לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
78027,802 עוקבים אודות עסקים

פורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

אודות הפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

לצפיה ב-'The Time of the Doctor'
The Time of the Doctor
<< ההודעה הנוכחית
25/12/2013 | 19:47
121
1339
תקציר:

Orbiting a quiet backwater planet, the massed forces of the universe's deadliest species gather, drawn to a mysterious message that echoes out to the stars. And amongst them, the Doctor.

Rescuing Clara from a family Christmas dinner, the Time Lord and his best friend must learn what this enigmatic signal means for his own fate and that of the universe.  

שעת שידור (שעון ישראל): 21:30

שעות שידור ב - yes: 00:20
                                                         ביום חמישי 26.12.2013 - 22:00

הטריילר

חשוב מאוד לסמן בכותרת ההודעה ולא לכתוב ספוילרים בכותרות.

צפייה מהנה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
25/12/2013 | 22:32
151
לצפיה ב-'Holy shit!!! '
Holy shit!!!
25/12/2013 | 22:36
16
231
אני אחזור בזמן מאוחר יותר אחרי שאני אעכל את הכל.

בינתיים...
זה רק אני או שגם לכם הייתה הרגשה שטאשה לאם היא התחדשות של ריבר סונג?!
לא יכולה להסביר למה, אבל הדרך שבה היא אמרה שלפיילט את הטארדיס תמיד היה קל אבל את הדוקטור לא. המבטא שלה שפשוט הזכיר לי כל כך את ריבר, קיבלתי פלאשבק רציני ל-let's kill hitler וריבר בטארדיס.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לגמרי! |ספויילר|'
לגמרי! |ספויילר|
25/12/2013 | 22:53
7
190
הם לגמרי הרגישו כמו זוג שמכיר המון שנים

ומה זה אומר? קפלדי האחרון?
וטרנזלור כבר לא הקבר שלו?

והצחיק אותי כשהסיילנט נלחמו איתו
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' '
25/12/2013 | 22:59
2
167
קפלדי לא האחרון כי הוא קיבל עוד מחזור של התחדשויות כלומר עוד 12 התחדשויות (לפי מה שהבנתי)
וטרנזלור לא הקבר שלו כי כמו שאמרו בפרק change the future (שנה את העתיד) וזה מה שקרה, הדוקטור לא מת, הוא התחדש ושינה את העתיד..
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אני לא '
אני לא
25/12/2013 | 23:37
1
158
בטוחה לגבי זה.
הבעיה היא כזו, ללא טרנזלור כקבר של הדוקטור קלרה לא יכולה הנערה הבלתי אפשרית. היא לא יכולה להיות אוסווין, או קלרה של the snowman. זה גורם לפארדוקס רציני בכל הסיפור של קלרה.
אני חושבת שטרנזלור (או לפחות עד שמי שיחליף את מופט יחליט לשנות את זה) תישאר הקבר של הדוקטור. לא לשכוח, הוא כרגע קיבל מעגל התחדשויות חדש, מאד אפשרי שבסוף החיים שלו הוא יחזור לטרנזלור ושם הדוקטור ייקבר ככה שהפארדוקס יימנע.

כמובן יכול להיות שהטיים לורדס תיקנו הכל, ואולי זו הסיבה למה הדוקטור של קפלדי התנהג כאילו קלרה הייתה אדם זר לחלוטין. מצד שני.. אז למה היא זוכרת?

אוי ווי, דוקטור הו גורם לי לכאבי ראש לפעמים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'את מניחה שזמן הוא התקדמות ישירה מסיבה לתוצאה'
את מניחה שזמן הוא התקדמות ישירה מסיבה לתוצאה
31/12/2013 | 18:01
34
חוץ מזה שזה היה ציטוט משעשע מאוד בבלינק, פרדוקסים כאלה מונעים כתיבה של סיפורי מסע בזמן. אז צריך להתעלם מהם, או להניח למשל שיש קווי זמן אישיים - ואז למשל מנקודת המבט של הדוקטור זה דוקא מאוד הגיוני.

ויש הרבה מקרים בסיפור שבו שכתבו את הזמן.great and bountiful human empire מישהו?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
25/12/2013 | 23:04
139
אז זהו שזו לא ההתחדשות האחרונה -
העזרה שקלרה ביקשה מהם, באה לידי ביטוי שנתנו לו עוד התחדשויות,
שמת לב לדבר הצהבהב שנכנס אליו..?
ואני חושב שהפרק הזה הסביר בדיוק למה טרנזלור זה המקום בו הוא "קבור",
כדי לדעת עוד אצטרך לצפות שוב הבנתי לא הרבה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' לגבי האחרון'
לגבי האחרון
26/12/2013 | 01:25
2
151
אני חושבת שקפלדי הוא הראשון.
ראשון מתוך a new life cycle של 12 התחדשויות.
אבל לא הבנתי למה אמר שהעשירי התחדש פעם נוספת לכן זו התגלמות אחרונה שלו. האם הוא התכוון לכפיל שהשאירו לרוז?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הייתה מיני התחדשות'
הייתה מיני התחדשות
26/12/2013 | 07:23
129
לטננט פעם היה פרק שהוא חצי התחדש, אחד הפרקים שגם ג'ק היה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
26/12/2013 | 02:05
6
145
ושכחת את *ה*דבר שמסגיר את זה ש(אולי) מדובר בריבר:
בסוף היא אומרת לו שהיא לא יכולה להילחם בדאלקים, הוא אומר לה שהיא נלחמה כל חייה עם הפסיכופתית שבתוכה. למי עוד הוא יכול להגיד משפט כזה אם לא לריבר?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אכן! '
אכן!
26/12/2013 | 02:26
3
133
לכן אני חושבת שיש משהו יותר לדמות הזו. ואני מאד מקווה שהיא תחזור למסכינו ואנחנו נזכה לגלות, למופאט יש נטייה שכזו. יש לדמות ניצוץ פלרטטני על סף המסוכן, שהיה חסר לי בתוכנית מאז סוף עונה 6 כשהסיפור של ריבר די נסגר.

מצד שני.. הסיפור של ריבר די סגור וגמור, במיוחד עם מותו של 11. אני גם לא יודעת איך אני מרגישה לגבי שחקנית אחרת שמשחקת את ריבר. אלכס קינגסטון כל כך עמוק בתודעה שלי כריבר ש.. אני לא ממש רוצה שמישהי אחרת תשחק את הדמות.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הסיפור של ריבר לא סגור'
הסיפור של ריבר לא סגור
27/12/2013 | 17:52
2
106
איזשהו דוקטור חייב לתת לה את המברג לפני הסוף בספרייה.

אני לא חושבת שטאשה היא ריבר, ז"א, האם ריבר היא הפסיכופאתית היחידה שהדוקטור מכיר, לא חושבת.

וגם אנחנו יודעים מה הסוף של ריבר, היא הקריבה את חייה לטובת הדוקטור העשירי, ואילו טאשה הפכה לדאלק, האם אחרי שהופכים לדאלק אפשר להתחדש ולחזור להיות ילדה, כי כי לפני שריבר היתה ריבר היא היתה מל ולפני כן האסטרונוטית ולפני כן היא היתה בידיים של קוביריאן.

גם אל תשכחו שריבר היא אנושית רק קיבלה קצת מהטארדיס, היא לא טיים לורד.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'good night, bad night, last night, first nigh'
good night, bad night, last night, first nigh
27/12/2013 | 17:55
87
או מה שלא יהיה הסדר ביניהם -
מיני פרקים שצורפו לאחד ממארזי ה DVD של הסדרה (חפש ברשת, אפשר למצוא)
שם אנחנו רואים את סמית' לוקח את ריבר למגדלים המזמרים, וזוכר שהיא אמרה לו שלשם הוא לקח אותה בפעם האחרונה. מן הסתם, שם הוא נתן לה את המברג.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לא חייבים להראות לנו כל דבר'
לא חייבים להראות לנו כל דבר
31/12/2013 | 18:03
43
גם את הפיקניק באזגרד לא ראינו. גם לא איך שהיא הגיעה מ 1969 לסוף שנות ה80.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'את האמת אני לא חושבת שמדובר'
את האמת אני לא חושבת שמדובר
30/12/2013 | 09:27
57
בריבר. אם זאת כן ריבר זו התחדשות מאוחרת שלה, כלומר אחרי כל ה"ריבר" שראינו עד עכשיו ושנושאת על גבה את כל מה שריבר עברה. זה לא האופי המתאים למישהי כזאת. היא יותר מידי "ישרה", נוהגת ע"פ החוקים.
חוץ מזה שהיא שייכת למסדר הזה שממש לא מתחבר עם ציר הזמן שלה. אני מניחה שבתור מייסדת המסדר הייתה צריכה להיות לה הפריבילגיה לזכור את הסיילנס.

אז גם אם בדרך פלא ריבר יכלה להתחדש עוד פעם אחרי שנתנה לדוקטור את כל ההתחדשויות שלה, לא נראה לי שזו טאשה לם.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'יש הרבה'
יש הרבה
31/12/2013 | 18:02
45
פסיכופתים בדוקטור הו. גם איימי סוג של פסיכית (מי נושך ארבעה פסיכיאטרים??)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'רעיון מעניין'
רעיון מעניין
04/01/2014 | 20:44
20
אולי זובאמת ריבר.
אם כי, ריבר סונג שהיא לא אלכס קינגסטון.... :/ נשמע מבאס קצת
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' וואו'
וואו
25/12/2013 | 22:42
7
197
נסגר מעגל. The church of silence, הסדק, גאליפריי, ההתחדשות ה-13. בפרק שהוא לפעמים גם מטופש ומוגזם, אבל באותה מידה גם מצחיק, מותח ומרגש.

בהחלט נהניתי.

למרות שאם עוד פעם אחת מופאט יביא את כל האוייבים של הדוקטור ביחד, אני אתעצבן.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' ההתחדשות'
ההתחדשות
25/12/2013 | 23:14
6
170
בקיצר מה מופאט עשה ה"מאסטר", גאליפריי נתנו לדוקטור מעגל התחדשויות חדש כמו שהם נתנו למאסטר.

והצלחת לתפוס איזה מבטא היה לדוקטור החדש?
אני לא מעורה, אבל נראה לי שלדוקטור החדש שלנו יש בעיית זיכרון קטנה, כמו לדוקטור השמיני? מעניין אם זה משהו שיהיה תמידי כמו לשמיני או שזה פשוט בגלל שזה סייקל חדש והוא הרגע עבר התחדשות.

ואלוהים מישהו הצליח להבין מה הוא אמר דקה לפני הסוף שמעתי we're probably... ואחרי זה זה לא מובן.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אגב המוזיקה '
אגב המוזיקה
26/12/2013 | 00:00
1
147
שהושמעה בסוף עם קפלדי, אני מאד מקווה שהיא תישאר ה-theme שלו. זה הזכיר לי את המנגינה של דונה.

ואני מניחה שהם יגעו בנושא של הדוקטור החדש נראה כמו מישהו מהעבר בעונה עצמה?

וזהו, לא רגע. צפיתי בדקה וחצי האחרונים, ו... נראה לי שאני אוהב מאד את הדוקטור של קפלדי. מחכה בקוצר רוח לראות את החליפה שלו. אני מהמרת שזה יהיה משהו צבעוני ומעט מפוזר שכזה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני גם אוהבת'
אני גם אוהבת
26/12/2013 | 01:29
130
את הדוקטור החדש.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הוא אומר'
הוא אומר
26/12/2013 | 01:43
1
146
אנחנו כנראה מתרסקים וקלרה שואלת לתוך מה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אני לגמרי אוהבת את המשמעות'
אני לגמרי אוהבת את המשמעות
26/12/2013 | 02:18
139
הכפולה מאחורי המשפט והשאלה.
אכן לתוך מה אנחנו מתרסקים?!?

מהכמה דקות הללו לדעתי הדוקטור החדש הולך לגרום לקלרה לזרוח הרבה יותר מזה של סמית- רגע תנו לי להסביר... כמה שקלרה ו-11 היו נהדרים, משהו בכימיה של קלרה והדוקטור החדש פשוט תפס אותי (לא כימיה רומנטית אני מאד מקווה שאף אחד לא תפס כימיה רומנטית מהדקה הזו שבה שניהם די בשוק וטראומה אחד מהשני, כי זה יהיה סופר עצוב). אני חושבת שקפלדי הוא בהחלט הבחירה הנכונה כדוקטור לג'נה קולמן, יש לו הרבה יותר ניסיון משחק מסמית (ואני מאד אוהבת את 11) הניסיון הזה יעבוד נהדר בבניית הדינמיקה והכימיה, וזה יגרום לכך שגם בקטעים החלשים של קלרה הוא יצליח לגרום לה להתעלות על זה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'כן!'
כן!
27/12/2013 | 02:58
73
סקוטי. קפאלדי סקוטי... סוף סוף מישהו מהם מדבר במבטא שלו. רק אקסטון עשה את זה.

If you're an alien why do you sound like you're from the north? :)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מבטא - הרגיל שלו'
מבטא - הרגיל שלו
31/12/2013 | 18:07
42
גלזגו הכינו את הכתוביות.

סקוטי זה סבבה, גלזגו זה אלה שאומרים את כל ההברות בבת אחת וכל תנועה היא אחרת ממה שציפית וכל משפט נשמע כמו שאלה. (לא שאני יורדת עליהם, יש מספיק דברים כאלה להגיד גם על מבטא ישראלי! סתם קשה להבין)

הייתי מתישהו בסטנדאפ בסקוטלנד ואחד המופיעים היה מגלזגו. ואני בשורה ראשונה כי ציפיתי שישאלו מאיפה אני וימצאו איזו בדיחה (לא עשו את זה. מסתבר שגם הם קצת PC) והוא מתחיל לספר איזה סיפור ארוך וכולם צוחקים ואני בקושי עוקבת (ועוד בדיחות גסות - פדיחות להיות היחידה שלא מבינה בדיחה גסה!) ומתישהו הוא קולט שאני רק כזה מחייכת בשביל הנימוס.
מסתובב אליי.
"תגידי, את בכלל מבינה מה שאני מספר?"
ואני בכזה חצי מובכת אומרת שככה ככה...
"טוב, אז לפחות תיהני מהנוף!"
*חיוך מובך*
"אה, את זה כן הבנת?!"
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ואלה השאלות שלי '
ואלה השאלות שלי
26/12/2013 | 01:41
8
169
מקווה שיש תשובות:

למה הכוונה שהדוקטור העשירי התחדש פעמיים לכן זו ההתגלמות האחרונה שלו? האם הכוונה לכפיל של טננט שנשאר עם רוז ביקום המקביל?

שמתם לב שהדוקטור נגע באף שלו באותה דרך שטום בייקר עשה בסוף ספיישל 50? זה היה כשהוא זקן מאד, מחכה למותו וקלרה מגיעה אליו. הוא אומר לצעיר שקורא לו ברנבל I have got a plan ואז נוגע באף שלו.

אתם צודקים בהחלט לגבי ריבר סונג. טאשה היא ללא ספק בדמות ריבר, אני לא יודעת אם בכוונה או לא.

מזלי שראיתי את חמשת הדוקטורים ולמדתי שם על מחזור חיים חדש כפי שניתן למאסר. עכשיו אני סובלנית יותר ל״הפתעה״ הספיישל קריסמס זה.

לא הבנתי למה קלרה לא יודעת מי הם הסיילנס ומי היא אמיליה.

שאלתם כאן מה אמר הדוקטור בסוף: ״אנחנו כנראה מתרסקים. ״. ואז קלרה עונה. ״לתוך מה?״
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'העשירי '
העשירי
26/12/2013 | 02:01
7
154
כשהוא דיבר על ההתחדשות הכפולה של העשירי הוא מתכוון לסוף העונה הרביעית, אבל לא לדוקטור האנושי.
סיום העונה היה כפול - בסוף הפרק הראשון הוא פוגש את רוז ורץ לקראתה כמו בסצינה מהסרטים (סלו מושן, שיער מתנפנף ברוח, רק חסרה שקיעה ברקע). שנייה לפני שהם מתחבקים, דאלק יורה בו. רוז וג'ק גוררים אותו לטארדיס, הוא מתחיל להתחדש. בתחילת הפרק השני, הוא מעביר את אנרגיית ההתחדשות לכיוון היד שג'ק השאיר בטארדיס בסוף העונה השלישית, "יונק" ממנה את הDNA (בהיעדר מילה אחרת), ומתחדש בחזרה לעצמו (עם משפט יהיר שצחקו עליו בפרק הזה, משהו בסגנון, אני אוהב את הגוף הזה, למה שאני ארצה להחליף אותו).
אז הדוקטור בעצם מת והתחדש, רק בלי להחליף גוף.

(אחרי זה, עם האנרגיה שנשארה ביד, דונה "יוצרת" את הדוקטור-דונה ואת הדוקטור האנושי)

בנוגע לקלרה - למה שהיא תדע? סיילנס - שוכחים אותם ברגע שלא רואים אותם, טכנית היא לא יכולה לזכור אותם. אמיליה - א) הדוקטור הזה אותה וקלרה גם ככה לא ראתה אותה. ב) למה שהיא תדע מי זו? היא לא פגשה אותה (היא חצי פגשה את איימי באסיילום אוף דה דאלקס, אבל לא את אמיליה). היא אולי הייתה בציר הזמן של הדוקטור, אבל היא לא פגשה אותה בשום שלב.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'תודה על תשובותייך '
תודה על תשובותייך
26/12/2013 | 02:04
3
137
התכוונתי שמאיר והיתה בציר הזמן של הדוקטור היא אמורה לדעת על איימי ואמיליה.
הקטע הזה לא ממש ברור לי.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'היא לא בהכרח הייתה בכל נקודה בחייו '
היא לא בהכרח הייתה בכל נקודה בחייו
26/12/2013 | 02:08
1
131
(ככה אני הבנתי את זה)

היא פגשה אותו בכל ההתחדשויות שלו, והצילה אותו, זה לא בהכרח אומר שהיא הייתה שם בכל נקודה בחייו. היא גם לא ידעה מי הם המלאכים. (אגב - זו הייתה סצינה ממש מקסימה של שניהם ביחד בשלג)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'כן, בעצם'
כן, בעצם
26/12/2013 | 02:11
116
היא תמיד מופתעת מכך שהוא שואל אותה מי היא באמת.
Makes sense
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
31/12/2013 | 18:12
31
היא ראתה אותו, לא כל אדם שהכיר אי פעם. גם הטארדיס לא כזה זכרה את איימי...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'נכנסתי לוויקיפדיה '
נכנסתי לוויקיפדיה
26/12/2013 | 02:48
2
129
והם לא שינו שם את המספור של הדוקטורים.
יש מצב שישאירו זאת כך. כי אמנם התחדשויות רבות יותר משחקנים או דוקטורים (הלוחם איננו דוקטור) אבל למעשה יש לנו 11 פרצופים עד כה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מופאט אמר כמה פעמים '
מופאט אמר כמה פעמים
27/12/2013 | 14:55
87
וגם מאט אמר שהוא הדוקטור ה11.
הדוקטור של הרט לא נחשב בספירה כי הוא הדוקטור הלוחם וזה של טננט הוא אותו הדוקטור פשוט התחדשות נוספת.
הוא יישאר הדוקטור ה11 וההתחדשות ה13.
ועכשיו קפלדי הוא הדוקטור ה12.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
31/12/2013 | 18:12
26
המספור הוא מחוץ לעולם הסיפורי. הדוקטור הרביעי לא חושב על עצמו בתור הדוקטור הרביעי, כמו שגם אם אני מרגישה שממש השתניתי כמה פעמים בחיים אני לא הגליה השלישית.

מבחינת המספור החיצוני יש מלא דברים להתקטנן עליהם. האם הוליארד נחשב? איפה? האם הדרים לורד נחשב? זה שחקן אחר ששיחק אותו. האם צריך עכשיו עם הרט לדחוף את כולם ב1? האם אולי יש מישהו לפני הרטנל?
התשובה היא שהמספור הוא לא בקנון. זה כלי שעוזר לנו לתקשר.

אם אני אגיד לך שנורא אהבתי את הפרקים של "10" את תדברי איתי על רוז מרתה ודונה.
אם אני אגיד לך שדוקא "11" היה טוב את תדברי על איימי וקלרה.

אז זו משמעות המספרים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מורידה בפני מופאט את הפז '
מורידה בפני מופאט את הפז
26/12/2013 | 01:55
7
208
כאילו מופאט הסתובב באינטרנט בשנה האחרונה, קלט את כל השאלות של המעריצים, וענה על הכל בצורה הכי אלגנטית שהוא היה יכול לחשוב עליה. נהדר נהדר נהדר.

תגובה מפורטת יותר תגיע אחרי צפייה שנייה (ואני ממש מחזיקה את עצמי לא לראות את זה שוב עכשיו), אבל בינתיים, על רגל אחת:

הפאה!!! עד אותו רגע בהיתי בשיער שלו, בידיעה שזו פאה, והיה לי חבל שזה לא נראה מושלם. אבל אז הוא הוריד אותה!! jaw droped מול המסך. התפתיתי לא לעשות פאוז באותו רגע כדי לעכל את זה לפני שהפרק ממשיך, אז מאוד יכול להיות שפספסתי שם דקה או שתיים. נהדר.

נאום הפרידה שלו ממש לפני ההתחדשות - נהדר (שמתי לב שכמעט לכל הודעה שלי יש מילת מפתח. הפעם זה נהדר. תתרגלו). מאט סמית' אומר את מה שרציתי שהוא יגיד - היה נהדר, אני אזכור כל רגע, כל משפט, כל יום שהדוקטור היה אני. נהדר.
מעניין לעשות הקבלה של שלושת ההתחדשויות האחרונות - אקלסטון נפרד במשפט "היית נהדרת, ויודעת מה? גם אני" (So True!!). טננט כמובן מייבב I Don't Wanna Go, שלחלוטין משקף את טננט בתור הדוקטור ואת הדוקטור בתור טננט, וסמית' נפרד באלגנטיות יפהפייה.

הסיילנס בתור כמרים מוודים - הברקה מעולה של מופאט. ח"ח.

הקרע בחדר מספר 11 - לא מה שציפיתי, אבל סגירת מעגל יפה.

הדוקטור רואה את הקרע ואומר מה שכל צופה אמר לעצמו בשלוש השנים האחרונות - תהיתי מתי זה חוזר ומה עושים עם זה. מופאט במיטבו.

כשהדוקטור התחיל להתחדש שם על המגדל, חשבתי לעצמי שחבל שאנחנו לא מקבלים שוב את סמית' הצעיר לפני הפרידה ממנו. חבל שזה יהיה השוט האחרון שלו. במיוחד כשקלרה נכנסת לטארדיס ורואים את כל הבגדים שלו זרוקים על הרצפה (תלבושת חדשה וישנה) וfish fingers and custord על הקונסולה, הייתי בטוחה שזהו. היא פוגשת את קפאלדי. אבל לא, מופאט הקשיב לבקשה הזו, והחזיר לנו את סמית' במיטבו. נפרד מאמיליה ומאיימי (לא יכלתם להכניס פה עוד בדיחת פרידה?), ומוריד את עניבת הפרפר. קלאסי.

ריבר/טאשה - רמזים מאוד מעניינים נזרקו פה, לא יודעת אם מופאט יחליט להמשיך איתם או לא, אבל בכל מקרה - אם זו אכן ריבר בגלגול כזה או אחר - איזה נהדר זה לשים אותה בפרק הזה, ולא משנה באיזו צורה. עם כל האנטי שהיה לי כלפי הכימיה שהייתה ביניהם בהתחלה, כשנפל אסימון שאולי זו ריבר, הכל נסלח והתקבל בהבנה.

ההסברים על מספר ההתחדשויות - עוד משהו שמופאט קרא בפורומים של מעריצים? ומה עם רגזני והעשירי שהתחלף לעצמו (היה לו קטע יהיר. איזו הברקה!)? אז הנה, התמודדנו עם שאלת 13 ההתחדשויות, קיבלנו תשובות.

זהו להיום. פירטתי, ואני בטוחה שתהיה הודעה נוספת ומפורטת יותר אחרי צפייה נוספת.

מופאט - שיחקת אותה. עכשיו שרלוק
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בדיחת פרידה = צ"ל בדיחת פאה '
בדיחת פרידה = צ"ל בדיחת פאה
26/12/2013 | 02:04
49
לצפיה ב-'ועוד משהו!! איך יכלתי לשכוח?! '
ועוד משהו!! איך יכלתי לשכוח?!
26/12/2013 | 03:18
137
הוא שם מראה מול מלאך!! מופאט באמת עוקב אחרי הוביאנים ברשת!!

זהו. עכשיו אפשר ללכת לישון. אבל לא לפני שנזרוק מילה גם על סגירת המעגל הנהדרת של "השאלה שחייבת להישאל, בנפילת ה 11, ואף אדם לא יוכל לשקר" - נהדר מופאט. אמנם הדוקטור משקר בפרק (rule one, after all), ואולי אחרי צפייה שנייה אני גם אוכל להבין איך הוא יכול לשקר שם, אבל זו סגירה נהדרת לסאגת הדוקטור ה11.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
26/12/2013 | 08:10
122
במיוחד עם השתיים האחרונות
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' נכון...'
נכון...
27/12/2013 | 14:58
86
סוף סוף ראינו מה היה בחדר 11
:)
ומסכים עם הכל
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'איך ידעת על הפיאה?'
איך ידעת על הפיאה?
04/01/2014 | 20:59
2
25
ולמה לעזאזל הייתה לו פיאה?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מאט סמית' הסתפר'
מאט סמית' הסתפר
05/01/2014 | 00:46
1
21
בערך מתי שהוא הודיע שהוא עוזב את הדוקטור.

http://www.youtube.com/watch?v=Zh82XUhjNbM
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'טוב זה הגיוני'
טוב זה הגיוני
05/01/2014 | 08:51
22
גם בעצם כבר ידעתי את זה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'חייבת לציין משהו שממש הצחיק '
חייבת לציין משהו שממש הצחיק
26/12/2013 | 01:58
1
166

שהסיילנס דורשים להתוודות כי בכל מקרה תשכח לאחר מכן מה אמרת.
ענק
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ואחר כך בטח '
ואחר כך בטח
31/12/2013 | 18:15
41
אומרים לך להשתפר, ולכן הם יכולים להזריק לך רעיונות לראש. (כמו כשהם מדגימים את זה וגורמים לקאנטון ליישר לדוקטור את עניבת הפרפר בתחילת עונה 6)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' כך הדוקטור הזמין לעצמו'
כך הדוקטור הזמין לעצמו
26/12/2013 | 05:25
145
כך הדוקטור הזמין לעצמו מחזור חדש של התחדשויות:

הוא אומר לקלרה שש לו את הדבר הזה עם שפותחים בכריסטמס ובפנים בדיחה. הוא אומר את זה די בתחילת הסרט.
וכשפותחים את זה כמה מאות שנים לאחר מכן, חילוף הזמן התרחש רק עבור הדוקטור כמובן, אז ההודעה בפנים מודיעה על ״יום חדש״ 12 ״שעות״ נוספות.
ז״א הדוקטור ביקש במרומז מהטיים לורדס בגליפריי. לכן הוא נוגע לעצמו באף ואומר שיש לו תכנית.
הוא מצפה שהם יקשיבו לו.
והנה קלרה באה the impossible girl שתמיד מצילה אותו ומדגישה את הרמז לטיים לורדס את הבקשה היבויה בפתק בעוגייה הענקית הזו של כריסטמס.
חשוב לי לציין שהדוקטור איננו מתלהב מאפשרות זו כלל. הוא פשוט יודע שאין דרך אחרת.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אז הגיע הבוקר ואיתו תובנות'
אז הגיע הבוקר ואיתו תובנות
26/12/2013 | 10:39
7
138

אני עוד צריכה לראות את הפרק שוב כמובן, אבל:

1. בעוד שאני מתה על מופאט אני גם לא סובלת אותו. הוא החייה את הסידרה באותה מידה שהוא הורס אותה. לא אהבתי את השילוב של סמית עם קלרה, לא אהבתי את איך שהוא נפטר מפונד, לא אהבתי את איך שהוא החזיר את גליפריי ומחק את היסוד לנטל של הדוקטור על מעשיו, לא אהבתי את איך שהוא "קנה" לסידרה עוד 12 התחדשויות. הוא מכניס בלאגן ומורכבות ואז פותר אותם במשפט בלי לקחת בחשבון את הנטל הפסיכולוגי והנפשי המתבקש.

מצד שני - הליהוק של סמית היה מושלם בעיני, הפרקים של מופאט לאורך העונות מעולים, הרעיונות שלו גאוניים, ואני חושבת שהסידרה בלעדיו לא תהיה טובה. אבל הוא צריך דחוף להרגיע את היהירות בפרקים שלו. הוא פשוט יהיר מדי, מעמיס מדי.

2. הפרק לא היה טוב. כן כשראיתי אותו הייתי מרותקת, ואני צריכה לראות אותו שוב עם המון עצירות וחזרות בדרך כדי לקלוט את כל הניואנסים, אבל היו שם יותר מדי דברים לא טובים.

קלרה הייתה מיותרת בפרק הזה. והוא שולח אותה והיא חוזרת ואז הוא שולח אותה שוב והיא חוזרת שוב... היא הייתה חסרת רגש כזאת. היה חסר לי את האמוציות של הבכי של רוז, את הנשימה שנעתקת כשהדוקטור נפרד מהרוח של ריבר. קלרה פשוט יבשה מדי.
הכמיה עם הכוהנת הייתה יותר מדי דומה לריבר, ואם זאת תתברר להיות ריבר זה יהיה רע - די היא מתה תנו לה לנוח.
המלאכים היו מיותרים.
פתיחת הדלת ל50 שנה נוספות לסידרה הייתה מיותרת. הוא ה11, יש לכם עוד אחד ואפשר לעוות את העלילה ככה שימציאו עוד התחדשות אחת (1 לא 12!!!) - זה עוד 6 עונות. תעשו מהם את המיטב ותפרשו בשיא. מספיק שבפרק ה50 החזרתם את גליפריי ושיניתם דבר בסיסי בעלילה, לא מספיק?
הפרק היה פשוט עמוס מדי בלי שיקרה כלום. אם ממש רוצים את קו העלילה הזה - תעשו אותו ארוך יותר ותכניסו אקשן, דילמות, אינטריגות. משהו.
אם כבר להחזיר את פונד - תנו לה יותר מחצי דקה - מגיע לה ובסהכ היא הייתה המלווה האמיתית של סמית.
ועוד קו חשוב בעלילה ששברו - טרנזלור זה המקום שהוא היה אמור למות. עכשיו מה? הוא לא ימות שם?

3. הפרק היה מעולה!
אהבתי מאוד מאוד מאוד את סיום חייו של הדוקטור בטרנזלור. נתנו לו 300 שנים לחיות עם מטרה אבל לנוח באותו הזמן. נתנו לו להזדקן בחן. סידרו לו מלווה (הרובוט) לתקופה הזאת, למרות שהיה נחמד אם היו נותנים לו למות איתו ולא לראות עוד מלווה הולך.
הסיילנט - התפקיד שלהם לא מוצה טוב בפרק הזה אבל בסהכ - מגניב שהוא פתאום היה לצידם ולא נגדם.
אהבתי את השימוש בשבר.
אהבתי את הקרחת, והעירום, והפתק בעוגיה, וה"אני תמיד אזכור שהייתי הדוקטור", ופונד אומרת להתראות, והרובוט, וזה שנתנו לו לחזור צעיר לעוד כמה דקות לפני שנפרדו סופית (כשחשבתי שנראה אותו פעם אחרונה כזקן נשבר לי הלב)
ההתחדשות הסופית הייתה מבריקה. זה היה מפתיע, שבר את הקיטצ' (שהיה יותר מדי ממנו בפרק), וגרם להפתעה. הרי כולנו ידענו שזה יגמר בהתחדשות - אז איך יסיימו את הפרק בבום? ככה! וזה היה מבריק.

ולסיום - אני מאוד מקווה שקפלדי לא יהיה דוקטור חדש לגמרי שאיבד את הזיכרון ומחפש את עצמו. זה יהיה כל כך עצוב ומיותר -הדוקטור בלי הזכרונות שלו שעושים אותו הדוקטור, בלי הקבר שלו, בלי הנטל של הריסת גליפריי... אז מי הוא בכלל?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'וכשאני חושבת על זה - טעיתי בספירה '
וכשאני חושבת על זה - טעיתי בספירה
26/12/2013 | 10:46
1
127
אם הוא ה11 (כמו הספירה המקורית לא החדשה בעיקבות הפרק) אז יש עוד 2 דוקטורים - בכלל קלאסי לסיים ב13 ולפרוש בשיא
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'כאילו, את רוצה שהסדרה תגמר?'
כאילו, את רוצה שהסדרה תגמר?
31/12/2013 | 18:17
13
לצפיה ב-'לא לא לא '
לא לא לא
26/12/2013 | 10:52
4
136
קלרה לא היתה מיותרת!
היא הנערה הבלתי אפשרית שתמיד מצילה אותו.
כתבתי מעל איך הדוקטור הזמין לעצמו עוד 12 התחדשויות.
בלעדיה הוא לא היה יכול.
מישהו היה צריך לבקש מהטיים לורדס, ולא הוא. מה לבקש? לתת לו מחזור התחדשויות שלם. לכן הוא אומר לה: בבקשה תישארי כאן. למה היא שואלת? הוא עונה: עוד ניצחון אחד בבקשה. ניצחון אחד.
הוא שולח אותה בפעם הראשונה רק כדי לא לקבור אותה because he was supposed to outlive her והוא היה צריך אותה רק ברגע האחרון אם הטיים לורדס לא יבינו עד אז.
ולמה לא יכל לבקש זאת בעצמו מהטיים לורדס? אולי אני טועה אבל בחמשת הדוקטורים, כשבארוסה ביקש חיי נצח, הוא קיבל: ניצח והפסיד.
וקלרה היתה מדהימה. אהבתי אותה כאן יותר מאשר בכל הסידרה. היא הזילה דמעות רק במידה שהיתה צריכה.
לגבי טאשה לם - חיפשתי ברשת רמז איך אומרים בשפה של באקט (שרקמה לריבר את המטפחת עם שמה) את שמה המלא של ריבר ולא מצאתי. אולי באמת אומרים טאשה לאם.
טרנזלור? עוד נראה. אולי באמת ישנה את העתיד כפי שאמרה לו טאשה.
לגבי ראש הרובוט - זה פספוס מבחינתי. ציפיתי שיקרו עוד דברים עם הראש הזה.
ועוד משהו שהרס אותי מצחוק ושכחתי לציין: שלקח כל כך הרבה זמן להודו להיות מוכן ענק. והוא היה מוכן ברגע לא צפוי. כאילו יש לו חיים משלו.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'פספסתי אותך '
פספסתי אותך
26/12/2013 | 21:11
3
106
ריבר סונג זה השם שלה בשפה של יערות הגאמה. קוראים לה מלודי פונד, but the only water in the forest is the river.
אין להם מילה לפונד, אז קוראים לה ריבר, ומלודי הפך לסונג.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לא מדוייק...'
לא מדוייק...
27/12/2013 | 15:08
1
81
לא נראה לי שזה ספויילר כי זה ממש לא חדש.

ריבר סונג זה תרגום של תרגום...
אם תקחי את השם שלה באנגלית
תתרגמי לשפה שלהם (שבה אין מילה פונד ובכלל הבדלים בניואנסים)
ואז תתרגמי חזרה לאנגלית...
כדי להראות איך זה עובד...
לקחתי את השם מלודי פונד
תרגמתי לעברית בגוגל (בריכת מנגינה)
ואז חזרה לאנגלית
יצא לי Swimming tune
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אם אני עושה את זה מילה מילה'
אם אני עושה את זה מילה מילה
27/12/2013 | 15:31
72
בנפרד אז השם שלה אמור לצאת
Tune Lake
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ריבר סונג זה התרגום לאנגלית'
ריבר סונג זה התרגום לאנגלית
31/12/2013 | 16:40
31
אנחנו לא יודעים איך זה נשמע בשפה של באקט (או איך שקראו לזו שרקמה לריבר ונתנה לאיימי)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'קלרה והדוקטור'
קלרה והדוקטור
26/12/2013 | 10:40
7
183
המערכת יחסים ביניהם הרגישה כל כך טבעית בפרק הזה. הם פשוט היו שני חברים. אני מאמין להם. לקח לי שנתיים לקנות את מה שהדוקטור ואיימי ניסו למכור לי. קלרה פשוט מקסימה. כל כך חבל לי שהדמות שלה לא מפותחת בכלל, היא פשוט מקסימה! ג'נה קולמן יפהייפיה ונהדרת, אני ממש ממש מקווה שניכנס יותר אל תוך הדמות שלה בעונה הבאה כי זה נראה קצת כאילו הכינו את הקרקע עם המשפחה שלה (ספציפית סבתא אוסוולד).
ואם כבר קלרה, כל הפרק הזה פשוט צעק לי "ROSE TYLER". דבר ראשון הבית של קלרה נראה ממש כמו הבית של רוז, שמתם לב? מבחינה חיצונית, החדר מדרגות הזה נראה בדיוק כמו של רוז. דבר שני, כשהדוקטור עבד עליה שיש לו תוכנית ושלח אותה לטארדיס שלקחה אותה הביתה. היא יצאה מהטארדיס ופשוט היה שוט דומם של השיכון שלה והיא התחילה לכעוס. ממש כמו בסוף עונה 1. כשהטארדיס פתאום הופיעה בחזרה על הכוכב אני ישר חשבתי לעצמי שקלרה בטח ספגה את הvortex וככה היא חזרה. זה היה ממש ממש דומה לסיפור של רוז, וזו לא פעם ראשונה שנעשה ההקשר הזה בין קלרה לרוז. (אוסווין)

בכל מקרה,
פרק מצוין. היה לי קצת מוזר הקונספט שהוא נשאר להגן על העיירה כי זה כל כך out of character, אבל אז חשבתי על זה וזה דווקא לגמרי מתאים לו. זה אאוט אוף קרקטר מבחינת האופי, אבל מבחינת דמות זה לגמרי משהו שהוא יעשה כי כמו שקלרה ציינה, הוא לא חושב על עצמו. כשהסדק הופיע זה היה נהדר, וכשטאשה (שגם הייתה מצוינת) ציינה ש"הפלוגה של קובאריאן ברחה" זה גם היה מעולה, והייעוד האמיתי של הסיילנס היה פשוט כל כך נכון והגיוני. אבל סביר להניח שאנחנו לא נראה אותם שוב בתור אויבים כי הם לא כל כך אויבים עכשיו.

וההתחדשות...
יפהייפיה!! כל כך אפקטיבית וכל כך נכונה לדמות של הדוקטור ה-11. אני ממש התרגשתי, ואני חייב לציין שאני מעדיף אותה פי מיליון על ההתחדשות של טננט. אני חושב גם שזה שקלרה הייתה שם תרם המון. וההופעה של איימי... פשוט הייתה נכונה. הכל היה נכון. היא הייתה יפהייפיה. שניהם היו עם פאה חחח. זאת לא הייתה אמיליה הקטנה אבל, שזה קצת הציק לי. מוזר שהם לא הביאו את הילדה שתמיד שיחקה אותה. והנאום שלו היה יפהייפיה והוא משתקף גם על החיים שלנו. שמתי לב גם שלא היה כל כך שימוש בפסקול חדש לאורך הפרק, הרבה שימוש חוזר במנגינות שכבר היו וגם את זה מאוד אהבתי והערכתי. זו עוד דרך לכבד את התקופה הזאת שהוא היה הדוקטור.

בסופו של דבר, הפרק הזה מבחינתי היה על הדוקטור וקלרה. אני חושב שמאז דונה לא הייתה מלווה שבאמת הייתה שווה לדוקטור. ניסו להגיד לנו שכן, הרי על כולן הם אמרו "she's the doctor's equel". אבל עכשיו זה אמיתי, לטעמי. הפרק לא היה על הדוקטור, הוא היה על הדוקטור וקלרה. איך הוא משתלב בחייה ואיך היא משתלבת בחייו, על החשיבות שלהם אחד לשני, על האהבה האמיתית שקיימת בינהם. על החברות, עוד משהו שלא כל כך הרגשתי מאז דונה.

בטח לא ציינתי את הכל, אז רק אזכור קטן לראש סייברמן שהיה חמוד מאוד, והעירום שהיה משעשע.

מושלם.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'האמת שלא לגמרי הבנתי '
האמת שלא לגמרי הבנתי
26/12/2013 | 14:27
3
122
בסרט מי הם בסופו של דבר הסיילנס - friend or foe? איך עברו ממחנה האויבים למחנה החברים? מספיק מה שהדוקטור אמר שעברו שידרוג גנטי? האם היה משהו באמצע שפספסתי?
וחוץ מזה, מה ז"א שידרוג גנטי? לא ממש מתאים לדוקטור לתמוך/להסכים לכך שעם שלם ישתנה.
או שפספסתי משהו או שזה נושא שיתבהר בהמשך.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' לפי מה שזכור לי'
לפי מה שזכור לי
26/12/2013 | 14:50
111
המטרה של הסיילנס היה תמיד למנוע מהדוקטור להגיע לטרנזלור. ופה זה נחצה לשניים:
הסיילנס "הטובים", ה"מקוריים", כמו שראינו אותם הפעם - שומרים על טרנלזור כדי שאף אחד לא ייכנס, גם לא הדוקטור.
הסיילנס שהכרנו בעונות הקודמות, הם הסיילנס ש"ערקו" ביחד עם קבוריאן. הם לא רצו להסתפק ב"לא לתת לדוקטור להיכנס", אלא למנוע לחלוטין את הגעתו, גם אם זה אומר להרוג אותו. לכן ריבר וכו'.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'SILENCE '
SILENCE
31/12/2013 | 18:25
1
42
הם קודם היו במחנה החברים בתור כמרים מוודים. אחרי שהדוקטור הגיע לטרנזלור והשתקע שם (נראה לי) והפוקוס של הכנסיה היה למנוע את התשובה על השאלה, קובאריאן ועוקביה כולל כמה כמרים מוודים פרשו מהכנסיה והקימו זרם נפרד (כמו הזרמים בנצרות) שמטרתו למנוע מהדוקטור להגיע לטרנזלור בכל דרך אפשרית, אם זה על ידי פיצוץ הטארדיס או על ידי לרצוח אותו באגם סילנסיו.

הסיילנטים של קובאריאן היו רעים כי הם חלק מהזרם של קובאריאן שהוא רע (על פי אמות המידה שלנו)

ומשהו שמרגיז אותי עכשיו קצת יותר לגביה, בכנס שליאורה ואני היינו בו לפני שנה וחצי השחקנית שלה היתה אורחת, ובתשובה לאחת השאלות אמרה משהו על זה שקובאריאן חטפה את מלודי התינוקת ואמרה משהו כמו, אני לא יודעת, אולי היא היתה חשוכת ילדים ורצתה ילד.
וכאילו... גם אז קצת הרגיז אותי שהיא לא ידעה מה המוטיבציה של הדמות שלה (כשזה גם לא היה כזה סוד ברמה של "לחטוף אותה כדי לאמן אותה להיות רוצחת"), אבל עכשיו עוד יותר.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הא, לא שמתי לב לתגובה מעליי. NVM'
הא, לא שמתי לב לתגובה מעליי. NVM
31/12/2013 | 18:26
7
לצפיה ב-'הינה קייטלין בלקווד כיום'
הינה קייטלין בלקווד כיום
26/12/2013 | 21:42
1
126
http://www.youtube.com/watch?v=thWfap-z230

ילדה מתוקה, אבל כבר בת 14, ויהיה קשה לשים אותה בתפקיד של בת 10 ...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
26/12/2013 | 22:22
104
בכלל לא לקחתי בחשבון את העובדה שהיא ילדה מתבגרת.. היא עד כדי כך אמיליה פונד חחח
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'פסקה שניה, דוקא זה כל כך במקום'
פסקה שניה, דוקא זה כל כך במקום
31/12/2013 | 18:20
39
בפרק הקודם דיברו על לרוץ ולעשות הרפתקאות לעומת לפרוש ולהשתקע. והרי זו ההשתקעות האידיאלית של הדוקטור והדרך בעצם לחיות עד שיזדקן - במקום בו יש אויבים להלחם בהם והוא יכול להציל את היום על בסיס קבוע.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'נפלא.'
נפלא.
26/12/2013 | 12:08
3
119
ואני מודה למופאט שהוא ריחם עלינו ונתן למאט למות בשיבה טובה, במקום להרוג אותו ולשבור לנו את הלב.
היו כמה קטעים שהרגישו קצת מבולבלים, עם קפיצות מהירות ממקום למקום, אבל בגדול זה היה מעולה. מלא במחוות נפלאות למאט ולתקופה שלו כדוקטור, מלא בדיחות (העירום! והפיאה! ), סגירת קצוות, נאום מרגש בסוף שבו מאט נפרד מהצופים ולא רק הדוקטור נפרד מעצמו, וקפלדי אחד שלא נראה מטופש בבגדים של 11 כמו שחשבתי שיקרה.
וקלרה. היא כ"כ .
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' לגמרי ריחם עלינו '
לגמרי ריחם עלינו
26/12/2013 | 13:22
2
108
חשבתי על זה היום, שאיכשהו עברתי אתמול במהלך הפרק מעבר בין "סמית', בבקשה אל תמות", ל"איזה כייף, הדוקטור בכל זאת חי וממשיך".
אז כן, סמית' מת בשיבה טובה, כשבשנותיו האחרונות הוא מתקן צעצועים לילדים בעיר שנקראת כריסמס. יש יותר דוקטור מזה?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' כל פרק אותו דבר'
כל פרק אותו דבר
26/12/2013 | 14:11
2
146
נכון, זה הפרק האחרון של מאט סמית' אז בהחלט היה מקום הפעם ל"חיים שכאלה", אבל כל הפרקים האחרונים היו סיכום של העונות הקודמות.
נתקלנו בכל כך הרבה פרטים שנולדו בעונות הקודמות. חלקם השתלבו יפה, כמו הסיילנס- היצורים עצמם, שידענו מה הם עושים בלי צורך להציג אבל קלרה הייתה מבולבלת ומבוהלת מהם.
לעומת זאת כש"תשלם" אמרה "silence will fall" וכולם חזרו אחריה במקהלה זה הרגיש לי מיותר ומאוס, ידעתי מה היא תגיד הרבה לפני שהיא אמרה אותו.

יש בזה משהו מלהיב וכיף, לצפות בפרק ולהרגיש נוסטלגיה. אבל- זה אמור להיות פרק חדש!

לא הבנתי את הקטע הראשוני עם השם של הדוקטור ואת עניין הקריינית שסיפרה על המלחמה. כן חיבבתי את זה שקלרה סוף סוף אומרת את האמת "הדוקטור זה השם שלו, לפחות השם החשוב יותר, המשמעותי."

אהבתי מאוד את העיירה כריסטמס וכל הסיפור לגביה, ואת ההזדקנות של הדוקטור.

המשפטים הראשונים ששמענו מ12 היו כיפיים, אני מחכה לעוד.

אני לא הייתי אוכלת עוף שבושל בתוך הטרדיס.
כשמר תפוח אדמה ואחיו התפוצצו ואז הייתה הודעת "סליחה שמתתם" זה היה משעשע מאוד

לא הבנתי כל כך מי זאת "תשלם" ואיך היא מופיעה בשמיים כל פעם, אבל שחמתי לראות אישה שלא נראית כמו ריבר סונג והמלכה מהפרק הקודם.
מאוד אהבתי כשריבר הוזכרה.

סה"כ אהבתי פי אלף מהפרק הקודם, אבל אני מרגישה שצפיתי במאות פרקים של הסדרה הזאת, שוב ושוב, כשבפועל יש עוד פרקים מהעונה האחרונה שלא ראיתי ולא מתכוונת כי הם לא נראים מעניינים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'שכחתי מההודעה'
שכחתי מההודעה
26/12/2013 | 17:04
29
לצפיה ב-'זה לא פרק "חדש" , זה פרק שמטרתו'
זה לא פרק "חדש" , זה פרק שמטרתו
31/12/2013 | 18:33
31
לסגור דברים. לסגור פינות, לסיים סיפור. הרבה דברים היו מוכרים כי הם היו אמורים להזכיר לנו דברים שאנחנו יודעים. כשהם צועקים שהדממה תיפול אנחנו לא אמורים להיות מופתעים מרעיון חדש אלא להגיד... היי... את זה אני מכיר. הם אולי בלחץ אבל אצלי פתאום הכל מסתדר.

אגב קלרה בפסקה השלישית, צפיתי את זה אבל עדיין נחמד שכל סיפור הזהות שלו מסתכם לכדי מה שהרבה יותר מתאים להגיד בעברית: "דוקטור. הוא."

טאשה לם היא ראש הכנסיה - שכמו שראינו בפרקי המלאכים של עונה 5 ובאמצע עונה 6, הם התפתחו להיות גוף צבאי לוחם.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'שאלה שאני חייבת לשאול (לא ספוילר)'
שאלה שאני חייבת לשאול (לא ספוילר)
26/12/2013 | 16:33
6
125
רק אני העדפתי יותר את ראסל טי דיוויס?
הפרקים של מופאט מרגישים לי נורא מסובכים ומפותלים, ונורא קשה לעקוב אחריהם
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'את לא היחידה'
את לא היחידה
26/12/2013 | 19:35
102
גם אני אהבתי יותר את הפרקים של דיויד למרות שמופאט בהחלט חדוב בסידרה אבל בסקייל קטן יותר
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'קשה לענות על זה ?'
קשה לענות על זה ?
26/12/2013 | 21:29
2
108
קשה לי להשוות בין ראסל טי דיוויס למופאט, מהסיבה הפשוטה שהם יצרו סדרות מאוד מאוד שונות. שתיהן טובות בעיני, לשתיהן היו רגעים טובים ורגעים חלשים, ונכון שמדובר עדיין בסיפורים על חייזר שנקרא הדוקטור שמטייל בזמן ובמרחב, אבל אלה סדרות שונות בתכלית. אני דווקא אוהבת את הפיתולים והסיבוכים שמופאט הכניס. הדוגמא הכי טובה לזה היא ריבר סונג - אני לא חושבת שדיוויס היה מצליח לכתוב דמות כזו (ועוד בצורה כזו מוצלחת).
את הכיוון הכללי של מופאט אני אוהבת הרבה יותר מהכיוון הכללי של העונות של דיוויס. אפילו הפרקים האהובים עלי מהעונות של דיוויס היו הפרקים של מופאט. מופאט מצליח לשחק עם הדבר הבעייתי הזה שנקרא "ציר הזמן" בצורה מבריקה. ככה קיבלנו את מאדאם דה פומפדור, את בלינק, ואת פרקי הספרייה (טוב, את זה הייתי חייבת להכניס בגלל ריבר).
כמובן שהיו עוד פרקים בסדרה שהתעסקו בזה גם בלי מופאט, אבל אני חושבת שהוא זה שתפס את זה בצורה הכי טובה (ומעניינת).

הוא לקח את הסדרה לכיוון מאוד שונה, ואני מאוד מעריכה אותו על זה. זה אמנם מתסכל שמשהו שנחשפנו אליו בתחילת עונה 5 קיבל את ההסבר שלו רק עכשיו, אבל זה מה שיפה במופאט. הוא הרי לרגע לא חשב לשכוח מקיומו של הסדק. הוא תמיד ידע שהוא יחזיר אותו. אז זה לא יקרה בסוף העונה, כמו שהתרגלנו מדיוויס, אלא בסוף העלילה. וזה בסדר. לא מתחו את זה יתר על המידה (לא היו אזכורים מציקים לזה לאורך שתי העונות האחרונות), לא לעסו לנו את זה ולא האכילו אותנו עם כפית. זה משהו שאני מאוד אוהבת בעבודה של מופאט (זה מתסכל אותי הרבה יותר בשרלוק, למשל).

לגיטימי לגמרי לא לשים את 7 העונות האחרונות באותה השורה, ולגיטימי לגמרי להעדיף את סוג הסדרה שדיוויס יצר. אני, אישית, מעדיפה את סוג הסדרה של מופאט.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'גם אני מעדיף את הסדרה של מופאט'
גם אני מעדיף את הסדרה של מופאט
27/12/2013 | 15:18
63
נתחיל מזה שאני לא ממש אובייקטיבי. עקבתי אחרי מופאט הרבה לפני שהתחלתי לראות דוקטור הו והתחלתי לראות בגלל ששמעתי שהוא כותב לזה פרקים.

אבל גם בגלל שהפרקים של ראסל (שעדיין מאוד אהבתי) מרגישים לי באוםי יותר אמריקאים ורגשיים והפרקים של מופאט מרגישים לי יותר חכמים ואנגליים באופי (אני מאוד אוהב את הבלאגן והמורכבויות שהוא מכניס לסדרה).

תנסו להשוות את עונת הפרידה של טננט (ארבעת הספיישלים) ועונת הפרידה של מאט (במיוחד ספיישל ה50 ופרק חג המולד).
אני יודע שההשוואה בעייתית בגלל שראו שטננט דיי מיצה את התפקיד ולמאט היה את פרק ה50 שזה לא דבר קטן אבל מבחינת אופי הפרקים ואיך שהפרידה נעשתה....
אני בהחלט מעדיף את הסגנון של מופאט (למרות שהוא חא חף מבעיות)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' ו '
ו
31/12/2013 | 18:38
26
דוקא חבל לי שהפרקים לאחרונה לא סבוכים מספיק. הייתי שמחה לראות את הפרק הזה בפורמט דומה ל THE BIG BANG. אם כי גם הוא היה טוב.

(וחזרה לתגובה למי שמעליך)

אני אוהבת שיש מה לדון אחרי הפרק, אני אוהבת שיש שאלות שצריך לגלות את התשובה להן (אוי, ההבעה על הפנים של אנשים כל פעם מחדש כשאני מסבירה למה הדוקטור התחתן עם ריבר!), אני אוהבת שהפאזל שיש להרכיב הוא הסדק בקיר ולא "היי, אמרו שלוש פעמים שהדבורים בורחות. מסתבר שזה כי הן חייזרים. הסוף." - אם כי אין בזה שום דבר נגד ראסל, גם מהפרקים שלו מאוד נהניתי. בכלל, זאת סדרה טובה, לכן אני אוהבת אותה.
אני אוהבת שיש תמות נסתרות כמו זהות, כמו סיפור ההתבגרות של איימי וזה של הדוקטור, כמו זה שהדוקטור הוא לא בהכרח טוב (אגב, התשובה שלי ל"מי המפלצת האהובה עלייך בתוכנית" היא "הדוקטור". אם כי מספיישל היובל זה התחיל קצת להשתנות)

... שהסדרה הזאת יותר גדולה מבפנים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני גם מעדיפה אותו'
אני גם מעדיפה אותו
27/12/2013 | 13:58
62
למרות שאני מאוד אוהבת את מופאט, נראה לי שכמעט באותה המידה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'שאלה שלא פשוט לענות עליה. אבל היא מצוינת'
שאלה שלא פשוט לענות עליה. אבל היא מצוינת
06/01/2014 | 21:39
14
כי אני גם שאלתי את עצמי את זה.

מופאט הוא מאוד מתוחכם. יש לו יכולות דמיון מטורפות, והפרקים שלו לרוב כל כך מדהימים שתמיד ישאירו איזה 'וואו' בסופם.
הבעיה שלי איתו היא כאשר הוא מתחיל להסחף עם התחכום. הרגשתי את זה בפרק הזה וגם בעוד כמה פרקים. כי לפעמים עדיף להרגיע קצת ולתת לסיפור ולדמויות לעשות את ה'וואו' בלי לסבך את העלילה יותר מדי.
וזה מה שאני אוהבת בראסל טי דייויס. יש לו גם המון יצירתיות, אבל לרוב הוא משאיר את העלילה ברמה מאוד בסיסית ונותן הרבה אמון בדמויות ובסיפורים האנושיים שיחזיקו פרק.

קשה לי להכריע באופן סופי :)

מה גם, לאחרונה גיליתי שניל גיימן כתב איזה שני פרקים של הדוקטור וזה ממש הגניב אותי :)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני בטיול שנתי '
אני בטיול שנתי
26/12/2013 | 18:09
115
וראיתי על הבוקר.
וואו. פשוט וואו. אהבתי כלכךךך
ואהבתי שהטריילר הטעה אותנו  והציג את טשה לם כרעה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'פרק טוב אבל..'
פרק טוב אבל..
26/12/2013 | 20:15
8
130
טוב אני ממש מרגישה כאילו אני באה לפה רק להתלונן על הסדרה הזאת (אין לי יותר מדיי מקומות אחרים בשביל זה חח), אבל תאמינו לי - אני באמת אוהבת אותה, לא משנה מה.
הפרק התחיל לי מעולה, ישבתי ובאמת ראיתי את המנגינת פתיחה והתרגשתי לראות את השם MATT SMITH בפעם האחרונה שם עם הפנים שלו שמופיעות בשיר (בדרך כלל אני מריצה, אבל בשביל הפעם האחרונה וזה).
הדוקטור מתחיל לו איזו הרפתקה שאנחנו לא מבינים, משיג לו K9 סייברמני, מתנהג כמו הדוקטור הקלמזי והאוקוורד שאני כל כך אוהבת ואז קלרה קוראת לו בדרך הכי קלראית - בוא תהיה החבר שלי כדי להציל אותי מארוחת החג. כאילו, יותר בסט פרינדס מזה לא היה כבר הרבה זמן, וזה בדיוק היופי בקלרה, היא מרגישה איתו הכי בנוח והוא מרגיש איתה כמו עם החברה הכי טובה שלו.
ההמשך מעולה, מגלים את התשובות לכל השאלות ששיגעו אותנו כבר כמה שנים בצורה באמת אלגנטית, אינטליגנטית ויפה (והכי חשוב, לא מרגישה כפויה וכלאחר יד).
אבל אז הפרק ירד קצת מעלילה שמתאימה (לפחות מבחינתי) לפרק סיום של דוקטור! מפרק התחלפות של הדוקטור! במקום עלילה מהירה, מאתגרת, מלאה בקריצות לשנים של מאט, קיבלנו דוקטור עייף, מזדקן ולפעמים אפילו מתיש. הדוקטור של מאט, בשניות האחרונות שלו, הפסיק להיות הדוקטור של מאט. הוא השתנה פתאום והפך למשהו אחר.
לא היה בפרק הזה משהו שהחזיק את הזמן שלו, אני באמת הרגשתי כאילו הוא נמשך קצת יותר מדיי, כאילו חסר לי קצת אקשן - ועד שהוא הגיע הוא כבר הרגיש לי מאוד מאולץ.. ספינת דאלקים שתוקפת את הדוקטור, מלחמה, אש כל מה שכאילו צריך. אבל אני לפחות לא הבנתי מה המטרה.

ואז כמובן מגיעים לסוף האמיתי - מאט מקבל את ההתחדשויות הנוספות ומתחיל להרוס דברים עם האנרגיה (טאץ' נחמד האמת) ונהיה שקט. כשקלרה נכנסה לטארדיס וראתה את הבגדים והראו את הנעליים שעולות במדרגות באמת ובתמים התאכזבתי כי הבנתי שזה הסוף.. כבר אין סיכוי לאיזה משהו מיוחד, ואז מאט עלה ונראה לי היה לי את החיוך הכי גדול בעולם.
חיוך שירד דיי מהר כי הוא אמר איזה שני משפטים ופשוט התחלף! בלי האור (ובסדר, אני מבינה שהסצינה הזאת כאילו הייתה כבר) ובלי איזו שנייה לעיקול!

טו מייק אה לונג סטורי שורט, חסר לי הרגע הזה של העצב בפרק, את הרגע שעולה לי דמעה ונשארת קצת, את המשפט הזה שיהיה מזוהה עם ההתחדשות הזו ("היית פנטסטית, ויודעת מה? גם אני!" "אני לא רוצה ללכת!"), מאט נפרד יפה, אבל הוא נפרד יותר כמאט מאשר כדוקטור.. והכי מפריע לי זה שמופאט יודע לכתוב סיפורים וסופים קורעי לב - הסוף של איימי, רורי וריבר מראה את זה באופן מעולה. למה דווקא הדמות העיקרית לא נפרדת בצורה כל כך אפורה? בלי הצבעים השמחים והתנהגות שאפיינו אותה במשך 3 עונות?

* מישהו כתב פה על השחקנית של אמיליה, נראה לי שלא הביאו אותה כי היא גדולה כבר קצת לא? עברו כבר כמה שנים מאז שהיא שיחקה את הילדה הקטנה הזאת, אולי היא כבר לא נראית ככה..

*ועוד משהו, איימי! איימי! איימי! זה היה החלק הכי נחמד בפרק! לא ידעתי שהיא תבוא לשנייה הזאת וזה היה כל כך נחמד לראות אותה (חבל שרורי לא בא איתה, אבל בסדר נו, לא מקבלים הכול בחיים חח).
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אצלי זה ממש הפוך '
אצלי זה ממש הפוך
26/12/2013 | 21:06
6
134
ממש שמחתי שזו לא הייתה התחלפות עצובה. לא מספיק שאתם הורגים לי את הדוקטור (סמית'!!!) בכריסמס, אתם גם רוצים לעשות את זה דרמטי ועצוב? לא מרשה.
מה שהיה יפה, בעיני, זה שסמית' השלים עם זה שהוא עומד למות (בניגוד לטננט שהכחיש והשתגע על הדרך). הוא קיבל את זה, והשלים עם הדרך שבה זה קורה (לא מתרוצץ ביקום ומת "סתם" מפסנתר שנופל ברחוב, אלא מזיקנה, תוך כדי שהוא מגן על עיירה חביבה ומתקן צעצועים לילדים). ההתחדשות לא הייתה קורעת לב (ושוב נזכיר את טננט) כי הוא לא ראה בזה מוות, אלא התחלה שהוא לא ציפה לה.
בנוגע ל"שני משפטים וזהו" - ממש להיפך. נתן נאום יותר ארוך ממה שציפיתי (כולנו משתנים לאורך החיים... אמיליה, איימי, אני אזכור כל יום...) ולדעתי *זה* המשפט של ההתחדשות, וכמו שנאמר - הפרידה של סמית', לא רק של הדמות - אני אזכור כל יום שהדוקטור היה אני. נהדר בעיני. בלי הצבעים השמחים, נכון, אפור טיפה, נכון, אבל מתאים לדוקטור אם לוקחים בחשבון שהוא מת *מזיקנה*. מתנה שמעולם הוא לא חשב שהוא יקבל. הוא כבר לא הילד שהוא היה בפרק הראשון שלו (Who da man!?), אלא דוקטור זקן. לא זוכרת אם ציינתי את זה בהודעה אחרת או לא, אבל זה אחד הדברים הנהדרים בעונות האחרונות ובדוקטור של מאט - נכון שהוא הדוקטור הכי צעיר, והוא גם התחיל ככה, אבל עם הזמן הוא הצליח להפוך לדוקטור הכי זקן שראינו. לא רק בפרק הזה, שראינו את זה פיזית, אלא בעיקר לאורך העונה האחרונה. זו בעיני הייתה הגדולה של מאט כשחקן, הוא הצליח לעשות את הטרנספורמציה הזו בצורה כ"כ מעודנת ונכונה.

כמו שכתבתי בתגובה אחרת - ציפיתי לעצב ולתסכול ולקלל את הביביסי שהפכו את ה"מרי כריסמס" ל"למרר בבכי בכריסמס". במקום זה ממש שמחתי, לא על המוות שלו, אלא על זה שהוא עדיין חי. טוב שזו לא הייתה התחלפות עצובה. לא הייתי סולחת למופאט על זה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אהבתי את מה שכתבת'
אהבתי את מה שכתבת
27/12/2013 | 11:30
69
על הדוקטור הכי צעיר והכי זקן
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מסכים ו...'
מסכים ו...
27/12/2013 | 15:24
63
להוסיף
יש סוג של שאיפה לאמצע.
השחקנים היותר מבוגרים ניסו להראות דוקטור צעיר ומאט כשחקן צעיר לקח את הדמות והביא לה אופי מבוגר (לא בוגר).
הוא בהחלט היה השחקן הכי צעיר והדוקטור הכי זקן.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בקשר למאט - הוא הפך לשחקן אדיר במהלך העונות'
בקשר למאט - הוא הפך לשחקן אדיר במהלך העונות
27/12/2013 | 20:04
1
64
אני באמת זוכרת כמה שלא אהבתי אותו וכמה שהיה לי קשה להתחבר אליו ואל הכיוון שהוא לקח אליו את הדוקטור, אבל מתישהו (ורק בעונה 7 לצערי) התחלתי ממש להתאהב בדמות שהוא יצר. הוא התבגר לחלוטין בזמן הקצר הזה (הוא היה הדוקטור למשך 4 שנים בערך והוא למד יותר ממה שכל בית ספר למשחק היה יכול להציע לו).
כל המימס שמופיעים עכשיו בכל מקום על המשפט הראשון שלו לעומת המשפט האחרון שהוא אמר משקפים את זה בצורה הכי טובה, בדיוק כמו שאמרת - הדוקטור הצעיר ביותר הוא המבוגר ביותר. וזה היה תהליך באמת ארוך ויפה.
כל מה שכתבתי לא נגע למאט, אלא לפרק עצמו. כאילו לא כיבדו את הפרידה שלו מספיק מבחינתי. נכון, היו לו ספיישלים מיוחדים ופרקים ממש אפיים, אבל דווקא הפרק האחרון שאמור היה להיות השיא היה קצת עקר.
כי מאט היה הדוקטור הזקן ביותר, אבל גם הילדותי ביותר, זה מה שאפיין אותו. אני מבינה מה שאת אומרת על היופי המחשבתי בלתת לדוקטור למות, בפעם הראשונה (נכון?) מזקנה, אחרי שהוא הרגיש קצת חיים טובים יותר ורגילים לשם שינוי (למרות שגם בהם הוא איבד מאות אנשים, קומפניינס, כמו ברנבל שגם כשהוא היה זקן הוא זכר אותו, וכמובן את הסייברמן).

אני יודעת שזה אולי מוזר, אבל אני אוהבת לבכות מהסדרות שאני רואה, אני אוהבת את הפריטה הזאת על הרגשות שלי, ככה אני מרגישה טיפה יותר מחוברת לעלילה והכול. אני מבינה מה שאת אומרת על לשמוח על זה שהוא חי ולשכוח את זה שהוא "מת", אבל מאט פשוט נעלם (וצודקת על הנאום! כשכתבתי את ההודעה אתמול זכרתי ממש מעט ממנו) ודווקא בשנייה האחרונה שלו הוא לא מיצה את עצמו (לדעת לפחות..).
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לגמרי לגמרי מסכימה '
לגמרי לגמרי מסכימה
29/12/2013 | 00:48
45
עם זה שהפרק הזה לא כיבד את הפרידה ממנו.
במיוחד שזה פרק שגם ככה בא אחרי הספיישל 50, לא היה צורך בכל הטררם, אלא בעלילה פחות נמרחת.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' מעליי'
מעליי
27/12/2013 | 09:04
31
לצפיה ב-'השאלה שלי היא'
השאלה שלי היא
27/12/2013 | 09:23
3
141
ב ספיישל של ה 50 ראו את הדוקאור מזמן אליו את כל ההתחדשויות שלו כולל קאפאלדי...אבל רק את קפאלדי, כלומר ...מה זה אומר שהוא קיבל מספיק אנרגיה להתחדשות אחת? ואם לא אז למה לא ראו את השאר?(טוב אני יודע למה לא מבחינה פרקוית אבל מבחינת עלילה ...חתולב רדימהמקלדת...ככה זה רקה וככה אני שולח את זה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'התשובה בגוף השאלה '
התשובה בגוף השאלה
27/12/2013 | 11:13
2
36
לצפיה ב-'OH...didnt get it'
OH...didnt get it
27/12/2013 | 16:55
1
25
לצפיה ב-'כתבת בשאלה שלך '
כתבת בשאלה שלך
28/12/2013 | 02:21
74
שאתה יודע למה לא מראים את הדוקטורים העתידיים מבחינה פרקטית. זו התשובה המלאה. אין הסבר אחר. זה קשור לעובדה שלמופאט וצוות ההפקה של הסדרה אין באמת טארדיס שתאפשר להם להביא את הדוקטורים העתידיים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' מנסה לסכם'
מנסה לסכם
27/12/2013 | 12:34
1
105
למרות שלא נהנייתי ממנו באותה מידה כמו מספיישל ה-50 האדיר ומלא האקשן, אהבתי את הסיום הזה מאוד.

אהבתי שקיבלנו גם סגירה יפה והולמת לנבואה של סוף עונה 6 (כשהשאלה תשאל והדממה תיפול....), שחשבנו שהתגשמה בפרק השם של הדוקטור, אבל זה לא התאים לגמרי בדיוק.

וגם את הסיום הנוגה אך לא קורע לב של הדוקטור של סמית', שכבר כתבו כולם לפני ואני מסכימה.

אהבתי שהביאו את איימי לרגע קטן.

אהבתי את הרמיזות לריבר בדמותה של טאשה לם, למרות שלא שמתי לב אליהן במהלך הפרק, אבל אין פה ספק שזו הייתה מחווה לדמותה (וגם Lem זה היפוך אותיות של Mel, כפי שהיא נקראה בהתחדשות שלפני ריבר).

סה"כ הוא קיבל אפשר להגיד 3 פרקי סיום (השם של הדוקטור, היום של הדוקטור והזמן של הדוקטור) שהיו מאוד שונים והולמים ויפים כל אחד בדרכו.
כל אחד מהם סגר לנו אספקט מסויים של הסיפור שלו.

סמית' היה דוקטור נפלא מהחיים והייתי בכיף ממשיכה איתו לעוד עונה, ויחד עם זה הסוף הזה נתן הרגשה שזה בסדר להמשיך הלאה, כי הסיפור שלו באמת נגמר כמו שצריך.

ועוד יותר מעודדת אותי ההרגשה המתגברת (רק שלא אתבדה בבקשה!) שקפאלדי יהיה גם הוא ליהוק אדיר.
אני לא מכירה אותו משום סדרה אחרת (ולא רוצה להכיר), והרגעים הכל כך קטנים שלו שראינו בתור הדוקטור (בספישל ובזה) הצליחו כבר להלהיב אותי.
יש לו מבט עוצמתי בעיניים. יש בו את היחודיות והאינטנסיביות הזאת שצריך בשביל התפקיד.
ממש כבר בא לי לראות את העונה הבאה בכיכובו!

דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'גם אני ממש מחכה למה שיבוא'
גם אני ממש מחכה למה שיבוא
27/12/2013 | 15:27
21
לצפיה ב-''
27/12/2013 | 14:04
2
95
אהבתי ובכיתי.

איימי.

הרגשתי שקלרה לא עשתה ממש משהו מיוחד, למרות שהיא כן הייתה חשובה. אהבתי גם את זה איך נצמדה לטרדיס והתעקשה לחזור ולא לעזוב.

כשהוא נשבע שהוא ילא יישלח אותה "... again". תהיתי מה הקטע עם ה-again וההגייה שלו, ואז הבנתי.

לא ייחסתי חשיבות רבה מדיי לציורים של הילדים, אבל כשראיתי את התמונה הזו התרגשתי
https://31.media.tumblr.com/867162f59bd6789dba0ec0...

אהבתי את האזכור לריבר. קיוויתי עוד שהיא איכשהו תהיה פה. קיוויתי גם שאיכשהו כשהדוקטור יתחדש דרך האנרגיה שיוצאת או משהו יוכלו להעלות אותו למחשב בספרייה. מבינה למה לא, אבל היה לי עצוב.

גם חשבתי שיש קשה בין טאשה לריבר, אבל לפני היו לי תיאוריות אחרות.

היה שלב לרגע, כשסבתא של קלרה סיפרה על סבא של קלרה,שחשבתי שקלרה היא הנכדה של הדוקטור. לא מאמינה בזה, אבל חשבתי על זה לשנייה ומשעשע אותי שחשבתי על זה אז אני מציינת את זה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני גם חשבתי ככה! (מה שכתבת בסוף)'
אני גם חשבתי ככה! (מה שכתבת בסוף)
27/12/2013 | 14:15
26
לצפיה ב-' מוסיפה'
מוסיפה
28/12/2013 | 22:22
42
בנוגע לחדר 11- מגניב שגילינו מה היה שם. אחרי The Name of the Doctor קראתי פרשנות שדוקטור המלחמה היה שם, ויש סיכוי שעוד לפני זה קראתי פרשנות שהוא עצמו היה שם, אבל למרות שאני חושבת שאלה פרשנויות יפות, אהבתי שראינו שזה הסדק. בעצם, אני חושבת שגם לא כל כך בטוח שדוקטור המלחמה היה מתאים שם- הוא שנא אותו, התבייש בו, רצה לשכוח אותו, אבל אני לא יודעת כמה נכון לומר שהוא פחד ממנו, למרות שבמובן מסויים הוא כן פחד מהזכר שלו לדעתי.

עוד לא הפנמתי שלא יהיו עוד פרקים עם מאט בתור הדוקטור (אולי הוא יחזור בספיישל כלשהו, אני מקווה, אבל אני לא רוצה לפתח ציפיות, וגם אם כן- זה לא יהיה אותו הדבר).

מצד שני אני מצפה לדוקטור הבא. וזה הדוקטור הראשון שאני רואה בקצב בריטניה ולא במרתונים. משום מה לראות סדרות ביחד עם הפאנדום שרואה בקצב השידור משמעותי בשבילי. גם התרגשתי שהצטרפתי בערך כשקלרה הצטרפה (אחרי Asylum of the Daleks ולפני The Bells of St. John, אבל ב- The Snowmen. זה די קרוב להגדרה "כשקלרה הצטרפה" מבחינתי). זה אולי נשמע מוזר כי ראיתי את כל הפרקים שלפני, כך שהמלווה הראשונה שהכרתי הייתה רוז והדוקטור הראשון היה התשיעי, וזה גם גורם להם להרגיש מיוחדים מבחינתי, למרות שהוא לא הדוקטור האהוב עליי ואני לא בטוחה מי המלווה האהובה עליי- יכול להיות שקלרה יותר מרוז- אבל משהו בזה שהספקתי להצטרף לרוב הפאנדום בערך כשקלרה הצטרפה ושהוא הדוקטור הראשון שאני רואה בקצב השידור מרגש אותי משום מה. גם לכם קורה שאתם מרגישים חיבור כזה למלווה או לדוקטור כי הם היו הראשונים שלכם ביחד עם קצב השידור? או כי הם היו הראשונים שלכם? או בכללי בסדרות, אתם מתרגשים שאתם מגיעים לפרקים חשובים בקצב הצפייה?

אני למשל קצת מעדיפה לראות פרקים עצובים, או מותחים- אפילו כאלה שנגמרים ב to be continued בקצב השידור, במקום לראות שכשל הפרקים כבר מוכנים לי לצפייה. אני חושבת שזה גם חיסרון, אבל גם יתרון במידת מה, כי משום מה אני אוהבת לעבור דברים כאלה ביחד עם הרבה מעריצים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' הדבר היחיד שהיה חסר....'
הדבר היחיד שהיה חסר....
27/12/2013 | 14:46
3
118
זה פרק של קונפידנצ'ל אחרי!
רק עכשיו יצא לי לראות את הפרק...
היה מעולה ומרגש ומצחיק ומרגש (כן, פעמיים- היה מאוד מרגש).
מופאט דיבר בכנס על משהו בקשר לקלרה שאנחנו נבין אחרי צפייה בפרק...
אבל שכחתי מזה לגמרי אז אולי אחרי צפייה נוספת.
ועכשיו אני אעבור על כל התגובות שלכם
:)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הרבע שעה מאחורי הקלעים שלהם קצת כיפרה.'
הרבע שעה מאחורי הקלעים שלהם קצת כיפרה.
27/12/2013 | 21:27
2
84
ומעט ממש התרגש, חמוד.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בדיוק קישרתי '
בדיוק קישרתי
27/12/2013 | 21:32
21
לצפיה ב-'קצת... אבל אי אפשר להשוות ל'
קצת... אבל אי אפשר להשוות ל
27/12/2013 | 21:43
67
לפרקים המלאים שהיו לנו אז....
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהגיע הזמן להגיד את זה...'
אני חושבת שהגיע הזמן להגיד את זה...
27/12/2013 | 20:06
7
229
הרבה פעמים ניסיתי למצוא תשובה או סיבה לכך שאני כל כך אוהבת את הסדרה הזאת. זו לא "התמכרות" רגילה שאתה רואה הכל ברצף, "בבום", ואז יורד לך מזה.
יש לזה הרבה שמות. לא רגיל, מיוחד, שונה, בריטי, ילדותי ובוגר בו זמנית, מוטיבים חוזרים, עלילה שבחיים לא היית חושב עליה, הדמות של הדוקטור, התשוקה להיות הקומפניון של הדוקטור ועוד ועוד... אני חושבת שסוף סוף מצאתי את התשובה האמתית שלי. זה גורם לי להיות שמחה. הסדרה הזאת היא כמו ספר. מה שאני לא יכולה להגיד על שום דבר אחר שמשודר בטלוויזיה. אני צוללת לתוך העלילה, מרגישה הזדהות עמוקה וכנה עם הדמויות, ומוצאת הרבה תשובות לדילמות שיש לי בחיים.

אבל אני חושבת שכל זה היה הרבה יותר נכון לגביי לפני שנה או שנתיים. עכשיו אני שונה. אני רואה דברים באור שונה עכשיו. בזמן האחרון אני מנסה למצוא את מה שיתפוס אותי, את מה שגרם לי להיכנס לזה מלכתחילה. אבל אני חושבת שזו לא הגישה הנכונה. אני חושבת שאני צריכה לנסות למצוא משהו חדש. כי זה טבע הסדרה הזאת. חידוש, ועם זאת, שימור העבר.

מה שהדוקטור אמר בסוף הפרק, שאנחנו כל הזמן משתנים לאנשים שונים. אבל אנחנו תמיד נזכור את מי שהיינו. את כל מי שהיינו. אין דבר יותר חשוב מזה.
זו לדעתי הייתה הגדולה של הפרק הזה. לא הסיום המרגש (שבאמת היה מרגש) ולא העלילה הגאונית של סגירת קצוות בצורה כל כך אלגנטית. זה היה החיבור לבן אדם. המנורה הזאת שנדלקת בתוך הראש כשאתה שומע משהו שאתה מיד יודע שזה נכון. אמיתי. הדוקטור הוא הרבה דברים. והוא הרבה יותר מדמות. הוא מלמד אותך דברים על עצמך.

אני מודה שבפעם הראשונה שראיתי את הפרק הייתי עייפה מתה, וכמעט נרדמתי. אבל לא בגלל שהעלילה לא הייתה מעניינת. הפרק הזה היה גאוני בכל מובן המילה. ואני לא חושבת שאני צריכה להוסיף על מה שאתם כבר אמרתם כי אתם צודקים במאה אחוז. אני עדיין צריכה להבין עד הסוף מה באמת הלך שם ואת כל הניואנסים הקטנים ניסיתי לקלוט במהלך הצפייה השנייה, אבל נראה לי שאצטרך עוד כמה.. נו טוב ;)

זה לא מסוג ההודעות של "אומייגאד מופאט הוא אלוהים והדוקטור פשוט מושלם והסדרה מהממת". ממש לא.
אני פשוט מצאתי את זה כהזדמנות טובה להגיד את מה שהיה אצלי בפנים כבר די הרבה זמן ולא היו לי את המילים. אז גם אם המילים שבחרתי הן קצת קיטשיות או לא מובנות - התנצלותי הכנה. השורה התחתונה היא שהסדרה הזאת, עם כל זה שהיא רק סדרת טלוויזיה ואני מבחינה בין דמיון למציאות, עושה לי טוב. ממש טוב. אני מוצאת נחת.
אז אפשר לומר שאין לי חיים או שמשהו הסתובב אצלי בראש, לא ממש אכפת לי. אבל אני די בטוחה שיש עוד אנשים שמרגישים ככה פחות או יותר.

לא יצא לי לדבר ממש על הפרק כי אמרתם את כל מה שיש להגיד חוץ מהדיונים של התיאוריות שעוד ממשיכים ואני תכף נכנסת לשם.

אז אני אגיד את זה - מאט עשה עבודה נהדרת בתור הדוקטור וכל התסריטאים ומופאט עשו אותו למשהו מיוחד.
אני מקווה שככה זה ימשך עם קפאלדי :)  

דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אהבתי את ההשוואה לספר!'
אהבתי את ההשוואה לספר!
27/12/2013 | 20:26
24
לצפיה ב-''
27/12/2013 | 21:26
62
לצפיה ב-'אהבתי מה שאמרת '
אהבתי מה שאמרת
28/12/2013 | 10:42
56
וזה דיי נכון,לפעמים חייבים להשתנות
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'Behind the Lens '
Behind the Lens
27/12/2013 | 21:30
2
140
http://www.youtube.com/watch?v=EH3hbEo_g1E

הוא בוכה. הוא אשכרה בוכה (דקה 8 בערך)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
31/12/2013 | 18:49
24
ומופאט נותן לו חיבוקי
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אני נהיית זקנה מידי לדברים האלה.'
אני נהיית זקנה מידי לדברים האלה.
29/12/2013 | 00:36
1
87
אני מתחילה לשקול לא לראות את העונות הבאות, כי אני לא אעמוד בעוד בלהקשר לעוד דוקטור ואז להפרד ממנו. פשוט לא מסוגלת
(ואני חלשה, אז אני כן אצפה בעונות הבאות).

אני לא יודעת איך לעכל את הפרק הזה. מאוד אהבתי את הגרעין שלו, אבל הרגיש לי כאלו לקחו מסטיק ומתחו אותו מכל הכיוונים והרסו לי לגמרי את הפרק האחרון של מאט. השיא היה הסוף (שמאט חוזר להיות צעיר+ההתחדשות), וזה כאלו מתחו את המסטיק רק בשביל עשר דק' מצויינות. ובמשך כל העשר דקות האלה הייתי עסוקה בלצרוח "לא! לא! לא!" ואחרי שלושה דוקטורים אפשר לקרוא לזה מסורת ה"לא! לא! לא!" שלי. אבל את החלק הזה אני משאירה לסוף.
בנתיים, אם אני מסתכלת על פרקי הכריסמס של מאט- לא היה אחד שבאמת אהבתי. ואני לגמרי מאשימה את מופאט בזה. עיירה בשם כריסמס. תאכיל אותי בכפית גדולה יותר><'
לא יודעת, הפרק התחיל לי טוב (הראש של הסייברמן-הברקה!), ואז מצאתי את עצמי ברובו מחכה שהסוף כבר יגיע. הקונספט של להחזיר את קלרה כל הזמן- עד שהתחלתי לחבב אותה באמת, מופאט מחליט לשחק עם הדמות, מה לעזאזל.
ואגב ההקבלה לרוז- לא שמתי לזה עד שלא כתבו פה. אבל וואו, פתאום זה כל כך ברור. ובמיוחד שגם אצל רוז הדוקטור השתתף בארוחת החג (טוב, זה סוגשל), והאמת היא שכל פעם שדמות נמצאת בבית ושומעת את הטארדיס זה מחזיר אותי לספיישל כריסמס הראשון עם דיוויד שבו ג'קי ומיקי שומעים את הטארדיס, עוזבים הכל ורצים לכיווונה. וכמובן, השיכון. פרט לא ברור קצת שפתאום קלרה באופן נוח למדי גרה בשיכון, אבל אני מחליקה את זה כי לא באמת ראינו את הבית שלה.
ואגב, הקטע של הטיסה במערבולת הזמן הזכיר לי בכלל את קפטן ג'ק. ואם אני לא טועה- אחרי הטיסה במערבולת הזמן, הוא מת וקם לחיים. אז איך קלרה לעזאזל שרדה?
וטאשה/ריבר סונג- אני ממש ממש מקווה שהיא לא איזה התחדשות. דיי, ריבר שייכת לסיפור של הדוקטור ה11 ובניגוד לדוקטור- אף אחת אחרת לא יכולה לשחק אותה. כמה שהשחקנית הייתה אדירה, אלכס הייתה אלמותית. וכל הרפנרסים האלו גרמו לי להשתגע. בהתחלה התעצבנתי שהוא מזכיר את ריבר ודקה אחר"כ מנשק את הנזירה הזאת, ואז ה"נלחמת בפסיכופטית כל חייך!" או מה שזה לא היה. למה מופאט, למה למרוח את זה? למה להרוס?!

נורא פחדתי שכבר בספיישל יחזירו את הטיים לורדס-ואני כל כך שמחה שלא עשו את זה. לפחות את זה הוא השאיר לעונות הבאות. אבל כל ה"סיכום" הזה שעשו, היה די... "לא היה לי כוח לחשוב על עלילה חדשה או מרכזית אז יאללה, מאט, פגישת מחזור!" בחיי שהייתי מסתפקת באיום דאלקי ענק. ובחיי שהסייברמנים פשוט לא מאיימים יותר. והסיילנס נלחמים לצידו של הדוקטור!? מכל האוייבים דווקא אותם? לדחוס את זה לפרק את ההיפוך הזה פשוט... לא. ואני יודעת שהרי הם בטח עוד ייחזרו ואז הדוקטור ייחזור להלחם בהם, אבל זה פשוט לא הסתדר לי, לא משנה איזה כנסייה הסיילנס שייכים אליה. מה שגורם לי לתהות- הדוקטור ה11 לא צבר גם חברים לאורך העונות? לעשירי למשל היה את האוד. לא עולה לי כרגע כלום בראש, אבל אם היו לו רק אוייבים- מדכא רצח.

ואחרי כל המרירות הזאת (שחלקה נובעת מהעובדה שזה הפרק האחרון של מאט)-
ההתחדשות הזאת הייתה... טריק ערמומי. כאלו, רגע אחד הוא מפוצץ את המגדל והשעון מצביע "12" וקלרה נכנסת לטארדיס שהבגדים מפוזרים ואתה בטוחה שזהו זה- ואז שוב אתה רואה את מאט. צעיר, ילדותי. ואז הוא נפרד, בנאום יפיפה ("הזמן משתנה, וגם אני"- מקסים), וברגע אחד-בום! קפלדי! במבט שוקיסט שואל את קלרה אם היא יודעת איך להטיס את הטארדיס. דפקתי צרחה ועצרתי את הצפייה כי פשוט הייתי צריכה רגע לעכל. זה היה כל כך ערמומי. חשבת שיש עוד זמן, ומסתבר שאפילו לדוקטור אין עוד זמן
ההתרשמות הראשונה שלי מקפלדי היא לא משהו האמת. אבל ההתרשמות הראשונה היא אף פעם לא ממש הוגנת כי זה תמיד בסוף של הפרק והשחקן עוד לא עיצב את הדמות לגמרי ונותנים לו שתי דקות "להפציץ". אני חושבת שהוא היה קצת קריפי, אבל נו טוב. שייהנה מהספק לבנתיים"

ומשהו קטנטן לסיכומון-
ממש מוזר לי. יש לי תחושה שרק אתמול מאט נכנס לתפקיד ואני לא קולטת שעברו ארבע שנים (בול). אני עדיין זוכרת את הספיישל בו עשירי התחדש ל11, ואיך ישבתי בחושך בכסיסת ציפורניים. זה עבר ממש מהר, ואני עם הרגשה שעוד לא מיצתי את הדוקטור ה11. אבל אולי עדיף ככה. אגב, אני גם חושבת שיש להם כישרון לקלוע בו למחשבות של הצופים ברגעים האלה- עם ה"גם אני הייתי נפלא" של אקלסטון, ו"אני לא רוצה ללכת" של דיוויד, ו"אל תלך" שקלרה אמרה למאט רגע לפני. כל פעם הרגשתי שקראו לי את המחשבות.

אניווי, אחרי החפירה הזאת-אני עדיין אופטימית, נשבעתP:
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בנוגע לג'ק וקלרה '
בנוגע לג'ק וקלרה
29/12/2013 | 11:33
75
בעונה השלישית ג'ק מת כי הטארדיס ניסתה בכל כוחה להיפטר ממנו. פה הדוקטור אומר שהטארדיס הרחיבה את השדה המגן שלה כדי להגן על קלרה. זה למה היא לא מתה מזה

ובנוגע לסיילנס - הם נלחמים לצידו כי מסתבר לנו בפרק הזה שהם לא באמת אוייבים שלו. היה מגזר שסטה מדרך הישר ביחד עם קבוריאן, שניסה למנוע ממנו להגיע מלכתחילה לטרנזלור ולכן ניסו להרוג אותו, אבל גזע הסיילנס במקור ובמהות הוא לא אוייב.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'זהו, עכשיו אני יכול לחזור לפורום!'
זהו, עכשיו אני יכול לחזור לפורום!
29/12/2013 | 14:34
7
107
לא יודע אם מישהו זוכר אותי בכלל, לפני איזה חודש וחצי בערך שאלתי על אחד הפרקים בעונה הראשונה שאלה כלשהי, ואז נעלמתי מהפורום כדי לא להסתכן בספויילרים.
אז הצלחתי אשכרה לסיים את כל הפרקים עד לספיישל חג המולד האחרון, ועכשיו אני פה שוב!

בכל מקרה, לדעתי היה פרק לא רע בכלל. ההתחדשות הייתה קצת פתאומית שזה קצת הרס לי, אבל עדיין אחלה פרק.

יש לי איתו רק תהייה אחת - כשהדוקטורים מצילים את גאליפריי בספיישל החמישים, אז ממש רואים את הדוקטור ה13. אז למה סמית' חשב שהוא הדוקטור ה13? הרי בהצלה הזאת הם חופרים שהחישובים "מסובכים מאוד" אבל למזלם "הם עושים אותם הרבה זמן", משמע הופעה של דוקטור נוסף אמורה דיי לשנות את החישובים. ככה שגם אם סמית' שכח את הדוקטור אחריו בגלל שהטראדיס ניסתה לתקן את הפרדוקס (כמו שטננט שכח את כל מה שקרה), לפחות בספיישל החמישים הייתי מצפה מסמית' להיות מופתע לגמרי באותו הרגע או משהו....

לא יודע, הרגשתי שיש כאן קצת חור עלילתי. אם כי הוא לא יהיה היחידי, כבר התרגלתי למען האמת שהסדרה לא מסבירה הכל, וחייב להודות שיש בזה משהו נחמד לפעמים!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' גם אני חשבתי על זה'
גם אני חשבתי על זה
29/12/2013 | 15:09
25
לצפיה ב-'אתה צודק, זה קצת חור בעלילה.'
אתה צודק, זה קצת חור בעלילה.
29/12/2013 | 22:26
60
לא ממש קריטי, אבל בכל זאת.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
31/12/2013 | 18:52
4
49
"10" חזר פעמיים אבל היה לו אותו פרצוף ("10" על פי הספירה שלנו בה הרט הוא "8.5")

עושים אותם הרבה זמן, זה לא משנה כמה גופים מתחלפים.

ההפתעה, לא יודעת. אולי הוא לא שמע :)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בעצם, זה אפילו יותר חור! (ספויילרים כמובן)'
בעצם, זה אפילו יותר חור! (ספויילרים כמובן)
31/12/2013 | 23:22
3
45
כי בפרק של "האסטרונאוט הבלתי אפשרי", כשהורגים את הדוקטור הוא *מתחיל להתחדש* שם, ואז הורגים אותו שוב לפני שהוא מסיים להתחדש! ככה שכן אמורה להיות לו התחדשות נוספת!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הטסלקטה'
הטסלקטה
01/01/2014 | 02:08
2
42
הטסלקטה מוציאה אור, זה לא הוא שמתחדש. הטסלקטה גם יכולה לדמות את קלרה מתחדשת.

מה שמפריע לי בזה אבל זה שבהתחלה כעסתי שקנטון המבוגר אומר שזה הדוקטור והוא מת, וזה סוג של הודעה ממופאט אלינו, ואז זה לא נכון. (אוקיי, כן, חוק #1 מופאט משקר וכל זה, אבל כשרלוונטי, לא סתם לעצבן)
ואז מישהו, נדמה לי פה, הצביע על האפשרות שבפרק 1 באמת הוא מת ורק בסוף אותה עונה הוא שינה את העבר. כלומר זו האיטרציה הראשונה, ולא כמו שחשבתי שהוא כבר בפרק הראשון בטסלקטה.

וזה הורס את התאוריה הזאת.

אלא אם היתה לו אז מספיק אנרגיית התחדשות בשביל לעשות מופע אורקולי אבל לא להתחדש או משהו כזה, אבל אני בספק.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אבל למה שהיא תוציא אור?'
אבל למה שהיא תוציא אור?
01/01/2014 | 11:52
1
33
הרי הוא רוצה להעמיד פנים שהוא מת בצורה הכי אמינה. אם פתאום הוא יתחיל להתחדש כשהוא בכלל לא אמור להתחדש - זה הכי לא אמין שיש...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'זו הצורה הכי אמינה'
זו הצורה הכי אמינה
01/01/2014 | 15:15
30
אם מישהו ירה בדוקטור והוא יפול מת אף אחד שיודע מה זה התחדשות לא יאמין לו.

הוא התחיל להתחדש בגלל שהאסטרונאוט ירה לו בשני הלבבות... הוא אמור להתחדש אז.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני עוד לא החלטתי '
אני עוד לא החלטתי
04/01/2014 | 21:06
28
מה אני חושבת.
המסקנה שלי כרגע על הפרק- אני צריכה לראות אותו שוב....
דוקטור הו וטורצ`ווד >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ