לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3196031,960 עוקבים אודות עסקים

פורום סדירים

זהו, התגייסתם. עכשיו גם אתם חלק מהמערכת הירוקה הזו, לפחות לשנתיים-שלוש הבאות.
אם חזרתם אחרי 21 מיוזעים בשטח, אם אחד המפקדים ממש עיצבן אתכם, אם הבסיס שלכם מעלה לכם ת'סעיף-
אתם מוזמנים אלינו בשביל לשאול, לשתף, להתעניין, לחפש ולפגוש עוד חבר'ה שנמצאים בדיוק במצב שלכם.

הנהלת פורום סדירים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סדירים

זהו, התגייסתם. עכשיו גם אתם חלק מהמערכת הירוקה הזו, לפחות לשנתיים-שלוש הבאות.
אם חזרתם אחרי 21 מיוזעים בשטח, אם אחד המפקדים ממש עיצבן אתכם, אם הבסיס שלכם מעלה לכם ת'סעיף-
אתם מוזמנים אלינו בשביל לשאול, לשתף, להתעניין, לחפש ולפגוש עוד חבר'ה שנמצאים בדיוק במצב שלכם.

הנהלת פורום סדירים
x
הודעה מהנהלת הפורום
שימו לב! בקשת ו/או מתן מידע בנוגע למספרי יחידות, מיקומן או כל מידע מסווג אחר על גבי הפורום- אסור בהחלט.
פרסום חברות, מוצרים, שירותים וכו' על גבי הפורום- רק לאחר קבלת אישור מפורש מהנהלת הפורום.
ברועכים הבאים לפורום סדירים!
כאן בפורום תוכלו לדבר על כל מה שקשור לשירות הסדיר.
על מנת שכולנו נוכל להנות מייעודו של הפורום, ימו לב:
1. יש לשמור על בטחון מידע - אין לפרסם שמות, מספרי יחידות וכל מידע מסווג אחר.
2. אין לבצע פרסום על גבי הפורום אלא רק לאחר קבלת אישור מהנהלת הפורום
3. שימרו על אווירה נעימה ומכילה. החיילים שבאים לכאן להתייעץ זקוקים להבנה ועזרה ותפקידנו לסייע להם. הודעות שיעכירו את האווירה בפורום תימחקנה.

מאחלת הנאה בכתיבה.

אושי,
מנהלת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בפורום - רס"ן (במיל') קב"ן יוסי לובלסקי'
אירוח בפורום - רס"ן (במיל') קב"ן יוסי לובלסקי
21/11/2010 | 22:26
32
346
הקפצה
סדירים >>
לצפיה ב-'אירוח בפורום - רס"ן (במיל') קב"ן יוסי לובלסקי'
אירוח בפורום - רס"ן (במיל') קב"ן יוסי לובלסקי
18/11/2010 | 16:36
26
399
ביום ב', 22.11 בשעה 18:00 יתארח בפורום רס"ן במיל' יוסי לובלסקי.
יוסי לובלסקי שירת כ-19 שנים בתפקיד קב"ן בשירות קבע ועבד במספר רב של תפקידים. כיום יוסי הוא קב"ן בכיר במילואים.

רס"ן לובלסקי יענה לשאלות חיילים סדירים בנושאים הבאים:

1) איך נוצרת מצוקה נפשית אצל חיילים?
2) תפקיד הקב"ן וסמכויותיו?
3) כיצד יכולים המפקדים ושאר גורמי הטיפול בפרט לסייע לחיילים השרויים במצוקה?
4) האם הפנייה לקב"ן נכתבת בתיק האישי?
5) איך פונים לקב"ן בצבא?
6) האם חייל בשירות סדיר יכול לפנות לטיפול פסיכולוגי פרטי באזרחות?

זהו שרשור השאלות לאירוח. שרשרו שאלותיכם לכאן, בפקודה!
שיהיה סופ"ש מהנה ושבת שלום!
סדירים >>
לצפיה ב-'כמה פרטים על הקליניקה'
כמה פרטים על הקליניקה
18/11/2010 | 17:02
219
כתובת הקליניקה של יוסי: רחוב תל חי 40, כפר סבא.
מס' נייד לקביעת פגישה: 0578387347
תעריף הפגישה זול במיוחד בהתחשב בכך שמתגיסים וחיילים אינם עובדים
סדירים >>
לצפיה ב-'מה הברוטו שלך?'
מה הברוטו שלך?
19/11/2010 | 08:50
178
לצפיה ב-' - בהקשר לסעיף 6.'
- בהקשר לסעיף 6.
19/11/2010 | 22:11
3
178
מה הפקודה אומרת בנושא?

אני מכיר חיילת שרואה פסיכולוג פרטי טרם גיוסה. האם התהליך צריך להיות מאושר ע"י גורמי ברה"ן בצה"ל? ע"י מפקדה זה מאושר. מדובר בסופ"ש ולא בזמן ימי עבודה.
סדירים >>
לצפיה ב-'אמנם אני לא קב"ן'
אמנם אני לא קב"ן
19/11/2010 | 22:24
1
274
אבל באופן כללי מותר לך לראות כל איש מקצוע, כולל פסיכולוג, פסיכיאטר, רופאים וכו' באופן פרטי.

ההבדל הוא שההנחיות שלהם לא מחייבות מפקדים או אנשי מקצוע בצבא, וכך גם לא המלצה לימי חופש, תרופות וכו'.
סדירים >>
לצפיה ב-'מציע להיזהר מאמירות גורפות'
מציע להיזהר מאמירות גורפות
22/11/2010 | 18:22
205
ערב טוב
הייתי נזהר מאד באמירה הגורפת ש"מותר לראות כל איש מקצוע באופן פרטי". כפי שציינתי בתגובתי לאחד המשתתפים בפורום, יש לקבל אישור לכך מהצבא ולשתף את הקב"ן הצבאי, כדי שלמערכת הצבאית תהיה יכולת להמשיך ולקחת אחריות על מצב החייל. רצוי לבחור אנשי מקצוע שיש להם היכרות והבנה של המסגרת הצבאית ושל מאפייניה הייחודיים. לא כל פסיכולוג ופסיכיאטר מצוי ברזי המסגרת הצבאית ורצוי לפנות למישהו שמחובר להוויה הצבאית. אני מסכים למה שציינת שההמלצות של הגורם האזרחי אינן מחייבות את הקב"ן הצבאי, אולם אם נכתבת חוות דעת מקצועית ורצינית אודות החייל ע"י הגורם הטיפולי האזרחי, הקב"ן הצבאי מתייחס לכך מאד ברצינות.
בברכה
סדירים >>
לצפיה ב-'טיפול פסיכולוגי אזרחי לחיילים'
טיפול פסיכולוגי אזרחי לחיילים
22/11/2010 | 18:15
230
ערב טוב
בעיקרון חייל אינו יכול לפנות לטיפול פסיכולוגי באופן פרטי, ללא אישור של הצבא, מכיוון שלמערכת הצבאית יש אחריות כוללת עת מצבו הבריאותי והנפשי של החייל, והיא מעמידה לצורך כך אנשי מקצוע מתחום הרפואה ובריאות הנפש, כדי שיספקו שירות זה לחיילים. החייל אינו אמור לשלם מכספו על הטיפול- זאת הטבה שהמערכת הצבאית נותנת לו. עם זאת, ישנם מקרים שחיילים באים ממשפחות מבוססות מבחינה כלכלית ומסוגלים לממן טיפול פרטי, וכמו כן הטיפול נעשה מחוץ לשעות הפעילות ביחידה ולא פוגע בשגרת היחידה. במקרה כזה, החייל יכול לפנות לפגישה ראשונה עם המטפל האזרחי ואחר כך, אם הוא רוצה להמשיך איתו את הטיפול, הוא צריך לפנות לקב"ן הצבאי ביחידתו, לעדכן אותו שפנה לטיפול פרטי אזרחי, ולבקש את אישורו להמשך טיפול. בדרך כלל מאשרים את המשך הטיפול, אולם מוודאים שהדבר לא בא על חשבון הפעילות ביחידה וממומן מכיסו של החייל. כמו כן, המטפל האזרחי צריך להיות בקשר עם הקב"ן הצבאי ולעדכן אותו מדי פעם במבצו הנפשי של החייל.
הרבה בריאות!
סדירים >>
לצפיה ב-'איך אפשר להוריד קה"ס ? '
איך אפשר להוריד קה"ס ?
19/11/2010 | 22:51
1
271
היי , שמי עמית .
לצערי עשיתי שטות לפני הגיוס והלכתי לקב"ן (הייתי מיועד לתומכי לחימה רחוק מאוד מהבית ) ,
הוא נתן לי קה"ס 41 , (פסול גדודים ).
זה אמנם דיי עזר לי , שובצתי קרוב לבית אבל הזמן עבר ו"התאהבתי" בצבא, אני נורא רוצה לצאת לקק"צ .
אז איך לעזאזל אני נפטר מהקה"ס הטפשי הזה?

תודה !
סדירים >>
לצפיה ב-'ביטול קה"ס'
ביטול קה"ס
22/11/2010 | 18:30
2290
שלום לך
קה"ס ניתן לבטל באמצעות פנייה לקב"ן ובקשה להיבדק על ידו. נוהל ביטול קה"ס דומה לנוהל ביטול פרופיל נפשי. יש להביא לבדיקת הקב"ן חוו"ד עדכנית ממפקד היחידה אשר מעידה על תפקוד תקין וביצוע מטלות ותורנויות ביחידה. ייתכן שהקב"ן יבקש ממך לבצע אבט"ש, שזאת מטלה אשר ביצועה מעיד על התמודדות טובה עם מצבי לחץ ונותן לקב"ן אינדיקציה טובה לגבי שינוי ושיפור במצבך. יש לזכור שקה"ס מתבטל בהדרגתיות, כלומר אם יש לך ציון קה"ס גבוה, הוא לא יתבטל בבת אחת ויהפוך ל-0 אלא בתחילה תקבל ציון קה"ס נמוך יותר מזה הנוכחי, ולאחר מס' חודשים תוכל לפנות שוב לבדיקת קב"ן ולבקש ממנו ביטול נוסף של הקה"ס. עליך לקחת בחשבון שהקה"ס נועד להגן עליך ולשפר את תנאי שירותך, ועם ביטולו, מתבטלות כל ההקלות בתנאי השירות שהיו לך עד כה, ואתה צריך לחשוב היטב לפני שאתה עושה צעד כזה.
בהצלחה.!!!
סדירים >>
לצפיה ב-'סיוע.'
סיוע.
19/11/2010 | 22:51
1
184
הנייתי רוצה לדבר איתך במייל האם אפשרי?
סדירים >>
לצפיה ב-'אפשר לשלוח לי מייל'
אפשר לשלוח לי מייל
22/11/2010 | 18:31
160
ערב טוב
ניתן לשלוח לי מיילים לכתובת:yossilubelski@013net.net
סדירים >>
לצפיה ב-'שאלות.'
שאלות.
20/11/2010 | 15:07
1
139
מהיום שהגעתי לבסיס, לפני כחודש, ביקשתי לראות קב"ן.
התברר שקב"ן היחידה נמצא בחופשה ארוכה. לאחר שלחצתי ואמרתי שהעניין דחוף וחשוב (שובצתי בבסיס סגור-מקום שאני לא מסוגלת לשהות בו וסובלת בו) קיבלתי הפניה לקב"ן בעיר שלי, בחר"פ. הרופא אמר שיתקשר אליי ויעדכן אותי בנוגע לתור...
כל זה היה לפני יותר משבועיים. האם זמן ההמתנה הוא זמן תקני? יש להם זכות למרוח את זה ככה?

מהו הקה"ס הכי גבוה שקיים? איך אני מוכיחה לקב"ן שבאמת יש לי קשיי הסתגלות? (באמת יש לי...פשוט יש קב"נים ורופאים שבוחרים להאמין שהחיילים בהכרח משקרים) והאם קיים פרופיל 64 נפשי? כי אני סה"כ רוצה לשרת קרוב לבית, לא לצאת מהצבא חלילה...

סדירים >>
לצפיה ב-'בדיקת קב"ן'
בדיקת קב"ן
22/11/2010 | 18:39
242
ערב טוב
בעיקרון זמן ההמתנה לקב"ן הוא כמו של רופא מומחה, וניתן לקבוע את ההפניה למשך שבועיים קדימה. אם את מרגישה שקשה לך להמתין, את יכולה לפנות למפקדך הישיר ולבקש ממנו ליצור קשר עם הקב"ן ולבקש ממנו להקדים לך את הפגישה.
לגבי הקה"ס- בעיקרון אין לי אפשרות להתחיל ולפרט כאן את כל סוגי הקה"ס מכיוון שזה מידע חסוי. לגבי שאלתך על פרופיל 64- יש פרופיל כזה. אני מבין שאת נמצאת בלחץ ומצוקה ומחפשת דרכים לצאת מהיחידה ולהקל על תנאי שירותך, אולם קשה לי לתת ייעוץ מקצועי ללא פגישה מסודרת איתך ואיבחון רציני של המצוקה שלך. אם את רוצה, את יכולה ליצור עימי קשר לנייד שלי, כפי שמפורסם בפורום זה, ולקבוע עימי פגישה. אני אשמח להיפגש איתך ולהציע לך מגוון של דרכים להתמודד עם מצוקתך.  
בהצלחה!
סדירים >>
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
21/11/2010 | 22:16
1
129
פרופיל נפשי. ב``ה אני הרבה יותר מבריא בנפשי לגמרי, אך רציתי לא להתגייס והשגתי מכתבים מתאימים. כיום כשאני בפנים אני מוצע להדרכה והפרופיל הנפשי עוצר את זה. איך אני מסיר אותו? (כבר אמרתי לקב``ן מרגע הכניסה שזה סתם תותים)
סדירים >>
לצפיה ב-'ביטול פרופיל נפשי'
ביטול פרופיל נפשי
22/11/2010 | 18:47
734
ערב טוב
פרופיל נפשי ניתן לשינוי ע"י פניה לבדיקה אצל הקב"ן היחידתי. הקב"ן יעשה לך בדיקה מקצועית ויתרשם ממצבך הנפשי ומתפקודך. עליך להביא לבדיקה זאת חוו"ד ממפקד היחידה המפרטת את תפקודך, השתתפותך במטלות ותורנויות והתיחסות למצבך הרגשי והחברתי. כמו כן תידרש לבצע אבט"ש. מטלך האבט"ש מראה לקב"ן כי כן אתה מתמודד היטב עם מצבי לחץ ועומסים ותסייע לו בתהליך קבלת ההחלטות לגבי שינוי הפרופיל. הפרופיל אינו מתבטל בבת אחת אלא בהדרגתיות, כלומר אם יש לך למשל פרופיל 72 נפשי, הוא יירד ל-45 נפשי לאחר כל התהליך שהזכרתי, ואחרי מס' חודשים תיאלץ לעבור את כל התהליך מחדש ולבקש לשנות שוב את הפרופיל. עליך לזכור כי הפרופיל ניתן לך כדי להגן עליך ולשפר את אופי שירותך הצבאי. אם תבטל אותו, לא תיהנה יותר מכל ההקלות וההטבות שקיבלת עד עתה, ולכן אני מציע לך לשקול זאת בכובד ראש, לפני שאתה מתחיל את התהליך.
בברכה
סדירים >>
לצפיה ב-'למה מתעללים במי שרוצה לראות קב"ן לפני יום '
למה מתעללים במי שרוצה לראות קב"ן לפני יום
22/11/2010 | 13:05
2
362
גיוס?

אני סובל מקה"ס, אני יודע זאת מחיי.
ולא מוכנים היו לקבוע לי פגישה עם קב"ן בלי הפנייה מפסיכולוג מטפל.

למה ??

אני צריך ללכת לפסיכולוג ולהסביר לו שיש לי קה"ס ושימליץ לשלוח אותי לקב"ן??

למה לא מוכנים לכבד את הבקשה של חייל לראות קב"ן, פשוט כי הוא חושב שהוא צריך??

למה זה נורמלי לשלוח אדם ליחידה קרבית כברירת מחדל בגלל שהוא נמצא כשר פיזית? מה עם הבדיקה הנפשית שהוא מתאים למסגרת לוחצת כזאת??

בכל מקרה, אני מגיע לפסיכולוג והוא בכלל לא יודע מה זה קה"ס.
הוא חושב שזה נחשב בצה"ל פינוק ולכן בקושי הצלחתי לשכנע אותו שיכתוב לי הפנייה לקב"ן.
שלחתי אותה ואני מקווה שיכבדו את הרצון שלי סוף סוף לראות קב"ן.

אני יודע שאפשר גם לדרוש לראות קב"ן ביום גיוס ואז חייבים לתת לי, אבל אני רציתי לעשות את זה מראש! לקבל פטור מקרבי מראש! כדי שיהיה לי יום מא"ה ומנילה של תפקידים של גו'בניק ושאוכל לדרג מה אני רוצה!

עכשיו התאריך גיוס שלי כבר ממש ממש ממש קרוב ומה זה יעזור אם אקבל פטור מקרבי? שיתנו לי להיות איזה מזכיר???
יש לי קב"א גבוה זה לא פייר!@
סדירים >>
לצפיה ב-'וואלה אני מבין על מה אתה מדבר '
וואלה אני מבין על מה אתה מדבר
22/11/2010 | 15:58
128
אני נמצא כרגע ביחידה קרבית כבר -4 חושים של טירונות זה כזה לא אנ י וזה התמודדות עם לחצים כל יום כל שעה ואני לא יודע עם אני רוצה להמשיך בחרא הזה ,אבל אחרי שאתה מתגייס זה כבר לא פשוט לצאת ממקום למקום תחשוב טוב מה מתאים לך ....אבל שלא סתם תבזבז 3 שנים מהחיים שלך ....הקיצור  תחשוב טוב .
סדירים >>
לצפיה ב-'מבין את תסכולך'
מבין את תסכולך
22/11/2010 | 18:54
148
שלום רב
אני מבין את התסכול שלך.
התייחסתי לסוגיה דומה גם בתגובתי למשתתף אחר.
בעיקרון לא כל פסיכולוג ולא כל מטפל מחובר להוויה הצבאית וכמובן שלא כולם מבינים מה זה קה"ס, ולכן היה רצוי שתפנה גם למטפל שהיה גם קב"ן ומבין במדויק על מה אתה מדבר.
הקבנ"ים בלשכת גיוס עושים את מלאכתם נאמנה והם מאד מקצועיים. עם זאת, הם מתמודדים עם עומסי עבודה כבדים, ויותר נוח להם שהם מקבלים בנוסף לפניה שלך אליהם גם חוות דעת ממטפל באזרחות. זה נותן להם תחושה שאתה רציני ולא מחפש סתם הקלות, ללא כל בסיס מוצדק. אם אתה עדיין מעוניין וזקוק, אני יכול להיפגש איתך וסייע לך במצוקתך וחיבורך לגורמי בריאות הנפש הצבאיים.
בנוגע לתסכול שלך לגבי שיבוצך- הפרופיל הנפשי אכן מגביל שיבוצים ותפקידים שונים, אולם ישנם דרכים להתמודד עם כך, ולשם כך עליך כאמור להיבדק ע"י גורם ברה"ן צבאי והוא יבדוק כיצד ניתן לסייע לך.
בהצלחה!
סדירים >>
לצפיה ב-'מצוקה נפשית'
מצוקה נפשית
22/11/2010 | 17:10
1
143
שלום,
אני חייל כשנה וארבעה חודשים...מתקשה להתאקלם...טרם נמצא המפקד הראוי שיקשיב לבעיותיי ולמצוקותיי הנפשיות..
אני חייל חיובי....ומתמודד עם הקשיים בנפקדויות(כבר פעמיים נפקדתי) הלכתי לקב"ן פסלתי מקצוע לוחם וטרם נמצא מנוח לנפשי.
איך אוכל למצוא אוזן קשבת ולב מבין למצוקותיי.
אני עם קב"א גבוהה...וחייל נורמטיבי עם תעודת בגרות טובה מאוד..
אני עדיין מחפש את המפקד הראוי והרגיש שדוד בן גוריון דיבר עליו.
יש לי תמיכה רבה מהוריי.
ואני מבקש לדעת כיצד קב"ן יוכל לעזור לי ולהבין אותי.אני מבקש לשרת קל"ב ולא מאפשרים לי.
תודה
סדירים >>
לצפיה ב-'מציע לך לקבוע פגישה ולדבר על מצוקתך'
מציע לך לקבוע פגישה ולדבר על מצוקתך
22/11/2010 | 18:58
118
ערב טוב
אני מבין שאתה במצוקה ורוצה לשפר את תנאי שירותך. אינני יכול לתת לך ייעוץ או טיפול בפורום מכיוון שאני צריך להיפגש איתך פנים מול פנים, להכיר אותך ואת בעיתך ולשקול דרכים לסייע לך . אתה מוזמן לקבוע עימי פגישה דרך הנייד שלי. הפרטים שלי מפורסמים בעמוד הראשי של הפורום היום.  
בברכה
סדירים >>
לצפיה ב-'שאלה שמטרידה אותי הרבה זמן'
שאלה שמטרידה אותי הרבה זמן
22/11/2010 | 18:40
2
143
ערב טוב,
אני משרת מזה 8 חודשים בבסיס במרכז הארץ ומה שמפריע לי זה נושא השמירות. אנחנו שומרים על 2 בסיסים כרגע כי אנחנו אמורים לעבור בתחילת שנה לבסיס החדש, יש לנו לוח תורנויות ואנשים מוציאים כל הזמן גימלים ופטור מקב"ן, ולכן יוציא שאני ועוד כמה אנשים מועטים יוצא שאנחנו עושים הרבה שמירות. עכשיו ברוך ה' זה קצת פחת אבל עדיין. איך קב"ן יכול להוציא פטור משמירות? הרי הראשי תיבות זה קצין בריאות הנפש. זה דבר שכ"כ מציק לי שמוצאים על חשובני.

עוד שאלה אם אפשר, מה זה כולל קה"ס 45? לחבר שלי יש והוא לא יודע בידיוק מה זה כולל?

תודה רבה רבה!
סדירים >>
לצפיה ב-'פטור משמירות וקה"ס'
פטור משמירות וקה"ס
22/11/2010 | 19:05
1
893
ערב טוב
אני מבין את התסכול שלך שאתה שומר ומבצע תורנויות וישנם אחרים ששומרים פחות. ישנם חיילים שיש להם חששות וחדים שונים המגבילים אותם בביצוע משימת השמירה ולכן הם פונים לקב"ן לסיוע.  בעיקרון קב"ן יכול לתת פטור זמני משמירה לתקופה קצרה, וזאת במטרה לסייע לחייל להתגבר על מצוקתו. במהלך תקופת הפטור, הקב"ן נפגש עם החייל לשיחות טיפוליות ומחזק אצלו את יכולת ההתמודדות והחששות המתלווים למשימת השמירה.  אם לאחר סיום הפטור החייל לא מצליח להתגבר על חששותיו, עולה שאלה לגבי יכולתו להמשיך ולשרת בצה"ל, שכן אין אפשרות לשרת ללא ביצוע תורנויות.
לגבי שאלתך בנושא הקה"ס, אני לא יכול להתחיל ולפרט כאן בדיוק מה זה כל קה"ס כי זה מידע חסוי, אבל בכל אופן תברר עם החבר שלך האם מדובר בפרופיל 45 או קה"ס 45. נראה לי שזה הפרופיל ולא הקה"ס. תבדוק. בכל אופן, ניתן לפנות לקב"ן היחידה לבדיקה ולברר עימו מה משמעות קה"ס מסוים או פרופיל מסוים
בהצלחה!
סדירים >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/11/2010 | 20:16
72
אצלנו יש הרבה שנמצאים בצהל ולא שומרים. אני גובניק וככה זה. גם יש אנשים שיש להם פטור בגלל הכמות שמירות שהייתה ולא רק מבחינה בריאותית. לגבי החבר הוא אמר שישו קה"ס 45.
סדירים >>
לצפיה ב-'קצת תשובות לשאלות'
קצת תשובות לשאלות
22/11/2010 | 19:55
1
164
ערב טוב לכולם
שמח להתארח בפורום שלכם ולתרום מניסיוני הרב כקב"ן בצה"ל.
אני אענה כאן בתמציתיות על השאלות שמופיעות בשרשור, וזאת כדי שמי שלא פנה אלי בפורום ושאל אותי שאלה כלשהי, יוכל לקבל מעט אינפורמציה חיונית על עולם התוכן קשור לקב"ן.
מצוקה נפשית הינה מטען רגשי חוויתי אשר החייל צובר במהלך שירותו. צריך לזכור שהחייל התגייס לצה"ל לאחר שהיה רגיל לאורח חיים מסוים, לחברה מסוימת, לאוכל של אמא, לחדר עם המחשב והדיסקים. הוא שלט על הזמן שלו והתמודד עם סמכות בדרך שבה הוא בחר. לאחר שהתגייס, הוא נתקל במאפיינים הנוקשים  והדורשניים של המסגרת הצבאית, אשר לא בהכרח מתאימים לצרכים האישיים שלו, ובמפגש הזה בין צרכי הפרט, לבין צרכי המערכת הצבאית, נוצרת מצוקה. בד"כ רוב החיילים מתגברים על המצוקה בכוחות עצמם והיא חולפת באופן ספונטאני, אולם ישנו אחוז מסוים מהמתגיסים אשר מתקשה להתגבר על הקשים בכוחות עצמו, ולכן  הוא זקוק לסיוע של מקורות תמך ביחידה, כגון מפקדים, רופא, משקי"ת ת"ש, חברים . חובתם היא להושיט יד לאותו חייל או חיילת אשר הם רואים שהם במצוקה ומתקשים להתנהל בכוחות עצמם, ולסייע להם להתגבר עליה.במידה ואין ביכולתם לסייע לחייל לפתור את הבעיה בכלים העומדים לרשותם, הם יכולים להפנותו לטיפול קב"ן.
סימני המצוקה שחייל עלול לחוש הם מרובים, ובין הבולטים שבהם ניתן לציין דיכאון, ירידה בתפקוד, פחדים שונים , עצבנות יתר, הסתגרות, מחשבות ייאוש. בעיקרון, כל שינוי של התנהגות ומצב רגשי, לעומת המצב הרגיל, יכול להדליק נורה אדומה ולהעלות חשד שהאדם נמצא במצוקה.  
חייל יכול לפנות לקב"ן באמצעות פניה אישית, או דרך מפקד ישיר, או דרך הפנית רופא היחידה.
הפניה לקב"ן אינה נרשמת בתיק אישי ובין הקב"ן לבין החייל יש חיסיון רפואי .
המפקדים והחברים בצבא הם האנשים שהכי קרובים לחייל השרוי במצוקה, ולכן כאשר הם מזהים את מצוקתו, הם צריכים לפנות אליו ולהציע לו תמיכה. התמיכה יכולה להיעשות ע"י שיחה עם החייל כדי שיפרוק את מצוקתו, מתן הקלות מסוימות בתנאי שירותו ומתן כלים להתמודדות טובה יותר עם מצבי לחץ ועומסים.
תפקידו המרכזי של הקב"ן בצה"ל הוא לטפל טיפול נפשי במצוקותיו של החייל הפונה אליו. במקרים מסוימים. כאשר המצוקה מלווית בקושי בתפקוד ובביצוע מטלות מסוימות, אפשר להציע לחייל הקלות זמניות בביצוע אותן משימות, דבר שייתן לו אוויר לנשימה ויסייע לו בהתגברות על המשבר הפוקד אותו. הקבנ"ים בצה"ל הם חלק מהמסגרת הצבאית ומחויבים אליה, כלומר הם צריכים לסייע לחייל להסתגל למסגרת הצבאית ולמצוא לכל מטופל אפיק שיבוץ שמתאים לו. הם פועלים רבות בהנמכת הנשר הנפשי ומדריכים את המפקדים בנושאי הטיפול בפרט.  
בעיקרון אין אפשרות לפנות לטיפול פסיכולוגי פרטי באזרחות ללא אישור של הצבא. אם חייל רוצה בכל זאת להיות מטופל ע"י פסיכולוג פרטי, הוא יכול לפנות אליו לפגישה אחת ואח"כ לבקש בדיקה אצל הקב"ן היחידתי, כדי שזה יאפשר לו את המשך הטיפול. הטיפול האזרחי צריך להתבצע מחוץ לשעת הפעילות ביחידה ויהיה ממומן כספית ע"י החייל.   בנושאים הקשורים לשירות הצבאי, אני ממליץ בפניכם לפנות לטיפול למטפל אשר יש לו הבנה טובה של המערכת הצבאית ואולי היה קב"ן בעברו, מכיוון שלא כל פסיכולוג או פסיכיאטר מכירים את רזי המסגרת הצבאית.
אני מאחל לכולכם הרבה הצלחה ושגשוג בחייכם הצבאיים והאזרחיים. מי שצריך סיוע יותר מעמיק ממני, יכול להתקשר אלי ולקבוע עימי פגישה.
סדירים >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/11/2010 | 19:58
40
לצפיה ב-'כמה שאלות..'
כמה שאלות..
22/11/2010 | 20:25
1
76
שמי דנה, אני משרתת כבר שנה ו8 בתור מדריכת חי"ר
לאחרונה קרה לי אירוע ממש מוזר וחריג בעת שמירה, משהו שחשוב לציין זה שהשמירה בעמדות אצלנו היא לבד חוץ מעמדה אחת שבה שומרים 2 אנשים.
כתוצאה מהמקרה נוצר אצלי פחד לשמור לבד. טרם ביקרתי  אצל קב"ן במהלך השירות הצבאי, האם קב"ן יכול לתת פטור לשמירה בזוגות ?

שאלה נוספת, מכל המיתוסים שיש לגבי קב"ן, מה באמת נכון?
האם זה באמת פוגע בי לאחר השירות הצבאי אם מישהו מגלה שהלכתי לקב"ן לדבר על הבעיות שלי? או שקיבלתי פטורים? איזו רמה של חיסיון רפואי יש בעניין הזה ?
אם אני מעוניינת להמשיך במשרות במשהב"ט האם יכולים לפסול אותי בגלל זה?
תודה והמשך ערב נעים
דנה

סדירים >>
לצפיה ב-'סמכויות של קב"ן'
סמכויות של קב"ן
22/11/2010 | 22:33
237
ערב טוב
קב"ן יכול לתת פטור זמני לשמירה בזוגות, בתקווה שמצבך הנפשי ישתפר ותוכלי בהמשך להחזור למתכונת של שמירות רגילה.
השיחותעם קב"ן לא יפגעו בך לאחר השחרור ולא מועברות לשום גורם אזרחי מסיבות של סודיות רפואית. אם תרצי לעבוד במשרד הביטחון, תעברי תחקיר בטחוני ושם תשאלי האם היית בטיפול נפשי בעבר. את יכולה לציין שהיית בטיפול, אולם אין אפשרות לעיין בחומר מהפגישות שלך עם קב"ן, ללא שאת חותמת על וויתור על סודיות רפואית. הטיפולעם הקב"ן הוא דיסקרטי ורציני מאד ואל תחששי לפנות לטיפול אם את במצוקה. את צריכה להעמיד את בריאותך הנפשית במקום ראשון ולא לחשוש מלפנות לסיוע.
בהצלחה!!!
סדירים >>
לצפיה ב-'היי יוסי הייתי אצל הפסיכאטרית'
היי יוסי הייתי אצל הפסיכאטרית
<< ההודעה הנוכחית
22/11/2010 | 19:41
4
151
הצבאית והיא קבעה שיש לי פוביות וOCD
היא הביאה לי בהתחלה פטור משמירות לחודש
בפגישה אחרי התוכנה של המחשב שלה לא עבדה היא לא כל כך זכרה מי אני ולא היה נעים לי לבקש ממנה את הפטור
היא החליפה לי גם את הכדורים לפרוזק ,אפשר לשמור אם אני על הכדורים האלה?כמו כן הביאה לי כדורי שינה שאמא שלי לא מרשה לקחת והפרוזק מעורר יש משהו שיבטל אל התופעות לוואי של הפרוזק?
סדירים >>
לצפיה ב-'אי אפשר לשרת בצה"ל בלי לשמור'
אי אפשר לשרת בצה"ל בלי לשמור
22/11/2010 | 19:59
3
199
ערב טוב
בעיקרון אי אפשר לשרת בצה"ל ללא ביצוע שמירות.
אני מציע לך לקבוע שוב פגישה עם הפסיכיאטרית ולעדכן אותה בתופעות הלוואי ולברר עמה שוב את סוגית השמירות. אם יש לך קושי לשמור לבד, אפשר ללכת לקראתך ולתת לך לשמור למשל בזוגות, וזה עשוי להקל עליך את משימת השמירה. תבקשי זאת מהפסיכיאטרית בפגישה.
בהצלחה והרבה בריאות!!!
סדירים >>
לצפיה ב-'תודה יוסי'
תודה יוסי
22/11/2010 | 20:45
2
73
אני אברר, עוד דבר הפסיכאטרית הביאה לי פרוזק והרוקחת הביאה לי פלוטין אמרתי לה שהפסיכאטרית הביאה פרוזק היא אמרה לי שזה אותו דבר ואין פרוזק בארץ זה נכון?לא רוצה לקחת כדור שאני לא אמור לקחת
סדירים >>
לצפיה ב-'רוקחת ותרופות'
רוקחת ותרופות
22/11/2010 | 22:37
96
הרוקחת יודעת את מלאכתה והיא נותנת לעיתים תרופות דומות, שעושות את אותו אפקט. בכל אופן, אם את לא בטוחה במשהו, כדאי שתפני שוב לפסיכיאטרית המטפלת בך ותשאלי אם התרופה עושה את אותה פעולה.
הרבה בריאות!!!
סדירים >>
לצפיה ב-'יש פרוזאק בארץ, שלא תחרטט אותך'
יש פרוזאק בארץ, שלא תחרטט אותך
24/11/2010 | 21:22
83
התרופות הן דומות, זה נקרא תרופה גנרית (כלומר חיקוי של המקורית). לפעמים הן טובות, לפעמים תופעות הלוואי שונות.
אם אני הייתי אתה הייתי מתעקש על פרוזאק.

ואגב, אם זה מעודד אותך, הקטע שזה מעורר עובר אחרי כמה זמן שהגוף מתרגל
סדירים >>

הודעות אחרונות

13:48 | 30.04.19 אורחים בפורום
10:00 | 20.04.19 אורחים בפורום
23:14 | 30.03.19 alon974
17:08 | 26.03.19 אורחים בפורום
07:15 | 10.03.19 אורחים בפורום
08:17 | 17.01.19 אין דבר כזה לוגיסטיק
10:36 | 04.01.19 אורחים בפורום
15:48 | 25.11.18 אורחים בפורום
15:44 | 25.11.18 אורחים בפורום
16:38 | 23.11.18 אקונה מטטה55
08:29 | 16.11.18 אורחים בפורום
08:18 | 16.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ