השרשור של עשרה הציטוטים הנבחרים

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifהשרשור של בן ישוע../images/Emo45.gif10 הציטוטים הנבחרים

ואני אוסיף לו מימד נוסף
זו תהיה מעין מטלה תחרותית קצת
כל חבר פורום מוזמן להביא-לצטט, 10 פסוקים (ציטוט אחד יכול להיות יותר מפסוק כי לפעמים קשה להפריד, ורעיון אחד משתרע על 2-4 פסוקים) מהברית הישנה או החדשה..עשרת הציטוטים שהכי מדברים לליבו - ולבחור בחמשה מהם ולתת להם את הפרשנות שלו, ואם מישהו מעלה ב10 המועדפים שלו חלק שכבר הועלה ב10 המועדפים של מישהו אחר אז זה מותר אך אסור לפרש משהו שכבר ניתן עליו פרשנות ע"י חבר קודם. אם בכל זאת יש לנו פרשנות אחרת או נוספת לציטוט שכבר ניתן עליו פירוש, אז להוסיף את תגובתנו עם התוספת משלנו, כתגובה מנומסת ומלמדת לאותה הודעת פרשנות שבה החבר פורום נתן את פרשנותו לחמשת ציטוטים משלו
בסוף..אנו צריכים לבחור בשני ציטוטים שהכי אהבנו כולנו, ואז להחליף בהם את שני הפסוקים שמתנוססים בפורום מצד שמאל באדום
ושהם בינתיים: "لانه هكذا احب الله العالم حتى بذل ابنه الوحيد لكي لا يهلك كل من يؤمن به بل تكون له الحياة الابدية`` `` تعالوا اليّ يا جميع المتعبين والثقيلي الاحمال وانا اريحكم "
תפאדלו יצאנו לדרך, שרשור זה תקף עד ליום שלישי בערב

קבלו אחים שלי../images/Emo140.gif

בס"ד 'לא על הלחם לבדו יחיה האדם,כי אם על פי דבר ה' '. 'לא באתי לבטל את התורה והנביאים,כי אם לקיים'. 'בן האדם הוא אדון השבת'. 'מותר לרפא בשבת'. כדי לקיים את התורה כולה,יש לקיים את 'ואהבת לרעך כמוך'.

SON OF JESUS

New member
הנה שלי

هكذا احب الله العالم حتي بذل ابنه الوحيد لكي لا يهلك احد من احب ابا أو اما اكثر مني فلا يستحقني أحبوا أعدائكم باركو لا عنيكم أحسنوا إلي مبغضيكم ماذا ينتفع الأنسان لو ربح العالم كله و خسر نفسه أكرم اباك و أمك لكي تطول أيامك علي الأرض من كان منكم بلا خطيه فليرجمها بحجر لا تدينوا كي لا تدانوا لماذا تنظر القذي الذي في عين اخيك و اما الخشبة التي في عينك فلا تقطن لها؟ أنا هو الراعي الصالح ليس بالخبز وحده يحيا الأنسان بل كل كلمة تخرج من فم الله لا بالقوة و لا بالقدرة بل بروحي قال رب الجنود السماء و الأرض تزولان و حرف واحد من كلامي لا يزول لا تخف ايها القطيع الصغير لأن أباكم قد سر أن يعطيكم الملكوات متذكرين كلمات الرب يسوع أنه قال مغبوط هو العطاء أكثر من الأخذ اعطوا رحمة و كل شئ يتطهر لكم لأن محبة المال أصل لكل الشرور الذي إذا ابتغاه قوم ضلوا عن الإيمان و طعنوا أنفسهم بأوجاع كثيرة أما الذين يريدون أن يكونوا أغنياء فيسقطون في تجربة و فخ و شهوات كثيرة غبية و مضرة تغرق الناس في العطب و الهلاك فإن من أراد أن يخلص نفسه يهلكها. و من يهلك نفسه من أجلي يجدها

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifזה יותר מדי אמרנו רק עשר תבחר...

אז תדלל בבקשה ל10
ואיפה הפרשנות לחמשה מהם שאתה הכי מעדיף?

SON OF JESUS

New member
הנה שלי

أكرم اباك و أمك لكي تطول أيامك علي الأرض הפסוק הזה הכי משך לי את העין כי באמת אני ילד מרדן, היתי בעבר והיתי נורא חוצפן, כאן אומר ספר הקודש תכבד את אביך ואת אימך שחייך יהיו יותר טובים, ומי אנחנו שלא נכבד את הורינו ובאמת זה אחד הפסוקים הענקיים והגדולים السماء و الأرض تزولان و حرف واحد من كلامي لا يزول זה גם פסוק גדול ומראה על החוזק במילות יסוע אלחביב שאומר שהאדמה והשמים יכולות להתערער לעומדת מילותיי החזקות, אני זה הדרך והחיים, כי אין יותר אמין ממני וחזק, תלכו בעיקבותיי, שום דבר לא יכול לפגוע בכם, אם תלכו על האדמה והשמים היא המכסה שלכם שאתם חוטאים אפילו הם לא יכולים להגן עליכם, אני זה ששומר עליכם מהכל

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifמממ טוב אלו חמשה לא תוסיף עוד חמשה

עד העשירייה? ותתן פרשנות לחמשה מהעשירייה?

salt of earth

New member
קשוחה יא מנהלת... מה זה ../images/Emo3.gif

אני עשיתי לפי החוקים... אני מקבלת ציון מאה נכון

rotemfiji

New member
לי יש אחד אהוב ומיוחד...

" עת לכל דבר..." כזה משפט גאוני. והנה הקטע היפה: קהלת פרק ג´ פסוקים ב´ - ח´ - שירת העיתים. עֵת לָלֶדֶת וְעֵת לָמוּת עֵת לָטַעַת וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּעַ: עֵת לַהֲרוֹג וְעֵת לִרְפּוֹא עֵת לִפְרוֹץ וְעֵת לִבְנוֹת: עֵת לִבְכּוֹת וְעֵת לִשְׂחוֹק עֵת סְפוֹד וְעֵת רְקוֹד: עֵת לְהַשְׁלִיךְ אֲבָנִים וְעֵת כְּנוֹס אֲבָנִים עֵת לַחֲבוֹק וְעֵת לִרְחֹק מֵחַבֵּק: עֵת לְבַקֵּשׁ וְעֵת לְאַבֵּד עֵת לִשְׁמוֹר וְעֵת לְהַשְׁלִיךְ: עֵת לִקְרוֹעַ וְעֵת לִתְפּוֹר עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר: עֵת לֶאֱהֹב וְעֵת לִשְׂנֹא עֵת מִלְחָמָה וְעֵת שָׁלוֹם: (לא מהברית החדשה, למקרה שמישהו לא ידע).

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifעוד אין היענות מספקת../images/Emo88.gifלא יפה!

כי זה שרשור מליבו של הפורום..התכנים ה- מתאימים לפורום נצרות משיחית.. נושא רוחני שאמור להוציא את המיטב בהעדפות שלכם בכתובים בספר הקדוש.. אז למה להתבטל ולא להשתתף? אני לא רואה סיבה שתתן לכם פטור..נא להתפקד

rotemfiji

New member
המשפט שלי מהברית החדשה :

King James Version Mark 8 36 For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul? משפט מאוד יפה, שאומר ש-למה שווה שלבן אדם יהיה את כל העולם אבל את הנשמה שלו הוא ייאבד... מבחינתי זה אומר שלא שווה לעשות הכל ולתת הכל בכדי להשיג מטרה מסויימת. צריך לדעת מתי לשים גבולות ובאיזה אופן לנהוג בכדי לא להגיע למצב שבסוף נשמתך תאבד ... לכן, לא רק המטרה חשובה, אלא גם הדרך ואיך שמשיגים אותה.

salt of earth

New member
הפסוקים שלי ../images/Emo23.gif../images/Emo39.gif

חרגתי מאוד מתקנון התחרות
אומר אני לכם, עד אשר יעברו השמים והארץ אף יוד אחת או תג אחד לא יעברו מן התורה בטרם יתקים הכל (מתי 5:18)
לכן היו שלמים, כמו שאביכם שבשמים שלם הוא (מתי 5:48)
אני אוהבת את הפסוק הזה, כי זה מדגיש שלא קל להיות נוצרים אבל החסד שאנו מקבלים על כך הוא אדיר
ואלוהים יעזור לנו בתהליך הזה ויהיה עמנו בכל צעד שנעשה
35 אמר להם ישוע: "אני הוא לחם החיים. כל הבא אלי לא ירעב, והמאמין בי לא יצמא עוד." (יוחנן 6:35)
כמה שזה נכון, זה כמו שהוא פגש את השומרנית ואמר לה יש לי את מי החיים והיא לא הבינה למה הוא התכוון וחשבה שהוא מדבר על מים שלעולם לא תמצא וכך יחסוך ממנה הליכה לבאר. כמה שאנו לפעמים לוקחים את החסד כמובן מאליו וחושבים ישר על הדבר הארצי- دنيوي ולא מבינים את העוצמה של המשפט הזה. מי שיש בו רוח אלוהים לא יזדקק למשהו אחר
ביום האחרון, ביום הגדול של החג, עמד ישוע והכריז: "מי שצמא יבוא נא אלי וישתה! 38 המאמין בי כדבר הכתוב, נהרות של מים חיים יזרמו מקרבו." (יוחנן 7:37-38)
גם אותה פרשנות שכתבתי למעלה כמה שזה נכון, וזה גורם לי לחשוב האם אנחנו חושבים על העניין הזה? או שסתם עסוקים בדברים היום-יומיים שלנו וזונחים את החסד האדיר הזה.
האם לא נמכרות שתי צפרים באסר אחד? גם אחת מהן לא תפל ארצה מבלי השגחת אביכם. 30 אך אתם, אפלו שערות ראשכם נמנו כלן. 31 לכן אל תפחדו; יקרים אתם מצפרים רבות." (מתי 10:28-29)
תהא אהבתכם ללא העמדת פנים. שנאו את הרע ודבקו בטוב. 10 אהבו איש את רעהו באהבת אחים כנה. הקדימו לנהג כבוד איש ברעהו. 11 שקדו ואל תתעצלו. היו נלהבי רוח ושרתו את האדון. 12 גילו בתקוה. היו סבלנים בצרה. התמידו בתפלה. 13 תנו את חלקכם לצרכי הקדושים ושאפו להכניס אורחים. 14 ברכו את רודפיכם, ברכו ואל תקללו. 15 שמחו עם השמחים ובכו עם הבוכים. 16 היו תמימי דעים זה עם זה. אל תהלכו בגדולות ואל תבדלו מאנשים פשוטים. אל תהיו חכמים בעיניכם.(רומיים 12:9-16)
6 האהבה לא תשמח בעולה, כי באמת שמחתה. 7 היא תכסה על הכל, תאמין בכל, תקוה לכל ותסבל את הכל. (1 קורנטיים 13:6)
ג'ובראן ציטט את הפסוקים האלה בספר שלו הנביא... בעצם זאת האהבה הנוצרית שצריכה לצמוח בתוך לב של נוצרי מאמין. שהוא מקורה מאהבת אלוהים הגדולה אלינו. ومن ثبت بالمحبة ثبت الله فيه. אהבה ללא תנאים אשר סובלת מהרבה קשיים אבל לעולם לא נכנעת
. 11 לבשו את מלוא נשק האלהים למען תוכלו לעמד נגד נכלי השטן; 12 כי לא עם בשר-ודם מלחמה לנו, אלא עם רשיות ושררות, עם מושלי חשכת העולם הזה, עם כחות רוחניים רעים בשמים. 13 על כן קחו את מלוא נשק האלהים, למען תוכלו להתנגד ביום הרע, ולעמד לאחר עשותכם את הכל (אפסיים 6:10-14)
כמה מנחם הפסוק הזה, שאנו יכולים עם הנשק של אלוהים לעמוד מול התחבולות של השטן האויב שלנו שרוצה להפיל את רוחנו לתהום ולהחזיר אותנו לאדם הקדמון שהיינו. זה לא יהיה קל כי אנו עומדים נגד אויב תחמני אשר לובש צורות שונות כדי לתעתע אותנו ולהפילנו. ולכן עלינו להיות תמיד מוכנים ועל הכוונת ולהתחזק בתפילות ובצום כדי שלא תיפול רוחנו.
דבר המשיח ישכן נא בקרבכם בשפע; למדו והוכיחו זה את זה במלוא חכמה; שירו לאלהים בתודה ונעם בלבבכם, במזמורים ותשבחות ושירים רוחניים. (קולוסי 3:16)
אם אנחנו אוהבים זה את זה, האלהים שוכן בקרבנו ואהבתו נשלמה בנו.(1 יוחנן 4:12)

והנה שלי

1. مَكْتُوبٌ: لَيْسَ بِالْخُبْزِ وَحْدَهُ يَحْيَا الإِنْسَانُ ، بَلْ بِكُلِّ كَلِمَةٍ تَخْرُجُ مِنْ فَمِ اللَّهِ ויען ויאמר הן כתוב לא על-הלחם לבדו יחיה האדם כי על-כל-מוצא פי-יהוה: 2. طُوبَى لِلْجِيَاعِ وَالْعِطَاشِ إِلَى الْبِرِّ ،لأَنَّهُمْ يُشْبَعُونَ אשרי הרעבים והצמאים לצדקה כי-הם ישבעו: 3. طُوبَى لِصَانِعِي السَّلاَمِ ، لأَنَّهُمْ أَبْنَاءَ اللَّهِ يُدْعَوْنَ. אשרי רדפי שלום כי-בני אלהים יקרא להם: 4. سَمِعْتُمْ أَنَّهُ قِيلَ: عَيْنٌ بِعَيْنٍ وَسِنٌّ بِسِنٍّ. 39وَأَمَّا أَنَا فَأَقُولُ لَكُمْ: لاَ تُقَاوِمُوا الشَّرَّ ، بَلْ مَنْ لَطَمَكَ عَلَى خَدِّكَ الأَيْمَنِ فَحَوِّلْ لَهُ الآخَرَ أَيْضاً. שמעתם כי נאמר עין תחת עין שן תחת שן: 39 ואני אמר לכם אל-תתקוממו לרשע והמכה אותך על-הלחי הימנית הטה-לו גם את-האחרת: 5. سَمِعْتُمْ أَنَّهُ قِيلَ: تُحِبُّ قَرِيبَكَ وَتُبْغِضُ عَدُوَّكَ. 44وَأَمَّا أَنَا فَأَقُولُ لَكُمْ: أَحِبُّوا أَعْدَاءَكُمْ. بَارِكُوا لاَعِنِيكُمْ. أَحْسِنُوا إِلَى مُبْغِضِيكُمْ ، وَصَلُّوا لأَجْلِ الَّذِينَ يُسِيئُونَ إِلَيْكُمْ وَيَطْرُدُونَكُمْ שמעתם כי נאמר ואהבת לרעך ושנאת את-איבך: 44 ואני אמר לכם אהבו את-איביכם (ברכו את-מקלליכם היטיבו לשנאיכם) והתפללו בעד (מכאיביכם ו) רדפיכם: 6. لاَ تَكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً عَلَى الأَرْضِ حَيْثُ يُفْسِدُ السُّوسُ وَالصَّدَأُ ،وَحَيْثُ يَنْقُبُ السَّارِقُونَ وَيَسْرِقُونَ. 20بَلِ اكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً فِي السَّمَاءِ ، حَيْثُ لاَ يُفْسِدُ سُوسٌ وَلاَ صَدَأٌ ، وَحَيْثُ لاَ يَنْقُبُ سَارِقُونَ وَلاَ يَسْرِقُونَ ، אל תאצרו לכם אוצרות בארץ אשר יאכלום שם סס ורקב וגנבים יחתרו וגנבו: 20 אבל תאצרו לכם אוצרות בשמים אשר סס ורקב לא-יאכלום שם וגנבים לא יחתרו ולא יגנבו: 7. لاَ تَدِينُوا لِكَيْ لاَ تُدَانُوا ،2لأَنَّكُمْ بِالدَّيْنُونَةِ الَّتِي بِهَا تَدِينُونَ تُدَانُونَ ، وَبِالْكَيْلِ الَّذِي بِهِ تَكِيلُونَ يُكَالُ لَكُمْ.3

המשך

7. لاَ تَدِينُوا لِكَيْ لاَ تُدَانُوا ،2لأَنَّكُمْ بِالدَّيْنُونَةِ الَّتِي بِهَا تَدِينُونَ تُدَانُونَ ، وَبِالْكَيْلِ الَّذِي بِهِ تَكِيلُونَ يُكَالُ لَكُمْ.3وَلِمَاذَا تَنْظُرُ الْقَذَى الَّذِي فِي عَيْنِ أَخِيكَ ، وَأَمَّا الْخَشَبَةُ الَّتِي فِي عَيْنِكَ فَلاَ تَفْطَنُ لَهَا؟ אל-תשפטו למען אשר לא תשפטו: 2 כי במשפט אשר אתם שפטים תשפטו ובמדה אשר אתם מדדים ימד לכם: 3 ולמה זה תראה את-הקיסם בעין אחיך ואל-הקורה אשר בעינך לא תביט: 8. اِسْأَلُوا تُعْطَوْا. اُطْلُبُوا تَجِدُوا. اِقْرَعُوا يُفْتَحْ لَكُمْ.8لأَنَّ كُلَّ مَنْ يَسْأَلُ يَأْخُذُ ، وَمَنْ يَطْلُبُ يَجِدُ ، وَمَنْ يَقْرَعُ يُفْتَحُ لَهُ שאלו וינתן לכם דרשו ותמצאו דפקו ויפתח לכם: 8 כי כל-השאל יקבל והדרש ימצא והדפק יפתח לו: 9. ((لاَ يَحْتَاجُ الأَصِحَّاءُ إِلَى طَبِيبٍ بَلِ الْمَرْضَى. 32لَمْ آتِ لأَدْعُوَ أَبْرَاراً بَلْ خُطَاةً إِلَى التَّوْبَةِ)). ויען ישוע ויאמר אליהם הבריאים אינם צריכים לרפא כי אם-החלים: 32 לא באתי לקרוא הצדיקים לתשובה כי אם-החטאים: 10. أَنَا هُوَ خُبْزُ الْحَيَاةِ. مَنْ يُقْبِلْ إِلَيَّ فلاَ يَجُوعُ، وَمَنْ يُؤْمِنْ بِي فلاَ يَعْطَشُ أَبَداً. ויאמר להם ישוע אנכי הוא לחם החיים כל-הבא אלי לא ירעב והמאמין בי לא יצמא עוד: 11. أَنَا هُوَ نُورُ الْعَالَمِ. مَنْ يَتْبَعْنِي فَلاَ يَمْشِي فِي الظُّلْمَةِ بَلْ يَكُونُ لَهُ نُورُ الْحَيَاةِ ויסף ישוע וידבר אליהם לאמר אני אור העולם כל-ההלך אחרי לא יתהלך בחשכה כי-אור החיים יהיה-לו: 12. أَنَا هُوَ الْقِيَامَةُ وَالْحَيَاةُ. مَنْ آمَنَ بِي وَلَوْ مَاتَ فَسَيَحْيَا، 26وَكُلُّ مَنْ كَانَ حَيّاً وَآمَنَ بِي فَلَنْ يَمُوتَ إِلَى الأَبَدِ. أَتُؤْمِنِينَ بِهَذَا؟)) ויאמר אליה ישוע אנכי התקומה והחיים המאמין בי יחיה גם כי-ימות: 26 וכל-החי אשר יאמין-בי לא-ימות לעולם התאמיני לדבר הזה:

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifתודה לכם../images/Emo24.gif את שלי אני אעלה הערב

כי יהיה לי אולי יום לא ארוך מדי
...וככה יותר קשה בסוף כי הרבה מהפניניפ כבר בחרתם
אלפא..אתה צריך לבחור בחמשה מתוך העשירייה שהעלית(למרות שבחרת ב-12 משום מה!)
ולתת להם פרשנות משלך...
בינתיים מלח לא חרגה מהתחרות בכלל
אלופה..תקבלי מתנה יפה... מתיישהו

אוקיי בלילה אני אוסיף/tapuzforum/images/emo13.gif

כשאחזור מהלימודים/tapuzforum/images/emo10.gif

salt of earth

New member
מצוין אם כך

שאייף לוינק מת'לי תלמידה טובה שעושה את העבודה כמו שצריך אז כמה היית חוסך עבודה

והנה הבחירה שלי../images/Emo13.gif

1. طُوبَى لِصَانِعِي السَّلاَمِ ، لأَنَّهُمْ أَبْنَاءَ اللَّهِ يُدْعَوْنَ. אשרי רדפי שלום כי-בני אלהים יקרא להם: בתור אחד שמאמין בשלום ואחווה לא יכולתי שלא לאהוב את הפסוק הזה, ישוע קורא כאן לשלום ואחווה, זאת היא דרך הנצרות שרצה ישוע להנהיג, דרך חיים שמושתת על שלום ואהבה, רודפי שלום הם בני אלוהים ורודפי מלחמה ושנאה הם בני השטן. 2. سَمِعْتُمْ أَنَّهُ قِيلَ: عَيْنٌ بِعَيْنٍ وَسِنٌّ بِسِنٍّ. 39وَأَمَّا أَنَا فَأَقُولُ لَكُمْ: لاَ تُقَاوِمُوا الشَّرَّ ، بَلْ مَنْ لَطَمَكَ عَلَى خَدِّكَ الأَيْمَنِ فَحَوِّلْ لَهُ الآخَرَ أَيْضاً. שמעתם כי נאמר עין תחת עין שן תחת שן: 39 ואני אמר לכם אל-תתקוממו לרשע והמכה אותך על-הלחי הימנית הטה- לו גם את-האחרת דרך הנצרות האמיתי שמושתת על הבנה ודיבור ולא על אלימות, לצערי ההתנהגות הסלחנית והלא אלימה נחשבת בעיני אחרים כחולשה, לכן ראינו מה שקרה במג'אר, ורואים מה קורה בעזה, במצרים ובמדינות אחרות. אך למרות זאת הרווח שלנו יותר גדול. 3. لاَ تَكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً عَلَى الأَرْضِ حَيْثُ يُفْسِدُ السُّوسُ وَالصَّدَأُ ،وَحَيْثُ يَنْقُبُ السَّارِقُونَ وَيَسْرِقُونَ. 20بَلِ اكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً فِي السَّمَاءِ ، حَيْثُ لاَ يُفْسِدُ سُوسٌ وَلاَ صَدَأٌ ، وَحَيْثُ لاَ يَنْقُبُ سَارِقُونَ وَلاَ يَسْرِقُونَ ، אל תאצרו לכם אוצרות בארץ אשר יאכלום שם סס ורקב וגנבים יחתרו וגנבו: 20 אבל תאצרו לכם אוצרות בשמים אשר סס ורקב לא-יאכלום שם וגנבים לא יחתרו ולא יגנבו: כמה שהפסוק הזה הוא נכון, הכסף הוא כלום בחיים, אנשים שכל מרצם וחייהם מאבדים על איסוף כסף ואוצרות הם לא שמחים בחייהם, כל הזמן יש להם דאגות ולא חיים בשלוות נפש. בכסף לא קונים בריאות ושמחת חיים על פני האדמה על אחת כמה וכמה בשמיים, יש לחסוך אוצרות בשמיים וזה דרך מעשים טובים ועזרה לזולת, במעשים האלה אנחנו קונים אוצרות בחיים שאחרי. 4. لاَ تَدِينُوا لِكَيْ لاَ تُدَانُوا ،2لأَنَّكُمْ بِالدَّيْنُونَةِ الَّتِي بِهَا تَدِينُونَ تُدَانُونَ ، وَبِالْكَيْلِ الَّذِي بِهِ تَكِيلُونَ يُكَالُ لَكُمْ.3وَلِمَاذَا تَنْظُرُ الْقَذَى الَّذِي فِي عَيْنِ أَخِيكَ ، وَأَمَّا الْخَشَبَةُ الَّتِي فِي عَيْنِكَ فَلاَ تَفْطَنُ لَهَا؟ אל-תשפטו למען אשר לא תשפטו: 2 כי במשפט אשר אתם שפטים תשפטו ובמדה אשר אתם מדדים ימד לכם: 3 ולמה זה תראה את-הקיסם בעין אחיך ואל-הקורה אשר בעינך לא תביט ישוע לימד אותנו בפסוק הזה על צניעות ואי פגיעה באחרים, לפני שאנחנו באים לתקוף או לפגוע באחר יש להסתכל על עצמנו קודם, קודם לשפוט את עצמנו ואחר כך לשפוט אחרים, אי אפשר לשפוט מישהו על חטא קטן כשאנחנו מלאים בחטאים גדולים. 11. أَنَا هُوَ نُورُ الْعَالَمِ. مَنْ يَتْبَعْنِي فَلاَ يَمْشِي فِي الظُّلْمَةِ بَلْ يَكُونُ لَهُ نُورُ الْحَيَاةِ ויסף ישוע וידבר אליהם לאמר אני אור העולם כל-ההלך אחרי לא יתהלך בחשכה כי-אור החיים יהיה-לו: ישוע הוא האור והנר שמאיר לנו את דרכנו, בלי האמונה חיינו הם חושך מוחלט, והאמונה היא שמאירה לנו את הדרך לחיים יותר טובים ויותר אופטימיים.

AlYahudii

New member
מקוצר זמן, אני אביא לכאן פסוק אחד בלבד

מתוך דבריו של איוב (פרק י"ג פס' טו) הֵן יִקְטְלֵנִי, לוֹ אֲיַחֵל, אַךְ-דְּרָכַי אֶל-פָּנָיו אוֹכִיחַ ומאחר והמקור בעברית גבוהה שאולי קשה לחלק, הנה תרגום שמצאתי: هوذا يقتلني. لا انتظر شيئا. فقط ازكي طريقي قدامه. קישור לכל הפרק: http://www.arabicbible.com/bible/ot/job/13.htm

salt of earth

New member
פסוק יפה

13-15 هُوَذَا يَقْتُلُنِي. لاَ أَنْتَظِرُ شَيْئاً. فَقَطْ أُزَكِّي طَرِيقِي قُدَّامَهُ. (איוב 12:15) זה לפי תרגום ואנדאיק. إِنَّه ولَو قَتَلَني أَبْقى بِلا أَمَل لَكِنِّي أَحتَجُّ عن طُرُقي أَمامَه . דאר אל משרק- לטיני האתר שמצאת הוא אתר קופטי, והקופטים משתמשים בתרגום לערבית של ואנדאיק כי עד לפני כמה חודשים לא היה תרגום מיוונית לערבית שבוצע ע"י תיאולוגים אורתודוקסים. יש גם באותו אתר, לינק לפרשנות של הספר הקדוש אם תרצה

למעלה