אות מלחמת לבנון השנייה!!!

בואי אני אתקיל אותך.....

אלו שהיו בגימלים במהלך המלחמה (ואני לא מדבר על אחד שנפצע במלחמה עצמה), צריכים לקבל את האות? או אפילו נלך יותר רחוק, עריקים צריכים לקבל את האות? הם גם חלק מהצבא?

ganooov

New member
גימלים - כן.

עריקים ונפקדים - לא, מתוך הנחה שהם לא היו 3 ימים בשירות פעיל - נפקדות זה תב"ן גם לעניין האות.

אני קיבלתי היום../images/Emo3.gif

היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר)
חיילת בסדיר
בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' )
בקורס
האם אענוד את הסיכה ? (כן\לא)
לא יודעת.
ומדוע ?
><

varui

New member
אמ

טוב, אז קרוב לודאי, כמו רבים מכם, התחבטתי בשאלה האם לענוד את האות, שקיבלתי היום. אשמח לראות מה הדעה הרווחת ! היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר) הייתי חייל בשירות חובה בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' )אני הייתי גו'בניק בחר"פ 8282 אבל אני זוכר את ימים ואת הלילות של עבודה בשיתוף של כל קצינים בטיפול של חיילים פצועים האם אענוד את הסיכה ? (כן\לא) לא במצב שלי לא ומדוע ?אני לא הייתי עונד את האות הזה אני לא חושב שאני יכול לענוד אותה בגאווה אולי אני עשתי גם דברים חשובים אבל אם אני לא היית בצפון אזה אני לא חושב שאני יכול לענוד את סיכה

ק י ש ט ה

New member
אז ככה

היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר) סדיר בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' ) חיילת משהב"ט.. ההתנהלות היומיומית לא השתנתה בכלל בזמן המלחמה האם אענוד את הסיכה ? (כן\לא) כן ומדוע ? 1. חובה. 2. אני רואה באות אות לזכר הנופלים, וזה זלזול לדעתי לשים את זה בכומתה או לא יודעת איזה שטויות אנשים המציאות פה.. או אפילו להשליך את זה לאיזו פינה שכוחה בחדר..

gilad86

New member
...

היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר) - סדירניק, חצי שנה לפני שחרור... בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' ) - בדיוק הגעתי ליחידה שלי, שירתתי בתור מש"ק כלום (אחראי חדר מידע עלק) בקומה ה-15 בבניין החדש. האם אענוד את הסיכה ? (כן\לא) ממש לא ומדוע ? גם בגלל שאני לא חושב שעשיתי משהו שמגיע לי בגללו לענוד אותה (אלא אם כן להתקשר לחברים שלי קרביים ותומכים ולשאול אם הכל בסדר איתם) וגם בגלל שאני הולך כל הזמן רק על ב'.

אני

היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר) כיום אני בחפשש ומשתחרר עוד יומיים. בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' ) עשיתי את התפקיד הרגיל שלי בבסיס ועשיתי המון שמירות וטורניויות אחרות. האם אענוד את הסיכה ? לא. ומדוע ? כי אין לי כבר מדים

YUYOYU

New member
......

חייל בסדיר בזמן המלחמה הייתי בדיוק לאחר מסלול קרבי מסויים, שאותו לא סיימתי עקב בעיות רפואיות, והייתי תקוע בבסיס בתור עובד כללי זמני של אותו הענף/מדור עד שיחליטו מה נסגר איתי.. בתקווה לא לענוד את הסיכה. אענוד אם באמת יכריחו ותיהיה הקפדה על זה ולא תיהיה ברירה. כל עוד אפשר שלא - מעדיף שלא. בזמן שאני הייתי עובד כללי, וסגרתי גג שבועיים (וגם זה - בגלל שלא הייתה תחבורה ציבורית לצפון, שם שירתתי) חברים שלי מאותו המסלול טחנו ונלחמו.. גג מה שעשיתי זה אקסטרה שמירות בבסיס ולא מעט קטיושות שנפלו מסביבי ובשטח הבסיס שלי.

MyVelouria

New member
../images/Emo27.gifהממממ... ../images/Emo37.gif

היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר) : יצאתי לחפש"ש בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' ) : חניכה בקורס מ"כים של חה"א. הפסיקו לנו את ההכשרה באמצע, למשך כחודש (פלוס-מינוס) ונשלחנו למשימות אבטחה שונות ברחבי הארץ. האם אענוד את הסיכה ? (כן\לא) אם עדיין היו לי מדים לענוד את האות עליהם, הייתי עושה את זה, בהחלט... ומדוע ? כי אפילו שלא נלחמתי בפועל , אני בכל זאת מרגישה שתרמתי למדינה שלי אפילו אם זה היה רק מבחינת מורל. (כי אני לא בטוחה עד כמה השמירות שעשינו באמת היו דרושות כמו שגרמו לנו להרגיש- I mean, come on... אני הייתי בקבוצה של חיילים שנשלחו לאבטח את הכנרית)... אבל לדעתי כל חייל ששירת בצבא לקח חלק כלשהו במלחמה הזאת ויש סיבה להתגאות בזה, וחוץ מזה אני שמחה שיהיה לי משהו להראות לנכדים שיהיו.... זה פשוט נראה לי פלצנות שכל היפי נפש אומרים "אני לא מרגיש זכאי לאות, כי לא הייתי לוחם...", REALITY CHECK - לא רק לוחמים השתתפו במלחמה הזאת... ואני לא חושבת שהלוחמים צריכים להרגיש שמזלזלים בהם או בפועלם. יש כל מיני אותות ועיטורים, אות מלחמה נועד לכל מי שהיה בצבא בזמן המלחמה. עשית מעשה הירואי יוצא דופן? אולי מגיע לך לקבל גם צל"ש או עיטור גבורה... לזה לא "כל אחד" זוכה.

אני

היום אני.... חייל בסדיר. מריח ת'שיחרור בזמן המלחמה הייתי לוחם, בתוך לבנון. בתפקיד חשוב מאוד. אענוד את הסיכה.....

ונפלון

New member
קישור + תשובות

תקראו את דעתי כאן היום אני מילואמניק. במלחמה הייתי בסדיר, שירתתי כחובש בתל נוף (גם במלחמה וגם לפניה ואחריה) אין לי כל כך איפה לענוד את הסיכה כי אין מילואימניקים על א', אבל אין לי התנגדות. מדוע? תקראו בקישור

מה עשיתם סיפור מסיכה?

היום אני (חייל בסדיר, בקבע, משוחרר) - סדיר. בזמן המלחמה הייתי (לוחם -איפה?, תומך לחימה בצפון, תפקיד כלשהו אחר, וכו' ) - ממ הייתי אחרי הקורס וממש בתחילת הסדיר שלי, והאמת שהייתי גם שבוע באבט"ש בצפון (שגם יצא לי אחלה קל"ב
) האם אענוד את הסיכה ? (כן\לא) בוודאי. למה לא? ומדוע ? אני צריכה להתבייש בזה שהייתי חיילת בזמן המלחמה?

למעלה