל מי ערב שכך יהיה בפעמים הבאות?
נקודה למחשבה בשבילכם...

לאור המקרה בקשתי מהנהלת הפורום להסיר את המאמרים שלי מהפורום.
זה ענין עקרוני לגבי דרך ההתייחסות של תפוז לציבור הגולשים שלה.
והיה ויחולו שינויים אני אשקול את החזרת המאמרים.

למען הסר ספק:
הנני אוסרת עליכם לעשות כל שימוש בתכנים (תמונות,קבצים מאמרים וכל טקסט) שהעליתי לכל פורום בתפוז בכל מדיה שהיא בין אם באופן ישיר ובין אם במסגרת שיתוף פעולה עם גוף אחר שלכם הסכמים עימו, כולל חברות סלולר, עיתונות, רדיו וטלויזיה או ספקי תוכן אחרים ברשת האינטרנט. כל שמוש שכזה בתכנים שהעליתי לפורום מחייבים קבלת הסכמתי מראש.
            ( תודה ד"ר אילן דיין   )

בברכת לילה טוב

משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
16/11/2006 | 08:34
1
כתבתי עבור פורום כלבים מספר מאמרים, ובנוסף חומרים רבים שכתבתי בנושאי תזונת BARF ורפואה משלימה.
ביקשתי מהנהלת פורום כלבים להסיר את כל המאמרים שלי מהפורום, ואשקול מה לעשות עם המידע בקומונה שלי.

הנני אוסרת עליכם לעשות כל שימוש בתכנים (תמונות,קבצים מאמרים וכל טקסט) שהעליתי לכל פורום בתפוז בכל מדיה שהיא בין אם באופן ישיר ובין אם במסגרת שיתוף פעולה עם גוף אחר שלכם הסכמים עימו, כולל חברות סלולר, עיתונות, רדיו וטלויזיה או ספקי תוכן אחרים ברשת האינטרנט. כל שמוש שכזה בתכנים שהעליתי לפורום מחייבים קבלת הסכמתי מראש.
(תודה ד"ר דיין).
משוב >>
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
16/11/2006 | 08:49
לידיעתכם, בעקבות הסיפור עם הכתבה בידיעות אחרונות, והכוונה לקחת תכנים מפורום כלבים לשימוש בכתבה ללא נתינת קרדיט לכותבים באופן אישי - עשיתי צילום מסך של הודעתי למעלה.
משוב >>
לצפיה ב-'שימוש בתכני הגולשים - שינוי תקנון'
שימוש בתכני הגולשים - שינוי תקנון
16/11/2006 | 01:05
1
הנהלת תפוז שלום

הנני כותב בפורום כלבים  מזה קרוב  לשנה ועונה על שאלות הגולשים בכל הקשור לרפואת חיות מחמד. כל זה נעשה כמובן מתוך שליחות לנען חיות המחמד  ובהתנדבות מלאה.
הצטערתי מאד לגלות על השינוי שביצעתם בתקנון באופן המאפשר שימוש כלשהו בתכני הגולשים וזאת מבלי לבקש את רשותם לכך. מהלך זה גובל בזלזול ובאטימות כלפי קהל המשתמשים הגדול ביותר שלכם.

הריני מבקש להבהיר בזאת כי הנני אוסר  עליכם לעשות כל שימוש בתכנים שהעליתי לפורום כלבים ולפורום חתולים, בכל מדיה שהיא בין אם באופן ישיר ובין אם במסגרת שיתוף פעולה עם גוף אחר שלכם הסכמים עימו, כולל חברות סלולר, עיתונות, רדיו וטלויזיה או ספקי תוכן אחרים ברשת האינטרנט. כל שמוש שכזה בתכנים שהעליתי לפורום מחייבים קבלת הסכמתי מראש.

בתקווה להמשך שיתוף פעולה הוגן בעתיד

ד"ר אילן דיין
רופא וטרינר
משוב >>
לצפיה ב-'מדגישה ומוסיפה'
מדגישה ומוסיפה
16/11/2006 | 01:44
לאחר שנים של פעילות בניק זה ובניק אחר, מענה למאות אם לא אלפי גולשים, מאמרים ועצות במסרים ובפורומים השונים-

הצטערתי כמו גולשים ומומחים אחרים לגלות את השינוי בתקנון. שינוי שלא הובא בתחילת המאבק לידיעת הגולשים, והביא אותנו לחשוד באי נקיון כפיים מצד תפוז.

לידיעתכם- אין בעיני משום ההתחייבות בהודעה הרשומה על גבי פורום משוב. הודעה בפורום אינה מחייבת מבחינה משפטית, ככל הידוע לי. ההתחייבות היחידה של תפוז כלפי גולשיו נמצאת בתקנון, וזו משמעותו של תקנון האתר.

לאור החלטתכם החד צדדית וכנקיטת צעדי התגוננות, ביקשתי להסיר את מאמרי מפורום חתולים. מאמרי כבר אינם נמצאים במאמרי פורום חתולים נכון לאתמול, ואינם משרתים עוד את גולשי תפוז.

אני מקווה שהנהלת תפוז תתעשת במהרה, ותחזיר את זכויות היוצרים על מלוא המתפרש מכך לבעליהן החוקיים.

באם הנהלת תפוז פועלת בתום לב, הרי ששינוי בתקנון לטובת הגולשים אינו בגדר הבלתי אפשרי. רק באם כוונותיה אחרות, תסרב לתיקון אליו היא מתחייבת פעם אחר פעם בהודעות חסרות משקל ותוקף משפטי בפורום משוב.

הריני מצטטת את ד"ר אילן דיין ומוסיפה:

הריני מבקשת להבהיר בזאת כי הנני אוסרת עליכם לעשות כל שימוש בתכנים שהעליתי לפורום כלבים ולפורום חתולים, למסרים, למאמרים ולקהילות השונות, בכל מדיה שהיא בין אם באופן ישיר ובין אם במסגרת שיתוף פעולה עם גוף אחר שלכם הסכמים עימו, כולל חברות סלולר, עיתונות, רדיו וטלויזיה או ספקי תוכן אחרים ברשת האינטרנט. כל שמוש שכזה בתכנים שהעליתי לפורום מחייבים קבלת הסכמתי מראש.

ד"ר עינת פרי
רופאה וטרינרית
משוב >>
לצפיה ב-'הודעת הנהלת הפורומים:'
הודעת הנהלת הפורומים:
15/11/2006 | 18:49
2
"אין בכוונת תפוז למכור כל תוכן גולשים. השימוש הינו לצרכי קידום האתר (כגון קידומים בעמוד הראשי של האתר וכו') התורמים לגולשים בד בבד לתרומה לאתר."
ולעומת זאת: תפוז מוכרים את הגולשים.
רק אני רואה סתירה?
תפוז, מה עם התקנון שלנו?
הנה השרשור האחרון.
משוב >>
לצפיה ב-'תפוז עושים מיליונים על חשבון'
תפוז עושים מיליונים על חשבון
15/11/2006 | 19:01
הגולשים.
משוב >>
לצפיה ב-'הצילו. נחסמתי במסרים ללא כל סיבה!!'
הצילו. נחסמתי במסרים ללא כל סיבה!!
15/11/2006 | 20:09
אני לא עברתי על כללי תפוז לא עכשיו ולא אי פעם בעבר, כך שממש לא ברור לי למה נחסמתי. ואני מבקש מההנהלה להסיר את החסימה שקרתה כנראה בטעות.
משוב >>
לצפיה ב-'תקנון האתר'
תקנון האתר
16/11/2006 | 09:15
4
כפי שהבהרנו באופן חד משמעי לא פעם ולא פעמיים, אין בכוונת אתר תפוז למכור תכני גולשים או לעשות בהם כל שימוש בלתי הולם.
העובדה שעיתון ידיעות מעוניין לפרסם מאמרי גולשים ללא אזכור שמם אינה מצביעה על מדיניות תפוז, ומובן מאליו שהדבר לא יתרחש ללא אישור הגולשים.
משוב >>
לצפיה ב-'ותחזרו על זה עד שאחרון הגולשים'
ותחזרו על זה עד שאחרון הגולשים
16/11/2006 | 11:22
1
ששכל בקודקדו יעבור למקום אחר, מן הסתם.

אין שום סיכוי שאינכם מבינים את התלונה שלנו. אתם לא טיפשים. המסקנה היחידה היא שאתם פועלים בחוסר תום לב. אם אתם באמת עומדים מאחורי דבריכם, תכתבו אותם במפורש בתקנון. זה עד כדי כך פשוט.

אני כבר הפסקתי את הפעילות שלי ב"תפוז" (למעט הדיונים כאן), כולל הלחיצה המזדמנת על פרסומות, ואני שמח לראות שישנם עוד גולשים שמבינים לאן הרוח נושבת ונוקטים בצעדים דומים. השאלה היחידה הוא עד מתי אתם תמשיכו לטמון את ראשכם בחול.

משוב >>
לצפיה ב-'אה, וכמובן'
אה, וכמובן
16/11/2006 | 11:28
כל התכנים שפרסמתי בעבר בפורומים ב"תפוז" פורסמו בהתאם לתנאי התקנון אותו קראתי וקיבלתי עם הצטרפותי ל"תפוז", ולהם בלבד. כל שינוי שנערך מאז ועד היום בתקנון נעשה מבלי ליידע אותי בשום צורה ואופן, ועל כן כל שימוש שלכם בתכנים שלי על סמך שינוי שכזה ייחשב מבחינתי כהפרה של התקנון וכפגיעה בזכויות היוצרים שלי, על כל המשתמע מכך.
משוב >>
לצפיה ב-'גם אני הפסקתי להעלות תמונות'
גם אני הפסקתי להעלות תמונות
16/11/2006 | 14:33
לפורומים
אמנם אני לא יוצרת דגולה
אבל אני לא מעוניינת שיצירותיי יסתובבו להן ברחבי היקום בהתאם להחלטת תפוז...
משוב >>
לצפיה ב-'אבל לא התייחסתם להודעה שלי...'
אבל לא התייחסתם להודעה שלי...
16/11/2006 | 17:41
שוב אתם חושבים שהגולשים שלכם מטומטמים. חוזרים ללא הרף על הקשקוש "אין בכוונת אתר תפוז למכור תכני גולשים או לעשות בהם כל שימוש בלתי הולם", אבל בהודעה שלי נתתי קישור לעסקה שאתם עושים עם ערוץ בריטי, שתאפשר לכם למכור קטעים מבלוג TV שיצרו הגולשים.
על מי אתם עובדים?!
משוב >>
לצפיה ב-'להנהלת הפורומים של תפוז'
להנהלת הפורומים של תפוז
16/11/2006 | 15:14
1
חוזר כאן על הודעתי בתגובה להודעתכם בפורום כלבים:

אינני יודע למה, אבל יש לי יותר מתחושה שאו שאתם לא מבינים את הפואנטה או שבמכוון אתם מסיטים את הדיון לכיוון אחר. כאשר מדברים על זכויות יוצרים, פרוש הדבר שלבעל היצירה הזכות - ולא לכם כמארחים שלו בפורום שלכם. ברגע שאתם אומרים שאתם נותנים את פרי יצירתו לגורם אחר (דוגמת ידיעות אחרונות) מבלי לקבל את אישורו לכך מראש - עשקתם את זכותו ליצירתו ופגעתם בזכות היוצרים שלו. זאת, גם אם כוונתכם טובה וגם אם הדבר אמור לקדם את הכלבנות בישראל וגם אם הדבר יעשה, להבנתכם, שם טוב לפורום, לתפוז ואולי אף לבעל היצירה. שכן, יתכן שבעל הזכות איננו מעונין, מסיבותיו שלו, לפרסם את יצירתו אצל גורם כלשהו. היכול להיות מצב כזה ? כן. יכול להיות. וזו בדיוק הפואנטה. עכשיו, מה שאתם עושים, זה עטיפת כל המהות העניינית העיקרית במלל מטעה. אבל בפועל אתם פוגעים בזכות בסיסית וטבעית של יוצר ובקניינו הרוחני.
משוב >>
לצפיה ב-'ועכשיו אני קורא'
ועכשיו אני קורא
16/11/2006 | 15:25
שאמנם פנו....(ידיעות אחרונות) אל חלק מבעלי היצירה והזכות - שהתירו, בעקבות כך, לעשות שימוש ביצירתם - אולם, לא מוכנים לתת להם את הקרדיט על היצירה שלהם עצמם.

ראו, לאן אנו מגיעים ?

משוב >>
לצפיה ב-'אני מצטער שכך זה יצא, אבל:'
אני מצטער שכך זה יצא, אבל:
16/11/2006 | 17:47
הבלוג שלי כבר סגור וביקשתי את מחיקת כל המאמרים שלי מהפורומים שבהם פרסמתי אותם. לתשומת-לבכם:
כל שימוש בתכנים שהועלו על-ידי בכל פורום, קומונה, בלוג או פלטפורמה אחרת השייכת לתפוז בצורה חוקית, נדרש באישור מצידי וכל פרסומו למטרות רווח או שלא למטרות רווח, בתפוז או בכל מקום אחר, ללא אישורי, עובר על חוק זכויות יוצרים על כל המשתמע מכך.
משוב >>

הודעות אחרונות

14:01 | 15.02.20 הרומניםמבולגריה
20:45 | 13.02.20 אוזו רוזו קוקורוזו
19:37 | 12.02.20 אוזו רוזו קוקורוזו
06:58 | 07.02.20 ה כ ל
23:00 | 05.02.20 אברהם שטרן15
19:59 | 02.02.20 גלובליסט
19:15 | 01.02.20 שאלה טובה 1
12:07 | 26.01.20 נהורית1
00:04 | 20.01.20 מרגוליקו
04:36 | 19.01.20 ה כ ל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ