הללו את אלוהים ... ושמחו הללויה

salt of earth

New member
הללו את אלוהים ... ושמחו הללויה ../images/Emo24.gif

בוקר טוב
מה שלומכם חמודים
נעדרתי מסיבות שלי שלא ארצה לפרט אבל אני מאוד התגעגעתי
ביום ראשון שבו נאספים כדי להלל את אלוהים אני מקדישה לכם את התרתילה הזאת
باركوا رب السماء
שיר נורא קצבי
כדי שתתעוררו קצת
אתמול נתקלתי בחברה שלי מימי התיכון, קישקשנו על ימי הספסל, הלימודים באונ', מי התחתן ומי התארס (אף אחד מהכיתה שלנו
) ואיך שהוא סיפרתי לה שאני פוגשת חברה משותפת שלנו כל יום ראשון/שבת במיסה ואז היא התפלאה ששתינו הולכות למיסה כל שבוע... (הבחורה נוצרייה). שזה אגב מזכיר לי משפט ששמעתי בסיום איזה קייטנה רוחנית לפני כמה שנים... אחד הבחורים אמר: "صليت هون عن سنة" (כאילו שזה אפשרי
) ואז חשבתי, איך סביבת החברים שלכם מגיבה כששומעים שאתם מולתאזים בל כניסי
והולכים למיסות

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifלא משנה מה לקח אותך מאיתנו..העיקר

שאת פה כעת
ושזה לא לקח אותך ליותר מדי זמן..היית חסרה
מקווה שהכל בסדר כעת
ולשאלתך... אם אנו נתבייש בישוע..אז הוא יכחיש אותנו מול אביו ביום הדין! כי הוא לא התבייש בנו כשנשא את חטאנו והוא המושלם הנקי מכל חטא, הוא לא התבייש והתנער כשהצליפו בעורו הזך, כשהשפילו את מלך השלום וגידפו אותו..אלא היה נאמן עד הסוף.. האם אנו לא נהיה נאמנים במועט ונצהיר נאמנה באמונתנו ובזה שלא נפספס מיסה ביום ראשון או אסיפת אחים אחרת..?? אכן עוד יש מבוכה..וחוסר הבנה.. הענין המצחיק שמאמינים לפעמים ציכים להצדיק את דבר אמונתם מול חברים לא מאמינים..כי מהלא מאמינים יגיעו העלבונות ללא כוונה.. יגיע הזלזול.. ובמקום שהדבר האמיתי והאור של העולם יהיה הברירה היחידה..הגענו למצב שמי שהולך בעקבות האור הוא הכבש השחור בחברה..הוא השונה והכאילו "פנאטי" חלילה!!! אבל את האמת אני אגיד לכם מנסיוני עם אנשים כאלו..שיזלזלו וינסו להפיל את רוחך כשתדבר על אמונתך.. שינסו להצביע על עברך אולי ולדגול באימרה.."ממתי אתה הפכת לקדוש או מכיר את אלוהים"? אלו הכי ארסיים אבל תהיה עם חמלה אליהם כי אלו לא המלים שלהם אלא מלות השטן שרוצה להשתמש בהם בכדי להפיל את רוחך.. אל תשתדל בלשכנע.. אלא תן להם לראות את פרות הרוח.. ואצטט מהקישור הנ"ל: מסימני ההתמלאות ברוח הקודש:וּפְרִי הָרוּחַ הוּא אַהֲבָה שִׂמְחָה וְשָׁלוֹם אֹרֶךְ רוּחַ וּנְדִיבוּת וְחֶסֶד וֶאֱמוּנָה׃ 23 וַעֲנָוָה וּפְרִישׁוּת לְנֶגֶד עֹשֵׂי אֵלֶּה אֵין־תּוֹרָה محبة אהבה فرح שמחה سلام שלום طول اناة סבלנות ואורך רוח لطف נעימות ונדיבות صلاح טוב וחסד ايمان אמונה وداعة ענוה تعفف טוהר ופרישות זה לאהוב את אלוהים מכל ליבך ובכל כוחך ולאהוב את קרובך, ולאהוב לאחר מה שתאהב לעצמך זה לשמוח ולהרגיש שישוע נותן לך ניצוצות של שמחה וחיוך פנימי ושלום בלב שדרכו העולם ושטניותו נראים קלים להתמודדות אורך רוח בכדי להימנע מכעס ולא לשפוט את האחרים, סבלנות שנשמע את האחר ונקבל ונדע לשקף את הרוך של ישוע שניהיה נדיבים ונעימים.. שיראו את אור ישוע מוקרן דרכנו שנלך בדרכי חסד, שנעשה מעשים טובים וניישם את דבר אלוהים והכל באימונה, בידיעה והסכמה לפועלו של ישוע בחיינו, להשפעת רוח הקודש בתוכנו, באימונה כי ישוע חי, כי הוא מקשיב וכי דרכו ובאימונה חזקה, הרים לא יעמדו בפנינו. הענוה, המתיקות והטוהר, הצניעות הנתינה..מלים רבות וכולם חלק מהאור שישוע הקרין ומהאיש הגדול שהוא היה עלי אדמות לפני שחזר למלכותו שבשמיים
ואתם יודעים.. אם תגיב באהבה.. בענווה..בחמלה.. בצניעות.. בטוב לב.. בהבנה.. בלי כעס או עילבון.. אלא תיצמד לשלום של ישוע שהפיץ לנו ברוח.. הם יראו..והאור יכבוש אותם..גם אם גאוותם תכחיש.. אבל אנשים אבודים כאלו..יקנאו ברוח אלוהים שתפיח ריח נעים וכובש..והם יקנאו מהאמונה שיש לך..מהטוב והיושר.. מהרוגע והנועם.. ואחרי שתלך.. המלים של החסד ישארו להדהד זמן רב בראשם.. ובזה אתה עשית את חלק שלך נאמנה..
יקירתי מלח..אולי סטיתי טיפה או שתיים מהנושא הראשוני אבל הכל זרם מתוכי והרגשתי צורך לשתף גם בזה
תודה על הדיון

rotemfiji

New member
מלח היקרה....

גם אני לצערי נעדרתי מפה מעל שבוע וחצי, אבל תמיד טוב וכיף לחזור ! לגביי חתונה: רציתי לדעת באיזה גיל לרוב מתחתנים הנוצרים בארצנו ובעולם בכלל.

michaeld1

New member
חלק מהסובבים מתגאים כמה הם רחוקים מהכנסיה !!

משפטים כמו "הפעם האחרונה שביקרתי בכנסיה היה באלמונאוולי אלאולא (בגיל 10)" נאמרים מתוך גאווה או מין אדישות כזו. אבל החברים מסביב מזמן התרגלו לעובדה כי אני קרוב לכנסיה והם שלמים עם עובדה זו (חסר להם שלא)
לפעמים שואלים ומתייעצים איתי בשאלות רוחניות בוערות
(אין לי דוגמא לשאלה כזו בראש כי מזמן לא נשאלתי)
אני מרגיש ש "אלתזאמי" בכנסיה מזכה אותי באימון של הסובבים וחוג המכרים.. ואני גאה בזה ומשתדל להצדיק ולשמר אותו אימון. ...

salt of earth

New member
חחח בייחוד הקטע של השאלות זה כל כך נכון אצלי

כאילו שאני היועצת שלהם לענייני אמונה
דרך אגב, באמצעות אותם השאלות אני זכיתי לראות את החברות הכי טובות שלי חוזרות לאמונה והולכות ביחד איתי למפגשים של הצעירים. ולכן אני תמיד אומרת שטוב לשאול, ולחקור ולחפש תשובות

למעלה