אות מלחמת לבנון השנייה!!!

jerom123

New member
תגידו, מה יקרה אם מישהו לא ישים הזה?

היום קיבלו בבסיס שלי וכבר כמה אמרו שהם לא ילכו עם זה. ומישהו אחר אמר להם שהם יקבלו תלונה ממשטרה צבאית אם הם לא ישימו הזה.

ganooov

New member
מה לעזאזל ביזיון בזה????

אני בעד לארגן כיתת יורים ולירות בכיכר העיר בכל מי שלא מבין את המשפט הבא: תנאי הכרחי לקיומו של צבא, ומכאן קיומה של מערכה צבאית, הוא אחידות במטרה ובהפעלת הכח. ובשביל מי שלא הבין, אז ככה - וזה ניתן לקריאה גם מהסוף להתחלה: 1. לוחמים בלבנון מקבלים סיוע אווירי קרוב ממסוק של חיל האוויר. 2. הטייס עלה לאוויר רק בגלל סיוע של צוותי קרקע - חמשים, מכונאים, פקחי טיסה.. 3. החמשים אכלו רק כי הטבח הכין להם אוכל 4. והטבחים יכלו להכין להם אוכל רק כי בבסיס מזון עבדו מסביב לשעון בשילוח מזון לבסיסים 5. ואחד מהעובדים החשובים בבסיס מזון בדיוק חלה, אז הוא קיבל הפניה לחר"פ.. 6. בלי הפקידות בחר"פ, הכל היה תוהו ובוהו (ביננו, גם איתו, אבל פחות), והוא לא היה מגיע אל הרופא, שארגן לו מסאז' תאילאנדי.

omer87

New member
אתה סג"מ במקרה?

גם מערבב אותנו על ארגון הצבא וגם מנסה להפחיד באמצעות ענישה מסוים(נתעלם מצמד המילים כיתת יורים)

ganooov

New member
סגמ"ת לא תלויה בדרגה, אלא בתפקיד ../images/Emo13.gif

אגב, יש מחלה גרועה בהרבה - סא"לת. שלא תדע מצרות..

omer87

New member
לא מסכים, רס"ן מקביל לסג"מ מבחינת המחלה

וסא"לים לא כל כך גרועים מהבחינה הזאת.

ganooov

New member
שוב - זה עניין של תפקיד.

יש רס"נים עם סג"מת, ואילו מרבית הרס"נים שאני מכיר דווקא זורמים יותר מקצינים זוטרים או בכירים מהם, ואני מרשה לעצמי איתם הרבה יותר מאשר עם קצינים צעירים יותר.. סא"לת זה עולם אחר, יש לזה מאפיינים שונים מסג"מת
.

Cloud Strief

New member
לא נמאס מהתגובה הזאת?

ומה עם הטבח שהכין אוכל והשליש שהזין לך משכורת לוחם וההורים של הטבח שאם הם לא היו שוכבים אז הוא לא היה מכין לך אוכל והמיילדת שיילדה את הטבח לא שאני בעד שלהביא את הסיכה רק ללוחמים אמיתים אבל זה תשובה כזאת מטומטת אתה ממש לא יכול להשוות בין הסייע צוות קרקע או הטבח או הפקידות ללוחם שהיה בתוך אדמת לבנון נכנס לבית ובמזל אם אפשר לקרוא לזה מזל חבר שלו נכנס לפניו וחטף את כל הרסיסים סלח לי אתה לא היית שם אל תשווה עם כל הכבוד לגובניקים מה שהרבה אנשים לא מבינים שזה כולה סיכת מלחמה סיכה שמציינת אם היית במלחמה תאמינו לי שמי שהשתתף קיבל את הצלש ואת אות ההוקרה שלו לא צריך תמתכת המעפנה הזאת שמחלקים לכולם אפילו לא בד כמו בשאר המלחמות וואו נמאס מהשרשורים האלו

ganooov

New member
סלח לי, אבל..

אף לוחם לא היה שורד ללא הסיוע של הכוחות מאחור, זאת האמת הכי בסיסית באמנות המלחמה. אני לא משווה ביני לבין לוחם, ולא אעשה את זה. אני כן אגיד שמאמץ מלחמתי שווה לסך הגורמים שלו. אז הלוחמים סיכנו את חייהם (אגב, גם לטפל בפצצות זה מסוכן.. אבל פחות
), ואני עזרתי במה שיכולתי, וביחד שנינו עשינו את המלחמה למלחמה.. אגב, אבא שלי השתתף כלוחם ביותר מלחמות ממך וממרבית המשרתים כיום בצבא, והוא מזלזל גם בלוחמים שהיו בלבנון השנה, וגם בתומכים בעורף, ממש באותה מידה. אז מה תגיד? שהוא לא יודע? אני אגיד על זה שמלחמה היא חווייה סובייקטיבית, אבל ההשתתפות בה היא השתתפות.

Cloud Strief

New member
עוד פעם התירוץ הזה

ברור שצבא לא יכול להתקיים רק עם לוחמים אני לא טיפש ואני מכבד את זה שטחנת בזמן המלחמה אבל בין טחנת וסייעת ללוחמים לבין ליהות בקו האש ולסכן תחיים שלך יש הבדל ענק ועל ההבדל הזה אני מדבר וזלזול במלחמה זה זכותו של אבא שלך ושל כל אחד אבל בלוחמים סלח לי עד שלא היית שם אל תדבר אתה לא ראית מה שהיה שם החיילים ודרגות הפיקוד הזוטרות עשו שם עבודה מדהימה יחסית למה שהיה להם ולנושא ממש לא מעניין אותי מי מקבל תסיכה אני גם ככה כבר השתחררתי אבל בתור לוחם זה ממש מעצבן כל האנשים שאומרים בלי הטבח ובלי השליש ובלי הנגד חימוש וזה בדרך כלל בא מאנשים שלא היו שם וממש לא מבינים את ההבדל בין שני הדברים

ganooov

New member
הבאתי את אבא שלי כדוגמה

כדי שתוכל להתייחס לזה שלוחם עם הרבה יותר ניסיון ממך ומחבריך, מזלזל במה שעברת. לכן אני אומר שזה יחסי. זאת בעיה ידועה, שלוחמים לא אוהבים להיות תלויים בדרגים המסייעים, ועוד יותר לא אוהבים שמזכירים אותם, אבל בעוד ההתחלה הגיונית (להיות תלותי זה רע), הסיומת עלובה. יש מצול"ש (או מעוטר?) חימושניק. והוא רק תומך לחימה.. הגיע הזמן שתתבגרו. בחה"א זה כל כך ברור ומובן מאליו לטייסים שבלעדינו הם כלום. הם מפקידים את החיים שלהם בידיים שלי (כפשוטו), וכדאי שתבין שגם אתה מפקיד את החיים שלך בידי המת"מניק והקשר"ג (וקשר"ג, ביננו, הוא לא ממש לוחם, למרו תשיש תקדים לכך שקשר"ג שימש מפקד מסייעת חיר"מ..), ואם הם יהיו רעבים - התפקוד שלהם יהיה גרוע יותר.

Cloud Strief

New member
אבל זה לא מה שאמרתי

קודם כל לא יודע למה אתה חושב שלאבא שלך יש יותר ניסיון ממני אבל זה לא הנושא ולוחמים יודעים שהם תלויים למה אין אצלנו נהגי מנהלה שהם גובניקים ותאמין לי שאני מעריך אותם והטבח שהולך איתנו לכל מקום והוא בן אדם נשמה וכמו שאמרתי כבודם מונח במקומם אבל מה לעשות הם לא סיכנו את החיים שלהם וכל יום התפללו לחזור חיים הם לא כתבו כבר צוואה (איפה לעזעזל ילד בן 20 כותב צוואה???) הם עדיין חזרו כמעט כל יום הביתה למיטה החמה שלהם ולא ישנו באדמת מדינה אחרת מסכים איתי שיש הבדל?

ganooov

New member
אז עכשיו אתה מדבר לעניין

לפני כן זה היה סתם משפטים של לוחמים שאוהבים לשנוא ג'ובניקים. ולמה לאבא שלי יש יותר ניסיון..? כי הוא שירת שלוש שנים בפלס"ר, ואחר כך ביחמ"מ ועוד כמה במהלך 4 מלחמות פלוס שהות ארוכה בלבנון.

kobbar

New member
זה מזכיר לי את שביתת התסריטאים בהוליווד

חיילי המערך הטכני הם כביכול התסריטאים, והשחקנים או המגישים הם הטייסים.

../images/Emo128.gif../images/Emo128.gif../images/Emo128.gifפלצנים נמאסתם!!!!!!!../images/Emo128.gif../images/Emo128.gif../images/Emo128.gif

בכל המלחמות שהיו במדינה הזו איי פעם כוללללללם קיבלו אות מלחמה כן כן בדיוק כמו עכשיו אבל אז, לא כולם היו בכיינים שהתסכיינו על כמה קשה להם לשים סיכה. ועל כמה פלצני בלהלבלהל. אתם בעצמם פלצנים עם הפילוסופיות בגרוש האלה. היית חייל במלחמה? איכשהו היית קשור אליה. יש אנשים שיותר יש אנשים שפחות- כמו בכל מלחמה. בקיצור מה שאני באה להגיד זה: שתקו כבר ותפסיקו לזיין את השכל ימים על גבי ימים

למעלה