לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1282212,822 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול בית

ברוכים הבאים לפורום ניהול בית! ניהול בית על כל היבטיו הוא דבר לא פשוט. הפורום מלא במידע חשוב, טיפים ורעיונות טובים לכל מי שרוצה לטפח את ביתו ולשפר את איכות חייו. כל אחד מוזמן לשאול שאלות, לתת טיפים, להתייעץ, להעלות דילמות ולקבל תשובות. אין ספק שגם אם אינך עקר/ת בית, ובמיוחד אם לא - זה המקום בשבילך. אנא פעלו לפי התקנות הבאות על מנת לשמור על הסדר וההתנהלות התקינה של הפורום שלנו: תוכן והתדיינות: 1. יש לשמור על תרבות דיון נאותה, ולהמנע משימוש בשפה גסה, מעליבה או תוקפנית. 2. במקרה ופנו אליכם בשפה מעליבה או תוקפנית, השתדלו לא להעיר הערות אישיות על גבי הפורום. יש ליידע את המנהל על כך במסר אישי, ואף לפנות אל האדם הפוגע במסר אישי. 3. אין לפרסם הודעות בעלות תוכן פוגעני, מכליל, גזעני, לאומני וכאלה שעוברות על התקנון הכללי של תפוז ו/או על החק במדינת ישראל. כללי שרשור: פורום ניהול בית הוא פורום פעיל מאד, ויש לשמור על הסדר הכללי של דף הפורום: 1. הודעות שלא קשורות ישירות לנושאי הפורום מוזמנות בהחלט להשתרשר תחת האייקון . 2. אין להגיב להודעות מנהלתיות. הודעה מנהלתית היא הודעה ששורשרה על ידי מנהל הפורום או מנהל פינה בפורום. להודעה מנהלתית אין תוכן, או שכתוב בה במפורש

אודות הפורום ניהול בית

ברוכים הבאים לפורום ניהול בית! ניהול בית על כל היבטיו הוא דבר לא פשוט. הפורום מלא במידע חשוב, טיפים ורעיונות טובים לכל מי שרוצה לטפח את ביתו ולשפר את איכות חייו. כל אחד מוזמן לשאול שאלות, לתת טיפים, להתייעץ, להעלות דילמות ולקבל תשובות. אין ספק שגם אם אינך עקר/ת בית, ובמיוחד אם לא - זה המקום בשבילך. אנא פעלו לפי התקנות הבאות על מנת לשמור על הסדר וההתנהלות התקינה של הפורום שלנו: תוכן והתדיינות: 1. יש לשמור על תרבות דיון נאותה, ולהמנע משימוש בשפה גסה, מעליבה או תוקפנית. 2. במקרה ופנו אליכם בשפה מעליבה או תוקפנית, השתדלו לא להעיר הערות אישיות על גבי הפורום. יש ליידע את המנהל על כך במסר אישי, ואף לפנות אל האדם הפוגע במסר אישי. 3. אין לפרסם הודעות בעלות תוכן פוגעני, מכליל, גזעני, לאומני וכאלה שעוברות על התקנון הכללי של תפוז ו/או על החק במדינת ישראל. כללי שרשור: פורום ניהול בית הוא פורום פעיל מאד, ויש לשמור על הסדר הכללי של דף הפורום: 1. הודעות שלא קשורות ישירות לנושאי הפורום מוזמנות בהחלט להשתרשר תחת האייקון . 2. אין להגיב להודעות מנהלתיות. הודעה מנהלתית היא הודעה ששורשרה על ידי מנהל הפורום או מנהל פינה בפורום. להודעה מנהלתית אין תוכן, או שכתוב בה במפורש
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום ניהול בית, בפורום תמצאו את כל השאלות והתשובות לניהול בית נכון: ניקיון, אוכל, משפחה, תיקונים, עבודה, יחסים, בילויים,אירועים משפחתיים חשובים ועוד - אני מאחלת לכולם הנאה מלאה מהפורום

המשך >>

לצפיה ב-'התעוררתי עם מוזה לחזור לאורח חיים בריא'
התעוררתי עם מוזה לחזור לאורח חיים בריא
<< ההודעה הנוכחית
20/03/2014 | 09:26
75
887
כפי שחייתי תקופה בעבר, וזה עשה לי ממש טוב אז מכל הבחינות...

אז פתחתי את הבוקר עם מיץ גזר, סלרי ומלפפון, הכנתי לי תפריט ותליתי על המקרר, כבר בישלתי חלק להיום, אצא תיכף לקניות של פירות וירקות מכל טוב...סיכמתי עם בעלי שנצעד בערב..

ועכשיו לשאלה הגדולה ואולי יש לכם טיפים בשבילי, איך מתמידים??????
ניהול בית >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
20/03/2014 | 09:28
4
273
להקפיד דבר ראשון הכי חשוב זה מים
כמוית קטנות
אני אוכלת למשל מכול דבר אבל בכמויות קטנות....
והכי חשוב לא למנוע מעצמך דברים....
להכניס הרבה ירקות סלטים....
ניהול בית >>
לצפיה ב-'צודקת, מים! באמת אקפיד.'
צודקת, מים! באמת אקפיד.
20/03/2014 | 09:29
63
לצפיה ב-'עדי את לא כ'כ צודקת.'
עדי את לא כ'כ צודקת.
20/03/2014 | 09:58
2
223
יש דברים שכדאי וצריך להמנע מהם באופן גורף
כמו כל המאפים עם בצק עלים
קצפות,שמנת מתוקה,שומן טרנס ואבקות מרק.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'זה ברור ועדיף גם לא מטוגן....'
זה ברור ועדיף גם לא מטוגן....
20/03/2014 | 10:00
58
לצפיה ב-'בקשר לאבקת מרק פעם קראתי ושמעתי את דר'
בקשר לאבקת מרק פעם קראתי ושמעתי את דר
20/03/2014 | 11:02
198
אולגה רז אומרת שזה בסדר לאכול דברים עם מונוסודיום גלוטומט כי זה חומר שנמצא בטבעי במאכלים מסויימים ודווקא כששמים אבקת מרק זה משפר את הטעם ואוכלים יותר רקות נניח אם זה במרק ירקות.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אני מציעה לך לפנות ליעוץ דיאטנית'
אני מציעה לך לפנות ליעוץ דיאטנית
20/03/2014 | 10:02
9
186
דרך הקופה
תקבלי תפריט שפוי שמותאם לך בדיוק.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'בחיי שאני מכירה את התפריט יותר טוב מהדיאטנית'
בחיי שאני מכירה את התפריט יותר טוב מהדיאטנית
20/03/2014 | 10:14
8
177
הבעיה היא לשלוט..  להצליח להמנע מאלו שהם חבר מביא חבר.... קוביית שוקולד וחברותייה למשל...
ניהול בית >>
לצפיה ב-'זו כבר עבודה עצמית.'
זו כבר עבודה עצמית.
20/03/2014 | 10:18
1
140
אצלי עדיף לא לטעום כדי לא להגרר.

יותר חלבונים בארוחה גורמים לתחושת שובע טובה יותר.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'זה נכון, עכשיו הגעתי לעבודה'
זה נכון, עכשיו הגעתי לעבודה
20/03/2014 | 12:09
113
ובאופן טבעי היד נשלחה לקופסת הדובשניות, הבנתי כמה זה אוטומטי הפעולה הזאת, והחזרתי את עצמי להחילטה שקיבלתי הבוקר ולא נגעתי, ולפני כן בסופר, ריחות המאפים... זאת בהחלט עבודת שיכנוע עצמי, ואני צריכה להזכיר לעצמי את המטרה, הרגשה טובה ובריאות.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'תחשבי כל הזמן איזה רווח יוצא לך מזה'
תחשבי כל הזמן איזה רווח יוצא לך מזה
21/03/2014 | 08:41
1
82
שאת אוכלת בריא ולא שטויות מסביב. את מרגישה קלילה. הטאיירים נעלמים מהמתניים, מקבלת מחמאות....

ותחשבי איך את מרגישה אחרי זלילה, תעשי השוואה.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'נכון,מקווה שהשיחה הזאת עם עצמי תהיה תמיד '
נכון,מקווה שהשיחה הזאת עם עצמי תהיה תמיד
21/03/2014 | 08:48
67
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על דיאטנית'
מצטרפת להמלצה על דיאטנית
23/03/2014 | 18:15
3
25
היות והבעיה שאת מציגה היא שליטה, דיאטנית תעזור לך
לפני מספר שבועות נתקלתי במייל של מכבי שהזמין אותי להשתתף בסדנת אכילה נכונה.
החלטתי לנסות. 10 שבועות מתחילת הסדנא ירדתי כ-10 קילו. את הסדנאות מנהלות שיאטניות של מכבי.
קיבלתי המון טיפים לאכילה בריאה. לכן אני מצטרפת לעצה ללכת לסדנא כזו או לדיאטנית באופן פרטי.
בהצלחה!
ניהול בית >>
לצפיה ב-'וואוו, כל הכבוד לך..'
וואוו, כל הכבוד לך..
24/03/2014 | 00:32
2
8
אני במכבי, אבדוק, המון תודה !
ניהול בית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/03/2014 | 12:27
1
4
ואם את מאיזור ראשון לציון, תשלחי מסר ואמליץ לך באופן אישי על דיאטנית מדהימה!
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אני צפונית :)'
אני צפונית :)
24/03/2014 | 13:44
1
לצפיה ב-'בעיניי, אם לא נכנסים לאטרף, זה קל'
בעיניי, אם לא נכנסים לאטרף, זה קל
20/03/2014 | 10:04
10
220
אורח חיים בריא לא חייב להיות מיץ מלפפון וסלט עלים ירוקים
קל להתמיד אם לא לוקחים את זה בצורה קיצונית מידי
ארוחת בוקר של שייק פירות\ירקות - עם זה לא קשה להתמיד
להקפיד עד אכילת ירקות ופירות במהלך היום
הגבלת ממתקים לסופ"ש בלבד,
הגבלת מלח, סוכר וגלוטן - אצלי אין מצב להימנע לחלוטין אבל כן מפחיתים בכמויות או מנסים להשתמש בתחליפים. פסטה מאורז מלא למשל  מחליפה יופי פסטה מקמח לבן. אצלינו יש לפחות פעם בשבוע עדשים ולפחות פעם בשבוע קינואה. לי אישית לא מרגיש כאילו אנחנו "בית בריא" אבל האח ה"קטן" של הבחור תמיד אומר שהוא מרגיש פופאי אחרי שהוא אוכל אצלינו  
ולצאת לצעוד זה כיף, גם פעמיים בשבוע זה טוב :)  
על מה את מפחדת שלא תתמידי?
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אטרף = שליטה ?'
אטרף = שליטה ?
20/03/2014 | 10:13
9
132
מבחינתי הבעיה היא מתוק ופחמימות "ריקות" , שניהם לא בריאים וקשה לי לשלוט בכמויות של שניהם, לכן מעדיפה כשיש לי את הכוחות (כמו היום) להמנע מהם, או לפחות לאכול אותם בצורה הבריאה כמו מתוק יכול להיות פרי, ופחמימה יכולה להיות תפו"א.  (כבר תקופה ארוכה שהמתוק היה בעיקר שוקולד וקינוחים טעימים)

הבישול אצלי תמיד בריא ומגוון , דומה למה שיש אצלך, הבעיה היא המעבר....

בעבר תקופה ארוכה פתחתי את היום במיצים (כמו הבוקר) זה פשוט כיף, תחושה נהדרת בשבילי, וגם בעלי ואחת הבנות מצטרפים :)

ניהול בית >>
לצפיה ב-'העניין אצלך'
העניין אצלך
20/03/2014 | 10:19
1
108
זה הבריאות או המשקל?
ניהול בית >>
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
20/03/2014 | 12:17
78
רוצה לשמור על הגוף מבחינה בריאותית, רוצה להיות אנרגטית ורוצה לרדת כ 12 ק"ג.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'תחליפי תפח"א בבטטות'
תחליפי תפח"א בבטטות
20/03/2014 | 11:17
6
138
תפוח אדמה אני בקושי מכניסה הביתה. אני קונה אותם בבודדים (2 יחידות)
מחליפה בבטטות בתנור עם צ'ילי, פלפל שחור ומלח גס  (חותכת לרבעים, שמה כף שמן (ל4 בטטות) ותבלינים ומעסה עם הידיים, 220 מעלות לחצי שעה)
פחמימות - תוסיפי קינואה לתפריט שלך, ירקות מוקפצים כמו שעועית ירוקה עדינה עם כפית שמן  במחבת
מתוק - אני לא יכולה להתאפק אז מנסים להגביל מתוקים רק לסופ"ש
את יכולה להוסיף בננות, תותים וכו'

אצלי רק עכשיו חוזרים לשייק כי עד עכשיו היה נורא קר, וצר לי אבל אני לא מסוגלת לשתות שייק פירות עם מינוס 10 מעלות בחוץ. הינו עד עכשי על דייסת קוואקר עם פירות יער וכו' אבל התחיל להתחמם אז השייקר חזר למקומו על השיש.
סלט, לפחות פעם ביום ליד האוכל. אפילו אם זה רק מלפפון ועגבניה.
אחד הדברים המשמעותיים אצלי זה הכנת רוטב ביתי כי הרטבים המוכנים מלאים בשמן. אני מנסה להכין הכל בבית. אפילו פיצה אני עושה כל שבוע אבל שמה גבינת מוצרלה לייט בכמות קטנה מאוד, רוטב ללא שמן, בצק מקמח מעורב והרבה ירקות כתוספת.

פ.ס  אטרף מבחינתי זה לקום בוקר בהיר אחד ולהחליט להפוך את הכל. אז באמת קשה להתמיד.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אני חושבת שלי קל יותר כשהגבולות מאוד ברורים'
אני חושבת שלי קל יותר כשהגבולות מאוד ברורים
20/03/2014 | 12:28
86
כשאני מתחילה לאכול מתוק, הגוף ממשש דורש עוד ואני נכנעת בקלות..
ניהול בית >>
לצפיה ב-'איך אתם עושות את השיקים שלכם? האם במסחטת '
איך אתם עושות את השיקים שלכם? האם במסחטת
23/03/2014 | 06:39
4
46
מיצים, או בבלנדר?

אם בבלנדר אז מה אתם מכניסות בפנים ואיך אתם מכינות את זה?
ניהול בית >>
לצפיה ב-'מיץ במסחטה, שייק בבלנדר'
מיץ במסחטה, שייק בבלנדר
23/03/2014 | 08:23
2
44
במיץ שמה למשל: * סלרי, גזר ומלפפון     *סלק , תפוח וסלרי          *תפוחים
בשייק שמה: עלים ירוקים עם פרי.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'תודה רבה אשבל.'
תודה רבה אשבל.
23/03/2014 | 08:36
1
10
לצפיה ב-'לבריאות '
לבריאות
23/03/2014 | 08:36
7
לצפיה ב-'יש לי שייקר'
יש לי שייקר
23/03/2014 | 10:33
27
זה תכלס בלנדר קטן, אין הבדל
אני אוהבת שייק על בסיס חלב ואני אוהבת שזה קר (עם קרח)
האהובים אצלי הם:
תות+בננה+סלק
אגס+בננה+ תרד
פטל, בננה, תפוח
ניהול בית >>
לצפיה ב-'יש לך רכב?'
יש לך רכב?
20/03/2014 | 10:29
2
238
האם היית מתדלקת אותו בדלק שלא מתאים לו? במים? בקולה? האם היית מכניסה סוכר או חול לתא הבנזין?
אני מניחה שלא, כי הרי זה היה משבית את המכונית לא?
כנ"ל הגוף שלנו, חשוב להזין אותו במוצרים איכותיים בעלי ערך תזונתי טוב.
ככה אני מסתכלת על זה. וזה מאוד עוזר לי.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אהבתי את הגישה שלך! זה באמת חומר למחשבה'
אהבתי את הגישה שלך! זה באמת חומר למחשבה
20/03/2014 | 11:05
126
אני גם התחלתי לשמור על תזונה בריאה ובשבוע הבא אתחיל עם פעילות גופנית. הבעיה שלי כמו של אשבל1 זה ההתמדה... וזה חומר למחשבה מצויין מה שרשמת.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'את כ"כ צודקת'
את כ"כ צודקת
20/03/2014 | 12:12
85
אני נופלת במלכודת של "רק הפעם" ... מקווה מהיום להיות חזקה יותר וחכמה יותר
ניהול בית >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה שלך...'
מצטרפת לשאלה שלך...
20/03/2014 | 11:07
3
145
גם אני התחלתי עם תזונה בריאה בכדי לרדת במשקל ובשבוע הבא אתחיל עם פעילות גופנית (תסתיים לי התקופה של ה6 שבועות אחרי לידה).
חייבת לרדת בין 10-15 משקל עודף שיש לי (משקל שהיה לי עוד טרם ההריון).
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אולי נפתח פינה שבועית בה נעדכן'
אולי נפתח פינה שבועית בה נעדכן
20/03/2014 | 12:05
2
106
איך עבר לנוו השבוע מבחינת העשיה למען מטרה זו, נבדוק אם עמדנו ביעד השבועי...
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אין בעיה!'
אין בעיה!
20/03/2014 | 12:53
1
72
את פותחת
ניהול בית >>
לצפיה ב-' בכיף, כל יום חמישי...'
בכיף, כל יום חמישי...
20/03/2014 | 12:55
25
לצפיה ב-'עונה רק לגבי פעילות גופנית'
עונה רק לגבי פעילות גופנית
20/03/2014 | 12:07
1
155
אני רוב חיי שנאתי נורא לעשות כל סוג של פעילות, ותאמיני לי שניסיתי הרבה סוגים. זה פשוט שעמם אותי נורא. עד שלפני כ-9 חודשים הבנתי שאני חייבת, אין יותר ברירה, ואז התחלתי לנסות למצוא דברים שינעימו לי את זה.

אז מבחינתי המפתח הוא משהו שכיף לי, אחרת פשוט לא מתמידים. מה שעובד בשבילי זה ללכת או עם מוזיקה מקפיצה שאני שרה איתה תוך כדי (ושמה ז** על אנשים שמסתכלים מוזר ) או עם תכניות רדיו מצחיקות (נסי את טייכר וזרחוביץ). כמו כן אני תמיד הולכת לאיפשהו, לא סתם ללא מטרה. לרוב זה פשוט מהתחנת רכבת הביתה. לאט לאט הגדלתי את המרחק וזה עדיין בתהליך. אבל עצם זה שאני מתמידה כבר 9 חודשים זה משהו שפעם לא הייתי חולמת עליו אפילו.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'כיף לשמוע, כל הכבוד '
כיף לשמוע, כל הכבוד
20/03/2014 | 12:56
31
לצפיה ב-'להרגלים יש נטיה לנצח את הרצונות. '
להרגלים יש נטיה לנצח את הרצונות.
20/03/2014 | 12:13
7
132
ואם אני רוצה לאמץ אורח חיים בריא או לשנות הרגלים,
עלי להצטייד בהמון מודעות וביצירת הרגלים חדשים.
כתבתי על זה בהקשר להיותי מלווה תהליכי ירידה במשקלhttps://www.facebook.com/notes/%D7%93%D7%A8%
D7%9A-%D7%A1%D7%9E%D7%90%D7%93%D7%99/%D7%A2%D7%9C-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9D/650560488315084

ניהול בית >>
לצפיה ב-'הלינק לא נפתח, תוכלי לצרף אותו שוב?'
הלינק לא נפתח, תוכלי לצרף אותו שוב?
20/03/2014 | 12:57
19
לצפיה ב-'יש בעיה בקישור , אשמח לקישור תקין'
יש בעיה בקישור , אשמח לקישור תקין
20/03/2014 | 12:59
5
25
לצפיה ב-'עכשיו מעולה , עושה לך "לייק"'
עכשיו מעולה , עושה לך "לייק"
20/03/2014 | 13:28
1
22
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
20/03/2014 | 13:56
14
לצפיה ב-'כל כך נכון סמאדי'
כל כך נכון סמאדי
20/03/2014 | 13:27
45
אני רגילה כל יום לאכול שוקולד, היום לא אכלתי, אני ממש מרגישה מכורה בגמילה...קשה !
ניהול בית >>
לצפיה ב-'כדי להתמיד את צריכה מטרה.'
כדי להתמיד את צריכה מטרה.
20/03/2014 | 12:28
1
92
תחשבי מה הסיבות שאת רוצה לחזור לאכול בריא.
אני מעלה השערות ואת מוזמנת לתקן אותם לעצמך כדי שיתאימו לך:
כדי להרגיש טוב יותר, להראות טוב יותר, להיות בריאה, לרדת במשקל.
כשאת חושבת מה המטרה שלך קל יותר להתמיד. זה נכון לכל דבר בחיים: לאורח חיים בריא, הורדה במשקל, השכלה וכו'.

דוגמא: כל הריונית סוכרתית (אמא של פיצקית), או מישהי שמעשנת עשתה מאמץ ואני מניחה שהקפידה מאוד בתקופת ההריון על תזונה ונמנעה מעישון כדי לסיים אותו עם תינוק בריא.

לא צריך להיות פנאטיים בשום דבר.
אם החלטת שמהיום את נכנסת לאורח חיים בריא ומדי פעם יתעורר החשק לדברים הפחות בריאים,
תזכירי לעצמך מה המטרה שלך ואם בכל זאת מאוד בא לך ותחליף לא עושה לך את זה -אז תאכלי ותהני לא יקרה כלום.

אני הרבה שנים מנהלת אורח חיים בריא. פעם הייתי פאנטית והחלטתי שאני לא אוכלת שום דבר מעובד,
כולל לא אבקת מרק  ומיונז קנוי- בסופו של דבר לא נשאר לי מה לאכול.

אז היום אני לא מוותרת על אבקת מרק ולא על מיונז תעשייתי.
אבקת מרק מבחינתי היא תבלין. להכין ציר מרק זה עבודה קשה מדי בשבילי ואני די עצלנית.

מיונז תעשייתי-אני לא אוכלת ביצים חיות ולא מתכוונת לוותר על מיונז אז אין לי ברירה אחרת.
על כל שאר המעובדים אני מוותרת בשמחה כי יש להם תחליפים טובים יותר ואני יודעת שהם לא תורמים שום דבר.
אוכלת ירקות ופירות רגילים, לא אורגניים. מדי פעם אני אוכלת גם דברים לא בריאים (בורקס, עוגות וכו')-זה קורה אולי פעם בשבוע-שבועיים.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'את צודקת, תודה.'
את צודקת, תודה.
20/03/2014 | 12:54
18
לצפיה ב-'מה את בדר״כ אוהבת לאכול?'
מה את בדר״כ אוהבת לאכול?
20/03/2014 | 13:16
3
91
אני חושבת שהתחלה הדרגתית יכולה לעזור. וגם לבנות תכנית שמתאימה *לך* אישית, ולא משהו גנרי ש״נכון״ לכולם, אבל יהיה לך קשה להתמיד בו.
לעשות שינוי דרסטי לכל התפריט זה קשה עד בלתי אפשרי, וגם לא מאוד נחוץ. בעיניי נכון יותר יהיה לאמץ עקרונות בריאים לתוך התפריט הרגיל שלך. בתהליך כזה את תתחברי יותר לדרך ויהיה לך קל יותר להתמיד, ועם הזמן תוסיפי עוד דברים.

סתם לדוגמא - הורדת סוכר.
אני הורדתי לאט לאט את הסוכר בקפה/תה עד שאני כבר לא משתמשת בסוכר בכלל. אבל לא הפסקתי עם זה ביום אחד.
הורדתי את הקפה מכפית לחצי כפית, ואח״כ הורדתי לגמרי. את התה משתי כפיות (!!) לחצי כפית או ללא סוכר בכלל, וגם החלפתי את כל הסוכר הלבן בסוכר חום (אמיתי, לא דמררה).
ניהול בית >>
לצפיה ב-'בסה"כ התזונה שלי טובה'
בסה"כ התזונה שלי טובה
20/03/2014 | 13:32
2
94
חשוב לי שיהיה בבית אוכל בריא לילדים כמובן (מה איתי?   )  הבעיה שלי היא מתוק... שותה במהלך היום המון תה (לא אוהבת קפה) ושותה בלי סוכר בכלל, אבל רגילה לנשנש שוקולד , משהו מתוק.... וזה חסר לי מאוד, הורדתי גם את הלחם, כי בישלתי ירקות וקטניות.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'זה הכל עניין של מידה'
זה הכל עניין של מידה
20/03/2014 | 14:24
1
62
אני תחילה אסווג ואומר שאני לא בקטע של דיאטות. מעולם לא הייתי ולעולם לא אהיה. אני כן אוהבת לאכול בריא ומאוזן, אבל לא בקטע של לספור קלוריות. אז אולי מה שאני מציעה הוא לא מספיק נוקשה למי שרוצה לרדת במשקל ולעבור לתזונה יותר מבוקרת, אבל זה כן יתאים אם מה שאת מחפשת זה איזון נכון ומינונים.

בעיניי שוקולד זה נהדר. אני גם כן חובבת שוקולד (מריר בעיקר), ואני חושבת שהשילוב של שוקולד עם קפה (או במקרה שלך, עם תה) הוא מצויין. יותר טוב מעוגיות.
אני גם כן אוהבת את הנישנושים הקטנים האלה ליד הקפה שלי, ואני גם כן תמיד לוקחת משהו קטן בצד - עוגיה, שוקלדון, חותכת תפוח, חופן אגוזים או פירות יבשים. וכמובן שלא יזיק שאילו יהיו נישנושים איכותיים, ולא זבל.

לכן אני חושבת שאם בקוביית שוקולד עם התה עסקינן אז אין לך בעיה עם מתוק.
לעומת זאת, אם בסיכומו של יום את מסיימת חבילת שוקולד (כי את שותה הרבה כוסות תה, ואיתן הרבה קוביות שוקולד), אז משהו באיזון הכללי השתבש.
במקרה זה תחפשי פתרונות, אבל משהו שיהיה סביר ומקובל עלייך. אין טעם במשטר נוקשה מדי שיאמלל אותך ללא סיבה.

אצלי למשל כוס קפה אחת מגיעה בבוקר, ואיתה ככל הנראה נישנושון קטן, ועוד אחת מגיעה אחרי ארוחת הצהריים, וגם איתה יש נישנושון. ולרוב זה הכל.
אם זהו יום שבו אני שותה הרבה קפה, אז הכוסות הנוספות מגיעות ללא ליווי מתוק.

לגבי הלחם.. אני האמת לא אוכלת לחם כמעט בכלל, אבל חברים טובים שלי שכן מאוד אוהבים לחם עברו ללאפות אותו בבית. הם מכינים לחם מעולה מקמח מלא שמשרת אותם לארוחת הערב בעיקר - ארוחה עשירה בגבינות, ירקות טריים ומיני אגוזים ופירות.

ארוחות צהריים בעיניי יכולות להיות משני סוגים - ארוחות עם תוספת פחמימתית (אצלי בדר״כ פירה, אורז, או תפו״א) ואז הן נטולות לחם, או ארוחות מבוססות על תבשיל בשר/ירקות או על מרק, עם לחם, אבל ללא תוספת פחמימתית. וכמובן, תמיד יש סלט או ירקות חתוכים בצד.
ניהול בית >>
לצפיה ב-''
20/03/2014 | 14:41
2
לצפיה ב-'במשפט אחד'
במשפט אחד
20/03/2014 | 13:32
113
סוכר לבן
קמח לבן
שמן/ מרגרינה
Out!

ארולות קבועות ומסודרות
בישול ביתי ומבוקר
הפרדה של חלבונים ופחמימות גם תורמת
יותר ירקות
בוגול קינואה חיטה מלאה
ולא לחשוב שאת סובלת אלא מטיבה עם עצמך והכל מאהבה לעצמך
אם נורא בא לך משהו
נניח עוגה או גלידה
קחי כפית תטעמי תכידי את הטעם ותגידי לעצמך ״ אוקיי הבנתי את הטעם״

וכלל חשוב
אל תוותרי על ארוחת בוקר לעולם!
ניהול בית >>
לצפיה ב-' שירשור בריאות - אימון/כושר/חוגים'
שירשור בריאות - אימון/כושר/חוגים
20/03/2014 | 13:49
5
101
התקשרתי עכשיו לברר במתנס על חוגים וחדר כושר והכל שם בנפרד.
בחדר כושר שפעם הייתי מתאמנת (בעיר אחרת) היה גם מכשירים וחוגים ועושים מה שרוצים.
במתנס בשכונה חדר כושר זה בנפרד, פילאטיס זה בנפרד, עיצוב הגוף בנפרד וזומבה גם בנפרד.
כמובן שעל כל חוג/חדר כושר צריך לשלם בנפרד.
שאלתי היא איזה חוג הכי אפקטיבי לירידה במשקל? חדר כושר לא ממש דיבר אליי בזמנו ולזומבה אין מקום לצערי.
אז נישארתי רק עם פילאטיס ועיצוב הגוף - מה עדיף? האם באמת יעזור לרדת במשקל ובהיקפים? (כמובן עם דיאטה בהדרכה של דיאטנית...)
ניהול בית >>
לצפיה ב-'נראה לי שעיצוב הגוף בונה יותר שריר'
נראה לי שעיצוב הגוף בונה יותר שריר
20/03/2014 | 13:54
67
וככל שבונים יותר שריר, הגוף שורף יותר אנרגיה גם בזמן מנוחה, וגם תהיי חתיכה :)  תבקשי שיעור ניסיון בכל אחד מהם ותראי מה אהבת יותר.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'פילאטיס אוסף ומחטב את הגוף'
פילאטיס אוסף ומחטב את הגוף
20/03/2014 | 19:03
65
מצמצם היקפים, משפר יציבה ומחזק השרירים.
אני אישית הייתי בוחרת בפילאטיס.

ועוד נקודה למחשבה: קחי שיעורי נסיון ותבדקי עם איזה מדריך/כה יש לך יותר כימיה ובאיזה שיעור את נהינת יותר.
אולי כימיה טובה עם המאמן/ת תעזור לך להתמיד?
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אין כמו פעילות אירובית, אבל'
אין כמו פעילות אירובית, אבל
20/03/2014 | 22:28
46
זה מבאס שכל חוג משלמים בנפרד,
מכרה סיפרה לי שבחו"ל במכון הכושר שלה הלכו על שיטה שאני לא זוכרת, אבל ריבוי סגנונות אימון הוא הרעיון בגדול.

ידוע שבסטודיו C הם מבטיחים תוצאות, אם את נצמדת לדיאטה ולפעילות אירובית בנוסף לאימון שם (כך היה כשאני הייתי רשומה).

אני חושבת שעדיף לך אימון בחדר כושר עם אזניות טובות, אולי פגישה אחת עם מאמן צמוד שיבנה לך תכנית, וכל כמה חודשים לעדכן את התכנית.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'פילאטיס זה בעצם עיצוב הגוף'
פילאטיס זה בעצם עיצוב הגוף
23/03/2014 | 08:50
1
31
כשאומרים עיצוב הגוף זה כולל בתוכו המון אפשרויות של חיזוק:
עם משקוליות, גומיות, כדור פיטבול, בודי בר (מוט עם משקל), מדרגה אירובית, פילאטיס וכו'.
ההבדל הוא שבפילאטיס הדגש הוא על מרכז הגוף (ליבה)
(כל שרירי הבטן: ישר בטני, רחב בטני, אלכסוניים, ושרירי הגב התחתון)- שחשובים מאוד ליציבה.
בכל תרגיל בפילאטיס מחזקים שריר ספציפי וגם את שרירי הליבה.
למשל כשמבצעים תרגילים לחיזוק הירך החיצוני מחזקים גם את שרירי הליבה.

לירידה במשקל הכי אפקטיבי זה פעילות אירובית (הליכה, ריצה, שחיה, ריקוד).
יחד עם זה אל תזלזלי בתרגילי חיזוק למיניהם, לא משנה איך תקראי להם,
הם מחזקים את השרירים שגם זה חשוב ולא רק הירידה במשקל.

לאור האלטרנטיבות שנשארו לך תבחרי איזשהו שיעור עיצוב וכפעילות אירובית תעשי הליכות.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'תודה רבה על העצות והטיפים'
תודה רבה על העצות והטיפים
23/03/2014 | 11:32
12
היום כבר התחלתי בהליכות עשיתי הליכה של כמעט שעה בחוץ עם העגלה.
בקשר לעיצוב/פילאטיס - בינתיים אני מעדיפה לא להירשם מתנ״ס כי זה מאוד מגביל אותי מבחינת שעות, אני מניקה אז קשה לי לצאת מהבית ככה פתאום בלעדיו (אני לא שואבת ולא נותנת תמ״ל). אז הפיתרון שמצאתי בערוץ הבריאות או החיים הטובים יש שיעורי פילאטיס ושיעורי עיצוב, אז אני מקליטה אותם ובזמני הפנוי אני עושה אותם - אתמול בלילה כשהילדים ישנו עשיתי שיעור ראשון בפילטיס.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'קונים רק פירות וירקות, פרינציפ. עובד יופי.'
קונים רק פירות וירקות, פרינציפ. עובד יופי.
20/03/2014 | 14:20
4
53
לצפיה ב-'כשחיים לבד זה אפשרי'
כשחיים לבד זה אפשרי
20/03/2014 | 14:38
1
112
עם בעל ושלושה ילדים זה לא ממש אפשרי, אבל בונה על זה בבוא היום...
ניהול בית >>
לצפיה ב-'כשבעלך לצידך בעניין, הכל אפשרי'
כשבעלך לצידך בעניין, הכל אפשרי
20/03/2014 | 16:32
92
עדיף לתת לילדים אוכל פשוט ומזין במהלך השבוה - ופינוקים בסופ"ש, מאשר יוגורטים ושאר השטויות כל יום.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה כ״כ נכון'
אני לא חושבת שזה כ״כ נכון
20/03/2014 | 15:20
1
125
כי הגוף כן צריך חלבונים ופחמימות, הן מן הטבע והן מן הצומח, אבל לא רק פירות וירקות...
ניהול בית >>
לצפיה ב-' וגם שומנים.'
וגם שומנים.
20/03/2014 | 16:37
26
לצפיה ב-'התארגנות מראש'
התארגנות מראש
20/03/2014 | 21:06
1
72
בעיקר בשביל התזונה.
גיליתי שכאשר יש לי ארוחה מוכנה, וברור לי מה אוכל באותו היום יותר קל לי לשמור על התפריט.
אם אני מתחילה להכין כשאני מגיעה, סביר להניח שיהיו שם פחמימות (לחם, חטיף...).
משתדלת או להכין ערב קודם, או בבוקר.
וגם למהלך יום העבודה מסתובבת עם צידנית קטנה ובה אוכל.
לא מניחה שלא אהיה רעבה, או שפרי אחד ישביע אותי. בונה על להכניס לפה משהו כל 3 שעות:
משהו לסביבות עשר
א. צהריים
א. ביניים.

דבר נוסף לזהות את שעות המשבר שלך - שבהם יש יותר נטייה לנשנש, או צורך במתוק.
לצורך במתוק להשאיר את החטיף, או הפרי של אותו היום (אני אוכלת לחמנית כוסמין עם ריבה)
ולצורך בלנשנש מכינה לעצמי כוס שתיה קלה

ולגבי הכושר מציאה לנסות לגלות מה יותר מתאים לך- גם מבחינת הסוג (הליכה, פיאטיס, זומבה, אירובי...) וגם האם את אוהבת יותר בחברה או לבד - אם חברה או להרשם לחוג. או לקבוע עם מספר חברות שתתנו אחת לשניה את המוטיבציה לצאת ולעשות.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'את צודקת, ממש חשוב שתהיה ארוחה מוכנה'
את צודקת, ממש חשוב שתהיה ארוחה מוכנה
20/03/2014 | 21:26
54
היום היה יום נפלא (אבל היה קשה) ובאמת בבוקר אירגנתי ארוחות לכל היום, וצעדתי אחרי המון זמן שזה לא קרה.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'הגעת לי בזמן עם השאלה כי גם אני באותו'
הגעת לי בזמן עם השאלה כי גם אני באותו
20/03/2014 | 23:16
131
מצב. מזמן לא עשיתי כושר ולא אכלתי בריא כמו שאני רגילה, בגלל שהיה "חורף" לא התמדתי בשתייה ופתאום בצהריים אני מגלה שלא שתיתי כלום כל היום.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'טיפים להתמדה בהרגלים בריאים'
טיפים להתמדה בהרגלים בריאים
21/03/2014 | 17:37
6
136
טיפים להתמדה, שאספתי לאורך זמן ובהרבה שימת לב, וניסוי וטעיה.
אני משקיעה לכתוב את זה, כי כבר שאלו על זה בעבר. את ממש לא לבד בשאלה הזו

כדי להתמיד בהרגלים טובים שאמצנו, אני משתמש ב'תכסיסים' שאנשי השיווק משתמשים כדי לגרום לנו להתרגל לצרוך ולאכול (את מה שמשתלם להם...)
אחרי שהבנתי שאנשי שיווק משתמשים בטריקים שנוסו והוכחו כעובדים, למה לא לאמץ אותם?

הנגשה נוחה באופן מקסימלי
אני שמה בקופסאות נוחות לשליפה ופתיחה, ובמדפים הכי קרובים להושטת יד את המאכלים הכי בריאים (אלו שאני מעוניינת לאכול)
לדוגמה,
אני קונה אגוזים במשקל. אם אצטרך כל יום לפתוח קשר בשקית האגוזים, להכניס את היד, לחפור חופן, להניח את האגוזים איפה שהוא כדי לסגור שוב את השקית,\אין מצב שאוכל יותר מ-3 בחודש.
אני מעבירה אותם לקופסה חד פעמית (מהאלה שמוכרים בהם סלטים במעדניה). את הקופסה הזו אני יכולה לשלוף ולפתוח ביד אחת.
כך התרגלתי לקחת בשקית לעבודה, או סתם לשים קצת בסלט, כל יום.

הרחקה מקסימלית של המוצרים שאני פחות מעדיפה לאכול
לדוגמה, סוכר נמצא אצלי במדף גבוה ופחות נגיש (יש תחליף סוכר בשקיקים מדף נגיש יותר. גם אותם העברתי מהאריזה המקורית ל'מיכל' שיצרתי מבקבוק חד פעמי שחתכתי בסכין יפנית.
זה קל יותר לשלוף משם. זה שקוף - אז אני רואה את זה ונזכרת),
שוקולדים ופרוסות עוגה - במדף במקפיא.

אוכל בגודל ובצורה שנעים לנשנש
לודגמה ירקות כמו מלפפון, מקלות סלרי, גמבה וגזר-
לחתוך אותם לגודל שנוח להחזיק ביד, "ננגס" בקלות ופחות או יותר בגודל שמתאים לגודל הפה (יותר כמו נגיסים, ופחות כמו שניצל...)
בהתחלה זה בהחלט קצת עבודה, אבל הקטע המגניב זה שאם מתמידים קצת, אז מתרגלים לצרוך את המאכלים האלו,
ואז בהדרגה (בעקבות חשק שמתעורר. עדיף תמיד בעקבות חשק, כי אז זה מתקשר לנו בזכרון למשהו נעים) אפשר לנסות לאכול אותם גם בלי לחתוך.

ועוד כמה טיפים:
* בסופר - לבחור דווקא את המלפפונים הרזים - אלו שנכנסים לפה בקלות
להשקיע בעגבניות שרי (ובתמורה, לצרוך ג'אנק פוד אחד פחות..)

* לנסות לתזמן התחלה של הרגל של מאכל בריא, לזמן שאנחנו רעבים -
אוכל שאוכלים כשרעבים נשאר חקוק בזכרון כדבר שטעים לנו.

* והכי חשוב, לא להתייאש אם הרצף נשבר.
לזכור שיש פשוט הרבה גורמים בשוק הצרכנות שעובדים קשה כדי לגרום לנו להתרגל לאכול דווקא דברים לא בריאים (זה משתלם להם יותר מבחינה כלכלית...),
ולחזור שוב בהדרגה להרגלים הטובים.

ניהול בית >>
לצפיה ב-'מאמצת את הטיפים הנהדרים שלך'
מאמצת את הטיפים הנהדרים שלך
21/03/2014 | 17:39
1
65
והמון תודה על ההשקעה בתשובה, מעריכה מאוד.
ניהול בית >>
לצפיה ב-'תודה לך על התגובה '
תודה לך על התגובה
21/03/2014 | 17:44
17
לצפיה ב-'טיפים נהדרים'
טיפים נהדרים
23/03/2014 | 08:54
1
15
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
25/03/2014 | 18:29
1
לצפיה ב-'איזו הודעה מקסימה :)'
איזו הודעה מקסימה :)
24/03/2014 | 10:15
1
8
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
25/03/2014 | 18:31
1
לצפיה ב-'הי אשבל יקרה'
הי אשבל יקרה
22/03/2014 | 08:18
1
81
הסוד הוא במינונים. לא לחשוב שהינה נכנסתי לאורח חיים בריא וויתרתי על הנאות החיים. הכל במידה.
להשתדל להתמקד במה כן ולא במה לא לדוגמה:
1. לשתות 8-10 כוסות מים ביום. כשתשתי תרגישי אוטומטית תחושה שאת רוצה לאכול פחות, מובטח!
2. להגביל את עצמך לעד 2 כוסות קפה ביום. קפאין בצורה שפויה הוא נחמד בצורה מוגזמת אינו בריא לטווח ארוך
ויוצר תלות. אני שותה נס אחד ביום ומרוצה.
3. אכלי לפחות 5 ירקות ביום. כן אולי זה נראה הרבה אבל ההמלצה הינה 7 ביום אני עוד מתונה....זה בריא, מלא ויטמינים וסיבים תזונתיים
ממלא חסר קלוריות כמעט...
4. התעמלי. הליכות והתעמלות בריאות לגופינו ברמה הגבוה ביותר. וגם מקנות לך "פור" קלורי.
5. השקיעי ברשימה טובה ובה יהיה כתוב מה את קונה ובאיזה יום. (לדוגמה: ירקן יום ב ו-ה) הליכות ימי א-ג-ה...

בהצלחה
ניהול בית >>
לצפיה ב-' תודה הילה '
תודה הילה
22/03/2014 | 08:36
13
לצפיה ב-'אני רואה שכבר קיבלת מלא טיפים ויש לי דבר '
אני רואה שכבר קיבלת מלא טיפים ויש לי דבר
23/03/2014 | 21:52
1
23
אחד שאני חושבת שכדאי להדגיש - אם החולשה שלך היא פחממות ומתוקים,פשוט אסור לך להמנע מזה.
ולא.. שום תחליף לא יעזור.. שום עוגיית גרנולה לא תחליף פרוסת עוגה. זה פשוט לא הולך ככה וזה לא ימלא לך את הקרייב. מה שכן הייתי עושה זה פשוט לא מכניסה אותם הביתה.
כן חשוב לפנק את עצמך במשהו כזה פעם ביום אבל פשוט לא להכניס הביתה. ז"א כן אפשר לאכול פרוסת עוגה בבית קפה אבל לא להכניס עוגה שלמה הביתה, כן לקנות חטיף שוקולד אחד אבל לא יותר - לא לקנות מבצעים, לא חבילות כי ככה אין לך את האופציה הזאת של לאכול יותר מיחידה אחת. דבר נוסף שאני עושה זה לדוג' זה לא לקנות חבילת עוגיות בסופר אבל אני אקנה כמה יחידות במאפיה - אז נכון שזה יהיה שווה כספית לאותה החבילה השלמה אבל ככה אני גם מגבילה את עצמי. בדר"כ זה איכותי יותר, טעים יותר, מספק יותר וכן גם יקר יותר וככה גם השיקול הזה מגביל.
הנקודה שלי היא שככה יהיה לך יותר קל לשתות שייקים בבוקר ולאכול קינואה ועדשים וככה באמת תוכלי להפוך את זה לשגרה אמיתית ולא למשהו זמני ולא יהיה ממה להשבר כי יהיה לך הכל - גם אוכל מזין שאני מאמינה שגם הוא צריך להיות טעים ולא מבאס וגם את הפינוק שלך.

בהלצחה..
ניהול בית >>
לצפיה ב-'את צודקת, המון תודה !'
את צודקת, המון תודה !
24/03/2014 | 00:26
9

הודעות אחרונות

14:44 | 26.09.16 ravitgili100
02:56 | 25.09.16 גרשום
18:31 | 23.09.16 ארנבון שמן
18:46 | 22.09.16 רומי 9121
11:42 | 17.09.16 רגיל לא מיוחד
22:46 | 15.09.16 אנחנו מתלבטים
08:32 | 15.09.16 שרי 55510
01:04 | 15.09.16 MissPegi
23:14 | 03.09.16 כוכב114

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ