התעוררתי עם מוזה לחזור לאורח חיים בריא

תחליפי תפח"א בבטטות

תפוח אדמה אני בקושי מכניסה הביתה. אני קונה אותם בבודדים (2 יחידות)
מחליפה בבטטות בתנור עם צ'ילי, פלפל שחור ומלח גס (חותכת לרבעים, שמה כף שמן (ל4 בטטות) ותבלינים ומעסה עם הידיים, 220 מעלות לחצי שעה)
פחמימות - תוסיפי קינואה לתפריט שלך, ירקות מוקפצים כמו שעועית ירוקה עדינה עם כפית שמן במחבת
מתוק - אני לא יכולה להתאפק אז מנסים להגביל מתוקים רק לסופ"ש
את יכולה להוסיף בננות, תותים וכו'

אצלי רק עכשיו חוזרים לשייק כי עד עכשיו היה נורא קר, וצר לי אבל אני לא מסוגלת לשתות שייק פירות עם מינוס 10 מעלות בחוץ. הינו עד עכשי על דייסת קוואקר עם פירות יער וכו' אבל התחיל להתחמם אז השייקר חזר למקומו על השיש.
סלט, לפחות פעם ביום ליד האוכל. אפילו אם זה רק מלפפון ועגבניה.
אחד הדברים המשמעותיים אצלי זה הכנת רוטב ביתי כי הרטבים המוכנים מלאים בשמן. אני מנסה להכין הכל בבית. אפילו פיצה אני עושה כל שבוע אבל שמה גבינת מוצרלה לייט בכמות קטנה מאוד, רוטב ללא שמן, בצק מקמח מעורב והרבה ירקות כתוספת.

פ.ס אטרף מבחינתי זה לקום בוקר בהיר אחד ולהחליט להפוך את הכל. אז באמת קשה להתמיד.

אשבל1

New member
אני חושבת שלי קל יותר כשהגבולות מאוד ברורים

כשאני מתחילה לאכול מתוק, הגוף ממשש דורש עוד ואני נכנעת בקלות..

APRSMON

New member
איך אתם עושות את השיקים שלכם? האם במסחטת

מיצים, או בבלנדר?

אם בבלנדר אז מה אתם מכניסות בפנים ואיך אתם מכינות את זה?

אשבל1

New member
מיץ במסחטה, שייק בבלנדר

במיץ שמה למשל: * סלרי, גזר ומלפפון *סלק , תפוח וסלרי *תפוחים
בשייק שמה: עלים ירוקים עם פרי.

אשבל1

New member
לבריאות

יש לי שייקר

זה תכלס בלנדר קטן, אין הבדל
אני אוהבת שייק על בסיס חלב ואני אוהבת שזה קר (עם קרח)
האהובים אצלי הם:
תות+בננה+סלק
אגס+בננה+ תרד
פטל, בננה, תפוח

e m a n u e l

New member
יש לך רכב?

האם היית מתדלקת אותו בדלק שלא מתאים לו? במים? בקולה? האם היית מכניסה סוכר או חול לתא הבנזין?
אני מניחה שלא, כי הרי זה היה משבית את המכונית לא?
כנ"ל הגוף שלנו, חשוב להזין אותו במוצרים איכותיים בעלי ערך תזונתי טוב.
ככה אני מסתכלת על זה. וזה מאוד עוזר לי.

אהבתי את הגישה שלך! זה באמת חומר למחשבה

אני גם התחלתי לשמור על תזונה בריאה ובשבוע הבא אתחיל עם פעילות גופנית. הבעיה שלי כמו של אשבל1 זה ההתמדה... וזה חומר למחשבה מצויין מה שרשמת.

אשבל1

New member
את כ"כ צודקת

אני נופלת במלכודת של "רק הפעם" ... מקווה מהיום להיות חזקה יותר וחכמה יותר

מצטרפת לשאלה שלך...

גם אני התחלתי עם תזונה בריאה בכדי לרדת במשקל ובשבוע הבא אתחיל עם פעילות גופנית (תסתיים לי התקופה של ה6 שבועות אחרי לידה).
חייבת לרדת בין 10-15 משקל עודף שיש לי
(משקל שהיה לי עוד טרם ההריון).

אשבל1

New member
אולי נפתח פינה שבועית בה נעדכן

איך עבר לנוו השבוע מבחינת העשיה למען מטרה זו, נבדוק אם עמדנו ביעד השבועי...

עונה רק לגבי פעילות גופנית

אני רוב חיי שנאתי נורא לעשות כל סוג של פעילות, ותאמיני לי שניסיתי הרבה סוגים. זה פשוט שעמם אותי נורא. עד שלפני כ-9 חודשים הבנתי שאני חייבת, אין יותר ברירה, ואז התחלתי לנסות למצוא דברים שינעימו לי את זה.

אז מבחינתי המפתח הוא משהו שכיף לי, אחרת פשוט לא מתמידים. מה שעובד בשבילי זה ללכת או עם מוזיקה מקפיצה שאני שרה איתה תוך כדי (ושמה ז** על אנשים שמסתכלים מוזר
) או עם תכניות רדיו מצחיקות (נסי את טייכר וזרחוביץ). כמו כן אני תמיד הולכת לאיפשהו, לא סתם ללא מטרה. לרוב זה פשוט מהתחנת רכבת הביתה. לאט לאט הגדלתי את המרחק וזה עדיין בתהליך. אבל עצם זה שאני מתמידה כבר 9 חודשים זה משהו שפעם לא הייתי חולמת עליו אפילו.

סמאדוש

New member
להרגלים יש נטיה לנצח את הרצונות.

ואם אני רוצה לאמץ אורח חיים בריא או לשנות הרגלים,
עלי להצטייד בהמון מודעות וביצירת הרגלים חדשים.
כתבתי על זה בהקשר להיותי מלווה תהליכי ירידה במשקלhttps://www.facebook.com/notes/דר%
D7%9A-%D7%A1%D7%9E%D7%90%D7%93%D7%99/%D7%A2%D7%9C-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9D/650560488315084

למעלה