התעוררתי עם מוזה לחזור לאורח חיים בריא

סמאדוש

New member
העתקתי את הטקסט

על שינוי הרגלים...
.
יום ‏18 פברואר 2014‏ בשעה ‏17:01‏

הגעתי למסקנה די מזמן: "אם אנחנו רוצים משהו, כמו לרדת במשקל, גם אם החלטנו שהפעם זה יצליח, ההרגל ינסה להחזיר אותנו ל'מוטב' ולהפריע לנו ברגע שנשכח, ולו לרגע עד כמה אנחנו רוצים את מה שאנחנו רוצים''.

כמי שנמצאת בדיאטה מתמדת, ועוד יותר כאדם סקרן שמנסה לפתח נוסחאות שיביאו מזור למין האנושי, הבנתי מספר דברים ואחלק איתכם שניים מהם, כי הם מאוד חשובים:

1. יש לייצר הרגל חדש על מנת להפרד מהחדש. המטופלים שלי כותבים על דף מה אוכלים במשך 21 יום. תולים את התפריט על המקרר ולא זזים ממנו. לא ימינה וגם לא שמאלה. כמובן שתוך כדי אני בקשר. מחזקת. מחבקת. מתייחסת לכל אדם כאילו היה תינוק בתהליך גמילה מטיטול. משבחת, מריעה וכו'.

לא פחות חשוב: להתאהב.

לא, לא באדם אחר.

להתאהב באני העתידי. בגוף שמחכה לי מתחת ל''ערימות השומן'' שמכסות עליו.

להתאהב בחיים שיהיו לי כשאצליח לנצח את ה''לכלוך'' האנרגטי - השומן שהתיישב לי על התחת.

אני תמיד מבקשת מהמטופלים שלי לדמיין מה הם ילבשו כשהם יגיעו ליעד ואנחנו מתאהבים יחד ברעיון.

להתאהב במה שאעשה כשארזה, במה שאלבש ובאיך שארגיש. כי החיים שלי הם הזדמנות לחיות והכי מגיע לי להנות מהם!

אשבל1

New member
כל כך נכון סמאדי

אני רגילה כל יום לאכול שוקולד, היום לא אכלתי, אני ממש מרגישה מכורה בגמילה...קשה !

כדי להתמיד את צריכה מטרה.

תחשבי מה הסיבות שאת רוצה לחזור לאכול בריא.
אני מעלה השערות ואת מוזמנת לתקן אותם לעצמך כדי שיתאימו לך:
כדי להרגיש טוב יותר, להראות טוב יותר, להיות בריאה, לרדת במשקל.
כשאת חושבת מה המטרה שלך קל יותר להתמיד. זה נכון לכל דבר בחיים: לאורח חיים בריא, הורדה במשקל, השכלה וכו'.

דוגמא: כל הריונית סוכרתית (אמא של פיצקית), או מישהי שמעשנת עשתה מאמץ ואני מניחה שהקפידה מאוד בתקופת ההריון על תזונה ונמנעה מעישון כדי לסיים אותו עם תינוק בריא.

לא צריך להיות פנאטיים בשום דבר.
אם החלטת שמהיום את נכנסת לאורח חיים בריא ומדי פעם יתעורר החשק לדברים הפחות בריאים,
תזכירי לעצמך מה המטרה שלך ואם בכל זאת מאוד בא לך ותחליף לא עושה לך את זה -אז תאכלי ותהני לא יקרה כלום.

אני הרבה שנים מנהלת אורח חיים בריא. פעם הייתי פאנטית והחלטתי שאני לא אוכלת שום דבר מעובד,
כולל לא אבקת מרק ומיונז קנוי- בסופו של דבר לא נשאר לי מה לאכול.

אז היום אני לא מוותרת על אבקת מרק ולא על מיונז תעשייתי.
אבקת מרק מבחינתי היא תבלין. להכין ציר מרק זה עבודה קשה מדי בשבילי ואני די עצלנית.

מיונז תעשייתי-אני לא אוכלת ביצים חיות ולא מתכוונת לוותר על מיונז אז אין לי ברירה אחרת.
על כל שאר המעובדים אני מוותרת בשמחה כי יש להם תחליפים טובים יותר ואני יודעת שהם לא תורמים שום דבר.
אוכלת ירקות ופירות רגילים, לא אורגניים. מדי פעם אני אוכלת גם דברים לא בריאים (בורקס, עוגות וכו')-זה קורה אולי פעם בשבוע-שבועיים.

sweetdreams

New member
מה את בדר״כ אוהבת לאכול?

אני חושבת שהתחלה הדרגתית יכולה לעזור. וגם לבנות תכנית שמתאימה *לך* אישית, ולא משהו גנרי ש״נכון״ לכולם, אבל יהיה לך קשה להתמיד בו.
לעשות שינוי דרסטי לכל התפריט זה קשה עד בלתי אפשרי, וגם לא מאוד נחוץ. בעיניי נכון יותר יהיה לאמץ עקרונות בריאים לתוך התפריט הרגיל שלך. בתהליך כזה את תתחברי יותר לדרך ויהיה לך קל יותר להתמיד, ועם הזמן תוסיפי עוד דברים.

סתם לדוגמא - הורדת סוכר.
אני הורדתי לאט לאט את הסוכר בקפה/תה עד שאני כבר לא משתמשת בסוכר בכלל. אבל לא הפסקתי עם זה ביום אחד.
הורדתי את הקפה מכפית לחצי כפית, ואח״כ הורדתי לגמרי. את התה משתי כפיות (!!) לחצי כפית או ללא סוכר בכלל, וגם החלפתי את כל הסוכר הלבן בסוכר חום (אמיתי, לא דמררה).

אשבל1

New member
בסה"כ התזונה שלי טובה

חשוב לי שיהיה בבית אוכל בריא לילדים כמובן (מה איתי?
) הבעיה שלי היא מתוק... שותה במהלך היום המון תה (לא אוהבת קפה) ושותה בלי סוכר בכלל, אבל רגילה לנשנש שוקולד , משהו מתוק.... וזה חסר לי מאוד, הורדתי גם את הלחם, כי בישלתי ירקות וקטניות.

sweetdreams

New member
זה הכל עניין של מידה

אני תחילה אסווג ואומר שאני לא בקטע של דיאטות. מעולם לא הייתי ולעולם לא אהיה. אני כן אוהבת לאכול בריא ומאוזן, אבל לא בקטע של לספור קלוריות. אז אולי מה שאני מציעה הוא לא מספיק נוקשה למי שרוצה לרדת במשקל ולעבור לתזונה יותר מבוקרת, אבל זה כן יתאים אם מה שאת מחפשת זה איזון נכון ומינונים.

בעיניי שוקולד זה נהדר. אני גם כן חובבת שוקולד (מריר בעיקר), ואני חושבת שהשילוב של שוקולד עם קפה (או במקרה שלך, עם תה) הוא מצויין. יותר טוב מעוגיות.

אני גם כן אוהבת את הנישנושים הקטנים האלה ליד הקפה שלי, ואני גם כן תמיד לוקחת משהו קטן בצד - עוגיה, שוקלדון, חותכת תפוח, חופן אגוזים או פירות יבשים. וכמובן שלא יזיק שאילו יהיו נישנושים איכותיים, ולא זבל.

לכן אני חושבת שאם בקוביית שוקולד עם התה עסקינן אז אין לך בעיה עם מתוק.
לעומת זאת, אם בסיכומו של יום את מסיימת חבילת שוקולד (כי את שותה הרבה כוסות תה, ואיתן הרבה קוביות שוקולד), אז משהו באיזון הכללי השתבש.
במקרה זה תחפשי פתרונות, אבל משהו שיהיה סביר ומקובל עלייך. אין טעם במשטר נוקשה מדי שיאמלל אותך ללא סיבה.

אצלי למשל כוס קפה אחת מגיעה בבוקר, ואיתה ככל הנראה נישנושון קטן, ועוד אחת מגיעה אחרי ארוחת הצהריים, וגם איתה יש נישנושון. ולרוב זה הכל.
אם זהו יום שבו אני שותה הרבה קפה, אז הכוסות הנוספות מגיעות ללא ליווי מתוק.

לגבי הלחם.. אני האמת לא אוכלת לחם כמעט בכלל, אבל חברים טובים שלי שכן מאוד אוהבים לחם עברו ללאפות אותו בבית. הם מכינים לחם מעולה מקמח מלא שמשרת אותם לארוחת הערב בעיקר - ארוחה עשירה בגבינות, ירקות טריים ומיני אגוזים ופירות.

ארוחות צהריים בעיניי יכולות להיות משני סוגים - ארוחות עם תוספת פחמימתית (אצלי בדר״כ פירה, אורז, או תפו״א) ואז הן נטולות לחם, או ארוחות מבוססות על תבשיל בשר/ירקות או על מרק, עם לחם, אבל ללא תוספת פחמימתית. וכמובן, תמיד יש סלט או ירקות חתוכים בצד.

Dana1246

New member
במשפט אחד

סוכר לבן
קמח לבן
שמן/ מרגרינה
Out!

ארולות קבועות ומסודרות
בישול ביתי ומבוקר
הפרדה של חלבונים ופחמימות גם תורמת
יותר ירקות
בוגול קינואה חיטה מלאה
ולא לחשוב שאת סובלת אלא מטיבה עם עצמך והכל מאהבה לעצמך
אם נורא בא לך משהו
נניח עוגה או גלידה
קחי כפית תטעמי תכידי את הטעם ותגידי לעצמך ״ אוקיי הבנתי את הטעם״

וכלל חשוב
אל תוותרי על ארוחת בוקר לעולם!

שירשור בריאות - אימון/כושר/חוגים

התקשרתי עכשיו לברר במתנס על חוגים וחדר כושר והכל שם בנפרד.
בחדר כושר שפעם הייתי מתאמנת (בעיר אחרת) היה גם מכשירים וחוגים ועושים מה שרוצים.
במתנס בשכונה חדר כושר זה בנפרד, פילאטיס זה בנפרד, עיצוב הגוף בנפרד וזומבה גם בנפרד.
כמובן שעל כל חוג/חדר כושר צריך לשלם בנפרד.
שאלתי היא איזה חוג הכי אפקטיבי לירידה במשקל? חדר כושר לא ממש דיבר אליי בזמנו ולזומבה אין מקום לצערי.
אז נישארתי רק עם פילאטיס ועיצוב הגוף - מה עדיף? האם באמת יעזור לרדת במשקל ובהיקפים? (כמובן עם דיאטה בהדרכה של דיאטנית...)

אשבל1

New member
נראה לי שעיצוב הגוף בונה יותר שריר

וככל שבונים יותר שריר, הגוף שורף יותר אנרגיה גם בזמן מנוחה, וגם תהיי חתיכה :) תבקשי שיעור ניסיון בכל אחד מהם ותראי מה אהבת יותר.

e m a n u e l

New member
פילאטיס אוסף ומחטב את הגוף

מצמצם היקפים, משפר יציבה ומחזק השרירים.
אני אישית הייתי בוחרת בפילאטיס.

ועוד נקודה למחשבה: קחי שיעורי נסיון ותבדקי עם איזה מדריך/כה יש לך יותר כימיה ובאיזה שיעור את נהינת יותר.
אולי כימיה טובה עם המאמן/ת תעזור לך להתמיד?

אין כמו פעילות אירובית, אבל

זה מבאס שכל חוג משלמים בנפרד,
מכרה סיפרה לי שבחו"ל במכון הכושר שלה הלכו על שיטה שאני לא זוכרת, אבל ריבוי סגנונות אימון הוא הרעיון בגדול.

ידוע שבסטודיו C הם מבטיחים תוצאות, אם את נצמדת לדיאטה ולפעילות אירובית בנוסף לאימון שם (כך היה כשאני הייתי רשומה).

אני חושבת שעדיף לך אימון בחדר כושר עם אזניות טובות, אולי פגישה אחת עם מאמן צמוד שיבנה לך תכנית, וכל כמה חודשים לעדכן את התכנית.

פילאטיס זה בעצם עיצוב הגוף

כשאומרים עיצוב הגוף זה כולל בתוכו המון אפשרויות של חיזוק:
עם משקוליות, גומיות, כדור פיטבול, בודי בר (מוט עם משקל), מדרגה אירובית, פילאטיס וכו'.
ההבדל הוא שבפילאטיס הדגש הוא על מרכז הגוף (ליבה)
(כל שרירי הבטן: ישר בטני, רחב בטני, אלכסוניים, ושרירי הגב התחתון)- שחשובים מאוד ליציבה.
בכל תרגיל בפילאטיס מחזקים שריר ספציפי וגם את שרירי הליבה.
למשל כשמבצעים תרגילים לחיזוק הירך החיצוני מחזקים גם את שרירי הליבה.

לירידה במשקל הכי אפקטיבי זה פעילות אירובית (הליכה, ריצה, שחיה, ריקוד).
יחד עם זה אל תזלזלי בתרגילי חיזוק למיניהם, לא משנה איך תקראי להם,
הם מחזקים את השרירים שגם זה חשוב ולא רק הירידה במשקל.

לאור האלטרנטיבות שנשארו לך תבחרי איזשהו שיעור עיצוב וכפעילות אירובית תעשי הליכות.

תודה רבה על העצות והטיפים

היום כבר התחלתי בהליכות
עשיתי הליכה של כמעט שעה בחוץ עם העגלה.
בקשר לעיצוב/פילאטיס - בינתיים אני מעדיפה לא להירשם מתנ״ס כי זה מאוד מגביל אותי מבחינת שעות, אני מניקה אז קשה לי לצאת מהבית ככה פתאום בלעדיו (אני לא שואבת ולא נותנת תמ״ל). אז הפיתרון שמצאתי בערוץ הבריאות או החיים הטובים יש שיעורי פילאטיס ושיעורי עיצוב, אז אני מקליטה אותם ובזמני הפנוי אני עושה אותם - אתמול בלילה כשהילדים ישנו עשיתי שיעור ראשון בפילטיס.

אשבל1

New member
כשחיים לבד זה אפשרי

עם בעל ושלושה ילדים זה לא ממש אפשרי, אבל בונה על זה בבוא היום...

ivgy1980

New member
כשבעלך לצידך בעניין, הכל אפשרי

עדיף לתת לילדים אוכל פשוט ומזין במהלך השבוה - ופינוקים בסופ"ש, מאשר יוגורטים ושאר השטויות כל יום.

למעלה