סופחי לחות - מאיפה קונים/איך מאלתרים?

haych

New member
סופחי לחות - מאיפה קונים/איך מאלתרים?

אני צריכה לאחסן בגדים בתוך שקים לתקופה של כחודשיים והבנתי שבלי סופחי לחות הבגדים עשויים להתמלא טחב.
לא מצאתי איפה אפשר לקנות, ראיתי רק מכירות סטיונאיות.
אשמח לדעת מאיפה ניתן לרכוש און לחלופין, איך ניתן להכין בצורה בייתית (אולי איכשהוא עם אורז?)

raya

Well-known member
למה לא לשמור את הבגדים בשקיות ואקום?

haych

New member
האמת

שלא חשבתי על זה. ועד עכשיו שמעתי על המוצר אבל לא התעמקתי במה בדיוק מדובר.
אולי אקנה בשביל הפוך.
אבל מעבר לתקופה היחסית קצרה של האחסון אני לא חושבת שיהיה לי מה לעשות עם השקיות הללו, לכן חשבתי על סופחי לחות שיוכלו לשמש אותי גם ביום-יום בארון.

raya

Well-known member
שקיות ואקום לשמיכות/בגדים
אינן תופסות מקום.
מעולה לאחסון בגדי חורף בקיץ ולהיפך.
סופחי לחות לארון - אינני מכירה.
אפשר לנסות סיליקה גל - שזה מוצר שמשמש בעיקר במעבדות ומשנה את צבעו מכחול (כאשר החלל יבש) לוורוד כאשר יש רטיבות.
אפשר להכניס לתנור ול"מחזר" את החומר. לא יודעת אם נמכר בכמויות, נמצא הרבה פעמים בשקיות קטנות אשר מצורפות למכשירים שונים.
רעיה

talitush2

New member
מוצר ביתי הסופח לחות הוא סודה לשתיה

הוא אמור לספוח גם לחות וגם ריחות, כך שיעיל מאד בארונות.

haych

New member
תודה! שאלת המשך:

קודם כל, סודה לשתיה באמת מעולה בתור סופח ריחות - בעלי ואני משתמשים בה באופן קבוע בבית השחי ובעלי מעיד שגם אחרי שהוא מתקלח האפקט עדיין נשמר.

לגבי ספיחת הלחות - לא ידעתי וזה מצויין! אבל יש לך רעיון איך אפשר להשתמש בה בתוך שק סגור? בתוך ארון אפשר פשוט לשים בקלי, אבל זה לא המצב אצלי. אם אשים בשקית סגורה - זה לא יהיה אפקטיבי. אם אעשה חורים - האבקה תשפך...
יש לך רעיון?

sharpantie

New member
ספיחת לחות

אם הצלחת להשיג סיליקה ג'ל אפשר להכניס כמות קטנה לשקית בד כותנה ולקשור אותה. הבד שממילא מחורר יספוג את הלחות גם בשקית נילון סגורה.

למעלה