The Day of The Doctor

MonicaF

New member
מישהו מתכוון להתיחס

ל-nose?

מה הטריק פה? לדעתי זה גם יתן תשובה לשילוב של טום בייקר בסרט.

אתם בטח זוכרים שבסוף הסרט טום בייקר אומר who knows ונוגע לעצמו באף - who nose.

timetraveler900

New member
חייבת להיות לזה משמעות

אם זו הייתה רק בדיחה הפנים של בייקר לא היו כל כך רציניות.
אבל אני לא מצליחה לחשוב על שום דבר שמתקשר או הגיוני.... אני צריכה צפייה נוספת בפרק. או עוד שבע ;)

brevislux

New member

אני די התאכזבתי מאיך שפטרו אותו מהסיפור הזה. הבחירה שלו הייתה מאוד משמעותית בעיצוב הדמות של הדוקטור ב-8 השנים האחרונות. זה שאפשר לסדר את זה מבחינת ההיגיון של התכנית זה בסדר, אבל מפריע לי שהם יכלו לבטל דבר כל כך כבד ומרכזי בסיפור.

וגם, קצת קשה לי להבין מה יהיה עכשיו. נניח שהוא יחליט שהוא רוצה להחזיר את גליפריי, הם עדיין תקועים במלחמה הרסנית. מה הוא מתכנן? להנהיג להסכם שלום עם הדאלקים? XP

מצד שני, הפרק היה מעולה והיה כיף לצפות. אני מקווה שיתעלו את זה טוב. אבל... התבאסתי.

MonicaF

New member
יש בזה משהו

נראה מה יבוא בהמשך.
גם לי מפריע שקטעו חלק חשוב זה בחיי הדוקטור, אבל תכלס, אדם שיכול לחזור אחורנית בזמן אחרי שחשב על זה 400 שנה, סביר שזה מה שיעשה.
אני הייתי עושה זאת.
בטח הייתי מפשלת בגדול
זו הסיבה שאינני הדוקטור.

ג'ון הרט היה נ-ה-ד-ר

Apple Scruff

New member
פאקקקקקקקקקקקקק

אמלה, אני לא יודעת לתאר איך אני מרגישה עכשיו. מערבולת של מיליון רגשות ומחשבות. כרגע סיימתי לצפות בפרק ואמל'ההה

-זה היה פרק מדהים! הקטע בסוף שהוא אומר שהוא חוזר הביתה, והוא עומד ביחד עם כל ה12 הדוקטורים האחרים-פאקפאקפאק.
-"I dont wanna go" לאלאלאלא! לא עושים את זה שוב!. פעם אחת הייתה מספיקה, שברה לי את הלב. הפעם הזאת הרגה אותי.
-העיניים של קפלדי!!
נראה לי זה היה רמז לזה שהיו שם יותר מ13 דוקטורים. שגם כל אלו מהעתיד הגיעו. אומייגד אקלסטון

-המשאף שלי סלב!
סתם, התלהבתי כל הפרק.
-הקטע שנכנסים לציור שהפצצה עומדת להחריב את לונדון, ורואים את שלושתם עומדים-וואו.
-קלרה
בדיוק לפני הפרק חשבתי לעצמי כמה אני לא הכי מתחברת אליה, ו-וואו, חוזרת בי לחלוטין.
-דיווידדדד
אהובי, אהובי, אהובי. נכון שהוא היה קצת "חלבי" אבל עדיין אדיר. בכל זאת, הפוקוס היה על מאט. אבל עדיין הוא היה נפלא, והקטעים שלו ושל מאט

-אני חייבת לציין שהפרק הפתיע אותי לגמרי. חשבתי שהדוקטור של הארט יהיה איזה יצור אכזר ושפל שהם מנסים לעצור, ואני אוהבת את הטוויסט. למרות שמעכשיו זה אומר שמאט הוא הדוקטור ה12, דיוויד הוא ה11 והלאה והלאה (ועכשיו אני מסכימה עם קלרה, פרק 11 הוא הכי טוב^^).
-ווואוווו תחשבו על זה. הדוקטור חוזר הביתה. סוף סוף הזדמנות למעריצים החדשים להכיר את גאליפריי, ועוד אדוני זמן. זה נפלא. אחרי שבע עונות שבהם היה לנו דוקטור בודד ועצוב, הם מחדשים את הסדרה לגמרי. רק סדרה כמו דוקטור הו יכולה לעשות דבר כזה ולצאת מיזה בחייםD:
-נכון שהסוף קצת "Just for today, everybody lives!" אבל אהבתי את זה. למרות הפער העצום שנפער בעלילה- האם אקלסטון הוא הדוקטור שלחץ על הכפתור או הדוקטור שחושב שהוא לחץ על הכפתור? הכל משתנה פתאום. לצפות בעונות הישנות של הסדרה החדשה כבר לא יהיה אותו דבר.
-אויש, איזה אדיר. נכון שלא היה הרבה אקשן-אבל אהבתי את זה כי הם פיצו בהרבה עם דברים אחרים. כל הקטעים של השלישייה
ובילי! הרגע שהיא ודיוויד היו אחד ליד השני, וכל רגע אחר שלה. ממש אהבתי שהיא לא חזרה כ"רוז" וגם לא ממש כ"באד וולף".
-הייתה מאוד חסרה לי נוכחות של עוד מלווה מהעבר. משהו שייאזן את קלרה מול השלישייה.
- נשבעת שהיו לי דמעות. אני לא בוכה בקלות, אז הן לא ממש ייצאו, אבל הפרק הזה ריגש אותי ברמה אחרת- שכל הדוקטורים באו להציל את גאליפריי, הקטע בסוף שהם עמדו בשורה (ושמו את הראשון מאחורה, נכון שאולי לא היה להם מקום בפריים, אבל זה מקום של כבוד, רבותיי). הקטע שמאט אומר "אני חוזר הביתה". אוי

-אני לא עדיין לא מעכלת את הפרק הזה. וזה ממש רשומות ראשוניות מלאות אקסטזה והתרגשות. ראיתי את הפרק בחושך ושקמתי הדלקתי את האור והייתי במן "מהההה!!?" אבל רבאק, זה היה נפלא, זה היה יותר טוב מהמצופה, לגמרי עומד בסטנדרטים לספיישל 50, אם תשאלו אותי.

Ayelet 363

New member

ספיילרו לי את קפלדי, אז כשאמרו 12 ישר ניחשתי שהוא גם שם...

אבל אהבתי את זה שהוא היה שם. וכל הדוקטורים. בכיתי.
אהבתי את כולם שם. אהבתי בערך את הכל.

אציין גם את:
ההתחלה.

מחאתי כפיים בכתוביות (אבל בשקט, הייתי בספרייה).

קצת קיוויתי לרוז, למרות שחשדתי שהיא באד וולף ואולי בקושי רוז אם בכלל- אבל עד שהתחלתי לחשוד בזה, וגם אחרי- קיוויתי שהיא תהיה. אבל מצד שני תהיתי אם יסגרו את הסיפור שלה יותר טוב לדעתי ממה שהיה בעבר. אהבתי את הסוף שלה בעונה 2, אחרי זה ב-4 ואחרי זה בthe end of time, אבל תהיתי איך אפשר לסגור את זה פעם אחת נוספת שלא תהרוס לדעתי. אז אני שמחה שעשו משהו שקשור אליה, אבל רק סוג של, למרות שאני מתגעגעת אליה.

כן תהיתי בנוגע לריבר, אבל אני מסכימה שהיא דמות חשובה שתתפספס פה.

טום בייקר- גם סופלר לי, אבל התלהבתי בכל זאת.
הוא כאן בתור דוקטור אחר, לא 4, אלא מהעתיד, נכון?

קודם היה לי קשה לקבל את הדוקטור של ג'ון הארט, למרות שכיוון העלילה הזה סיקרן אותי. אני חושבת שביחד עם זה שהדוקטורים של מאט סמית' ודיוויד טננט קיבלו אותו- גם אני קיבלתי אותו. מצד שני, קודם היה לי קל לעשות את ההבחנה של "הוא לא דוקטור שנספר כי הוא אותה היישות כמו הדוקטור, אבל לא הדוקטור", ועכשיו מוזר לי שהוא לא בספירה.

בכיתי בעיקר בקטעים הדרמטיים, אבל בכללי בכיתי...

הפרצוף של הדוקטורים של מאט סמית' ודיוויד טננט כשהדוקטור של ג'ון הארט אמר bad wolf girl.
. בחזרה למה שאמרתי על רוז- חבל לי שהיא לא הייתה רוז, ועל האינטראקציה שקיוויתי בין רוז לדוקטורים ולקלרה (אני ממש אוהבת את הקונספט של אינטראקציה בין דוקטורים וcompanions מצירופים שונים), אבל אני גם שמחה שלא פותחים וסוגרים את הסיפור שלה מחדש (גם אם היא הייתה מגיעה מהתקופה בה היא הייתה הcompanion, אני חושבת שזה כן היה משנה את הסוף שלה מבחינתי, כי מנקודת המבט שלי, זה היה הקטע האחרון איתה מבחינה כרונולוגית), והיה את הרגע הקטן בו הם שמעו את הביטוי bad wolf ואהבתי את זה.

למה ג'ון הארט

הוא לא דוקטור שנספר כי הוא אותה היישות כמו הדוקטור, אבל לא הדוקטור?
הוא לא שיחק את אחד הדוקטורים בעבר?

Ayelet 363

New member

הוא שיחק את הדוקטור לראשונה בסוף עונה 7, כשהם היו בטיים סטרים שלו, ואז הדוקטור ה-11 אמר שהוא הוא, אבל לא "הדוקטור", כי את מה שהוא עשה הוא לא עשה בשם של הדוקטור. אבל עכשיו הוא כן קיבל על עצמו את היותו הדוקטור.

היה לי גם מוזר שבספירת הדוקטורים הוא לגמרי נכלל, אבל זה כי עוד לא לגמרי התרגלתי כנראה.

Lhuna1

New member
עלתה בראשי מחשבה מדאיגה

עכשיו סמית הוא בעצם דוקטור 12 וקאפאלדי 13 - שלפי הידוע אמור להיות האחרון, לא?

אני יודעת וכבר אמרנו שהם תמיד יכולים להמציא איזה תירוץ למה יהיו לו עוד התחדשויות, אבל זה שהם הניחו עכשיו את הקרקע לכך שהסיפור של 13 יהיה חזרה לגאליפריי וסגירת מעגל, מעלה בי חשד שאולי הם כן מתכנננים לחתום איתו את הסדרה...

מישהו רוצה להרגיע אותי שאין מצב?

timetraveler900

New member
אין מצב :)

בפרק בסדרה הרפתקאותיה של שרה ג'יין סמית', בו הדוקטור הופיע (הדוקטור של מאט) הוא אומר שיש לו 507 התחדשויות.
אבל זה גם יכול להיות סתם משהו שהוא המציא כדי לא לפתח דיון באמצע הסיטואציה שהם היו בה.
בנוסף, אם הדוקטור באמת חוזר לגאליפריי ולאדוני הזמן, יש מצב שזה "יתבטל"

BloodyRose

New member
אני דווקא חששתי שההיפך

קראתי פה מתישהו בפורום (כי לא ראיתי את הסדרה הישנה) שזה לא מדוייק שלטיים לורדס יש 12-13 התחדשויות, זו פשוט דרך של הטיים לורדס להגביל את עצמם.
כשטיים לורד מגיע להתחדשות אחרונה, הוא מגיע לישיבת מועצה ושם מחליטים אם לתת לו את האופציה להתחדש שוב או לא.
מכיוון שעד כה לא היו יותר טיים לורדס ולא הייתה מועצה, הנחתי שהמגבלה הזו נעלמת, אבל עכשיו כשהם כן בתמונה, מספר ההתחדשויות שוב משחק תפקיד.

(אגב, אני קצת כועסת על מופאט. לפני הפרק הוא אמר שהדוקטור של הארט "לא נספר" כדוקטור, והמיספור נשאר כמו שהיה - אקלסטון תשיעי, טננט עשירי... הוא אומר שהארט לא מכיר את עצמו כדוקטור אלא, במילותיו של מופאט, 'לוחם במלחמה', לכן זה לא משפיע על הספירה מכאן והלאה. בסוף הפרק, לעומת זאת, הארט ועוד איך מתייחס לעצמו כדוקטור, ולא מתקן יותר את סמית' וטננט שפונים אליו ככה. בגאליפריי מתייחסים אל 13 דוקטורים, והפרצוף של הארט מרחף גם הוא בכתוביות, מכאן שהוא כן נחשב. מופאט!)

GeJuFan

New member
מופט

אמר חד משמעית שהמיספור נשאר כפי שהיה, סמית הוא 11 קאפאלדי יהיה ה-12. הדוטור של הארט הוא "דוקטור המלחמה", ויישאר ככה. הוא לא רואה את עצמו כדוקטור בגלל המעשים שעשה.

לגבי כך שה-10 וה-11 פונים אליו כדוקטור בסוף הפרק, זה לדעתי יותר בשביל לתת לגיטמציה למעשה שקרה, הם בילו מאות שנים במחשבה שהוא(הם) עשו את המעשה הנורא הזה והתעלמו מהדוקטור הזה, כשבעצם זה לא מה שקרה, אבל גם אם לא הדוקטור מלחמה עדיין ביצע מעשי הרג, מה שנוגד לאידואולוגיה של הדוקטור. הוא נוצר ונולד במיוחד בשביל מלחמת הזמן ולכן הוא לא נחשב כדוקטור כמו האחרים.

BloodyRose

New member
שאלה שמציקה לי גם אחרי צפייה שניה

פעמיים או שלוש הם מזכירים בפרק את העובדה שלזייגון יש בלוטות רעל (ארס?) בלשון, ומתי סמית' מזכיר את זה? אחרי ששתי האליזבטיות מנשקות את טננט (כלומר, אחת מהן היא בטוח זייגון).
איך ולמה לא חזרו לעניין הזה? ריבר כבר הרעילה את הדוקטור בנשיקה, והנה מרימים לנו להנחתה פעם נוספת.
גם בצפייה ראשונה הייתי בטוחה שמשהו יקרה לטננט בעקבות זה (שיחטוף שבץ או משהו במהלך הפרק, ברגע הכי לא מתאים כמובן) וגם בצפייה שנייה זה מוזר לי.

רעיונות, מישהו?

(כן, אני יודעת לא לצפות ליותר מדי הגיון, אבל בכל זאת זה הוזכר יותר מפעם אחת בתזמון מושלם)

ketrina

New member
הרעל רק נמצא בלשון

לא בהכרח שהם הרעילו את הדוקטור- ככה אני הבנתי את זה, כמו בלוטת ארס שאפשר לבחור אם להתשמש בה.

timetraveler900

New member
עוד מישהו שם לב

למוסיקה הנהדרת שהייתה בפרק?

הייתה מוסיקה מעונות קודמות (יוניט, ואם אני לא טועה גם ה - theme של הדוקטור) שעשתה אווירה חגיגית, שממש הדגישה את האיחוד בין העבר להווה.

Aranel Nenharma

Well-known member
פרק מדהים

אהבתי שהדוקטור החדש הופיע פתאום, לא ציפתי לזה
אך משהו שהפריע לי ולא ראיתי שהזכירו אותו
בתחילת הפרק כשקלרה נכנסה לטארדיס הדוקטור אומר שיש רוח ואז קלרה הקישה באצבעות שלהם והדלת נסגרה, ממתי קלרה יכולה לעשות את זה, חשבתי שזה משהו שרק הדוקטור יכול לעשות.
ובכלל לא הימשך לסיפור של קלרה מסוף העונה שנגמר באמצא כזה ולא ממש סגרו אותו

GeJuFan

New member
ל-50 ולעונה (8 וואל לא בדיוק)

צריך לזכור שזה ספיישל וככה יהיה גם רק חג המולד.
אני לא בטוחה איזה המשך סיפור של קלרה? ההוא שהיא קפצה לטיים סטרים של הדוקטור? וואל זה די נגמר וידוע.
בכל מקרה ג'נה נשארת גם לעונה השמינית ככה שאנחנו עוד נגלה עוד עליה ועל הדמות שלה ככה שם.

לגבי ההקשה.. אני חושבת שזה יותר קשור בטארדיס מכל דבר אחר, ובמערכת היחסים שיש לה עם אדם מסוים.

Lion_Heart

Well-known member
מישהו אמר פרק מדהים?

אותי ריגש מאוד העובדה שהדוקטור סוף סוף השלים עם החלק בעצמו שהוא שנא מאות בשנים ותמך בו ,ו...הקטע של הקפאת גאליפריי זה ממש לא חדש..הראו את זה ב END OF TIME לא?
והדוקטור הרביעי...
שניות לפני , הוא אומר "אולי יום אחד אפרוש ואהיה האוצר כאן, ואז הוא מופיע...אז אולי הוא באמת פרש...השתנה לרביעי שוב וחי את חייו בלונדון...הממ...

למעלה