התעוררתי עם מוזה לחזור לאורח חיים בריא

אני לא חושבת שזה כ״כ נכון

כי הגוף כן צריך חלבונים ופחמימות, הן מן הטבע והן מן הצומח, אבל לא רק פירות וירקות...

e m a n u e l

New member
וגם שומנים.

דנה אז

New member
התארגנות מראש

בעיקר בשביל התזונה.
גיליתי שכאשר יש לי ארוחה מוכנה, וברור לי מה אוכל באותו היום יותר קל לי לשמור על התפריט.
אם אני מתחילה להכין כשאני מגיעה, סביר להניח שיהיו שם פחמימות (לחם, חטיף...).
משתדלת או להכין ערב קודם, או בבוקר.
וגם למהלך יום העבודה מסתובבת עם צידנית קטנה ובה אוכל.
לא מניחה שלא אהיה רעבה, או שפרי אחד ישביע אותי. בונה על להכניס לפה משהו כל 3 שעות:
משהו לסביבות עשר
א. צהריים
א. ביניים.

דבר נוסף לזהות את שעות המשבר שלך - שבהם יש יותר נטייה לנשנש, או צורך במתוק.
לצורך במתוק להשאיר את החטיף, או הפרי של אותו היום (אני אוכלת לחמנית כוסמין עם ריבה)
ולצורך בלנשנש מכינה לעצמי כוס שתיה קלה

ולגבי הכושר מציאה לנסות לגלות מה יותר מתאים לך- גם מבחינת הסוג (הליכה, פיאטיס, זומבה, אירובי...) וגם האם את אוהבת יותר בחברה או לבד - אם חברה או להרשם לחוג. או לקבוע עם מספר חברות שתתנו אחת לשניה את המוטיבציה לצאת ולעשות.

אשבל1

New member
את צודקת, ממש חשוב שתהיה ארוחה מוכנה

היום היה יום נפלא (אבל היה קשה) ובאמת בבוקר אירגנתי ארוחות לכל היום, וצעדתי אחרי המון זמן שזה לא קרה.

הגעת לי בזמן עם השאלה כי גם אני באותו

מצב. מזמן לא עשיתי כושר ולא אכלתי בריא כמו שאני רגילה, בגלל שהיה "חורף" לא התמדתי בשתייה ופתאום בצהריים אני מגלה שלא שתיתי כלום כל היום.

N0Way

New member
טיפים להתמדה בהרגלים בריאים

טיפים להתמדה, שאספתי לאורך זמן ובהרבה שימת לב, וניסוי וטעיה.
אני משקיעה לכתוב את זה, כי כבר שאלו על זה בעבר. את ממש לא לבד בשאלה הזו

כדי להתמיד בהרגלים טובים שאמצנו, אני משתמש ב'תכסיסים' שאנשי השיווק משתמשים כדי לגרום לנו להתרגל לצרוך ולאכול (את מה שמשתלם להם...)
אחרי שהבנתי שאנשי שיווק משתמשים בטריקים שנוסו והוכחו כעובדים, למה לא לאמץ אותם?

הנגשה נוחה באופן מקסימלי
אני שמה בקופסאות נוחות לשליפה ופתיחה, ובמדפים הכי קרובים להושטת יד את המאכלים הכי בריאים (אלו שאני מעוניינת לאכול)
לדוגמה,
אני קונה אגוזים במשקל. אם אצטרך כל יום לפתוח קשר בשקית האגוזים, להכניס את היד, לחפור חופן, להניח את האגוזים איפה שהוא כדי לסגור שוב את השקית,\אין מצב שאוכל יותר מ-3 בחודש.
אני מעבירה אותם לקופסה חד פעמית (מהאלה שמוכרים בהם סלטים במעדניה). את הקופסה הזו אני יכולה לשלוף ולפתוח ביד אחת.
כך התרגלתי לקחת בשקית לעבודה, או סתם לשים קצת בסלט, כל יום.

הרחקה מקסימלית של המוצרים שאני פחות מעדיפה לאכול
לדוגמה, סוכר נמצא אצלי במדף גבוה ופחות נגיש (יש תחליף סוכר בשקיקים מדף נגיש יותר. גם אותם העברתי מהאריזה המקורית ל'מיכל' שיצרתי מבקבוק חד פעמי שחתכתי בסכין יפנית.
זה קל יותר לשלוף משם. זה שקוף - אז אני רואה את זה ונזכרת),
שוקולדים ופרוסות עוגה - במדף במקפיא.

אוכל בגודל ובצורה שנעים לנשנש
לודגמה ירקות כמו מלפפון, מקלות סלרי, גמבה וגזר-
לחתוך אותם לגודל שנוח להחזיק ביד, "ננגס" בקלות ופחות או יותר בגודל שמתאים לגודל הפה (יותר כמו נגיסים, ופחות כמו שניצל...)
בהתחלה זה בהחלט קצת עבודה, אבל הקטע המגניב זה שאם מתמידים קצת, אז מתרגלים לצרוך את המאכלים האלו,
ואז בהדרגה (בעקבות חשק שמתעורר. עדיף תמיד בעקבות חשק, כי אז זה מתקשר לנו בזכרון למשהו נעים) אפשר לנסות לאכול אותם גם בלי לחתוך.

ועוד כמה טיפים:
* בסופר - לבחור דווקא את המלפפונים הרזים - אלו שנכנסים לפה בקלות
להשקיע בעגבניות שרי (ובתמורה, לצרוך ג'אנק פוד אחד פחות..)

* לנסות לתזמן התחלה של הרגל של מאכל בריא, לזמן שאנחנו רעבים -
אוכל שאוכלים כשרעבים נשאר חקוק בזכרון כדבר שטעים לנו.

* והכי חשוב, לא להתייאש אם הרצף נשבר.
לזכור שיש פשוט הרבה גורמים בשוק הצרכנות שעובדים קשה כדי לגרום לנו להתרגל לאכול דווקא דברים לא בריאים (זה משתלם להם יותר מבחינה כלכלית...),
ולחזור שוב בהדרגה להרגלים הטובים.

אשבל1

New member
מאמצת את הטיפים הנהדרים שלך

והמון תודה על ההשקעה בתשובה, מעריכה מאוד.

hila218

New member
הי אשבל יקרה

הסוד הוא במינונים. לא לחשוב שהינה נכנסתי לאורח חיים בריא וויתרתי על הנאות החיים. הכל במידה.
להשתדל להתמקד במה כן ולא במה לא לדוגמה:
1. לשתות 8-10 כוסות מים ביום. כשתשתי תרגישי אוטומטית תחושה שאת רוצה לאכול פחות, מובטח!
2. להגביל את עצמך לעד 2 כוסות קפה ביום. קפאין בצורה שפויה הוא נחמד בצורה מוגזמת אינו בריא לטווח ארוך
ויוצר תלות. אני שותה נס אחד ביום ומרוצה.
3. אכלי לפחות 5 ירקות ביום. כן אולי זה נראה הרבה אבל ההמלצה הינה 7 ביום אני עוד מתונה....זה בריא, מלא ויטמינים וסיבים תזונתיים
ממלא חסר קלוריות כמעט...
4. התעמלי. הליכות והתעמלות בריאות לגופינו ברמה הגבוה ביותר. וגם מקנות לך "פור" קלורי.
5. השקיעי ברשימה טובה ובה יהיה כתוב מה את קונה ובאיזה יום. (לדוגמה: ירקן יום ב ו-ה) הליכות ימי א-ג-ה...

בהצלחה

bloody shoes

New member
אני רואה שכבר קיבלת מלא טיפים ויש לי דבר

אחד שאני חושבת שכדאי להדגיש - אם החולשה שלך היא פחממות ומתוקים,פשוט אסור לך להמנע מזה.
ולא.. שום תחליף לא יעזור.. שום עוגיית גרנולה לא תחליף פרוסת עוגה. זה פשוט לא הולך ככה וזה לא ימלא לך את הקרייב. מה שכן הייתי עושה זה פשוט לא מכניסה אותם הביתה.
כן חשוב לפנק את עצמך במשהו כזה פעם ביום אבל פשוט לא להכניס הביתה. ז"א כן אפשר לאכול פרוסת עוגה בבית קפה אבל לא להכניס עוגה שלמה הביתה, כן לקנות חטיף שוקולד אחד אבל לא יותר - לא לקנות מבצעים, לא חבילות כי ככה אין לך את האופציה הזאת של לאכול יותר מיחידה אחת. דבר נוסף שאני עושה זה לדוג' זה לא לקנות חבילת עוגיות בסופר אבל אני אקנה כמה יחידות במאפיה - אז נכון שזה יהיה שווה כספית לאותה החבילה השלמה אבל ככה אני גם מגבילה את עצמי. בדר"כ זה איכותי יותר, טעים יותר, מספק יותר וכן גם יקר יותר וככה גם השיקול הזה מגביל.
הנקודה שלי היא שככה יהיה לך יותר קל לשתות שייקים בבוקר ולאכול קינואה ועדשים וככה באמת תוכלי להפוך את זה לשגרה אמיתית ולא למשהו זמני ולא יהיה ממה להשבר כי יהיה לך הכל - גם אוכל מזין שאני מאמינה שגם הוא צריך להיות טעים ולא מבאס וגם את הפינוק שלך.

בהלצחה..

למעלה