לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3825138,251 עוקבים אודות עסקים

פורום משוב

ברוכים הבאים פורום משוב!
נתקלתם בבעיה? תקלה? רוצים להעיר את תשומת ליבנו?
פורום משוב הוא המקום בו תוכלו לקבל מענה ישירות מהנהלת הפורומים.

אנא שימרו על תרבות הדיון ושפה נאותה :-)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משוב

ברוכים הבאים פורום משוב!
נתקלתם בבעיה? תקלה? רוצים להעיר את תשומת ליבנו?
פורום משוב הוא המקום בו תוכלו לקבל מענה ישירות מהנהלת הפורומים.

אנא שימרו על תרבות הדיון ושפה נאותה :-)

לצפיה ב-'זכויות יוצרים בתפוז'
זכויות יוצרים בתפוז
31/10/2006 | 19:36
204
12
בעבר הרחוק, לאחר כמה דיונים (מצורפים קישורים), תוקן תקנון תפוז כך שלא יתיר שימוש בתכנים שמעלים הגולשים, מלבד סייג המתיר ל"תפוז אנשים" שימוש בתכנים לצרכי פרסום באינטרנט בלבד.

לפני כמה שבועות עודכן שוב התקנון, וכעת הוכנסו אליו שוב סעיפים הפוגעים בצורה חד-צדדית בזכויותיהם של כל הכותבים בתפוז. אני מצטט מהתקנון, תחת הכותרת "תכני גולשות" (ההדגשה שלי):

"הגולשת מצהירה ומתחייבת כלפי תפוז אנשים כי העלאת כל תוכן לאתר מהווה מתן, ללא כל תמורה, של רישיון בלתי חוזר, ארצי ועולמי ובלתי מוגבל בזמן לתפוז אנשים להשתמש בתכני הגולשת ולעשות בהם כל שימוש שתראה לנכון, על פי שיקול דעתה הבלעדי ומבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת, לרבות העברתם לצדדים שלישיים. לתפוז ניתנת הרשות להקליט, להעתיק, לשכפל, להפיץ, לשווק, להציג, למסור לציבור, לעבד, לערוך, לתרגם ולהשתמש בתכני הגולשת בכל דרך נוספת... ...לפי שיקול דעתה הבלעדי של תפוז אנשים. תפוז אנשים לא תחויב בתשלום עמלה ו/או תמורה ו/או תמלוגים מכל מין וסוג"

1. מדוע שיניתם את התקנון ופגעתם בזכויות הגולשים, לאחר שנערך דיון בעניין וכבר תיקנתם אותו?
2. האם זה נראה לכם סביר שבלוגרים, כותבי סיפורים, כותבי שירים וכותבי מאמרים, יעניקו לכם בחינם את האפשרות למכור את היצירות שלהם?
3. מדוע השינוי הזה, ושינויים מהותיים בתקנון בכלל, לא מובאים לידיעת הגולשים?
משוב >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה זה משנה ?'
מה זה משנה ?
01/11/2006 | 05:35
3
גם ככה באינטרנט כול אחד "גונב" מהשני.

משוב >>
לצפיה ב-'זה הופך את זה לצודק?'
זה הופך את זה לצודק?
03/11/2006 | 22:03
2
2
לצפיה ב-'זה לא'
זה לא
04/11/2006 | 04:54
1
אבל יש לך משהו שאתה יכול לעשות ?
משוב >>
לצפיה ב-'כן... תקרא את שאר השרשור'
כן... תקרא את שאר השרשור
04/11/2006 | 16:35
2
לצפיה ב-'לא ירדנו לסוף דעתך'
לא ירדנו לסוף דעתך
01/11/2006 | 08:49
9
3
התקנון נכתב על ידי תפוז והוא גלוי לעיני הגולשים. מדוע אתה טוען שאיננו מביאים אותו לידיעת הגולשים אם אתה מביא אותו כעת?

לעניין השינוי, להערכתנו השינוי אינו מהותי, והיה קיים כבר בתקנון הקודם. למען הסר ספק נציין כי עד כה לא הועברו תכנים לידי צד שלישי ללא ידיעת הגולשת, וכי אין לנו כל כוונה לשנות את עמדתנו בנושא.
יחד עם זאת, במידה שנתרשם כי יש צורך להדגיש זאת כחלק בלתי נפרד מהתקנון, נעדכנו.
משוב >>
לצפיה ב-'אז אשמח להסביר'
אז אשמח להסביר
01/11/2006 | 21:12
לא דיברתי רק על העברה לצד שלישי. בתקנון הישן (לפחות זה שהיה קיים בסוף 2005) היה אסור כל שימוש בתכני גולשים/ות מלבד ע"י חברת תפוז ואך ורק לצרכי פרסום באינטרנט. כעת, התרתם לעצמכם להשתמש בתכנים שאינם שלכם לכל מטרה, וגם להעביר אותם לצד שלישי. האם לדעתכם זהו שינוי לא מהותי?
משוב >>
לצפיה ב-'זה העניין, שמי שהביא את זה לידיעת'
זה העניין, שמי שהביא את זה לידיעת
01/11/2006 | 21:55
3
1
הגולשים הוא גולש אחר, ולא אתם! התקנון שלכם דוחה ופוגע בזכויות יוצרים. פשוט חוצפה!
משוב >>
לצפיה ב-'פשוט מקומם!'
פשוט מקומם!
01/11/2006 | 22:01
2
1
זו בפירוש עבירה על חוק זכויות יוצרים! בפירוש!
משוב >>
לצפיה ב-'לא צריך להתקומם כי...'
לא צריך להתקומם כי...
02/11/2006 | 05:35
1
1
אם הנהלת מתכוונת לנכס לעצמה את רק תכני הגולשים שנכתבו מאז הודיעה על השינוי קבל עם ועדה לכל הגולשים, בצורה ברורה, בולטת, וללא כל טריקים של fine print, אזי זוהי זכותה - באותה מידה שאותם גולשים שמרגישים שאין הם יכולים להסכים לתנאים החדשים, יכולים להפסיק לתרום כאן מזמנם, כשרונם ומרצם.

ואם הנהלת מתכוונת לנכס לעצמה את תכני הגולשים רטרוקאטיבית, אזי בהחלט מדובר בהפרת חוזה (ואולי גם עבירה פלילית על חוק זכויות יוצרים) - ואז מה הבעיה להגיש תביעה (או יותר)?  

משוב >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/11/2006 | 13:32
1
1. אתה מוזמן להעלות הודעת בפורומים כותבי מד"ב ופנטזיה, סופרים ומשוררים צעירים או בלוגים בתפוז אנשים, ולראות כמה מהכותבים מודעים לכך שתפוז התירה לעצמה לעשות מה שהיא רוצה עם היצירות שלהם. אם רוב הכותבים מודעים לכך, אני אקבל את הטענה של "ללא כל טריקים של fine print".

2. חפש ברשת את חוק החוזים האחידים, וקרא מהו תנאי מקפח בחוזה אחיד. זה ייתן לך רקע ראשוני לגבי מה שאפשר ואי-אפשר, לפי החוק, להתנות בחוזה.

3. האם לדעתך מותר להתריע רק כשנעשית עבירה על החוק? ואם החוק מנוצל כאן בצורה שעלולה לפגוע בצורה משמעותית מאוד בגולשים – האם זה לא לגיטימי ליידע על כך את הגולשים, ולדרוש לשנות את זה?
משוב >>
לצפיה ב-'זה שהתקנון נגיש לגולשים זה נחמד'
זה שהתקנון נגיש לגולשים זה נחמד
02/11/2006 | 07:04
אבל לא ראיתי הודעה על שינוי התקנון(הייתי מצפה לפחות להודעה ראשית בכל פורום, אם לא למסר פרטי ישר לתיבה של כל אחד).השינוי עצמו מהותי מאוד, הוא מתיר ל"תפוז", כגוף עסקי, לעשות מה שהוא רוצה עם התכנים שהועלו למערכת הפורומים.זה שיכול להיות שאתם(ההנהלה הנוכחית) לא תעשו בסעיף הזה שימוש לרעה אני מקבל, אבל הנהלה היא לא דבר קבוע- עוד שנתיים אתם מתחלפים ומגיע מישהו שמחליט שהוא לוקח את מיטב הסיפורים(או התמונות, או כל תוכן אחר) שנכתבו ופורסמו בתפוז ומוציא אותם בספר למטרות רווח, בלי לשלם אגורה לכותבים או להזדקק לאישורם.מבחינה חוקית אני די בטוח שהתקנון הנ"ל מתיר לו לעשות את זה.

עכשיו אתם מבינים למה אנשים מתעצבנים?
משוב >>
לצפיה ב-'זה לא יעבור אף מבחן משפטי'
זה לא יעבור אף מבחן משפטי
03/11/2006 | 08:22
אם אכן תפוז יממשו אפשרות זו ומישהו אכן יקום ויתבע לא רק שתפוז יפסידו אלא הם גם יידרשו לשפות את התובע בהרבה כסף
משוב >>
לצפיה ב-'גם אני לא ירדתי לסוף דעתכם,'
גם אני לא ירדתי לסוף דעתכם,
04/11/2006 | 15:01
1
שמא תואילו להבהיר: אם אין לכם כל כוונה לממש את הסעיף הזה, אם לא עולה על דעתכם לעשות דבר גועלי כמו לקחת תכנים שלנו ולפרסם אותם פרסום מסחרי בלי לתת לנו כל שליטה על זה, אם אתם ממש ממש, אבל ממש, בחיי אלוהים בספר התורה לא מתכוונים לעשות דבר כזה - בשביל מה בדיוק אתם צריכים את הסעיף הזה? במה בדיוק אתם מרגיעים אותנו? בזה ש"מעולם לא עשינו דבר כזה, אבל ליתר ביטחון, למקרה שפעם ממש ידגדג לנו באצבעות בכל זאת לעשות דבר כזה, אנחנו רוצים שיהיה לנו סעיף שמאפשר את זה"? בשביל מה בדיוק הסעיף הזה שם, אם אין לכם כוונה להשתמש בו? לקישוט?

פרסמתי ספר אחד בארץ והרבה מאד סיפורים בכתבי עת בארץ ובחו"ל, ואני יכולה לומר לכם במלוא הכנות, שאם הוצאה לאור כלשהי, מאלה ששילמו לי על כתביי בכסף אמיתי (כזה שקונים איתו במכולת) הייתה מעלה על דעתה להכניס לחוזה בינינו סעיף דרקוני שכזה, שמעביר לידה שליטה מלאה על הטקסטים שלי, הייתי צוחקת להם בפרצוף. אז מה, כל היוצרים שמשתתפים בפורומים היצירתיים פה, כל הבלוגרים, כל האנשים שמעלים לפה את פרי כשרונם, אמורים להסכים לחתום על סעיף כזה בתמורה ל - מה? פלטפורמה אינטרנטית חינמית מהסוג שיש כמו זבל? למה, בדיוק?

ולגבי "התקנון גלוי לעיני הגולשים" - אתם מסוגלים לכתוב את המשפט הזה בלי לצחוק על עצמכם? קודם כל, אף גולש לא קורא את התקנון הזה בעיון. וגם אם קרא את התקנון הזה בעיון כשהצטרף באתר - שיניתם עכשיו את התקנון בלי ליידע איש מאלפי הגולשים הוותיקים שלכם שהתקנון שהסכימו לו כאשר הצטרפו לאתר השתנה, כביכול הגולשים שלכם אמורים לקרוא את התקנון מחדש לפני כל העלאת תוכן, רק כדי לוודא מה התקנות התקפות באותו רגע. אפילו אם זה כשר (ואני לא חושבת שזה ממש כשר, לשנות לאדם בדיעבד הסכם שהוא כביכול-חתום עליו בלי ליידע אותו על כך - ולא רק זה, אפילו בלי לסמן את תאריך השינוי, כך שאיש לא יכול לדעת מתי נכנס הסעיף לתוקף), זה מסריח השמיימה.
משוב >>
לצפיה ב-'תסלחו לי'
תסלחו לי
07/11/2006 | 06:30
1
"עד כה לא הועברו תכנים לידי צד שלישי ללא ידיעת הגולשת, וכי אין לנו כל כוונה לשנות את עמדתנו בנושא."

אם אין לכם כוונה, למה שלא תמחקו את הסעיף האומלל מהתקנון שלכם? כך כולנו נבין שאין לכם כוונה.
משוב >>
לצפיה ב-'אני מבינה נכון? '
אני מבינה נכון?
01/11/2006 | 22:35
5
1
זה אומר שאם כתבתי סיפור מדהים ומהמם שעומד להיות רב מכר ולהרוויח מיליונים ואני מעלה אותו לתפוז, כדי להראות לכמה חברים ולקבל עליו חוות דעת נוספת - אני בעצם מוותרת על כל זכות שיש לי על הסיפור והוא הופך להיות שייך לתפוז? מותר לתפוז לעשות כל מה שהוא רוצה עם הסיפור הזה?

(כנ"ל לגבי תמונות, סרטים, פאנפיקים, שירה וכל מה שעולה על דעתכם, לקחתי סיפור סתם כי זה הכי סביר שיקרה לי.)
משוב >>
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
01/11/2006 | 22:44
4
1
זכויות היוצרים נשארות שלך, את לא מוותרת עליהן וגם לך מותר (כמובן) להמשיך ולפרסם אותו. אבל כן – לפי התקנון, גם לתפוז מותר לעשות איתו מה שהם רוצים. לפרסם, למכור, לחלק בחינם. הכל. הדבר היחיד שהם חייבים כניראה לעשות הוא לתת לך קרדיט, כלומר לציין שאת זאת שכתבת אותו.

(אני לא משפטן. אם את רוצה יותר פרטים, תשאלי בפורום 434)
משוב >>
לצפיה ב-'העניין הוא שאנחנו לא חתמנו על דבר'
העניין הוא שאנחנו לא חתמנו על דבר
02/11/2006 | 00:10
1
כזה כשנרשמנו לאתר. מדובר כאן על העברה של זכויות יוצרים, דבר שהוא מעוגן בחוק וצריך להיעשות כחוק. תפוז הלכו מאחורי גבינו ושינו את התקנון שלהם כך שיהיה להם מותר לעשות ביצירות שלנו כרצונם, וזאת ללא הסכמתנו וללא ידיעתנו.
אני קורא להפצה של ההודעה הראשית שלך בכל הפורומים הרלוונטים ופעולה ללא הפסקה למען שינוי הגזירה הנוראה הזו, שמאפשרת להם, פשוטו כמשמעו, לחלל את היצירות שלנו.
משוב >>
לצפיה ב-'קרדיט'
קרדיט
06/11/2006 | 10:30
2
1
לתשומת ליבך - אין בתקנון שום התחייבות של תפוז לתת קרדיט.
משוב >>
לצפיה ב-'קרדיט'
קרדיט
06/11/2006 | 11:42
1
1
למיטב ידיעתי יש חובה חוקית לתת קרדיט מכח הזכות המוסרית, שנשארת של היוצר גם במצב הנוכחי של התקנון.
משוב >>
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
06/11/2006 | 15:01
אם האתר מודיע 'שחור על גבי תקנון' שהוא יכול לעשות עם החומרים שלי מה שבא לו, אני לא ממש סומכת שיזכרו להזכיר אותי כשיעשו כך.
משוב >>
לצפיה ב-'אני יודע שאותי זה מקומם'
אני יודע שאותי זה מקומם
02/11/2006 | 07:49
ואני יודע שאני אמנע בנתיים (בתור כותב סיפורים ושירים) מלהעלות אותם לאתר.
לפי דעתי, תפוז, בתור אתר שחיי על הגולשים שבו, וכל כך "רגיש" לגבי הפרת זכויות יוצרים מפורסמים כמו תכנים בUTUBE ואתרי מילים של שירים צריך להתבייש בשינויים האלו בתכנון!

אותי בתור בלוגר, כותב וגולש זה מקומם!
ואני קורא לכם, הנהלת תפוז, לשנות את הנהלים שלכם לגבי זכויות יוצרים.
משוב >>
לצפיה ב-'זכויות יוצרים'
זכויות יוצרים
02/11/2006 | 08:51
84
3
תקנון תפוז חשוף ונגיש לכל גולש. על כן טענותיכם לא ברורות לנו.
אנו חוזרים ומדגישים כי עד כה לא הועברו תכני גולש לידי צד שלישי ללא ידיעתו, ואין לנו כל כוונה לעשות זאת בעתיד.
כל הטענות שהעליתם ייבדקו.
משוב >>
לצפיה ב-'אם המשפט "עד כה לא הועברו'
אם המשפט "עד כה לא הועברו
02/11/2006 | 10:35
2
תכני גולש לידי צד שלישי ללא ידיעתו, ואין לנו כל כוונה לעשות זאת בעתיד."
נכון לגביכם לא אמורה להיות לכם בעיה עם לבטל את התקנה המטרידה הזאת.

אם אתם לא מוכנים לבטל אותה, זה נראה חשוד מאוד.
משוב >>
לצפיה ב-'ושוב,'
ושוב,
02/11/2006 | 13:08
1
לא דובר רק על העברה לצד שלישי, אלא על הרישיון הגורף שנתתם לעצמכם להפיץ, לחלק ולמכור תכנים ששייכים לאחרים. אני שמח שהדברים מועברים לבדיקה, ומבקש שתוצאות הבדיקה יועלו כאן.
משוב >>
לצפיה ב-'אתם מבטלים לא מעט פורומים.'
אתם מבטלים לא מעט פורומים.
02/11/2006 | 15:28
46
5
אין טעם לקיום פורומים כמו סופרים ומשוררים צעירים, כתיבה יוצרת, פאנפיקים, פורומים בנושא צילום ויצירה, סריגה או המון אחרים אם אנחנו מאבדים זכויות על היצירות שלנו. למה שנשתמש בפורומים האלה - כדי שמישהו יוכל לגנוב אותן? מי מבטיח לנו שלא תקחו את הסיפורים שלנו ותהפכו אותם לספר, תשלחו את הצילומים לעיתון, תמכרו את דוגמאות הסריגה לז'ורנל ותוציאו ספר בישול מהמתכונים שלנו? למה שנאפשר לכם את האופציה לעשות כסף על הגב שלנו?

וזה שלא עשיתם את זה עד כה ממש לא מבטיח לנו שלא תחליטו לעשות זאת, אם ייתחשק לכם או אם אחד המנהלים יתחלף או משהו.
משוב >>
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 15:46
1
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 15:56
1
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 16:14
1
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 18:08
1
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 20:01
1
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 20:06
1
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 21:45
ב"ה

אני אוהבת להשתמש בתפוז והוא מאוד נוח לי אבל!

אני יושבת וטורחת וכותבת פיקים ומעוניינת בפרסום ובביקרות בונה, לא בגניבת היצירות שלי!
משוב >>
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 23:12
עד עכשיו הגניבה הזאת של זכויות יוצרים נראתה בוואלה, ולכן המון אנשים לא ניצלו שם את הבמה, ופתאום פה נוספות תקנות שכאלה.

אם באמת לא התכוונתם, ואין לכם כוונה להרוויח על גבם של גולשים תמימים שמבקשים במה באנטרנט בטלו את התקנה.

משוב >>
לצפיה ב-' נכון'
נכון
02/11/2006 | 23:34
וגם הכתיבה/צילום/ציור או כל דבר אחר שאנחנו יוצרים לא בא בכזאת פשטות ו"יאלה לפרסם".
היצירות האלה נוצרו ממקום בלב ולא סתם ככה באויר וזו לא רק פגיעה בזכויות, זה הרבה מעבר לזה.
משוב >>
לצפיה ב-''
03/11/2006 | 13:19
2
לצפיה ב-''
03/11/2006 | 16:47
1
לצפיה ב-''
03/11/2006 | 21:34
לצפיה ב-''
04/11/2006 | 16:21
1
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 00:17
1
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 10:43
1
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 14:22
1
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 17:58
1
לצפיה ב-' לגמריי'
לגמריי
05/11/2006 | 19:43
1
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 21:31
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 21:38
לצפיה ב-' אני אישית המומה מזה..'
אני אישית המומה מזה..
05/11/2006 | 21:48
1
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 21:57
לצפיה ב-' וחבל'
וחבל
05/11/2006 | 23:46
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 13:23
2
לצפיה ב-'רק הערה קטנה לגבי המתכונים'
רק הערה קטנה לגבי המתכונים
06/11/2006 | 14:14
1
מותר לתפוז להוציא ספר מתכונים ממה שמתפרסם בפורומים. אין זכויות יוצרים על מתכון בהגדרה.

מה שאסור להם (לפחות לפי התקנון הקודם) זה להשתמש בניסוחים של הגולשים, בתמונות שהגולשים צירפו, באיורים ודברים דומים לזה.

במתכון עצמו שהוא תהליך ועל תהליכים אין זכויות יוצרים - מותר להם להשתמש.

והאמת היא שמותר גם לכל אחד אחר.
משוב >>
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 14:23
2
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 15:26
2
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 16:29
1
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 16:59
2
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 17:09
2
לצפיה ב-' כל כך נכון!'
כל כך נכון!
06/11/2006 | 20:36
1
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 20:45
3
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 23:13
2
לצפיה ב-''
07/11/2006 | 09:35
גורם לאדם לרצות להעביר את כל המאמרים שלו והכתבות שלו למקום אחר...
משוב >>
לצפיה ב-''
07/11/2006 | 11:20
2
לצפיה ב-' >>תפוז תקראו'
>>תפוז תקראו
07/11/2006 | 12:03
1
תפוז-לדעתי עם אתם עושים דבר כזה-איטס זה ביגינינג אוף די אנד!

יש לכם מערכת מעולה ואני משתמש בה הרבה אבל...כרגע שאני יודע
שאפשר לעשות כסף על הגב שלי...כבר אהיה פחות פעיל בהרבה..
ואני מניח שכמוני עוד הרבה גולשים.

על תנצלו את מערכת הפורומים המונופוליסטית שלכם בשביל עוד כמה גרושים בארנק..

כי הרי הגולשים הם אלו שמייצרים לכם 90% מהתכנים באתר,וברגע
שתפגעו בהם-גם תאבדו אותם!

נקודה למחשבה...
משוב >>
לצפיה ב-'אינ דווקא חושב שזאת סערה בכוס תה:'
אינ דווקא חושב שזאת סערה בכוס תה:
07/11/2006 | 13:22
2
3
עם כל הכבוד למה שכל הנ"ל כותבים כאן וכל זכויות היוצרים שלהם (ויש כבוד) - ברגע שהעלתם את זה לאתר, כל אחד יכול לעשות בזה כרצונו, ויהיה קשה עד בלתי אפשרי להגן על זכויות היוצר האלו. תוכיח שהוא לא כתב/צילם/הגה את הרעיון לפני כן? הרי לא רשמתם פטנט ולא הוצאתם זכויות יוצרים אבל פרסמתם את זה באינטרנט - הפתוח לכל העולם ואישתו.
אז נכון - להצהיר שישתמשו בזה זה מעצבן. אבל איך אתה יודע אם לא עשו את זה בעבר?
תנשמו עמוק, תחשבו טוב ותבינו שגם אם הרעיון מעצבן, זה משהו בלתי ניתן לפיקוח/שליטה בכל מקרה
משוב >>
לצפיה ב-'אל תיפגע, אבל זו הודעה קצת טיפשית.'
אל תיפגע, אבל זו הודעה קצת טיפשית.
07/11/2006 | 17:19
1
2
נכון שבאינטרנט כל אחד יכול "לגנוב" כמה שהוא רוצה, אבל ההבדל הוא שברגע שתפוז כותבים בתקנון שמותר להם, הם מעגנים את זה בחוק. לשם דוגמא, תאר לך שמחר נחקק חוק חדש שקובע שמותר לגנוב. מה תגיד? "אז מה? גם ככה אנשים גונבים". נכון, אבל הפעם הגניבה היא, כביכול, חוקית.
משוב >>
לצפיה ב-'אם משהו מפרסם ללא אישור חומר...'
אם משהו מפרסם ללא אישור חומר...
08/11/2006 | 17:22
2
שלך שמוגן בזכויות יוצרים זכותך לתבוע אותו.
ברגע שתפוז באופן שרירותי חד צדדי ובלי לשאול אף אחד מעגנת את זה בחוק אין אפשרות לתבוע אותם.
דבר אחד בטוח... מילה אני לא מוסיף לבלוג שלי.
אולי אפתח בנענע בלוג למרות שאני אוהב את תפוז ונענע ובלוגים זה כאב ראש.
תפוז... אם לא תתעשתו ותירטלו את הברבזון המכוער הזה תישארו עם ה... ב..  ותו- לא.
די לחכם ברמיזה.
אתם הצלחתם לעצבן בגדול ואת כולם.
מה קרה לכם?
תתאפסו.
משוב >>
לצפיה ב-''
07/11/2006 | 13:52
2
לצפיה ב-' '
07/11/2006 | 17:01
1
לצפיה ב-''
07/11/2006 | 22:20
1
לצפיה ב-''
08/11/2006 | 03:16
2
לצפיה ב-''
09/11/2006 | 04:23
1
לצפיה ב-''
09/11/2006 | 20:59
לצפיה ב-''
09/11/2006 | 21:59
1
לצפיה ב-'עוד תשובה לקונית וחמורה ביותר.'
עוד תשובה לקונית וחמורה ביותר.
02/11/2006 | 15:37
17
2
"תקנון תפוז חשוף לכל גולש", טענה טיפשית שמטרתה להוריד את האחריות מעל גבם של מנהלי תפוז. גם חוקי המדינה חשופים לכל איש, אם מתקשרים ושואלים את המשרד המתאים, אבל איך תגיבו אם אף-אחד לא הודיע לכם שמעלים עכשיו את המיסים, או מורידים את קצבאות הזיקנה ("זקנים? למי אכפת מהם? הם לא גולשים באתר שלנו")?
אם אין לכם כל כוונה להעביר את היצירות שלנו לגורם אחר בעתיד, מדוע נחקקה התקנה שאומרת שמותר לכם לעשות זאת? אני שואל ברצינות ומצפה לתשובה רצינית: מדוע חוקקתם את החוק הנ"ל? כדי שתוכלו לא להשתמש בו?
משוב >>
לצפיה ב-'צודק, וגם:'
צודק, וגם:
02/11/2006 | 16:18
16
4
בעליו של פורטל תפוז (אילן בן דב) הוא גם מהבעלים העיקריים (דרך בעלותו בחברת "הכשרת הישוב") של "מעריב", כולל חברת ההוצאה לאור "ספרית מעריב" ובית הדפוס של מעריב. כשמישהו שיש לו הוצאה לאור קובע שכל התכנים של הבלוגרים, למשל, הם בבעלותו והוא לא צריך להעביר עליהם שכר ליוצרים, יש כאן בעיה. בימים אלה מאוד פופולריים ספרים שמכילים אסופה של בלוגים. פורטל תפוז הוא אחד מפורטלי הבלוגים העיקריים בארץ, ואם ההוצאה לאור של מעריב תחליט לפרסם ספרי בלוגים היא לא תהיה מחוייבת לשלם לכותבים, החתומים על התקנון החדש.
משוב >>
לצפיה ב-'ההודעה שלך רק הופכת את העניין לחמור'
ההודעה שלך רק הופכת את העניין לחמור
02/11/2006 | 16:26
11
עוד יותר. מה עם החופש שלנו ליצור?! אני לא יכול להחליט מה עושים עם היצירה שלי?!
משוב >>
לצפיה ב-'אם למישהו מפריע משהו בתפוז'
אם למישהו מפריע משהו בתפוז
02/11/2006 | 17:44
10
1
שיפסיק להשתמש בתפוז. אלא אם כן הוא תלוי בתפוז רגשית או מנטלית , לא צריכה להיות בעיה. תפוז "מספקים שרות".
אם משהו באמת לא בסדר בתפוז, אז ביחד אפשר לשנות דברים. אין תפוז , בלי אנשים, בגלל זה יש לתפוז שם ממש מגניב לפי דעתי : תפוז אנשים. הסמל והסלוגן הזה פשוט נותנים את התמונה הגדולה והאמת בסופו של דבר. ככה שאם משהו בהחלט מפריע לאנשים , משתמשים בתקנון של תפוז הם יכולים לגשר את זה עם תפוז.
אני מתאר לעצמי. ז"א זה לא תיאוריה מטורפת שעלתה לראש שלי.
הבעיה היחידה והחור היחיד היא שזה דורש מאנשים את היכולות הבאות:
1. לחשוב עבור עצמם.
2. להקדיש תשומת לב(מה שמעבר לעצמם)
3. הכרה בכך עצמאות וחופש לא יכולים להתקיים בחברה שלנו דרך שנאה , מרד , או ניתוק עצמי.
משוב >>
לצפיה ב-'ומה זה היה קשור? '
ומה זה היה קשור?
02/11/2006 | 19:59
9
3
לצפיה ב-'זה לא קשור, זה רק הפתרון הקל.'
זה לא קשור, זה רק הפתרון הקל.
02/11/2006 | 20:05
8
לא טוב לך? לכי, קישטה.
לא!
בתפוז טוב לי, ההנהלה לא טובה לי. אני לא אעזוב ואברח, אלא אאבק כדי לשנות. גירית, לידיעתך.
משוב >>
לצפיה ב-'הערתי רק לגבי מרד'
הערתי רק לגבי מרד
03/11/2006 | 00:13
7

למה להתקיף את תפוז. תפוז מורכב בעיקר מאנשי תפוז. ככל שנקדים להתייחס לכך בצורה הזאת כך יהיה אפשר לשנות ביתר קלות דברים וביעילות.
בסדר הודעה ראשונה אפשר לצאת מגדר הרגיל ולהתלהם. אפשר וכדאי, אבל לא למשוך את זה - יש צורך להסתכל על זה מכל הזוויות. ואז אם כל הזוויות עדיין לא נראות בסדר, לציין אותן .
אבל אם אתה הולך למרוד נגד המערכת אתה בסך הכל דופק את עצמך . אני מתכוון למרד רגשי לא מרד מעשי . שני דברים שונים.
מה שהולך כאן נראה לי מעשי בהחלט. רק הערתי לגבי מרד.

משוב >>
לצפיה ב-'בכלל'
בכלל
03/11/2006 | 00:25
6
1

מישהו תהה למה בכלל צריך לדרוש כסף על קניין רוחני?

(התשובה איננה פרנסת היוצר)

אז אם אתם עומדים באמת עבור חופש הבעה ו"קניין רוחני" אתם לא תמהרו להגן על הקניין העצמי שלכם. אלא תלחמו בכל השטות שבאה לסחור במשהו שהוא מעבר למקח. וכסף. ודעה ציבורית או אופנה. משהו שקשור לנפש האנושית, ללהיות בן אדם - לפני הכל.
משוב >>
לצפיה ב-'הנקודה המהותית כאן היא לא כסף,'
הנקודה המהותית כאן היא לא כסף,
03/11/2006 | 01:34
3
אלא זכויות ביצירה. יכול להיות שכותב תכנים לא רוצה שהיצירה שלא תפורסם בשום מקום, לא בחינם ולא בתשלום. יכול להיות שצלם מסוים ישמח אם היצירה שלו תוצג בתערוכה, אבל לא ירצה שישתמשו בה בפירסומת לסיגריות. במילים אחרות, היוצרים לא מעוניינים להרשות שיעשו עם היצירות שלהם מה שרוצים, רק כי הם בחרו לפרסם אותן גם בתפוז. גם אם לאנשי תפוז אין שום כוונה לעשות שימוש בזכויות האלה (ואני באמת לא חושב שיש כאן איזושהי קונספירציה של תפוז, רק סוג של "שיהיה, אם נרצה נשתמש ואם לא נרצה לא נשתמש"), אין שום סיבה שהיוצרים יתנו להם אותן.
משוב >>
לצפיה ב-'מסכים 100'
מסכים 100
03/11/2006 | 07:47
1
לצפיה ב-' בהחלט!'
בהחלט!
03/11/2006 | 19:39
1
לצפיה ב-'נכון מאוד!'
נכון מאוד!
03/11/2006 | 20:06
יאללה, עוד חתימות!
משוב >>
לצפיה ב-'למה צריך לדרוש כסף על קנין רוחני?'
למה צריך לדרוש כסף על קנין רוחני?
06/11/2006 | 09:58
1
1
אתה רציני?
אם כן, למה אתה חושב שאלקטרונאי\חשמלאח\בנאי\מוסכניק יותר טוב מסופר\צלם\צייר\מתכנת?

למה מכונאי שתיקן לך את הרכב, או המפעל שיצר אותו זכאי לדרוש תשלום, ואילו המהנדס שתכנן אותו לא? הרי הוא לא יצר כלום, מלבד "קנין רוחני"? ולמה סופר שכתב ספר לא רשאי לגבות עליו תשלום?
לא, כי אם כל אחד יכול לעשות מה שבא לו, למשל "תפוז" יכולים להוציא לאור ספר שאתה כתבת וזאת בלי לשלם לך אגורה, אז למה להתאמץ?
אז לא יהיו ספרים חדשים, שירים חדשים, תמונות חדשות, מכוניות חדישות, טכנולוגיות מתקדמות, רפואה טובה יותר וכו' ותוכנות חדשות (כי אם ביל גייטס לא יוכל לגבות כסף על כל עותק של "חלונות" - איך ישלם לעובדיו? ואז למה הוא צריך את זה?) מה הבעיה? מה שיש עכשיו מספיק טוב, לא? תגיד את זה לכל החולים שמחכים לתרופות למחלות שעדיין חשוכות מרפא, תרופות בפיתוח ע"י אנשים שיוציאו פטנטים על ה"קנין הרוחני" שלהם - המולקולות אותן הם פיתחו. הרי לא הם מייצרים את התרופות. "טבע" עושה זאת. אז למה ש"טבע" תשלם לממציא? אבל אם לא יקבל כסף - למה שימציא? הוא ילך להיות "סתם" רופא או רוקח, הרי הוא צריך להתפרנס, לא?

קידמה דורשת המצאות חדשות. המצאות חדשות דורשות חזון ודמיון. חזון ודמיון... השם ז'ול וורן אומר לך משהו? יש הרבה (ואני בתוכם) שסבורים שזה שהרבה מהכתוב בספרי מדע בדיוני הפף למציאות זה לא מקרה וגם לא ניחוש מוצלח מצד הכותב. במקרים רבים דמיונו של הכותב מביא את החזון ומצית את דמיונו של הממציא.

אז למה באמת לדרוש כסף על קנין רוחני? שכל אחד יגנוב ככל העולה על רוחו, מה הבעיה? אגב, למה רק קנין רוחני? למה לא פשוט ככל העולה על רוחו?
משוב >>
לצפיה ב-' ועל זה נאמר בקצרה...'
ועל זה נאמר בקצרה...
09/11/2006 | 02:01
1
"סוף מעשה במחשבה תחילה" - המחשבה והדמיון הם כלי בריאה - ולא... לא כל אחד בורך בהם במידה שווה.

מה אומר ומה אוסיף....
כשאתה צודק - אתה פשוט צודק.
משוב >>
לצפיה ב-'הבעלים של מעריב הוא נמרודי..'
הבעלים של מעריב הוא נמרודי..
02/11/2006 | 21:05
3
2
לצפיה ב-'כן, בין השאר'
כן, בין השאר
03/11/2006 | 02:02
2
"מעריב" בבעלות חברת "הכשרת הישוב" שהבעלים העיקריים שלה הם נמרודי, בן-דב (הבעלים של תפוז) ודנקנר.
משוב >>
לצפיה ב-'נמרודי הוא בעל השליטה היחיד'
נמרודי הוא בעל השליטה היחיד
03/11/2006 | 14:52
1
1
לצפיה ב-'לא מדובר על שליטה...'
לא מדובר על שליטה...
04/11/2006 | 02:46
מדובר על זה שהוא מרוויח ממעריב. ובתור אדם שמרוויח ממעריב ויש לו את הזכות לעשות מה שהוא רוצה עם היצירות שלנו, הוא יכול לתת למעריב את היצירות שלנו ולהרוויח מזה לא מעט.
משוב >>
לצפיה ב-'מאוד נכון מה שאמרו פה.'
מאוד נכון מה שאמרו פה.
02/11/2006 | 18:01
13
מי שהצטרך לתפוז לפני שנים מכיר תקנון אחר. אם שיניתם תקנון ולא הודעתם לאף אחד אז התקלה אצלכם. ולמען האמת, העובדה שלקחתם קרדיט על זה שגולש פרטי הביא את הידיעה לציבור קצת גורמת לי להטיל בספק בהאם תשתמשו באותה זכות מפוקפקת.

אני ממש מצטער להגיד אבל עם השינוי הזה בתקנון, דיי הרגתם את היצירה באתר הזה. לא שנעים לי להגיד את זה (אני עדיין לא אוהב את הממשק פה) אבל תפוז הוא בין הפורטלים הגדולים ביותר בארץ אם לא הגדול ביותר ומערכת הפורומים והבלוגים שלו היא בין הענפה ביותר. אם התקנון הזה לא ישונה, אנשים לא יעלו לבלוגים שלהם תכנים חדשים, לא יכתבו דברים חדשים בפורומים ואולי כל המערכת תגווע.

עם כל הכבוד, אני הולך כבר לחפש אלטרנטיבות.
משוב >>
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
02/11/2006 | 18:26
לא שפרסמתי פה יצירות מופת (בינתיים... טוב, אולי קצת- בכל אופן, אלה לא דברים שארצה שמישהו אחר חוץ ממני יפרסם אי פעם בלי השתתפותי המלאה בתהליך), אבל ההודעה הזאת גורמת לי לחשוב ברצינות גדולה מאד על חיפוש אלטרנטיבות.
משוב >>
לצפיה ב-'גם אני. יצירות שלי לא תראו יותר'
גם אני. יצירות שלי לא תראו יותר
02/11/2006 | 18:44
10
באתר הזה.
משוב >>
לצפיה ב-'יצירתי האחרונה'
יצירתי האחרונה
02/11/2006 | 19:43
1
ואם אני את אותה או יצירה דומה לה שפורסמה במקום אחר אני אתבע אותם.
משוב >>
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
02/11/2006 | 20:26
8
2
לצפיה ב-'הרי בזאת אני עוברת לישראבלוג.'
הרי בזאת אני עוברת לישראבלוג.
02/11/2006 | 20:31
7
היה נעים.
משוב >>
לצפיה ב-'ידידה שלי החליטה לעבור גם כן.'
ידידה שלי החליטה לעבור גם כן.
02/11/2006 | 20:32
4
אני עצמי שוקל לעשות זאת.
משוב >>
לצפיה ב-'איזה איומים.. מי ידע...'
איזה איומים.. מי ידע...
02/11/2006 | 21:08
2
1
רק אל תעבור לשם, לא! רק לא זה!!!! בבקשה....

ת'גיי
משוב >>
לצפיה ב-'ואתה אכן שוטה מופלג.'
ואתה אכן שוטה מופלג.
02/11/2006 | 21:18
1
2
לצפיה ב-'לפחות מודה לעצמי...'
לפחות מודה לעצמי...
02/11/2006 | 21:46
1
לצפיה ב-'הייתי אומר תעברו ל-Geek כמוני.'
הייתי אומר תעברו ל-Geek כמוני.
03/11/2006 | 15:13
אבל זה לא כל כך תלוי בי.
משוב >>
לצפיה ב-'בעניין ישראבלוג'
בעניין ישראבלוג
03/11/2006 | 02:17
1
ישראבלוג זה חלק מנענע ונענע נמצאת בבעלות דנקנר, שהוא שותפו של בן דב (הבעלים של תפוז) ב"הכשרת הישוב" וב"מעריב" (כולל בית ההוצאה לאור "ספרית מעריב"). לדעתי המדיניות של דנקנר לא תהיה שונה במהותה מהמדיניות של שותפו להוצאת הספרים (כאור - בן-דב, הבעלים של תפוז). ואם תהיה הפרה של זכויות יוצרים, לא פשוט להתמודד בבית המשפט מול סוללת עורכי הדין של האנשים האלה, שהם מהאנשים העשירים והמקושרים בארץ.
הכי טוב לכתוב באתרים עצמאיים.
אבל כן חשוב מאוד להפיץ את הדברים שנכתבים כאן, ולעורר דיון ציבורי בשאלת זכויות היוצרים של הכותבים בפורטלים הגדולים.
משוב >>
לצפיה ב-'כאור=כאמור'
כאור=כאמור
03/11/2006 | 02:22
3
לצפיה ב-'אתה טועה ובגדול'
אתה טועה ובגדול
03/11/2006 | 21:09
אנשים ימשיכו להעלות כי זו מנגינה שאי אפשר להפסיק. הבעיה היא מה יקרה בעוד שבוע, חודש, 10 שנים כשתגלה שהיצירה שלך נמכרה בכסף טוב למישהו בלא ידיעתך. ויהיה כתוב קרדיט בסגנון "תודה לגולש SABRE RUNNER".

והעובדה ש-30 גולשים יודעים מזה, לא מזיזה כלום לאף אחד. בעוד חודש אף אחד לא יזכור כלום. תפוז מורכב מעשרות אלפי גולשים (אם אני צודק זה מאות).
משוב >>
לצפיה ב-'אני לר חושב שהתקנה הזאת עומדת בפני'
אני לר חושב שהתקנה הזאת עומדת בפני
04/11/2006 | 20:22
החוק
לא יכול להיות שאני יעלה תמונה לפורום/בלוג/אלבום תמונות אישי ותפוז יחליטו לזרוק את הקניין הרוחני שיש לי על התמונה הזאת לכל הרוחות וישימו אותה בלי רשותי בפרסומת שלהם לדוגמה.
אני גם הולך לשלוח את התקנון הזה לעורך דין שמתמחה בענייני אינטרנט כדי לברר את הסוגייה
עד אז- סיונרה, אין תכנים משמעותיים מבחינתי
בדיוק כשחשבתי להתחיל לעבוד שוב על הבלוג שלי....
משוב >>
לצפיה ב-'האם נתתם דעתכם שעם תקנון כזה'
האם נתתם דעתכם שעם תקנון כזה
06/11/2006 | 18:08
גם אני, לצורך הדיון בלבד כמובן, יכולה לקחת מאיפה שבא לי ולפרסם!

הרי הגולשים בתקנון כזה מאשרים שאפשר לקחת ולפרסם אם רק רוצים את כל מה שהם מעלים כאן.

לא תקין בעיני וחבל.

וכל זאת אחרי שמנהלים מאד מקפידים שכל גולש וגולש לא יקח מגולש אחר חמרים, ויפרסמו עם זכויות היוצרים, אפילו להעתיק הודעה לא נותנים (ואני מברכת על כך) אלא בשם ומאין לקוח.

תחשבו על זה.
משוב >>
לצפיה ב-'אה , אם לא יועברו תכני גולש צד שליש'
אה , אם לא יועברו תכני גולש צד שליש
10/11/2006 | 11:51
ללא ידיעתו ,
אז זה בסדר .
נירגעתי .
(נישלחתי לשירושור הזה , מבלוג מסויים )
בלוגים
משוב >>
לצפיה ב-''
02/11/2006 | 20:35
לא להודיע על שינוי עצום כזה בתקנון של תפוז זו פשוט חוצפה.
אף על פי שציינתם שעוד לא חל שימוש ומסירת חומר לגורם שלישי- אולי עוד יקרה כדבר הזה.
אני ככותבת וכאדם מוסרי מתנגדת לדבר, ואם כך -לא אפרסם עוד בתפוז מיצירותיי.

אני מאוכזבת.
משוב >>
לצפיה ב-'לא תקין בעליל!'
לא תקין בעליל!
02/11/2006 | 20:40
לצפיה ב-'דבר זה אינו חוקי. '
דבר זה אינו חוקי.
03/11/2006 | 09:03
3
אני מחשיבה עצמי כגולשת ותיקה יחסית, לפחות שנתיים בתפוז, וכאשר אני הצטרפתי לתפוז והסכמתי לתקנון לא יהיה בו סעיף שכזה. הוספתו של סעיף זה מקובלת בנוגע למצטרפים חדשים לתפוז, שיקראו את התקנון, אבל לגולשים הותיקים, שהצטרפו בעת התקנון הקודם, אינם רואים עצמם ככבולים לתקנון בצורתו החדשה, ולפיכך, לתפוז אין שום יכולת ניכוס רטרואקטיבית על יצירותיהם, הודעותיהם וכל פרי עבודתם.
משוב >>
לצפיה ב-''
03/11/2006 | 19:55
3
לצפיה ב-'לא חוקי אבל...'
לא חוקי אבל...
04/11/2006 | 10:42
1
גם במיי ספייס זה אותו הסיפור. וגם שם יש בעיות.
הבעיה היא עם חלאות כמונו, הגולשים, שלא מוכנים לקחת את הרגליים וללכת קיבינימט לפורטל אחר. אם היה לנו ביצים אף אחד לא היה נכנס לתפוז הזה כבר מזמן.
משוב >>
לצפיה ב-'הבעיה היא כל הקשרים'
הבעיה היא כל הקשרים
04/11/2006 | 12:52
שכבר יש פה.
אם הייתה לי את האופציה להעביר את כל מי שאני איתו בקשר לישרא' או משהו כזה, הייתי עושה את זה.
בנתיים אני עושה צעדים יותר אפשריים.
משוב >>
לצפיה ב-'תקנון האתר'
תקנון האתר
<< ההודעה הנוכחית
03/11/2006 | 10:07
12
5
אנו נעביר לבחינה נוספת את תקנון האתר.
עם זאת, אנו מעוניינים לשוב ולהדגיש כי לא הועברו בעבר וכי אין בכוונתינו להעביר בעתיד תכני גולשים ללא אישור מפורש.
משוב >>
לצפיה ב-'תקנון האתר הוא כנראה בדיחה'
תקנון האתר הוא כנראה בדיחה
03/11/2006 | 10:10
1
אחרת לא ניתן להסביר מדוע מנהל פורום הפועל בניגוד לתקנון ממשיך להיות מנהל ולא ניתן להסביר כיצד גולש המוחה כנגד הפרת התקנון נחסם.
משוב >>
לצפיה ב-'הצהרת "אין בכוונתנו" לא שווה כלום.'
הצהרת "אין בכוונתנו" לא שווה כלום.
03/11/2006 | 13:28
בישראל נקבע הסכם שאינו מעוגן בחוק בין "ועדת העורכים" (נציגי בעלי כלי התקשורת הגדולים) לבין הצנזורה הצבאית, לפיו "ועדת העורכים" לא תדרוש חקיקה נגד צנזורה פוליטית של עיתונים, ובתמורה המדינה לא תצנזר עניינים פוליטיים בעיתונים השייכים לאנשי "ועדת העורכים" אלא רק בעיתונות ה"שוליים", עיתונים ערביים, עיתונות זרה, עיתונות מחאתית וכו'. בפועל, המדינה כן צינזרה ומצנזרת נושאים פוליטיים גם בכלי התקשורת של אנשי "ועדת העורכים".
אני מנסה לומר שהצהרה זו שכתבת כאן בפורום, שאין לכם כוונה להשתמש בכוח שלכם, זה לא שווה כלום. בעלי תפוז הם אנשי עסקים, לא אידאליסטים (הבעלים של תפוז מוביל בימים אלה את אחד הקמפיינים השערורייתיים ביותר שהיו אי פעם בישראל, לשינוי שיטת השלטון לכיוון של אנטידמוקרטיזציה משמעותית) והתקנון הזה מספק להם כוח שלא מגיע להם, שליטה בתכנים ויצירות שאנשים טרחו עליהם. פרסום התקנון הזה בפורומים של תפוז יביא מן הסתם לכך שאנשים יזהרו הרבה יותר במה שהם כותבים, ותהיה ירידה באיכות ובכמות הכתיבה, ולכן אתם מפרסמים זאת - אבל ראוי שאנחנו נעשה זאת, אם התקנון לא ישתנה.
משוב >>
לצפיה ב-'היה כתוב בפירוש'
היה כתוב בפירוש
03/11/2006 | 14:29
1
שעצם הפרסום עצמו של היצירה בתפוז הוא אישור מפורש.

צק צק.
משוב >>
לצפיה ב-'איך אחותי אמרה בתגובה לזה?'
איך אחותי אמרה בתגובה לזה?
03/11/2006 | 17:01
1
"איזה מטומטמים, אף-אחד לא יעלה לשם דברים עכשיו."
משוב >>
לצפיה ב-'הנה השוואה מעניינת בשבילכם.'
הנה השוואה מעניינת בשבילכם.
03/11/2006 | 15:19
לאירן יש יכולת גרעינית. הם לא רחוקים מהפצצה האמיתית. לארה"ב יש מאות ראשי חץ וגם לנו יש כמה באמתחתנו. יש גם כמה מדינות אחרות פחות מערביות ופחות יציבות שמחזיקות את הנשק הזה.
זה שאף אחת מהן לא השתמשה בו לא אומר שלא מטריד אותי העובדה שיש להם או שבכלל הנשק קיים.

ועוד השוואה לנשק גרעיני: כרגע, הכוח הגרעיני בעולם משמש כהרתעה. וזה גם מה שאתם עושים עם התקנון הזה, מרתיעים גולשים, חדשים כוותיקים, מלהשתמש במערכת שלכם.
משוב >>
לצפיה ב-'אם אין בכוונתכם להעביר תכני גולשים'
אם אין בכוונתכם להעביר תכני גולשים
03/11/2006 | 15:20
גם בעתיד, למה הוספתם את התקנה הזו? הרי היא לא נחוצה בעליל, לדבריכם. אם כך, אני מבקש שתשנו אותה.
משוב >>
לצפיה ב-'העניין כאן, בסופו של דבר, הוא כלכלי'
העניין כאן, בסופו של דבר, הוא כלכלי
05/11/2006 | 10:29
כבר הגיע היום שבו בלוג הפך לספר, ורבים אחרים בעקבותיו. אז נכון שאין עוררין על כך שזכויות היוצרים על בלוג מסוים שייכות לבעליו, אבל דבר "הענקת הרישיון לצמיתות" משמעו שגם הבעלים יוכל להרוויח מהבלוג וגם "תפוז".

ואני חושב שתמלוגים מספר פוטנציאלי הם שכר גבוה מדי עבור שימוש בפלטפורמה שכמוה יש עוד רבות.
משוב >>
לצפיה ב-'שנייה אני רוצה להבין משהו'
שנייה אני רוצה להבין משהו
05/11/2006 | 14:11
אתם חוזרים ואומרים:"אין ולא היתה כל כוונה לתפוז לעשות שימוש בתכנים של גולשים ללא ידיעתם."

אבל מה זה יעזור לנו? הרי יש לכם את הזיכולת לקחת אז לא משנה אם תודיעו לנו או לא, אתם יכולים להשתמש בתכנים האלה!
משוב >>
לצפיה ב-'אם אתם לא מתכוונים אז תשנו את התקנו'
אם אתם לא מתכוונים אז תשנו את התקנו
06/11/2006 | 12:35
זו חוצפה שלא תיאמן! וזה שהתקנון נגיש לכולם, זו לא סיבה לא להודיע לכלל המשתתפים שחתמו על תקנון אחר, שיש שינוי כל כך מהותי!

אני בהחלט אשקול הרבה יותר בכבדות ראש דברים שאכתוב או תמונות שאפרסם בעתיד
משוב >>
לצפיה ב-'עד שאתם לא מתקנים את התקנון'
עד שאתם לא מתקנים את התקנון
06/11/2006 | 13:16
אני לעולם לא אפרסם בתפוז יותר שום דבר בעל ערך. אני אפרסם במקום אחרי ובתפוז אשים רק קישור.

ודרך אגב, אם אתם תעיזו להשתמש בחומרים שלי מלפני שינוי התקנון - אני אתבע אתכם.

כל עוד התקנון הזה בתוקף, אני לא אפרסם שום דבר חדש.
משוב >>
לצפיה ב-'אז בשביל מה הסעיף בתקנון?'
אז בשביל מה הסעיף בתקנון?
06/11/2006 | 14:27
1
לצפיה ב-'גמני מצטרף'
גמני מצטרף
11/11/2006 | 15:37
ושוקל למחוק את הבלוג שלי
משוב >>
לצפיה ב-'חוצפה :\'
חוצפה :\
03/11/2006 | 10:39
לצפיה ב-'אם אתם במילא לא מתכוונים..'
אם אתם במילא לא מתכוונים..
03/11/2006 | 12:44
1
לפרסם ולהפיץ דברים בלי אישור בכתב מהגולש, למה לכתוב בתקנון שמותר לכם?
כשחושבים על זה, הסעיף שעליו מדברים פה, לא נוגד את הסעיף הבא:
'כל תוכן שיועלה לאתר על ידי גולשות, ובכלל זה תמונות ותכני וידאו בבלוגים ו/או באתר אלבומים ו/או באתר פליקס, סרטונים בבלוג TV מסרים בחדרי צ'אט ו/או כל חומר אחר המועלה על ידי הגולשות לאתר ו/או למי מן השירותים ("תכני גולשות"), הינו בבעלותה ובאחריותה הבלעדית של הגולשת שהעלתה אותו כאמור.

כל זכות יוצרים ו/או זכות קניין רוחני ו/או כל זכות אחרת בתכני גולשות, שייכת לגולשת אשר העלתה אותם לאתר.'
משוב >>
לצפיה ב-'*?:'
*?:
03/11/2006 | 12:45
לצפיה ב-'לא כל כך משמח, העניין הזה.'
לא כל כך משמח, העניין הזה.
03/11/2006 | 15:20
6
ועל החוק הזה לא ידעתי מהתקנון אלא מהודעה של גולש אחר. אולי פיספסתי, אבל לא זכור לי שהועברה הודעה לגולשים שהתקנון שונה.
אני אישית לא מרוצה מהאפשרות שתפוז יחליטו לעשות שימוש בתכנים שלי ללא רשותי ולהעביר אותם לצד שלישי וכו'. זו ממש פגיעה בזכויות יוצרים.
משוב >>
לצפיה ב-'לא פספסת, באמת לא הועברה הודעה'
לא פספסת, באמת לא הועברה הודעה
03/11/2006 | 15:21
5
לגולשים בנוגע לשינוי התקנון. לא רק שהם הוסיפו תקנה חצופה ומרתיחה שכזו, אפילו לא היה להם הנימוס להודיע על כך.
משוב >>
לצפיה ב-'אני מקווה שהנהלת האתר תבין'
אני מקווה שהנהלת האתר תבין
03/11/2006 | 15:36
4
שזו פגיעה חמורה באמת בזכויות יוצרים ותשנה אותה. זה לא מקובל.
משוב >>
לצפיה ב-'..'
..
04/11/2006 | 20:26
3
אתה באמת חושב שהם לא יודעים שהם פוגעים בזכויות היוצרים שלנו? הם פשוט מקווים שאחרי כמה זמן הסערה תשכך והם יוכלו לגנוב לנו תכנים באין מפריע.
אנחנו רק צריכים להראות להם שזה לא יקרה.
הדרך הכי טובה זה באמת להצביע ברגליים ולהפסיק לפרסם פה, כמו שהרבה אנשים כבה עושים.
אי אפשר להתנתק לגמרי, בגלל המעגלים החברתיים שנוצרו פה, אבל "לייבש" את הפורומים והבלוגים מיצירות חדשות זה בהחלט פתרון מעשי, שאני אישית תומך בו.
משוב >>
לצפיה ב-'*את , *חושבת'
*את , *חושבת
04/11/2006 | 20:28
2
לצפיה ב-'אני יודעת שהם מבינים'
אני יודעת שהם מבינים
05/11/2006 | 13:51
1
שהם פוגעים בזכויות יוצרים, הכוונה שלי היתה שהם יתעוררו ויבינו שזה לא מקובל וישנו את התקנון לפני שינחתו עליהם כמה תביעות משפטיות, אם אני לא טועה קראתי פה שאיזה גולש\ת פנה למשרד של עורכי דין. ובדיוק בגלל זה הם לא העבירו הודעה רשמית, בגלל שאז הרבה יותר גולשים יידעו ואז תתעורר סערה והם לא רוצים את זה. כמה שפחות מודעות של הגולשים, פחות התנגדות ויותר חופש פעולה.
ואני בהחלט מתכוונת להפסיק לפרסם פה. אחד הסיפורים שלי התפרסם בספר "המקלדת", וזה לפחות היה באישורי, והרגשתי שטוב שאני מפרסמת כאן. אני מצטערת מאוד שלא אוכל לפרסם כאן יותר מחשש שירמסו את זכויותיי. זה פשוט מדכא.
משוב >>
לצפיה ב-''
06/11/2006 | 22:41
בדיוק בגלל זה חובת הפרסום חלה עלינו. כשמספקי גולשים יוקוממו נגד התקנון הם יבינו שזה יהיה חכם יותר לבטל את הסעיפים הנ"ל
משוב >>
לצפיה ב-''
03/11/2006 | 15:51
2
לצפיה ב-'שאלה חשובה שלא הועלתה!'
שאלה חשובה שלא הועלתה!
03/11/2006 | 16:15
האם קישור שאני מפרסם בפורום תפוז זה או אחר לגבי תוכן מסויים באתר אחר נחשב כאילו פרסמתי זאת בתפוז ולכן חל עליו הסעיף הנ"ל?

...אני מאוד מקווה שלא, בייחוד לא רטרואקטיבית

אני מצטרף לתרעומת ולמחאה נגד הסעיף החדש ומודה לKiru על הבאת העניין לתשומת ליבנו.
משוב >>
לצפיה ב-'שאלה לי'
שאלה לי
03/11/2006 | 16:49
נרשמתי לתפוז, כלומר קראתי את הקתנון, לפני שהתקנה הזו נכנסה, ולכן לא הסכמתי עליה כשהסכמתי על התקנון. האם היא חלה גם עליי?

בנוסף, כבר ביום ראשון אני אדבר עם משרדי עורכי דין, ואני מבטיחה לא לעבור בשתיקה על שימוש ביצירות שלי ללא אישור מפורש ממני.
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת לכל מה שנאמר פה'
מצטרפת לכל מה שנאמר פה
03/11/2006 | 17:55
1
אין לי מה להוסיף, רק נראה לי חשוב להוסיף פה תגובה כדי להראות כמה אנשים מתנגדים לזה.

ולינק לשרשור הזה ישלח לפורומים בהם אני כותבת ולרשימת האיסיקיו שלי....
משוב >>
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
03/11/2006 | 18:45
1
לצפיה ב-''
03/11/2006 | 20:47
מצטרפת למאבק.
מיד מפיצה..
משוב >>
לצפיה ב-'...............................'
...............................
04/11/2006 | 01:39
1
3
מפיץ איפה אני גולש בנוסח הזה:

---אם אפשר חמש דקות מזמנכם, יכול להיות שזה שווה את זה.
אם אין לכם חמש דקות, גשו ישר לקישור שמופיע בסוף ההודעה.

לא אני לא מציע פרמידה. אל תשלחו לי כסף ולא לחמישה אנשים אחרים.

לאחרונה שונה תקנון תפוז ויכול להיות שלא כל הגולשים הותיקים התעדכן בשינוי (מי שכן שירים את היד). השינוי הוא איך לומר, קצת בעייתי.

=================
הפיסקה הבאה יכלה להיות חלק ממחזה סאטירי או פארודיה על עושק וגזל אבל היא אמיתית, יותר מידי אמיתית.
היא לקוחה היישר מתקנון תפוז המעודכן לרגע זה תחת הכותרת "תכני גולשות":

הגולשת מצהירה ומתחייבת כלפי תפוז אנשים כי העלאת כל תוכן לאתר מהווה מתן, ללא כל תמורה, של רישיון בלתי חוזר, ארצי ועולמי ובלתי מוגבל בזמן לתפוז אנשים להשתמש בתכני הגולשת ולעשות בהם כל שימוש שתראה לנכון, על פי שיקול דעתה הבלעדי ומבלי לקבל הרשאה נוספת מן הגולשת, לרבות העברתם לצדדים שלישיים. לתפוז ניתנת הרשות להקליט, להעתיק, לשכפל, להפיץ, לשווק, להציג, למסור לציבור, לעבד, לערוך, לתרגם ולהשתמש בתכני הגולשת בכל דרך נוספת, לפי שיקול דעתה, ובכל מדיה שהיא, לרבות בטלביזיה, בדברי דפוס (ובכלל זה בעיתונים, מגזינים, כתבי עת, ספרים וכיו"ב), במדיה דיגיטלית ו/או סלולארית (בכלל זה באתרי אינטרנט, בארכיבים דיגיטאליים ובשירותים הניתנים ברשתות תקשורת, לרבות חוטית, אל חוטית, סלולארית, כבלים ולווין) ובכל אמצעי מדיה אחר, והכל לפי שיקול דעתה הבלעדי של תפוז אנשים. תפוז אנשים לא תחויב בתשלום עמלה ו/או תמורה ו/או תמלוגים מכל מין וסוג, בגין ובקשר עם השימוש והמעשים כאמור, אף אם תפיק הכנסה ו/או כל תמורה ישירה או עקיפה, בגין השימוש שעשתה בתכני הגולשת כאמור.
===================

אם זה לא היה עצוב אז אולי זה היה מצחיק.

כמו כל טרנד חדש, לא אני גיליתי את זה, זה יד שלישית מגולש במצב טוב.
אז אם אתם רוצים להתעדכן בדיון שמתנהל כרגע, תלחצו על הקישור בסוף. אם אתם לא חוששים או שלא אכפת לכם, פשוט תתעלמו. רק תחשבו על ההשלכות האפשריות.

כן, אני מתלבט אם למחוק את הבלוג שלי, אם להעלים את התמונות והיצירות מהאלבום שלי ואם להפסיק לגלוש פה ככה פתוח.
כן, אני מכור. כן, זה נוח פה. כן, יש כאן אחלה אנשים.
כן, הייתי בצבא ושמעתי שיש דרג ויש...

שבת שלום

כתובות אינטרנט נילוות:
קישור לדיון ב"תפוז משוב"
---
משוב >>
לצפיה ב-'יפה מאוד . מפיצה את זה הלאה'
יפה מאוד . מפיצה את זה הלאה
08/11/2006 | 10:29
1
לצפיה ב-'מצטרף למתרגזים'
מצטרף למתרגזים
04/11/2006 | 02:59
בתור מי שכותב בפורום אומנות הצילום ומעלה מתמונותי, ובתור מי שמתפרנס, בין השאר, גם מצילום, אני לא מתכוון להעלות לכאן עוד חצי תמונה עד שהתקנה הזו תתוקן.

ושוב- תפסיקו עם הטענה המטומטמת שעוד לא הישתמשתם בתקנה הזאת- זה לא שולל מכם את האופציה לעשות זאת בעתיד ולכן לחלוטין לא מרגיע אותי.
משוב >>
לצפיה ב-' גם כאן הכסף מדבר...'
גם כאן הכסף מדבר...
04/11/2006 | 07:30
תפוז משאירים לעצמם לפרסם כל יצירה שתעלו "לפי שיקול דעתה הבלעדי של תפוז אנשים" ואתם לא תראו שום אגורה על כך מכיוון שהם הצהירו ש"תפוז אנשים לא תחויב בתשלום עמלה ו/או תמורה ו/או תמלוגים מכל מין וסוג"

עצוב לקרוא...
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת למאבק'
מצטרפת למאבק
04/11/2006 | 12:40
בתקווה שלאט לאט אנשים לא יעלו יצירות אישיות שלהם ימחקו את מה שהעלו בעבר, עד שהכל יהיה שקט... אנחנו מכורים אבל לא פראיירים.

נא לתקן את התקנון כך שלא יפגע בזכויותינו!
משוב >>
לצפיה ב-'בעניין תקנון תפוז וזכויות יוצרים'
בעניין תקנון תפוז וזכויות יוצרים
04/11/2006 | 13:52
1
אני רק רוצה לציין שככותב וותיק מאוד בפורומים, הפסקתי כבר לפני כמעט שנתיים להעלות תכנים משמעותיים לתפוז (ביקורות, מאמרי דעה ואפילו הסברים מעשיים לחברי פורומים שונים) לאחר שאז נעשה שינוי שהתיר פרסום רשת (מאז הסעיף הועלה ובוטל מספר פעמים). בניגוד לרבים וטובים אחרים בפורומים השונים, חלק גדול מהדברים שאני פעיל בהם (בניקים כאלו ואחרים) בהחלט עשויים היו לשמש בדיוק למטרת פרסום רשת ולפיכך אני מצאתי את התקנון פוגעני על אף התיקונים שנעשו בו.

לעניין העלאת לינקים שהועלה מעלי בדיון,
ציטוט:
"הגולשת מצהירה ומתחייבת כלפי תפוז אנשים כי העלאת כל תוכן לאתר"
התקנון עוסק רק בדברים שהועלו לשרתי תפוז ואתרי תפוז. משמע, הם יוכלו להשתמש בלינק שנמסר באתר ולהפיץ אותו. אין להם זכות להפיץ את התוכן מהמקום שאליו מפנה הלינק שכן הוא אינו נמצא בתחומי האתרים או השרתים שלהם.
בינינו, שיעשו מה שהם רוצים בלינק שנתתי - אבל רק בלינק!

לאור השינוי הנוכחי, אני שוקל לצמצם את פעילותי למינימום האפשרי, וייתכן בכלל זה העלאת הודעות שבהן נמצא רק הניסוח הלקוני:
בשל תקנון תפוז המעודכן, ניתן לקרוא את דעותי על עניין זה בלינק הבא.
זאת כאשר המילים "הלינק הבא" משמשות כהיפר לינק לאתר אחר (ואולי גם המילים "תקנון תפוז" יובילו לדיון זה).
משוב >>
לצפיה ב-'בסופו של דבר זה יהיה הפסד של תפוז'
בסופו של דבר זה יהיה הפסד של תפוז
04/11/2006 | 18:37
אם אנשים יפסיקו להעלות יצירות ותכנים כאלה, כי משתמשי הפורומים רוצים להיחשף ולהכיר את התכנים (שקשורים למקצוע, תחביב, נושא שמטריד אותם באותו זמן או כל דבר אחר). אם הם לא ימצאו את זה בתפוז הם פשוט יחפשו מקום אחר. העולם גדול ויש עוד מקומות.
משוב >>
לצפיה ב-'בשביל לשמוע עץ נופל ביער'
בשביל לשמוע עץ נופל ביער
04/11/2006 | 15:51
מישהו צריך להיות שם.
איזכור קטן בבלוג של ולוט ב"דה-מרקר".
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרף למחאה.'
מצטרף למחאה.
04/11/2006 | 19:04
1
לצפיה ב-'אבני היסוד באומנות חופשית'
אבני היסוד באומנות חופשית
04/11/2006 | 22:48
כשאדם יוצר הוא מתחבר עם החלקים העמוקים ביותר בנשמתו ובנפשו, וכדי לעשות זאת הוא צריך לחוש תחושת בטחון.
לפעמים תחושת הבטחון נובעת מהידיעה שאף אדם אחר בעולם לא יפגוש את היצירה.
לפעמים התחושה נובעת מהידיעה (או ההשערה) שאף אדם מוכר לא יפגוש את היצירה.
כאן, תחושת הבטחון נובעת מהידיעה, שהיצירה שכל אדם כותב היא שלו, ושאף אחד לא יוכל להשתמש בה מלבדו. התחושה הזו כה חשובה לנו, עד שיש צורך לעגן אותה בחוק או בתקנון באופן שלא משאיר מקום לספק.
אל תקחו לנו את תחושת הבטחון הזאת, כי פשוט לא נכתוב אצלכם בלעדיה.

צמד המלים "זכויות יוצרים" הוא משמעותי ועוצמתי, ולא לשווא.
אל תגרשו אותנו מתפוז.
משוב >>
לצפיה ב-''
05/11/2006 | 01:55
והפצתי בפורומים שאני כותבת בהם
משוב >>
לצפיה ב-'כפי שהסברנו'
כפי שהסברנו
05/11/2006 | 07:18
9
2
אין ולא היתה כל כוונה לתפוז לעשות שימוש בתכנים של גולשים ללא ידיעתם.
כפי שתוכלו לראות למשל בבלוגים, בתחתית כל עמוד מצויין במפורש כי התכנים ברשומה שייכים לבעלי הבלוג.
אנו מודעים לרגישות שהועלתה כאן, וכבר במהלך סוף השבוע, בשיתוף הנהלת החברה, התחלנו בתהליך של הכנסת השינויים הדרושים לתקנון.
משוב >>
לצפיה ב-'אם אין לכם כוונה כזאת,'
אם אין לכם כוונה כזאת,
05/11/2006 | 11:14
אתם לא צריכים את הסעיף הזה. כל עוד הוא שם - בגרסה מלאה או חלקית - עלינו לצאת מנקודת הנחה שיש לכם כוונה כזאת. מי שחותם על חוזה שיש בו סעיף דרקוני ומנצל רק כי האדם שהכניס את הסעיף הזה לחוזה אמר, "לא, אל תדאג, אין לי כוונה להשתמש בו" הוא דביל.
ייתכן שחלק מהגולשים שלכם דבילים. אני מקווה שרובנו לא.

אגב, בקשה להבהרה נוספת: "אין ולא היתה כל כוונה לתפוז לעשות שימוש בתכנים של גולשים ללא ידיעתם." - האם זה אומר שיש והייתה לכם כוונה להשתמש בתכנים של גולשים עם ידיעתם, אבל בלי בהכרח לקבל את אישורם או לשלם להם תמלוגים על זה? כי זה לא באמת יותר מוצלח. אני, אישית, כמי שמתפרנסת, בין השאר, מכתיבה, לא מוכנה שלאיש תהיה הזכות להשתמש בדברים שאני כותבת בלי לקבל את אישורי המפורש (לא, לא במסגרת הסכם שימוש אחיד ומטופש באינטרנט) ובלי לשלם לי תמלוגים על כך. אני לא חושבת שיש כותב איכותי ורציני כלשהו שכן מוכן לכך.
משוב >>
לצפיה ב-'אתם ממשיכים עם אותו משפט'
אתם ממשיכים עם אותו משפט
05/11/2006 | 13:05
אבל בנתיים פורומים ובלוגים שלמים לא מתפקדים בזמן שאתם בתהליך שינויים (שוב)
אני מקווה שהסעיף לא ישונה אלא יוסר! גם המושג "ללא ידיעתם" מטריד כי הרעיון הוא שההנהלה תצטרך אישור מהיוצר, ולא רק להודיע לו על שימוש בתוכן.
משוב >>
לצפיה ב-'אני מקווה שהפעם'
אני מקווה שהפעם
05/11/2006 | 13:58
תחליטו גם להודיע לגולשים על השינויים שעשיתם. זה יהיה באמת נחמד.
משוב >>
לצפיה ב-'כדאי לכם לשנות את זה במהרה'
כדאי לכם לשנות את זה במהרה
05/11/2006 | 14:42
ורק לטובתכם, כי בלי גולשים אין תפוז.

ואם אתם מתירים לעצמכם לעשות כל שימוש שאתם רוצים בחומרים שאנחנו מעלים לכאן בלי שנקבל שום תמורה, הרי שאתם מפסידים אותנו...
משוב >>
לצפיה ב-'מצחיקים.'
מצחיקים.
05/11/2006 | 19:22
"בתחתית כל עמוד מצויין במפורש כי התכנים ברשומה שייכים לבעלי הבלוג.", אבל בתקנון תפוז כתוב שהזכויות על התכנים שייכים לכם!
אתם חושבים שהגולשים שלכם מטומטמים, אבל עליתי עליכם: "הכנסת השינויים הדרושים לתקנון" פירושו "הכנסת השינויים הדרושים לנו לתקנון, וגם הם לא יהיו להיט בעיניכם". אז תנו לי להגיד לכם: אין צורך בשינויים. אתם לא צריכים לשבת עם ההנלה ולנסח תקנון חדש ולא צריך לשנות שום תקנה, צריך, חד משמעית וללא השתהות נוספת, למחוק, למחוק, למחוק! את הסעיף הנורא. לא לשנות, למחוק!
אל תעבדו עלינו!
משוב >>
לצפיה ב-'צילומים שהעלתי לפורום צילום'
צילומים שהעלתי לפורום צילום
06/11/2006 | 20:03
הועלו מבלי לדעת על השינוי בתקנון הנ"ל.
זה מקפח -- המשמעות היא שאתם נתתם לעצמכם את הזכות (ולא קיבלתם את הזכות) לסחור בתכנים שלי ולמסור לצד שלישי תכנים שלי ללא רשותי ואף ללא ידיעתי.

אני מצפה לשינוי התקנון כך שהשינויים שהוכנסו אליו יוסרו.

עד אז, כמו אחרים שהצהירו כאן לא אעלה תוכן. לכל היותר אעלה קישורים עם הודעה כמו "בשל השינויים בתקנון תפוז אני נמנע מהעלאת תוכן מחשש לפגיעה בזכויותי".

משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת למחאה הזאת...'
מצטרפת למחאה הזאת...
07/11/2006 | 07:40
אם אין בכוונתכם אז למה הוכנס המשפט הזה ?
משוב >>
לצפיה ב-'אבל מה זה ישנה'
אבל מה זה ישנה
07/11/2006 | 16:11
אם תיידעו אותנו על זה?
מה, נסמוך על מהימנותכם, שלא תעשו שימוש בתכנים ללא רשות? אה, כן, שכחתי. ההעלאה היא מתן רשות.
אם אין לכם כל כוונה להשתמש בסעיף הזה, למה הוא הועלה מלחתחילה?
כיתוב בתחתית עמוד הבלוג לא מפצה על כך שהם מאבדים את זכויות היוצרים שלהם לתפוז בעצם ההעלאה של יצירותיהם לשם. ברור שהוא תקף רק לגבי כל אחד... מלבד תפוז. <_<
[חוץ מזה שזה קיים רק בבלוגים. בפורומים או הקומונות, כולל פורומים או קומונות יצירה למינהם, אין דבר כזה]
משוב >>
לצפיה ב-'לא נמאס לכם לחזור על אותה תגובה'
לא נמאס לכם לחזור על אותה תגובה
10/11/2006 | 21:20
אידיוטית ומטופשת אם אין לתפוז שום כוונה להשתמש למה הוכנס הסעיף הזה לתקנון מלכתחילה?
ונחמד מאוד שכתוב למטה שהתכנים שייכים לנו הבעיה שבתיקון המטופש והחשוד הזה תפוז מרשה לעצמה לקחת את התכנים ולעשות בהם שימוש בלי ליידע אף אחד
עצם העובדה שהתקנון שונה בלי להודיע לאף אחד וכשידוע לכם טוב מאוד שאף אחד לא נכנס שלוש פעמים ביום רק כדי לבדוק אולי מנהלי תפוז החליטו לעדכן את התקנון היום אז התגובה שהתקנון גלוי לכולם היא די טיפשית!
כבר חשודה למרות ההיתממות של "אין ולא היתה כל כוונה לתפוז לעשות שימוש בתכנים של גולשים ללא ידיעתם"
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרף, הודעה להנהלה'
מצטרף, הודעה להנהלה
05/11/2006 | 09:43
4
זכותכם כמובן לקבוע כל תקנון שאתם רוצים, וזכותו של כל גולש לפנות לערוצים אחרים בהם התקנונים הגיוניים יותר. אני, ככותב ותיק יחסית שקיבל תשלום עבור יצירות גם מחוץ ל"תפוז" ולאינטרנט, רואה בתקנון החדש פוטנציאל פגיעה ריאלי ביותר ועל כן אמנע, עד לתיקונו, מכל הודעה שעשוי להיות בה ערך שימושי כלשהו להנהלת "תפוז", ואמעיט בשימוש ב"תפוז" בכלל.

גרועים עוד יותר הם התירוצים העלובים שהושמעו כאן על ידכם בנדון. אם אינכם מתכוונים לעשות שימוש ביצירות ללא רשות, מדוע אינכם מעגנים זאת בתקנון? מדוע לא פורסם מלכתחילה השינוי בתקנון (על ידכם, לא על ידי גולשים שגילו את המחטף שלכם)? הרי אתם יודעים טוב מאד שזה לא ריאלי לקרוא מחדש את כל התקנון לפני כל הודעה שנשלחת. כל הנהלה סבירה הייתה שולחת הודעה אישית, או לפחות מפרסמת קישור בכל פורום בנוגע לשינוי בתקנון, על מנת שהמשתמשים יהיו מודעים לו ויוכלו לבחור בעצמם. למעשה, הנהלה סבירה לא הייתה כלל מעלה על דעתה להעניק לעצמה רשות שימוש חופשית וכוללת בחומרים של אנשים אחרים.

כל ההתנהלות הזו משאירה טעם רע, שהשפעותיו יישארו גם אם וכאשר יתוקן התקנון. צר לי שבחרתם בדרך פעולה כזו, שפוגעת ומזלזלת במשאב החשוב ביותר שלכם - הגולשים, ואני מקווה שהחשיפה והפעולות שיינקטו על ידי ועל ידי אחרים בעקבותיה יוכיחו לכם שזו הייתה טעות קשה.
משוב >>
לצפיה ב-' מסכימה עם כל מילה.'
מסכימה עם כל מילה.
05/11/2006 | 14:26
מה קרה לכם אתם ככה משנים את זה פתאום??

וגם אם אתם משנים, לא להודיע בכללל??

אם לא תשנו את הסעיף הזה... אני כנראה, ועוד רבים כמוני, אאלץ לחפש מרכז פורומים אחר שנותן לי זכויות על היצירות שלי.

וחבל...
משוב >>
לצפיה ב-'תומך לחלוטין.'
תומך לחלוטין.
05/11/2006 | 19:35
2
אהבתי את מה שאמרת לגבי הנהלה סבירה, שלא הייתה מעלה על דעתה לנסח תקנון כזה, וגם אם כן הייתה לפחות טורחת להודיע על כך. מאחר שהנהלת תפוז דווקא כן ניסחה תקנון כזה, ולא הודיעה, המסקנה המתבקשת היא שהנהלת תפוז היא אינה הנהלה סבירה.
כמו שאמרת, גם אם יתוקן התקנון, הטעם והריח הרע הנודף מהאתר לאחרונה יישאר ויידבק במנהלים. אני בטוח שגם אם יתוקן התקנון, אף-אחד לא יישכח את התנהלותה הגרועה של ההנהלה במקרה זה.
משוב >>
לצפיה ב-'אתה פשוט חזרת על כל מילה'
אתה פשוט חזרת על כל מילה
05/11/2006 | 20:38
1
1
שהוא אמר.. מה היה הטעם? Oם התמיכה מספיקה (גם מהצד שלי)
משוב >>
לצפיה ב-'רק הרחבתי קצת.'
רק הרחבתי קצת.
06/11/2006 | 19:46
1
לצפיה ב-'איך בכלל אפשר לכתוב ארבעה משפטים'
איך בכלל אפשר לכתוב ארבעה משפטים
05/11/2006 | 14:39
2
כמו המודגשים כאן באותו קטע???

>>>>

אתם סותרים את עצמכם! זה פשוט לא הגיוני שלגולש יש את כל הזכויות על היצירות שלו שהוא מעלה לאתר, אבל להנהלת האתר יש רשות לעשות כל דבר עם היצירה בלי להתחייב לשום תמורה!

איך בכלל אפשר לומר דבר כזה?!
משוב >>
לצפיה ב-'הם יכולים'
הם יכולים
05/11/2006 | 15:55
הניסוח הזה פירושו שאנחנו, כבעלי הזכויות על היצירות שלנו, מתירים להם ספציפית ומראש לעשות שימוש ביצירות שלנו ככל העולה על רוחם. זה לא סותר. אנחנו לא מוותרים על הזכויות לגמרי - אם מישהו אחר יעתיק את היצירות וימכור בלי לתת לנו כלום, נוכל לתבוע אותו. אבל את "תפוז" לא, כי כאמור נתנו להם רשות.

כשר אבל מסריח לאללה.
משוב >>
לצפיה ב-'אני מנחש שהכוונה שלהם היא'
אני מנחש שהכוונה שלהם היא
05/11/2006 | 17:21
שאם הם ירצו לעשות פרסומת בטלביזיה לתפוז הם יוכלו להראות צילומי מסך עם הגיגי הגולשים בלי להצתרך לפנות לכל גולש בנפרד ולקבל את אישורו.

בפועל התקנון מתיר להם להוציא ספר בשם "הבלוג של אלי" המכיל את כל תכני הבלוג שאין לי.
משוב >>
לצפיה ב-'רק רציתי להבהיר...'
רק רציתי להבהיר...
05/11/2006 | 17:32
1
אני הגעתי מפורום שלא קשור בכלל לזכויות יוצרים של שום דבר, סתם מדברים על אופניים.

וזה מקומם אותי באותה מידה, אז ההודעה הזאת מופצת מעל ומעבר למה שאתם חושבים לכם.

אם זה לא השתנה בקרוב, הפורומים שלכם יהיו מלאים בצרצרים במקום בגולשים.
אני מציע שתחשבו טוב טוב לפני שאתם משאירים את הסעיף הזה, כי שתפוז יהיה עוד פורום שומם ללא אנשים.
משוב >>
לצפיה ב-' '
05/11/2006 | 19:15
לצפיה ב-'מקומם!'
מקומם!
05/11/2006 | 20:02
אנשים פה התנסחו טוב ממני, אז לא אכביד מילים מעבר לכך.
משוב >>
לצפיה ב-'האם מישהו יכול לעדכן בממצאי בדיקה'
האם מישהו יכול לעדכן בממצאי בדיקה
05/11/2006 | 21:22
משפטית שערך בנושא?
האם הדבר חוקי?
האם לא קיימת חובת הודעה מוקדמת על שינוי בתקנון שהופך להיות שותף מלא בזכויות יוצרים?

אם הנהלת תפוז לא עברה על החוקים/תקנוהחוק ותקנותיו בנושא הקניין הרוחני, לא נותר לנו אלא להצביע ברגליים (או יותר נכון באצבעות).
אבל אם התקנון עומד בסתירה לחוק, זה כבר סיפור אחר לגמרי.

משוב >>
לצפיה ב-'רע מאוד, סעיף שכזה :(('
רע מאוד, סעיף שכזה :((
05/11/2006 | 23:11
לצפיה ב-'אני מתנגד לקטע! מה זה הדבר הזה??'
אני מתנגד לקטע! מה זה הדבר הזה??
06/11/2006 | 00:07
זה רק יגרום לפחות ופחות אנשים להעלות יצירות וכתבים שלהם לתפוז.. אתם שוללים את זכויות היוצר של האדם. דווקא הכלי שאמור לאפשר לך להתבטא בחופשיות הוא אותו המקום ממנו שוללים ממך את הזכויות לדברים שלך. כמו שיש התנגדות לצרוב סרטים ומוזיקה והעלאתם לרשת כך גם צריך למנוע את שלילת זכויות היוצרים מהאדם הרגיל.. בעצם מה שתפוז עושה זה יצירת שוק פירטי ממילותיהם של גולשיו, היחיד שעושה מכל העניין הזה רווח הוא תפוז והוא לא נותן דבר בתמורה ליוצרים המקוריים. אם זה לא שוק פירטי אז מה זה שוק פירטי?

תפוז עוברים על חוקי זכויות יוצרים! בושה!
משוב >>
לצפיה ב-'בתור יוצר/אמן אני מיום זה מפסיק...'
בתור יוצר/אמן אני מיום זה מפסיק...
06/11/2006 | 01:23
בתור יוצר/אמן אני מיום זה מפסיק להעלות איורים שלי לאתר תפוז.
אני לא מסכים לכך שהאיורים שלי "פוטנציאלית" יועברו לגורמים אחרים או יעברו עיבוד עריכה וכל הנלווה.

אני מבין שההנהלה מנסה להגן על עצמה מתביעות אפשריות על-ידי גולשים חלקלקים שמחפשים דרכים מלוכלכות להרוויח כסף. זה מובן ומקובל. לכן הסכם שאני *כן* אהיה מוכן לקבלו הוא שהנהלת תפוז מתחייבת שהשימוש יהיה רק תחת קונטקסט האתר ושהיוצר יקבל קרדיט כתוב בולט לצד היצירה. לא פחות מזה.
משוב >>
לצפיה ב-'ומה לגבי קומונות סגורות?'
ומה לגבי קומונות סגורות?
06/11/2006 | 06:53
2
לפי התקנון הזה, ההנהלה יכולה לקחת משהו שגולש כתב (או צילם) לעיני חבריו הקרובים בלבד, ולמכור אותו לכל המרבה במחיר.
זו הפרה לא רק של זכויות יוצרים, גם של פרטיות!

מציעה להנהלת תפוז לשנות בחזרה את התקנון, ומהר!
משוב >>
לצפיה ב-' כדאי לזכור שקומונה המוגדרת'
כדאי לזכור שקומונה המוגדרת
06/11/2006 | 09:30
1
כ"סגורה", מהווה התחייבות של הפורטל לחבריה לגבי פרטיות תוכנה.
משוב >>
לצפיה ב-'מדגישה את השאלה'
מדגישה את השאלה
06/11/2006 | 20:30
1
כי היא חשובה גם לי!
יש לי קומונה סגורה עם תוכן שאני ממש לא מעוניינת שיפורסם. מה בנוגע לזה? אם התקנון לא מכבד את זה, אני דורשת להסיר את כל הקומונה בלי פרסום, ואני כבר אמצא מקום אחר לכתוב בו!
חוצפה שלא תיאמן!
משוב >>
לצפיה ב-'מזל שעזבתי פה.'
מזל שעזבתי פה.
06/11/2006 | 16:25
בישראבלוג אין צרות כאלה.
משוב >>
לצפיה ב-'תודה רבה למי שהעלה את זה'
תודה רבה למי שהעלה את זה
06/11/2006 | 21:17
הבלוג שלי מושהה בזאת עד שהתקנון יתוקן!
משוב >>
לצפיה ב-'פשוט חוצפה'
פשוט חוצפה
07/11/2006 | 11:24
אני ממש בהלם על הידיעה הזאת.

מי ירצה לכתוב בבלוגים של תפוז בידיעה שתפוז יכול לפרסם ולהרוויח מבלי לתת לנו תמורה...

איך, איך עושים דבר כזה ערמומי?
משוב >>
לצפיה ב-'מסכימה עם המתרגזים!'
מסכימה עם המתרגזים!
07/11/2006 | 22:06
1
תפוז, בתור אתר המפעיל פורומים ובלוגים הוא בעל כוח על יצירות ומחשבותיהם הפרטיות ביותר של גולשיו, ובשל כך הוא לוקח לעצמו חירויות שלא בצדק.

שוקלת לסגור את הבלוג.
משוב >>
לצפיה ב-''
08/11/2006 | 00:17
4
לצפיה ב-'להנהלת תפוז!'
להנהלת תפוז!
08/11/2006 | 10:33
עד לפני מספר חודשים (לפני התקנון החדש) הייתי חבר בפורום צילום
העלתי שם המון מיצירותי במשך מספר שנים
אבקש למחוק את כל הצילומים שלי במאגר שלכם
כמו כן אינני נותן הסכמה לתפוז לעשות שימוש בצילומים שלי לאף מטרה!!!

בברכה
אבי קדם
משוב >>
לצפיה ב-'תגובתי כפי שנמסרה ב 29.06.05'
תגובתי כפי שנמסרה ב 29.06.05
08/11/2006 | 11:18
3
1
להלן עותק מתגובתי כפי שנמסרה לתפוז ביום 29.06.05.

ההודעה המקורית נמחקה ע"י תפוז אך שמורה ע"י הח"מ.

לתשומת לבכם.

:ו ARSENIK   ו
10:06 | 29/06/05

אני מודיע בזאת באופן חד משמעי ובלתי חוזר כי כל תוכן שהועלה , מועלה או יועלה בעתיד ע"י הח"מ לאתרים הקשורים ב " תפוז " [ או כל שם/יישות אחרת המייצגים את תפוז , או מי מטעמם ובלבד שהם האחראים על אתרי האינטרנט וכל סוג מדיה אחר המתקרא "תפוז", להלן : תפוז  ] לרבות תוכן ויזואלי, מילולי, צלילי, מוזיקאלי וכל תוכן אחר שהוא שייך באופן בלעדי ומוחלט לח"מ בלבד ורק לו, ואין לכל איש / גוף/ ישות משפטית כלשהי , לרבות תפוז, הרשאה להשתמש בו, בחלקו, בציטוט ממנו, במילימטר ויזואלי, אלפית הקילו בייט שלו או חיקוי הנובע ממנו ללא רשות מפורטת, ספציפית וחתומה בכתב וע"י הח"מ. מעבר לכך מודיע הח"מ כי הוא מתנגד לאיזכורו, ציטוט ממנו, שיוך אליו או כל פעולה אחרת מלבד צפייה בו [ והתרשמות, בסדר ].

תפוז ומי מטעמו מוזמנים לחסום  את האפשרות לפרסם תכנים באתריהם בפני הח"מ לאלתר, ועל כך כמובן ייתבעו : משלא עשו או יעשו כן, הרי שהח"מ רואה בתפוז כמי שנתנה הרשאה מוחלטת להשתמש בשירותיה , מוותרת על כל זכות בחומר שפורסם ע"י הח"מ ואשר הנו חומר שלו כמוגדר בחוק, מתחייבת לשמור על כל דין הנוגע לקניינו של אדם, ומשכך כמובן אינה יכולה לנכס לעצמה כל זכות בקניינו ללא רשותו, יהא אשר יהא ויפורסם היכן שיפורסם : למען הסר ספק, לו יפורסם אפס קצהו של תוכן השייך לח"מ ואשר הועלה / יועלה אי פעם באתר של תפוז או כל יישות הקשורה עמה, ייראו מנהלי תפוז, בעליה והאחראים בה כמי שעברו ברגל גסה על חוקי הקניין לרבות זכויות יוצרים וייתבעו [ ולנוכח רמתן הגבוהה של תמונותיו של הח"מ, תהיה זו תביעת ענק ] : ייאמר כי אין בתקנון החד-צדדי הנסתר של חברת תפוז כדי להטיל אי אילו התחייבויות, מגבלות או ויתורים כלשהם מטעם הח"מ מבלי שויתר על זכויותיו בכתב, ודאי לא לנוכח המונופול שרכשה לעצמה תפוז והמטיל עליה אחריות מוגברת בנוגע לזכויות המשתתפים.
מעבר לכך, ראוי שמי מהאחראים בתפוז ידאג במהרה לשנות את מה שקרוי "התקנון" [ אין לינק , לא פורסם או נשלח ולא ראיתיו מעולם]  שאינו מוסכם כך שמעבר לעובדה שיתאים לרוח החוק והפסיקה,יימנע מלרמוס זכויותיהם של המשתתפים באתר ובוודאי לא להצהיר על ניכוס חד צצדי של רכושם בעזות מצח שאין לה מקום במדינת חוק דמוקרטית.

*התוכן האמור לעיל ייראה כתוכן שהגיע ליעדו באם ייפתח ע"י מי ממנהלי הפורום, וגם ללא תגובתם יהיו רישומי הצפייה, המשתמש, כתובת המשתמש  או כל פרוטוקול מחשב/שרת אחר כראיה כי תוכן זה נקלט ע"י תפוז, נתקבל והוסכם פה אחד.

: )
באהבה,
ארסניק.

===========================================================

עד כאן הציטוט.

חד צדדיות ? לא אצלי.

בשל אותה גישה הפסקתי כבר מזמן לפרסם תכנים בפורום הצילום של תפוז, ופחות או יותר בתפוז בכלל.

יום נעים.

משוב >>
לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
08/11/2006 | 12:51
1
התגעגעתי!!!
משוב >>
לצפיה ב-'איפה פרסמת את ההודעה הזאת?'
איפה פרסמת את ההודעה הזאת?
08/11/2006 | 13:08
1
מהיכן היא נמחקה? על ידי מי?
ובאיזה נימוק?

כל העניין באמת מרגיז ביותר!
משוב >>
לצפיה ב-'איכפת לך אם אשתמש בתוכן ההודעה הזאת'
איכפת לך אם אשתמש בתוכן ההודעה הזאת
09/11/2006 | 17:55
1
לשימושי האישי?
השאלה רצינית
(אתם רואים? "הנהלת תפוז" ככה צריך להתייחס לתוכן שאינו שלכם!!!!!)
משוב >>
לצפיה ב-'די מצחיק לראות'
די מצחיק לראות
08/11/2006 | 22:43
1
את התגובה המונוטונית של תפוז
"לא נעשה שימוש בעבר, לא יעשה שימוש בעתיד" (תמצית )

עוד יותר מצחיק שהם מתעקשים כן להחזיק את אותו סעיף ש"אין להם רצון לממש"

אני בכל אופן לא מתכוון להמשיך לפרסם תצלומים שלי בתפוז עד שאותו סעיף לא יתוקן, הצילומים שלי יקרים לי מידי על מנת שיסתובבו חופשי ברשת.
משוב >>
לצפיה ב-'גם לרצות לעזור מסוכן כאן?'
גם לרצות לעזור מסוכן כאן?
08/11/2006 | 23:18
אני משתתפת בפורום שקשור לבעיה רפואית. כמובן, ברור לי שכל אחד יכול להגיע למילים ולתמונות שאני מפרסמת. אני לוקחת זאת בחשבון, והאמת די בנאיוויות ובהעלמת עין מעדיפה עדיין לתרום מהניסיון שלי מאשר לא לעזור. אבל מראש לתת רשות ככה לצטט, לפרוץ למה שאני כותבת, "להשתמש בתכני הגולשת ולעשות בהם כל שימוש שתראה לנכון,". זה מזעזע בעיניי. מה עומד מאחורי הפרה בוטה כל כך של ציבור כל כך גדול שבתכל"ס כבר "מכור" לורומים שלכם?
בעצם אתם מחליטים כאן שגניבה היא חוקית!
יופי, מה הלאה?
משוב >>
לצפיה ב-'הפונקציה השלילית'
הפונקציה השלילית
09/11/2006 | 02:27
שימוש לרעה בכוח
לתפוז יש כוח ממשי על הגולש וכרגע תפוז עומדים ללא מיתחרים הן בפורומים והן בבלוגים עד שלא יקום גורם תחרותי שיוכל לעמוד מולם לא יורד הסעיף הדרקוני עליו החליטה חברת תפוז
רק כאשר תתבצע נטישה המונית לגוף מיתחרה (לא ישראבלוג) רק אז יעורו תפןז משנתם אך כרגע לניראה לעין אים גוף שכזה שכן הגופים הקיימים היום הם בבחינת העתק מושלם של הכתומים
אגב לדעתי רעיון חלוקת הכספים לגולשים מפירסומות אותו עיניין שהועלה בבום גדול לפני מיספר חודשים אולי היה אמור לחמנוע תביעות עתדשיות בתואנה שתפוז אנשים כן משלמת עבור החומר המפורסם
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת למחאה'
מצטרפת למחאה
09/11/2006 | 21:37
2
לצפיה ב-'מצטרפת למחאה מיק'
מצטרפת למחאה מיק
10/11/2006 | 11:09
ואם נצטרך לעשות הפגנה גם אני גם אהיה שם :)
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרף למחאה'
מצטרף למחאה
10/11/2006 | 11:43
2
לצפיה ב-'מציע לכולם לכתוב להנהלה משהו כזה..'
מציע לכולם לכתוב להנהלה משהו כזה..
10/11/2006 | 13:28
1
משוב >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מצטרפת למחאה'
מצטרפת למחאה
10/11/2006 | 23:38
1
לצפיה ב-'אני המומה ומצטרפת למחאה'
אני המומה ומצטרפת למחאה
10/11/2006 | 23:46
אני בלוגרית כבר שנה שנייה ואני יודעת על שינוי התקנון מגולש שיידע אותי על כך בתגובה בבלוג שלי.
אחרת לא הייתי יודעת מזה.
זו חוצפה ממדרגה ראשונה - א. שיניתם תקנון - תשלחו לי אותו. אולי אני כבר לא ארצה "לעבוד" איתכם. וב. החוצפה שלקחת לידכם את הזכות לעשות בחומרים שלנו מה שבא לכם וכל זאת כביכול באישור שלנו שנתנו לכם מראש.
אני מאוכזבת. לא מפרסמת שום פוסט נוסף עד שאני רואה תקנון חדש נורמלי וידידותי שאהיה מוכנה לחיות איתו.

משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת למחאה - הבלוג הוקפא'
מצטרפת למחאה - הבלוג הוקפא
11/11/2006 | 12:40
פרטים כאן
משוב >>
לצפיה ב-'מצטרפת למחאה , הבלוג יוקפא!'
מצטרפת למחאה , הבלוג יוקפא!
11/11/2006 | 19:26
2
לצפיה ב-'מאמרים וטאגליינס - בקשה להבהרה'
מאמרים וטאגליינס - בקשה להבהרה
11/11/2006 | 21:55
אני מבקש לקבל הבהרה מהנהלת הפורומים לגבי זכויות יוצרים על מאמרים ופריטים בטאגליינס.

משוב >>
לצפיה ב-' מצטרפת למחאה'
מצטרפת למחאה
11/11/2006 | 22:11
1
קוראת מכאן להנהלת תפוז להוריד את הסעיף הנ"ל מיד

renana ron
משוב >>
לצפיה ב-' מצטרף למחאה'
מצטרף למחאה
12/11/2006 | 10:15
חוצפה ממדרגה ראשונה, אל תשנו את התקנה, תורידו אותה כי ככה אי אפשר לכתוב בכלל בכל האתר הזה.
וחבל.. אתם מפסידים המון גולשים.
משוב >>

הודעות אחרונות

12:59 | 20.08.19 אוהבים כלבים
15:07 | 11.08.19 רפיבמ
07:39 | 14.07.19 נהורית1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ