The Day of The Doctor

timetraveler900

New member
אל תשאלו איך נראיתי כשהפרק התחיל

אז קודם כל - פתיחה ישנה. כבר חיוך ענקי על הפנים.

רוז היא בעצם הממשק. הממשק הוא רוז. יצאה להם דמות אדירה. החוכמה, החוצפה, הרגישות.. היא והדוקטור של הארט היו אדירים ביחד.

הדוקטור של דיוויד - הוא לא היה כמו שאני זוכרת אותו. הוא היה קצת יותר חלבי. אבל עדיין הדוקטור
אולי זה בגלל שהם היו שלושתם ביחד.. ואפרופו זה - הם היו אדירים ביחד

כל העלילה עם אליזבת הייתה מאוד משעשעת. כל פעם שהדוקטור ניסה לתפוס אותה על חם הוא זה שבסופו של דבר הסמיק חח

קלרה - אוי קלרה.. אני לא רוצה להגיד מושלמת אבל היא מאוד מאוד קרובה לזה. אני פשוט שמחה שהיא עם הדוקטור.

הנפילה של גאליפריי. או בעצם ההקפאה של גאליפריי. כל הסיפור הזה נותן מימד אחר לדוקטור שראינו כל הזמן. האשמה שהוא מרגיש, הזעם, הכעס העצמי.
כשהדוקטור שאל את עצמו "לקח לך רק 400 שנה כדי לשכוח?" רגע מאוד עוצמתי. הדוקטור מתעמת עם עצמו. עם הדחפים, והרצונות והצרכים. הוא צריך לשכוח כדי להמשיך הלאה אבל הוא לא יוכל אף פעם.

כששלושתם עמדו מעל היהלום האדום, מעל הרגע, כשהם אמרו לו שהפעם הוא לא צריך לעשות את זה לבד. זה מדהים איך המשמעות של בדידות משתנה.

וכל הדוקטורים ביחד, מצילים את גאליפריי. כל ה- 13 (!) אני באופן אישי לא הפסקתי לחייך כמו ילדה שנתנו לה חבילת ממתקים. עשו את זה בצורה מדהימה.

ובסוף כשהדוקטור של דיוויד אומר "עכשיו כשאני יודע לאן אנחנו פונים - אני לא רוצה ללכת" ואז הדוקטור של מאט אומר "הוא אומר את זה הרבה"
זה סוג של Bittersweet...

ובסוף כשקלרה אמרה שאיש זקן רצה לדבר איתו ושהיא חושבת שהוא האוצר של הגלריה הייתי בטוחה שזה יהיה הדוקטור ה - 13. ואז כשהדוקטור מדבר לעצמו ואומר שהוא יכול להיות אוצר מצוין הייתי עוד יותר בטוחה כי אליזבת כתבה שהיא ממנה אותו לאוצר הגלריה.
לגלות שזה בכלל הדוקטור הרביעי.. בגרסה מבוגרת.. אני לא בטוחה איך זה עובד... אם מישהו הבין, הסבר יתקבל בברכה :)

אני עדיין בהתרגשות ומערבולת רגשות וכנראה צריכה ללכת לישון.. חח

ailag

New member
כנ"ל

רקעתי ברגליים וצעקתי על המסך בלי קול (היו עוד אנשים שם) והחזקתי את האצבעות ככה על הפה בציפיה ואחרי הפרק נשארתי לשבת עם חיוך ענקי...

BloodyRose

New member

פחות חיבבתי את הקטעים עם אליזבת, אבל לפחות זה נתן עוד קריצה לפרק קודם - בפרק השני בעונה החמישית (המחודשת), ליז 10 זורקת משפט על "המלכה הבתולה", בדיחה שטננט חזר עליה גם בפרק הזה.
קריצה נחמדה, כייף שחזרו לזה

BloodyRose

New member
"יווווו!"

כן, זאת הייתה מילת המפתח שלי לאורך כל הפרק הזה.
היה שווה להימנע מספויילרים בחצי שנה האחרונה - היה פשוט מבריק, מלא בהפתעות ובפנינים ובקריצות לעבר, כמו שמתאים לאנגלים.
אני לא אשקר, לרגע באמצע הייתי טיפה מאוכזבת - נתנו יותר מדי במה לבייזון, אם ככה קוראים להם, לרגע חששתי שמלחמת הזמן נשכחה וזה יהיה העיקר. אבל אז התאפסנו וחזרנו לעצמנו, ונזכרנו לשם מה התכנסנו כאן היום.

סגרו קצוות בצורה נהדרת, ובעיקר בעיקר בעיקר, חבל לי על הדוקטור התשיעי (שמהיום ייקרא עשירי?!). הדוקטור שנושא עימו את הצלקות של המלחמה, הדוקטור הכי מצולק שראינו, וכל זה מבלי לדעת שבעתיד/בעבר שלו הוא מונע מזה מלקרות. אז נכון שהוא לא ידע מה קרה, ונכון שמבחינתו הוא עדיין "נולד במלחמה" ועשה את ההחלטה הקשה, אבל חבל שהוא צריך להסתובב עם זה, גם אם זה אומר שהצלקות הללו הן מה שגורמות לו בעתיד לשנות את העבר (איף, נכנסתי לפרדוקס משל עצמי. יופי מופאט).

היה נהדר, היה מבריק, כולם בלי יוצא מן הכלל הפתיעו והבריקו. מסתבר שלא התגעגעתי לטננט (מצטערת...), אקלסטון חסר לי *מאוד* (באמת לא יכלתם לפברק הדמייה שלו בשביל ההתחדשות?! לפחות זרקתם בדיחה על האוזניים). טום בייקר היה *ה*הפתעה של הפרק (וויבלי וובלי, לא אכפת לי איך תסבירו את זה, זה עדיין היה סופר משמח לראות אותו). היה נהדר לראות את רוז (ועוד יותר נהדר שהראו אותה לא בתפקיד עצמה), הדוקטור של ג'ון הארט הפתיע בענק (דמיינתי אותו יותר כלוחם חסר רגשות, לא ציפיתי שהוא יהיה יותר מפוכח מכולם). האינטרקציה בין השלושה הייתה מעולה. בקיצור - מבריק, כבר אמרתי?
דווקא מקלרה פחות התלהבתי בפרק הזה. נכון שהיא תוספת מעולה לסדרה, אבל חסר לי משהו בקשר שלה ושל הדוקטור. קשה להסביר.

וזהו. אולי אני אצליח לכתוב משהו יותר מגובש אחרי צפייה שנייה ושלישית.
ומילה נוספת לסיום - יס שיחקו אותה. סחטיין

BloodyRose

New member
אה, ועוד משהו

בעקבות שיחה עם ידיד שהתאכזב מהפרק (מה?!?!) -

במהלך השיחה איתו התברר לי שגם אם הפרק לא הגיוני בעליל, וגם אם הוא אוף-קאנון לחלוטין, כפרק ספיישל 50, שבא נטו לחגוג את הסדרה, הוא פשוט נהדר. הוא פרק דוקטורי במהותו, הוא פרק הלל לסדרה ולשחקני העבר, וככזה - הוא ממש רחוק מלאכזב.

וזהו. עכשיו אני יכולה ללכת לישון בשקט.

limors2

Active member
זו הייתה המטרה שלו!

חיבוק גדול למעריצים. מופאט אמר את זה בראיון איפשהו.

Lhuna1

New member
מ"גם אם" השתמע שהוא כזה. שמחה שלא

חשבתי כבר שהידיד שהתאכזב מצא מלא חורים בעלילה או משהו.

מוגלי7

New member
אני צווח כמו ילדה

בשבילי ה-הפתעה של הפרק הייתה
"כל ה12 פה!"
"לא, כל ה13!"
*פיטר קאפאלדי*

אני מתתי. מתתי. לא יכלתי. זה היה השיא. כל כך טוב. כל כך טוב!! ודיוויד טננט וסטייסי מגאווין וסטייסי (לעד תהיה זאתי) וקלרה פשוט נהיית מהממת מיום ליום וג'ון הרט ובילי פייפר לא בתפקיד רוז פשוט הכל היה כזה טוב והסוף וכל הקריצות לעבר ו"באד וולף גירל איי קוד קיס יו!" "איי בט יו קוד" פשוט הכל היה טוב!! אני ממש במערבולת אני לא חושב הגיוני אפילו אז רק אסכם ואגיד שזה היה פנטסטי ובריליאנט ואלונזי וג'רונימו וגאליפריי סטאנדס.

ומאוד אשמח להסבר על הדוקטור הרביעי בסוף כי עם כמה שזה היה מפתיע ומשמח ומרגש לא באמת הבנתי אם הוא הדוקטור או.. מה הלך שם קיצר.

Yaki J

New member

אני לא חושב שיש משמעות מיוחדת או הסבר מדעי, לדעתי זו קריצה לצופים (ויפה ששתלו את הצעיף כרמז) הותיקים שכן בייקר אולי חוץ מטננט או לצידו של טננט - הוא הדוקטור הכי פופולארי. וכבר שנים מדברים על זה שיהיה מוזר מדי אם הוא יחזור כדוקטור בגלל שמכל האחרים שנותרו הוא זה שנראה הכי פחות דומה לעצמו, אז אני מניח שזו היתה דרך נחמדה של מופט לשלב אותו מבלי באמת להכביד עם המיתולוגיה של איך ומה ולמה הוא התבגר.

GeJuFan

New member
כנראה שלא ראית איך נראה הבייקר ה-6

אם כבר הוא באמת נראה הכי שונה ממה שראיתי שהוא היה נראה במהלך התוכנית.

AvivZ41

New member

פאקקקק זה היה אדיררר
אני לא מסוגל לספור את כמות הגיחוכים הדפוקים שהיו לי בפרק וכל הפרק הזה הייתי עם חיוך מפגר שמרוח לי על הפנים!!!
בילי פייפר היא המומנט בסוף! לא שני דוקטורים, לא שלושה, שלושה עשר דוקטורים!!!!!!!
הקטע עם "נמחק את הכוכב ואז הדאלקים ירו על עצמם חיחיחייייי" היה קצת מטופש, אבל למי אכפתתתתתת הפרק הכי אדיר בעולם!
ועוד דבר שלא הבנתי - בספיישל סוף הזמן ראסילון היה הנשיא של הטיים לורדס, ופה היה קירח כלשהו. זה לא קצת סותר את ספיישל סוף הזמן?
טוב לא יודע מחשבות מחר, עכשיו לעכל ולישון!

limors2

Active member
איך הולכים לישון עכשיו?

למרות הבאסה הקלה על זה שאני נטולת יס ולא רואה את הפרק כשמיליוני אנשים בכל העולם רואים אותו, זה היה בסדר. נתן לי עוד זמן להתרגש

וואו. זה היה אפי.
היו קטעים שעברו קצת לאט, כאלה שבטוח אני אעביר בצפיה חוזרת מחר, אבל וואו

האינטרקציה בין הדוקטורים הייתה מעולה. גם הקטעים הקומיים (המשקפיים והמברגים) בין 10 ל11, וגם הקטעים של כל ה3.
רוז הלא רוז הייתה נפלאה.
קלרה הייתה נפלאה. אבל היא תמיד נפלאה. איכשהו למרות שהיא המלווה שמרגישה כזו שהכי קצת זמן איתו, היא הכי מפוכחת ומחוברת אליו ומכירה אותו הכי טוב, ויודעת בדיוק מה לומר ואיך לגרום לו למצוא את עצמו.
ומסתבר שיודעת איך לסגור את הדלתות של הטארדיס בדרך שרק הדוקטור יודע

כששלושת הדוקטורים עמדו להשמיד את גליפריי יש מצב שבכיתי קצת. ואז לא הייתי בטוחה מה חשבתי על זה שהצילו אותה. אני עדיין לא בטוחה. כי נכון שזה מזעזע ובליוני הילדים וכל זה, אבל זה מה שהפך את הדוקטור לדוקטור. למרות שזה מעשה ממש לא דוקטורי. אז לא יודעת.

וכשכל 13 הדוקטורים היו שם, וראינו את העיניים של 12, צרחתי ממש בקול

והייתה לי עוד צרחת התלהבות קטנה כשעברו בחדר עם כל הדברים החשובים האלה והנעליים של ריבר מפרק המלאכים הראשון בעונה 5 היו שם

frizzly

New member
אגב ריבר

היא לא הייתה חסרה לכם?
אחת הדמויות הכי מקסימות בסידרה הזאת - לאן היא נעלמה?

limors2

Active member
האמת שבכלל לא

אפילו לא חשבתי עליה וקיוויתי שהיא תהיה בספיישל.
היא דמות טובה מדי בשביל שהקאמבק שלה "יתבזבז" על פרק עם כ"כ הרבה הופעות אורח עצומות אחרות.

blue raphsody

New member
דווקא כן

משום מה רציתי שנראה את ריבר סונג כי דיוויד ראה את הסוף שלה ומאט ראה את הכל והיא בעצם אהובתו.

עוד דברים שחסרו הוא ג'ק אבל גם לא הייתה התייחסות לטארדיס, במיוחד אחרי "אישתו של הדוקטור" וגם העובדה שהיא לא אהבה את קלרה.

jacobyd

New member
איזה פרק מטורף!!!!!

אני ארשום הודעה יותר מפורטת כשיהיה לי זמן.
ראיתי אותו בקולנוע בתלת מימד והיה מעולה!
אני מחכה לקרוא את התגובות אבל כמו שאמרתי- אין לי הרבה זמן...
מחא צריך לקום מוקדם וללכת לכנס הרשמי :)
מסכן שכמוני

בינתיים הנה קישור של מאט מגיב לone direction...
מלך!!!
https://vine.co/v/hUBPFPLgb5i

למעלה