המשך האירוח

עוד שאלה חשובה - גזירת ציפורניים

אני מאוד מקווה שדפנה תספיק לענות עליה ביום ראשון: הבת שלי (שנתיים וחודשיים) לא נותנת לי בשום פנים ואופן לגזור לה ציפורניים, לא בידיים ולא ברגליים. כל נסיון כזה כרוך בצרחות, בכיות והתפתלויות, שלא מאפשרות להצליח. כשהיתה ממש קטנטונת גזרתי לה כשישנה בעגלה בעת טיולים בחוץ. עכשיו גם מתוך שינה אי אפשר להתקרב אליה עם מספריים. כל נסיונותי להראות לה איך אמא גוזרת לעצמה וההסברים שזה לא כואב - לא משפיעים כלל. עד עכשיו עזר לי הצוות בפעוטון במשימה הקשה הזו (גם שם היתה התנגדות רצינית מצידה, אבל הצליחו). זה לא יכול להימשך כך. מה עושים???

שלום טלי,

אני שמחה לשמוע שהחלטת שהגיע הזמן לגמול מחיתולים. כפי שכבר אמרתי, אני בעד גמילה מוקדמת, אפילו מגיל שנה וחצי. הטיפ העיקרי שאני יכולה לתת לך בנושא של גמילה מחיתולים, הוא להבין שזהו תהליך חינוכי שבאחריותך. את קובעת מתי הוא מתחיל ואיך הוא יתנהל, ואת מובילה אותו עד לסיומו המוצלח. כמובן שכל זה נעשה ברגישות לילדה אך גם בבטחון בתפקידך ובחובתך ללמד את הילדה את נורמות ההתנהגות המקובלות בחברה שלנו. הילדה מצפה וזקוקה לחוות אותך בטוחה בעצמך, ברורה, עקבית, ומגוייסת לקראת המטרה.

סיכום זמני של האירוח

נהניתי מאוד להתארח אצלכן, תודה על השאלות המעניינות שמראות נכונות לשמוע וללמוד. אני מתנצלת שלא היה לנו זמן לענות על כל השאלות כרגע, אבל אני אשמח לענות על השאלות שנותרו ללא מענה, בפעם הבאה שאתארח כאן, ביום ראשון ה 22 לחודש. בינתיים, ברצוני להפנות אתכן למאמרים באתר שלי שנוגעים באותם נושאים שמעסיקים אתכן. לגבי הסדנאות - אני תמיד פתוחה לצרכים שעולים מן השטח, אם זה קבוצה ואם זו סדנה קצרת מועד. לבירור ספציפי יותר אני מציעה לפנות אלי ישירות דרך האתר. אני אהיה מוכנה לשקול בחיוב אם תהיה בקשה לפתיחת קבוצה לנשות הפורום.

אורora

New member
תודה לך../images/Emo39.gif

ותודה גם לקטנוע שאירגנה את הארוח של דפנה, והשקיע בו הרבה מזמנה

נמתין בסבלנות להמשך ../images/Emo140.gif

תודה לך על הרצון הטוב ולקטנועות על הארגון

catנוע

New member
../images/Emo41.gif תוספת לסיכום../images/Emo41.gif

קודם כל - דפנה, תודה רבה על האירוח ועל הנכונות לתת מזמנך על מנת לענות לשאלות כאן בפורום
לצערנו, לא התאפשר לענות על כל התשובות היום, ולכן קבענו מועד נוסף (יום ראשון הבא ה-22 בחודש) שבו דפנה תמשיך לענות לשאלות שעוד לא נענו. מצרפת לינק למאמרים באתר של דפנה, שיכולים לתת עוד מענה לשאלות שעלו כאן. כמו כן, אם יהיה עניין בקרב חברות הפורום, ניתן יהיה לארגן הרצאה/סדנה על נושא מסויים שמעניין (למשל, סמכות הורית, שינה, וכדומה). אני אשמח לעזור לארגן סדנה כזאת, ובינתיים נותנת לינק שמאפשר לראות מה יש בסדנה כזאת. אמנם זו דוגמה לסדנה לגן ילדים אבל אפשר לארגן דבר דומה גם עבורנו. http://www.daphnatayar.co.il/Kindergarden.html כמובן שניתן גם לברר עם דפנה באופן אישי לגבי קבוצות, או לנסות ולארגן קבוצה משלנו. גם כאן, אם יש עניין, אני מוכנה לעזור ולארגן. לגבי הקבוצות הנה קצת מידע: http://www.daphnatayar.co.il/Toddlers.html

catנוע

New member
../images/Emo41.gif המשך האירוח ../images/Emo41.gif

היום בסביבות השעה 13:00 נמשיך במתן התשובות של דפנה תייר לאלה שעוד לא קיבלו תשובה.

נוRית

New member
אפשר להוסיף עוד שאלה?

איך מרגילים לשתיה? הגדולה בת רבע לשלוש, שותה ממש ממש מעט במשך היום. בד"כ אחה"צ מבקשת ומקבלת שוקו שאני מכינה לה מחלב עם שוקולית, ומוסיפה גם קצת מים כדי להכניס את הנוזלים האלה לגופה. לפני השינה שותה בקבוק (ובד"כ שניים. סה"כ כמעט 400 מ"ל) שיש בו שליש מים ושני שליש חלב פרה. הקטנה בת 8 חודשים. התחלנו עם מוצקים לפני כחודשיים, וגם היא מסרבת לשתות מים. איך "מלמדים" ילדים לשתות מים? האם יהיה נכון (לגבי הקטנה) להוסיף טעמים כדוגמת נענע או לואיזה למים? האם, לדעתך, הגבלת השוקו והבקבוק מהגדולה יגרום לה להתחיל לשתות יותר מים? ואם כן - איך אני "גומלת" אותה מההרגלים האלה? אני די בלחץ לקראת הקיץ החם הבא עלינו לטובה - לא רוצה שיתייבשו (וחוששת ממצב של וירוסי הקאות/שילשולים בהם אין לי ממש במה להשקות את הגדולה,(
שלא נצטרך))

אורora

New member
מכיוון שהארוח ניגמר

רציתי לתת לך רעיון עם קסם. שוחד
( או גמול חיובי בלשון נקיה). אם היא עומדת שמשימה של לשתות מיים ביום X פעמים (תעמידי משימה קלה) אז היא מקבלת מתנה בסוף היום, או ממתק או משהו אחר שהיא מאוד אוהבת. וככה במשל כמה ימים אולי אפילו שבועיים וזה הופך להרגל. עובד מעולה עם הילדונת בערך מהגיל של קסם. לגבי הקטנה אין לי תובנות חוץ מלנסות שוב ושוב ושוב. הטעם שלהם משתנה בגיל הזה כל הזמן ויתכן שהיא תשנה את דעתה בקרוב

catנוע

New member
יש לי בשבילך תשובה 'לא רשמית'

אבל היא לא שונה מהותית מהרעיונות שנתנו לך כבר פעם. בכל אופן, עם הקטנה, לא להתחיל עם מיצים וכו', אלא להתעקש על מים. אם היא לא מסכימה מבקבוק, אפשר לנסות לתת לה מבקבוק שיש לו צורה אחרת, או מכוס פטנט. לפעמים זה עוזר. דוגמה אישית גם עוזרת. תנסי בכל שעה לשתות מים (זה גם טוב עבורך) ותגידי להן בקול שאת צמאה לכן את שותה מים, ושמים זה טעים וכדומה. עם קצת סבלנות זה יצליח. לגבי השילשולים/הקאות והתייבשות - דווקא אז מומלץ לתת קרטיב או שלוקים, או לחילופין תה עם קצת סוכר כדי להחזיר קצת אנרגיה לגוף. או לחילופין - נוזלים מיוחדים שמיועדים למצבים אלה ומונעים התייבשות.

למעלה